Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, Donát írta:

Ha már előfizettem a Sky Showtime-ra, úgy döntöttem, belehallgatok a House 1. évadjának új szinkronjába. Bár sok embert itt nem biztos hogy érdekel - ahogy Ody mondaná, lehet a lőtéri kutyát se :D - azért írnék pár sort az új szinkronról, mert jól esik kiírni magamból.

Igazából engem érdekelt, mert az első három, talán a negyedik évadot is, szinkronnal láttam először (még láttam olyan epizódokat, amiben már Szabó Sípos volt Wilson hangja). De nem mertem belenézni a SkyShowtime szinkronjába, mert belenéztem a Star Trek: The Next Generation ide készült új szinkronjába, és hát... Jujj... Hogy mást ne mondjak, Picard kapitány (Patrick Stewart) magyar hangja Gubányi György István lett. Az első évad első szinkronjában Horányi László, a második szinkronban (és akkor már a teljes sorozatban) Varga T. József volt. Ezután Gubányi felért egy arculcsapással. Nagyjából olyan, mintha Vader Horányi László hangján szólalna meg... Ő... na várjunk csak...! :roll: Szóval, Picard sorozatnyitó monológja annyira elvette a kedvem a SkyShowtime szinkronjainak meghallgatásától, hogy a House M.D.-t már el sem indítottam. De akkor ezek szerint ott hozzáértőbbek voltak a készítők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igazából engem érdekelt, mert az első három, talán a negyedik évadot is, szinkronnal láttam először (még láttam olyan epizódokat, amiben már Szabó Sípos volt Wilson hangja). De nem mertem belenézni a SkyShowtime szinkronjába, mert belenéztem a Star Trek: The Next Generation ide készült új szinkronjába, és hát... Jujj... Hogy mást ne mondjak, Picard kapitány (Patrick Stewart) magyar hangja Gubányi György István lett. Az első évad első szinkronjában Horányi László, a második szinkronban (és akkor már a teljes sorozatban) Varga T. József volt. Ezután Gubányi felért egy arculcsapással. Nagyjából olyan, mintha Vader Horányi László hangján szólalna meg... Ő... na várjunk csak...! :roll: Szóval, Picard sorozatnyitó monológja annyira elvette a kedvem a SkyShowtime szinkronjainak meghallgatásától, hogy a House M.D.-t már el sem indítottam. De akkor ezek szerint ott hozzáértőbbek voltak a készítők.

Igen, úgy látszik esete válogatja.

Nekem az a megérzésem ezzel kapcsolatban, hogy anno Szakácsi vagy valaki a háttérben nagyon a szívén viselhette House szinkronjának a sorsát, mert biztos nem lehet véletlen, hogy a róla elnevezett műteremben vették fel újra, kizárólag azokkal az színészekkel, akik már korábban is dolgoztak rajta (már akinél ugye ez lehetséges volt). Valószínűleg a Star Trek már nem volt ilyen szerencsés helyzetben. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

Valószínűleg a Star Trek már nem volt ilyen szerencsés helyzetben. :( 

Finoman fogalmazva. Sajnos a Star Trek még ma is a "az anyjuk pincéjében élő szűz, pattanásos kockák" sorozata megítélésben van, vagy már annál is rosszabb. Anno a Mafilm Audio Kft. a szívén viselte a Trekkek szinkronjainak sorsát. A Viasat 3 megbízásából ők szinkronizálták le végig a The Next Generationt (a TV3-nak ez nem sikerült, mert megszűnt), a Deep Space Nine mind a hét évadját, és a Voyager első hat évadját. Csak közben a Viasat 3 is átment smucigba, és a Mafilmet dobta, így a Voyager 7. évadját a romániai székhelyű Zone Stúdió kapta meg. A minőség olyan jó, hogy aláfestő hangzavarként simán fel lehetne használni a pokolba vezető liftben. Érdemes belehallgatni, még akkor is, ha nem ismered a Treket. Kínszenvedés a fülnek.

 

 

Akkoriban elég nagy lett a felháborodás ebből, olyannyira, hogy a Viasat 3 újraszinkronizlta a hetedik évadot, de azt már nem a Mafilm, hanem a Balog Mix Stúdió készítette el (ők készítették az Enterprise első két évadának szinkronját is), ami bár megtartotta a hangokat, már hallhatóan nem vették figyelmbe az elősző szinkronban egységesített "trek-szakkifejezéseket". És a minőség is érezhetően gyengébb lett a színészek oldaláról is. Persze a Mafilm sem volt hibátlan, a Deep Space Nine-ban vendégszereplő Picard például lazán megkapta Fülöp Zsigmondot magyar hangnak, akinek egyik korábbi Picard szinkronhoz sem volt köze (a fent felsoroltakon kívül még Kránitz Lajos volt a hangja egyszer, a Star Trek: Generations című mozifilmben, mivel azt még akkor szinkronizálták, amikor az eredeti sorozaton kívül egyik másik szériát sem mutatták be hazánkban). De akkor is, az a stúdió legalább törekedett egy egységes szóhasználatra, amennyire lehet, egységes hangokra. Ami meg azóta van... Nos, utoljára a 2009-es Star Treket hallottam magyarul egészében, de az elég is volt. A vörös kódnál kifeküdtem.

De még az is jobb volt, mint a VOY 7. évadának első szinkronja (bár a vörös kód speciel abban is elhangzott az olyan máig szállóigének számító gyönyörű, magyar kifejezések mellett, mint a sztárflotta :lol: ). Most képzeld azért el, ha a House M.D.-t meghallod a linkelt Zonás minőségben. :

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A másik topikban beszéltünk arról, hogy a streamingekre felkerült néhány klasszikus film. Hát, néhány klasszikus sorozat is. A SkyShowtime-on már elérhető a Columbo első két, a Magnum P.I. első és a Knight Rider első évada. Apró szépséghiba, hogy egyik sem szinkronos, de még így is hatalmas nosztalgia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tündérkert

 

Végre van egy nézhető magyar történelmi sorozat. Persze, bele lehetne kötni egy-két dologba, de a nagy egész kép egyelőre nagyon is tetszetős. A díszlet csodálatos, a színészi játék is rendben van. Remélem, tartja ezt a színvonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Az Idő Kereke 2. évad első rész.
Miután újráztam szinkronosan a teljes első évadot nagy örömmel vetettem bele magam a második évadba is.
Az első rész kicsit visszafogottan indít, főleg a Nagy hajtóvadászatból és az Újjászületett Sárkányból merít. Külön utakon járnak a hősök, mindenkinek szembe kell szállna a saját démonaival, félelmeivel.

Spoiler

Most lépett színre Domon Bayle, Elayas, és Verin, érdekes szerepekben. A lányok szépen igyekeznek tanulni Tar Valonban. Pontosabban csak Egwene, Nynaeve nem igazán. Örülök, hogy kihagyták az utazást a Toronyba és már egyből ott vagyunk. Liandrinnal még sokkal hatásosabb volt a Nynaeve-vel való párbeszéd jelenete, mint az Amyrlin Trónnal. Perrin végre találkozott Elayasszal. A Mat-szálat még nem tudom, hova tenni, de kivárom. És végre, úgy tűnik meg fognak jelenni a Kitaszítottak.

Az epizód végén még volt egy kedvcsináló a teljes második évadhoz, nagyon hatásos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap visszatért a Doctor Who sori, és végre megint Russel TD és David Tennant-tal valamint Cathrine Tate-tel 3 rész erejéig a Doki 60!!!!! évfordulójára. :) Alig várom h ma este meglessem. ^^

És egyből van hozzá szinkron is, aki esetleg úgy szeretné nézni. :)

0_Doctor-Who-60th-anniversary.webp

 

Utána (majd vmikor) pedig jön az új Doki. Baromira várom. https://youtu.be/GEORn-qUKhI?si=DULzTc8UTW5-Cwgu&t=19

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel összeállt a régi banda, hosszú-hosszú idő után ennek a Doktor epizódnak most adtam egy esélyt. Hát kár volt. Alig vannak szavak rá hogy ez mennyire gyenge lett.

Hihetetlen, hogy ez a sorozat, amely egykor még annyira zseniális volt, pláne Matt Smith idején, mostanra hová süllyedt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem jó hír. Ettől persze nekem még bejöhet majd. :D

Sajna a Jodies részek rettentő gyengék voltak - talán az utolsó pár rész élvezhető volt - de mivel RTD és DT visszatért nagyon vártam, bár hozzá kell tennem, h nekem is a Smith-es éra volta favorite. 

Na kíváncsi leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mivel összeállt a régi banda, hosszú-hosszú idő után ennek a Doktor epizódnak most adtam egy esélyt. Hát kár volt. Alig vannak szavak rá hogy ez mennyire gyenge lett.

Hihetetlen, hogy ez a sorozat, amely egykor még annyira zseniális volt, pláne Matt Smith idején, mostanra hová süllyedt.

Ezt még nem láttam - és sajnos a véleményed elég hervasztó - azzal tökéletesen egyetértek, hogy Matt Smith idején volt a Doctor Who messze a legjobb! Félek, annak az érának a közelébe már nem sikerül repülnie a TARDIS-nak. Sokak szerint RTD showrunner és Tennant volt a nonplusultra, elég sokan nem kedvelték a Moffat&Smith párost, de ez utóbbi volt eddig (szvsz) a legjobb a felhozatalból. Smith Doktoránál jobbat már nem fogunk látni. Capaldi még próbálkozott, és voltak is kiemelkedő pillanatai, de ennyi. Persze nem látok a jövőbe, nem tudhatom biztosan, mindenesetre én nagyon örülnék, ha lenne még egy Moffat&Smith érát minőségben megközelítő New Who.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett, számomra megidézte a régi epizódokat. Bár mivel nekem távolról sem Tennant a kedvenc Dokim, és Russell T. Davist sem tartom túl erős alkotónak, így ehhez is így álltam hozzá. És így nekem bejött. Volt itt minden, ami régen, a béna jelmeztől a várt vagy nem várt fordulatokig. Tennant még mindig kisujjból hozza a 10. Doktort, bár talán ez a 14. Doktor kicsit higgadtabb elődjénél - gondolom a korral jár, azért már Tennanton is látszik, hogy nem a 30-as éveiben jár, mint anno, hanem túlvan az 50-en. Szerintem simán van olyan jó, mint a korai évadok átlagos részei, például a The Lazarus Experiment-hez vagy a The Unicorn and the Wasp-hoz.

 

Az én kedvencem a 11. Doktor-Roy-Amy korszak, aztán a 12. Doktor-Calara korszak, aztán a 9. Doktor-Rose korszat, és csak ezután jön a 10. Doktor-Donna korszak - a legutolsó meg az egész 13. Doktor éra, annál az első évadon nem is jutottam túl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öszintén irigyellek. Számomra annyira kínos volt, hogyha egyedül nézem 20 perc után lekapcsolom. Most végignéztem mert mással együtt ültünk le elé, de igy is az utolsó 10-20 perc-nél többnyire nem tudtam már a TV-t nézni akkora volt a szekunder szégyen amit éreztem. Nekem ez a franchise halott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam pont ezek a dolgok okozták a nosztalgiát, mert a régi részek ben is nem egyszer vannak k*rva gáz pillanatokkal, amiknél én már akkor is azt éreztem, hogy az alkotók helyett én kérek elnézést. Hogy mást ne mondjak, ott vannak 10 Downing Streetet elfoglaló babaképű, tespedt, folyton fingó idegenek, amik két egész epizódot is kaptak. Ha vakon vágtam volna bele a sorozatba, ott abbahagytam volna, annyira gáz volt (és azután annak az elnökcsajnak, már a pék tudja, mi volt a neve, minden megjelenését nálam követett egy facepalm). Nálam valahogy ezek elevenítik fel a régi RTD-s érát.

Spoiler

A végén, amikor Donna és a nemfiahanemlánya nyomtak egy "acsajokeltudjákengedni"... hát nem is tudom, mit - menstruáció-allegóriát? -, én is felnyögtem. De kábé így éreztem magamat minden olyan epizód során, amiben John Simm Mestere megjelent (kivéve a World Enough and Time-The Doctor Falls duplaepizódot).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát

Spoiler

Erre még nem született érdemi válasz. Valamiért a 14. Doktor a 10. Doktor arcát öltötte magátra (anno a Kurátor mondta a 11. Doktornak, hogy olykor vissza fog térni néhány régi favorithoz), de se a Doktor, se a DoktorDonna nem tudta megmondani, miért. Utóbbi teóriája szerint azért, hogy el tudjon búcsúzni, de az epizód lezárása ezt a teóriát megdöntötte. Majd talán a következő két részben kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.