Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Én még igen, bár nekem az utóbbi években már a Fear TWD jobban bejön. :) Remélem, az utolsó évadra azért odateszik magukat.

A képregényt magyarul követem (ott most tartanak a Suttogós szál vége felé), így vakon repülök a végjátékba. :D 

 

Én már csak megszokásból nézem mindegyiket, trailer alapján még jó is lehet a TWD utolsó évada :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én más okból szakítottam Luciékkal. Az ikertesós vonal nem igazán jött be.

Spoiler

Az a jelenet amikor Misi angyalszerkóban lebegett és szövegelt Dani előtt be is tett valamennyire.

Már szinte kínos volt néznem. Aztán azt a szezon felet még letudtam de a folytatáshoz már nem volt kedvem. Az ide bepötyögött dicsérő kommentek se hozták meg. Amúgy nem kizárt hogy valamikor folytatni fogom.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre érkeztek képek az Idő Kerekéhez.

Előzetesnek kéne már jönnie hamarosan. Az első képen az egyik üldözött férfi varázshasználó van a ketrecben. A második egy elátkozott városban játszódik, Moiraine varázslónővel és védelmezőjével. A harmadikon a lány Egwene, varázshasználó, a fiú, pedig az elképesztő erőkkel bíró kiválasztott varázshasználó.

 

The Wheel of Time

 

The Wheel of Time

 

The Wheel of Time

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mennyire normális az, hogy egy induló, nagyszabású tv-sorozatnak még kb. 2-2 és fél hónappal a megjelenése előtt még nincs előzetese? Főleg, ha egy új sorozatról van szó.

A Mandinál is csak augusztusban kaptunk előzetest, a premier pedig novemberben volt. Szerintem egyelőre nem kell aggódnod, a marketing a streaming szolgáltatásokon ilyen, az utolsó 1-1,5 hónapban kezdik el a promóciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag holnap, szeptember 2-án jön az első Idő Kereke előzetes. A Youtube-on az egyik a tv-sorozattal is foglalkozó csatornák élő kibeszélőt is tartanak 17:25-kor. Már csak az a kérdés, hogy ez a 17:25, mely a Youtube-on szerepel mely időzónához tartozik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 hours ago, Darth Revan9 said:

Állítólag holnap, szeptember 2-án jön az első Idő Kereke előzetes. A Youtube-on az egyik a tv-sorozattal is foglalkozó csatornák élő kibeszélőt is tartanak 17:25-kor. Már csak az a kérdés, hogy ez a 17:25, mely a Youtube-on szerepel mely időzónához tartozik?

Milyen országbók van az a youtube csatorna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Milyen országbók van az a youtube csatorna?

Nem tudom. De egy ismerősöm szerint az egyik weboldalon van egy visszaszámláló az előztesig és azok alapján a 17:25 magyar idő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És megérkezett. Majdnem leestem a székről. Annyira csodás. Nem emlékszem, mikor örültem utoljára ennyire egy előzetesnek. Eddig nincs kétségem afelől, hogy jó lesz. Legalábbis az első kedvcsináló remek lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Történet vezetésében teljesen más lesz a GoT-hoz. Egyébként Az Idő Kereke írója Robert Jordan és George Martin voltak. (Jordan már évek óta meghalt) Egyszer olvastam, hogy Martin többek között Jordan unszolására döntött úgy, hogy kiadja a Trónok Harcát.

 

Az Idő Kereke egy elképesztően komplex és összetett fantasy világ. Ez a világ 3000 évvel korábban egy óriási világtörést szenvedett el.  A Sötét Úr megmérgezte a mágiának azt a felét, melyet a férfiak tudtak használni. Az összes férfi varázsló megőrült és óriási világpusztítást vitt végbe. Köztük volt minden idők egyik leghatalmasabb varázslója, Lews Therin Telamon. Ő viszont a Próféciák szerint újjá fog születni. Ez az idő most jött el. Egy ifjú tehetséges mágiahasználó fiatalember testében születik újjá. A fiú és a barátai egy eldugott faluban élik hétköznapi életüket, mikor rejtélyes alakok és szörnyek veszik üldözőbe őket. Felbukkan egy varázslónő, Moiraine, aki pont őket keresi, mert tudja, hogy meg fogják változtatni az egész világ sorsát. Nem csak a főszereplő fiú, hanem a barátai is különleges képességek birtokában vannak. Mindannyiukra szükség lesz, hogy összefogják a megosztott világ népeit, hogy aztán az Utolsó Csalában szembeszállhassanak utoljára a Sötét Úrral.

Ebben a világban rendkívül sok összetett kultúra és nép lesz. Sivatagi nomádok, tengerentúli hódítók, fanatikus lovagok, nagy hatalmú, a világ sorsát alakító varázslónők. És egy nagyon egyedi mágia rendszer, mely meg van osztva. A férfiak varázsereje kiszámíthatatlan és pusztító is. A nők varázserejével minden rendben van. Épp ezért a varázslónők ebben a világban óriási hatalomra és befolyásra tettek szert.  Viszont ők is megosztottak, rendkívül sok frakciójuk van.

A történetben nagyon sok lesz az utazás, epikus csaták, óriási varázspárbajok, összetett karakterek - a sorozat erőssége a sok összetett női karakter lesz.

Nem kevés szerelmi szál. De leginkább egy  epikus és hatalmas történet.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez abszolút nem a világom, a leírtak alapján továbbra is GoT feeling (az a sorozat se a szívem csücske, sőt) egy adag varázslással nyakon öntve. Neked viszont jó szórakozást hozzá, Revan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig totál más lesz, mint a Trónok Harca. A Gyűrűk Ura érzést inkább hozza. Az első könyvben még sokkal több is az ilyen áthallás A Gyűrűk Urából. A trallok - ork párhuzam, Folyóköz - Hobbitfalva, Moiraine-Gandalf, Lan-Aragorn, Shaddar Logoth-Moria... Később lesz összetettebb, de úgy látom itt már az Új tavaszból is emelnek át elemeket.

Annak idején mikor megjelent a 90-es évek elején A Gyűrűk Ura után ez produkálta a legtöbb könyveladást. Tudomásom szerint csak a Harry Potter taszította el.

Meg aztán 11 évvel ezelőtt ilyenkor kit érdekelt pl. a Trónok Harca?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még egy apró pontosítás. Az Idő Kereke első könyve 1990-ben jelent meg. A Trónok Harca meg 1996-ban. Mire a Trónok Harca megjelent, addigra Az Idő Kereke már 7. könyvnél járt. Tehát nem lehet GoT klón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.