Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Bár ami a PR-t meg a TMNT-t illeti, mindezt értsd múlt időben, mert január 28. óta nem érhetőek el semelyik Netflixen sem, ugyanis lejárt a szerződés. De a tárgyalt téma szempontjából ez most nem lényeges. 

Annyiból lényeges, hogy láthatóan időközben következetesebb lett a rendszer és mostmár tényleg csak a magyar nyelvű tartalom érhető el annak aki magyarul használja.

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Mondjuk erre szerintem jobb megoldás lenne, ha a magyar nyelvű változatban is megjelennének ezek a sorozatok, filmek, csak mondjuk meg lennének jelölve valamilyen módon, hogy nincs hozzájuk se magyar szinkron, se magyar felirat. Vagy lenne nekik egy külön kategória pl. "Idegen nyelven elérhető filmek/sorozatok" címmel. 

Egyik oldalról egyetértek, másrészt itthon ez kevésbé lenne praktikus mert a túlnyomó többség csak magyarul hajlandó filmezni tehát nekik csak bekavarna ha a rendszer olyan filmeket meg sorozatokat dobna fel amit nem értenek. Az szerintem is hiba hogy a rendszer sehogy se jelzi, hogy bizonyos tartalmaktól elvágod magad ha magyar nyelvre állitasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Bomarr said:

Annyiból lényeges, hogy láthatóan időközben következetesebb lett a rendszer és mostmár tényleg csak a magyar nyelvű tartalom érhető el annak aki magyarul használja.

De a Power Rangerst meg azt a Teknőc-sorozatot világszerte leszedték a Netflixről január 28-án. Amerikában, Európában, mindenhol. Lejárt a felek közötti szerződés. Ha ez nem történt volna meg, akkor még mindig fent lennének a Netflixen, a magyaron is ugyanúgy.

 

21 minutes ago, Bomarr said:

itthon ez kevésbé lenne praktikus mert a túlnyomó többség csak magyarul hajlandó filmezni

Ez érdekes. Habár a magyar szinkronok kifejezetten jók. De én személy szerint sose nézek magyarul műsorokat (csak moziban), nyelvgyakorlás céljából angolul vagy németül nézem őket. No meg persze bármilyen jó a magyar szinkron, az eredeti hangot nem tudja szerintem felülmúlni. :) 

23 minutes ago, Bomarr said:

nekik csak bekavarna ha a rendszer olyan filmeket meg sorozatokat dobna fel amit nem értenek

Szerintem ha megfelelően külön lennének ezek rakva, akkor nem gondolnám, hogy nagy gond lenne ebből. :) Pl. amikor belépsz a Netflixbe, kiad mindenféle kategóriát - horror, vígjáték, mi népszerű ma Magyarországon, Netflix top 10, stb. A lista legaljára mehetnének egy sorba az idegennyelven elérhető műsorok. Akit nem érdekel, az figyelmen kívül hagyja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, caseyjones írta:

Szerintem ha megfelelően külön lennének ezek rakva, akkor nem gondolnám, hogy nagy gond lenne ebből. :) Pl. amikor belépsz a Netflixbe, kiad mindenféle kategóriát - horror, vígjáték, mi népszerű ma Magyarországon, Netflix top 10, stb. A lista legaljára mehetnének egy sorba az idegennyelven elérhető műsorok. Akit nem érdekel, az figyelmen kívül hagyja. 

Szerintem is ez lehetne a megoldás. Viszont az átlag magyar annyira nem beszél nyelveket hogy ez a hazai piacon valszeg keveset oszt vagy szoroz hogy van ilyen lehetőség. Viszont nekünk egy kényelmetlenség plusz külön bosszantó hogy magunktól kell rájöjjünk. Én is hónapok óta előfizető voltam amikor rájöttem, hogy ez igy működik. Ugyanez ráadásul vica-verza: tehát ha fent van a Netflixen egy magyar film de nincs alatta angol felirat akkor ha angol nyelvű felületet használsz nem fogja feldobni a rendszer. Akkorse ha Magyarországról lépsz fel. Átkell válts magyarra ahhoz hogy lásd az összes magyar lehetőséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 minutes ago, Bomarr said:

Ugyanez ráadásul vica-verza: tehát ha fent van a Netflixen egy magyar film de nincs alatta angol felirat akkor ha angol nyelvű felületet használsz nem fogja feldobni a rendszer.

Pedig én tegnap találtam egy magyar filmet az angol felületen úgy, hogy csak magyar felirat volt hozzá. :) És természetesen csak magyar szinkron. 

Nem jut eszembe, hogy melyik film volt ez, csak azt tudom, hogy a Barátok közt-ös Zsófi benne a főszereplő. :D

Szóval kicsit kusza a rendszer. 

 

Egyébként az jutott még eszembe, hogy mi van akkor, ha kimegyek pl. az USA-ba, és ott bejelentkezek a Netflix-fiókomba? Akkor automatikusan hozzá is férek az ottani tartalmakhoz? Vagy a Netflixen világszerte ugyanazok a tartalmak érhetőek el? Lehet, hogy rosszul tudom, de mintha lennének filmek, sorozatok, amelyek fent vannak a Netflixen az USA-ban, de mondjuk Magyarországon nem, akármilyen nyelvre állítod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, caseyjones írta:

Pedig én tegnap találtam egy magyar filmet az angol felületen úgy, hogy csak magyar felirat volt hozzá. :) És természetesen csak magyar szinkron. 

A Kölcsönlakásra gondolsz? Mert arra most kerestem rá és az angol rendszer nem dobja fel csak a magyar.

 

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Egyébként az jutott még eszembe, hogy mi van akkor, ha kimegyek pl. az USA-ba, és ott bejelentkezek a Netflix-fiókomba? Akkor automatikusan hozzá is férek az ottani tartalmakhoz? Vagy a Netflixen világszerte ugyanazok a tartalmak érhetőek el? Lehet, hogy rosszul tudom, de mintha lennének filmek, sorozatok, amelyek fent vannak a Netflixen az USA-ban, de mondjuk Magyarországon nem, akármilyen nyelvre állítod.

Vannak programok amelyek segítségével hozzá lehet férni az amerikai kínálathoz. Ehhez az kell hogy a rendszer azt lássa hogy te Amerikából próbálsz belépni. Nekem kicsit csalódás volt mert annyival nem jobb az amerikai felhozatal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villámgyors, kb. 4-5 másodperces kedvcsináló érkezett az Idő Kerekéhez. Mondjuk ennél azért már izmosabb reklámokat várnék... De több, mint a semmi. Moiraine, az ais sedai (varázslónő) kapott egy külön mini videót. A torony, amire utal Tar Valon, ahol a varázslónőket képzik...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 minutes ago, Bomarr said:

A Kölcsönlakásra gondolsz? Mert arra most kerestem rá és az angol rendszer nem dobja fel csak a magyar.

Akkor lehet, hogy benéztem. :D

 

 

Quote

Vannak programok amelyek segítségével hozzá lehet férni az amerikai kínálathoz. Ehhez az kell hogy a rendszer azt lássa hogy te Amerikából próbálsz belépni. Nekem kicsit csalódás volt mert annyival nem jobb az amerikai felhozatal.

Na ezt tuti kipróbálom! Lehet, hogy nem sokkal jobb az amerikai felhozatal, de lehet, hogy lenne pár sorozat, amely engem érdekelne. :)

Hogy lehet ezt megcsinálni? Nagyon bonyolult? Sajnos nem vagyok egy zseni az elektronikus eszközöket meg a különböző alkalmazásokat illetően. :oops:

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni újra a The Walking Deadet. Eléggé aktuális. És hasznos is persze, ugyanis sok mindent el lehet belőle tanulni, amennyiben a vakcináció félresikerülne és mindenki zombivá változna. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Na ezt tuti kipróbálom! Lehet, hogy nem sokkal jobb az amerikai felhozatal, de lehet, hogy lenne pár sorozat, amely engem érdekelne. :)

Hogy lehet ezt megcsinálni? Nagyon bonyolult? Sajnos nem vagyok egy zseni az elektronikus eszközöket meg a különböző alkalmazásokat illetően. :oops:

Szerintem VPN-el megoldható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Na ezt tuti kipróbálom! Lehet, hogy nem sokkal jobb az amerikai felhozatal, de lehet, hogy lenne pár sorozat, amely engem érdekelne. :)

Én ezt próbáltam ki mert sok Youtuber reklámozta:

https://nordvpn.com/download/

 

Már van vagy fél éve hogy használtam, de emlékeim szerint nem bonyolult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Bomarr said:

Én ezt próbáltam ki mert sok Youtuber reklámozta:

https://nordvpn.com/download/

 

Már van vagy fél éve hogy használtam, de emlékeim szerint nem bonyolult.

 

8 minutes ago, Iqvi said:

Szerintem VPN-el megoldható.

 

Köszi. És ez mennyire biztonságos? Értem úgy, hogy nem fog a T.E.K. meg a rendőrség az ablakomon át az ablaküveget betörve rám ugrani és a földre nyomni, miközben lefoglalják a gépem?  Vagy nem lesz vírusos a gépem? :D 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Értem úgy, hogy nem fog a T.E.K. meg a rendőrség az ablakomon át az ablaküveget betörve rám ugrani és a földre nyomni, miközben lefoglalják a gépem? 

Elméletileg egy klón kommandót fog küldeni majd a Galaktikus Föderáció.:D Viccet félretéve, szerinten ilyenektől nem kell tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 03. 18. - 12:47, caseyjones írta:

Tegnap ugyanebből az okból beállítottam a Netflixet németre, majd angolra, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy sokkal több tartalom érhető el... És ha visszaállítom magyarra, az a sok tartalom már nem található.

Köszönöm, hogy ezt beírtad. Tegnap fizettem elő újra a Netflixre (anno még a magyar induláskor voltam pár hónapig előfizető), és kicsit furcsálltam, hogy a tartalom nem valami combos. Most én is átállítottam magyar felületről angolra, és így máris más a maci fekvése. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Dzséjt said:

Köszönöm, hogy ezt beírtad. Tegnap fizettem elő újra a Netflixre (anno még a magyar induláskor voltam pár hónapig előfizető), és kicsit furcsálltam, hogy a tartalom nem valami combos. Most én is átállítottam magyar felületről angolra, és így máris más a maci fekvése. :) 

Örülük. :) Bár azt nem mondanám, hogy nem combos a Netflix kínálata. Szerintem nagyon sok minden elérhető (még olyan dolgok is, amelyekről abszolút nem gondolnám), ha meg átállítod a nyelvet, még több minden. Én ezt inkább az HBO GO-ról mondanám el. Ott számomra nem sok érdekes dolog van. :( A trónok harcát már végignéztem, még a The Walking Dead érdekel, de az meg angolul fent van a Netflixen is. A filmeket meg sajnos elég sűrűn cserélgetik. A múltkor meg akartam nézni pár Disney-rajzfilmet (Aladdin meg ilyenek), és mire észbe kaptam, már nem voltak elérhetőek... A Netflixről tapasztalataim szerint nem nagyon szedik le a tartalmakat.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Bár azt nem mondanám, hogy nem combos a Netflix kínálata.

A "nem combosat" úgy értettem, hogy hiányoltam olyan dolgokat, amikről tudtam, hogy fent kéne lennie. Például a Defenderst vagy a régi Star Trek sorozatokat, vagy éppen az újabb Godzilla filmeket. Angolra állítva a nyelvet, meg is kerültek.

 

1 perccel korábban, Iqvi írta:

@Dzséjt örülünk?:D

star trek GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 minutes ago, Dzséjt said:

A "nem combosat" úgy értettem, hogy hiányoltam olyan dolgokat, amikről tudtam, hogy fent kéne lennie. Például a Defenderst vagy a régi Star Trek sorozatokat, vagy éppen az újabb Godzilla filmeket. Angolra állítva a nyelvet, meg is kerültek.

 

Ja, értem.

A The Defendersön én is meglepődtem. Főleg, hogy az összes többi Marvel-sorozat elérhető a magyar változaton - pont azt a mindössze 8 részes TD-t nem bírták ellátni magyar felirattal? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Más:

Lucifer 5b - május 28.!!! :yeah:

Ma értem (újra) a The Stranger Things végére, és arra gondoltam, hogy de jó lenne, ha idén jönne annak is a negyedik évadja, jönne a Lucifer 5. évadának második fele és esetleg még a Lost in Space harmadik évadát is bemutatnák - szerencsére a Jurassic World: Camp Cretaceous - ami még nézek - 3. évada is májusban indul. Hm... most belegondolva, sűrű május lesz. :hmm: Lucifer 5. évad 2. fele, Jurassic World: Camp Cretaceous 3. évad, Mass Effect Legendary Edition megjelenés és lesz valami Star Wars: The Bad Batch is, vagy mi a csuda, állítólag nekem azt is érdemes lesz nézni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érzés, amikor újranézed húsvétkor gyerekkorod egyik kedvenc kosztümös történelmi kalandfilmsorozatát, mely már 20 évvel ezelőtt is teljesen magával ragadott, és most 20 év után is ugyanolyan lehengerlő érzést nyújt. Az 1999-es olasz tv-sorozat, A Karib-tenger kalózai volt annak idején a kedvenc kalandfilmsorozatom. Most újranézve még mindig az első helyen áll. A történetnek semmi köze a Disney-s Johnny Depp filmekhez. Ez egy 17. században játszódó romantikus kalandtörténet. A középpontban két testvér, akiket az élet két ellentétes oldalra sodor. Kaland, izgalom, szerelem, árulás, gyűlölet, szeretet, megbocsátás… az érzelmek széles skáláján játszik a 4 részes sorozat. Nagyon éles a feszültség a szerelmi szálaknál. A főgonosz pedig egyáltalán nem az lesz, akire az elején számítanál… Lehengerlő és csodás élmény volt újranézni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.