Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Yennefer háttérsztorija teljesen a sorozaté, arról soha egy büdös szó sem esett a könyvekben.

 

Pedig nekem rémlik, hogy a 

Spoiler

csukló nyiszálásról, a testi fogyatékáról illetve arról, hogy a szülei lemondtak róla volt szó, ha minden igaz Tissaia de Vries írja le a Yennefernek címzett levelében mielőtt Ő is felvágja az ereit.

 

igaz nem olyan részletes, mint a sorozat, de azért az túlzás, hogy nem esik 1 szó sem.

 

Viszont a soddeni csatáról mindig csak azt rebesgetik a könyvekben, hogy milyen jelentős volt és hogy a mágusok, mennyire helyt álltak, de ilyen konkrétumok nincsenek, mint a sorozatban. Ennek ellenére is, ha nem lesz ismét az előzőhőz hasonló hiátus a mozgóképes tartalmakban nekem a 2. évad már kimarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

igaz nem olyan részletes, mint a sorozat, de azért az túlzás, hogy nem esik 1 szó sem

Hm... Igazad van. Bevallom, erre már baromira nem emlékeztem. De ebből is látszik, hogy annyira a könyvek sem tettek rám mély benyomást (azért nem valami hatalmas irományok). Ha a videojátékok nem lennének, nem is érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Hm... Igazad van. Bevallom, erre már baromira nem emlékeztem. De ebből is látszik, hogy annyira a könyvek sem tettek rám mély benyomást (azért nem valami hatalmas irományok). Ha a videojátékok nem lennének, nem is érdekelne.

Én a sorozat hatására vettem meg a Witcher 3-at. Viszont a könyvekbe beleolvastam a Lírában és a nyelvezete annyira nem fogott meg, hogy inkább nem vásároltam belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Én a sorozat hatására vettem meg a Witcher 3-at.

És, ha a Witcher 3-ban szorgosan gyűjtöd és olvasod a könyveket, valamint eleget beszélgetsz a többi karakterrel, lényegében mindent megtudsz, amit a könyvekből meglehet tudni. Ami mégis kimaradna, azt a sorozat jól pótolja. Igazából szerintem a Witcher franchise-ban a legkiemelkedőbbek a játékok, aztán jön a sorozat, aztán a könyvek (és talán még ott is fel lehet állítani a sorrendet úgy, hogy előbb a novellák, aztán a regények).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cowboy Bebop

Kíváncsi voltam erre a sorozatra, mert bár az anime nem a kedvenc műfajom, az űrhajós-westernes sci-fiket annál jobban szeretem. És az animéből is volt szerencsém egy-két részt (vagy egy animációs filmet? van ilyen belőle?) látni, és a téma tetszett. Csak hát anime. Aztán megjelent a Netflixen, és az elmúlt két éjszaka le is daráltam. Mint látható, nagyon kevés közöm van az alapműhöz, szóval talán ezért, de nekem baromira tetszett. Bár elsőre azért idegenkedtem tőle. Ahogy később utána olvastam, sok dologban eléggé mereven követték az animét, valószínűleg ez kelltett bennem némileg idegen érzetet.

Kezdjük a világgal. Bár a Naprendszer kolonizálása megtörtént, a bolygókat pedig űrkapuk kötik össze, amint hőseink leszállnak egy kolóniára, az olyan, mintha a Földön járnának a '70-es vagy '80-as években. Már az elején, az űrkaszinóban elkapott emiatt az ideg, amikor mai fegyverek (AK-47, M-16, Sigsauer) jelentek meg az emberkék kezében. Tudni kell, nagyon rühellem, amikor egy jövőben játszódó sci-fiben az alkotók b*sznak törődni a fegyverekkel, és még csak át sem alakítják őket mint a Star Wars-ban vagy az Aliens-ben, amikben ugye második világháborús fegyverek voltak, de az átalakítások miatt olyan futurisztikus ikonok születtek, mint az E-11, a DL-44 vagy az M41A. Erre itt meglátom az AK-47-et... Na mondom, megint egy olcsó sci-fi, mint a Stargate vagy a Firefly (szeretem őket, de ezek alacsonyköltségvetésű szériák voltak - bár a Firefly-nál legalább a fontosabb fegyvereke, mint Reynoldsét vagy Jayne-ét átalakították). Ez persze apróság, de nekem fontos, és olyasmi, ami végig b*szta volna a csőrömet, ha...

Ha nem derül ki, hogy mindez a koncepció része. Amihez azért hozzá kellett edződni. Tényleg, vannak olyan szakaszai, nem is rövid szakaszai a sorozatnak, amiket nézve rá nem jönnél, hogy ez egy űrhajós sci-fi. Vagy arra, hogy sci-fi. És van itt aztán minden, western, noir, még egy kis poszt-apokalipszis is. Mindezt megspékelve néha kifejezetten különös látvánnyal. De, amint hozzáedződik ehhez az ember, egész megszereti a sorozat kükönleges hihg-tech/retro világát, ahol a hiperkapukon átszáguldó űrhajón VHS lejátszó és katótsugárcsöves tévé van, ahol a hősök Glockot és Sínpisztolt egyaránt használnak, ahol az űrhajó simán leparkol egy olyan parkolóban, ami oldsmobile-okkal van tele.

Ami a sztorit illeti, a történet középpontjában három fejvadász, azaz cowboy áll. Az ex-gengszter Spike Spiegel, az ex-zsaru Jet Black és a rejtélyes múltú Faye Valentine, akik a Bebop nevű űrhajón járják a Naprendszert, hogy különösebbnél különösebb figurákat csípjenek nyakon. A főhős a trióból mindenképpen a John Cho alakította Spike, akinek múltbeli története ível át az amúgy laza, az epizódikusabb sztorivezetéshez közelebb álló évadon. Hozzá kötődik a famme fatal Julia és az évad főgonosza, Vicious is. Szerintem mind az öt karakter elég érdekes és szórakoztató lett, de nekem a legjobban Spike és Vicious tetszett. Az előbbi remekül hozza a laza, mindenre nagy ívben tojó figurát, akivel rovott múltja ellenére könnyű szimpatizálni. Míg az Alex Hassell által megformált Vicious egy szerintem tök jól megalapozott gonosztevő, akit még sajnálni is lehet, miután kiderül, miért olyan, amilyen. Bár amennyire tudom, ő lett a legjobban átírva az eredeti karakterhez képest, aki csak egy "gonosz vagyok, mert csak, és emiatt keveset is beszélek" sablonfigura volt.

Amúgy sajnos ez az egyik gyengesége a szériának. Olyan mértékben ragaszkodott a több mint 20 éves szériához, hogy néhány eleme már baromira unalmas. Olyan ősrégi, ma már kínos sablonok és sztereotípiák köszönnek vissza, mint a "társ a rejtélyes besúgó" és "a szerelő csaj leszbikus". Ezeket simán át kellett volna írni. A másik gyengeség, hogy szerintem a színészek néha zavaróan túljátszák a szerepeiket. És az az érzésem, hogy ez is koncepció része, mert nem csak az ismeretlen figurák tolják túl, de az ismertebb színészek is, akik más művekben sokkal visszafogottabban játszanak, sőt még a Cowboy Bebopban is sok olyan pillanat van, amikor nem tolják túl. Szerintem az alkotók ezzel is az animére akartak valahogy utalni, de ez baromi nagy mellényúlás volt. S szerintem ők is rájöhettek, mert ahogy haladunk előre az évadban, úgy lesz egyre kevesebb (vagy csak úgy szoktam hozzá?).

De mindent összevetve, szerintem a Cowboy Bebop egy kellemes kis sci-fi-western-noiros-szamurájos-apokaliptikus-fejvadászós sorozat lett. Hozzá kell edződni, az biztos, látványa, stílusa nagyon más, mint a hasonszőrű sorozatoknál, de ha az ember hozzá edződik, jót fog szórakozni rajta. Meg persze valószínűleg nem árt, ha nem hasonlítgatja valaki lépten nyomon az animéhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Dzséjt írta:

Olyan ősrégi, ma már kínos sablonok és sztereotípiák köszönnek vissza, mint a "társ a rejtélyes besúgó" és "a szerelő csaj leszbikus".

Nem emlékszem hogy bárki is leszbikus lett volna az eredeti anime-ban. Ha Faye-re gondolsz akkor ő kifejezetten az élőszereplős sorozatra lett leszbikus. Az anime-ben nem az volt. Az anime egyébként szerintem remekmű. Elképesztő ereje van az utolsó pár résznek. A klippek alapján nekem ezaz élőszereplős produkció nem nyerte el a tetszésem. Ráadásul úgy hallom hogy rengeteg helyen lelett butitva az eredeti. De az ajánlód alapján lehet teszek vele egy próbát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem emlékszem hogy bárki is leszbikus lett volna az eredeti anime-ban. Ha Faye-re gondolsz akkor ő kifejezetten az élőszereplős sorozatra lett leszbikus.

Faye nem szerelő csaj, meg őt néven neveztem volna. ;) Van benne egy szerelő (Mel, azt hiszem, így hívták) és az egész karakter erre a húszéves sztereotípiára lett ráhúzva. Ha nem volt benne, akkor nem az anime sara, de olyan jól hozzá passzol a többi ilyenhez, hogy simán elhiszem, hogy onnan vették át.

Lehet, ha ismerném az animét, kevésbé tetszene, de például az egyik haverom nagyon-nagyon szereti az animét, és ő is teljesen elégedett vele. Bár még nem látta végig, csak pár részt. A változtatások nagy része bejött neki, az a kevés, ami nem, szerinte az is működik az eredetitől elvonatkoztatva.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy hírlik hogy az Electronic Arts és az Amazon egy Mass Effect sori gyártásáról egyezkedik.

Remélem nem a játékokat fogják feldolgozni hanem valami új sztorit hoznak össze hozzá. Már ha lesz egyáltalán belőle valami.

 

"One of the company’s newest hopefuls in the arena is Mass Effect. Amazon Studios is nearing a deal to develop a series based on the best-selling sci-fi video game franchise from Electronic Arts."

 

Deadline

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke 4. rész előzetes. Színre lép Logain, az egyik Hamis Sárkány, aki azon férfi varázshasználók körét bővíti, akik romba dönthetik a világot, ezért félnek tőle. Az Egyetlen Hatalmat férfi nem használhatja anélkül, hogy egy idő után meg ne őrülne és a mágiája is pusztító.

Maten gondolom majd elkezd elhatalmasodni az őrület, mely az elátkozott tőr miatt van.

Színre lépnek a piros aes seadai-ok (varázslók), akik fanatikusan kutatják a mágiahasználó férfiakat. Liandrin elég kemény fanatikus volt a könyvekben is. Nynaeve először fókuszálja a Hatalmat. Jól néz, ki, végre kezdünk egy kicsit beérni az összetettebb sztoriszálakhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke 4. rész

Szintet lépett a sorozat, méghozzá nem is kicsit. Az első három rész csak lassan adagolta az infókat, ez a rész viszont erősen rákapcsolt. Világépítésben és karakterábrázolásban is nagyon nagyot szólt ez a rész. Talán innentől kezd el beindulni ez az eposz. Nagyon szép ugródeszka. Szerintem, aki belevág a sorozatba, legalább a negyedik részig tartson ki.

Nagyon tetszett ez a rész. Itt aztán minden volt. Humoros pillanatok, romantikus pillanatok, világépítés kibontása (legalábbi többet mutattak, mint korábban), drámai pillanatok, misztikus pillanatok és tragikus fordulat is. Szépen sikerült végigzongorázni az érzelmek széles skáláján.

Egy apró dolog nem tetszett csak, de az a dolog az én lágy szívemnek tudható be. Szerencsére azt a jelenetet nem nyújtották el, mert különben beárnyékolta volna azt a nagyszerű epizódot. Egyébként értem, hogy miért volt arra szükség, meg kellett mutatni, hogy a Sötét Úr szolgái kemények és végtelenül gonoszak.

Ami a legjobban tetszett, hogy rendkívül ráfeküdtek a készítők az őrzők és aes sedai-ok kapcsolatára, az Egyetlen Hatalom használata itt még érthetőbb lesz, jobb képet kap a néző arról, miért veszélyesek a Hatalmat fókuszáló férfiak és hogyan tudják a Hatalmat használni.

Eddig ebben volt a legtöbb varázsszövés is. És a csata se volt semmi. Szép meglepetések fognak várni a könyvszériát nem ismerőkre.

Spoiler

[spoiler] El se hiszem, hogy Nynaeve-ből ennyire szimpatikus karaktert tudtak faragni. Ez valami csoda. A végén, ahogy használja a Hatalmat, az egyszerűen epikus. Végre közelebb kerül Lanhez. Többet látunk az őrzőkből, megismerünk két újabb aes sedai csoportot, a zöldeket és a pirosakat. Rand és Mat szála nagyon jó. Az álmok tökéletesek. Egyedül a kislány halálát bántam. Az nem tetszett. Szerencsére nem mutatták sokáig. Nem bírom, ha gyerek hal meg. Perrin és Egwene szála persze most nem haladt előre, mivel a kolompárokkal vannak. Viszont ez a szál a világ misztikumát és hátterét erősítette. Az epizód végi összecsapás mindent vitt. Hatalmas volt. [/spoiler]

Az epizód vége meg fogja viccelni, azokat, akik nem ismerik a könyveket. Egyébként még kiemelném, hogy helyszínek tekintetében is volt bővítés, méghozzá nem is akármilyen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A League of Legends-ről csak annyit tudok, hogy valamilyen játék, ami betört az e-sportba, emiatt sűrűn előkerül a munkámban, ezért az agyamra megy és a hidegrázás elkap, ha meghallom a címét, Sokáig ezért is hagyott hidegen az ebből a játékból készült Netflix animációs sorozat, az Arcane. Olyannyira nem foglalkoztam vele, hogy talán 1-2 héttel ezelőtt, amikor hírt írtam róla, realizálódott benne, hogy ez egy Netflix animációs sorozat és nem egy DLC.

Aztán szembejött velem a Netflixen, meg híroldalakon, @Darth Cupsy is írt róla itt, meg a csapból is ez folyt ki, szóval gondoltam, ránézek. Merthát olyan hangzatos dolgok hangzottak el róla, minthogy "a világ legjobb animáicós sorozata", meg "ennél jobb sorozat még soha az életben nem készült", és persze "új mércéje van az animációs sorozatoknak", meg "a világ legjobb tévésorozata". Az ilyenektől mondjuk általában viszolygok, de a sorozat trailere meggyőző volt.

Nos, ha nem is nevezném a világ legjobb sorozatának, és szerintem azért új mércét sem állít feltétlen, az biztos, hogy kiemelkedő alkotásról van szó minden téren. A látványvilág egyszerűen pazar. Afféle fantasy-steampunk keverék, engem leginkább a Disshonored és a Bioshock Infinite című játékok látványvilágára emlékeztetett. Nagyon hangulatos, remek a stílus és az animáció csúcs. Simán mozifilm minőség.

A történet is remek, a fordulatok nem feltétlen számíthatóak ki előre, főleg, ha nem ismered a játékot. Nekem például gőzöm sincs róla, szóval volt egy pár WTF momentum. De ami igazán tetszett, az a zene - nagyon ütős mind a score, mind hozott anyag - és a karakterek. Remek szereplőket vonultattak fel, senki sem fekete-fehér, nincsenek abszolút hősök és szupergonoszok. Még az évad főgonoszát is lehetett kedvelni kicsit, néhány aspektusát, a céljai is érthetőek voltak, csak a módszerei nem voltak éppen emberiek. Ám akik körül a világ forog, az itt egy testvérpár, Vi és Powder. Itt jött igazán jól, hogy nem ismerem a játékot, annak szereplőit és háttérvilágát, mert az ő sorsuk hajtott előre, nem tudván, mi lesz a vége. És ennek a kacskaringós útnak van néhány "nekiszaladszafalnak" szakasza. Vaó!

Szóval remek sorozat, amire érdemes benevezni, ha szereted az animációs témát, a felnőttes, komorabb sztorikat és a fantasy-val kevert steampunkot. Mindenképpen egy igazán kiváló, kimagasló alkotásról van szó. Jöhet a második évad.

Spoiler

De, ha kinyírták Melt, én megőrülök.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A történet is remek, a fordulatok nem feltétlen számíthatóak ki előre, főleg, ha nem ismered a játékot.

 

Igen, ez nagy előnyünk, mert ahogy olvastam Powder sorsa nem volt kérdés egy LoL játékosnak, meg még vannak ilyenek biztosan, csak nem mertem tovább olvasni azt a cikket hátha valamit eldurrantanak, ami még nem volt a sorozatban.

 

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Hát ezt meg tudom érteni! :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Igen, ez nagy előnyünk, mert ahogy olvastam Powder sorsa nem volt kérdés egy LoL játékosnak, meg még vannak ilyenek biztosan, csak nem mertem tovább olvasni azt a cikket hátha valamit eldurrantanak, ami még nem volt a sorozatban.

Igen, Powder kifejezetten olyan karakter, akinek története nekem nagyon nagyot ütött így, hogy nem tudtam, ki is ő valójában. Én sajnos tovább olvastam, így három karakterről már biztosan tudok jövőbeli infókat. De szerintem még így is izgalmas lesz a második évad, hála annak, hogy behoztak új szereplőket is, ami kicsit átalakította a viszonyrendszert.

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát ezt meg tudom érteni! :yes:

Na nem csak azért, ahogy kinéz (bár azért is), hanem mert szerintem ő volt a legérdekesebb karakter Powder mellett.

Spoiler

Az elején még úgy tűnt, mintha ő afféle ármánykodó gonosz lesz, aki megpróbál hasznot húzni a csodafiúból és hatalomra tör. Aztán kiderült, hogy száműzött, hogy miféle alak az anyja, és a végén már ő volt az, aki a legtöbbet igyekezett tenni a békéért és a város biztonságáért. Még azt a hülyegyereket sem használta ki, hanem a jó irányba terelgette. És pont most lenne még érdekesebb, hogy a gyűrű letételével szakított a múltjával.

Remélem, a készítők nem ölik meg, hogy aztán az anyja vegye át a helyét, akivel egy másodpercig nem lehet szimpatizálni még úgy sem, hogy megmutatta, azért a biotikus tank felszín alatt van anyai oldala is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke 5. rész

Ez rész már kevésbé volt mozgalmas, de azért az előző részben meglévő szintugrást tartották. Sokkal jobban megmutatták, mit is jelent az őrző és az aes sedai közötti kapcsolat.

Spoiler

[spoiler] Tar Valont kaptuk meg Caemlyn helyett. Szerintem jó megoldás. Így hamarabb kapunk részleteket az aes sedai-ok világából és a politikájukból. Nynaeve változatlanul szimpatikusabb, mint a könyvekben. Szegény Steppint nagyon megsajnáltam. Rand és Mat szála kevésbé izgalmas, de Rand tekintetében ott voltak az újabb intő jelek. Emlékszik a Sárkánybércre, Logain felnéz a srácokra és erősen felkacag. Egwene és Perrin szála izgalmas és feszültséggel teli. Szegény Perrinből kibukik a lelkiismeret-furdalás. Egwene nagyon megértő és melegszívű volt ezzel kapcsolatban. Aemon Valda egy hatalmas szadista vadállat, a színész alakítása tökéletes. Sokkal jobb volt így ez a jelenet, mint a könyvben. A szökés nagyon jóra sikerült és örültem a farkasoknak, Egwene ébredező erejének és Perrin farkasszemének is. És Loial is színre lépett. Nem így képzeletem el a könyvek alapján, de a színész hozta azt az alakítást, amit vártam ettől a karaktertől. Szép lett. [/spoiler]

 

Szóval az előző részben elkezdett beindulni a sorozat, itt pedig folytatódik annak mélyítése.  Továbbra is azt tudom tanácsolni a sorozatba belekezdőket, hogy tartsanak ki legalább a 4-5. részig.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nagyon bejövős a Dexter új szezonja.

 

Spoiler

Dexit most már szinte teljesen utolérte a múltja. Eddig előkerült a gyilkolászás, a gyerek plusz kiderült hogy kicsoda, a kövi részben meg helyszínelhet. Szorul majd a hurok "Kört" nyaka körül.

Lassan a Harry gyereknek is lehetne egy sötét utazója. A néhai nevelőanyucija be is tölthetné azt a szerepet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, lassan küszöbön van az új Stargate sorozat. Brad Wright, a három korábbi sorozat producere, még novemberben adott interjút, amiből kiderült, hogy a pilot forgatókönyve készen van, bemutatták az Amazon/MGM vezetőségének. A széria folytatás lesz, de egy olyan érában fog játszódni, amiben a csillagkapu már nem rosszúl őrzött hadititok, hanem publikusan ismert. És természetesen mindent tud az emberiség a goa'uldoktól Atlantiszon át a Destiny-ig. Egyelőre azonban még nem kapott zöld utat a show, mert a stúdiókat most leköti az adás-vétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vaják  második évad közepén vagyok (négy részt láttam). Összességében tetszik. Vannak pozitivumok és negativumok egyaránt.

 

Negativumok:

-Néhány történeti szál kissé érdektelen

-A mellékszereplők egy része -pláne a kis időre felbukkanó witcherek - inkább csak unalmas biodiszletek

-Kicsit az egész sztori egy helyben toporog

-A világépités lehetne ennél sokkal jobb

 

Pozitivumok:

-A büdzsé megnőhetett mert az egész sokkal látványosabb

-Az első rész úgy ahogy van egészen kiváló volt

-Henry Cavill továbbra is szenzációs. Mindig amikor feltűnik rögtön ugrik egyet minőségben a sorozat

-A Geralt-Ciri páros nagyon jól működik és Triss is sokkal jobb ebben az évadban

-A hátborzongatóbb/szörnyes részeket nagyon jól elkapták

-Az egész úgy ahogy van kellemesen elszórakoztat minden hibájával együtt is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke 6. rész

Ez most egy visszafogottabb rész volt minden tekintetben. Csak egy apró dologban történt előre mozdulás a cselekményben. Viszont nagyon jól bemutatja az aes sedai-ok világát, az Amyrlin Trónt. Érdekes lett Moiraine és Siuan kapcsolata, de ennyi belefér. Ennél a résznél azt éreztem, hogy most már ennyi titokzatoskodás és misztikum az Újjászületett Sárkányról elég lesz. Remélem, most már további konkrétumom jönnek. Talán ennél a résznél fejtették ki valamennyivel jobban a próféciákat, de ezzel se estek túlzásba.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke 7. és 8. rész

Egyben értékelem, mert az utolsó két részt egyben láttam. A 7. rész végre véget vet a 

Spoiler

[spoiler] rejtélynek. Rand az Újjászületett Sárkány. Több, visszaemlékezéses jelenetben fény derül Rand múltjának titkára, köztük a születésének titkára is. Nagyon tetszett Rand anyjának harca a Sárkánybércnél. Az átjáróban lévő részek is nagyon tetszettek. Machin Shin, a Fekete Szél óriási volt. Őszintén szólva sokkal jobban tetszett a megjelenítése itt, mint a könyvben. Ez a változtatás mindenféleképpen pozitív. Fal Darában megnyomták a gombot a szereplők érzelmein és a drámán. Tetszett Nynaeve és Lan előrehozott románcának kezdete. Nynaeve sokkal szimpatikusabb itt. Min felbukkant, ezúttal Fal Darában. Valahogy őt annak idején ázsiainak is el tudtam képzelni. Örülök, hogy fény derült a titokra és tovább ment a cselekmény. [/spoiler]

8. rész

Nos, finoman szólva is érdekes lett. Itt tényleg nagyon sok lett a változtatás. Voltak, amik nem igazán tetszettek, de voltak olyanok is, melyek bejöttek, szóval vegyes a kép. 

Spoiler

[spoiler] Hiányoltam a Zöld Embert, a Kitaszítottak megjelenését, Loial nagyon remélem, hogy nem halt meg. Ha mégis, akkor ez egy olyan változtatás, melynél húzom a szám. De ha már egyszer ilyen Supergirl típusú aes seadait csinálnak, aki néha fel is tudja támasztani az embereket, akkor hozzák vissza Loialt is. A Kitaszítottak megjelenése már nagyon jó lett volna itt. Nagyon remélem, hogy a második évadban már jönnek. Tudom, hogy sokan vannak, talán emiatt féltek behozni őket jobban már a sorozat elején? Rand nagy akciója a Tarwyn-nál szintén elmaradt, de remélem ezt pótolják majd valamilyen formában később. Biztos úgy gondolták, hogy Rand-nek majdnem minden könyv végén van valami nagy akciója, vagy jelenete, hát most még ne legyen. Remélem azért csinálták ezt, hogy a későbbi nagyobb Hatalom használata nagyon nagyot üssön. Kiemelném viszont, hogy a konfrontációja a Sötét Úr képmásával, viszont nagyon tetszett, jobban is lett valamivel, mint a könyvben. A tarwyni csatát szépen sikerült ábrázolni, Rand hiánya ellenére is szép és epikus lett. Végre előkerült a Kürt is. Az epizód elején végre látható lett Lews is. Azt a hibát észre lehetett volna venni, hogy Lews nem az Újjászületett Sárkány, hanem maga a Sárkány. Érdekes, hogy itt Lews egy olyan figura képét kelti, aki nagyon magabiztos, és sokkal jobban meg van győződve arról, hogy amit tesz, az helyes. Hát nagyon nem az. Viszont így érdekesebb lett a figurája. Ezt pozitív változtatásnak könyvelem el, nekem ez jobban tetszett, mint a könyvben. Moiraine elcsendesítése. Hát ez egyelőre nem tetszik. Remélem, hogy ha már ennyire belenyúltak a Hatalom használatába, akkor a készítők ezt visszacsinálják majd. Meglátjuk. A seanchanok belépője óriási volt. Az epizód végén szét lett szedve a csapat és szinte majdnem mindenki megkapta a magának kijáró szerepet. A Világ Szeme végkifejletében őszintén szólva egy kissé zavart, hogy Aginor és Balthamel olyan könnyen lenullázott mindenkit, és Super Rand-re volt szükség, hogy helyre billenjen minden. Ehhez képest pozitív, hogy a záróepizódban hangsúlyosabbak lettek a szereplők cselekedetei. [/spoiler]

Az évadzáró lehetett volna jobb, de azért nem lett rossz, sőt kifejezetten egész jóra sikerült. Ezt az epizódot inkább a szélesebb közönségnek szánták és nem a könyvsorozat ismerőinek.

Az eddigi epizódokban szép számmal láthattunk változtatásokat a könyvhöz képest. Szerencsére a legnagyobb alapok azért mégis maradtak. Most, hogy belegondoltam, naivak voltak azok az olvasók, köztük én is, hogy abban reménykedtünk, nem lesznek túl nagy változtatások. Viszont a sorozat készítői többször is megjegyezték, hogy az első évadban lesznek elemek a második, harmadik könyvből. Illetve azt is, hogy az első könyvből kimaradtak a későbbi évadokban jönnek. Ebből egyértelmű következtetést le lehetett volna vonni: számítsunk változtatásokra, csak a cselekmény nagyobb magja marad meg.

Spoiler

[spoiler] Őszintén még Elayne-t is hiányoltam [/spoiler]

Ennek ellenére azt tudom mondani, hogy jó indítás volt. Az alapozás kitűnő volt. A kimaradt dolgokat remélem annak számlájára tudhatjuk be, hogy évadról évadra nagy szint ugrásokat szeretnének. Mostanra megbarátkoztam, illetve megbarátkozom a gondolattal, hogy több nagy változtatás volt, van és lesz. Viszont nemrégiben olvastam újra a Világ Szemét. És őszintén szólva, ahogy olvastam, az volt bennem az érzés, hogy ha ezt a könyvet 90-100%-os arányban próbálták volna adaptálni, akkor elvérzett volna a nagyközönség előtt, elég sűrű „Gyűrűk Ura copy” kiabálások közepette. Biztosra veszem, hogy a változtatások ennek voltak köszönhetők. El akartak térni a Gyűrűk Ura érzéstől, ami azért nagyon jelentősen ott van a könyvsorozat elején. Ebben végül is sikerrel jártak.

Voltak változtatások, melyek tetszettek, voltak, melyek kevésbé, de hát tökéletes megvalósítás úgysincs.

Várom a folytatást, remélem, hogy végig tudják vinni a teljes történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke évadértékelés

Számomra nagy öröm volt az, hogy elkezdték megfilmesíteni Robert Jordan epikus fantasy sorozatát, Az Idő Kerekét. Egy hosszú, rengeteg szereplőt megmozgató hatalmas eposzról van szó, mely egy grandiózus történetet mutat be. Egy háromezerrel évvel korábban bekövetkezett óriási katasztrófát követően újjászületik a történelem egyik leghatalmasabb varázshasználója, akinek a sorsa az, hogy megmentse a világot a Sötét Úrtól és pontot tegyen a Fény és a Sötétség küzdelmének végére. A bökkenő az, hogy ez a kiválasztott, az Újjászületett Sárkány lehet, hogy közben el is pusztítja a világot. Robert Jordan világában nagy hangsúlyt kapnak az összetett kultúrák, sokszínű és eltérő karakterek, az újjászületés buddhista motívuma és a kereszténység Megváltó motívuma is. Amikor Jordan elkezdte írni a sorozatot, már megtervezte az elejét és a végét is. A probléma ott jött be, hogy időközben nagyon felduzzasztotta a cselekményt a különféle szereplőkkel és hatalmi frakciókkal. A kezdetben még nagyjából 6 kötetre tervezett sorozat végül 14 részes lett kiegészülve egy előzmény kötettel és az író sajnálatos halála miatt Brandon Sandersonra hárult a befejezés feladata, melyet a népszerű fantasy-szerző Jordan jegyzeteiből kiválóan megoldott.

Az Idő Kereke megfilmesítése már hosszú ideje napirenden volt, de valahogy sosem tudták összehozni. Ez elsősorban a történet óriási terjedelmének és a rengeteg szereplőnek volt köszönhető. A Trónok Harca sikere adott egy lökést az élőszereplős változathoz, mely tv-sorozatban érkezett meg hozzánk.

A Tv-sorozat készítői óriási fába vágták a fejszéjüket. Kb. 8 évadba kéne belesűríteni ezt 14 könyvet. Már az elején lehetett sejteni, hogy ez bizony változtatásokat fog maga után vonni. A kérdés csak a volt, hogy ezek milyen változtatások lesznek és mennyire indokoltak? Nyilván ezt mindenki maga dönti el, hogy melyik kategóriába esik.

Én inkább a könyvhű adaptációk híve vagyok, de az világos volt számomra, hogy ilyen típusú feldolgozást nem fognak csinálni. Ennek egyik oka Jordan stílusában, cselekményszövésében és bizonyos karakterábrázolásban keresendő. Robert Jordan rendkívül részletesen ír. Nála minden kavicsinak megvan a maga helye, nem sajnálja az oldalakat az aprólékos táj-, ruha-, vagy éppen környezetleírásra. Az ember tényleg úgy érzi, hogy ott van ebben a világban. Sajnos ennek az a hátulütője, hogy a cselekmény nagyon sokszor cammog. Világépítésben és karakter ábrázolásban első osztályú a szerző, de a cselekmény dinamikája hullámzó. És mivel óriásira duzzasztotta a cselekményt, egy idő után érezhető volt, hogy nehezen tudja a szálakat odavarrni, ahová szeretné. Az alkony keresztútján ebből a szempontból könyvsorozat mélypontja lett, azt a könyvet tv-sorozatban kb. 2 epizódban fel lehetne dolgozni, bár lehet, hogy még annyi is sok neki. Az első könyvből, A Világ Szeméből szépen kijutott ebből a cammogásból, elegendő, ha a szereplők faluról falura való vándorlására gondolunk. Ezt a néha lassú cselekmény-szövést tudtam, hogy nem fogják tartani és igazam lett. A mai kor embere sajnos nem viseli el, ha túlságosan is lassan mennek a dolgok. A tv-sorozat első évadjában a néző azt tapasztalja, hogy nagyon gyorsan beindulnak az események. Ebben bizony az Amazon pénztárcája is ludas volt, hiszen, nem engedték meg a két órás bevezető epizódot és helyette egy órás lett az első rész. Az évad folyamán ez a gyorsabb tempó hol előjött, hol lassítottak a cselekményen. Az első résznél azért éreztem, hogy szükséges lett volna az a két órás bevezető, amit végül nem adtak meg. Az utolsó részre is ráfért volna egy két órás zárás.

Nézzük meg a cselekményszövés egy másik érdekes motívumát. A 80-90-es évek fantasy könyvei nem tudták kikerülni azt, hogy erősen át kell venni Tolkien alapművéből, A Gyűrűk Urából bizonyos motívumokat, elemeket. Így járt el Raymond E. Feist, Margaret Weis és Tracy Hickman, David Eddings…stb. Jordan is így tett, A Világ Szeme című könyvben nagyon erősek A Gyűrűk Urás elemek és párhuzamok. Az író annak idején valószínűleg a kor fantasy olvasóinak így próbált megfelelni. Ez volt az a pont, amit a készítők is jól éreztek. A Gyűrűk Ura motívumokat valahogy tompítani kellett, hogy enyhítsék az „ez egy Tolkien-másolat” bekiabálásokat. Emiatt is dönthettek úgy, hogy több cselekményszálat kivágnak az első könyvből, átalakítanak, máshogy ábrázolnak, bizonyos karakterek, helyszínek a későbbi könyvekből előrébb kerülnek. Ezt az esetek többségében szerintem sikerült jól megoldani, még ha nem is kifogástalanul. A Gyűrűk Ura utánérzést sikerült tompítani.

Spoiler

Caemlyn kimaradt, helyette előrehozták Tar Valont. Elayne kimaradt, majd jön a második évadban. A hősök kevesebbet időztek el Shaddar Loggoth-ban. Egy csomó falu, kisváros kimaradt Rand és Mat és vándorlásából – ezért különösen hálás voltam. Előrehozták az aes sedai-ok és az őrzők bemutatását már az első évadra és az aes sedaiok közötti ellentétekből is kaptunk.

Helyette viszont valószínűleg sok néző úgy fogja érezni, hogy a Trónok Harcára jellemző cselszövések és intrikák bizonyos szinten vissza fognak köszönni.

A Világ Szeme könyvben központi szereplő egy bizonyos személy. Róla már egész korán sejteni lehet, hogy kicsoda.

Spoiler

 Rand A Világ Szeme központi figurája, a többiek a regényben sokszor csak másodhegedűsnek tűnnek. A könyv végén pedig szinte mindenki más le lesz nullázva, miközben Rand mindent megold és egy csomó nagyszerű pillanatot kap.

A sorozat első évadában ez nem így lesz. A készítők már itt az első évadban megnövelték a többiek szerepét, méghozzá jelentős mértékben. Természetesen a mai kor szellemének megfelelően a női karakterek szerepe rendkívül erősen megnövekedett. Ez odáig eljutott, hogy több szereplő olyat is tud, melyet a könyvben nem igazán. Sőt az évad végére sajnos egy kissé átestek a ló túlsó oldalára. Míg a könyv végén, szinte minden az Újjászületett Sárkányon múlik, az évad végén most szinte majdnem minden a társain és a barátain múlt. Persze azért a Sárkány is kapott egy nagyobb szerepet, de korántsem akkorát mint a könyvben. A Világ Szeme regényben

Spoiler

Rand túlságosan erős főszereplő voltát biztos voltam benne, hogy nem hagyják meg, hisz a többieket is ki akarják bontani.

Ez részben jól sült el a sorozat nagy részében, részben rosszul az évad végére. Merem remélni, hogy azért ebből tanulnak a készítők és az évad végi negatív reakciók miatt ez majd igyekeznek ellenpontozni a második évadban.

E mellett több karaktert igyekeztek a könyvbéli változatukhoz képest árnyalni, pluszt hozzáadni. Azt persze mindenki maga eldönti, hogy ez hogy jött át. Ami pozitívum volt, az, hogy egy általam eléggé utált szereplőből egy szerethető figurát csináltak. Ez óriási plusz pont.

Spoiler

Ugyebár Nynaeve-ről van szó. Perrin esetében nagyot néztem. De végül is így nagyobb drámát kapott az ő figurája és hitelesebbnek tartom azt, hogy miért tartózkodik az erőszaktól és a fegyverektől. Mat, aki egyszerű csirkefogó volt sokáig, szintén árnyalt ábrázolást kapott, egy szerethető, gondos figurát, akiben azért ott lappang az a sötétség is, mely a sorozatbéli családi traumák következtében kialakult benne. No és persze ott a tőr, mely azért előhozta ezt belőle. A széria végén Matet hamarabb visszaküldték Tar Valonba a készítők, melyet nem tarottam nagy tragédiának. Hiába érvelnek azzal, hogy ő nem ilyen, de a tőrrel való kapcsolata még nincs megszüntetve és Mat ezen változatában ott voltak a traumák is, az apja miatt, melyek a tőr mágiája miatt felszínre kerülhettek. Rand esetében nagyon sok volt  a misztikum, és végül az évad végén sokkal kevesebb szerepet kapott, amit nagyon sajnáltam. Pozitívum, hogy a sorozat készítői nem akartak már az elején egy Super Rand-et, akinek amúgy is bőven lesz még sok nagyszerű pillanata. Negatívum, hogy túl kicsi lett a szerepe, és többieké túl nagy. Viszont legalább nem nullázták le a többieket. Egwene tényleg nagyon nagy szerepet kapott. Akik nem kedvelték a karakterét ennek biztos nem örültek, de én szerettem őt nagyrészt, úgyhogy a szerepeinek többsége rendben volt, csak az utolsó részbeni megjelenését eltúlozták feleslegesen.

Szóval bizonyos karakterek szerepe megnövekedett, és egy bizonyos szereplő tettei mintha kisebbek lettek volna. Ami rossz, hogy ezzel biztos sok olvasót magukra haragítottak. Viszont még folytatódik a sorozat és ezt lehet ellensúlyozni a második évadra. Az első hét rész nagyjából jól kezelte a változtatásokat és a cselekményszövést, az utolsó részre sajnos a készítők átestek a ló túlsó oldalára. Az utolsó részbeni változtatások közül is volt ami, tetszett, de én se értek egyet azzal, hogy így, ilyen erősen kellett volna átírni az eseményeket és a karakterek cselekedeteit. Viszont még így is volt olyan változtatás, ami izgalmassá tesz egy fontos pontot. 

Spoiler

Ez Lews Therin szerepe lesz. A sorozat úgy tálalja őt, hogy jót akart, de nem mérte fel a következményeket és túlságosan magabiztos volt. Árnyaltabb szereplés a könyvbéli túlságosan is jóságos Lews-hoz.

Összegzésként. Voltak olyan változtatások, melyek indokoltak voltak? Igen voltak, és hellyel-közzel majdnem a végéig ezeket egész jól kezelték, még ha nem is tökéletesen. Voltak hiányosságok és indokolatlan változtatások? Igen, ezekből is kijutott, aztán mindenki döntse el maga, hogy melyiket hova sorolja. Én hiányoltam a 

Spoiler

Kitaszítottakat. Rand szerepe most még túl kicsi lett és túlságosan sok volt a változtatás az évad végére.

Remélem, ezt a későbbi évadokban tudják majd ellensúlyozni és lesz rá esély. Randnek még számtalan nagy szerepe lesz és ezek közül biztos látni fogunk néhányat, valószínűleg lesz, ami módosítva, több könyv elemét összemosva lesz ábrázolva. Talán nem túl nagy tragédia, hogy ilyen lett az évadzáró, bár lehetett volna sokkal jobb is. Én ennek ellenére remélem, hogy odafigyelnek a finálé negatívabb visszhangjára és a második évadra ezt javítják valamennyire. Biztos, hogy a második évadban is lesznek eltérő dolgok, hisz, ha jól olvastam nagyrészt a második és a harmadik könyvet gyúrják egybe. De még van esély megnyomni a gombot. Az első könyvnél amúgy is érződik, hogy ez csak a sorozat eleje és a nagy dolgok még csak ezután jönnek. Ha a sorozat követi ezt, és legalább a magesemények nagyjából megmaradnak, akkor még lehet nagyszerű a második évad. Ha meg mégse, akkor ennyi volt, és maradnak a könyvek.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapítvány

Kifejezetten jó adaptáció, annak ellenére, hogy csak nyomokban tartalmazza az eredeti történetet, egyelőre legalábbis. :) Itt még inkább az történt, mint A hobbit esetében, hogy az eredeti történetet megszínesítették egy csomó olyan részlettel, amiről még csak szó sincs a könyvben, de amint ezt elfogadtam, onnantól vitán felül remek volt az egész évad. Kiemelném Lee Pace alakítását császárként, már csak miatta és az egész császári szálért érdemes megnézni, de nekem a Terminus-szál is kifejezetten tetszett. Egyedüli negatívum, hogy Gael Dornick karaterét néha idegesítőnek találtam. 

És szerintem az Alapítvány eredeti története igazán még csak most fog beindulni, ami az első könyv második fele kb. - már ha azt akarják követni a készítők, amiben azért én nem vagyok biztos. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi időben - ez nagyjából a nyár végétől egészen mostig értendő - sikerült megnéznem pár igazán érdekes sorozatot.

 

For All Mankind 1. évad: Az Apple Tv+ egyik nyitócíme már a kezdéskor megragadta az érdeklődésemet. Sajnos egy idő után lemaradtam, viszont szerencsére tavaly sikerült pótolnom és betudtam fejezni az első évadot. A történet egy alternatív idővonalat mutat be: mi történt volna, ha nem az Amerikaiak érnek elsőnek a Holdra? Az egész sztori egy megfordított eseménnyel kezdődik, amely elindítja az USA és a Szovjetunió közti űrháborút. Mindkét ország elkezdi a pénzt beleölni különböző projektekbe, a kulcs az, hogy ki dolgozik gyorsabban és végül kié a dicsőség. Ez az egész mind háttérként szolgál a Baldwin és Stevens családnak, akiknek életútját követjük figyelemmel, továbbá a nők helyzete is bőven előkerül. Egy karakterdráma tárul elénk. Nagyon izgalmas volt az egész évad, akció nem annyira történik benne, sokkal inkább a karaktereken és a döntéseik következményén van a hangsúly. A sorozat továbbá gyönyörűen bemutatja, miképp alakul egy asztronauta élete mind a Földön való felkészülésben, mind az űr sötétjében. Hamarosan belekezdek majd a 2. évadba.

maxresdefault.jpg

 

 

Dickinson 1. évad: Egy újabb Apple Tv+ sorozat. Eme komédia Emily Dickinson amerikai írónő fiatal életét mutatja be Hailee Steinfeld főszereplésével. Érdekes sorozat, amely szépen bemutatja az 1800-as évek Amerikáját, miképp házasodnak és viselkednek a férfiak és nők. Továbbá egy felnövéstörténetet is követünk, továbbá az írónő megszületését. Minden egyes rész egy-egy Dickinson vers megalakulásáról szól, miközben Emilynek meg kell küzdenie a kor eszméjével és szülei akaratával. Hailee sziporkázik a szerepben. Tetszett, mindenképpen megtekintem idén még a sorozat 2. és 3. évadját is. :)

ba8b194d66a645bc1c3badff932c0bf0_706x397

 

 

Sex Education 3. évad: A Netflix sorozata újra visszatért. A 2. évadban kicsit sokaltam a már-már mindenki kavar mindenkivel irányvonalat, szerencsére ezt ebben az évadban visszább vették. Érdekes volt az új évad fő története, ahogy az egyes karakterek milyen irányba javultak vagy éppen nem. Isaac valamilyen szinten javult nálam, de még mindig nem szimpi. Otis és Maeve története érdekes fordulatokat vett, különösen Otis változásán lepődtem meg. Örülök, hogy érkezik a következő évad, mert nem kicsit maradt nyitva a történet.

ylulnlieiffpuzdy_1629736533.jpeg

 

 

Cobra Kai 1. évad: Már egy ideje figyelemmel kísértem a sorozatot, karácsony körül pedig elhatároztam, hogy belekezdek. Ezt végül előző nap este tettem meg, apámmal megnéztük az első négy részt, majd reggel folytattuk is és ledaráltuk a maradék epizódokat. Micsoda élvezet volt nézni a sorozatot. Az 1984-es Karate Kölyök az egyik kedvenc filmem, kiskoromban VHS-en rongyosra néztem a filmet. Sajna a második és a harmadik részére nem annyira emlékszem - előbbit biztosan láttam legalább egyszer, a harmadik film viszont nagyon valószínű, hogy nem volt meg, pár klippet láttam belőle - de az első az örök klasszis nálunk. Pl. tavaly szilveszterkor BUÉK után megnéztük a filmet. :D

De visszatérve a sorozathoz, nagyon jól sikerült darab. A humor különösen üt és nagyon jó újra látni Danielt és Johnnyt, ahogy a rivalizálásuk újra felszínre tör. Az új karakterek is brillíroznak, a régiek pedig hozzák a régi - ámbár az idő elteltével új - formájukat. Érdekes volt látni, hogy mi lett a karakterekkel. És úgy néz ki, hogy ez még csak a kezdet. Szilveszterkor jelent meg a Netflixen a 4. évad, szóval lesz mit néznem idén. :D

MM-420%20Cobra%20Kai.jpg?itok=FEftVpZs

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.