Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Több helyen. Írja például az EW, a Variety és a Hollywood Reporter.

 

Hollywood Reporter cikke.

 

Két fejes még beszélt is róla.

 

“From the moment we committed to bringing this show to life up until this final season, we have worked tirelessly to honor the vision of the writers. We have prided ourselves on having one of the most diverse casts on television and giving a platform to stories that matter. A special thanks to Daniel Abraham and Ty Franck, the writers of both the books and series, and to Naren Shankar, the series showrunner and Executive Producer. It continues to be an honor and privilege to work with this team. We also would like to thank Amazon for their continuing support to help us tell this story in its fullest and to bring The Expanse to a global audience.”

 

Ez több oldal cikkében is benne van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó lett volna, ha végigviszik, bár mivel a könyvek ott vannak, engem most ez annyira nem ütött meg. Plusz ezek alapján a lezárásra megkapják a lehetőséget, így a széria annak ellenére is kerek lehet, hogy nem dolgozzák fel az összes könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Űrcsatákat is sikerült a lehetőségekhez képest látványosra megalkotni azért, a könyvekben mindig csak valakinek a szemszögéből éljük át őket a kijelzőkön keresztül :) Kíváncsi vagyok milyen lezárást kap, mennyire köszönt majd be a béke. Ha ügyesen oldják meg akkor egy esetleges folytatáshoz még nyitva lehetne hagyni a kaput a tudjuk mivel :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Na csak elolvastad a könyveket Norbi.:D

 

Hivatalosan még nem értem a végére, a 8. kötetből még van egy 50-60 oldalam, de úgy érzem a héten ez is meglesz :D Aztán belekezdek szépen a Witcher-be az Alphabet Osztag 2 mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Azoknak, akik nézik a Sex Education-t:

 

A sorozat 3. évada jobb esetben a következő hónapban jön majd meg, rosszabb esetben pedig 6 hónap múlva, mert ugye vírus meg minden.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég kezdtem el nézni a Breaking Bad sorozatot. Sok jót hallottam/olvastam róla, így belevágtam. Eleve egy elég kultikus szériáról van szó, ami nekem eddig kimaradt.

Pár hete vágtam bele, de hamarosan végzek az egésszel, asszem ez magáért beszél. :) Szerintem úgy zseniális, ahogy van. :clap: Remek karakterek, izgalmas történet, érdekes morális kérdések. Ha a Better Call Saul is ilyen jó lesz, annak nagyon fogok örülni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Ody Mandrell said:

@caseyjones az a durva, hogy kibírtad heti nézés nélkül. :D 

Simán. :) Addig más sorozatokat néztem.

Inkább kivárom az évad végét, mint hogy hetente nézzem. Nem szeretek így sorozatot nézni. Úgy szeretem nézni, hogy én határozom meg, mikor és mennyi részt nézek meg. A netflixes Marvel-sorozatok ilyen szempontból nekem lettek kitalálva. :D (Elvégre ott ugye mindig egyben jelentettek meg egy évadot.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Variety egyik cikkének témája az hogy a Dexter új szezonjához Clancy Brown fogja játszani a Kurt Caldwell nevezetű főgonoszt.

 

00.jpg

 

Caldwell egy Iron Lake nevű város nagy hatalmú és nagylelkű nagyra becsült polgármester szerűsége akinek több kamionja és egy kamionos megállója is van. Azok akiket támogat nagyon szerencsésnek érezhetik magukat míg azok akik neki vagy a pártfogoltjainak ártanak jobb ha imára kulcsolják a kezeiket.

 

''Caldwell is described as the unofficial mayor of the small town of Iron Lake. He’s realized the American dream by going from driving big rigs, just like his father did, to now owning several trucks and the local truck stop. Powerful, generous, loved by everyone – he’s a true man of the people. If he’s got your back, consider yourself blessed. But should you cross Kurt, or hurt anyone that he cares for, God help you."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ismeri valaki a Netflix német nyelvű Dark/Sötétség c. sorozatát? Nem emlékszem, hogy szóba került volna itt a fórumon. Nekem az elmúlt év egyik legkellemesebb meglepetése volt. :)

 

Három évad rejtélyes hangulat, igazi német/európai atmoszféra és arcok, izgalom, titokzatos események, mit mondjak még? :DÚgy hivatkoztak rá, mint ami a Stranger Things és a Twin Peaks keveréke (a hangulat az utóbbira, a fiatal főszereplők pedig az előbbire hajaznak), de szerintem ez nem teljesen igaz, mert humor pl. alig akad benne, emberi sorsok, drámák (a rossz döntések következményei) viszont bőven. Komor és magát igazán komolyan is veszi, de nagyon izgalmas, nem lehet abbahagyni.

Nekem nagyon tetszett az egész sorozat, ahogy egymásra építkezve egyre mélyebbre hatolt a titkok sűrű hálójába, s bár a 3. évadot már egy kicsit túl bonyolultnak találtam, de szerencsére a frappáns befejezéssel minden a helyére került. Utólag olvastam róla, hogy annak ellenére, hogy eredeti forgatókönyvön alapul (nem könyv adaptáció), a szerzőpáros pontosan tudta kezdettől fogva, hogy hova akarják vezetni a történetet, és emiatt van egy szép íve, ami a végére a nézőknek is kibontakozik. :)

Nagyon összetett a történet, s egy idő után nem egyszerű követni, ki mikor kivel teszi, amit tesz, emiatt talán darálva sokkal átütőbb élmény lehet, de ez a luxus nekem nem adatott meg. Ezzel együtt is igazán élveztem. :)

A Netflixen elérhető angolul is, de szerintem németül sokkal jobb volt, aki kicsit is beszél németül, annak inkább így ajánlom.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ismeri valaki a Netflix német nyelvű Dark/Sötétség c. sorozatát? Nem emlékszem, hogy szóba került volna itt a fórumon. Nekem az elmúlt év egyik legkellemesebb meglepetése volt. :)

 

 

Nekem nem hogy kellemes meglepetés volt, de ez a sorozat, nálam azonnal felkerült a top 3 közé. Ilyen tökéletes és csavaros írást én még nem láttam egyik sorinál sem, ami 3 évad alatt egy tökéletes kört ír le, és olyan lezárást ad a rengeteg kérdésnek, hogy tátott szájjal néztem. Valóban sokszor nehéz követni, és nem érted mi történik, de várni kell mert mindenre lesz magyarázat. Nálam 10/10es a sori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, kudar írta:

Nekem nem hogy kellemes meglepetés volt, de ez a sorozat, nálam azonnal felkerült a top 3 közé. Ilyen tökéletes és csavaros írást én még nem láttam egyik sorinál sem, ami 3 évad alatt egy tökéletes kört ír le, és olyan lezárást ad a rengeteg kérdésnek, hogy tátott szájjal néztem. Valóban sokszor nehéz követni, és nem érted mi történik, de várni kell mert mindenre lesz magyarázat. Nálam 10/10es a sori.

 

A vége felé közeledve még tippem se volt, hogy lesz a történet lekerekítve, de aki ajánlotta, megnyugtatott, hogy mindenre lesz válasz. És lett is. :)

Spoiler

Das Ende ist der Anfang und Der Anfang is das Ende (a vég a kezdet és a kezdet a vég)  :D

 

A zenéje is remek lett, a 80-as évek német könnyűzenéje igazi időutazás, az intro pedig az első pillanattól belopta magát a szívembe:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.