Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

21 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ezt a Last of Us sorozatot el lehet kezdeni anélkül is, hogy ismerném az univerzumát?

Persze, az évad az első játékot dolgozza fel, szóval ez vezet be az univerzumba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ezt a Last of Us sorozatot el lehet kezdeni anélkül is, hogy ismerném az univerzumát? 

Egy percet nem toltam a játékot sem. 

 

Plusz képbe is hoznak már az elején az alapokkal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ncore-n olvastam pár Last of Us kommentet, hát többsége fikázza elég rendesen. Nem tudok állást foglalni, mert nem ismerem a játékot. 

De miért kéne állást foglalnod? :?

Az ncore kommenteket meg olvasni is kár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ncore-n olvastam pár Last of Us kommentet, hát többsége fikázza elég rendesen. Nem tudok állást foglalni, mert nem ismerem a játékot. 

Egy percet se játszottam vele és rohadt jó. Nézd meg az első részt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ncore-n olvastam pár Last of Us kommentet, hát többsége fikázza elég rendesen. Nem tudok állást foglalni, mert nem ismerem a játékot. 

Az nCore-on mindig fikáznak, legyen az horror, vagy Beethoven hangverseny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 19. - 23:47, Donát írta:

@Wilde nem először jegyzem meg magamban. Öhm, lehetne kérni kicsit több entert az írásaidba? Nekem speciel ki szokott folyni a szemem mire elolvasom, amit írsz, emiatt van, hogy inkább bele se kezdek. Köszi.

 

Majd igyekszem erre odafigyelni a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailer alapján arra számítok, hogy itt lesz a legnagyobb változtatás, ami eddig érte a sorozatot a játékhoz képest.

 

Spoiler a The Last of Us Part 1 alapján

Spoiler

Már az a tény, hogy Tess és Joel emlegette Franket, nagyon beszédes, mivel a játékban Joel egyértelműen nem ismerte, már azelőtt meghallhatott, hogy Joel találkozott Bill-lel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 29. - 13:49, Bomarr írta:

Azaz érzésem, hogy a harmadik Last of Us epizód nagggyon megosztó lesz.

Mi is most fejeztük be. Szerintem felesleges volt ennyi időt szánni erre és ennyire belemászni a részletekbe, de hát lehet később fontos lesz. Bizonyos részek alatt inkább a telefonomat néztem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha könnyen akarnám letudni a "mi a különbség" cikket, azt írnám, hogy a cím kiírásától kezdve a stáblistáig minden. Lényegében, ha a rész közepén csak úgy "odakapcsolnék", azt sem tudnám, hogy The Last of Us epizódot nézek. És annak ellenére, hogy ez az első epizód, aminél fogalmam sem volt, mi lesz a következő percekben, halálosan untam.

A legnagyobb baj nem is az, hogy itt aztán tényleg akkorát változtattak, aminek hála az epizódnak vajmi kevés köze van az alapokhoz, hanem, hogy két olyan szereplőre b*sztak el egy egész epizódot, akik közül az egyik egy, az Ellie és Joel kalandjában nem túl fontos szerepet játszó mellékszereplő volt, a másik meg nem is szerepelt elevenen a játékban. És ezt csak tetézi, hogy az itt prezentált változtatásoknak hála Ellie és Joel sztorijában már annyi szerepe sincs, mint a játékban.

 

Spoiler az epizódból

Spoiler

Tehát a főszereplő páros történetében Bill és Frank ebben a sorozatban nem fontosabb, mint a falra tapadt, kimúlt stalker az első részben. Vagy mint Frank a játékban. Vagy bármilyen más hulla, akit hőseink útközben látnak és elszedik a cuccaikat.

 

Szóval ezért nagyon kár volt ezt így megcsinálni. Ráadásul az, amit feltételezésem szerint át akartak adni ezzel a sztorival, pont ebben a sorozatban abszolút felesleges volt.

 

Játékspoiler

Spoiler

Fogtak egy jelentéktelen mellékszereplő párost, hogy elmeséljék velük egy meleg pár életét az apokalipszisben, ezzel stopot nyomva a sorozat sztorijára, és kispályára küldték a főszereplőket, akikről szól a sorozat. Teljesen feleslegesen, mert Ellie meleg. Szexuális beállítottsága pedig fontos a Part 1-ben és megkerülhetetlen a Part 2-ben. Mindezt, amit itt bemutattak, ugyan kicsit másképpen, de megmutathatták volna a második évadban a szereplővel. Nem olyan mellékszereplőkkel, akik a játékban sem fontosak, itt meg abszolút feleslegessé tették őket.

 

Ami tetszett az epizódban, az az eleje és a vége, vagyis az, amikor azzal foglalkozott a rész, amiről szól a sorozat: Joelről és Ellie-ről. A poén, hogy ezeknek a szakaszoknak sincs sok köze a játékhoz, viszont nagyon jó infókat adtak át, és Ramsy és Pascal baromi jól adják a karaktereiket. Különösen erősen érezhető volt itt, hogy ők ketten mennyire jól hozzák a játékbeli karaktereket, mert velük párhuzamosan Bill-nek csak nagyon csekély köze volt játékbeli önmagához.

De mindezek ellenére ez a rész unalmas volt és rossz adaptálása a játék ezen szakaszának. Amúgy sem fontos szereplőket tettek jelentéktelenné, a sztorit szó szerint megállították és a főszereplőket kispadra küldték egy olyan történetért, amit nem csak megvalósíthattak volna máshogy, de a nagy egészben sincs jelentőssége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us - 3. rész

 

Éles váltás volt az 1-2. rész után, és egyben meglepően merész is, több tekintetben. A játékhoz képest eddig egyértelműen itt volt a legtöbb eltérés. Az világos, így 3 rész alapján, hogy nem a játék szolgai másolatát kapjuk, így szerintem kár ezt várni a sorozattól. Esetenként lehetnek nagyban eltérő események és elemek, csak a fontos sztoriállomásokat hagyva fixen. A játék kedvelőjeként ez nyilván zavar valamennyire, hiszen óhatatlanul is összehasonlítom a két médiumot. Minden egy az egyben átemelt jelenetnél fülig ér a szám, és adott karakterek külsejével is ezért barátkoztam/barátkozom meg nehezen. Viszont ezeket az eltéréseket próbálom nem negatívumként megélni.


Az eddigiek látottak alapján ez is a The Last of Us, csak egy másként elmesélt változata.

Spoiler

Egy olyan változat, ahol be akarták mutatni a játékban kevésbé előtérbe kerülő Bill és a már hullaként debütáló Frank sztoriját. Hogy ez kinek mennyire ment át/tetszett, azt egyéne válogatja. Ez a "meleg love story" nem az én műfajom, és eleinte húztam is a számat miatta, hogy miért kellett ilyen formában beleerőltetni a sorozatba a homoszexualitást, amikor az alapanyagot tekintve lesz még benne részünk bőven. Bill levelében tetszett az áthallás Joel és Ellie sztorijának egy fontos jövőbeli állomására: (játékspoiler - Part I)

Spoiler

"Volt valaki, akit megérte megmenteni. Aztán védelmeztem... és Isten óvja az utunkba kerülő rohadékokat." - én legalábbis itt nem tudtam nem arra gondolni, hogy Joel ugyanígy védelmezni fogja Ellie-t a sorsfordító kórházas jelenetnél is...  

 

Amíg nem Joel és Ellie sztorijának rovására megy, addig nincs ellene kifogásom, hogy kapjunk ilyen kisebb kitérőket, más karakterekkel. Amúgy is az a címe, hogy "The Last of Us", és nem az, hogy "Joel és Ellie kalandjai". :D De viccen kívül, szerintem (játékspoiler - Part II)

Spoiler

bár Ellie a játékok centruma, nem véletlenül kapunk még egy harmadik főszereplőt Abby személyében, és számos fontos mellékszereplőt (Dina, Lev, Yara, Jesse, Owen, Mel, Marlene, stb.). Engem az ő történetük is érdekel, így az ehhez a részhez hasonló plusz adalékok jöhetnek, amíg a fő sztori is folyik a maga medrében.

Ha jól tudom, elvileg egy másik, a játékból kimaradt karakter sztorijára is fény derül majd később. Azt azért sajnálom, hogy Bill és Joel nem találkoztak a jelenben, és az a menő szekvencia is kimaradt, amikor tolják az autót (benne Ellie-vel), miközben az út mindkét oldaláról clickerek, és egyéb finomságok támadnak rájuk. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval ezért nagyon kár volt ezt így megcsinálni. Ráadásul az, amit feltételezésem szerint át akartak adni ezzel a sztorival, pont ebben a sorozatban abszolút felesleges volt.

 

THANK YOU. 

 

Akkor ezek szerint ez később se lesz (várhatóan fontos). Kár, hogy egy hetet kellett várni erre. Ha ilyet akarok nézni, megnézek egy romantikus filmet... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert The Last of Us a címe, még nem kellene sokadik mellékszereplőket fontosabbá tenni egy teljes részre, mint a valódi főszereplőket úgy, hogy a végeredmény az, hogy még a játéknál is kisebb jelentősségűvé válnak. Mindezt azért, hogy elmeséljenek valamit, amit a főszereplőkkel is el tudtak volna egy ponton mesélni anélkül, hogy kiléptünk volna a sztori medréből és kispadra ültettük volna a főszereplőket. Az már csak hab a tortán, hogy ehhez a két mellékszereplőt is drasztikusan meg kellett változtatni.

Amúgy maga a sztori szép volt önmagában, és ha nem ebben a sorozatban lenne, semmi bajom sem lenne vele, már azt leszámítva, hogy unalmas volt. Nem azért, mert nem voltak benne fertőzöttek, meg lövöldözés, hanem mert két unszimpatikus emberke került középpontba, akiknek a sorsa hangyányit sem érdekelt. Szóval szerintem ez a rész a sztori rovására is ment, mert ha egy történet egy pontját baromira unom (háromszor néztem meg, hogy mikor lesz már vége, és mindháromszor döbbenten vettem tudomásul, hogy még mindig sok van hátra), akkor az bizony nem erénye a sztorinak.

Eddig a legtöbb változtatás bejött, a legnagyobb gondom a spórák kiszedésével van, mert így a cordyceps nem szaporodhat, illetve egy fontos (és szerintem a legjobb) fenyegetés lett kivéve ezzel. Plusz nem nagyon vagyok oda a Tűzbogarak töketlenné tételéért, de ez utóbbin még javíthatnak.

 

Játék spoiler

Spoiler

Egyelőre úgy érzem, hogy ha erre a Tűzbogár társulatra Joel erőteljesebbe rámordul, reszketve adják át Ellie-t. :evil:

 

De még itt sem igazán a változtatásokkal van nekem gondom, hanem az arányok eltolásával, és azzal, hogy olyan karakterekre áldozták az időt, akik nem érdekeltek. Még a játékban sem érdekelt Bill előélete, és őszintén szólva, a további sorsa sem.

 

A játékból spoiler, de azok, akik már látták a részt, elolvashatják, mert nem előremutató:

Spoiler

Akkor lett volna ez számomra érdekes, ha kiderült volna, hogy a magának való, tahó és elég önző Bill - az eredeti Bill, nem ez a változata - hogyan jött ki Frankkel, és végül miért vesztek össze. Aztán, láttuk volna Franket, amint átvág a városon, hogy megszerezze az aksit és elmenekülhessen. És, ha kiderült volna, hogy Bill miér oly mértékben lekötelezettje Joelnek, hogy hajlandó értük kockáztatni az életét.

És azt hiszem, ez a legbosszantóbb számomra. Van egy izgalmas sztoriszál a játékban, amiről nagyon keveset tudunk, és amit el lehetett volna itt úgy mesélni, hogy végeredményben, a kapcsolat végét leszámítva, azt kapjuk, amit itt is. És ebbe bele lehetett volna szőni Joelt és Ellie-t, mondjuk úgy, hogy miközben Bill társaságában átjutnak Lincolnon, találnak nyomokat Frank útjára, és akkor huss, flashbacben megnézhettük volna Frank útját, illetve kapcsolatának fel- és leépülését Bill-lel.

 

 

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Akkor ezek szerint ez később se lesz (várhatóan fontos). Kár, hogy egy hetet kellett várni erre. Ha ilyet akarok nézni, megnézek egy romantikus filmet... :roll:

Az egyetlen fontos ebben a részben a legvégén a levél volt. Szépen megalapoz bizonyos jövőbeli dolgoknak. Csak szerintem ezzel finoman szólva is szájbarágóssá tették azt, amit a játék eseményeken és más szereplőkkel való beszélgetések során ad át.

Illetve érdemes lesz emlékezni arra, amit a videójátékokról mondott Ellie. Persze ennek is csak akkor lesz foganatja, ha benne lesz az a jelenet, amihez kötődik. Amiben kicsit kételkedek, mert azt nem biztos, hogy meg lehet valósítani egy olyan sorozatban, amiben a néző paszív.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így önmagában nézve maga a sztori teljesen rendben volt, de ahogy utána olvastam a karatereknek sok vizet nem zavarnak már a játékban sem. Így kicsit értelmetlen volt erre több mint 1 órát rászánni. Amúgy pont az ilyenekre gondoltam, hogy jó lenne ha nem húznák feleslegesen a történetet mint a Walking Dead-ben, hanem csinálják meg a játék sztoriját és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us - 3. rész

 

Nekem ez az epizód tetszett a legjobban eddig a sorozatból... 

 

Spoiler

Elég rendesen eltértek a játéktól, de ezt kifejezetten élveztem. Az első két részben nagyon izgalmas volt viszontlátni egy kicsit más formában azt, amit már a játék során átélhettem és tudott újat mutatni és feszültséget kelteni úgy is a sorozat, hogy ragaszkodott az alapműhöz. Ezzel együtt végig ott volt bennem az az érzés, hogy nagyjából tudom mi fog következni, mi fog történni a karakterekkel és emiatt kifejezetten üdítő volt az eheti epizód. Ugyan itt is megvolt az, hogy nagyon szigorúan véve oda jutottunk el a Lincolnban megtett kaland végére, hogy Joelék szereztek egy autót és elindultak nyugat felé, de ami ezt megelőzően történt az teljesen más volt. Egyfelől érdekes lett volna látni a játékban történő eseményeket, Bill és Ellie interakcióit, a város csapdáin való átjutást, a badass akciójeleneteket (azt hittem, hogy Joel fejjel lefelé lövős stuntját valamilyen formában biztosan beleteszik), de nem tudom ez a szekvencia, ami a játékmenet részeként remek volt, hogyan működött volna a sorozat keretei között.

 

Ráadásul, amit helyette kaptunk az mindenért kárpótolt. Az első játék egy totálisan marginális szereplőjét jobban megismerhettük, amire ebben a médiumban van lehetőség, hiszen itt nem csak Joelt "irányítjuk", hanem lehetőség van kitekinteni, megmutatni más szeleteit is a világnak. Az univerzumépítés szempontjából is kifejezetten jó volt kinézni egy kicsit a szokásos perspektívából és megismerni, hogy milyen lecsapódása volt ennek a katasztrófának a társadalomra, az egyénre. A főszereplőink pedig tényleg csak kevés játékidőt kaptak itt (talán volt vagy 20 perc, amennyit Joel és Ellie összesen képernyőn volt), de az nagyon értékes volt! Remekül reflektáltak Tess halálára, igazi súlyt adtak neki és maga az epizód is olyan volt, hogy úgy szólt Joelről, hogy igazából ebben a kis sztoriban ő csak mellékszereplő volt, mégis nagyon sokat adott a karakteréhez. Ami még szintén baromi jó volt, hogy a Last of Us világa egy elég komor, sötét hely, ahol egy igazi kis függöny mellett beszűrődő napfény volt ez a rész, ami ugyan szintén keserédes volt, nem igazi happy end, de mégis egy nagyon szép történet.

 

Nekem ami nem igazán tetszett ebből a bő 80 percből az csupán néhány apróság volt. Az egyik Ellie reakciója, amiután kilootolja a tampont és talál egy fertőzöttet a pincében. Az, hogy ott elkezdte vagdosni, mint valami élettelen dolgot számomra nagyon karakteridegennek tűnt. Nem emlékszem hasonlóra sem a játékokból és olyan furcsa volt ez Ellietől. A másik amikor Billékre rátámadnak a fosztogatók és Bill kint áll a nyílt utca közepén és onnan lövöldöz a támadókra, majd nem túl meglepő módon eltalálják. Én nem vagyok egy Rambo, soha nem volt fegyver a kezemben és nem is tervezek lövöldözni, de ha kellene, akkor én fedezékből próbálnék meg lőni és nem a nyílt terep közepéről. 

Ezek a dolgok amúgy nem voltak annyira zavaróak, ahogy az sem, hogy egy kicsit talán gyorsan haladtak az eseményekkel, ahogy megismerik egymást és rögtön közel is kerülnek a másikhoz, mint ahogy arra is kevés a sansz, hogy pont élete szerelme sétál bele az egyik csapdájába, de ettől el tudok tekinteni, mert a kapcsoltaukat ahogy ábrázolják az teljesen visz magával.

 

Az ilyen apró jelek fantasztikusan sikerültek, ahogy bemutatták ennek a két karakternek és különösen Billnek az evolúcióját, hogy eleinte milyen figura volt és aztán a végére milyen lett. Nem csak a világvégeváró remete Frank általi megszelíditésére gondolok, hanem arra is, hogy Billnek az identitása épült arra, hogy egy elzárkózó túlélő, akinek a függetlensége a mindene. Aztán ez az indentitás fordul át azzá, hogy a túlélő már nem akar csak túlélni, hanem talált egy fontosabb célt magának, mint a puszta túlélés, hogy élni egy tartalommal, szeretettel, meghittséggel teli életet mennyivel megelégedettebb élményt ad, mint önmagában a napról napra való, szürke létezés ebben az általa előzetesen várt "világvégében". 
Szerintem kifejezetten igényesen volt ábrázolva a kapcsolatuk, ahogy odafigyeltek az ilyen apró, nonverbális részletekre az nagyon tetszett. Amikor pl. az elején még az asztal két végére ülnek egymással szemben, az utolsó vacsoránál, már azt lájtuk, hogy Bill odahúzódik Frank széke mellé. Az első közös étkezésnél szemmel látható, hogy Billt mennyire feszélyezi, hogy itt van valaki, akivel kitörhetne az egyedüllétből, a magányból, de közben tart is tőle, meg egy kicsit talán önmagától is, hogy megtapasztaljon valami olyat, amire korábban a normális világban nem volt lehetősége. Amikor meg elkezdett zongorázni Franknek, nekem ott bevillant a második játék egy érzelmes jelenete, amit most nem lövök le, de aki játszott vele az sejtheti mire gondolok. Morális szempontból egy érdekes dilemma lehet ez a közös öngyilkosság, de én teljesen meg tudtam érteni és el is fogadtam a döntésüket.

 

Nagyon emberiek, esendőek, szerethetőek voltak ezek a karakterek, nekem ez tetszett a legjobban, de emellett az is, hogy milyen hatásuk volt a főszereplőkre. Már a rész elején a közös jeleneteiknél is érződött, hogy a Joel és Ellie közti dinamika megváltozóban van, ami abból szempontból adott is volt, hogy ketten maradtak, a némileg anyáskodó Tess nélkül. Hozzáteszem Tess halála a játékban engem nem igazán rendített meg, gyorsan túlléptünk rajta és ott az önfeláldozásának nem is volt akkora hatása, hogy valami heroikus véget kapjon. Az viszont az előző epizódban is remek volt, hogy Joel mennyire bezárkózott gyakorlatilag rögtön az után, hogy megtudta, hogy Tess megfertőződött. Ahogy poénkodik egyet Ellievel, vagy megpróbálja megóvni a csontvázak látványától az már jelez valamit, de igazán csak Bill levelével változott meg benne valami. Amikor kiment sírni, akkor dolgozta fel igazán Tess elvesztését és tudatosult benne, hogy mit veszített el és mi lehet az ő küldetése, célja. A legjobban Joelel kapcsolatban a flashback jelenetek tetszettek, amikor vendégségben voltak, hogy mennyire hasonlítottak Billel és aztán látni Billnek a megváltását, a fejlődését még inkább kontextusba helyezi a rész végi Joelt, aki elkezd egy kicsit megnyílni Ellie felé.

 

Ellie talán kevésbé volt itt hangsúlyos, mint Joel, de leszámítva az zombi vagdosást nagyon jól hozta a karakterét. Kezd összeérni a párosuk Joelel, ahogy látjuk Elliet rácsodálkozni a világ számára ismeretlen részleteire (a repülés, vagy az autózás) az egy kicsit Omegát juttatta eszembe a Bad Batchből, de tényleg itt már felsejlik az a dinamika, ami annyira jó hangulatot kölcsönzött az első játéknak közte és Joel között. Az is tetszett, hogy mennyire megpróbálták a ruhákkal is megidézni a karakterek játékbeli megjelenését és itt konkrétan ugyanúgy festenek a végén, mint a játékban. ha jól emlékszem Ellie nem így jut fegyverhez eredetileg, mint ahogy itt látjuk, úgyhogy ebből még adott esetben egy jó kis jelenet kerekedhet majd a jövőben.


A finálé pedig vizuálisan egész egyszerűen zseniálisra sikeredett. Nagyon sok remek apró kis igényes megoldás volt az egész rész során, de ez mindent vitt. Ahogy látjuk bentről a házból az ablakon keresztül távolodni Joelék kocsiját remekül rímel az epizódra. Ittmaradunk a házban, ahol egyrészt Bill és Frank örökre ott maradtak egy tragikus, de egyszerre felemelő végkifejletben és az események fókusza ez a hely volt, a főszereplőket, akiket pedig csak távolodni látunk az egész rész folyamán egy ilyen mellékes pontként voltak megjelenítve ebben a történetben, ahogy a kamera kizoomol és ott vagyunk a házban egy ablak előtt. Az ablakról rögtön az első játék menüje ugrott be aminek a háttere egy nyitott ablak volt, valamint a második játéknak a végénél is egy ablakon nézünk ki. Kalap emel, taps, most még jobban behúzott a sorozat, mint eddig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bárcsak maradtak volna a videójátékban használt megoldásnál. Egy sokkal értékelhetőbb részt kaptunk volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.