Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Halo

A 2001-ben útjára indult Halo-játékokkal én alapból hadilábon állok. A Combat Evolvedet háromszor kezdtem el, mire egyszer be tudtam fejezni, a második résznek egyszer álltam neki, majd pár óra után feladtam, aztán ennyi volt részemről a halózás. Bár a világa eléggé érdekes, és a sci-fi vonal is ütős, sajnos játékmenetileg egy végtelenül unalmas lövöldének tartom, lapos cselekményvezetéssel, andalgós sztorimeséléssel, és egy totál érdektelen főhőssel. Az egyetlen izgalmas, amit találtam benne, az a főhős, John-117 és egy MI, Cortana kapcsolata, de az első játékban ez sem bontakozik ki, a másodikban meg nem jutottam messzire. Szóval enyhén szólva is tartózkodtam a Paramount Halo című sorozatától, és egészen mostanáig, amíg a második évad el nem ért a végéig, nem is néztem meg. Ám mivel valami újdonságra vágytam, és a vérfanok nagyon szidták, gondoltam, belekóstolok, hátha azok a változtatások, amiktől a vérpistikék falat kaparnak, nekem bejönnek. Nos, bejöttek!

Halo-sorozat nem kifejezetten játékadaptáció, úgy értem, hogy nem egy konkrét játék cselekményét meséli el újra, mint mondjuk az HBO The Last of Us-a. A Halót inkább úgy kell elképzelni, mint az MCU-t, vagyis bár rengeteg karaktert, eseményt és helyszínt felhasználnak a játékokból, lényegében önálló úton haladnak. Ennél fogva Reach bukása vagy a Halo felfedezéséhez vezető út teljesen más, és hát maga John-117 vagy éppen Cortana is más-más módon kapcsolódik be ebbe a sztoriba, amiben rengeteg új karakter is helyet kapott. Ami szerintem kifejezetten jót tett a szériának.

Halo egy igazán látványos, háborús sci-fi széria sok misztikummal, technológiai csodával és politikai intrikákkal megtűzdelve. Míg a játékban John-117 lényegében csak egy folyton előre nyomuló, rendíthetetlen szuperkatona, aki az Infinity-ben pöcre ugyanolyan, mint a Combat Evolvedben volt, addig sorozatbeli inkarnációja saját létezését is megkérdőjelező, a helyét kereső, a USNC-ben (a sorozatban a földi kormány) csalódó és folyton kétkedő alak, aki elég jelentős karakterfejlődésen megy át. És igen, ehhez nagyban hozzájárul az, hogy a játékkal ellentétben megválik a páncéljától és az élete nem csak a csataterek körül forog. Sőt a második évadban odáig mentek a készítők, hogy a szezon javában egyáltalán nem viseli a páncélt, egy jelentős csatát pólóban vív meg. Ez nem csak a történet szempontjából volt fontos, hanem azért is, mert így sokkal jelentősebb volt, amikor újra felvette a játékokból amúgy baromi jól átemelt Mjolnir páncélt.

Illetve az is nagyban segíti John-117 fejlődését, hogy a játékokkal ellentétben a sorozat nem csak érdekes háttérinfóként kezeli a Spartan-programot, hanem alaposan feltérképezi azt, belemenve, hogyan hat mindez a katonákra, úgy John-ra, mint három másik emberére: Kai-125-re, Riz-028-ra és Vannak-134-re (illetve vagy egy ötödik Spartan is, Soren-066, ugyanakkor úgy érzem, az ő sztoriszála a sorozat gyengébbik elemei közé tartozik, főleg az első évadban, de a második szezon első felében is).

Illetve a sorozat kicsit a Covenant oldalt is jobban megmutatja, amivel az első játék egyáltalán nem foglalkozott. Ugyanakkor itt is volt egy jelentős változás, a Covenantok oldalára betettek egy emberi nőt, Makee-t, ami egyrészt jól sült el, másrészt kicsit levette a fókuszt magáról a vallási szövetségről, így annyira azért nem tudtuk megismrni őket. Ez különösen a második szezonban szembeütköző, amikor a régi Covenant karakterek eltűntek, és bekerült a képbe egy teljesen új, jelentős személy, Arbiter, ám a széria rohadtul nem tér ki arra, hogy ki ő és miért teszi azt, amit. 

Ha már gyengeségek, említettem Soren-066-ot, aki bár önmagában egy jópofa karakter, történetét nem igazán sikerült jól megírni, főleg azért, mert az első évad egy nagyon felesleges sztoriszálához kötődik. A játékokban háttérelem volt, hogy a UN ellen néhány kolónia lázong, itt viszont megpróbálták jelentőssé tenni. A középpont a Madrigar bolygó lett, a főszereplője pedig Kwan Ha, egy iszonyú idegesítő, ostoba liba, akit legnagyobb szerencsénkre egy tehetségtelen színésznő kelt életre. A mimikai készlete kimerül a folyton mérges nézésben. Öröm az ürümben, hogy a második évadra érkezett showrunnerek is érezhették, hogy ez a szál nem túl erős, szóval off-screen törölték, a hölgyemény pedig lényegibb magyarázat nélkül új irányba indult el, ami néhány fokkal jobb lett, mint az, amit az első évadban vele kapcsolatban prezentáltak. Ez szerencsére Sorennek is jót tett, akit amúgy szitnén új helyzetbe kevertek.

És igazából ez a legjobb a második évadban, nem húzták a felesleges vonalakat, és bár nem menesztettek minden gyenge elemet, igyekeztek őket újabb helyzetbe sodorni, hogy jobban kibontakozhassanak. Nem mondom, hogy ettől Soren vagy Kwan sztorija érdekesebb vagy fontosabb lett, de kis színesként elmennek. A második szezon amúgy is sokkal jobban ráment a lényegre, vagyis a címszereplő objektum felkutatására. Több háborús eseményt kaptunk, több intrikát, és egy lényegesebben kiforrott hátteret. Kai, Riz és Vannak is jobban kibontakozhatott.

Mindezek mellett a látvány és a zene is baromira jó. Mindkettő a játékokat idézi, a páncélok, űrhajók, fegyverek jórészt mind az eredeti művekből vannak. Bár azért itt néha megbicsklik a dolog, mert mint sajnos oly sok más sci-fiben, itt is hajlamosak a készítők mai fegyvereket, sőt mai autókat használni. És nekem elég nehéz elhinnem, hogy a 2550-es években egy idegen bolygón még mindig Hamvee-t vagy M4-es gépkarabélyt használnának. De a 4-es metró legalább önmagában is elég sci-fis kinézetű. :lol:

Mindent összevetve kellemesen csalódtam a Halóban. Vannak gyengeségei, azt nem lehet elvitatni, de ezek ellenére is egy egész szórakoztató sorozat, aminek már az első évada is jó, a második meg még jobb. A folytatás egyetlen elhibázott döntésének azt tartom, hogy Cortanát megváltoztatták. A hangja mindkét szezonban Jen Taylor, ami nagyon jó, mert amióta létezik a karakter, mindig ő szólaltatta meg, akárhol is jelent meg az MI figura (az összes játékban, az animációs és élőszereplős művekben egyaránt), ráadásul a Halo 4 óta már ő is játszotta, hála  a mo-cap technológiának. Viszont míg az első évadban színtisztán CGI volt a megjelenése (Taylor mo-cap játékával), a második évadban már egy színésznő, Christina Bennington alakította. Sajnos ez szerintem elég faramucira sikerült. Egyrészt, egy olyan karakternek, aminek pusztán holografikus kivetülése van, szerintem sokkal jobban áll, ha tisztán CGI. Már csak ezért is működött nekem jobban az első évados változat. Másrészt, Bennington testjátéka sem az igazi, mintha erőlködnie kéne, hogy utánozza Taylort. Ráadásul a cserére elvileg csak azért volt szükség, mert az első évados Cortana nem volt elég kék... Nehéz lett volna a CGI modellt kékebbre festeni? :roll:

Na, ennyi a legnagyobb kínom a második évaddal, és az első szezon nagyrészével is elégedett voltam. Remélem, lesz harmadik szezon, pláne azután, ahogy befejeződött a második.

Spoiler

Hiszen megérkeztünk az Alfa Halóra (vagy Installation 04-re - bár mondjuk a sorozatból egyelőre nem derült ki, hogy több gyűrű is van, sőt végig úgy kezelik, mintha csak egy Halo létezne), előkerült a flood és 343 Guilty Spark is, szóval megérkeztünk mindennek a kezdetéhez, a Halo: Combat Evolvedhez.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sötét hangvételű volt a heti Shogun rész, az átlagosnál is sötétebb, drámaibb. Nehéz spoilermentesen irni róla, de egy pár szót lehet.

 

Egy kicsit betekintést nyerhettünk Mariko-sama múltjába.....de nem csak Mariko múltjába...... 

Mi lesz itt még...... :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Shogun

 

Nagyon jól építik a sztorit és a feszültséget, bár ez a mostani rész már az elvontság határát súrolta. Meglátszik, hogy japán rendezője volt. :D 

 

A mostani rész után nekem nagyon úgy tűnik, hogy...

Spoiler

Toranaga se szent....
Szerintem köze van Mariko apjának elárulásához. 

Amikor Mariko azt mondta, "Elárultam az édesapámat", utána Toranaga minden irányba nézett, csak Mariko szemébe nem..... 

Valami lesz még itt, amit nem tudunk, Toranaga múltjáról is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remek volt! Pattanásig feszülnek az idegek.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ahogy láttam,

Spoiler

Toranaga kezd megtörni, és még nem is tudja, hogy az egyetlen fia halott. Mekkora szerencséje van Toranaga féltestvérének. 

Ha Nagakato nem csúszik meg, ez máshogy is alakulhatott volna.... :/ 

Buntaro meg betegesen féltékeny John-ra, jó mondjuk nem alaptalanul. :D 

 

Az egyetlen humor forrás az egész sorozatban az Jabusige karaktere. Már vártam, hogy a mai részre is jusson egy "új" végrendelet irás. xD  De hát, ő se teljesen százas... :P 

 

Szerintem segiteni fog Andzsin, Toranaga-nak, még ha nem is a nagyúr végett, de Mariko végett tuti. Mariko John gyengéje, ez tisztán látszik is, ezért akarta elhagyni a Japán szigeteket, mert kedveli Mariko-sama-t. 

 

Amúgy a 9. rész cime a Bibor ég lesz, szóval.... 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Szerintem John meg fog halni az évad vége fele, de Toranaga-ban sem vagyok biztos, hogy túléli.

Ochiba-sama, meg tuti meg fog, pedig őt is rengeteg veszteség érte, ugyanúgy mint Mariko-t, fiatalabb korukban. Mindketten elvesztették a családjukat. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy közösségi médiában látott poszt után, hogy idén 20 éves lesz a Lost és kedvem támadt újranézni. Csak nagyon homályos emlékek maradtak meg róla, mert ezt én anno még úgy néztem, hogy rendesen mikor leadták az RTL Klubon, akkor mindig egy-egy részt megnéztem (volt, hogy ki is maradtak epizódok és néhol nem annyira tudtam követni az eseményeket), de így egyben még sosem láttam. Az rémlik, hogy a vége nekem nem tetszett, de kíváncsi vagyok rá, most milyen élmény lesz. Eddig négy részt tudtam le és elképesztő nosztalgia hullám kapott el. Amellett, hogy nagyon régen láttam, azt vettem észre, hogy vannak konkrét mondatok, vagy jelenetek, amelyek egyből beugranak (pl. mikor Locke kicsapja ott a késeket, hogy menjenek vadászni) és nem gondoltam, hogy ennyire ráfüggök, de nagyon tetszik az egész sorozatnak meg a szigetnek a koncepciója. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én vagy 10 évvel a bemutató után kezdtem el nézni, de annyira tetszett, hogy aztán megnéztem újra az egyik lányommal, aztán harmadszorra a másik lámyommal is. Nagyon jó hangulata van, így igaz, a karakterek is mind érdekesek és nagyrészt szerethetőek is. Szinkronnal néztük és kimondottan szerettem így. Én úgy vagyok a Losttal, mint más a Jóbarátokkal, néha kikeresek egy részt és megnézem csak úgy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Elképesztő, hogy 20 éve indult.

 

Nem érződik annyira rajta az idő sem, a sorozat ötlete szerintem ma is müködne. Abba meg tényleg fura belegondolni, hogy már felnőtt egy generáció azóta, hogy elindult a Lost. A sorozatok nagy korszakának amit a 2010-es években éltünk az egyik előfutára volt a Lost is. Nekem meg személy szerint még gyerekként ez volt az első sorozat, amit már úgy néztem, hogy rendesen vártam a részeket, meg utána beszélgettünk róla az osztálytársaimmal, teorizáltunk stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "modern" (mai) sorozatok előfutárainak !én! a Babylon 5-öt, a  LOST-ot és a 24-et tartom. Talán valamennyire a StarGate szériákat De főleg az első két sorozatot, abból is a LOST-ot!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai napig rengeteg "milyen fos lett az utolsó évad" típusú kommentekbe futok bele a Lost kapcsán, pedig nálam nagyon ülta befejezés. @Wilde-ra tekintettel most nem megyek bele, de Wilde, érdekelne majd a véleményed e téren is. 
 

Más: atya isten milyen király Sogun epizódot kaptunk! :clap: Az előző rész annyira nem jött be, kicsit kuszának éreztem, ez viszont nagyon durván tele volt feszültséggel és váratlan fordulatokkal. A vége pedig... :lol: Zseniális!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Donát írta:

A mai napig rengeteg "milyen fos lett az utolsó évad" típusú kommentekbe futok bele a Lost kapcsán, pedig nálam nagyon ülta befejezés. @Wilde-ra tekintettel most nem megyek bele, de Wilde, érdekelne majd a véleményed e téren is. 

@Donát! Nekem erősen agyalnom kellene azon, hogy 2010 óta melyik sorozat volt az, ami hasonló érzéseket váltott ki belőlem, ahogy azt a LOST Finálé tette! Komolyan mondom, hogy most nem tudok említeni egyet sem hírtelen! De még olyat sem, ami megközelítette volna! Persze láttam azóta is sok kiváló sorozatot, de egyik sem adott akkora katarzist, mint a LOST! 

A LOST - én szívbaj nélkül kimondom - egy k***szott etalon (és zsinórmérték!!!) a sorozatok között! 

Most, hogy itt agyalok, a Doctor Who-nak voltak jó pillanatai és WTF momentumai, főleg Moffat&Smith era-ban! De azért a LOST feelinget csak súrolta, nem érte el! :) 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 04. 04. - 20:56, Donát írta:

A mai napig rengeteg "milyen fos lett az utolsó évad" típusú kommentekbe futok bele a Lost kapcsán, pedig nálam nagyon ülta befejezés. @Wilde-ra tekintettel most nem megyek bele, de Wilde, érdekelne majd a véleményed e téren is. 

 

Majd fogok róla írni mindenképpen, bár az még úgy érzem pár héttel odébb van, most tartok még az első évad felénél nagyjából, de eddig nagyon tetszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 04. 04. - 20:56, Donát írta:

Más: atya isten milyen király Sogun epizódot kaptunk! :clap: Az előző rész annyira nem jött be, kicsit kuszának éreztem, ez viszont nagyon durván tele volt feszültséggel és váratlan fordulatokkal. A vége pedig... :lol: Zseniális!

Szóval a 6. rész neked kuszának tűnt? :) 

Pedig sokkal többet árult el, mint hinnéd..... ;) 

Spoiler

Mi is lesz Mariko küldetése, a Bibor ég alatt...... 
Meg kell hogy ölje Ruri-t(Ochiba-sama), amig megrohamozzák Toranaga-ék az erődöt. 

Pont ezért olyan szivszoritó ez, mert a gyermekkori barátnőjét kell megölnie.....

 

Ochiba nézőpontjából pedig, egyáltalán nem ellenséges Mariko fele a viszonya. Sőt, sokkal jobban hiányzik Ruri-nak, mint bármikor. 

Erősnek tetteti magát, de közben meg iszonyúan vágyik a szeretetre, és ez Mariko-nál is rettentően igaz. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

2 résszel ezelőtt azt mondta, hogy azért, mert Toranaga tervezte el a nő apjának, az előző "uralkodónak" a kinyírását. Mariko apja vitte véghez, de Toranaga tervezte el. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Azt olvastam valahol, hogy

Spoiler

Romantikus szál is van Ochiba és Mariko között, nem csak barátság. És inkább Ochiba részéről, mint Mariko részéről. 

Már úgy hasonlitják őket mint a Sárkányok Háza 2 főhősnőjéhez. Ezt a részét csakis úgy tudnám elképzelni, ha kapa egy 2. évadot. De igy jelen pillanatban ez nem látszik még. 

 

@Ody Mandrell Ochiba énrám is rám feszülhetne, egyáltalán nem bánnám ha érted hogy gondoltam. :hug::P

Gyönyörű nő a való életben is. :) 

https://www.instagram.com/fumi_nikaido/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shogun

 

Spoiler

Nagyon durva volt! Toranaga zseniálisan keveri a lapokat. Andzsint és Yabushiget is manipulálja, plusz Hiromatsu képes volt harakirit elkövetni a látszat kedvéért.... döbbenet!

 

 

17 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ochiba énrám is rám feszülhetne

Mariko jobb. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.