Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2008. 08. 04. - 9:49, Oldfighter írta:

A hozzám hasonló öreg csontoktól kérdem, erre még emlékeztek? :D A Walt Disney-s délutánokon ment úgy 15 éve. :D

 

 

Jó kis sori volt. :D

 

2008. 08. 04. - 10:38, Dzséjt írta:

Wow, na ez felkeltette az érdeklődésem  :D

 

2008. 08. 04. - 11:40, Rog írta:

Én pont tegnap foglalkoztam vele. Akkoriban fel is vettem vidire de nemtom hogy megvan-e még.

 

Tegnap ráakadtam a YouTube-on egy "összes rész egyben" verzióra. Kicsit hiányos de attól még elfogadható. Jó volt újranézni. :)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Iqvi írta:

Elsőre Csillagutasok helyett Csillagkaput olvastam:lol:. Azt se volna rossz egyszer újranézni, 

Fúúú én is vagy 10 éve néztem végig az Atlantis-szal meg a Universe-el együtt, meg persze a filmeket is, nem egy rövid kaland, de megéri, a legtöbb Teal'c- O'Neill párbeszéd aranyat ér :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Fúúú én is vagy 10 éve néztem végig az Atlantis-szal meg a Universe-el együtt, meg persze a filmeket is, nem egy rövid kaland, de megéri, a legtöbb Teal'c- O'Neill párbeszéd aranyat ér :D

Anno kedvenc sorozataim voltak, a Csillagkaput mindig néztek amikor adta a Viasat 6.:D Nagy kár, hogy az Universe-t elkaszálták, és alig történt valami, az Originsen kívül, a franchise-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádtam a Stargate-et, mind az SG-1-t, mind az Atlantist. Az Universe-t én már személy szerint nem bírtam végignézni. Jól indult, de nekem végül nem sikerült megszeretnem a karaktereket, és a sorozat is céltalannak és semmitmondónak tűnt. Igazából az SG-nek is szerintem az lett a bukta, hogy már nem tudták hová fokozni a dolgot. Az ál-istenek (goa'uld) után jöttek az isteni ál-istenek (Anubis), aztán meg az isteni istenek (Ori), ami miatt meg vakartad a fejedet, hogy olyan hétköznapibb ellenfelekkel, mint a lidércek, miért nem tudnak elbánni. Közben meg kihalt a szériából a humor és a gyermeki báj (Universe), miközben nevetségessé vált, hogy míg a világ háromnegyede már a Csillagkapu Programban dolgozik és földön kívüli kolóniáink vannak, meg kisebb csillagflottánk, még mindig titokban van az egész.

Én örülnék, ha újraindulna a széria (reboot nélkül), de csak akkor, ha már egy olyan univerzummal nyitunk, amiben a Föld nyitott a csillagkapura, vagyis nem titok, hogy léteznek idegenek és az emberek ide-oda grasszálnak az univerzumban (amúgy az Universe 3. évada ezzel nyitott volna).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mind az Universe, és az istenes dolog is tetszett, de megannyi lehetőség lenne még benne, akár csak a Tejútban is, például a Lucian szövetség egy érdekes ellenfél lehetne. 

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

miközben nevetségessé vált, hogy míg a világ háromnegyede már a Csillagkapu Programban dolgozik és földön kívüli kolóniáink vannak, meg kisebb csillagflottánk, még mindig titokban van az egész.

Én örülnék, ha újraindulna a széria (reboot nélkül), de csak akkor, ha már egy olyan univerzummal nyitunk, amiben a Föld nyitott a csillagkapura, vagyis nem titok, hogy léteznek idegenek és az emberek ide-oda grasszálnak az univerzumban (amúgy az Universe 3. évada ezzel nyitott volna).

Igen, ez egy kicsit tényleg hihetetlen dolog volt már, kár hogy az Universe 3.évada nem készült el.:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Breaking Bad(Totál Szívás)

 

Te szentséges atyajóúristen. Ez valami letaglózó sorozat volt. Msot ment le az utolsó rész, kb 2 hét alatt daráltam le.  Ekkora drámát. Csak ülök itt és bámulok hogy hova futott ki a karakter.

Mindjárt belenézek az első részbe mert irtózatos a kontraszt.

 

Spoiler

Jesse Pinkmant ki akarta már az első évadban kinyírni? Ennyire a halált megérdemlő, ostoba drogos hálátlan szarházit rég láttam akár filmben, sorozatban. Waltnak agyon kellett volna lőnie a végén, nem elengedi. Elképesztő az a bűnlajstrom ami miatt meg kellett volna már őlni a második évadban. Az egész bukta az események ilyen rossz sorozata mind miatta és az ostoba felelőtlen tettei miatt voltak. Nyomorult senkiházi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 11. - 16:01, Iqvi írta:

Stargate fronton egy kis segítséget szeretnék kérni, most tartok a harmadik évad végénél, és érdekelne, hogy in-universe mikor történtek az utolsó események a Stargate világában, amit még mozgóképen láttunk?

Az az Universe utolsó része volt, az in- és out-universe is 2011-ben játszódik. Az időutazós, meg néhány "különleges" rész kivételével az összes epizód abban az évben játszódik, amikor bemutatták.

 

Lost in Space

Én meg ennek a szériának jutottam a "végére" (idézőjelbe, mert 2021-ben még lesz egy harmadik, befejező évad). Annak idején valahol, valahogyan, valamiért elcsíptem pár (vagy egy?) részt az eredeti sorozatból. Valószínűleg ugyanúgy egy német csatornán, mint az eredeti Star Treket, és nagyjából ugyanannyi idős is lehettem (ovódás korú), mert a Roboton és a csészealj űrhajón kívül semmire sem emlékszem belőle.

Viszont annál élénkebben él bennem a '98-as mozifilm, amit nagyjából az egész világ utál és sz*rnak tart, én viszont gyerekként imádtam - és őszintén szólva, tegnap megnéztem, és nekem még mindig tetszik bájos együgyűségével (és most már nagyon ósdi CGI trükkjeivel - azért nem semmi, mennyit fejlődött a trükktechnika, ma már egy tévésorozat epizód jobb látvánnyal bír, mint a '90-es évek végén egy mozifilm). Szóval eme film miatt voltam kíváncsi a Netflix 2018-ban indult sorozatára, de egészen a múlt hétig nem vágtam bele. A kíváncsiság megvolt, de az érdeklődés már nem annyira. Aztán, valahogy elkapott a "könnyed sci-fit akarok nézni" láz (ha már a Star Wars láz kicsit alább hagyott), de sajnos ilyenből nincs sok a palettán, legalábbis az én ízlésemnek megfelelő - szóval megnéztem a Disney-féle Atalntis: The Lost Empire-t, a Treasure Planet-et, aztán eszembe jutott a Lost in Space. Nosza, rá is kerestem, és szembejött velem a széria. Üsse kő, legalább valami új, belevágtam.

Nos, ha olyan fura srác vagy, mint én, és szeretted a '98.-as filmet, akkor ezzel még inkább próbálkozz be. Ha nem szeretted, akkor ezzel próbálkozz be. Persze csak akkor, ha könnyed, szórakoztató, pozitív hangvételű, családias, látványos sci-fi sorozatra vágysz, ami a családról és a barátságról szól. A család az elején (leginkább az első részben) még kicsit idegesítő, mert némi családi dráma ugye kell, de 1-2 rész alatt újra összerázódnak, és akkor olyanná válnak, mint Jim Holden és a Rocinante legénysége az Expanse-ban: mindenkinek az agyára mennek, de a végén ők mentik meg a napot, és egymásért a világ végére is elmennek... Hát vagy a galaxis végére... Vagy egy másik galaxisba.

A széria azért persze átesett pár változáson a '65-ös sorozathoz, de még a '98-as filmhez képest is. Ezen változások egy része a sztoriból fakad (Robinsonék nem egyedül vesznek el az űrben), egy része meg nyilván a mai társadalmi elvárásoknak történő megfelelés (Judy Robinson színes bőrű, Dr. Smith nő), ugyanakkor nagyon színpatikus húzás volt, hogy ezen változások mindegyike a sztori részét képezik. Vagyis oka van annak, hogy Judy egy hófehér család tagjaként gyanúsan barna, és annak is, hogy Dr. Smith nem lehet Zachary, csak Zoe. 

(Fun fact: Dr. Smith-t ugyanaz a színész játssza, aki a '65-ös sorozatban Will Robinsont alakította.)

A karakterek pedig nagyon jók, hamar belopják magukat az ember szívébe, különösen a felvágott nyelvű Penny, de a mindig kíváncsi és lelkes Will is hamar a kedvencem lett, és a szülők is nagyon szimpatikusak. És persze imádom Smith-t utálni, a sorozat nézése között sokszor eszembe jutott, hogy nem tudom, melyik nő a rosszabb: Cersei Lanister vagy Dr. Zoe Smith. Ha választanom kéne, akkor egyiket a másikkal verném agyon.

És mint írtam, a sorozat nagyon látványos. Az első évad talán még nem is annyira, annak nagy része ugyanis egy bolygón játszódik, ahol hőseink "hajótörést" szenvedtek, de azért itt is odatettek magukért a készítők. Egyrészt akad jó pár flashback, ráadásul állandó szereplő a Robot, amit többségében CGI-jal teremtettek meg, plusz az idegen bolygó állatvilága is idegen, így néhány érdekes szörnyike is megjelenik. A második évad meg kenterbe veri az elsőt, az ugyanis többségében az űrben játszódik, és ott már több bolygót is meglátogatunk.

Szóval nagyon kellemesen csalódtam a Lost in Space-ben. Lehet, hogy nem egy nagy szám, tuti, hogy teli van sületlenséggel, ami az űr dolgokat illeti, ugyanakkor ez sokkal inkább egy könnyed űropera, semmint komoly sci-fi dráma. A készítők maguk is azt mondták, hogy inkább a Star Wars kalandosságát és hősiességét akarták megidézni, és szerintem ez sikerült (még ha komolyabban is veszi az űrbeli dolgokat, mint a Star Wars).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 16. - 22:30, Frenkie írta:

Breaking Bad(Totál Szívás)

 

Te szentséges atyajóúristen. Ez valami letaglózó sorozat volt. Msot ment le az utolsó rész, kb 2 hét alatt daráltam le.  Ekkora drámát. Csak ülök itt és bámulok hogy hova futott ki a karakter.

Mindjárt belenézek az első részbe mert irtózatos a kontraszt.

 

  Spoiler elrejtése

Jesse Pinkmant ki akarta már az első évadban kinyírni? Ennyire a halált megérdemlő, ostoba drogos hálátlan szarházit rég láttam akár filmben, sorozatban. Waltnak agyon kellett volna lőnie a végén, nem elengedi. Elképesztő az a bűnlajstrom ami miatt meg kellett volna már őlni a második évadban. Az egész bukta az események ilyen rossz sorozata mind miatta és az ostoba felelőtlen tettei miatt voltak. Nyomorult senkiházi.

 

Ez a sorozat nekem is örök kedvenc. Javaslom a spin-off Better call Saul-t is. Illetve a Breaking Bad-mozifilmet, bár utóbbi a sorozathoz képest azért akkorát nem üt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 22. - 22:16, RacerX írta:

Nem is tudtam hogy Asimov Alapítványából sorozat készül. Be is futott az első előzetes:

Ez annyira előttem sem volt ismert, de arra emlékszem, hogy 2014-ben még az HBO-nál voltak a jogok és a tervezési fázisban is volt egy Alapítvány sorozat Jonathan Nolan közreműködésével. Nagyon vártam azt a sorozatot és sajnáltam, hogy nem lett belőle semmi, de ha végül megvalósul annak nagyon örülök. Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy az adaptáció hogyan fog működni egy ilyen hosszú időt, komplett korszakokat felölelő alapanyagnál. 2018-ban a Gabo kiadó gondozásában készült egy szinvonalas újrakidadása az első történetek alkotta trilógiának, annak az elején volt Asimov-nak egy visszaemlékezése, hogy nem is gondolta, hogy ekkora siker lehet az Alapítvány, mert lényegében csak emberek beszélgetnek benne különböző helyeken... elnézve az előzetest a látványra nem lesz panasz! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.