Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Yep, ez egy konkrét jelenet a Halo 3. epizódjából. Master Chief fel is száll a metróra, belülről is csak annyi a különbség, hogy "sci-fi" szövegekkel váltották le a magyar szövegeket. Mindezt azzal megfejelve, hogy néha magyar beszéd is elhangzik a sorozatban, kifejezetten hazai íze van a Halo-univerzumnak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 03. 15. - 19:43, Ody Mandrell írta:

Olyan 15 éve volt itt a fórumon egy DH hype hullám. Akkor néztem pár évadot, és tetszett is. Ma már ha fizetnének se nézném.

Én a magam részéről szomorú vagyok a Doctor Who-val kapcsolatban!

Én voltam az egyik nagy "áldozata" annak a 15 évvel ez előtti DW hype hullámnak! Engem anno Bomarr és kudar írásai piszkáltak fel a DW kapcsán, az ő kedvcsinálóik hatására kezdtem el ismerkedni ezzel a sorozattal... előtte azt sem tudtam, hogy eszik-e vagy isszák. Engem be is darált rendesen. Hosszú-hosszú évekig nálam az abszolút első helyen volt sok sok (SOK!) tekintetben ez a Guinness-rekordot is tartó egyedi brit széria. Bár 2005-ös újraindítása óta jelen volt benne az LMBTQ (előtte nem tudom, a korábbi évadokat ennyire nem ismerem) ... de sikerült ezt kvázi 'fogyasztható módon' vagy kevésbé zavaróan megoldani és nem is volt túltolva!  Ám ez az egész vonal a későbbiekben kezdett erősödni és indokolatlanul egyre többször megjelenni.
 

A legutolsó 3 évadot annak ellenére sem néztem meg, hogy óriási rajongónak tartom magam. Nem azért, mert nőt csináltak a Doctor-ból, ez a történet keretén belül maradva egy Time Lord esetében annyira nem is meglepő (regenerációk, ugye...) egyszerűen elveszni/kiveszni éreztem az esszenciáját ennek az egésznek, ami a sorozatot azzá tette, amit én anno annyira nagyon szerettem! 

Nekem egyértelmű kedvencem a 11. Doktor érája. Az viszont ától cettig! A későbbi Capaldi éra alatt kezdtem érezni először a hanyatlást, főleg az éra vége felé. (Peter Capaldi viszont szerintem zseniális volt, bár nem volt jobb SZVSZ!!!, mint Matt Smith!) Ám utána a showrunner váltással számomra érdektelenné vált. Amit nagyon sajnálok! 

Szeretném majd valamikor pótolni a legutóbbi évadokat, főleg mert Jodie Whittaker-t egyébként jó színésznőnek tartom, és abban a néhány részben, amit láttam az ő érájából akkor sem vele volt problémám!! 

A 60. évfordulós 3 különkiadás felpiszkált annyira, hogy megnézzem őket - főleg, hogy visszatért egy egyébként kiváló (bár szerintem nem a legkiválóbb) páros, David Tennant és Catherine Tate párosa, ami meg tudta - ha csak foltokban is - idézni a régi Tennant & Tate epizódok hangulatát, de egyszerűen már nem ugyanaz, mint anno, amikor 'fanatikusan' szerettem. Továbbra is nagyon hiányzik valami... hiába tért vissza egy régi, közkedvelt (szerintem Moffat papa jobb volt) showrunner RTD, és a már említett színészek... és nem is feltétlenül az a gond, hogy korábbi Doktorok nem szerepeltek (tény, Matt Smith hiánya nekem nagyon fájó pont volt!) .... szerintem 10 éve az 50. évfordulós különkiadás sokkal de sokkal jobb volt (kreatívabb, ötletesebb, csavarosabb) és jobban is működött Tennantal, Smith-el és egy behozott "új" Doktorral, a War Doktorral (John Hurt kiváló megformálásában - Isten nyugosztalja!) és a "fő történeti szál" (Gallifrey és a Time Lordok titokzatos és izgalmas története) volt markánsan a középpotban. Ehhez képest ebben a 60. évfordulós 3 epizódban semmi egetverően lényeges nem történt, ami ne történhetett volna meg bármelyik évadközi filler epizódban... sajnos kihagyott ziccernek érzem mindhárom részt, attól függetlenül, hogy a 3. rész már egész jó volt. 

Nincs bennem az a lelkesedés, ami régen erőteljesen megvolt. Kíváncsi vagyok az új évadra annyira, hogy elkezdjem, megnézzem az első néhány epizódot esetleg az egész évadot... és majd meglátjuk, de már az is csalódás volt az első öröm után, hogy a Disney+ -ra bizony nem hogy a Classic Who évadai nem kerülnek fel, de még a 2005-tel kezdődött New Who évadok sem! Csak a 60. évfordulós 3 különkiadás (ami már fent van ugye) és az új évad/évadok az új Dokival. Nekem ez nem tetszik így! :\ 

Pedig én nem szoktam negatívumokat puffogtatni, most sem azt teszem, inkább csak a csalódottságomat és szomorúságomat írtam le...
  

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó összefoglalás Riddick! Engem is Bomarrék hypa vonata szippantott be, akikre még Simon Zoli is rácsatlakozott. Pár évadig jól is ment, de utána érdektelenségbe fulladt a széria. Örökké nem is lehet ezt húzni, az az igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ha tényszerű is, hogy örökké nem lehet húzni, ez a sorozat valóban lehetett volna egy időtlen sorozat, ha képes újra és újra igazán megújulni, ha kell hosszabb időre elvonulni REGENERÁLÓDNI kicsit, de semmiképpen sem politikai-ideológiai vonalon kellene melldöngetve lépdelnie. Ha ennyire nem bírja ki, hogy ne legyen ideológia mentes, tehette volna ezt úgy, ahogy a korábbi évadokban, olyan formában, hogy az elfért. De így?! Ez nagyon sajnálatos! Tényleg nagyon elkeserít, hogy ez a helyzet az egyik kedvenc sorozatommal! 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Tényleg? Ezt nem is tudtam. Akkor még autentikus is. :D 

 

Lore szerint sok magyar telepes állapodott meg Reachen, azért is Visegrád a neve a helynek ahol a jelfogó felvan állítva. De van Esztergom nevű űrkikötő is, Farkas tó, Csongrád és Aszód nevű település, Ütközet szurdok stb. Hogy Magyarországon forgatták a sorozatot az így nézve nagy plusz :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@NorbiLordi köszi. A Halo-franchise-nak ugyan ismerem a sztoriját (anno az Infinite előtt kellett egy összefoglaló cikket írnom, és a főszerkesztő engem jelölt ki önként jelentkezőnek :)), de ennyire részletekbe menően nem. Így akkor az is hű a játékokhoz, hogy Reach utcáin a háttérben néha magyar szavakat is el lehet csípni.

Megjegyzem, általános ismereteim alapján a tévésorozat nem ragaszkodik makacsul a játékok lore-jához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Nekem egyértelmű kedvencem a 11. Doktor érája. Az viszont ától cettig! A későbbi Capaldi éra alatt kezdtem érezni először a hanyatlást, főleg az éra vége felé. (Peter Capaldi viszont szerintem zseniális volt, bár nem volt jobb SZVSZ!!!, mint Matt Smith!) Ám utána a showrunner váltással számomra érdektelenné vált. Amit nagyon sajnálok! 

Hasonlóan vagyok. Nekem főleg az Amy-éra tetszett. Amikor ő meg Rory volt az útitárs az volt nálam a csúcs. Capaldi után elengedtem az egészet. A 60-dik évfordulós részekre visszatértem. Az elsőt utáltam, a második tetszett, de úgy voltam hogy ennyi elég is volt. Azóta se folytattam pedig van két másik rész. Annyira nem bánkódok miatta. A Matt Smith éra nagyon kedves emlék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem @Bomarr, @SimonZ és @Darth Riddick, meg egy haverom rántott be. A 11-Amy-Rory trió volt a kedvencem, néhány részt tőlük a mai napig megnézek (meg a 10-es érából a Blinket, ami szerintem az egyik legzseniálisabb sorozatepizód, amit valaha láttam). Smith végig csíptem, de Amy és Rory kiírása után érezhetően meggyengült az ő karaktere is, Clarával nem tudott jó párost alkotni. Ugyanakkor az 50. évfordulós sztorit nagyon bírtam, és a távozását is.

Capaldit az elején, amíg rokkerkodott, meg szónikus napszemüvegben flangált, nem nagyon csíptem. A színész jó volt, de a karaktere nem igazán akart megfogni. Viszont jó irányba haladt, Clara távozásának utolsó részeiben hozzá is remek epizódok kötődtek, és szerintem jó párost alkotott a lánnyal. Clara távozásával viszont már annak ellenére gyengének éreztem a részeket, hogy Capaldi Doktora magára talált. Ugyanakkor a kompániája lapos volt és még az én megbocsátó ízlésemnek is túltolták azt, hogy Bill leszbikus volt. Egyedül azokat a részeket csíptem, amibe Misty még szerepelt, illetve az utolsó részeket, amiben Capaldi kvázi leköszönt.

A hölgy Doktor első évadának talán, ha háromnegyedét láttam, de lehet, hogy csak a felét, és pár jeleneten kívül semmi sem maradt meg bennem. Amíg eljutottam, addig a Doktornál a társai is érdekesebbek voltak, pedig hozzájuk képest még Martha is összetett és jól kibontott karakter volt. :evil: És itt engedtem el. A 60. évfordulóra visszatértem, szó-szó, elvoltam velük, de a bigeneráció, Tennant-fétis, ízléstelenül túltolt PC és LMBTQ vonalak... Szóval, az új Doktor első szóló kalandjára már nem voltam kíváncsi. Eleve nem a kedvencem a régi Russell T. Davis éra sem, ez az új meg már annyira sem tudott megragadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Bomarr írta:

Hasonlóan vagyok. Nekem főleg az Amy-éra tetszett. Amikor ő meg Rory volt az útitárs az volt nálam a csúcs. Capaldi után elengedtem az egészet. A 60-dik évfordulós részekre visszatértem. Az elsőt utáltam, a második tetszett, de úgy voltam hogy ennyi elég is volt. Azóta se folytattam pedig van két másik rész. Annyira nem bánkódok miatta. A Matt Smith éra nagyon kedves emlék.

Látod... én a 4. különkiadásról el is feledkeztem, csak hármat néztem meg eddig, megjegyzem azért sem ugrott be a negyedik, mert azt eddig még nem bírtam érdemben végig nézni:(

@Dzséjt ... Russell T. Davis éra nálam is csak arra volt jó, hogy felépítse számomra a sorozatot Math Smith-ig. Bár tény, hogy a 3. vagy 4. évad körül már kifejezetten kedveltem, amit láttam, de rajongóvá egyértelműen az 5. évaddal váltam. Sosem értettem én sem a Tennant-fétist, nyilvánvalóan egy kiváló Doktor karaktert hozott, de messze nem áll meg szerintem az a kultusz, amit a 'rajongók' köré alkottak!. Bár az első évadot kifejezetten nem kedveltem, de Eccleston karaktere (az első Doktor, akivel találkoztam) nagyon is tetszett. Az ő alakítása és maga a karakter volt az, ami végig nézette velem az évadot. Bár hozzáteszem, hogy azért az első dalekos epizódtól érezhetően kezdett magára találni az első évad is, és kifejezetten erősek voltak azok a részek, amiket Moffat írt és rendezett (na... a csávó már akkor is brillírozott)! 

Na igen, a Blink című epizód fantasztikusan jó volt! Ki is áll az epizód mögött? Moffat? Nincs is több kérdésem!

Hiába gondolják sokan, hogy RTD volt a széria Alfája és Omegája, szerintem meg sem közelítette Steven Moffat munkásságát!

Szerintem máig a legjobb opening zene:


Amúgy tök jó, hogy itt többen is a régi DW fanok közül azonos, de minimum hasonló véleményem vagyunk. Itt lényegében mindenkinek a Smith-era, azon belül a 11. Doktor + Amy&Rory hármasa vitt mindent. Megjegyzem bár azt írtam a Smith-éra nekem ától cettig BEST volt, azon belül is Amy és Rory kémiája működött a legjobban Smith Doktorával... bár én Clara karakterét is kedveltem, már nem volt annyira jó, mint említett másik kettő. Nem véletlenül volt egy búcsú jelent Amy-vel is a Tizenegyedik regenerációja előtt! 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam Eccleston volt az, aki nélkül legkésőbb a fingós idegenek duplarész után kaszáltam volna a sorozatot. De csak amiatt, mert tettszett a 9. Doktor karaktere, adtam még egy rész esélyt. Milyen mázli, mert aztán jött a Dalek, ami meggyőzött arról, hogy érdemes lehet végignézni az évadot, ha ilyen gyöngyszemek lapulnak itt és ott. Sajnos a 9-es után nekem a 10. Doktor visszalépés volt. A legjobban azokat a részeket élveztem, amiben Donna szerepelt, és a legkevésbé azokat, amikben a Mester és/vagy Martha (kivétel természetesen a Blink, de abban épp csak kameózik a Doki és Martha). A végét meg, amikor Tennant Doktora depisen agonizál, pedig kifejezetten rühelem. Aztán jött a jutalom: 11. Doktor. :)

Bár hozzáteszem, még a 9. és 10. Doki rosszabb kalandjaira és legunalmasabb társaira is jobban emlékszem, mint bármire a 13. Doktortól, amit láttam, vagy arra, hogy mi a fészkes fenéről szóltak a 60. évfordulós részek. Pedig azokat pár hónapja láttam, de alig néhány részlet maradt meg bennem. A régi részekben legalább, ha másért nem, azért emlékszem a rossz epizódokra és karakterekre, mert megmaradtak bennem, mennyire rosszak. Az újak annyira semmilyenek, hogy egyik fülemen be, a másikon ki.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan szinten rezonál a véleményed az enyémre, hogy akár én is írhattam volna. Amit az első évadról és Eccleston-ról írtál, azzal ugyan így voltam én is. Tennant felbukkanása Eccleston után nekem is kicsit visszalépésként hatott. Annyira néztem volna még a Kilencedik kalandjait! Persze aztán Tennant Doktorát is megkedveltem, és igen, Martha eléggé sótlan útitárs volt, Rose... nos ő Rose volt. Nem volt rossz, de olyan hú de jó se, azért Martha-tól jobb volt szvsz :) Donna karakterét - bár érdekes módon állítólag sokan nem szerették - valóban vele működött a 10. Doktorral közös kémia a legjobban! Arról nem is beszélve, hogy szerintem Donna humora valami k*rva jó volt! :D 

Én alapvetően kedveltem a Mesteres részeket, de csak addig, amíg nem kaptam még sokkal de sokkal jobb sztorikat és karaktereket a Moffat&Smith érában! Ámbátor a Tizedik agonizálós "még nem akarok" regenerálódása bár megvalósításban jól nézett ki, és akkor kedveltem is, később nálam is helyére került ez.

Érdekesség, hogy Smith első felbukkanásának pillanatában már BEST volt nálam! :D  
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@NorbiLordi köszi. A Halo-franchise-nak ugyan ismerem a sztoriját (anno az Infinite előtt kellett egy összefoglaló cikket írnom, és a főszerkesztő engem jelölt ki önként jelentkezőnek :)), de ennyire részletekbe menően nem. Így akkor az is hű a játékokhoz, hogy Reach utcáin a háttérben néha magyar szavakat is el lehet csípni.

Megjegyzem, általános ismereteim alapján a tévésorozat nem ragaszkodik makacsul a játékok lore-jához.

 

Talán a sorozatban is említették fél szóval, hogy sok magyar telepedett a bolygóra, azért olvastam ennek utána részletesebben. Én is csak nagyjából ismerem a sztorit, az fix hogy ott már felrúgták az egészet, hogy levette Master Chief a sityakot :D Hogy jobb e így vagy sem nem tudom, de a 2. évad egyelőre jobban adja nekem mint az 1.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem is fantasztikus! Nagyon erős jelenetek vannak benne.

Anna Sawai-ra panaszkodtak, hogy a Monarch sorozatban, nem volt elég meggyőző az alakitása. Nekem különösebb bajom nem volt vele ott se, de itt, a Shogun-ban remekel a szinésznő.

Mellesleg aranyos is a drága. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Talán a sorozatban is említették fél szóval, hogy sok magyar telepedett a bolygóra, azért olvastam ennek utána részletesebben. Én is csak nagyjából ismerem a sztorit, az fix hogy ott már felrúgták az egészet, hogy levette Master Chief a sityakot :D Hogy jobb e így vagy sem nem tudom, de a 2. évad egyelőre jobban adja nekem mint az 1.

Az első évadot ma fejeztem be éjnek-évadján, nekem már az is bejött. Kicsit fura volt, hogy a mesterszakács olyan ritkán van sityakban, de így jobban értékeltem, mint karaktert. Azért más egy FPS játékban eljátszani, hogy sosem veszi le a sisakját, mint egy tévésorozatban. Előbbiben nagyjából hót mindegy, hogy sisak, kuktasapka, barret vagy semmi sincs rajta, hiszen az ő szemszögéből fut a játék. Az átvezetők meg túlnyomórészt mind bevetés közben vannak. Azért a sorozat ennél átfogóbb volt, és ja, elég furán nézett volna ki, ha még az ágyban is talpig vasban megy (pláne az a bizonyos jelenet). :) Szóval elég gyorsan elfogadtam a koncepciót.

Összességében csak az a madrigáros lázadós szál nem tetszett azzal az antipatikus csajszival, aki kábé minden mondattal csak azt húzta alá, hogy hihetelentül ostoba liba. Ráadásul sehová sem vezetett az egész, és nem is volt megfelelően megalapozva a UNSC elleni lázadás, hiszen semmi olyat nem mutattak belőlük, ami ellen lázadni kéne. Nem tudom, hogy a második évadban lesz-e bármi foganatja ennek.

Ezt leszámítva kellemesen csalódtam a sorozatban. A Halo-franchise-ból ennyire még semmi sem tetszett. A második évaddal most már megvárom az utolsó részt, aztán azt is egyben darálom le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Én is követem a Sógunt, bár az 5. részt még nem láttam. Nagyon megfogott a hangulata és a főszereplő nagyúr színészi alakítása (ő egyébként szerepelt a Lost-ban is, és ott is kedveltem). Nagyon minőségi sorozat.

Mindegyik rész jó eddig, de a 2. meg az 5.-ik kimagaslóan jó! 

Az 5. részben tűnik ki eddig a legjobban, mennyire másfajta értékrendszere és gondolkodásmódja van, az európai embernek, és a távol keletinek. 

 

Ezért irtam fentebb ezt:  "Ahol 2 különböző kultúra találkozik egymással, és egyik sem érti a másikat, mit miért tesz."

Az 5. résznél csúcsosodik ki a legjobban eddig ez, és nem egy vidám momentum lesz, sajnos. :( 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.