Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meglepő, hogy az Andor lett a magyar ign-nél a legjobb. Két rész után alig írtak róla.

Munkatársamnak említettem a lassú tempójú filmek kapcsán, hogy az Andor is lassan indult, erre rávágta, hogy ezen a listán az év sorozata lett. :o

 

Nálam is első természetesen, aztán Wednesday (Scary Potter), Obi, Boba, ST, Besúgó, végül a Sárkányok. Másra nem emlékszem.

 

A MAFAB-on is TOP3:

https://www.mafab.hu/sorozatok/sorozatok/1/?yrf=2022&yrt=2022

 

Érdemes lejjebb tekerni, 16-ig. Sőt 30.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Munkatársamnak említettem a lassú tempójú filmek kapcsán, hogy az Andor is lassan indult, erre rávágta, hogy ezen a listán az év sorozata lett. :o

 

Nálam is első természetesen, aztán Wednesday (Scary Potter), Obi, Boba, ST, Besúgó, végül a Sárkányok. Másra nem emlékszem.

 

A MAFAB-on is TOP3:

https://www.mafab.hu/sorozatok/sorozatok/1/?yrf=2022&yrt=2022

 

Érdemes lejjebb tekerni, 16-ig. Sőt 30.

De fura ez a lista....
Hol van innen a Babylon Berlin?  

Ha eltekintek a homokos jelenetektől, akkor a 4. évad a 2022-es év sorozata, számomra persze. :) 

 

Akkor az én listám: 1. Babylon Berlin 4. évad

                               2. Andor

                               3. Stranger Things 4. évad

                               4. House of the Dragon

                               5. Killing Eve befejező évad

 

A gyűrűk ura sorozat, a Jedihistóriák, Kenobi, Boba Fett, nem fért bele a top 5-be, nálam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

De fura ez a lista....
Hol van innen a Babylon Berlin?  

 

Idén igyekeztem tényleg belehúzni, de a fentiről most "hallok" először. Rengeteg elmaradást pótoltam. Képtelen vagyok több sorozaton àtràgni magam, így is sokszor csak 3-5 órákat alszom. Az összes idei sori, amit láttam a fenti 7, ezeket tettem sorba. + A Jedi históriàk, azt nem vettem bele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Szisz írta:

Idén igyekeztem tényleg belehúzni, de a fentiről most "hallok" először. Rengeteg elmaradást pótoltam. Képtelen vagyok több sorozaton àtràgni magam, így is sokszor csak 3-5 órákat alszom. Az összes idei sori, amit láttam a fenti 7, ezeket tettem sorba. + A Jedi históriàk, azt nem vettem bele. 

Nem csodálkozom rajta, hogy még nem hallottál felőle. Ennél a sorozatnál 2 opció van, vagy gyűlölöd, vagy beleszeretsz, itt nincs olyan, hogy 1x megnézed és jóvan az úgy.. :D  

Nagyon hiánypótló alkotás egy remek korszakban. :) 

Mivel ez egy német sorozat, igy német nyelven is forgatták, de van hozzá szinkron, ha nem szereted a feliratos sorikat. 

Én rühellem a szinkront, szóval eredeti nyelv +angol vagy magyar felirat. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Nem csodálkozom rajta, hogy még nem hallottál felőle. Ennél a sorozatnál 2 opció van, vagy gyűlölöd, vagy beleszeretsz, itt nincs olyan, hogy 1x megnézed és jóvan az úgy.. :D  

Nagyon hiánypótló alkotás egy remek korszakban. :)

Ok. Észben tartom. Nem keresgélem mit nézzek, rám találnak maguktól. :D

Tegnap pl. nem állt szándékomban letolni több rész Wednesday-t újra, épp azt nézte a társam, mikor hazaértem, kíváncsi lett mire van úgy rázizzenve a lányunk. :)

Nincs semmilyen előfizetős cuccunk, netről csemegézek, többnyire videán :lol:.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Szisz írta:

Ok. Észben tartom. Nem keresgélem mit nézzek, rám találnak maguktól. :D

Tegnap pl. nem állt szándékomban letolni több rész Wednesday-t újra, épp azt nézte a társam, mikor hazaértem, kíváncsi lett mire van úgy rázizzenve a lányunk. :)

Nincs semmilyen előfizetős cuccunk, netről csemegézek, többnyire videán :lol:.

Ezt olvasd el, ha van időd rá. Szépen összefoglalja miről is szól ez a sorozat. :) Ahogy néztem, nagyrészt spoilermentesen, ráadásul. 

 

https://magyar.film.hu/filmhu/magazin/osszeomlik-egy-vilag-es-felepul-minden-idok-egyik-legjobb-sorozata-babilon-berlin.html

 

Érdekesség, 12-es korhatár besorolás van alatta, de ebben is voltak olyan részek(Mint az Andor-ban is), hogy simán alá lehetne tenni a 16-os karikát. :P  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a Wednesdayt. Az első rész nagyon bíztató! A legkreatívabb dolog, amit idén láttam szerintem. Minden egyben van, a hangulat, a színészek - a kislány született tehetség, vagy erre a szerepre született - Danny Elfman zenéje, a fényképezés, és úgy tűnik, hogy van egy érdekes sztori is, amit el akar mesélni! :love: Nem vagyok nagyon oda Tim Burtonért, de ez nagyon jónak tűnik! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Ezt olvasd el, ha van időd rá. Szépen összefoglalja miről is szól ez a sorozat. :) Ahogy néztem, nagyrészt spoilermentesen, ráadásul. 

 

https://magyar.film.hu/filmhu/magazin/osszeomlik-egy-vilag-es-felepul-minden-idok-egyik-legjobb-sorozata-babilon-berlin.html

 

Érdekesség, 12-es korhatár besorolás van alatta, de ebben is voltak olyan részek(Mint az Andor-ban is), hogy simán alá lehetne tenni a 16-os karikát. :P  

Közben megnéztem az első részt. Elsőre sokkolt, hogy 4 évad van már. Idén nem hinném, hogy befejezem :hehe:.

Az első részben annyi kapcsolódási pontot találtam magammal, hogy az egyetlen nem magyar város, ahol jártam az Berlin, amikor még állt a fal. Az ismerős helyszínek felidézték bennem az érzést, amikor ott jártam a 80-as évek végén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Közben megnéztem az első részt. Elsőre sokkolt, hogy 4 évad van már. Idén nem hinném, hogy befejezem :hehe:.

Az első részben annyi kapcsolódási pontot találtam magammal, hogy az egyetlen nem magyar város, ahol jártam az Berlin, amikor még állt a fal. Az ismerős helyszínek felidézték bennem az érzést, amikor ott jártam a 80-as évek végén. 

Pedig elég sokat csúsztatták a 4. évadot. Még anno a covid végett rengeteget csúszott a forgatás is. Még pletykák is voltak róla, hogy lehet el sem készül a 4. évad, de végül megkaptuk! :) 

Viszont nagyon ködös eddig még, hogy lesz-e 5. évad. :( 

 

Jó szórakozást a sorozathoz akkor! Viszont, ezt nem biztos, hogy kisebb gyerkőccel együtt tudod nézni. Inkább nem ajánlom ennél a sorozatnál. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 12. 27. - 14:06, Donát írta:

Elkezdtem nézni a Wednesdayt. Az első rész nagyon bíztató! A legkreatívabb dolog, amit idén láttam szerintem. Minden egyben van, a hangulat, a színészek - a kislány született tehetség, vagy erre a szerepre született - Danny Elfman zenéje, a fényképezés, és úgy tűnik, hogy van egy érdekes sztori is, amit el akar mesélni! :love: Nem vagyok nagyon oda Tim Burtonért, de ez nagyon jónak tűnik! 

Befejeztem. Bár volt idén egy Andor is, megkockáztatom, hogy a Wednesday idén a legeredetibb sorozat, amit láttam. Lenyűgöző színészi munka, hangulat, zene, minden egyben van. Van mélysége is a világnak, - kb. a Harry Potter első könyve kapcsán éreztem hasonló potenciált a világban - amit anno a régi Addams family művek kapcsán nem igazán éreztem. Remélem jön még több évad is. Az írás is profi volt, egészen a legvégéig nem tudtam kitalálni, hogy ki is lehet a tettes. Kiváló munka, pedig nem igazán kedvelem Tim Burtont!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 12. 27. - 21:34, Cpt. Rex írta:

Jó szórakozást a sorozathoz akkor! Viszont, ezt nem biztos, hogy kisebb gyerkőccel együtt tudod nézni. Inkább nem ajánlom ennél a sorozatnál. :P 

A 14 évesnél határeset, amúgy is érdekli a XX. századi történelem, a 10 évesnek valóban korai, nem is érdekelné, emiatt nem tudok gyorsan haladni vele, nincs akkora húzóerő, mint a Wednesdaynél :).

 

33 perccel korábban, Donát írta:

 Az írás is profi volt, egészen a legvégéig nem tudtam kitalálni, hogy ki is lehet a tettes.

Társam úgy tolta le egy nap alatt az egészet, szabadnapon nyilván, hogy tudta ki a szörny és így is izgalmasnak és viccesnek találta. Méltatta Ortega képességeit és persze szépségét :D. Azt is mondta némi kritikának, hogy a fiú karakterek nem olyan jók, mint a csajok, pár beállításban Ortega nem volt annyira Wednesdayes és néha azt, hogy én is szoktam ilyen lenni hozzáállásban, viselkedésben. Baaa :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Szisz írta:

Társam úgy tolta le egy nap alatt az egészet, szabadnapon nyilván, hogy tudta ki a szörny és így is izgalmasnak és viccesnek találta. Méltatta Ortega képességeit és persze szépségét :D. Azt is mondta némi kritikának, hogy a fiú karakterek nem olyan jók, mint a csajok, pár beállításban Ortega nem volt annyira Wednesdayes és néha azt, hogy én is szoktam ilyen lenni hozzáállásban, viselkedésben. Baaa :lol:

A felnőttek jók egytől-egyig. A gyerekeknél Ortegának nincs párja, Bianaca jó még nagyon, és egyedül a polgi fiánál lógott ki nálam a lóláb lefelé. A többiek teljesen rendben vannak. De Ortega persze külön szint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

A felnőttek jók egytől-egyig. A gyerekeknél Ortegának nincs párja, Bianaca jó még nagyon, és egyedül a polgi fiánál lógott ki nálam a lóláb lefelé. A többiek teljesen rendben vannak. De Ortega persze külön szint.

Szerintem is. Gomes külsejét furcsállta. Pedig külön poén, hogy alacsony, köpcös, pocakos pasas és nem egy Banderas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szenteste apámmal mi is végeztünk a Wednesday sorozattal. Mindenképpen az idei év egyik legérdekesebb alkotása. Jenna Ortega előtt le a kalappal, nagyon jól hozta Wednesday szerepét. Félútig még én is a sötétben tapogatóztam a tettest illetően, de sajnos az internet elspoilerezte nekem, pedig kerültem a sorozattal kapcsolatos dolgokat. A tánc tényleg érdekes volt, a zene pedig az egész sorozat alatt nagyon tetszett.

Szerintem a fiatalok rendben voltak, a felnőttek is hozták a kötelezőt. Tudtommal már a 2. évadra az írószobát (vagy minek mondják azt) januárban összehozzák, szóval talán lehet ez egy jel a folytatásra. De ilyen siker mellett furcsálnám is, ha nem folytatnák. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Szerintem is. Gomes külsejét furcsállta. Pedig külön poén, hogy alacsony, köpcös, pocakos pasas és nem egy Banderas.

Gomez esetében valószínűleg túlságosan is összenőtt a figura Raul Juliával és/vagy John Astinnal (utóbbi a '60-as években futó sorozatban alakította az Addams-család fejét). Pedig az eredeti képregényben pont ilyen volt, mint most a sorozatban: alacsony, pocakos és nem jóképű.

this-is-what-gomez-addams-looks-like-v0-

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wednesday nálam az év meglepetése. Két nap alatt daráltam le, és rögtön utána újra is néztem az egészet. Wednesday tánca fantasztikus lett, Enidet is nagyon bírom, Gwendoline Christie pedig sose volt ennyire fenséges, mint itt. Az első négy rész után érzek egy kis minőségbeli esést a sorozatban (Tim Burton csak az első felét rendezte, és ez látszik), de ezzel együtt is nagyon jó szórakozás volt.
 

Nagyon szerettem a Stranger Things 4. évadát, szerintem az első óta a legjobb lett. Néhány szálat rövidítettem volna, de a fő szál, a múltbeli rész és Vecna fantasztikus.


A House of the Dragon és a Sandman is benne van a 2022-es top5-ben (nem sorrendben). És természetesen az Andor, ami eddig a legjobb SW sorozat nálam, és SW-n kívül, az all time mezőnyben is nagyon elöl van.

De ha már all time mezőny: az abszolút kedvenc sorozatom idén egy tavalyi sorozat volt, az Arcane, amit januárban láttam először, és azóta háromszor néztem újra. Mesterműnek tartom, sztoriban, dizájnban (világ és karakterek), animációban, hangban (eredeti angol hangok), zenében, mindenben. A Star Wars-rajongásom kezdete óta egyetlen film vagy sorozat sem volt rám ekkora hatással.


A besúgó kellemes szórakozás volt, sajnálom, hogy áldozatul esett az HBO hülyeségének.


A Babylon Berlin új évadára annyira kíváncsi vagyok, hogy újra fogom nézni előtte az előző hármat, így bőven jövőre fog csúszni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, SimonZ írta:

A Babylon Berlin új évadára annyira kíváncsi vagyok, hogy újra fogom nézni előtte az előző hármat, így bőven jövőre fog csúszni.

Nemrég kezdtem el először nézni az első évadot. A 2. Rész után már 16+, néha mégis felnevettem rajta. A végén  lévő képsorok olyan dezsvű érzést keltettek, a megkomponálása csodás, valahogy ismerős volt.  :clap: 

 

Az Aranybulla még lassít, ami amúgy egész érdekes tartalmilag, ha elfogadjuk ezt a doku-játékfilm hibrid formát, ami elsőre nekem picit WTF volt, nem jó értelemben. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, SimonZ írta:

A Babylon Berlin új évadára annyira kíváncsi vagyok, hogy újra fogom nézni előtte az előző hármat, így bőven jövőre fog csúszni.

 

Nálam is igy volt. Előtte újra néztem az első 3 évadot. Viszont, 2x kellett megnéznem a 4. évad 1. részét, hogy megértsem, mi is folyik ott...... :P 

A 2 újra nézés közben már leesett. kerestem a kapcsot, a 3. évad vége, és a 4. évad eleje között, nem találtam. De aztán rájöttem miért nem, mert eltelt 14 hónap a 3. évad vége és a 4. évad eleje között. Időugrás volt a két évad között, a sorozatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Szisz írta:

Nemrég kezdtem el először nézni az első évadot. A 2. Rész után már 16+, néha mégis felnevettem rajta. A végén  lévő képsorok olyan dezsvű érzést keltettek, a megkomponálása csodás, valahogy ismerős volt.  :clap: 

 

Az Aranybulla még lassít, ami amúgy egész érdekes tartalmilag, ha elfogadjuk ezt a doku-játékfilm hibrid formát, ami elsőre nekem picit WTF volt, nem jó értelemben. :roll:

Jó szórakozást hozzá! Igen, nem csak Berlin, hanem korhatáros Babilon is van benne.

És vajon a nagy Nikoros vagy Wednesday tánca a jobb? :) 

 

Az Aranybullával kísérletet fogok tenni, de az előzetes alapján nagyon rossz érzésem van vele kapcsolatban.

 

Cpt. Rex: Ha befejeztem, írok róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, SimonZ írta:

Jó szórakozást hozzá! Igen, nem csak Berlin, hanem korhatáros Babilon is van benne.

És vajon a nagy Nikoros vagy Wednesday tánca a jobb? :) 

 

Az Aranybullával kísérletet fogok tenni, de az előzetes alapján nagyon rossz érzésem van vele kapcsolatban.

 

Cpt. Rex: Ha befejeztem, írok róla.

Wednesday, mert vicces. Viszont Babilonban az egész vágás zseni.

 

A Aranybullát Inkább felturbózott dokumentumfilmként lehet értékelni, persze némi propaganda fűszer is lehet benne. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ha valamilyen szinten pozitívan értékelhető is, számomra az a nagy kérdés, megér-e bármilyen oktatási és nevelési célú felturbózott dokumentumsorozat, vagy akármilyen filmszerű alkotás ennyi közpénzt. Illetve nem kérdés, hogy nem ér. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.