Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

A 3 Rick-film meg a késöbbi sorozatok fognak erre választ adni szerintem. Itt csak a bevezetés volt.  Azon még mindig meg vagyok döbbenve, hogy egy ilyen fontos info, egy harmadlagos spin-off második évadának az utolsó részének a stáblista utáni jelenetével derül ki. Szerintem ezt a World Beyond-ot sokan nem nézték. Pedig nagy hatással van az anyasorozatra és ha valaki ezt a jelenetet nem látta a további részeknél nem lesz nála megértés.

 

Kérdés mondjuk, hogy mennyire akarnak ezzel a későbbiekben foglalkozni, mert ha nem igazán akkor inkább érdekességként dobták be szerintem. Bár ugye a Beyond részben pont ezzel foglalkozott, úgyhogy valóban előkerülhet még a téma. Mondjuk én ezt inkább a fősorozatba tettem volna bele az aktuális évad utolsó részébe, az felkelti az emberek figyelmét, jöhet a felirat hogy Folyt. köv a World Beyondban, és majd egyszer eljut odáig a sztori amit mutattak. Mert ha most ezt nem hozod fel, hogy volt ilyen én valszeg úgy haltam volna meg, hogy sose tudok róla :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, nekem a World Beyond nagyon nem jött be. Ritkán csinálok ilyet, de a legtöbb részt beletekerve néztem végig. :( Egyedüli pozitívum, hogy jobban megismerhettük a Civic Republicot (akikhez ugye Rick is került a TWD-ben), és azt, milyen erőkkel dolgoznak a gyógymód megtalálásán. A stáblistás jelenet a végén nekem amolyan "teaser"-nek hatott, hogy bár a sorozat véget ért (ahogy idén a TWD is kifut), de akadnak még elmesélésre váró történetek, kibontásra váró részletek. Állítólag nagy tervek vannak még ezzel a franchise-zal, persze meglátjuk, mi sül ki belőle. :D Ha jól tudom, akkor a Daryl/Carol spin-off Európában fog játszódni, így talán ebben akarnak foglalkozni az említett stáblista végi jelenettel is Franciaorszg kapcsán.

 

Amúgy szerintem a Fear összességében nem rossz, főleg a 4. évadtól számított "mini-reboot" óta. Tetszik, hogy sok esetben merészebben és kreatívabban állnak hozzá a dolgokhoz, mint az anyasorozat.

Spoiler

(Azért azt nagyon remélem, hogy Alicia kapcsán nem oda akarnak kilyukadni, ahová gondolom...)

Bár a TWD legutóbbi 8 részes felvonása mintha összeszedte volna magát. Vagy csak érzem így? :D Érdekesebb történetvezetés, látványosabb akciójelenetek és technikai megoldások, de mintha a zenei aláfestésre is jobban figyelnének. Nekem hangulatilag sokat javult az utóbbi évadokhoz képest. Remélem, a maradék 8 részre még tartják legalább ezt a szintet. Befejezésként el tudnám képzelni azt,

Spoiler

hogy Rick előkerül és a korrupt s**gfejektől mentes Commonwealth tagja (esetleg vezetője) lesz az egyesített közösségekkel (Alexandria, Hilltop, Oceanside) együtt. Aztán a filmjeiben majd megmagyarázhatják, mit csinált 10 éven keresztül. Szép keret lenne, hiszen vele indult a sorozat, így vele is záródna le. 

 

Ha már zombis téma, jött egy ilyen is:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

 

Kérdés mondjuk, hogy mennyire akarnak ezzel a későbbiekben foglalkozni, mert ha nem igazán akkor inkább érdekességként dobták be szerintem. Bár ugye a Beyond részben pont ezzel foglalkozott, úgyhogy valóban előkerülhet még a téma. Mondjuk én ezt inkább a fősorozatba tettem volna bele az aktuális évad utolsó részébe, az felkelti az emberek figyelmét, jöhet a felirat hogy Folyt. köv a World Beyondban, és majd egyszer eljut odáig a sztori amit mutattak. Mert ha most ezt nem hozod fel, hogy volt ilyen én valszeg úgy haltam volna meg, hogy sose tudok róla :D 

 

7 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Hú, nekem a World Beyond nagyon nem jött be. Ritkán csinálok ilyet, de a legtöbb részt beletekerve néztem végig. :( Egyedüli pozitívum, hogy jobban megismerhettük a Civic Republicot (akikhez ugye Rick is került a TWD-ben), és azt, milyen erőkkel dolgoznak a gyógymód megtalálásán. A stáblistás jelenet a végén nekem amolyan "teaser"-nek hatott, hogy bár a sorozat véget ért (ahogy idén a TWD is kifut), de akadnak még elmesélésre váró történetek, kibontásra váró részletek. Állítólag nagy tervek vannak még ezzel a franchise-zal, persze meglátjuk, mi sül ki belőle. :D Ha jól tudom, akkor a Daryl/Carol spin-off Európában fog játszódni, így talán ebben akarnak foglalkozni az említett stáblista végi jelenettel is Franciaorszg kapcsán.

 

Amúgy szerintem a Fear összességében nem rossz, főleg a 4. évadtól számított "mini-reboot" óta. Tetszik, hogy sok esetben merészebben és kreatívabban állnak hozzá a dolgokhoz, mint az anyasorozat.

  Spoileres tartalom megtekintése

Bár a TWD legutóbbi 8 részes felvonása mintha összeszedte volna magát. Vagy csak érzem így? :D Érdekesebb történetvezetés, látványosabb akciójelenetek és technikai megoldások, de mintha a zenei aláfestésre is jobban figyelnének. Nekem hangulatilag sokat javult az utóbbi évadokhoz képest. Remélem, a maradék 8 részre még tartják legalább ezt a szintet. Befejezésként el tudnám képzelni azt,

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

 

Az biztos hogy erre fog menni az egész ahogy @Darth Sky is írta Franciaországban fognak forgatni. Ami nem véletlen. A World Beyond valóban nem kiemelkedő az első évadon szenvedtem de a másodiknak a második fele egész jó. Amiben még biztos vagyok hogy mindhárom sorozatott össze fogják hozni. Nem véletlen az sem hogy mindhárom sorozatban(az eredeti, a Fear the walking dead, World Beyond) hasonló katonai alakulatok, politikai szervezetek tünnek fel. Szerintem ezek egy és ugyanazok.

A Fear teh Walking Dead utóbbi részeit még nem láttam, várom hogy lemenjen a 8 rész majd dara.

Az biztos hogy az eredeti sorozat jobb az utóbbi időben. Izgalmas volt, főleg a volt katonák bejövetelével. Illetve ez  a Commonwealth nevü társaság is érdekes. Ami viszont 99 % hogy

 

Spoiler

Rick visszatér az utolsó 8 részben valamikor. Sokan látták mostanság Andrew Lincolnt Atlantában, illetve Norman Reedus társaságában szintén ebben a városban. Namost a sorozat ot Georgiában veszik fel. Azt hogy érted hogy mit csinált Rick az utolsó 10 évben? Mikor eltünt és a következő rész között 6 év telt el ha jól tudom. Akkor azóta is eltelt még plussz 4 év? Különben ami még érdekes, hogy a World Beyond stáblistás jelenetében az is kiderül hogy gyorsabb és intelligensebb zombik lesznek, hisz a lelött tudós csaj gyorsan az ajtóhoz ment és dörömbölt rajta, tehát tudta holtában is hogy az egy ajtó ahol ki lehet jutni.

 

@Darth Sky: Valahol lehet a neten olvasni a Walking Dead képregényeket végig magyarul? Vagy csak angolul vannak fent?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 13. - 22:23, Frenkie írta:

 

  Spoiler elrejtése

Azt hogy érted hogy mit csinált Rick az utolsó 10 évben? Mikor eltünt és a következő rész között 6 év telt el ha jól tudom. Akkor azóta is eltelt még plussz 4 év?

 

Spoiler

Kicsit kerekítettem a 10 évvel. :) Igen, kb. 6 év telt el Rick eltűnése után az időugrással, de azóta eltelt még legalább 2 év (Suttogó háború, majd a Commonwealth szál). Most nagyjából 8 évvel járhatunk később. Egy példa: Judith 9 éves volt az időugrás után, míg a mostani részekben már 11.

 

2022. 05. 13. - 22:23, Frenkie írta:

@Darth Sky: Valahol lehet a neten olvasni a Walking Dead képregényeket végig magyarul? Vagy csak angolul vannak fent?

Jó kérdés. Én eddig minden magyar kötetet megvettem, így nem tudom, milyen alternatívák vannak. :) Az n betűs virágboltban elérhető az első 4 kötet, de eddig összesen 27 jelent meg magyarul, így azok legfeljebb ízelítőnek jók.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Pildi írta:

Remek volt A besúgó! Az utolsó részt is sikerült izgalmasra és fordulatosra csinálni, jó volt a lezárás is. Külön megmelengette a szívemet, hogy a végén emlegetett 1986-os Queen-koncerten én is ott voltam. :)

 

Vége van? Nem lesz több évad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 16. - 22:12, Pildi írta:

Remek volt A besúgó! Az utolsó részt is sikerült izgalmasra és fordulatosra csinálni, jó volt a lezárás is. Külön megmelengette a szívemet, hogy a végén emlegetett 1986-os Queen-koncerten én is ott voltam. :)

Érdekes, több helyről is azt olvastam, hogy amilyen jól indult, annyira gyenge lett a végére. Ez eddig elvette a kedvem a kezdéstől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Bejelentették hogy hét rész jön ki május huszonhetedikén és csak két rész marad július elsejére. Ennyi erővel május végén akár fel is dobhatnák az egész szezont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet pont azért csinálták, hogy legalább egy kis nézettséget nyerjenek. :evil: Így legalább az embereknek van legalább egy kevés oka átkapcsolni a Disney+-ól a Netflixre az Obi-Wan Kenobi után vagy előtt. Bár szerintem eleve tök mindegy, az egész streamingnek az a lényege, hogy akkor nézed meg, amikor úri kedved úgy tartja. Én lehet, hogy júliusig, amíg nem lesz egész az évad, meg sem nézem az új részeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én lehet, hogy júliusig, amíg nem lesz egész az évad, meg sem nézem az új részeket.

Erről van szó! Addig nem is fog érdekelni. :) Ez annyira elcseszett marketing, mint a Solo-é volt anno. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A besúgó

 

Kifejezetten jól indult ez a sorozat, aztán fokozatosan egyre komolytalanabbá vált... még ezzel együtt is el tudom képzelni, hogy abszolút kiemelkedik a magyar mezőnyből, bár ezt úgy mondom, hogy nem nagyon ismerem a hazai produkciókat. Amit nagyon jól eltaláltak az a hangulat, ugyan még nem éltem abban a korszakban, amikor ez játszódik (80-as évek), de el tudom hinni, hogy ilyen lehetett és teljesen magával ragadó a sorozatnak az atmoszférája (az intro ahogy össze van vágva azzal a zenével, az az egyik legjobb dolog a sorozatban). Egyedül talán az szúrhat szemet, ami más (nem csak magyar) történelmi korokat megidőző alkotások esetében is előfrodul, hogy minden olyan frissnek, újnak, tökéletesnek hat, nincsenek amolyan mindennaposan lelakott, leharcolt, elhasználódott díszletek, tárgyak, jelmezek. A színészek is meglepően jók voltak és nem éreztem azt a modernkori magyar filmekre jellemző klisét sem, hogy olyan mintha nem is szerepet játszanának, hanem csak egy szöveget olvasnának fel. Az mondjuk fájó volt, hogy a leggyengébb talán pont a főszereplőt alakító srác volt ebben a tekintetben, na ő olyan volt, mintha egy gesztuskészletttel nyomta volna le az összes érzelmet, amit meg kellett volna jelenítenie a karakternek. 

 

Ahol szerintem leginkább félrement ez a széria, az a forgatókönyv. Sokszor az volt az érzésem, hogy csak azért történnek meg dolgok, mert a dramaturgia ezt kívánja meg és amúgy totál életszerűtlen. Fordulatok érik egymást, de egyik sincs kifuttatva úgy, hogy azt érezzem, hogy tényleg súlya van a történteknek. Az pedig külön fájdalmas volt, hogy az éles felütés után a politikai, kritikai szál nagyon szájbarágós, didaktikus volt, majd szépen lassan teljesen a háttérbe szorult a sorozat személyes szintű fő vonalát képező coming of age sztori mellett. A hatalom ábrázolása is meglehetősen eklektikus benyomást kelt, néha az 50-es éveket idézi meg, majd hirtelen visszatér a puhább 80-as évekbe. A kommunisták árnyalása meg kb. annyira volt kifinomult, mint A Tenkes kapitányában a labancoké (ha már magyar sorozatoknál tartunk). Az már egy más kérdés, hogy mindeközben a történelmi hűséget mennyire tartják szem előtt, de ezt annyira nem kérném számon, el tudom fogadni, hogy ez egy ilyen alternatív világ.

 

Nagyon érdekes és bizonyos értelemben máig is ható kérdéseket feszeget a beszervezett emberek elköteleződése, személyes dilemmái kapcsán, de pont ez a probléma, hogy nagyon csak feszeget. Ez a motívum megmarad egy totál felületes szinten és helyette sokkal fontosabb, hogy ki kivel kavar, jön össze, milyen "akció jeleneteket" kapunk és hogy hogyan rajzolják meg a készítők a 80-as évek bulizó, lázadó fiatalságának tablóját. Az utolós résznek azért beírok egy piros pontot, hogy feltűnt benne Madarász Isti, akit nagyon kedvelek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis infó, stranger things rajongóknak...

Ja, és ez is pénteken rajtol, mint a Kenobi... XD

 

https://www.gamekapocs.hu/hir/75163/az_uj_stranger_things_evad_nehany_epizodja_olyan_hosszu_lesz_mint_egy_film

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 22. - 18:48, Wilde írta:

A besúgó

 

Kifejezetten jól indult ez a sorozat, aztán fokozatosan egyre komolytalanabbá vált... még ezzel együtt is el tudom képzelni, hogy abszolút kiemelkedik a magyar mezőnyből, bár ezt úgy mondom, hogy nem nagyon ismerem a hazai produkciókat. Amit nagyon jól eltaláltak az a hangulat, ugyan még nem éltem abban a korszakban, amikor ez játszódik (80-as évek), de el tudom hinni, hogy ilyen lehetett és teljesen magával ragadó a sorozatnak az atmoszférája (az intro ahogy össze van vágva azzal a zenével, az az egyik legjobb dolog a sorozatban). Egyedül talán az szúrhat szemet, ami más (nem csak magyar) történelmi korokat megidőző alkotások esetében is előfrodul, hogy minden olyan frissnek, újnak, tökéletesnek hat, nincsenek amolyan mindennaposan lelakott, leharcolt, elhasználódott díszletek, tárgyak, jelmezek. A színészek is meglepően jók voltak és nem éreztem azt a modernkori magyar filmekre jellemző klisét sem, hogy olyan mintha nem is szerepet játszanának, hanem csak egy szöveget olvasnának fel. Az mondjuk fájó volt, hogy a leggyengébb talán pont a főszereplőt alakító srác volt ebben a tekintetben, na ő olyan volt, mintha egy gesztuskészletttel nyomta volna le az összes érzelmet, amit meg kellett volna jelenítenie a karakternek. 

 

Ahol szerintem leginkább félrement ez a széria, az a forgatókönyv. Sokszor az volt az érzésem, hogy csak azért történnek meg dolgok, mert a dramaturgia ezt kívánja meg és amúgy totál életszerűtlen. Fordulatok érik egymást, de egyik sincs kifuttatva úgy, hogy azt érezzem, hogy tényleg súlya van a történteknek. Az pedig külön fájdalmas volt, hogy az éles felütés után a politikai, kritikai szál nagyon szájbarágós, didaktikus volt, majd szépen lassan teljesen a háttérbe szorult a sorozat személyes szintű fő vonalát képező coming of age sztori mellett. A hatalom ábrázolása is meglehetősen eklektikus benyomást kelt, néha az 50-es éveket idézi meg, majd hirtelen visszatér a puhább 80-as évekbe. A kommunisták árnyalása meg kb. annyira volt kifinomult, mint A Tenkes kapitányában a labancoké (ha már magyar sorozatoknál tartunk). Az már egy más kérdés, hogy mindeközben a történelmi hűséget mennyire tartják szem előtt, de ezt annyira nem kérném számon, el tudom fogadni, hogy ez egy ilyen alternatív világ.

 

Nagyon érdekes és bizonyos értelemben máig is ható kérdéseket feszeget a beszervezett emberek elköteleződése, személyes dilemmái kapcsán, de pont ez a probléma, hogy nagyon csak feszeget. Ez a motívum megmarad egy totál felületes szinten és helyette sokkal fontosabb, hogy ki kivel kavar, jön össze, milyen "akció jeleneteket" kapunk és hogy hogyan rajzolják meg a készítők a 80-as évek bulizó, lázadó fiatalságának tablóját. Az utolós résznek azért beírok egy piros pontot, hogy feltűnt benne Madarász Isti, akit nagyon kedvelek!

Na ez már inkább az, amibe én is belefutottam eddigi kritikák kapcsán, el is vette a kedvemet a megnézéstől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végére értem a stranger things 4. évad első 7 rézének. Azért odatették magukat a készitők. 

Én megfogadtam, hogy a 3. évad végén nálam lezárult a sorozat, úgy hogy egy alternativ folytatásnak fogtam fel. 

Nos, elváráson felül teljesitettek, jócskán. 

 

Horrorisztikus elemekkel tele van ismét, lehet félni( én egy-két esetben majd összesz*rtam magam, a horror nem az én világom.. :P ), lehet izgulni. 

Különösen jó az Anyaországi(Orosz) szál. 

 

Az új fő gonosz odaver, nem kicsit, de nagyon. Komoly háttér story-t kapott, amit majd csak az évad vége fele fednek fel teljesen. 

Sajnos nem tudok spoiler nélkül többet irni, nézzétek meg, megéri....  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Én megvárom azt a két részt amivel lógnak. Majd letudom miután azok is előkerültek.

Ami talán negativum, az itt is előjött, mint anno a harry Potter széria vége fele. A gyermek szinészek felnőttek. :P Van amelyik már 20 éves, és 15 évest játszanak el. 

Egy-két karakter esetében észre lehet azért venni. De ez elhanyagolható. 

 

Amúgy lehet jobban jártam volna, ha megvárom az utcsó 2 részt. Elég komoly csattanó van a 7. részben. meg ahogy véget ér, a k*rva életbe....lehet várni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdődött egy NETFLIX-es Szellemirtók témájú animációs sori gyártása. A sori executive producerei az új Szellemirtók muvi rendezője és egyik írója, Jason Reitman és az új Szellemirtók muvi egyik írója, Gil Kenan. A gyártásban a "Sony Pictures Animation" és Reitman-ék "Ghost Corps, Inc." nevű cége is részt vesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.