Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Erre én sem számítottam. :D Én szinte biztos voltam benne, hogy ő is ott lesz az évadzáróban. De nélküle is elég frankóra sikeredett az utolsó epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni az Iron Fistet, és két részen már túl vagyok. Hát, eddig nem keltett nálam túlságosan pozitív benyomást. 
A két epizód alatt nem igazán történt semmi érdekfeszítő számomra. Nem emlékszem tisztán sem a Daredevil, sem a Luke Cage első két epizódjára, de mintha ott ilyenkor már pörögtek volna némileg az események. 
Nincs egyetlen szerethető karakter sem eddig, a főhős is totál közömbös számomra, a rosszfiúk meg egyenesen idegesítőek. Talán az egyetlen szerethető személy számomra eddig az ázsiai csajszi, de ő messze nem olyan szimpatikus, mint mondjuk Claire a másik sorozatokból. 

Egyébként ez a megfigyelőkamerás dolog tetszik, kicsit a Gógyi felügyelő c. rajzfilmre emlékeztet, ami annak idején ment valamelyik rajzfilmadón. És bejövős ez az ázsiai töltet: a Doktor Strange-ben is jelen van, és épp ezért tartom azt az egyik legfrankóbbra sikerült Marvel-mozinak. Tök jó, ahogy a Marvel világában megjelenik az ázsiai kultúra. 

Nézem tovább természetesen, hátha jobb lesz ennél. Viszont az már most feltűnt, hogy teljesen más a hangulata, mint a Fenegyerek meg Luke sorozatának. 
Amúgy eddig egy picit az Arrow-ra emlékeztet az egész: emlékszem, ott is hihetetlenül lassan indult be a sorozat, és azt is teletolták flashbackekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Elkezdtem nézni az Iron Fistet, és két részen már túl vagyok. Hát, eddig nem keltett nálam túlságosan pozitív benyomást.

Hű, a mindent lelövő The Defenders után nincs semmi pozitívum, mily meglepő. De még így is képes vagy rossz sorrendben nézni, hiszen az általad szintén nem látott Jessica Jones előbb játszódik (persze jelen esetben nem oszt vagy szoroz). :P 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hű, a mindent lelövő The Defenders után nincs semmi pozitívum, mily meglepő. De még így is képes vagy rossz sorrendben nézni, hiszen az általad szintén nem látott Jessica Jones előbb játszódik (persze jelen esetben nem oszt vagy szoroz). :P 

Nem hinném. A The Defenders megnézése nem változtat a következő tényeken az Iron Fist sorozattal kapcsolatban:

 - lassan indul be a sztori,

- nincs benne igazán szerethető karakter,

- a negatív karakterek (legfőképpen Ward) idegesítőek, míg pl. a Luke Cage-ben mindegyik gonosszal tudtam azonosulni. 

(Ez persze mind az én saját, szubjektív véleményem.)

 

Tehát ha az IF-et néztem volna meg előbb, mint a The Defenderst, ugyanez lenne a véleményem. 

A harmadik részen is túljutottam már egyébként, az már valamivel élvezhetőbb volt, mint az első kettő.

 

Amúgy meg ha már sorrendről tárgyalunk, ebben a cikkben (a legalján) azt ajánlják, hogy ha nem láttunk még egy marveles sorozatot sem, akkor kezdjük ezzel. :P 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, caseyjones írta:

lassan indul be a sztori,

Nekem nem tűnt annyira lassúnak. Bár az igaz, hogy a fő sztorivonal pár résszel később kapcsol rá. De engem nem zavart, hogy kicsit kimértebb, hiszen közben az MCU egy kevésbé ismert oldalát kellett bemutatni. Így például nekem ez érdekesebb volt a The Defenders előtt, hiszen én akkor még semmit sem tudtam a Vasökölről, feladatáról, K'un-Lunról. Megvolt a felfedezés élménye, ami lekötött, ami izgalmassá tette.

7 perccel korábban, caseyjones írta:

nincs benne igazán szerethető karakter,

Ez tényleg ízlés kérdése, én Danny-t is bírom, Colleent is és még Meachuméket is.

8 perccel korábban, caseyjones írta:

a negatív karakterek (legfőképpen Ward) idegesítőek

Ward az elején engem is idegesített, de a végére az egyik kedvencem lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Dzséjt írta:

 

én Danny-t is bírom, Colleent is és még Meachuméket is.

 

Dannyt én a The Defendersben jobban bírtam, most valahogy nem vagyok képes azonosulni vele. Viszont Colleent sikerült megkedvelnem, vele már egyébiránt az elejétől fogva szimpatizáltam. 

Megnéztem egyébként most a negyedik epizódot, és azt kell, hogy mondjam, részről részre jobb a sorozat. Remélem, ez marad így a továbbiakban. :) Megjelent a gonosz ázsiai nyanya, Madame Gao, és végre kezdenek pörögni az események. A ketrecharcos jelenet roppant izgalmas volt, akárcsak az előző részben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ward az elején engem is idegesített, de a végére az egyik kedvencem lett.

A végére eléggé megkedveltem én is.

29 perccel korábban, luke19 írta:

Punisher-t elkezdte már valaki nézni? 

Fentebb írtam róla. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, luke19 írta:

Ha már pörögnek itt a marvel sorozatok. 
Punisher-t elkezdte már valaki nézni? 

Én még nem, először az Iron Fistet, illetve a Jessica Jonest akarom letudni, de már nagyon várom, hogy belekezdjek A megtorlóba is. :) Olvastam róla több véleményt, kritikát is a neten, a legtöbb pozitív. Imdb-n egyébként közel 50.000 voks alapján kereken 9 csillagos eddig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

A végére eléggé megkedveltem én is.

Ezt a Wardot legalább lehetett kedvelni, nem mint azt a másikat. :)

 

Egy kis apró érdekesség (nekem új, másnak lehet nem annyira): Danny Rand cége, a Rand Enterprise-s teherautója szállította azt a vegyianyagot, amitől Matt Murdock megvakult és érzékszervei kiélesedtek.

Daredevil_BTS_RAND_Oil_&_Chemicals.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 03. - 11:17, Dzséjt írta:

Nekem nem tűnt annyira lassúnak.

Elérkeztem a 6. epizódhoz, és ez már egy pörgős, lendületes, akciódús rész volt. Szóval úgy érzem, kezd beindulni a sorozat. Szerintem az egész 6. rész jobb, mint az első 5. :D Hozzáteszem, ebben azért jócskán benne van Claire keze - ő szerintem rengeteget dobott a Daredevilen, a Luke Cage-en, no meg a The Defendersön is. 

Egyébként az akciójelenetek elképesztőek voltak, nagyon magával ragadott, ahogy Danny küzdött a különböző ellenfeleivel. Legfőképpen a pókmérges csajszival való párharca nyerte el a tetszésem. Madame Gao pedig óriási karakter! Remélem, szerepelni fog sokat a továbbiakban.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, caseyjones írta:

Hozzáteszem, ebben azért jócskán benne van Claire keze - ő szerintem rengeteget dobott a Daredevilen, a Luke Cage-en, no meg a The Defendersön is. 

Az biztos!

 

Spoiler
18 perccel korábban, caseyjones írta:

Madame Gao pedig óriási karakter! Remélem, szerepelni fog sokat a továbbiakban.

Lehet, hogy ő a The Defendersben elpatkolt. Persze Matt után neki is van esélye, de ő közvetlen ott állt a liftakna alján.

 
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése
 

Én nem így értettem, hanem úgy, hogy az Iron Fist hátralévő részeiben szívesen látnám még őt sokszor. :) De természetesen az is remek lenne, ha valamelyik Marvel-sorozat most következő évadában még feltűnne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 03. - 17:09, Dzséjt írta:

Egy kis apró érdekesség (nekem új, másnak lehet nem annyira): Danny Rand cége, a Rand Enterprise-s teherautója szállította azt a vegyianyagot, amitől Matt Murdock megvakult és érzékszervei kiélesedtek.

Nekem is új infó volt, köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Babylon Berlin

 

Amikor még szeptemberben láttam ennek a sorozatnak az előzetesét nagyon felkeltette az érdeklődésemet, egyrészt, hogy a legdrágább európai sorozatként költöttek rá rendesen, másrészt az alkotók között ott van az a Tom Tykwer, akinek a korábbi filmjeit kifejezetten szerettem, ráadásul én jobbára csak és kizárólag amerikai sorozatokat nézek, úgyhogy érdekes volt egy echte német sorozatot megismerni.
A történet az 1929-es Berlinben játszódik, ami egy nagyon izgalmas korszak volt, sok átmenettel (minimális történelmi ismeretek nem ártanak a sorozathoz) és szerintem egész jól felépítették ezt a világot. Itt a 20-as évek Berlinje jobban meg van csinálva, mint mondjuk a Boardwalk Empire 20-as évekbeli Amerikája (bár ott olyan nagyon sok jellegzetes külső helyszínt nem kaptunk). Spoilermentesen a történet egy nyomozással indul, kezdetben kifejezetten noir-os a sorozat hangulata, majd komolyabb ügyek, intrikák, összeesküvések is megjelennnek és egész jó fordulatokat is kapunk a végére, néhol pedig kifejezetten tökös a sorozat (bár ebből némileg elvesz az utolsó rész). A legnagyobb pozitívum számomra a setting mellett a karakterek ábrázolása volt, leginkább szürke jellemekkel találkozunk, akik egyértelműen jónak, de egyértelműen rossznak sem nevezhetők, mégis még a negatív karaktereknek is érthető és a maguk szintjén bizonyos szempontból igazolható motivációik vannak. Ezek mellett pedig a történelem iránt fogékonyaknak egy érdekes korképet is fest a két világháború közötti Németországról ez az alkotás.
Negatívumként azt tudnám kiemelni, hogy azért a szinészi játék elég fapados, ezzel nem úgy általánosságban a német színjátszásra gondolok és itt is voltak, akik kifejezetten jól alakítottak, de legtöbbször én nem a karaktert láttam, hanem a színészt, aki úgy csinál mintha az a karakter lenne. Az akciójelenetek meg sokszor nagyon hiteltelenek, ebből a szempontból még azért van hova fejlődni, bár ez a sorozat nem annyira az akcióról szól, mint inkább a karakterek közötti interakciókról.

 

Összességében én abszolút tudom ajánlani ezt a sorozatot és várom, hogy lesz e folytatás, az alapul szolgáló könyvszéria egészen a második világhábrú kezdetéig követi az eseményeket, úgyhogy még néhány évad kiférne odáig. Az HBO GO-n egyébként fent van mind a 16 rész eredeti nyelven - ez esetben német - magyar felirattal (ez nem fizetett hírdetés volt, csak én is ott néztem meg). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló jókat tudok írni erről a sorozatról. Sajnos még nem láttam a 15-16. epizódokat (bevált helyen még nem volt felirat néhány napja, felirat nélkül pedig nem vágok bele :D ), de már nagyon várom őket. Én is ajánlani tudom bárkinek, aki fogékony a történelemre, a krimire, vagy szimplán egy jó hangulatú sorozatot szeretne látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stranger Things 2. évad

 

2017. 11. 23. - 16:09, Darth Riddick írta:

Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed :)

 

Végre végére értünk, és ugyan lassan haladtunk vele, de nekem így is épp elég izgalmas volt. :) A csúcs az utolsó előtti, azaz a 8. rész, ott számomra sikerült túltenni az előző évadon, valamint a befejezés, ami most kimondottan aranyosra sikeredett azzal a téli bállal. :) Dustint imádom.  :D  Összességében viszont az első évad egy árnyalattal mégis jobban tetszett,

Spoiler

talán mert sokáig megfoghatatlanabb volt a szörny, és az külön ijesztő volt, hogy nem tudhattuk, mivel állnak szemben. Most jóval konkrétabb volt a fenyegetés, főleg az évad második felétől.

Ezzel együtt remek volt a 2. évad, a gyerekszereplők baromi jók voltak most is, szóval várom a folytatást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer 3. évad 9. rész: 1 rész maradt hátra az idei felhozatalból, és mielőtt még hosszú szünetre vonuljon a sorozat - mint tavaly. :| Nem volt rossz rész,

Spoiler

Pierce végre újra szerepelt

, örültem a felbukkanásának. A történet érdekesen alakult, több szálon is. :D A vége azért brutális volt.

Spoiler

A csávó kivágta a szemeit? :sick:

Összességében nem rossz eddig az évad, viszont hiányolom belőle azt, ami engemet megfogott: Luci ördögi oldala most nagyon kezd ellágyulni. 

 

Gotham 4. évad első fele: Ma ezt is sikerült megnéznem. Végül is kitudódott a dolog, hogy mit akart a csaj, amit lestem is. A többi szál is érdekesen alakult, és a vége... ohohooo... Rog, asszem nem fog neked tetszeni. :D Maxi elégedett vagyok eddig az évaddal, volt benne most is fordulat dögivel. Sajna tavaszig várnunk kell, de az előzetest megnézve csak most jön a java. 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 06. - 18:44, MissKarrde írta:

Hasonló jókat tudok írni erről a sorozatról. Sajnos még nem láttam a 15-16. epizódokat (bevált helyen még nem volt felirat néhány napja, felirat nélkül pedig nem vágok bele :D ), de már nagyon várom őket. Én is ajánlani tudom bárkinek, aki fogékony a történelemre, a krimire, vagy szimplán egy jó hangulatú sorozatot szeretne látni.

Nem tudom azóta sikerült e megnézni az utolsó két részt, de nekem ott két dolog maradt meg negatívumként:

Spoiler

Az, ahogy a Lotte megfulladt egy baromi erős jelenet volt, tényleg így közelről mutatni, ahogy fokozatosan elfogy a levegő a tüdejéből az egy kifejezetten kemény pillanata volt a sorozatnak és úgy éreztem, hogy itt tényleg súlya van az egyes jeleneteknek. Ezzel szemben az utolsó rész azzal kezdődik, hogy újraélesztik. Hát ezzel gyakorlatilag minden feszültséget kiöltek abból a jelenetből. Számomra ez nagy negatívumként maradt meg.
A másik meg az, hogy annak a szolgálólánynak a szerelme, akiről korábban úgy tudtuk, hogy kommunista, utána meg a fináléban náciként tért vissza... az ugyanaz a személy volt és akkor az egészet csak megrendezték, hogy manipulálják a lányt, mert azt a zsidó politikust akarták megölni? Vagy itt pontosan mi volt (ezt kifejthették volna jobban is)?

3 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Sikerült már valakinek megnézni a Templomosok sorozat első részét?

A téma és a kor nagyon jó, kíváncsi vagyok.. viszont szomorúan olvasom, hogy nem sikerült olyan jól... 

Én is kíváncsi voltam rá, tegnap meg is néztem az első részt és hát szinte minden szempontból (karakterek, dizájn, színészi játék) elég fapadosnak tűnik. A történet mondjuk érdekelne, de azt se sikerült igazából úgy elővezetni, hogy úgy nagyon várjam a folytatást, ettől függetlenül egy esélyt még adok neki, de számomra is kicsit csalódás volt. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Lucifer 3. évad 9. rész: 1 rész maradt hátra az idei felhozatalból, és mielőtt még hosszú szünetre vonuljon a sorozat - mint tavaly. :| Nem volt rossz rész,

  Spoileres tartalom megtekintése

, örültem a felbukkanásának. A történet érdekesen alakult, több szálon is. :D A vége azért brutális volt.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Én is csak lestem a pali vérző pofájának a láttán. Amikor a kocsihoz való kísérésekor a csuklójánál matatott azt hittem a bilincset akarta kinyitni. Erre tessék...

 

Amúgy ez a 9. is klassz rész lett. :cool:

 

Maze hogy szívózott már a hűtőháznál Lucival. :D

 

 

Válasz

Gotham 4. évad első fele: Ma ezt is sikerült megnéznem. Végül is kitudódott a dolog, hogy mit akart a csaj, amit lestem is. A többi szál is érdekesen alakult, és a vége... ohohooo... Rog, asszem nem fog neked tetszeni. :D Maxi elégedett vagyok eddig az évaddal, volt benne most is fordulat dögivel. Sajna tavaszig várnunk kell, de az előzetest megnézve csak most jön a java. 

Nekem is bejött eddig ez a szezon. Igencsak belecsaptak a gyerekek a lecsóba.

A rész végével amúgy nem volt különösebb problémám. Korábban olvastam és láttam ezt-azt a kérdéses jelenetet illetően így fel tudtam rá készülni. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.