Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az fix, hogy ez a sorozat nem a játékhű castingjáról lesz híres. De persze ez legyen a legnagyobb gond vele.

Engem érdekel a széria és kíváncsi vagyok, mit kezdenek egy ilyen zseniális alapanyaggal, amit a The Last of Us nyújt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Az fix, hogy ez a sorozat nem a játékhű castingjáról lesz híres. De persze ez legyen a legnagyobb gond vele.

Engem érdekel a széria és kíváncsi vagyok, mit kezdenek egy ilyen zseniális alapanyaggal, amit a The Last of Us nyújt. :) 

Én semmi jóra nem számítok, sőt igazából nem is érdekel, ott van nekem a játék, most már az első rész látványban is felér a másodikhoz, egységes a duó. Az a The Last of Us. Átírni benne dolgokat szerintem felesleges, ugyanazt elmesélni olyan szereplőkkel, akik az eddigiek alapján nem is passzolnak a karakterekhez, megint csak felesleges. Mármint annak, aki játszott a játékkal, mert annak, aki nem, annak lehet izgalmas, csak ők meg nem a The Last of Us-t fogják látni, hanem annak egy átiratát.

De majd kiderül a vallatásnál. Hátha, de én nem fűzök hozzá nagy reményeket. Max egyszernézős, most ez a legoptimistább hozzáállásom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én semmi jóra nem számítok, sőt igazából nem is érdekel, ott van nekem a játék, most már az első rész látványban is felér a másodikhoz, egységes a duó. Az a The Last of Us. Átírni benne dolgokat szerintem felesleges, ugyanazt elmesélni olyan szereplőkkel, akik az eddigiek alapján nem is passzolnak a karakterekhez, megint csak felesleges. Mármint annak, aki játszott a játékkal, mert annak, aki nem, annak lehet izgalmas, csak ők meg nem a The Last of Us-t fogják látni, hanem annak egy átiratát.

De majd kiderül a vallatásnál. Hátha, de én nem fűzök hozzá nagy reményeket. Max egyszernézős, most ez a legoptimistább hozzáállásom.

 

Ezzel nem igazán értek egyet, de elfogadom. Remélem nem neked lesz igazad.:D Nálam nagyon pozitív a várakozás. Főleg hogy Neil Druckmann is benne van a projektben. Az meg nem igazán izgat hogy

nézett ki a karakter a játékban. A Főinkvizítor sem úgy nézett ki mint a TCW-ben mégis jó lett. A lényeg hogy a színész át tudja adni a karakter személyíségét. Persze nyilván fiú ne legyen lány,

Nagyjából csak a hajszín más az meg nem gáz szerintem. Azért ezeket a színészeket castingolták, gondolom több száz színész közül és szerintem Druckmann is ott volt.

Ha őket választották, csak nem lesznek rosszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Frenkie írta:

Az meg nem igazán izgat hogy nézett ki a karakter a játékban. A Főinkvizítor sem úgy nézett ki mint a TCW-ben mégis jó lett. A lényeg hogy a színész át tudja adni a karakter személyíségét.

Igen, ezzel én is így vagyok, és épp az a baj, hogy szigorúan a képek és trailerek (illetve Pedro Pascal esetében az eddig látott munkássága) alapján hiányoznak a karakterek személyiségei. Különösen nem tudom Pascalt Joellel azonosítani. Még soha nem láttam olyan szerepben, mint amit Joel megkövetel, ráadásul a csávónak van egyfajta jófiús kisugárzása, aminek hála még gonoszként is szimpatikus az embernek (Wonder Woman 1984, Kingsman: The Golden Circle). Joel ellenben nem egy szeretetreméltó kisugárzású karakter, hanem egy szadista sz*rházi, akit csak azért kedvelünk, mert védelmezi Ellie-t. Konkrétan egyelőre nem tudom elhinni Pedro Pascal Joeljéről, hogy képes lenne erre (spoilerbe teszem, mert a sztori szempontjából fontos, és hátha benne lesz a sorozatban is):

 

Spoiler

 

 

Persze lehet, hogy a sorozatot nézve megváltozik majd a véleményem, de jelenleg a Franket alakító Murray Bartletben inkább látom Joelt, mint Pascalban. De aztán majd elválik, lehet a sorozat után meg azt fogom mondani, hogy tökéletes választás volt a szerepre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Joel ellenben nem egy szeretetreméltó kisugárzású karakter, hanem egy szadista sz*rházi, akit csak azért kedvelünk, mert védelmezi Ellie-t.

 

Nálam ő máshogy jött le. Ellie védelme nélkül is egy jólelkü ember. Nem hiszem hogy szadista. Én sem vagyok az ,de ezeket simán én is megtenném velük. Hogy miért?

 

Spoiler

A két figura egy olyan banda tagja amely elrabolta Ellie-t. Bár nagyon rég játszottam vele, de erősits meg ,itt ugye a kannibálok rabolták el?  Szóval Ellie nélkül is hány ártatlan embert ölhettek meg, ettek meg, raboltak el, erőszakoltak meg az utóbbi 20 évben? És ők ezt simán végignézték hányszor is? Nem lötték fejbe a főnöküket, hanem végignézték az áldozatok szenvedését. Ebből az követketik hogy egyetértettek a főnök értékrendjével. Máskülönben agyonlötték volna a főnököt és ammenyi tudnak a banda tagjai közül és kiszabadítják az áldozatokat.

A másik hogyha Joel nem öli meg őket a jövőben is folytatják eme tevékenységet. Magyarán Joelt rengeteg gyilkosággot akadályozott meg a jövőben.

Hogy miért kinozta őket? Mert nem válaszoltak a kérdésére. Ha az én lányomat rabolják el(tudom nem az igazi lánya, de akkor is), én rosszabbat tettem volna velük.

Posztapokaliptikus világokban pont ezeket a figurákat kell megölni ahhoz hogy ne legyen rettegés a mindennapokban. Hisz a civilizált világban is a rendörség tartotta őket féken, életük nagy részét sitten töltötték volna.

Abszolút nem itélem el Joelt. Ettől ő jó ember maradt. Nem kellett volna elrabolni a gyereket és ő sem teszi ezt. Ok és okozat.

Ha ártatlan jó embereket kínzott volna meg azt mondom szadista. De így nem. A két áldozat a tetteivel kiírta magát az emberi fajból. Nem tekinthető többet embereknek hisz minden ami emberré tesz egy embert hiányzik belőlük(Empátia, együttérzés stb..). Ennélfogva bármi megtehető velük. Saját maguknak köszönhetik mikor beálltak abba a bandába.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én semmi jóra nem számítok, sőt igazából nem is érdekel, ott van nekem a játék, most már az első rész látványban is felér a másodikhoz, egységes a duó. Az a The Last of Us. Átírni benne dolgokat szerintem felesleges, ugyanazt elmesélni olyan szereplőkkel, akik az eddigiek alapján nem is passzolnak a karakterekhez, megint csak felesleges. Mármint annak, aki játszott a játékkal, mert annak, aki nem, annak lehet izgalmas, csak ők meg nem a The Last of Us-t fogják látni, hanem annak egy átiratát.

De majd kiderül a vallatásnál. Hátha, de én nem fűzök hozzá nagy reményeket. Max egyszernézős, most ez a legoptimistább hozzáállásom.

A játékok szerencsére akkor is ott lesznek változatlan minőségben, ha a sorozat tényleg nem sikerül jól. :)

 

Én is jobb szeretem az univerzumbővítést, mint az adaptációkat. De utóbbi se kell, hogy kudarcra legyen ítélve. Bőven akadnak sikertörténetek a mozgóképes adaptációk között, amik egy már létező sztorivonalat követve bontakoztak ki - pl.: A Gyűrűk Ura, Harry Potter, Trónok harca franchise-ok, stb. Oké, ezek írott verziót "konvertáltak" mozgóképre, nem pedig egy már eleve mozgóképes játékot, de az elv ugyanaz. Szerintem el lehet mesélni egy történetet többféleképp is úgy, hogy mindkettő érdekes legyen. Persze ehhez az kell, hogy a sorozat ne a játékok szolgai másolata legyen. 

 

 

9 perccel korábban, Frenkie írta:

 

Nálam ő máshogy jött le. Ellie védelme nélkül is egy jólelkü ember. Nem hiszem hogy szadista. Én sem vagyok az ,de ezeket simán én is megtenném velük. Hogy miért?

 

  Spoiler elrejtése

A két figura egy olyan banda tagja amely elrabolta Ellie-t. Bár nagyon rég játszottam vele, de erősits meg ,itt ugye a kannibálok rabolták el?  Szóval Ellie nélkül is hány ártatlan embert ölhettek meg, ettek meg, raboltak el, erőszakoltak meg az utóbbi 20 évben? És ők ezt simán végignézték hányszor is? Nem lötték fejbe a főnöküket, hanem végignézték az áldozatok szenvedését. Ebből az követketik hogy egyetértettek a főnök értékrendjével. Máskülönben agyonlötték volna a főnököt és ammenyi tudnak a banda tagjai közül és kiszabadítják az áldozatokat.

A másik hogyha Joel nem öli meg őket a jövőben is folytatják eme tevékenységet. Magyarán Joelt rengeteg gyilkosággot akadályozott meg a jövőben.

Hogy miért kinozta őket? Mert nem válaszoltak a kérdésére. Ha az én lányomat rabolják el(tudom nem az igazi lánya, de akkor is), én rosszabbat tettem volna velük.

Posztapokaliptikus világokban pont ezeket a figurákat kell megölni ahhoz hogy ne legyen rettegés a mindennapokban. Hisz a civilizált világban is a rendörség tartotta őket féken, életük nagy részét sitten töltötték volna.

Abszolút nem itélem el Joelt. Ettől ő jó ember maradt. Nem kellett volna elrabolni a gyereket és ő sem teszi ezt. Ok és okozat.

Ha ártatlan jó embereket kínzott volna meg azt mondom szadista. De így nem. A két áldozat a tetteivel kiírta magát az emberi fajból. Nem tekinthető többet embereknek hisz minden ami emberré tesz egy embert hiányzik belőlük(Empátia, együttérzés stb..). Ennélfogva bármi megtehető velük. Saját maguknak köszönhetik mikor beálltak abba a bandába.

 

Spoiler

Nekem Joel kapcsán akkor árnyalódott a "jó ember" képe, amikor kiderült, hogy csempészként ölt meg ártatlan embereket is bőven.

Plusz, (ahogy az főleg a 2. részből kiderült) nem minden Firefly volt egy pszichopata gyilkos, márpedig Joel és később Ellie úgy irották őket, mint a szúnyogokat.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nincs premierdátum Az Idő Kereke második évadához. Híresztelések szerint lehetséges, hogy tavasz lesz belőle. 2021-ben szeptember elején jött meg az első évad első előzetese, két hónapra rá novemberben indult az évad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Last of Us sorozatban Ellie édesanyját, Annát Ashley Johnson fogja játszani, aki Ellie-t alakította a The Last of Us Part 1 és Part 2 játékban.

 

Spoiler

Anna nem szerepelt a játékban, mert meghalt nem sokkal a lánya születése után. Csak emlegették, illetve Ellie őriz tőle egy levelet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1899

 

A Dark késztőinek új misztikus sorozata, ami úgy indul, hogy 1899-ben Angliából New York-ba tartó személyszállító hajó vészjeleket fog az óceán közepén, amiről azt gondolják, hogy egy másik személyszállító hajó küldheti, aminek 4 hónapja nyoma veszett.

Nagyon fura, szürreális sorozat, sokkal inkább az, mint a Dark. A hajó személyzete és utasai mind más nemzethez tartoznak, más nyelven beszélnek, van itt német, angol, francia, kínai, svéd, spanyol szereplő, emiatt csakis eredeti nyelven érdemes nézni, mert a szinkronnál egyszerűen nem jön ki, hogy a hajón sokan nem értik egymást.

Az első évad közepén már kb. lehet sejteni, hogy mi lehet a furcsa események hátterében, ehhez képest viszont az évadzáró nyolcadik rész vége akkorát csattan, hogy simán felülmúlt mindent, amit képzeltem. :D Mostantól lesz igazán érdekes majd! Kár hogy erre még várni kell egy évet. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nagyon fura, szürreális sorozat, sokkal inkább az, mint a Dark. A hajó személyzete és utasai mind más nemzethez tartoznak, más nyelven beszélnek, van itt német, angol, francia, kínai, svéd, spanyol szereplő, emiatt csakis eredeti nyelven érdemes nézni, mert a szinkronnál egyszerűen nem jön ki, hogy a hajón sokan nem értik egymást.

 

Nekem sokszor olyan érzésem volt mintha ennek ellenére értenék a másikat, más nem tudat alatt.

 

Viszonylag hamar rá lehet tényleg jönni, hogy mi van a háttérben, de a vége bőven rápakol az elképzelésekre :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 12. 03. - 0:56, Ody Mandrell írta:

Elkezdtem nézni az Arcane sorozatot. Három és fél rész után töröltem a gépről. 

Még csak nem is hallottam róla, így már nem is érdekel. :D

Fura mik vezetnek, ahhoz, hogy az ember elkezd nézni egy sorozatot. Engem többnyire anyám rángat bele, vagy meglátom munka közben.

Van pár kivétel, a Stranger Things nemrég került a darálómba a zenéje kapcsán. Minap egy részig jutottam a Wednesdayel szintén zene miatt, ami nem is a filmben van, a Lady Gaga: Bloody Mary kézzel táncolós mémőrület tett kíváncsivá.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Szisz írta:

Még csak nem is hallottam róla, így már nem is érdekel.

Azért az én véleményem alapján ne ítéld meg. :) SimonZ és Dzséjt véleménye szerint is, minden idők egyik legjobb sorozata. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Dzséjt véleménye szerint is, minden idők egyik legjobb sorozata.

Azért én ezt nem mondom, hogy minden idők legjobb sorozata, csak annyit, hogy egy kibeb*szott jó animációs sorozat, és animácisó téren nálam is a topban van és vígan vetekszik a Star Wars animációs sorozatokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért én ezt nem mondom, hogy minden idők legjobb sorozata

Azt én se állítottam, hogy ezt állítod. ;) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"SimonZ és Dzséjt véleménye szerint is, minden idők egyik legjobb sorozata." - akkor ezt a mondatot hogyan máshogy lehet értelmezni? Ott a "vélemny", az "is", a "legjobb", a "minden idők" és a "sorozata" szavak, na meg nem mellesleg az én teljesen egyedi, ma már levakarhatatlanul rám ragadt nicknevem, amin többen szólítanak, mint a valódi nevemen. :D :hehe:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mert én az általad írt mondatból csak azt tudom kihozni, hogy szerinted mindkettőnk véleménye az, hogy az Arcane minden idők egyik legjobb sorozata. Ez az állítás akkor állná meg a helyét az én részemről, ha csak az animációs műfajt vennéd alapul, ott valóban annak tartom.

 

Szerk.: bár azt hiszem, megvan a félreértés oka. Az első posztomból szándékolatlanul kihagytam az "egyik" szót. Bocs, még csak fél órája vagyok fent, a kávét szürcsölve írtam. :oops:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasd el a szerkesztett részt is. ;) Bár a mondandóm lényege a kekeckedésed ellenére nem változik: az én véleményem szerint nem minden idők egyik legjobb sorozata, "csak" egy k*rva jó sorozat. :P 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerk.: bár azt hiszem, megvan a félreértés oka. Az első posztomból szándékolatlanul kihagytam az "egyik" szót. Bocs, még csak fél órája vagyok fent, a kávét szürcsölve írtam. :oops:

Akkor ezt együtt néztük be, mert én sem értettem hogy mi okozza a félreértést. :lol: Az a kis szó könnyen elbújik a többi nagyobb jelentőségű szó árnyékában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.