Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Éppen most , Dzséjt írta:

Igazából nem az, mivel már werkfilmekben is szerepelt ez a dolog. Sőt konkrétabban kimondták, mint ahogy te megírtad.

De nem mindenki nézi meg a werkfilmet, ahogy pl. én sem láttam, szóval jobb óvatosabbnak lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Pildi írta:

De nem mindenki nézi meg a werkfilmet, ahogy pl. én sem láttam, szóval jobb óvatosabbnak lenni.

Persze, nyilván jobb az óvatosság és másokra való odafigyelés, csak azt akartam jelezni, hogy nem hibáztál. A készítők, na azok igen, hogy ennyire semmibe vették ezt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Persze, nyilván jobb az óvatosság és másokra való odafigyelés, csak azt akartam jelezni, hogy nem hibáztál. A készítők, na azok igen, hogy ennyire semmibe vették ezt. 

Függetlenül attól, hogy benne volt-e werkfilmben, vagy sem, jobb óvatosnak lenni és odafigyelni a közösségre, akinek az ember a hozzászólást írja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mintha pont ezt írtam volna én is, ugyanezekkel a szavakkal. :) :P 

Te azt mondtad nem spoiler. Attól hogy valami benne van egy werkfilmben még elronthatja egy itteni tag számára az élményt simán, így ilyen értelemben nagyon is spoiler és ezért szerkesztettem, tehát irreleváns hogy mi hogy van a werkfilmekkel. Ha ez egy last of us közösség lenne ahol alap hogy mindenki látta a werkfilmet és véleményt is formált róla egy külön topikban akkor jogos lenne, amit írsz, de ez itt messze nincs így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Elolvastam, nagyon részletes összehasonlítás, nem véletlenül. :D 

Bennem felmerült a kérdés, hogy mi értelme volt ilyesmiket megváltoztatni? Nem úgy tűnik, hogy valamiféle játékbeli logikátlanságokat akartak ezzel orvosolni, viszont pont most okoztak ilyeneket.

Ha valaki jól ismeri a játékot, akkor azonnal zavarja, a többiek meg lehet, hogy maguk is rájönnek, milyen információk hiányoztak az elején, vagy esetleg ellentmondások keletkeztek később.

Sokkal egyszerűbb lett volna a játékot egy az egyben filmre vinni, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Te azt mondtad nem spoiler. Attól hogy valami benne van egy werkfilmben még elronthatja egy itteni tag számára az élményt simán, így ilyen értelemben nagyon is spoiler és ezért szerkesztettem, tehát irreleváns hogy mi hogy van a werkfilmekkel. Ha ez egy last of us közösség lenne ahol alap hogy mindenki látta a werkfilmet és véleményt is formált róla egy külön topikban akkor jogos lenne, amit írsz, de ez itt messze nincs így.

Ne kekeckedj már. :P A szabályzatunk értelmében és az alkotók(!!!) szerint nem spoiler. Hogy személyenként valakinek az lehet, az igaz, de általánosságban ez már nem az, mivel maguk az alkotók közölték le (amúgy nem csak werkfilmben, interjúkban is szó esett róla). Azzal meg egyetértettem, hogy jobb az óvatosság és a figyelmesség és semmi baj azzal, hogy szerkesztetted. Sőt én is így járok el, mert, ha nem tűnt volna fel, még én is spoilerbe raktam ezt az infót mindig, sőt elég nagy figyelmet fordítok arra, hogy mindig jelezzem, kinek érdemes lenyitni a spoilerkapcsolót. ;) 

 

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Bennem felmerült a kérdés, hogy mi értelme volt ilyesmiket megváltoztatni? Nem úgy tűnik, hogy valamiféle játékbeli logikátlanságokat akartak ezzel orvosolni, viszont pont most okoztak ilyeneket.

Ha valaki jól ismeri a játékot, akkor azonnal zavarja, a többiek meg lehet, hogy maguk is rájönnek, milyen információk hiányoztak az elején, vagy esetleg ellentmondások keletkeztek később.

Sokkal egyszerűbb lett volna a játékot egy az egyben filmre vinni, nem?

Egy az egyben sok szempontból azért problémás, mert például az interaktív részek nem ültethetőek át egy passzív műbe. A legtöbb változtatás pedig eme interaktív részeket érte, és igazából a legtöbb egész ügyes változtatás.

Spoiler

Például az, amikor Joel megkérdezi Ellie-től, hogy ő micsoda, valami fejes lánya, az egy ilyen interaktív részben volt a játékban, amikor Joel, Tess és Ellie már kifelé tartottak egy alagútban a KZ-ból. Ráadásul a játékban Tess kérdezi meg. Itt ugye áttették egy nyugis szakaszra. A leközölni szánt információ, vagyis az, hogy Joeléket érdekli, miért olyan fontos Ellie a Tűzbogaraknak, Ellie pedig elhallgatja az infót, átjön, az meg lényegtelen, hol és ki teszi fel a kérdést.

De ugyanígy a robbanáts áthelyezése is jó. Megmutatja, hogy a Tűzbogarak elszántak és a civilek életét is veszélyeztetik, a FEDRA-val való harcok is ábrázolva vannak - a játékban is ez volt a célja a robbantásnak, még ha az más helyen és időben is történt, más előzményekkel. És sok ilyen okos változtatás volt.

Néhány változtatással meg csak egyértelművé tették azt, amit a játékok csak sugalltak. Ilyen Tess és Joel kapcsolata, hogy a FEDRA intoleráns a bűnökkel kapcsolatban. De ugyanígy tetszetős a sztori elején a kislány eutanáziája. Igazából itt is maximum annyi visszás, hogy beengedték a KZ-ba, de ez sokat nem oszt vagy szoroz. Viszont bemutatták, hogy a fertőzéssel szemben zéró tolerancia van, és már akkor megölnek, ha még nem is mutatsz tünetet. A játékban mondjuk ezt nem ilyen nyugodt körülmények között ábrázolták (ott hazmat ruhás FEDRA-sok egy lezárt épületből kirángattak három ott rejtőzködő lakót, abból egyről kiderült, hogy fertőzött, az kapta az injekció, egy meg pánikba esett - valószínűleg ő is fertőzött volt - és el akart menekülni, hát hátba lőtték). Viszont a hatás ugyanaz, sőt talán mert egy kislányról van szó, még erőteljesebb is.

 

Ami visszás, az az aksi és a spórák. Az előző azért, mert tényleg önellentmondásba keveredtek, ráadásul szerintem csak annyi volt a céljuk ezzel, hogy Joel és Tess ne legyen akkora sz*rházi, mint a játékban. És úgy tűnik, dogot adni a "kormány" embereinek bocsánatosabb bűn, mint fegyvereket eladni "terroristáknak" (bár a játékban is árultak gyógyszereket is, sőt csempésztek alkoholt, ételt, ruhát, mindenfélét, a fegyverek csak egy részét képezte mindennek). Ja, és persze az akkura Joelnek személyes oka volt, családi oka, míg a fegyverek pusztán anyagi haszonszerzésből mentek. Szóval egyértelműen el akartak venni Joel és Tess negatív oldalából, megpuhították és családbaráttá tették őket. Nehogy már a néző szimpatizálni kezdjen nagypályás bűnözőkkel.

Az más kérdés, hogy ezzel lazán önnellentmondásba kerültek két mondat alatt, plusz szerintem a Tűzbogarakat egy szerencsétlen szervezetté tették. Hiszen nincs kocsijuk, és a sejtet a rész alapján lemészárolta egy szimpla, 19 évesekből álló utcai banda. Nehéz elképzelni, hogy ez egy államokon átívelő fegyveres szervezet, ami képes érdemben szembeszállni az USA hadseregéből kialakult FEDRA-val. Ráadásul még azt is sugallták, hogy 20 év alatt semmit sem értek el, ami, ha ugyanígy nem figyeltek oda, a következő részekben és a második évadban még szülhet néhány ellentmondást.

 

A spórákat meg nem ragozom, ott, pláne annak tükrében, amit @Donát írt, hogy behozták a globális felmelegedés hatásait (na, ez például nincs említve a játékban, ott nem derült ki, miért mutálódott a cordyceps, viszont hiba nélkül belepasszol a játék sokkal szigorúbb szabályaiba is). Hiszen a játék szabályai szerint a spórák csak sötét, nyirkos, hűvös, zárt térben terjednek el. Erre azért vették ki, mert a showrunner szerint mindenhol spóráknak kéne lennie, és állandóan gázmaszkban kéne járni. Holott ez egyértelműen nem igaz, és a fene bele, pont az intró ad rá magyarázatot, miért nem lehetséges: a gombák nem igazán rajongói a melegnek, a tűző napfénynek és a szárazságnak. És ja, 2013-ban ez jobban működött volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Érdekes lett, köszi, hogy beraktad! A többi részről is tervezel ilyet?

 

(Plusz most láttam csak azt a remek "kis" írást is a Part 2-ről. Sikerült finomhangolnod az álláspontomat, bár Abby kapcsán nem látjuk túlzottan másként a helyzetet.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Úr sötét anyagai 3. (befejező) évad

Nem tudom, ki követte a sorozatot korábban vagy akár az idén télen, vagy esetleg olvasta korábban Philip Pullman regény-trilógiáját. Nekem kiemelkedő olvasmány élményem volt, egészen rendkívüli, mekkora fantáziával álmodta meg az író Lyra és Will történetét, valamint az egész keretet, amibe belehelyezte őket, és mondhatom, hogy sikerült belőle egy kiváló adaptációt készíteni. Az előző két évad is jól sikerült, de az összhatás főleg a 3. évadon múlott, ami igazán könyvhűen és nagyon látványosan vezette végig a történetet a befejezéséig. Bátran tudom ajánlani! :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem tévedtem, tényleg "vámpírt" csináltak a fertőzöttekből a The Last of Us sorozatban. :facepalm:

Spoiler

A showrunner egy interjúban mondta el, hogy a szájukból kijövő szívókákkal fertőznek (tehát még csak nem is harapással? - ez nem teljesen tiszta). Ezért csócsálják a fertőzöttek az emberek nyakát. Ugyanakkor, Mazin azt is elmondta, hogy talán később (mármint új évadban, nem ebben) a spórák is megjelenhetnek, mint a fertőzés új formája. Na mi van, Zuzu, rád szóltak, hogy ez így ebben a formában hülyeség? Végre hallgattál Druckmann-re? Bár, ha a spórák új dolgok lesznek, az sem lesz nagyobb baromság, mert felmerül a kérdés, hogy akkor 20 éven át hogyan szaporodott a cordyceps gomba? Biológiából nagy büdös 1-es, fiam, leülhetsz. Illetve továbbra sem lesz megválaszolva az, hogy spórák nélkül melyik tetőről másztak le az első fertőzöttek.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok esetben valahol mellékes az ilyen műveknél, hogy hogyan kezdődött az egész, mint például a Walking Dead esetében. De ha már olyan műt veszünk alapul, ahol mindez teljesen kivan fejtve, akkor tosznak bonyolítják a saját életüket, hogy felrúgják ezt, utána pedig visszakoznak, hogy ja de ilyen is lehet.

 

Spoiler

Mondjuk szerintem a fertőzött étellel terjedés továbbra sincs felrúgva, de úgy tudom a Part II-ben elég fontos szerepe van a spórákkal terjedésnek Ellie sztorijának szempontjából

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@NorbiLordi Jól tudod, konkrétan két olyan szakasz is van a történetben, ahol a levegőben úszkáló spórák fontos szerepet játszanak. Ráadásul mindkettő elég drámai pillanat és Ellie karaktere számára fontos. Sőt harmadikként felemlegethetünk egy beszélgetést is Joel és Ellie között, ami szintén ehhez a témához köthető. Mondjuk lehet, hogy pont azért gondolták meg magukat, mert már a Part 2 adaptálásán munkálkodnak, és rájöttek, hogy ott a cselekményben majdhogynem megkerülhetetlen szerepük van. A Part 1-ben inkább csak játékmenetbeli szerepet kaptak, azt könnyebb megkerülni. Bár papíron a mai részben kell lennie egy olyan szakasznak, ahol a spóráknak történetbeli szerepe volt (ha a cselekmény addig fog terjedni, amíg szerintem terjedni fog). Kíváncsi vagyok, ezt hogy kerülik meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@NorbiLordi Jól tudod, konkrétan két olyan szakasz is van a történetben, ahol a levegőben úszkáló spórák fontos szerepet játszanak. Ráadásul mindkettő elég drámai pillanat és Ellie karaktere számára fontos. Sőt harmadikként felemlegethetünk egy beszélgetést is Joel és Ellie között, ami szintén ehhez a témához köthető. Mondjuk lehet, hogy pont azért gondolták meg magukat, mert már a Part 2 adaptálásán munkálkodnak, és rájöttek, hogy ott a cselekményben majdhogynem megkerülhetetlen szerepük van. A Part 1-ben inkább csak játékmenetbeli szerepet kaptak, azt könnyebb megkerülni. Bár papíron a mai részben kell lennie egy olyan szakasznak, ahol a spóráknak történetbeli szerepe volt (ha a cselekmény addig fog terjedni, amíg szerintem terjedni fog). Kíváncsi vagyok, ezt hogy kerülik meg.

 

 

Mondjuk dícséretes, hogy "időben" rájöttek erre :D 

 

Amúgy 2. részben azért lehetett volna nagy szerepe a spóráknak, és lehetett volna izgulni, hogy na vajon kinek mikor esik szét a maszkja. De hát mindegy, ezt elvették tőlünk. Viszont mit szólsz hozzá, hogy

 

Spoiler

a fertőzött "szájon csókolta" Tess-t? :D 

 

Viszont ezeket a rész eleji flashback-eket meghagyhatnák, érdekes nézni a kezdetet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy szét lehetne szedni a sorozat adott epizód spoilereket a videójátéktól? Kicsit félve merem lenyitni ezeket mert Part2-es utalások is vannak benne.

 

Szóval ha olyanról van szó, ami majd csak később lesz látható a sorozatban a videójáték cselekmény alapján, azt légyszi mindenki jelezze már külön a spoiler tagen kívül. Ezeket jó lenne külön venni az adott bemutatott epizódhoz tartozó spoilertagek mögé rakott gondolatoktól, mert azokkal lehetne kibeszélni az adott részt.

 

Ami a mostani epizódot illeti, nekem brutál bejött. 

Spoiler

Azt sajnálom csak nagyon, hogy Anna Torv karakterének ennyi. Kiváló színésznő. Akkor ha jól értettem, ami történt, a találka helyen, ahová vinniük kellett volna Ellie-t már csak a hullák fogadták őket?

Miért nem vitték el a kocsit? Miért nem szerelkeztek fel gránáttal meg egyéb felszerelésekkel? Nagyobb eséllyel jutnának messzebbre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@NorbiLordi Kitört belőlem egy "ezt minek kellett?" nyögés.

 

The Last of Us 1x02 Infected

Jobban tetszett, mint az első rész, ami már azért is nagy szó, mert lazán kivették az egyik kedvenc helyszínemet és betettek a helyére egy olyat, aminek jóval később kellett volna jönnie. Plusz szerintem ezen események a játékban horrorisztikusabbak voltak, ott ugyanis sötétben és viharban játszódtak az események, nem fényes nappal. De gondolom meg akarták mutatni azt a gyönyörű látványt. És hát ezért nem érzem ezt rossz cserének.

Spoiler

A nyitány tetszett a legjobban. A játékból kevés dolog derült ki az Outbrake Day körüli időszakról, így jó, hogy ilyen kis visszatekintések vannak. Azt is szépen megoldották, hogy Joelt a metrós jelenet nélkül győzzék meg az immunitásról. Illetve örülök, hogy ezúttal már konkrétan is utaltak arra, hogy a fertőzés az élelemből indult ki.

Ami új, az a földalatti "igegyökök", amik riasztják a fertőzötteket. Ilyen a játékban nincsen - na még az kéne -, de nem rossz ötlet. Szintén tetszett, hogy a fertőzöttek próbálták kerülni a fényt, illetve, hogy a szabadba került gomba elpusztult (bár, ha ezt betették, akkor már tényleg érthetetlen az indokuk a spórákra kiszedésére). A hangulat is nagyon jó volt, de amit kifejezetten élveztem, hogy remekül átültették Ellie humorát és a csípkelődő kapcsolatát Joellel. Plusz ezúttal is átkerült néhány párbeszéd és jelenet egy az egyben, sőt néhány gesztus is ugyanaz. Amikor Tess sóhajt egy nagyot, miután Joel és Ellie elmenekültek, az benne van a játékban is. Illetve, aminek nagyon örültem - pedig elsőre úgy tűnt, hogy kihagyják -, az Joel elhátrálása Tess elől, mikor megtudja, hogy fertőzött. A játékban amint meghallja Ellie-től, azonnal hátralép. Itt ez nem volt, így azt hittem, kihagyják ezt a nagyon erőteljes gesztust. Évek óta együtt vannak, (a játékban feltehetően) szeretők, erre puff, a fertőzés első jelére a kemény Joel is hátrál egy lépést. De aztán Tess tesz (ez nem volt szándékos szójáték :)) Joel felé egy lépést, és ő hátrálni kezd. Szenzációs!

Ugyanígy imádom a világ dizájnjának átültetése mellett a fertőzöttek megjelenését. A kattogók első osztályúak, mintha a Part1-2-ből másztak volna ki. A mozgásuk, minden rendben van. A hangjukra meg végképp nem lehet panaszunk, hisz ugyanúgy Misty Lee és Phillip Kovats "szólaltatják" meg őket, mint a játékban. Plusz külön pacsi, hogy átvették Ellie egyik rejtett, vicces monológját a hotelben, amikor eljátssza, hogy be akar jelentkezni (ha a játékban túl gyorsan haladsz át a recepciós téren, akkor Ellie nem megy el felfedezni, és ezt nem hallhatod).

És, ha már hotel, ami kimaradt: a játékban Joelék bemennek az egymásnak dőlt házba, az a "rövidebb út". Nekem mind kívülről, mint belülről a kedvencem, iszonyú hangulatos a megdőlt, rogyadozó toronyban mászkálni a viharban, éjjel, ahol az egyetlen fényforrás a zseblámpa és a lecsapó villám. Nem tudom, miért hagyták ki, talán túl költséges lett volna felhúzni? Pedig ebben a formában a hotelben játszódó jelenetek akár a toronyház romjai között is játszódhattak volna. És hát na, a játékban ez a hotel jóval később szerepel, és egy tök más városban. Viszont nagyon szépen megépítették. Ugyanígy a múzeum is remekül át lett ültetve.

 

Szóval összességében nagyon tetszett a rész, bár bevallom, az élvezeti értékébe nálam azért nagyon durván belepiszkál, hogy egyrészt, tudom mi fog történni, másrészt végig folyamatosan összehasonlítom a játékkal (de, ahogy elnézem a trailert, a 3. résznél ez részben vagy egyáltalán nem fog gondot okozni, mert a szereplőkön kívül semmi sem volt ismerős a játékból). Mi hogyan változhatott, miért változott és az hogyan hathat a következő eseményekre. De még így is tetszik. Két dolog nem jött csak be.

 

Spoiler

A fertőzöttcsók, amit komolyan nem tudok hová tenni. Hatásvadász és idétlen, ráadásul értelme sincs. Már két részben lett kőbe vésve, hogy a cordyceps hatására agresszívvé válsz, erre elkezdenek csókolózni? WTF? Ha érzékelik, hogy fertőzött, hagyják békén (először azt hittem, hogy ez lesz), ha meg nem érzékelik, akkor tépjék szét a fenébe.

A másik, hogy sikerült még egy kicsit degradálni a Tűzbogarakat. Nem elég, hogy az előző részben egy taknyosokból álló utcai banda lemészárolt egy egész sejtet, most már egymást is kinyírják.

 

@Donát én mindig jelzem, ha akár a Part 1, akár a Part 2 cselekményét teszem be. Ami a spoilerben lévő kérdésedet illeti:

 

Spoiler

Igen, csak a hullák maradtak, meg az egy szem élő, aki a világ leglomhább runnerje lett. :) A kocsit azért nem vitték el, mert tönkrevágták. Amikor Joel megkerüli, látni a szitává lőtt üzemanyag tartályt, plusz néhány alkatrész is a földön hevert.

És azért nem szerelkeznek fel, mert egyrészt, nem volt idejük. Másrészt, alapvetően nem John Rambo és Sarah Connor a főszereplő. Értem ez alatt, hogy a The Last of Us világa próbál a realitás talaján maradni. Vagyis a benne élők nem tudnak túl sok mindent magukkal vinni. Egyrészt, a súly miatt. Azért egy 14 éves kislány és egy 50+ éves férfi nem tud sok mindent elcipelni, márpedig ők nem rövidtávra indulnak. A táskájuk meg így is tele van. Ráadásul nem is igazán célszerű. Eleve nincs olyan mellényük, amiken biztonságosan lehetne gránátot tárolni, ha meg a táskában van... Nos, amikor egy horda fertőzött lohol utánad, nem állsz meg, hogy előbányászd a táska aljáról a gránátokat. Plusz nem is túl biztonságos így tárolni. Képzeld, hogy miközben kirántod a pulóvered, a zipzár beakad a biztosító szegecsbe és azt is kirántod. Zsebbe meg nem igazán férnek el. Plusz egy gránát robbanása túl sok nem kívánt figyelmet vonzhat. Viszont ügyes népek ezek a túlélők, megoldják.

A gépfegyver pedig, ami még jól jöhet, szintén nem a legjobb megoldás. Egyrészt, AK-47-es volt, ami ugyan kitartó vas és erős is, de Szergej mindezért feláldozta a pontosságot. A 30-as tárat másodpercek alatt csontra szívja, de bizonyos nagyon kis távolságon túl örülhetsz, ha egy töltény oda megy, ahová céloztál. Egy ilyen világban, amikor a lőszerutánpótlás erőteljesen limitált, és te sem vihetsz magaddal 100 kilónyit, nem célszerű szerszám. Ráadásul Joelnél már így is van egy karabély (bár abban sem lehet már sok lőszer). Arra meg nem volt idő, hogy kiderítsék, van-e valamelyik ládában NATO szabványú 5,56-os lőszer, bár ha a Tűzbogarak csak AK-47-eseket hoztak, akkor biztos, hogy nincs (és mivel Joel veterán, erre maga is rájöhetett), a ruszki ugyanis b*szik NATO szabványú lőszerrel kompatibilis fegyvert készíteni.

Igazából ebben a korban nem a tűzerő számít. ha a szabadban császkálsz, inkább a lopakodás a célravezető, a harc kerülése, és persze a gyors mozgás (ehhez pedig jobb, ha nem vagy túlterhelve). És olyan fegyverek használata, amik kevés lőszerrel is hatékonyan működnek, például a különféle vadászfegyverek, amikkel távolról is le lehet szedni embert és fertőzöttet egyaránt. De majd a sorozat előrehaladtával szerintem a játékhoz hasonlóan ki fog ez bontakozni. Néhány dolgot már szépen átvettek, például a home made eü készlet a ronggyal és a szigetelő szalaggal (a játékban alapvető loot mindkettő, és a rongyot tényleg így használják :D ).

 

És, ha már fent szóba hoztam a 3. részt. Part 1-ből származó spoiler.

Spoiler

Úgy néz ki, a játékkal ellentétben a sorozatból megtudjuk, miért tartozott Bill Joelnek egy akkora szívességgel, hogy minden rosszallása és Ellie irányába mutatott utálata ellenére hajlandó volt kockára tenni a páros miatt az életét.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két apróságtól eltekintve nálam is betalált a 2. rész. A hangulatot ismét olyan remekül sikerült megragadniuk, hogy az ténylegesen a játék atmoszféráját árasztja. Ezt eddig még egy adaptációnál sem éreztem.

 

Spoiler

Tetszenek az intró előtt lévő kis visszatekintések, amikből egyre részletesebb képet kaphatunk arról, hogyan is terjedt el a Cordyceps globálisan. A játékban erre ebben a formában nem volt mód, így ezt a sorozat javára írom. Megerősítést nyert, hogy a gabonafélék nagyban felelősek, amire így utólag visszagondolva voltak utalások az 1. részben. Pl. amikor Joel és Sarah nem kértek a szomszéd sütijéből, vagy amikor a férfi elfelejtette a szülinapi tortát. 

 

Úgy fest, a történet váza követi az alapművet, és bár vannak ilyen-olyan eltérések, egyúttal olyan jelenetek is, amiket konkrétan átemelnek. Ilyen volt pl. Ellie hoteles "bejelentkezése", vagy a deszkán való átkelés a két épület teteje között. Így játékosként megvan az a kettősség, hogy amit látok, az egyszerre ismerős és új is. A felhőkarcolós jelenet cseréjét én is sajnálom, ugyanakkor meg kell hagyni, hogy a clickerek debütálása ebben a formában is nagyon erős volt. Tökéletesen emelték át őket a játékból, sőt, itt talán még ijesztőbbek voltak. A hangjuk, a mozgáskultúrájuk és a teljes esszenciájuk olyan, amilyennek lennie kell. A sablonos horrorfilmekben sokszor baromi unalmas, amikor a szereplők mennek előre egy sötét, csendes helyiségben, nézőként pedig tudom, hogy hamarosan "meg kell ijednem", és ezért üresnek hat az egész. Na, itt ezt nyomokban sem éreztem. Tapintható volt a feszültség, hiába tudtam/sejtettem itt is, hogy mi következik. Már a clickerek felvezetése is megalapozta a hangulatot, amikor Joel és Tess reakcióiból leszűrhető volt, hogy itt bizony nem egy átlagos runner vagy stalker várható. Az elnémulásból pedig már egyértelmű volt, hogy jönnek a clickerek. Először csak a jellegzetes hangjukat lehetett hallani, ami már önmagában libabőr volt, de aztán megjelentek. Talán azért is cserélték le az eső áztatta, hangosabb helyszínt egy csendesebbre, ahol még a lépcső nyikorgása is lármásnak hat, hogy még ijesztőbb legyen a clickerek "kattogása", és a csendes, nyomasztó atmoszféra. Egy szó mint száz, nekem baromira tetszett a felbukkanásuk. Kíváncsi vagyok, hogy fogják megoldani a bloatereket, amikre már utaltak ebben a részben.   

 

A Cordyceps kollektív tudata érdekes újdonság volt, ami valahol logikus is, hiszen valóban így kommunikálnak a gombák. Viszont én nem írnám át ilyen szinten a The Last of Us alapjait képező elemeket. Mondjuk a spórás változtatás mellett ezt még mindig előbb lenyelem, mert inkább hozzáad a játékbeli ismeretinkhez, mint átírja azokat. A spórás szaporodás elvetését továbbra sem értem... oké, hogy harapással és az élelmiszerrel terjedt el a fertőzés olyan baromi gyorsan, de egy gombafajnak alapból is tudnia kell szaporodnia, nem? A Cordyceps spórái pedig nem lennének jelen mindenhol a levegőben, hiszen a nedves, nyirkos, sötét helyeket kedvelik. Pedig a készítők ezzel védték a döntésüket, hogy a spórák levegőben terjedésével mindenki fertőzött lenne.   

 

Tess "csókjelenetét", és a kritikus pillanatban működni nem akaró öngyújtó kliséjét nem tudom hova tenni. Semmi szükség nem volt rájuk az amúgy remek részben. Az, hogy a FEDRA katonái helyett a kollektív tudat által riasztott fertőzöttek jelentek meg sokat nem oszt, nem szoroz a végeredményen.

 

Persze nem maradéktalanul, de nekem eddig mindkét rész nagyon tetszett, és alig várom a folytatást, tudván, mi vár még ránk... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Egy-két apróságtól eltekintve nálam is betalált a 2. rész. A hangulatot ismét olyan remekül sikerült megragadniuk, hogy az ténylegesen a játék atmoszféráját árasztja. Ezt eddig még egy adaptációnál sem éreztem.

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Persze nem maradéktalanul, de nekem eddig mindkét rész nagyon tetszett, és alig várom a folytatást, tudván, mi vár még ránk... :) 

Spoiler

Az ételes terjedés hol nyert megerősítést? Valahol elbambultam / lemaradtam a nézés során, mert ez nem lett a rész után világos.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát

Spoiler

Az epizód elején, amikor Pertiwi és a katona a boncolás után beszélnek, a doktornő megkérdi, hol fertőződött meg a nő. A katona erre azt feleli, hogy egy gabonaüzembe, Pertiwi pedig rávágja, hogy tökéletes táptalaj. Ez, hozzátéve azt, hogy az első részben Joel és Sarah gyanúsan kerülték az olyan ételeket, amikhez gabona kéne (bár ez tényleg inkább jelzés, hiszen még a cordyceps sem élheti túl, ha megsütik, szóval kész sütivel tuti nem terjed), ez megerősíti azt, hogy itt is a gabonellátmány lehetett az, aminek hála először terjedni kezdett. Vagyis ugyanaz a modell lehetett, mint a játékban:

1. A gabonasilókban és/vagy feldolgozóüzemekbe bekerült a cordyceps egy mutáns, emberekre is veszélyes változatra.

2. Az import-exportnak hála a fertőzött gabonakészletek eljutottak a világ különböző tájaira. Közben a cordyceps nőtt és a raktárakban kiereszthette a spóráit. Illetve a gomba vagy a spórája bekerülhetett olyan gabona alapú ételekbe, amik nem igényelnek sütést vagy főzést.

3. A dolgozók belélegezték a spórákat, illetve a fogyasztók megették azokat az ételeket, és így létrejöttek az első runnerek, amik felgyorsították a fertőzést.

Az egyetlen bibi, hogy a készítők itt kivonták a képletből a spórákat, ami hát ugye biológia szempontjából is baromság. Hiszen a fertőzöttekben csak a már meglévő gombák nőnek, de új gombákat azok nem hoznak létre. Ahhoz a spórák kellenek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

@Donát

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Bevallom, eddig azt hittem, hogy az első részben, amikor az öregasszony szenved a háttérben, akkor kapott el valamit a levegőből, csodálkoztam is, hogy Joel lánya nem lett beteg. De akkor ezek szerint ott csak épp az látszódik a háttérben, hogy a betegség elérte az agyát?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.