Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Shogun

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Mariko jobb. ;)

Engem ez a rész sokkolt kicsit... :(  

 

Spoiler

Képes volt feláldozni a legjobb barátját, a saját fia halálát, és lényegében Andzsin-t is, a célja elérése érdekében. 

Kezdem érteni miért is gyűlöli ennyire Ochiba-sama, Toranaga-t. 

Jabusige-vel ellentétben, Andzsin nem árulta el Toranaga-t. Én sajnálnám, ha Andzsin meghalna, nem ezt érdemelné.
Remélem, hogy valahol az éterben, történt egy titkos paktum, Andzsin és Toranaga között is, amit eddig esetleg nem mutattak.

2x mentette meg Toranaga életét, Andzsin, nehogy már kivégezzék árulásért.

 

Viszont, a mai rész után, kezdem érteni ezt a Sárkányok Háza utalást....ami a 2 női fő karakter között zajlik. 

Bár, Ochiba itt a rosszabbik pólus. Mariko-t még nem tudom hova tenni, egyenlőre. 

Sok jóra már nem számitok a maradék 2 részben, ez egyre drámaibb lesz. :/ 

 

Igazából, úgy Mariko, vagy Ochiba, vagy Fuji, és nem utolsó sorban Kiku is mind elbűvölő a maga nevében. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Képes volt feláldozni a legjobb barátját, a saját fia halálát, és lényegében Andzsin-t is, a célja elérése érdekében. 

 

Spoiler

Szerintem Hiromatsu önként ment bele az önfeláldozásba.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 04. 09. - 22:00, Ody Mandrell írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Attól függetlenül, ez már túlzás pöppet. 

 

Jövő héten elérkezünk a végjátékhoz. :)

Mariko "öntudatra" ébred :D 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még csak az első részt láttam, de eddig tetszik. Szerencsés franchise abból a szempontból, hogy teljesen új karakterekkel, történettel is működőképes. Az alkotók se erőltették, hogy valamelyik játék történetét dolgozzák át, így az miatt sem lehet keserű szájíz senkiben, hogy valamit nem teljesen úgy mesélnek el, mint a forrásműben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 részt néztem eddig meg a Fallout soriból, nekem bejön. Viszont egyik résszel sem játszottam korábban. 

Lehet azért tetszik ennyire :D 

 

Még a kritika is pozitiv a sorozatról, nem is kicsit! :) 

 

 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivégeztem a Fallout 1. évadot, és azt kell hogy irjam, jöhetne a 2. évad már a jövő héten! :)

Nekem nagyon tetszett az egész évad. 

 

Az aláfestő zenék, a képi világ, a karakterek, mind nagyszerűek, a maga nevükben! Lehetett volna 10 részes is az évad. :P 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejön a Fallout, a fele volt meg. Nagyon jók a nagytotálok, érdekesek a karakterek, néha kivsit meglep, a véres Boys-os erőszak, de belefér, biztos a játék is ilyen volt, én nem játszottam vele, de úgyy tudom, hogy nem hátrány, hisz ennek saját sztorija van. 

Visszaolvastam itt pár oldalt, a Reacher is nagyon tetszett, A sógunt is jónak tartom, és higy milyen régi a topic, a Lost jött fel ennek apropóján, képzeljétek én azt az egészet nemrég daráltam le a D+ nak hála, annk egy percet sem láttam belőle! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Nekem is bejön a Fallout, a fele volt meg. Nagyon jók a nagytotálok, érdekesek a karakterek, néha kivsit meglep, a véres Boys-os erőszak, de belefér, biztos a játék is ilyen volt, én nem játszottam vele, de úgyy tudom, hogy nem hátrány, hisz ennek saját sztorija van. 

Visszaolvastam itt pár oldalt, a Reacher is nagyon tetszett, A sógunt is jónak tartom, és higy milyen régi a topic, a Lost jött fel ennek apropóján, képzeljétek én azt az egészet nemrég daráltam le a D+ nak hála, annk egy percet sem láttam belőle! 

Annyit elárulok, hogy a Fallout utolsó részt 2x néztem meg, szinte egymás után! :) Egyik játékkal sem toltam korábban, és még igy is szinte teljesen megértettem a story-t, és a világot amiben játszódik. 

A Shogun is remek sorozat! 

 

@Ody Mandrell A 9. shogun rész, ismét nem csalódtam! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Cpt. Rex kib*szott jó volt a Shogun!

 

Spoiler

Yabushige miért???? :cry: Pedig komáltam a fickót. :( Már csak egy rész van hátra, és még annyi mindent kell elvarrni.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 04. 16. - 18:29, Cpt. Rex írta:

Annyit elárulok, hogy a Fallout utolsó részt 2x néztem meg, szinte egymás után! :) Egyik játékkal sem toltam korábban, és még igy is szinte teljesen megértettem a story-t, és a világot amiben játszódik. 

A Shogun is remek sorozat! 

 

@Ody Mandrell A 9. shogun rész, ismét nem csalódtam! 

Végeztem a Fallout-tal. Nem csalódtam, igazából meglepett, az apokalipszis hátterének kibontása. Leesett az állam, hogy ilyen réteggel is rendelkezik ez a sztori. Gratulálok a játékok alkotóinak, láttam már ezt azt a témában, tudtak újat adni. 

Remek volt az első évad! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most értem a végére a Falloutnak, régóta az első és egyetlen sorozat amit alig vártam, hogy láthassam a következő részt (nem volt időm, csak 1-2 részt nézni egyszerre). Számos érdeme mellett kiemelném, hogy végre egy új sorozat, amibe nem volt benne a "kötelező" b*zulás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig pont itt aztán bőven lett volna helye, mert a franchise-ban '98, azaz a Fallout 2 óta jelen van a homoszexualitás is. Sőt a Fallout 2 volt az első nyugati, mainstraim játék, amiben azonos nemű házasság jelent meg, ráadásul egyből úgy, hogy a Chosen One (a játékos karaktere) házasodhatott össze egy NPC-vel. És hát a Fallout mindig is egy sötét tükörképe volt a mi világunknak. Amúgy nem bináris karakter van a sorozatban.

 

Nekem még hátra van az utolsó három rész. Nagyon tetszik a széria (szerintem a valaha készült legjobb videójáték alapján készült élőszereplős matéria), csak baromira nem tudtam még időt szakítani arra, hogy letudjam az utolsó három epizódot. Túl sok minden halmozódott fel, miközben egyben akarom letudni a végét. De hétvégén megpróbálom befejezni, aztán valószínűleg lesz belőle egy egybenézős újrázás. Eddig nálam az év legkellemesebb meglepetése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a 3-mal játszottam, de magam is gondoltam, hogy egy ilyen elcseszett világban sokkal inkább belesimulna egy ilyen pár bemutatása, akármilyen huszadrangú mellékszereplőknél is, mint már majdhogynem minden más sorozatba, ahova belepakolják őket kvóta jelleggel, általában kihangsúlyozva, mintha az olyan nagyon fontos volna a történet szempontjából. A nem bináris karaktert se tolták az ember arcába (gondolom Maxi havercsaja), ami kifejezetten üdítő.

 

Szerintem is a legjobb videojáték adaptáció ami valaha készült. Rengeteg easter egg/ referencia a játékokra és mégis megáll a saját lábán is.

 

Itt összefoglalták az összes easter egget és egyéb kikacsintást ha valaki elsiklott felettük. Részről részre sorolja őket, így aki nem látta a teljes sorit az is bátran belekukkanthat, persze a játékokkal kapcsolatban így is lehet spoileres:

 

https://www.gamesradar.com/fallout-tv-show-easter-eggs/

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Apple Tv+ az este berendelte a For All Mankind 5. évadát! :yeah:

 

Ezen felül még egy spin-off sorozatot is bejelentettek, aminek jelenleg a "Star City" nevet adták. A történet szerint visszamegyünk a történet legelejére és megismerjük, hogy (mivel a FAM egy alternatív idővonalon játszódik) a szovjetek miképp jutnak el elsőként a Holdra. Megismerjük majd a Vasfüggöny mögött, a szovjet űrprogramba beágyazott űrhajósok, mérnökök és hírszerző tisztek életét, és azt a kockázatot, amelyet mindannyian vállaltak, hogy az emberiséget előre vigyék.

 

Egyelőre a FAM 2. évadáig jutottam még év elején, lassan folytatom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 04. 18. - 0:49, Darth Cupsy írta:

Én is most értem a végére a Falloutnak, régóta az első és egyetlen sorozat amit alig vártam, hogy láthassam a következő részt (nem volt időm, csak 1-2 részt nézni egyszerre). Számos érdeme mellett kiemelném, hogy végre egy új sorozat, amibe nem volt benne a "kötelező" b*zulás.

Pedig Maximus haverja Dane, az a való életben egy transzszexuális szinész/szinésznő xD Először nőnek hittem, de aztán, rákerestem, és hopp....xD 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Pedig Maximus haverja Dane, az a való életben egy transzszexuális szinész/szinésznő xD Először nőnek hittem, de aztán, rákerestem, és hopp....xD 

 

Én nem kerestem rá, de én is gondoltam, hogy vele van valami, mondjuk csak annyit, hogy leszbikus, de mégse tolták az ember arcába, mint más sorozatokban, ahol az ilyen karakternek biztos van legalább egy csók jelenete, ami kb. másról se szól, csakhogy megmutassák "lássátok ilyenünk is van"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Rookie

Nathan Fillion az egyik kedvenc színészem. Imádtam a Firefly-ban, miatta kezdtem el nézni a Castle-t, de azt is imádom, amikor csak epizódszerepekben tűnik fel kedvenc sit-comjaiban (Modern FamilyThe Big Bang Theory - utóbbiban ráadásul önmagát alakította), vagy a hangját adja valamihez (Destiny 2, Rick és Morty), vagy akár az arcát is (Halo: Reach), netán belevág valami egyszerű fan-filmbe, mint az Uncharted: Live Action Fan Film, ami kurta időtartalma ellenére ezerszer jobb Uncharted-film lett, mint a hivatalos Uncharted mozi.

Ezek után nem volt kétséges, hogy egyszer elkezdem majd a The Rookie-t, ami két évvel a Castle után indult. Azonban folyton halasztottam. Egy ideig azért, mert nem volt sehol elérhető. Vagyis, az nmagon igen, de akkor már nem nagyon szerettem sorozatokat letölteni, főleg mert a vizuális novella gyártás egyre több tárhelyet emésztett fel, így nem akartam azt "egyszernézős" sorozatokra pazarolni. Aztán meg el is feledkeztem a sorozat létezéséről. De, mit ad isten, pár hete a Netflix feldobta, én meg a Halo befejezése után valami újba akartam belevágni, szóval üsse kavics, legyen ez. Hát baszki, kilóra megvett a sorozat.

The Rookie középpontjában John Nolan (Nathan Fillion) áll, egy 40-es évei közepét taposó építésvállalkozó, akinek cége csődbe ment, és véget ért a válópere is. Nem tudja, mit kezdjen magával, hogyan építse újra összedőlt életét. És, ha ez nem lenne elég, még egy bankrablásnak is áldozatává válik. Ám pont ez sarkallja arra, hogy átköltözzön Los Angelesbe és beiratkozzon a rendőrakadémiára. Eztán friss végzősként a Los Angeles-i Mid-Wilshire járőrszolgálathoz kerül beosztásra és további kiképzésre két másik társával, Lucy Chennel (Melissa O'Neil) és Jackson Westtel (Titus Makin). E trió és három kiképzőjük, Talia Bishop (Afton Williamson), Tim Bradford (Eric Winter) és Angela Lopez (Alyssa Diaz), valamint a körzeti parancsnok, Wade Grey őrmester (Richard T. Jones) és egy ügyvéd, Wesley Evers (Shawn Ashmore) állnak eme epizódikus bűnügyi sorozat középpontjában. A második évadban aztán bekapcsolódik hozzájuk Nyla Harper nyomozó (Mekia Cox), aki bizonyos okokból visszatért a járőrszolgálathoz, majd a harmadik évadban egy gyilkossági vádak alól felmentett Rookie, Aaron Thorsen (Tru Valentino) is beáll közéjük. Az ezt követő szezonokban pedig még befut Bailey Nune tűzoltó és tartalékos hadnagy (Jenna Dewan) valamint egy másik újonc, a spirituális Celina Juarez (Lisseth Chavez).

Bár nem ez az első ilyen sorozat, amiben főleg rendőrjárőrök vannak a középpontban, nekem nagy újdonság volt, mert jómagam inkább az olyan nyomozós sorozatokon szocializálódtam, mint a már említett Castle, a Bones, az NCIS és CSI sorozatok vagy éppen a The Mentalist, amik vagy pusztán nyomozókról szóltak, vagy nyomozókról és az őket segítő, valamilyen módon különleges (törvényszéki szakértő, író, mentalista) emberről. Itt viszont a nyomozók, főleg az első néhány évadban, általában epizódisták, a hangsúly a járőrökön van. Ennek hála a legtöbb epizód úgy épül fel, hogy miközben hőseink becsatlakoznak egy konkrét, nagyobb szabású ügybe, sok kisebb problémával is meg kell bírkózniuk.

És mindezt igen változatosan teszik. Úgy értem, a sorozat epizódjai egyik pillanatról a másikra képesek átváltani a könnyed, viccelődős hangulatból sötét, komor hangulatba. És néha igazán elképesztő dolgok történnek, ennek hála az egyes részek kiszámíthatatlanok. Megeshet, hogy a rész egy komikus letartóztatással indul, ám annak következményei végül odáig fajulnak, hogy meghal az egyik fontos mellékszereplő. És ez egy átlagos epizód, nem egy évadközepi duplarész vagy évadzáró, amiknél nagyot kell szólni. Úgyhogy sosem lehet tudni, mire számíts.

Mégis, nem ez, hanem a karakterek a sorozat legnagyobb erősségei. Azt előre lehet sejteni, hogy Fillion könnyed figurát hoz, sokat humorizál, helyén van a szíve - bár ezzel együtt is komolyabb karakter, mint Malcolm Reynolds vagy Richard Castle voltak. De társait is sem lehet nem szeretni. Lucy és Bradford évődései és szurkálódásai mosolyt csalnak bárki arcára, ahogy Nolan és Harper "ellenséges" kapcsolata is, mint ahogy azon is jókat lehet mulatni, ahogy Bradford és Harper szivatják egymást. Mindenkinek megvannak a maga felhőtlen és sötét pillanati, és mindegyiküket nagyon jó színészek keltik életre. Ráadásul olyan jópofa mellékszereplők tűnnek fel, mint Smitty, aki csak azért nem nyerné el a világ leglustább rendőre címet, mert túl lusta lenne indulni a versenyen. Vagy Skip Tracer Randy, aki kábé a sorozat Jar Jar Binkse. Vagy a kezdetben 40 évre elitélt szociopata, Oscar, aki bár egy ritka nagy állat, mégis, valahogy az ember képes megkedvelni. Apropó, bűnözők, a sorozat remek ellenfeleket vonultat fel. Van itt sorozatgyilkos, maffiavezér, korrupt rendőr, de sokszor még a jelentéktelenebbek is emlékezetesek tudnak lenni, a legfőbb figurák pedig szívből gyűlölhetőek - miközben néhány kicsit sajnálható is.

Mindent összevetve a The Rookie egy alapjáraton könnyed, de sokszor sötét és komor hangvételt is megütő, szerethető szereplőket felvonultató, töbsször is meglepő zsarusorozat, amit érdemes elkezdenie azoknak, akik szeretik az olyan szériákat, mint a Castle, a The Mentalist vagy a Bones.

 

Fallout

Fallout jelenleg az első és egyetlen példa arra, hogyan kell igazán jól elkészíteni egy videójátékon alapuló élőszereplős sorozatot. Nem egy játék már ismert sztoriját kell újra elmesélni kiherélve, önmagából kifordítva és lebutítva (The Last of Us) vagy az előzményeket elmesélni úgy, hogy annak nem sok köze van a játék sztorijához (Halo). A Fallout nem ezek egyikét követte, hanem egy teljesen eredeti sztorit mesélt el, ami nem csak belepasszol a játékok által eddig megalkotott világba, hanem tovább görgeti azt, újabb vagy eddig kevésbé ismert részeit világítja meg még jobban. A Fallout tévésorozat simán elkönyvelhető lehetne Fallout 5-ként is (bár az igazi Fallout 5 jelenleg fejlesztés alatt áll, szóval talán találóbb lenne Fallout 4.5-ként hivatkozni rá).

Szinte hihetetlen milyen aprólékosan sikerült újraalkotni a sorozatban a videójátékok világát a látványtól, a hangulaton és a hangokon át a zenékig. Nem hagytak ki fontos részleteket csak azért, mert a készítők nem érték fel ésszel a játék világát, mint például a The Last of Us-ban, ahol egy egyértelműen ostoba kifogással hagyták ki a játék világának egyik meghatározó elemét, a spórákat. És nem tettek hozzá semmi olyat, aminek nemcsak a világban, de magában a sorozatban sincs értelme. Hogy maradjak a The Last of Us-nál, a fertőzöttek földön tekergő "gyökerei", amik riasztják őket - a játékban ilyenek egyáltalán nincsenek, a sorozatban pedig csak akkor létezett, amikor szükség volt rá, se előtte, se utána nem tűnt fel többet. Minden a helyén van, minden apró részlet, a Nuca-Cola automaták, a reklámplakátok, a különféle szörnyek, a feliratok, sőt még az olyan dolgokat is baromi ötletesen adaptálták, mint a Fallout-játékok elején megjelenő S.P.E.C.I.A.L. karakteralkotó rendszer vagy éppen a játékok in-game menürendszerét biztosító pit-boy-t. Komolyan, minden a helyén van. Talán csak Shady Sands pusztulása körül van némi bonyodalom, mivel a sorozat azt sugallja, hogy 2277-ben pusztult el - valójában nem, a készítők is megerősítették, hogy Shady Sands a 2281-2282-ben játszódó Fallout: New Vegas (amiben a város még létezik) eseményei után robbant fel, de a sorozatban ez annyira nem egyértelmű.

És ezzel már az is világos, hogy a széria szervesen kapcsolódik néhány korábbi játékhoz, legfőképpen az említett Fallout: New Vegashoz és a Fallout 2-höz, amikben az Új Kaliforniai Köztársaság fontos szerepet kapott. Szóval a sorozat abszolút belepasszol a Fallout-világba, és ahogy a készítők is mondták: a kánon szerves része. Nekem csak egy hiányom volt: egyetlen szupermutáns sincs benne (vagy talán látni egy kezet, de ennyi).

Mindezek ellenére abszolút érthető a Fallout-játékok ismerete nélkül is, ugyanis mint írtam, eredeti történetet mesélnek el, amikbe szépen beleszövik az alapokat, amik segítenek megérteni a világot - plusz az egyes Fallout-játékok amúgy sem kapcsolódnak szorosan egymáshoz, szóval ilyen téren is passzol a sorozat a képbe. A sztori 10 évvel játszódik a Fallout 4 és 135 évvel az első Fallout után. Ahogy minden új játékban, itt is egy teljesen új főhőst ismerhetünk meg. A legnagyobb különbség, hogy Vault Dwellerrel (Fallout), Chosen One-nal (Fallous 2), Lone Wandererrel (Fallout 3), Courierrel (Fallout: New Vegas) és Sole Survivorrel (Fallout 4) ellentétben Lucy MacLeane-nek (Ella Purnell) van neve. Ő a 33-as Vault lakója, az apja a menedék vezetője (Oversee), és épp házasságra készül. Ám a mennyegző nem épp úgy alakul, ahogy azt Lucy elképzelte, és csakhamar kénytelen felmenni az atomkatasztrófa sújtotta felszínre, ahol legjobb tudása szerint nincs vagy (friss tapasztalatai alapján) elenyészően van jelen élet. Csakhamar kiderül, hogy nagyon is van élet, csak nem feltétlen természetes vagy épp civilizált. A Fallout világában ugyanis roncsokból épült városok, elvadult emberek, halhatatlan gúlok, vérengző mutánsok nyüzsögnek. Épp csak élhető települések, gyilkos szekták, az emberiség megmentéséért küzdő őrült tudósok és vallásos, mechanikus páncélba bújt lovagok keresztezik hőseink útját. Nem éppen barátságos, mégis valahol vidám világ. Talán azért, mert itt nincsenek szabályok, talán azért, mert itt minden elfajzott, elvetemült, kifordult, görbe tükör elé állított. De talán csak azért, mert a '60-as évek amerikája vegyül egy sajátos retro-sci-fi felfogással, mindezt poszt-apokaliptikus köntösbe csomagolták és feltöltötték mindenféle szörnyű szörnnyel, szervezettel és figurákkal.

Amúgy Lucy nincs egyedül a bajban. Akárcsak hősnőnk, a Bortherhood of Steel nevű harcos pap-lovag szervezetbe tartozó Maximus (Aaron Moten) is belekeveredik az emberi fej utáni kajtatásba (igen, hőseink a sorozat egy részében egy levágott fejet üldöznek - ennyire abszurd a Fallout-világ). És még melléjük csapódik A Gúl (Walton Goggins) is, egy több mint 200 éves színész, aki az atomháború után kegyetlen, kannibál fejvadásznak állt. S miközben ezek hárman (plusz az elmaradhatatlan dogmeat) egymás oldalán, egymás ellen vagy külön utakon járva kergetik azt az ide-oda vándorló fejet, feltárul nem csak a jelen, de a nem sokkal barátságosabb múlt is. Megtudhatjuk, mi célt szolgáltak a Vaultok, mi okozta a világvégét, ki milyen formában vett részt mindebben. Mindez nem újkeletű, a játékok már sok mindent elárultak, de egyben tálalva itt láthattunk sok dolgot először - főleg, ami a múltat illeti. S miközben egyre több rejtélyről lebbel le a lepel, úgy ismerhetjük meg egyre jobban a véres kalandokban résztvevő triót. Láthatjuk, hogy változik meg a már-már karikatúraszerűen naív Lucy a kegyetlen világ hatására, hogyan formálódik az elveszett Maximus Lucy hatására, megértjük, hogyan lett egy alapvetően jóravaló színészből egy kegyetlen szörnyeteg. És továbbra is ott van a felszín alatt a szatíra, úgy a politikai helyzetre, mint a világ egyes divatjaira reflektálva.

Fallout tehát egy igencsak jól sikerült sorozat, amit nem csak azoknak tudok ajánlani, akik ismerik a játékokat, hanem azoknak is, akik szeretik a poszt-apokaliptikus, nem kicsit abszúrd, sötét hangulatú és humorú sci-fiket.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 04. 20. - 4:36, Dzséjt írta:

Fallout tehát egy igencsak jól sikerült sorozat, amit nem csak azoknak tudok ajánlani, akik ismerik a játékokat, hanem azoknak is, akik szeretik a poszt-apokaliptikus, nem kicsit abszúrd, sötét hangulatú és humorú sci-fiket.

Nagyon jó kis összefoglaló volt, köszi! Én csak érintőlegesen ismerem a játékot (tesóm játszott vele és volt olyan rész, ahol bevont vagy 10 éve), de elkezdtem nézni a sorozatot és az első két rész alapján nagyon elvetemült, de nagyon profi munka. Alig várom, hogy folytassam. Michael Emerson pedig :love:.

 

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Cpt. Rex @Donát holnap Shogun finálé! :) 

Barátnőmmel alig várjuk már. :) Az előző rész eléggé drámaira sikeredett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Abszolút nem lett epic az utolsó rész, de azért jó volt ez is. Inkább tűnt évad lezárásnak, mint sorozat végnek.

Nagyon tetszett az utcsó rész, és többé kevésbé le is zárták a sorozatot. :) 

A 2. évadban ne is reménykedj, mert nem lesz. Ez egy mini sorozat.

 

Spoiler

Fuji-sama a végére megkedvelte Andzsin-t, a maga módján, ez tisztán látszott rajta. :) 

Szép momentum volt, ahogy a halott férje és gyermeke hamvait beleöntötték a tengerbe. Utána meg Andzsin, Mariko keresztjét ejtette finoman a tengerbe, igy engedte el a lányt. Megható jelenetsor volt, na. 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.