Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2024. 01. 14. - 12:00, csoli1138 írta:

A The Expanse-t nézte valaki? 

Egy rész után nem kapott el, érdemes kitartani? A stat. mellette szól, ahogy néztem. 

 

Igen! Persze én végig is olvastam a könyveket :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 01. 14. - 12:00, csoli1138 írta:

A The Expanse-t nézte valaki? 

Egy rész után nem kapott el, érdemes kitartani? A stat. mellette szól, ahogy néztem. 

 

Én azt hiszem tavalyelött ledaráltam ajánlásra. Plussz akkor már olvastam itt a fórumon hogy többen nézik és olvassák is a könyveket.

Én nem olvastam a könyveket, de nekem bejött a történet és a karakterek is jók. Érdemes folytatnod, főleg Thomas jane karaktere miat nekem ő volt a favorit.

Igazából egy középszerü sci-fi sorozatnak tartom, de a jobbik fajtából. Tulajdonképpen egy hidegháborús történet a jövőből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 02. - 20:21, Bence1997 írta:

Hamarosan belekezdek majd a 2. évadba.

Ezt a hozzászólást 2 éve írtam, egy évvel ezelőtt kezdtem el nézni a For All Mankind 2. évadát és tegnap este sikerült befejeznem. Még a nyáron elég jól haladtam, viszont az évad utolsó részét csak most sikerült megtekintenem. De a lényeg, hogy sikerült, tegnap befejeztem a sorozat második etapját.

Nagyon tetszett, megkockáztatom, hogy még jobb volt, mint az első évad. A történet 9 évvel az első évad fináléja után veszi fel a fonalat, 1983 májusában és néhány hónap eseményeit meséli el. Az űrprojekt mindkét ország (USA és Szovjetunió) számára még inkább fontosabbá válik, egyre inkább belemélyedünk a politikai kavarásokba, közben ügyesen beleszövik a valós eseményeket is, hiszen bár a sorozat egy alternatív történelmet mutat be (mi történt volna, ha a Szovjetek jutnak elsőnek a holdra?), a valós történelmi eseményeket, bejátszásokat, hangokat nagyon praktikusan oldják meg, hogy ebben a sorozatban is kellőképp helye legyen, teljesen odaillőnek tűnnek a dolgok.

De ez ugyanúgy egy karakterdráma, mint az első évad. Bár a spektrum kiszélesedik, bőven kapunk ebben az évadban orosz szereplést, de a lényeges események még mindig a Baldwin és a Stevens család körül forognak. Gordo például hatalmas karakterfejlődésen megy keresztül, az évad végére komolyan az egyik legjobb karakterré vált. Tracy kevésbé volt szimpatikus, de ahogy haladt előre az évad, egyre jobban megbarátkoztam vele, a végén pedig még szimpatikussá is vált. Margo is nagyobb szerephez kapott, az ő szála különösen a vége felé volt nagyon érdekes, amikor Sergei-el összedolgoztak. A 6. epizód amúgy egy nagyon erős epizód lett, de az évadzáró is remek lett, vannak pillanatok, amikor elérzékenyülök, na tegnap elcseppent nálam pár könny, nagyon drámai finálé lett. A 8. epizód is baromi tetszett, de igazából elég nehéz akár csak egy epizódot mondani, ami nem tetszett. :)

A sorozat az egyik személyes kedvencemmé vált már az első évad során is, ez az évad méginkább megerősítette ezt. A következő évadba hamarosan belekezdek, de előtte van még 1-2 tartozásom más sorozatok felé, amik félbehagyva várják, hogy visszatérjek hozzájuk. :D

image.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prime-on fellelhető Philip K. Dick's Electric Dreams-et szerettem volna elkezdeni, de ott felirat nélkül van.

enmagon leszedtem az évadot, az nbt-verziót, és teljes a káosz. Nem illik rá a felirat, vagy halott linkeket találok csak a hsz-ekben. a Feliratok eu és az opensubtiles org-ról vegyítve próbálgatva, eljutottam odáig, hogy már csak a 3-4-5-6 hoz nem stimmel egyik sem.

De jó lenne, ha valaki tudna segíteni. Ha igen privátban is jó lesz. Sőt e-mailben is(az itteni nevem kukac freemail pont hu), ha valakinek ott pihen a gépén a jól időzített felirat, mert egy halott linkre állították, hogy az jó az nbt-hez.

Addig nézem ami sikerült, mert antológia. Köszönöm szépen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3-4-5-6-ot lenyomtam angol felirattal a prime-on. Nem megy másképp. Hálaég a "Sci-fi-angolom" már van ilyen szinten.

Kimondottan ajánlom a sorozatot, annak aki szeret elgondolkodni, beleélni magát a jövőbe, vagy egy kis utópiába.

Nem minden rész kiemelkedő, és vannak amik hasonló tanulságra lyukadnak ki mind sorozaton belül, mind PKD munásságából más művekre, pl.: Total Recall, vagy halvány Blade Runner áthallások is vannak, de mégiscsak ugyanannak az embernek a "lázálmaiból" való sztorik ezek.

A kérdések, melyeket körüljár egyszerre kézenfekfők, kényelmetlenek, elgondolkodtatóak.

Mit jelent embernek lenni? Mit jelent gépnek lenni, vagy AI-nak, ha úgy tetszik? Mit jelent idegennek vagy másnak lenni? Mennyire vagyunk megvezethetőek? Mit tennénk, ha két életünk volna? Mit választanánk ha a reális kisszerűség vagy a túl szép, hogy igaz legyen kerülne szembe? Hogy reagálnánk, ha kiderülne, hogy nem azok vagyunk aminek tartottuk magunkat? Elég elhinni egy érzést, hogy igazi legyen?

Egyébként remek színészekkel a főszerepekben van tálalva: Anna Paquin, Terrence Howard, Timothy Spall, Richard Madden, Bryan Cranston, Greg Kinnear, Steve Buscemi többek közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reacher

Egy barátom ajánlására vágtam bele a Prime Video sorozatába, ami Lee Child könyvsorozatán alapszik. A cím ismerősen csenghet, hiszen két könyvet, a Csak egy lövést és a Nincs visszaútat már megfilmesítettek 2012-ban (Jack Reacher) és 2018-ban (Jack Reacher: Never Go Back) Tom Cruise-zal a főszerepben. Itt jegyezném meg, hogy az első rész nekem, a könyvek ismerete nélkül még tetszett is, noha mindenkitől azt hallottam, hogy Cruise-t Reachernek leszerződtetni olyan, mintha Peter Dinklage-t szerződtetnék Darth Vader szerepére. A második film már nekem sem nyerte el a tetszésemet, nem is emlékszem arra, miről szólt.

 

Nos, éppen ezért kicsit ódzkodtam a Reacher megtekintésétől, mígnem egy jó barátom a lelkemre beszélt azzal, hogy ha tetszett a Jack Reacher, ezt imádni fogod. Meg akkor is imádnád, ha azt sem tudnád, ki Jack Reacher. Nekem való sorozat. Mivel a fickó 31 éve ismer, együtt nőttünk fel, így adok a szavára, elég jól ismer ahhoz, hogy tudja, mi tetszik nekem. Szóval két nappal ezelőtt belevágtam, most értem a második évad végére. És én is csak azt tudom mondani, hogy akinek tetszett a két film egyike vagy mindegyike, annak érdemes ezt is megnéznie. Akinek nem tetszett az egyik film vagy egyik sem, annak meg pláne érdemes megnéznie. Mert a két film az harmatos lepkefing ehhez a sorozathoz képest, és már pontosan értem, mi baja volt ismerőseimnek Tom Cruise-zal. Meg úgy alapvetően az egész filmmel. És így visszanézve alaposan leértékelődött bennem a Jack Reacher. A folytatását meg talán el is felejteném, ha valaha is sikerült volna megjegyeznem, hogy mi a bánatról szólt.

 

A premissza a következő: van ez a Jack Reacher (Alan Ritchson) nevű ex-katonai rendőr, aki leszerelése után azzal tölti a mindennapjait, hogy fel-alá utazgat az USA-ban busszal. Nincs háza, jelzálogja, kocsija, bankkártyája, igazából az  össz tulajdona a ruha, ami épp rajta van, és egy fogkefe. A fickó emellett nagyon okos és rendkívül jó megfigyelő, ezért is volt sikeres nyomozó. Na meg azért, mert az erkölcsi iránytűje betonba van ágyazva, és bizony bármikor hajlandó fegyverrel vagy ököllel érvényesíteni az igazságot. És általában az ember jó jár, ha fegyverrel teszi, mert Reacher egy 195 centiméter magasra nőtt gorilla, két ütvefúróval a keze helyén. (Csak érdeksségképpen: Tom Cruise 170 centi... no comment.) Szóval, ha megcsap, akkor általában nem állsz fel újra. Soha.

Szóval, ez az amúgy barátságos és udvarias, végtelenül türelmes, jámbornak tűnő figura betéved a georgiai Margrave nevű kisváros vendéglőjébe, ahol aztán két rendőr zavarja meg a piteevésben. Letartóztatják gyilkosság vádjával. Ami ezután jön, nos... A csendes kis Margrave a következő napokban nagyon zajos lesz, és valószínűleg több hullát földeltek el végül, mint amennyi az összlakosság, ugyanis Jack Reacher nem az a fajta ember, aki tárgyalásra vinné a vádlottat.. Úgy ám, a Reacher olyan régivágású akciófilmeket idéz meg, mint a Rambo, a Die Hard, a Lethal Weapon vagy a Commando, de nyugodtan ide lehet venni akár a Dirty Harry-t vagy bármilyen más olyan filmet, amiben van egy férfi, akinek helyén van az igazságérzete, és összefog néhány emberrel, hogy rendet tegyenek ott, ahol baromi nagy a kupi. És ezután legfeljebb a rosszfiúk temetési költségeit kell fedeznie az államnak, nem a pereket vagy a életfogytig tartó étkeztetésüket.

Mindezt egy egész csavaros sztori keretezi. Ja, ha valaki attól tartana, hogy a filmhez hasonlóan egy lassú tempójú nyomozós történetről van szó, annak máris leírom, hogy erről szó sincs. Azt azért nem állítanám, hogy egy akcióorgia, de az egyes epizódok nagyon jól egyensúlyoznak a nyomozós és akciójelenetek között (legalább egy verekedés vagy lövöldözés minden epizódban van), miközben olyan karakterépítő momentumokra is marad idő, mint Reacher flashbackjei. Sőt még a másik két főszereplő, Oscar Finlay (Malcolm Goodwin) és Roscoe Conklin (Willa Fitzgerald) is nagyon szépen ki lett bontva. Szóval mindenre marad idő, minden epizód kellemesen kiegyensúlyozva halad. És mókásan. Annak ellenére, hogy a széria amúgy meglehetősen brutális és explicit (azért nem egy át gorefestbe, de a fejlövés nem kis vérpatakocskát hagy maga után egy piros kis pacával a homlokon), és igazából a téma, amit körbejár, sem feltétlen könnyed, a főszereplők, Reacherrel az élen mégis képesek enyhíteni a sötét hangulatot és egyfajta badass humort villantani. Azokra a fajta vicces beszólásokra, egysorosokra és verbális adok-kapokokra gondolok, amiken olyan jót mulattunk gyerekkorunkban. Mint, amikor Matrix a következőt mondja oda nagy komolyan az egyik tetvedéknek: "Vicces gyerek vagy te Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utoljára." Majd nem sokkal később, amikor Sully egy szakadék fölött vergődik, miközben Matrix egy karral fogja, és visszautal erre a beszélgetésre:

- Emlékszel, azt mondtam, téged nyírlak ki utoljára.

- Emlékszem, igen.

- Hazudtam - azzal beleejti a szakadékba.

Na, hát valami ilyesmit kell elképzelni a Reacherben. Tesztoszterongőzős, macho beszólások és egysorosok a rosszfiúk kinyiffantása előtt, közben vagy után, verbális vegzálások a főhősök között, olyan poénok, amiket a hozzám hasonlók arcára biztos széles mosolyt csalnak.

 

A második évad amúgy már epikusabb, a fő helyszín nem egy csendes kisváros, hanem New York, és egyáltalán nem kapcsolódik az első évadból - bár Reacheren kívül két szereplő azért visszatér. Az ellenfelek is nagyobb halak, és a jófiúk csapata Reacheren kívül nem csak két kisvárosi zsaruból és címszereplőnk egyik ex-kollégájából áll, hanem beviharzik a korábbi katonai csapatának egy része. Szóval apuka hozza a csemetéit is. Szóval a rosszfiúk egy életre megbánják, hogy b*szakodtak a különleges nyomozókkal. De itt is remek a sztori, az akciók és a karakterépítés is. Nem tudnám eldönteni, melyik évad tetszett jobban, mert mindkettő nagyon tetszett. Talán a második szezon csak azért tetszett egy ici-picit kevésbé, mert pont a Reacher melletti másik kedvencem nem tért vissza, a helyére állított új karaktert meg kevésbé kedveltem. De ezt leszámítva a második szezont is imádtam, és már alig várom a harmadikat.

 

Mindent összevetve, ez egy baromi szórakoztató széria. Úgyhogy, ha valaki olyan sorozatra vágyik, ahol a gonoszokat szívből lehet utálni, míg a hősöket nem csak megszereti az ember, de lelkesen drukkol nekik, hogy érvényre jutassák az igazságot ököllel, homlokkal, késsel, lánccal, pisztollyal, shotgunnal (khm... @Frenkie khm... :D ), autóval, gravitációval, bombával, szegekkel, és még egyéb különböző igazságosztásra is felhasználható célszerszámmal, és közben jókat vigyoroghat, akkor tudom ajánlani a Reachert. Nekem annyira megtetszett, hogy a következő könyv, amit elolvasok, az az Elvarázsolt dollárok lesz, ami alapján az első évad készült. Ja, és tényleg semmi köze a filmekhez, az egy langyos limonádé a sorozathoz képest.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt hét elején utánaolvasgattam hogy mi fán terem ez a sori mert a címe miatt éreztem hogy a benne szereplő Reacher a muvis Reacher másik verziója és akkor úgy döntöttem hogy hamarosan én is elkezdem. Ezen a héten neki is kezdek.

A muvik közül csak az elsőt láttam és be is jött valamennyire de mostanra alig emlékszem valamire belőle. A másodikat is le akarom tudni de azt is csak halogatni sikerül.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Reacher ebben a formában úgy érzem engem különösen érdekelne.:D Szeretem az ilyen oldschool akciós, beszólogatos műveket. Régebben Tom Cruise-t tartottam én is az igazi Jack Reachernek. Nem olvastam a könyveket azt sem tudtam(az első filmig) ki ez a fazon. Aztán elkezdték a sorozatot beharangozni, mehjelentek az utcákon a plakátok. Megláttam a nagydarab kigyúrt csávót, na mondom ez valami zs-kategóriás sorozat lesz. Aztán több helyen olvastam, hogy igazából az igazi Reacher nagydarab majd 2 méter magas izomkolosszus és igazából a sorozatbeli fickó a hiteles, nem Cruise.

Így hogy @Dzséjt írta hogy olyan mint tinédzserkorom hőseivel a filmek hát persze hogy érdekel.

 

 

Az elmúlt hetekben megnéztem pár dokumentumsorozatot és nagyon tetszettek. Ha már akcióhősök akkor először jöjön az osztrák tölgy.

 

Arnold

 

Egy háromrészes sorozat Schwarzenegger karrierjéről. Az első rész a testépítésről, a második a filmsztárról, a harmadik a politikusról szól. Sok archív felvétel a sorozatban róla, elég részletesen bemutatják

a karrierjének építőköveit. Sok érdekességet meg tudtam róla én is amit eddig nem. Pl hogy a Conan-ban sok veszélyes jelenetet neki kellett megcsinálnia mert nem találtak akkora darab dublört mint ő.:D

Aki szereti Arnoldot merem ajánlani.

 

Beckham

 

Nem vagyok egy focirajongó, sőt annyira nem hogy nem nézek meccseket. De igazából a fociban és más sportokban megjelenő érdekes figurák, szupersztárok valahogy érdekeltek mindig. Pl Beckham, Cristiano Ronaldo stb. Kiváncsi voltam hogy miként élhetnek a valóságban milyen gondolataik vannak hisz a média csak a felszínt kapragtaja róluk. Ezért is néztem meg a Beckham-sorozatot, ami azt kell mondanom szenzációs. Sokkal jobban tetszett mint Arnoldé(pedig az ő filmjeit nagyon kedvelem). 4 részes, itt is karrierjének egy-egy szeletére fókuszálnak.

Amiért nagyon tetszett hogy ez a srác valami végtelenül szimpatikus, szerény fazon. Ezt nem gondoltam volna. Ahogy beszél a riporterrel, az hogy semmi negatívot nem mond a múltról, senkiről,

pedig brutális támadásoknak volt kitéve sokszor. Illetve rendesen bemutaja a sorozat a hírnév árnyoldalait is. nagyon ajánlom azoknak is akik nem szeretik a focit.

 

 

Illetve bepótoltam az elmaradt Walking Dead sorozataimat.

 

Fear The Walking Dead

 

Hálistennek hogy vége. Azt hittem a 7. lesz a legalja de ez a nyolcadik volt az. Értékelhetetlen az egész.

 

Walking Dead: Dead City

 

Maggie és Negan a fősorozat(aminek ugye vége lett a 11. évaddal tavaly) eseményei után Manhattanben kötnek ki ahol persze hogy balhéba keverednek. Igazából egyszer nézhetős, csak 6 rész, viszont Negan hatalmas figura és őmiatta érdemes megnézni.

 

Walking Dead: Daryl Dixon

 

Na ez a sorozat szenzációs. Szintén a fősorozat eseményei után játszódik. Már a kezdés is impozáns. Daryl egy fatörzsön kisodródik Franciaország partjaira. Hogy került Amerikából egy posztapokaliptikus világban Európába úgy hogy hajóforgalom ugye nincs? Ezt boncolgatja a sorozat, illetve a franciáknál is újabb kalandokba keveredik.

Amiért az utóbbi évek legjobb Walking dead sorozatának tartom az a frissítés. Már a helyszin is nagyon szép ahogy a vidéki és történelmi Franciaországban haladnak az események és mindezt persze posztapokaliptikus módon kellett bemutatni. A világvégi Párizs egyszerűen lenyűgöző.

De ez nem lenne elég a csodálatomhoz. A készítők a francia szerepekre francia színészeket választottak. Szinte csak Norman Reedus amerikai színész. Franicául beszélnek a francia emberek és kevesen tudnak angolul. a sorozatot Franciaországban forgatták eredeti helyszíneken.

Mindez egy olyan nyomasztó hangulatot ad a sorozatnak hogy néhol rendesen borzongtam. Kitünő karaktereket mutatnak be, nem a sablonos unalomig ismerteket.

Nagyon várom a 2. évadot. Aki megunta a Walkind Dead sorozatokat valamiért de nézte azért valameddig ezt a sorozatot mindenképp nézze meg. Így kellett volna a többinél is tenni a készítőknek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Avatar: The Last Airbender (Netflix) 1. rész:

 

Egész jó volt. Nyilván a rajzfilm szintjére soha sem fog felérni, és nem is egy 1on1 adaptáció, de ha ezeket elengedi az ember és nyitottan áll hozzá, akkor eddig egészen remek sorozat. A casting elsőrangú, tényleg mintha a meséből ugrottak volna ki a karakterek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke 2. évad 5-8. részek.
Fenomenális és fantasztikus részek voltak. Sikerült felpörgetni az eseményeket. Nagyon sok dolog történt rövid idő alatt. Úgy éreztem sikerült egyenletesen eloszlatni a szerepeket is, mindenkinek igyekeztek központi szerepet adni. A könyvsorozatban is sokaknál a második könyv volt az, melynél az olvasók úgy érezték, kezd érdekesebbé válni a széria.
A tv-sorozat is a második évadra érte el ezt, itt kezdtek el egyre komolyabbá válni az események.

Spoiler

Kedvenceim lettek a Lanfear-rel foglalkozó jelenetek. Háromezer év telt el és még ugyanott tartunk. Hihetetlen az ereje. Egwene itt saját leleményessége révén tud megszabadulni. Jó ötlet volt rá fókuszálni ezt a szálat. Rand nagyon szépen elintézte Turakot, ez sok jobb lett, mint a könyvben. Az Ishamael-lel való leszámolásban pedig mindenki kivette a maga részét. Jó ötlet volt előre hozni az aieleket és Aviendhát.

Csodás és grandiózus lett a második évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 09. 18. - 13:20, Ody Mandrell írta:

Ismeritek a LOST című sorozatot? Nem tudom mennyiben mondható az sci-finek, de mostanában elég sokat hallani róla. Én még ugyan egy részét sem láttam, de azt mondják jó. Mi a véleményetek róla? :roll:

Te jó ég....ennyire öreg ez a topik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 02. 27. - 23:35, Ody Mandrell írta:

Elkezdtem nézni a Shogunt a Disney-n. Nagyon jó lett, szerintem érdemes bepróbálni. Főleg annak aki szereti a keleti kultúrát.

Belenéztem tegnap este, de bealudtam rajta. A korán kelés átka :D 

 

Tegnap este letudtam az első 2 részt végre. Az 1. is jó volt, de a 2. rész totál libabőr, ahogyan adagolják a feszkót! :) 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én is nézem a Shogunt. Főleg a második rész tetszett, nagyon jól el kezdték bemutatni a különböző politikai machinációkat.

Hozta a szintet a 3. rész is. Nagyon erős ez a sorozat! :) 

Egy dolog ami kicsit gyengébb, de a többi kárpótol érte. 

 

Spoiler

Ami kicsit gyenge volt, az az összecsapás, Osaka elhagyása után.

Ami viszont erős volt, az kb. minden más! :) 

Jól vannak megirva a párbeszédek, a szinészi játék is kimagasló, és az egyes politikai szálak és azok megcsavarásai viszont kimagaslóan jók.

 

Markio-sama és a "barbár kalóz" egyre közelebb kerül egymáshoz. Itt tuti lesz valamilyen románc köztük, később. :P 

Viszont John Blackthorne se szent, ha azok a feljegyzések igaznak bizonyulnak.  

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.