Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elfogadva, hogy a változtatások nagy része ismét nem volt valami jól sikerült, én azt tudom mondani a játékot nem ismerőként, hogy szerintem ez egy baromi jó rész volt megint!

Spoiler

Nekem nem volt törés abban, hogy Joel egyszer elküldené Ellie-t Tommy-val, aztán másnap mégis ő megy vele. Ez Ellie szökése nélkül is tökéletesen működik. Pedro Pascal annyira jó ebben a szerepben, át tudta adni, hogy legszívesebben ő vinné el Ellie-t és nem bízná senki másra, de nem bízik már saját magában, és a lány érdekében szervezi meg, veszi rá az öccsét, hogy menjen vele ő. De amikor ott van másnap a pillanat, hogy elindulnának, nem tud erős maradni, és Ellie-nek adja a döntés jogát, ami egyértelmű, hogy mi lesz, vagyis meghátrál, nem akar a lánytól elválni. Ez már annyira a kötődés témája és nem is ésszerű, tekintve, hogy valóban sokkal jobban járna Ellie Tommy-val, mert fiatalabb, ügyesebb és van helyismerete, de mivel egyikük sem akar a másik nélkül továbbmenni, így a sorsra bízzák, hogy ketten így együtt mire jutnak, de nem válnak el - pedig ez ellentmond a küldetésnek, ahol mindennél fontosabb, hogy Ellie épségben eljusson a tűzbogarakhoz. 

 

Klassz volt Jackson, bár az teljesen hihetetlen, hogy elrejtve tud maradni csupán azáltal, hogy nem használnak rádiót. Meg az is hihetetlen, hogy azért itt már elég sokan laknak, és nincs senki, aki elsőbb szeretne lenni az egyenlők között, vagy csak mást akar, máshogy stb. De ezzel együtt olyan idillikus közösség, ami ha tényleg működik, talán valami tényleg jó és hasznos ebben a kifordult és torz világban. Jólesett ilyet is látni, nemcsak fosztogatókat és önbíráskodókat, mint a korábbi részekben.

 

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ráadásul ez a rész megint csak mondvacsinálttá tett egy indokot a változtatásra. Jelesül, hogy azzal indokolták a Bill-es epizód megvalósítását, hogy megmutassák, ebben a világban is lehet még jól élni, lehetnek szép dolgot.

Bár nekem tetszett a Bill-es epizód, de így utólag, azzal, amiket leírtál, egyetértek, hogy pazarlás volt. De, ahogy írtam is fentebb, ez a rész még így is remekül sikerült!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Pildi írta:

Elfogadva, hogy a változtatások nagy része ismét nem volt valami jól sikerült, én azt tudom mondani a játékot nem ismerőként, hogy szerintem ez egy baromi jó rész volt megint!

  Spoiler elrejtése

Nekem nem volt törés abban, hogy Joel egyszer elküldené Ellie-t Tommy-val, aztán másnap mégis ő megy vele. Ez Ellie szökése nélkül is tökéletesen működik. Pedro Pascal annyira jó ebben a szerepben, át tudta adni, hogy legszívesebben ő vinné el Ellie-t és nem bízná senki másra, de nem bízik már saját magában, és a lány érdekében szervezi meg, veszi rá az öccsét, hogy menjen vele ő. De amikor ott van másnap a pillanat, hogy elindulnának, nem tud erős maradni, és Ellie-nek adja a döntés jogát, ami egyértelmű, hogy mi lesz, vagyis meghátrál, nem akar a lánytól elválni. Ez már annyira a kötődés témája és nem is ésszerű, tekintve, hogy valóban sokkal jobban járna Ellie Tommy-val, mert fiatalabb, ügyesebb és van helyismerete, de mivel egyikük sem akar a másik nélkül továbbmenni, így a sorsra bízzák, hogy ketten így együtt mire jutnak, de nem válnak el - pedig ez ellentmond a küldetésnek, ahol mindennél fontosabb, hogy Ellie épségben eljusson a tűzbogarakhoz. 

 

Klassz volt Jackson, bár az teljesen hihetetlen, hogy elrejtve tud maradni csupán azáltal, hogy nem használnak rádiót. Meg az is hihetetlen, hogy azért itt már elég sokan laknak, és nincs senki, aki elsőbb szeretne lenni az egyenlők között, vagy csak mást akar, máshogy stb. De ezzel együtt olyan idillikus közösség, ami ha tényleg működik, talán valami tényleg jó és hasznos ebben a kifordult és torz világban. Jólesett ilyet is látni, nemcsak fosztogatókat és önbíráskodókat, mint a korábbi részekben.

 

Bár nekem tetszett a Bill-es epizód, de így utólag, azzal, amiket leírtál, egyetértek, hogy pazarlás volt. De, ahogy írtam is fentebb, ez a rész még így is remekül sikerült!

Egyetértek veled, szóról szóra ezt akartam írni. Baromi jó epizód volt! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler
4 órával ezelőtt, Pildi írta:

nem bízik már saját magában

 

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

nem tud erős maradni

Tehát itt az akar Joel lelki fejlődése lenni, hogy elmondja, hogy ő lelkileg már gyenge ehhez, aztán be is bizonyítja, hogy lelkileg gyenge ehhez? Mert ez így nekem nagyon gáz, hiszen ez nem fejlődés, ha csak nem visszafejlődés. Hiszen így elismeri, hogy annyira gyenge már, hogy Ellie érdekében sem képes helyes döntést hozni, amivel még unszimpatikussá is teszik számomra Joelt, ha ezt elfogadom.

A játékban tagadta a kötődést, aztán el akarta vágni a köteléket, majd végül elfogadta a köteléket, mindezt egy hosszú folyamat során (amiben azért jó pár lépés van, amit ebből a szériából kényelmesen kihagytak). Nekem a játékbeli változat működik, mert ott látom a fejlődést, azt át is tudom érezni, plusz ez az igazi Joel, aki szó szerint mindent alárendel Ellie védelmének, és ez a Joel, ha úgy érezte volna, hogy ő kevés Ellie megvédésére, akkor hagyta volna Tommy-val menni. De épp ez az, hogy az a rész, ami innen kimaradt, az bebizonyítja azt is, hogy ő a legalkalmasabb, főleg azért, mert ő bármit hajlandó megtenni a lányért. Olyanokat is, amit a morális gátakkal felvértezett Tommy nem biztos.

Nekem ez így rettenetesen suta, hogy a "hű kevés vagyok ehhez, vigye egy nálam alkalmasabb"-tól egy vágás alatt eljutunk a "hű kevés vagyok ehhez, de azért mégis én megyek vele". Ez így már az akaratgyengeség jele, és egy olyan ember képét kezdi lefesteni, aki nem képes bármit megtenni Ellie megvédéséért, hiszen nem adja át Tommy-nak, aki szerinte is sokkal jobb védelmezője lenne. Ezért is lett volna jó a szökés jelenete, mert ott bebizonyíthatta volna magának, hogy bár még öreg, a lány védelme érdeképes képes megemberelni magát. És, ha a te gondoaltmenetedet folytatom, akkor a rész még egy bizonyosságot rátesz arra, hogy ez a vén csóka tényleg kevés, hiszen egy kis senki simán lebökte egy törött ütővel. És ez így már nem Joel Miller.

 

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Meg az is hihetetlen, hogy azért itt már elég sokan laknak, és nincs senki, aki elsőbb szeretne lenni az egyenlők között, vagy csak mást akar, máshogy stb.

Mondjuk ez is egy komoly változtatás, mert a játékban egyértelműen Maria volt az egyedüli vezető. Arról, hogy minden közös lenne, a játékban nincs szó, de valutáról vagy valami belső kereskedelmi rendszerről sincs, és igazából ez szerintem elképzelhetőbb egy ilyen kis közösségben. Persze a játék kontextusában, ahol nem lehet hálózsákban aludni a szabad ég alatt, mert könnyen megeshet, hogy száz fertőzött veti magát a szundikálóra, vagy épp arra jár egy banda. Így könnyebb az embereket a sorban tartani, ha látják, hogy kint sokkal veszélyesebb, mint bent. Ugyanakkor szerintem akadnak egyenlőbbek az egyenlőknél, legalábbis a Part 2-ben úgy jött le, hogy a legjobb életük azoknak van, akik napokra kimennek járőrözni, és levadásszák a környék fertőzöttjeit, bandáit, stb. (Ott nincs ilyen "mindenki csinál mindent", hanem mindenki azt csinálja, amihez ért. Hülyeség is lenne kiküldeni járőrbe olyat, aki egy nyúltol is megretten vagy nem tud lőni, stb. A sorozat kevésbé fenyegető világában persze más a helyzet.)

 

Amúgy nekem az is hihetetlen volt, hogy bár már három hónapja együtt vannak egy "veszélyes" túrán, de még csak most keztde el megtanítani a lányt puskával lőni. (A játékban lőni nem kellett megtanítani, azt a FEDRA sulijában már megtanult - ezzel kiegészítettem amúgy a különbségek cikket; meg azzal is, hogy a játékban Joel következetesen tartotta magát ahhoz, amit Tess halálakor mondott, és nem beszélt róla, míg itt simán bevallotta Tommy-nak, hogy meghalt.)

Amúgy a sorozat maga nekem is tetszik és szerintem is egy remek epizóddal gazdagodtunk. Csak sokkal jobban tetszetene, ha nem lenne benne egy teljesen felesleges epizód, ami miatt sok olyan dolgot ki kellett hagyni, amit szerintem nem szabadott volna. Meg nem lenne néhány szintén felesleges, vagy teljesen suta változtatás (amikor a változtatáshoz az eredeti sztorit/beszélgetést kapcsolják hozzá). De még ezzel együtt is szerintem magasan ez a legjobb videójáték adaptáció, és jó, hogy a videójátékokkal nem foglalkozók is megismerhetik eme remek történetet. Még ha az eredeti történet lebutított, fogyasztóbarátabb, politikailag korrektebb változata is.


A játékról beszélek, de nincs benne semmi olyan, ami előre mutatna. Vagy olyan, ami ebben a részben benne lett volna. :evil: Szóval, aki már látta, az lenyithatja.

Spoiler

Mondjuk most jövök rá, hogy az egyik kedvenc mondatom is kimaradt: "Ellie, you're treading on some mighty thin ice here."  Troy Baker nagyon hatásosan adja elő, szívbemarkoló. Amúgy szerintem érdemes Joel és Ellie beszélgetését a játékváltozatban is megnézni.

Az a gyönyörű jelenet, amikor lovagolnak vissza, és csak a zene szól a szép tájképekkel, közben szinte látni, ahogy Joel meghozza magában a döntést. Ehhez képest ez van a sorozatban:

black screen GIF by South Park

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfogadom, hogy ahogy a játék kezeli Joel és Ellie karakterét és egymás viszonyát, az jobb és koherensebb. Biztos, hogy játék közben még intenzívebben éled bele bele a történetbe, mint ahogy én megnézem ezt a sorozatot, és emiatt nagyon érzékeny vagy arra, ami felesleges vagy nem koherens az eddigiek vagy a továbbiak szempontjából. Én csak azt mondom, hogy a sorozat és a történet úgy is remekül működik, hogy nem ilyen lencsén keresztül nézem. Ilyen szempontból egy áldás, hogy nem ismerem a játékot. :) 

Spoiler


5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem a játékbeli változat működik, mert ott látom a fejlődést, azt át is tudom érezni, plusz ez az igazi Joel, aki szó szerint mindent alárendel Ellie védelmének, és ez a Joel, ha úgy érezte volna, hogy ő kevés Ellie megvédésére, akkor hagyta volna Tommy-val menni. De épp ez az, hogy az a rész, ami innen kimaradt, az bebizonyítja azt is, hogy ő a legalkalmasabb, főleg azért, mert ő bármit hajlandó megtenni a lányért. Olyanokat is, amit a morális gátakkal felvértezett Tommy nem biztos.

Nekem ez így rettenetesen suta, hogy a "hű kevés vagyok ehhez, vigye egy nálam alkalmasabb"-tól egy vágás alatt eljutunk a "hű kevés vagyok ehhez, de azért mégis én megyek vele". Ez így már az akaratgyengeség jele, és egy olyan ember képét kezdi lefesteni, aki nem képes bármit megtenni Ellie megvédéséért, hiszen nem adja át Tommy-nak, aki szerinte is sokkal jobb védelmezője lenne.

Igaz, ezt az aspektust nem vettem figyelembe, hogy Tommy-nak morális gátjai vannak, Joelnek meg már régen nincsenek. De ha ezt a szempontot is ideveszem, akkor Joel fizikai gyengeségei ellenére is igaz, hogy mégis ő Ellie legjobb esélye, hiszen ő bármit képes megtenni, megvan benne a szándék, és ha nagyon akarja, akkor össze tudja magát szedni annyira, hogy végre is tudja hajtani, akár az élete árán is. Így nézve ez a sorozatban is benne van, lehet hogy épp ezért is gondolja meg magát reggel, mert rájön, hogy hiába Tommy a fiatalabb és ügyesebb, de ő nem tenne meg szó szerint mindent, hiszen nem kötődik a lányhoz semennyire sem. Már az nagy dolog, hogy vállalja, mert érzi a feladat súlyát morálisan is (a lány lehet az emberiség megmentője), de ez semmi ahhoz képest, amire egy szerető apai szív képes lehet. És ezért gondolja meg magát, ami végül is ugyanoda vezet: fontosabb neki Ellie, mint eddig bárki (Sarah kivételével).

 

Viszont ha ide eljutunk a gondolatmenetben, akkor a választás felkínálása Ellie-nek még inkább csak gesztus, leginkább Tommy felé, mert biztos lehet benne, hogy Ellie őt választja majd. És azért nem lesz Joel ettől kevesebb, mint a játékban, mert a "bármit, akár az életem árán is" teljesen komolyan gondolja.

Most már csak azt kell elhinnünk, hogy van még benne annyi erő és kitartás, hogy ezt végre is tudja hajtani, minden fizikai problémája ellenére. Én ezt elhiszem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első rész óta először írok ide aa The last of us-ról. Még mindig érdekel. De még mindig mintha várnék valamire. Sok volt hype körülötte? 

Én örülhetnék és örülök is, hogy ha akarnám sem tudnám keverni, vagy akár egy lapon említeni a The walking dead-del. 

Nem tudtam mit vártam. Lehet, hogy játékosként, teljesen magunkénak éljük meg Joel szemszögét? Az adhatott ahhoz ennyit? 

Amúgy jók a színészek, erős a dráma. Pedro Pascal az eddigi legjobb alakítását hozta a 6.részben. Bella Ramsey is jó volt. 

De már csak 3 rész. És én még keresem találgatom mi ez az egész, hova lehet ezt kifuttatni, hogy kerek legyen. Mert azt hallottam már hogy elég kerek az első játék/évad története. 

Volt rész amit szinte elpazarolt epizódnak éltem meg, de a dráma ott is ült azért. Erre nem lehet panasz. De tényleg a gamerek egyik kedvence tudott lenni, hogy ültek a PS3 előtt könnybe lábadt szemmel? 

Még fejtegetem aa titkát. 

Ja és @Ody Mandrell!

Újra szólt a Never let me down again, de most nem eredetiben, hanem egy nő énekelte lágyan. Megér egy meghallgatást! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us

Spoiler


4 órával ezelőtt, Pildi írta:

mert a "bármit, akár az életem árán is" teljesen komolyan gondolja

És nekem ez a gondom ezzel, hogy a "bármit"-ben annak is benne kell lennie, hogy Ellie érdekében le is mond róla, ha tényleg komoly érzelmi és fizikai gondjai vannak, amiken nem tud túljutni, és amik miatt Ellie akár meg is halhat. Ez az, hogy itt nem történt semmi, ami Joel számára bizonyítaná, hogy igenis ő a legjobb erre a feladatra. Ellenben komoly bizonyosságát lelte annak, hogy valóban alkalmatlan, hiszen a döntése után az első konfliktusban súlyosan megsérült. Szó szerint ez a helyzet: tudván, hogy milyen gondjai vannak, belevág, aztán tíz nappal később már Ellie-nek kell vigyáznia rá, mert az első veszélyforrás, ami még csak nem is egy rohanó vagy kattogó, hanem egy koszlott bandita volt, magatehetetlenné tette. Elbukta az easy nehézségi fokozatot is.

Szóval hiányzik egy lépés, aminek hála most úgy áll a helyzet, hogy Joel, jól tudván, hogy gondjai vannak, amik Ellie életét veszélyeztetik, mégis vele megy, és eme döntés következtáben most már a védencének kell őt védenie. Ez már kiszűri, hogy "bármit megtenne", hiszen legalább egy dolgot biztos nem tett meg érte. Pusztán önzésből kockára tette Ellie életét, s bár a szeretetből fakadó önzés fontos jellemvonása Joelnek, nem úgy, hogy az Ellie életébe kerülhet. Ezért kevesebb ez a Joel. Ebben a Joelben csak az önzés rész van meg, aki annyira ragaszkodik Ellie-hez, hogy képes a lány életét is kockáztatni emiatt. A játékbeli Joelben is ott a szertetből fakadó önzés, de amellé társul egy jó adag magabiztosság, képesség és tudás, ami tényleg alkalmassá teszi Ellie védelmére, jobban, mint bárki más. Az egyiknél a döntés mögött nincs semmi bizonyosság arra, hogy valóban képes megvédeni Ellie-t. A másik mögött masszívan lebetonozva ott a bizonyosság.

És ugye tudom, hogy mi jön, és ha megtartják azt, ami a játékban történt, akkor azokért  a sorozatban Joel lesz a felelős, aki önzésből nem lépett vissza a lány érdekében.

Azt nem tudom, hogy nekem működne ez a játék ismerete nélkül is, de így itt egy k*rva nagy lyuk tátong és a Joel karakterből már csak az Ellie iránti szeretete van meg, viszont hiányzik belőle az, hogy tényleg bármit megtenne érte. Nem csak azt, hogy bárki életét hajlandó elvenni a lány miatt vagy odaadná az ő életét, de az is, hogy hátrahagyja, ha azzal megmentheti.

Persze még nem zárom ki annak lehetőségét, hogy majd a jövő heti epizódban, vagy inkább az azt követőben lesz benne az, hogy Joel bebizonyítja magának, fizikai és lelki gondjai ellenére ő a legjobb védelmező. Mert alkalom lesz rá. Mondjuk nagyon remélem, hogy a Left Behindot nem fogják összemosni a Tél fejezettel, mert akkor a k*rva anyjukat a harmadik epizódért. Ez a két szakasz minimum két részt érdemel. A maradék három részben tökéletesen elférhet a Left Behind, a Tél és a Tavasz fejezetek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ja és @Ody Mandrell!

Újra szólt a Never let me down again, de most nem eredetiben, hanem egy nő énekelte lágyan. Megér egy meghallgatást! 

Köszi, majd ha belefutok meghallgatok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

The Last of Us

  Spoiler elrejtése

 

 

És nekem ez a gondom ezzel, hogy a "bármit"-ben annak is benne kell lennie, hogy Ellie érdekében le is mond róla, ha tényleg komoly érzelmi és fizikai gondjai vannak, amiken nem tud túljutni, és amik miatt Ellie akár meg is halhat. Ez az, hogy itt nem történt semmi, ami Joel számára bizonyítaná, hogy igenis ő a legjobb erre a feladatra. Ellenben komoly bizonyosságát lelte annak, hogy valóban alkalmatlan, hiszen a döntése után az első konfliktusban súlyosan megsérült. Szó szerint ez a helyzet: tudván, hogy milyen gondjai vannak, belevág, aztán tíz nappal később már Ellie-nek kell vigyáznia rá, mert az első veszélyforrás, ami még csak nem is egy rohanó vagy kattogó, hanem egy koszlott bandita volt, magatehetetlenné tette. Elbukta az easy nehézségi fokozatot is.

 

Szóval hiányzik egy lépés, aminek hála most úgy áll a helyzet, hogy Joel, jól tudván, hogy gondjai vannak, amik Ellie életét veszélyeztetik, mégis vele megy, és eme döntés következtáben most már a védencének kell őt védenie. Ez már kiszűri, hogy "bármit megtenne", hiszen legalább egy dolgot biztos nem tett meg érte. Pusztán önzésből kockára tette Ellie életét, s bár a szeretetből fakadó önzés fontos jellemvonása Joelnek, nem úgy, hogy az Ellie életébe kerülhet. Ezért kevesebb ez a Joel. Ebben a Joelben csak az önzés rész van meg, aki annyira ragaszkodik Ellie-hez, hogy képes a lány életét is kockáztatni emiatt. A játékbeli Joelben is ott a szertetből fakadó önzés, de amellé társul egy jó adag magabiztosság, képesség és tudás, ami tényleg alkalmassá teszi Ellie védelmére, jobban, mint bárki más. Az egyiknél a döntés mögött nincs semmi bizonyosság arra, hogy valóban képes megvédeni Ellie-t. A másik mögött masszívan lebetonozva ott a bizonyosság.

És ugye tudom, hogy mi jön, és ha megtartják azt, ami a játékban történt, akkor azokért  a sorozatban Joel lesz a felelős, aki önzésből nem lépett vissza a lány érdekében.

Azt nem tudom, hogy nekem működne ez a játék ismerete nélkül is, de így itt egy k*rva nagy lyuk tátong és a Joel karakterből már csak az Ellie iránti szeretete van meg, viszont hiányzik belőle az, hogy tényleg bármit megtenne érte. Nem csak azt, hogy bárki életét hajlandó elvenni a lány miatt vagy odaadná az ő életét, de az is, hogy hátrahagyja, ha azzal megmentheti.

Persze még nem zárom ki annak lehetőségét, hogy majd a jövő heti epizódban, vagy inkább az azt követőben lesz benne az, hogy Joel bebizonyítja magának, fizikai és lelki gondjai ellenére ő a legjobb védelmező. Mert alkalom lesz rá. Mondjuk nagyon remélem, hogy a Left Behindot nem fogják összemosni a Tél fejezettel, mert akkor a k*rva anyjukat a harmadik epizódért. Ez a két szakasz minimum két részt érdemel. A maradék három részben tökéletesen elférhet a Left Behind, a Tél és a Tavasz fejezetek.

 

Olvastalak a spoiler mögött! Szomorúan látom, hogy egyetértésben vagyunk a dolgokkal kapcsolatban. 

Még annyi, hogy aktív izgalom van kicsit kevés. És fertőzött. Szerintem nem az első rész amiben 0 volt. Kizárt, hogy a játékban ez így volt, persze nem játszottam. Értem én hogy egy ilyen világban is az ember a legveszélyesebb, a TWD is ide lyukadt ki, de kevés a feszkó. Vagy több lehetne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, csoli1138 írta:

És fertőzött. Szerintem nem az első rész amiben 0 volt. Kizárt, hogy a játékban ez így volt, persze nem játszottam.

Nem, a játék 12 fejezetéből csak 3 van, amiben egyáltalán nincsenek fertőzöttek. Az egyik pont az, amit ez az epizód feldolgozott, szóval az, hogy itt nem jelennek meg, kivételesen rendben van. Az, hogy a sorozatban ilyen rettenetesen kevés van, az viszont összességében nincs. Több milliárd fertőzött van a világon, ennek ellenére alig futnak beléjük. Ezzel persze valamilyen szinten lehetne emelni a horrorhangulatot, meg eseményszámban megy, ha megjelennek (a második és a múltheti részben is ütött), ugyanakkor azzal, hogy ők is érthetetlenül felszívódtak, meg még a banditák száma is drasztikusan visszaesett, sőt a FEDRA sem bizonyult olyan fenyegetésnek, mint a játékban, az egész világ elvesztette fenyegető mivoltát. És ezt még megfejelik olyanokkal, mint a rozzant drótkerítéssel körbevett faházikóban éldegélő, kedélyes, duci, öreg párocska, vagy a játékbeli változatához képest a biztonsági intézkedéseket kifejezetten minimum tartott Bill az utcájával.

Épp ezért kicsit tartok attól, hogy az a frakció, amibe most belefutottak, szintén le lesz butítva, rosszabb esetben ki lesznek cserélve, ahogy a vadászokat is lecserélték a forradalmárokra. Márpedig akkor pipa leszek, mert a Left Behind+Tél a játékban a kedvenc szakaszom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalosan (trailerben, az epizód hónapokkal ezelőtt elárult címében, stb.) leközölt, semmi igazán eget rengetőt nem eláruló infó van a spoiler mögött a jövő heti részből, de azért eldugtam - by Dzséjt

Spoiler

Értem, tehát akkor most jön a DLC, ami flashback lesz igaz? Kíváncsian várom. Persze Joel sorsát is nagyon várom.

Ami még fura illetve megszokandó, hogy bár két szereplő road movie-ja ez, mégis olyan epizodikus. Főleg ahogy szinte részről részre besétálnak új -jó esetben jó- karakterek, majd az epizód végére klf okokból kifolyólag továbblépnek a főszereplők. Ennek a metódusnak kimondottan áldozatai az olyan törekvések, amikor nagyon hosszan vezetnek fel karaktereket. Van amikor megéri. A testvérpár például. És van amikor nem éri meg, például a molett bandavezér hölgy esetén.

Visszatérve; a dráma mellett jó lenne kicsit parázni is néha. Vagy a Csernobil alkotói csak az üres lakótelepeket tudják jól hozni? A világ amúgy hibátlan, kidolgozott, hangulatos.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138

Játékspoiler a kövi rész megvalósításával és témájával kapcsolatban.

Spoiler


18 perccel korábban, csoli1138 írta:

Értem, tehát akkor most jön a DLC, ami flashback lesz igaz?

Igen, a következő epizód címe egyezik a DLC címével (Left Behind) és a trailer alapján Ellie múltjára koncentrál, ahogy a DLC is. Kis szerencsével úgy valósítják meg, mint a DLC-t - amiben párhuzamban futott jelen és múlt -, az üde szinfolt volt. Ugyanakkor a trailer alapján inkább olyan lesz, mint a 3. rész volt. Vagy nem flashback lesz, hanem teljesen prequel, és a jelenkori eseményeket egyáltalán nem mutatják - ez az én félelmem, mert akkor teljesen elb*sszák a Left Behind feldolgozását.

 

29 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ami még fura illetve megszokandó, hogy bár két szereplő road movie-ja ez, mégis olyan epizodikus. Főleg ahogy szinte részről részre besétálnak új -jó esetben jó- karakterek, majd az epizód végére klf okokból kifolyólag továbblépnek a főszereplők.

Ez érdekes észrevétel. Talán abból is fakad, hogy az epizódok a játék egyes fejezeteit dolgozzák fel, és azok valóban önállóak ilyen téren, hiszen a játékokban meg kell adni a siker élményének visszacsatolását, hogy na, most túljutottál egy szinten. Ami azzal jár, hogy minden fejezet (szint, pálya, nevezhetjük akárhogy) elején új konfliktus indul, előre haladva folyamatosan nő a nehézség, hogy a végén egy "bossfight" formájában megkapd azt a bizonyos sikerélményt - még ha a The Last of Us játékokban nincs is a fejezetek végén klasszikus bossfight, de valamilyen komoly, akciódús konfliktus mindig akad (rejtőzködés a FEDRA katonák elől; kocsitolás, miközben egy hordányi fertőzött ront rá; egy Hummer üldöz, miközben gépágyúval lő rád - szóval bossfight helyett inkább bosskonfliktus van :D ).Viszont az is tény, hogy itt a készítők szándékosan kreáltak az apokalipszisben is jól táplált néni képében egy boss-t olyan helyre, ahol nem volt a játékban központi ellenkarakter, ami tovább erősíti ezt a "pályáról-pályára" jelleget.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, hátt boss-konfliktus sem volt sok, de akkor ezek szerint inkább a sok cut-scene összevágva ez a sori? Mert a soraidból már ezt érzem. No meg azt, hogy sokminden kimarad, míg mást elnagyolnak. Pl. 3. rész. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért nem mondanám, hogy a cutscene-ek összevágva, mert ez a játék nem csak cutscene-ekkel mesél, rengeteg információt gameplay-ben adnak át. Ezért eleve moziszerű az egész, nem csak azért, mert a karakterek a csodás grafika miatt szinte valódiaknak tűnnek. De persze valahol igaz is az, hogy cutscene-ek összevágva, mert rengeteget átemeltek.

De talán pontosabb úgy fogalmazni, hogy a játék struktúráját vették át. Tehát minden epizód megfelel a játék egy vagy két fejezetének (pályájának vagy szintjének):

Hometown + The Quarantine ZoneWhen You're Lost in the Darkness (bár ez az epizód két fejezetet dolgoz fel, valójában kétrészesre tervezték és fel is fedezhető, hol van a "kettéosztás")

The Outskirts = Infected (eddig ez a legjátékhűbb epizód)

Bill's Town (=) Long, Long Time (zárójelben, mert a sztori és a cselekmény abszolút más, míg a többi epizódnál legalább ez a kettő többé-kevésbé egyezik)

Pittsburgh + The Suburbs = Please Hold My Hand + Endure and Survive (ahogy a játékban, úgy a sorozatban is ezek egybefonódnak, és a két fejezet/rész alkot egy egészt)

Tommy's Dam + The University = Kin (ez volt az első olyan rész, ami úgy mesélte el két fejezet sztoriját, hogy azt nem is akarták két epizódra szétszedni)

 

Ha láttad az epizódokat, már lenyithatod.

Spoiler

Persze a bosskonfliktusok itt-ott kimaradtak, például a Pittsburgh című fejezetet egy nagy szaladás zárta le, ami alatt géppuskával lődöztek hőseinkre, illetve a Bill's Town-t is az zárta, hogy miközben Bill és Joel tolta a kocsit, Ellie pedig próbálta beindítani, addig fertőzöttek horájával is harcolni kell.

Viszont, a The Quarantine Zone-t és az Infectedet hasonló dolog zárja le, csak a játékban a FEDRA katonái vannak a pálya végén, addig a sorozatban fertőzöttek zárják ezt a szakaszt. A The Suburbs és az Endure and Survive pedig a jelentéktelen részletektől eltekintve ugyanúgy záródik: Joel (tehát a játékos) egy mesterlövészpuskával fedezi a banditák és fertőzöttek elől menekülő Ellie-t, Henry-t és Samet, majd ezt követi az a cutscene, aminek néhány elemét az epizód zárásában láthattunk.

Sőt, még icipicit a The University és a Kin vége is ugyanaz, hiszen mindkettő banditák megjelenésével és Joel lesérülésével zárul, csak a lépték más. A játékban úgy egy tucat embert öl meg Joel és Ellie közösen, míg az epizódban egyetlen egyet (viszont azt Joel úgy nyiffantja ki, ahogy a játékban lopakodva öl).

 

De talán ez a videó mindennél beszédesebben megmutatja, milyen mértékű az átvétel és a változtatás az olyan epizódokban, amik a játékra hagyatkoznak és nem teljesen új sztori:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ilyen szempontból egy áldás, hogy nem ismerem a játékot. :)

Tényleg az. :) 

 

Megpróbálva önállóan tekinteni, eddig szerintem is egy jó sorozat körvonalazódik, még ha nem is kiemelkedő, vagy hibátlan.

 

Én sajnos minden egyes epizódnál akaratlanul is összehasonlítom a sorozatot a játékkal, és 5-ből 4-szer ez utóbbi jön ki győztesen. Vagyis - ha akarom, ha nem - látom, hogyan lehetett volna még jobb a végeredmény. Az indokolatlan változatatások pedig azért is akasztanak ki, mert nem szolgálják a sorozat javát, ellenben degradálják azt, amit a játékban átéltem. Nem értem, hogy ha van egy bitang jó alapanyag, ami tökéletesen átültethető lenne sorozat formátumba, azt mi értelme van "lebutítani", és úgy a szélesebb (nem gamer) közönség elé tárni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nem értem, hogy ha van egy bitang jó alapanyag, ami tökéletesen átültethető lenne sorozat formátumba, azt mi értelme van "lebutítani", és úgy a szélesebb (nem gamer) közönség elé tárni? 

Ezt egyébként én is sajnálom, mert nem bánnám magam sem, ha még jobb lenne a sorozat. :) De eddig bárkivel beszéltem, aki nem gamerként nézi, ők mind teljesen odavannak érte. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belebotlottam a The Great-be és bele is akadtam. Hellyel közzel mókás és szórakoztató, na meg groteszk, bizarr, morbid. Wednesday elbújhat az oroszok mellett :evil:. Hurrá!:drink:

Az olyan poénok, mint a Csernobili énekkar, hogy sugároznak :lol: üdítő, a emberfejjel focizó gyerekek mellett. Engem nagyon vitt magával, ez a fekete szélsőséges humor bejön, pedig könnyen lehetne hányinger is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The last of us.. Megvolt a 7.rész. 2 még hátravan, de ez a rész sem adta vissza a reményt nekem, hogy a végén talán majd azt mondhatom: Megéri megnézni ezt a sorit. Pedig szeretném szeretni. Aránytalan. Rossz helyen van a hangsúly. Ha a 3. részből ki szertnék vágni olyan 65 %-ot, hát ebből is. A dolgok súlya elfért volna egy 5perces flashback ben és a lényeg meg hamar volt. Ez az epizód is építkezik, építkezik aztán elengedhetjük. Nem is tudom hogy sokat hozzáad-e Ellie karakteréhez, volt e rá szükség? Amit nem árt tudnunk, azt 20 percben meg lehettett volna mutatni és ennyi dráma bemutatása abban ment volna egy jó rendezőnek. Csalódott vagyok. 

Lassan ott tartok, hogy félni kezdjek az olyan dícséretektől, hogy "a kritikusok is elismerik".. 

 

A Periféria még amit ledaráltam a napokban. Annyira tetszett az első rész... Aztán a 4. nél már gyanakodtam, hogy nem fog ez bejönni. Számomra egy sehova sem tartó csapongó, karakterei motivációját átadni nem képes közepes sci-fi lett, és ha lesz 2. évad, hát nekem már nem. 

 

2 platform is megsínyli az ilyeneket. 

Mert a felütés jó volt, az ötlet. 

A sorozat formátum maga, mert csalódás, időpazarlásnak érződik. 

A mozi meg a másik. 

Mert kellenek a jó sci-fik. Nekem nagyon. 

Az illyen ötletetekből lehetne egy jó mozifilm, de nem... sorozat kell, muszáj. A sori kardjába dől, és a moziban is eggyel kevesebb jóság lesz. 

Remélem a Night Sky vagy az Outer range jobb, mert ha azok se jönnek be akkor már csak a star warsban bízhatok. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nem is tudom hogy sokat hozzáad-e Ellie karakteréhez, volt e rá szükség?

Nem láttam még a részt, majd csak este nézem meg, de ha csak a fele valósult meg annak, ami a játékban benne volt, akkor pusztán annyit ad hozzá Ellie karakteréhez, hogy enélkül a jövendőbeli második évadban a karakter bizonyos motivációi abszolút érthetetlenek lennének. És a szavaidból ítélve több is megvalósulhatott a sorozatban a játékból, mivel ott is a hangsúly a múlton volt, az ottani karaktereken. A jelen eseményei annyiból álltak, hogy Ellie elment a helyszín végéből a közepére, majd visszasétált (jó sok akcióval, de az gameplay).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem láttam még a részt, majd csak este nézem meg, de ha csak a fele valósult meg annak, ami a játékban benne volt, akkor pusztán annyit ad hozzá Ellie karakteréhez, hogy enélkül a jövendőbeli második évadban a karakter bizonyos motivációi abszolút érthetetlenek lennének. És a szavaidból ítélve több is megvalósulhatott a sorozatban a játékból, mivel ott is a hangsúly a múlton volt, az ottani karaktereken. A jelen eseményei annyiból álltak, hogy Ellie elment a helyszín végéből a közepére, majd visszasétált (jó sok akcióval, de az gameplay).

 

Akkor kíváncsian várlak vissza, ha túl vagy rajta írj majd ide pár sort, hogy mi a véleményed!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem láttam még a részt, majd csak este nézem meg, de ha csak a fele valósult meg annak, ami a játékban benne volt, akkor pusztán annyit ad hozzá Ellie karakteréhez, hogy enélkül a jövendőbeli második évadban a karakter bizonyos motivációi abszolút érthetetlenek lennének. És a szavaidból ítélve több is megvalósulhatott a sorozatban a játékból, mivel ott is a hangsúly a múlton volt, az ottani karaktereken. A jelen eseményei annyiból álltak, hogy Ellie elment a helyszín végéből a közepére, majd visszasétált (jó sok akcióval, de az gameplay).

Elment egynek. A játékban érdekesebb volt ez a szál is, az biztos. 

Úgy ahogy pedig követte a DLC story-ját. 

  

Spoiler

Itt akcióra ne számits, inkább beszélgetőseb a rész. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us - 7. rész

 

Nekem kifejezetten tetszett ez a rész, szerintem jobb volt, mint a múlt heti és a DLC hangulatát, illetve az Ellie múltjával kapcsolatos főbb történeti ívét is jól visszaadta.

 

Spoiler

Azzal kezdeném, ami nem annyira tetszett, az pedig a karakterek közötti kémia. Valahogy ez nekem ezekkel a szereplőkkel nem működött úgy, mint amikor a játékban láttam Elliet és Rileyt. Itt is volt azért néhány pont, ami azért jól sikerült eltalálni, például amikor felülnek arra a lovas körhintára ott érezni lehetett köztük azt az akkor még ki nem mondott rezgést, feszültséget (amúgy ez a rész sokkal jobb volt, mint a játékban, mert ott ha jól emlékszem, amikor Riley felül rá, akkor leáll az egész), illetve a fináléban mikor együtt táncolnak és aztán Ellie megcsókolja az is egész rendben volt. 

 

Ami ebben szekvenciában szerintem baromi jó volt, ahogy a múltbeli eseményekkel megágyaztak a jelenben lévő történetszálnak és mivel itt nem a játék után jön a DLC, hanem a történet közben tapasztalhatjuk meg ezt a kalandot, így remekül alá is dolgozik a háttérben lévő szállal, ahol Joelt kell megmentenie Ellienek. Ugyanis Elliet már korábban is láthattuk olyan helyzetekben, ahol meg kellett állnia a helyét, ennek a coming of age motívumnak azonban itt volt meg egy hangsúlyos szerepe és ezt remekül támasztották alá a szimbolikával is. 
Ahogy végigmegyünk ezeken a helyszíneken és láthatjuk őket gyerekként (a körhintán, a játékteremben) abban ott van az tényező, hogy ők még azért nem felnőttek és ennek minden nyűgjével és előnyével együtt próbálják élvezni az életet. Aztán képbe kerülnek a nagyobb, fontosabb események is, a Tűzbogarak, a politikai helyzet és azon a ponton amikor megtalálja Ellie a bombákat így szembejön a valóság, hogy már nem gyerekek. Ezt egészíti ki az is, hogy a rész elején Ellienek a jövőjéről kell döntést hozni és ezt követően jutunk el olyan témákig, mint a szerelem, a közös jövő és végül a felnőttség ultimate végpontja a halál.

 

Nagyon tetszett ahogy végigvezettek minket ezen a folyamaton a készítők és nagy hangsúlyt fektettek a karakterekre. Riley motivációjára, vagy arra a feszültségre, hogy a játékkal szemben itt Ellie még akár el is tudna eleinte képzelni egy jövőt a FEDRA égisze alatt magának és így a köztük lévő dilemma Riley-val még érdekesebbnek tűnik. Emellett pedig ott volt minden ebben az epizódban, amiért a Last o Us szerethető tud lenni, egyszerre szép, emberi, érzelmes és aztán a következő pillanatban pedig kegyetlen és végzetes dráma. A végső döntésükben (amit azért sajnálok, hogy nem mutattak meg teljesen, mármint a másnap reggelt amikor Rilye átváltozik) pedig visszaköszönt Bill és Frank hasonló jelenete. Ami itt igazán szívbe markoló, hogy Ellie felteszi a kérdést, hogy mi a 3. lehetőség... és hát mi tudjuk, hogy neki volt még egy opciója.

 

A jelenbeli történetszálon nem történt sok minden, de az itt is egy nagyon ügyes megoldás volt, hogy úgy csináltak, mintha Ellie akár ott is hagyhatná Joelt és aztán, ahogy a veszekedésük után Rileyhoz is visszament úgy parallel módon Joelt sem hagyta magára. A játéban több akció volt ebben a sztoriban, de ez itt számomra működött anélkül is, az öneledtséget, amit Ellie és Riley párosa jelentett pedig jól adta vissza az itteni közös bandázásuk. Az mondjuk jobban tetszett a játékban, amikor ott a játékgép nem működött és Ellienek be kellett csuknia a szemét miközben Riley lefestette neki a játékot és kvázi magának képzelte el az egészet, ami egy nagyon aranyos kis momentum volt. 

 

Kár, hogy már csak két rész van, de ami még hátra van az két baromi erős epizód lesz és arra is nagyon kíváncsi leszek Mazinék tartogatnak e valami olyan változtatást a végére, ami ha alapvetően nem is téríti el a sorozat fő vonalát, de hozzá tud tenni ahhoz valami olyat, amire a játékot ismerők is csettintenek egyet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

The Last of Us - 7. rész

 

Nekem kifejezetten tetszett ez a rész, szerintem jobb volt, mint a múlt heti és a DLC hangulatát, illetve az Ellie múltjával kapcsolatos főbb történeti ívét is jól visszaadta.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Úgy látom aki játszott vele, elfogadóbb megbocsátóbb tud lenni, mint pl. én. Én már csak fintorgok az újabb részek láttán hetek óta 1-2 kivétellel. 

Pedig pont arra gondoltam, hogy biztos imádni fogom a sorozatot, a játékosok meg ízekre szedik majd. Egyszerűen kevés nekem a feszültség benne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csolival vagyok. Annyi előnye van a 3. részhez képest hogy itt legalább a főszereplő miatt fontos események történtek, de irrrrgalmatlanul bő lére eresztve. Fele ennyi idő alatt megoldható lett volna az epizód és semmi sem sérült volna. Különösen fájó ha visszagondolok Dzsejt mult heti írására hogy mi mindenre nem jutott idő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Különösen fájó ha visszagondolok Dzsejt mult heti írására hogy mi mindenre nem jutott idő.

Nézd, a múlt heti részből csak egy kicsi, bár fontos szakasz maradt ki. Itt a történet felét hagyták ki. Jó arány, nem? De az a harmadik rész abban a formában kellett, máig érezzük hatásait, állandóan felemlegetik Bill-t, Franket, az ott történt események visszahatnak Joelre és Ellie-re... Ja, nem, mert abból teljesen kimaradtak, az egyik nem is ismerte a szereplőket, a másik meg épp csak ismerte őket. De legalább ez az új rész kapott volna majdnem másfél órát a nyomorult 50 perc helyett, akkor talán belefért volna a sztori másik fele is.

Na, nem húzom tovább, elárulom: nekem sem jött be a rész, de nem a vontatottsága miatt, hanem mert itt már nagyon markáns dolgok hiányoztak, plusz Storm Reid nagyszerűen prezentálta, hogyan nem kellett volna eljátszani Riley-t. A szereplőválogató meg arra mutatott remek példát, hogy kinek nem kellett volna eljátszania Riley-t.

Spoiler

És ez végig irritált. Míg Bella Ramsey számomra tokkal-vonóval hozza Ellie-t úgy, hogy nem teljesen az eredeti Ellie-t látjuk, Pedro Pascal meg egy olyan Joelt hoz, akit az eredeti Joel megvetne, de még így is szerethető, érthető karakter, addig Storm Reid Riley-jének annyi köze sem volt a játékbeli Riley-hez, mint Nick Offerman Billjének az eredetihez, pedig azok is csak pár jellemzőben egyeztek meg. De ez még nem is lett volna bántó, mert minden változtatás ellenére csíptem a sorozatbeli Billt. Miért? Mert Offerman remekül alakította, és megalkotott egy szerethető karaktert. Ellenben Reid szerintem eddig a sorozat legpocsékabb színésze. Ami sajnos nem csak Riley karakterét nyírta ki, de az Ellie és Riley közti kémiát is. Pedig aztán Ramsey mindent beleadott, hogy átadja a kamaszszerelem kínjait és bajait, amit csak tetéz a tény, hogy Riley Tűzbogár, ő meg FEDRA, és az, hogy Riley el akar menni, de hiába, Storm nem tudott ebben partner lenni. Az esetek többségében fapofával operál, a végén meg, amikor elhadarja Riley utolsó, amúgy zseniális mológját, hát... Na, ha nem két rész lenne hátra, itt lehet abbahagytam volna. Szóval ez volt a legnagyobb bajom, és ez független a játék ismeretétől. Csapnivaló színésznőt választottak Riley szerepére, aki nem tudta megeleveníteni a játékbeli karaktert, de saját karaktert sem tudott létrehozni.

Emellett még két fájó pont volt számomra. Az első, hogy hiányzik a sztori másik fele. A poén az, hogy ettől féltem a legjobban, korábban pont ezt írtam @csoli1138-nak:

2023. 02. 22. - 17:57, Dzséjt írta:

Vagy nem flashback lesz, hanem teljesen prequel, és a jelenkori eseményeket egyáltalán nem mutatják - ez az én félelmem, mert akkor teljesen elb*sszák a Left Behind feldolgozását.

Oké, mutattak egy nyulfarknyi dolgot, ami azon túl, hogy totál hihetetlen volt, köszönő viszonyban sincs a játékban történtekkel, ami azért baj, mert a sztori másik fele szerves része az elsőnek, és azzal alkotott egy egészt. Annak elhagyása csak akkor tette volna a másik felét működőképessé, ha azt teljesen átírják, ami viszont nem történt meg. Szóval kaptunk egy csonka sztorit, ami nem erre lett felépítve. Hát nem csoda, ha vannak, akik vontatottnak tartják.

Mert a játékban a Left Behind két cselekményszálon fut. Az egyik a jelenben zajlik, ami alatt Ellie a Colorado Mountain Plazát bejárva keres valamit, hogy megmentse Joel életét. Maga a sztori nem sok, annyi, hogy A-ból el kell jutnia B-be, és igazából csak kisebb akadályok gördülnek elé, főleg zárt ajtók képében (később fertőzöttek és bandikák is befutnak, de az már a végén van). A másik pedig a múlt, amit lényegében az epizódban is láttunk, vagyis Ellie és Riley felfedezik a Liberty Gardens nevű bevásárlóközpontot. Viszont a jelenbeli és múltbeli események között akció-reakció kapcsolat áll fenn, amikor valami történik Ellie-vel a jelenbeli plázában, az viszi vissza újra és újra a múltbéli plázába. És míg a jelenbeli események folyamatos küszködést hoznak, de pozitív befejezéssel, addig a múltbéli végig könnyed, felhőtlen, ám az események tragédiába torkollanak. És míg a múltban Ellie igazából tehetetlenül sodródott az árral, hiszen végig Riley diktálta az irányt és az iramot, majd aztán a fertőzöttek hordájával szembekerülve szintén Riley volt a vezér, ő irányította a menekülésüket és védelmezte Ellie-t (ezért is harapták meg, vagyis részben Ellie az oka, hogy Riley meghalt - ez innen kimaradt, hiszen itt Riley-nak nem kellett visszamennie Ellie-ért), addig a jelenben már Ellie kontrollál, részint azért, mert Joel is kiesett, részint azért, mert az a fél év, amit együtt töltött a vén csatalóval (mármint Joellel, nem Callusszal :D ), felkészülté tette arra, hogy teljesen egyedül boldoguljon egy olyan veszélyes helyzetben, mint amit a jelenkori pláza elé állított. Fertőzöttek, az egyetemtől őket üldöző banditák és persze az a tény, hogy az a pláza húsz éve rohad, ami sajnos egyéb problémákat is szül.

Na most az, hogy a jelenkori pláza kimaradt, eltűntette a sztoriból az akció-reakció részt, csupán a reakciót látjuk a semmire. Hiszen Ellie jelenkori sztorija immár csak annyi, hogy áll az ajtó előtt (bámulatos, hogy as orozat készítői hogyan tudnak egy amúgy is egyszerű dolgot még kibővítéssel együtt is teljesen jelentéktelenné tenni, hiszen a játék Riley megjelenésével nyitja a múltbeli eseményt, a FEDRA iskolájából csak Ellie szobáját látjuk). Ám az akció kihagysánál is fájóbb, hogy nincs lehetőségünk megfigyelni a múltbeli és a jelenbeli Ellie-t, így nem láthatjuk, hogy a karakter honnan hová jutott. Ami pedig fontos lenne a következő eseményekben, amik igazán próbára teszik a kislány fizikai és mentális erejét. Szóval hiányzik egy komoly lelki utazás, amihez még hozzájön, hogy a sorozatban Joel és Ellie csak három, nem hat hónapja van együtt, plusz a múltheti részből az is kiderült, hogy Joel mintha még csak most kezdte volna el tanítani a lányt. És ennek következményeképpen a sorozatban a jelenkori Ellie még mindig ugyanaz, aki a múltban volt, aki csak sodródik az árral. Hát nem tudom, hogy eztán a soron következő események hogyan fognak lecsapódni. Papíron a jövő heti résznek érzelmi oldalról durvának kell lennie. A játék szerintem legsötétebb szakasza volt. Bár félek, hogy a sorozatból ez nem fog átjönni, mivel itt folyamatos a lebutítás. Most is, egy szem lopakodó volt az egész részben. Amit mondjuk remekül megalkottak, de önmagában nem túl félelmetes. Amúgy nem tudom, miért spórolnak ennyire az ellenségek számán. Jó, értem én, hogy ne hadakozzanak hordákkal és hadseregekkel, de ez már inkább low budget kategória. Ráadásul azzal, hogy jóóóóóóóóóó előőőőőőőre megmutatták a lopakodót, a horror hangulatot is kinyírták. A játékban mennyire jó, hogy szó szerint váratlanul törnek rá Riley-ékre a fertőzöttek.

Ja, említettem, hogy volt még egy dolog, ami nem tetszett. Nos. Hogy stílszerűen fogalmazzak: Mortal Kombat vs. Kibeb*szottúl Imádnivaló Karakterpillanat. Finish him! Mortal Kombat Win! És, hogy miért? Ezt nem tudom megírni. Ez a "meh" jelenet így nézett ki eleven valójában:

Most ezt vagy ehhez hasonlóan kellett volna megvalósítani, vagy teljesen kihagyni. Eleve kicsit hihetetlen, hogy húsz év után még tényleg lehet játszani azzal a játékkal. Ráadásul az általam oly nagyra értékelt és szeretett harmadik részben Ellie szavaiból úgy jött le, mintha (akárcsak a játékban) sosem játszott volna még arcade játékgéppel. Azt mondja, hogy "egy barátom mindent tudott erről" és nem a saját élményét meséli el, ami meglehetősen fura. Mintha én Frenkie tudását felhozva áradoznék a The Last of Us-ról, miközben én is játszottam már vele. Szóval az a sanda gyanúm, hogy itt is az történt, ami már több esetben is: a készítők megint elfelejtettek valamit hozzáigazítani a változtatáshoz. Gondolom a Long, Long Time írása közben még nem találták ki, hogy a Left Behindban ezt a jelenetet megváltoztatják. És mire odajutottak, már elfelejtették, hogy a Long, Long Time-ban még a játék eseményeihez írták meg a szöveget.

Mindezeken túl még volt pár apróság, amitől padlót fogtam, ezek közül a legütősebb az volt, amikor az volt Riley bizonyítéka arra, hogy márpedig ő Túzbogár, hogy megmutatta a pisztolyát. Mintha Mos Eisley kocsmájában azzal próbálnád bizonyítani, hogy lázadó vagy, hogy ráböksz az oldaladon lógó sugárvetőre. Haver, majdnem mindenkinek van fegyvere ebben a világban, pláne a katonai iskolában! Hogy mi volt a bizonyíték a játékban? Egy Tűzbogár dögcédula. Ami gyűjthető tárgy a programban, vagy három tucatot össze lehet belőle szedni, ráadásul a rajta virító logó a Part 1 és a Part 2 legfontosabb szimbóluma. Szóval köszi, hogy kihagytátok.

Ugyanígy bosszantott, hogy a maszkok pont a kulcspillanatban kerültek rájuk. A játékban szépen nyomonkövethető, hogy Ellie meggondolja magát és nem akarja, hogy Riley elmenjen. Itt szimplán jól eltakarták a két szereplő arcát két olyan maszkkal, ami szerintem ebbe a jelenetbe nem is illett (a játékban is benne van e két maszk, de jóval előbb, poénos szekvenciában).

 

Szóval összességében ez az epizód nem tetszett. A legtöbb rész azért tetszik, még ha a változtatások nincsenek is az ínyemre. A részek képesek voltak berántani és fenntartani az érdeklődésemet az epizód végéig. Kivéve a 3. részt, bár maga a sztori ott is tetszett, csak untam, meg bosszantott, hogy mellékszereplőkből csináltak totál fölösleges szereplőket. De itt Storm Reid teljesen kinyírta számomra az epizódot. Egyszerűen nem tudtam elmélyülni benne, nem rántott be, mert akárhánszor a csaj felé fordult a kamera, pofán vágott, mint egy kattogó az áldozatát. Nem tudom, hogy élből pocsék színésznő vagy csak a The Last of Us kedvéért teljesített alul, de, hogy Riley-t és ezzel együtt a Riley-Ellie kapcsolatot elcseszte számomra, az zicher.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nézd, a múlt heti részből csak egy kicsi, bár fontos szakasz maradt ki. Itt a történet felét hagyták ki. Jó arány, nem? De az a harmadik rész abban a formában kellett, máig érezzük hatásait, állandóan felemlegetik Bill-t, Franket, az ott történt események visszahatnak Joelre és Ellie-re... Ja, nem, mert abból teljesen kimaradtak, az egyik nem is ismerte a szereplőket, a másik meg épp csak ismerte őket. De legalább ez az új rész kapott volna majdnem másfél órát a nyomorult 50 perc helyett, akkor talán belefért volna a sztori másik fele is.

Na, nem húzom tovább, elárulom: nekem sem jött be a rész, de nem a vontatottsága miatt, hanem mert itt már nagyon markáns dolgok hiányoztak, plusz Storm Reid nagyszerűen prezentálta, hogyan nem kellett volna eljátszani Riley-t. A szereplőválogató meg arra mutatott remek példát, hogy kinek nem kellett volna eljátszania Riley-t.

Spoiler


Ja, hogy lett volna egy ilyen párhuzamos kettősség. Atya ég. Hát a sztorinak a másik fele nélkül totálisan érthetetlen az ugrálás. Bevallom, nem is nagyon értettem, hogy hogy jön az egész Ellie - Riley kapcsolat Joel megmentéséhez vagy hátrahagyásához. Hát ezért. Mert ez úgy lett kitalálva, hogy a jelenbeli pláza jelenet miatt eszébe jut a múltbeli pláza jelenet... enélkül kissé problémás volt kapcsolatot teremtenem a visszaemlékezés és Joel megmentése között. Most miért is döntött úgy, hogy megmenti a férfit és nem pedig ott hagyja? Van annak bármi köze a Riley szálhoz? Mert a sorozatban aligha kell megágyazni annak, hogy miért nem hagyja ott, főleg az eggyel korábbi epizód miatt. Ragaszkodik Joelhez, nem fogja hagyni, hogy meghaljon.

 

A másik meg amit Dzséjt írt fentebb a Mortal Kombat. Igen, egy korábbi részből úgy jött le, hogy Ellie még nem is játszott a játékkal! Erre beraktak egy ilyet, abszolút nem értettem, hogy hogy fésülhető össze a kettő. 

 

Bevallom, Storm Reid engem nem dobott ki mert emlékeztetett egy kedves barátom arc mimikájára és ez a hasonlóság felülírt bármilyen színészi játékot... de a barátnőm is szóvá tette, amit Dzséjt, szóval lehet benne valami. Összességében alaposan elrontották ezt a részt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom @Dzséjt, egyszerűen sajnálattal olvastam minden sorodat. Míg az önigazolás jól esik @Donát-tól is, hogy nem csak nekem jön be itt sok elem, rossz megélni, hogy amit így vártam összeségében úgy néz ki nem lesz nagy dobás. Ott a legenda vagyok. Imádtam, csacska cgi-jal együtt is. Ebben vannak fertőzöttek. És ott van Az út, amit szintén imádok, ebben nincsenek fertőzöttek. Mindkettő nagy dobás volt, hangulatban érzelemben is. Mi hiányzik innen? Minden adott. Jó szerplők, nem kis költségvetés, elvileg jó író(k), és kétségkívül kiváló alapanyag.

Én becsapva érzem magam. Felültem a hype vonatra. 

Sajnos voltak ezek az előzetes egész évados vélemények, amelyek olyanokat írtak, hogy arra lehetett következtetni, hogy remek lesz. Meg ez a sületlenség aminek most már nem fogok hinni, hogy nagyon pozitív kritikusi visszhangja van. 

Milyen szempontok visznek nagyon pozitívba egy kritikust? Mert én is amatőr filmkritikus vagyok.. ;) És az én lécemet nem először verte le a sori.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138 ebben sajnos az van, hogy nem tetszhet mindenkinek. Ezúttal úgy tűnik a nagy többségen kívül esel. Van ilyen, még ha kellemetlen is. :( Ha annyira csalódtál ahogy fentebb írod, kár vele tovább vesződni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostmár letolom. Hinnem kell még mindig, hogy ez a két rész adhat valami érdemlegeset. Akár a Never let me down again újabb átiratát.. :)

Vannak jó pillanatok. Két rész után még nagyon hittem a sorozatban. Aztán ez a hit részről részre csökkenni kezdett. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett a 7. rész, de eddig a legkevésbé a többihez képest, főleg a Dzséjt által leírtak fényében, hogy mennyire sokkal jobb is lehetett volna. 

Spoiler

A Riley-t játszó szinésznő számomra is irritáló volt, s nehéz volt megérteni, Ellie miért volt annyira oda érte, nem jött át a kémia, kivéve a Wilde által is említett körhintás részt. Én most először érzem azt Dzséjt írása alapján, hogy sokkal jobb lett volna a történetet párhuzamosan a múltban történtekkel látni, s hogy ezáltal valami fontostól fosztottak meg minket. :|

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, csoli1138 írta:

Mostmár letolom. Hinnem kell még mindig, hogy ez a két rész adhat valami érdemlegeset. Akár a Never let me down again újabb átiratát.. :)

Vannak jó pillanatok. Két rész után még nagyon hittem a sorozatban. Aztán ez a hit részről részre csökkenni kezdett. 

Szerintem minimum Pedro Pascal miatt is érdemes végignézni. Értem, hogy nem teljesen a játékbeli karaktert hozza, de nagyon szerethető és Ellie-vel jó csapatot alkotnak, én tudok velük, a döntéseikkel és akár a hibáikkal is azonosulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.