Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, luke19 írta:

Holnapra tervezem ledarálni az évad felét, de lehet az egész lesz belőle. Sok helyen fikázzák a sorozatot, azért remélem a nézettségi számok jók lesznek, úgyis az a fő.

A kritikusok húzzák, de a nézők meg imádják. Kb úgy áll rottenen a sori mint a TRoS. Kritikusok húzzák, nézők szeretik. :D Nekem ez elég, bár igazából csak azért nem sz-rok rá, hogy ki mit gondol, hogy legyen folytatása. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, kudar írta:

A kritikusok húzzák, de a nézők meg imádják. Kb úgy áll rottenen a sori mint a TRoS. Kritikusok húzzák, nézők szeretik. :D Nekem ez elég, bár igazából csak azért nem sz-rok rá, hogy ki mit gondol, hogy legyen folytatása. :)

Második évad berendelve már, nem hiszem, hogy lelőnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Adrián írta:

Egy kérdésem van, a Stranger Things-et szinkronnal vagy felirattal nézzem, nem tudom, hogy látta valaki szinkronnal, vállalható-e? 

Egyértelműen felirattal nézd. Nagyon jók az eredeti hangok, és főleg a srácok sokkal jobbak így mint szinkronnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 21. - 7:37, kudar írta:

Na nézi valaki már a Witchert? csak első 3 részt néztem meg de uhh...baromira bejött. :D

Folyamatosan nézem, ahogy az időm engedi. Nekem nagyon bejön. Eredeti nyelven Geralt olyan, mint pc-n. :D Jól hozza a könyveket.

Azt hiszem, újra el kell olvasnom mind. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Witcher

 

Sajnos eddig sem a könyvekkel, sem a játékokkal nem hozott össze a sors, így a sorozat nekem kissé katyvasznak bizonyult 3 rész után. Nagyon kell koncentrálnom, hogy ki kicsoda, a különböző királyságokról, földrajzi nevekről nem is beszélve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint aki túlvan mind a könyveken, mind a sorozatokon, nekem nagyon adta a sorozat is. Bevallom, egy új nézőnek elég katyvasz lehet, főleg, hogy az eddig feldolgozott történeteben, még az író sem fektetett túl nagy hangsúlyt a különböző királyságokra és azok politikájára, mégis megpróbálták már most az elején beleerőltetni ezeket a sorozatba.

A látvány ugyan nem Mandalore-i szintű, de így sincs ok a panaszra. Cavill tökéletes Geralt, ahogy a Cirillát játszó színésznő is kifigástalan. Az elején kissé féltem Yennefertől, de a végére megszerettem. Triss viszont nagyon mellé ment. El sem tudom képzelni, mit gondoltak a készítők ezzel a castingal...

A történet egy új nézőnek lehet kicsit csapongó az elején, de a végére a legtöbb dolog összeáll. Külön dícséret a soddeni csatáért, ami a könyvekben elég faramucin lett csak bemutatva, holott az első 3 könyv talán legfontosabb eseménye

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stranger Things

 

Abszolút elvarázsolt, a fórumról is :D jók voltak a zenék, jók voltak a srácok, még a tinik is, az utalások nagyon jók voltak, habár nem mindet vettem észre, mert nem láttam az adott filmet, a hangulat is nagyon volt, még a 3. évad is tetszett, de a negyedikre kell valami újdonság. Király volt, nálam mind 3 évad 8/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2019. 12. 31. - 23:59, Adrián írta:

Stranger Things

 

Abszolút elvarázsolt, a fórumról is :D jók voltak a zenék, jók voltak a srácok, még a tinik is, az utalások nagyon jók voltak, habár nem mindet vettem észre, mert nem láttam az adott filmet, a hangulat is nagyon volt, még a 3. évad is tetszett, de a negyedikre kell valami újdonság. Király volt, nálam mind 3 évad 8/10.

Nalam akkora 11/10 mind a 3 evad...

Imadom a sracokat!

Az utalasok zsenialisak...meg a beallitasok is ugyan azok.

A legnagyobb kedvenc sorozatom.

Kar,hogy a 4. evaddal vege lesz...de tenyleg nem lenne hiteles ga allandoan tortenik veluk valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtekintettem második alkalommal, a Stranger Things-et, hiszen amikor írtam feljebb, nem tudtam megindokolni, hogy mi tetszik benne, vagy mi nem. 

2020. 01. 18. - 11:53, ZoliZoltán írta:

Az utalasok zsenialisak...meg a beallitasok is ugyan azok.

Nos én egyik filmet sem láttam, így nálam az ilyen dolgok kimaradtak, úgyhogy tervezem megnézni őket, lehetőleg a napokban akarom letudni őket. (igaz ez rajtam múlik leginkább, és nem kötelező jelleggel) Úgyanúgy 8/10, a sorozat, de csak egy lépésre, a 9-től.

-A Stranger Things legerősebb pontja, a karakterek, nagyon jók a srácok, Joyce és Jim, és természetesen Steve Harrington. :D

-A zene. ezt nem kell taglalnom, olyan jeleneteket tesz erősebbé, mint pl.: S03E01 vége. 

-Most jöjjenek, a személyes kedvencek: Ghostbusters és Halloween, Steve és Dustin duója, A Snowball, Max és Eleven shoppingolása, mert nem hittem volna, hogy imádni tudok két lány shoppingolását, ennyire meg főleg nem, Suzy és Dustin duettje, (ezt elsőre, elég furcsának tartottam) az utalások amiket értettem :D Murray Bauman konteói, a humor, a hangulat, és a látvány is ott volt.

Néhány negatívum: S02E7 ennyi. De ez nagyon.

Illetve egy kicsit zavar a történet, hiszen kis túlzással a történet ugyanaz: szörnyek és a srácok legyőzik. Mondjuk mentségükre szóljon, hogy nagyon magas minőségen csináják.

Meg miért vártam én 3 évet a sorozatra, hogy megnézhessem, nem tudom.

 

Kiszeretnék még térni Stev-re bővebben.

Nála messze a leglátványosabb a karakterfejlődés, 180 fokos fordulatot vett. Az első évadban, mondjuk ki egy bunkó volt és unszimpatikus, viszont szerintem Nancy-t tényleg szerette, nem csak leakart vele feküdni, szerintem szerelmes volt belé és tényleg komolyan gondolta a bocsánatkérést, na meg azért nem, egy Billy volt, még az első évadban sem.

2. évad nos itt gyakorlatilag babysitter volt, a 3. évadban meg anya. Nálam nagy kedvenc, nálatok, illetve ki a jobb anya Joyce vagy Steve?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Adrián írta:

Nálam nagy kedvenc, nálatok, illetve ki a jobb anya Joyce vagy Steve?

Hopper. :P

 

Más:

Sex Education S1-S2 (Szexoktatás 1-2. évad): Az utóbbi időben felkeltette a kíváncsiságomat ez a sorozat. A felkeltés oka tkp. csak az volt, hogy mennyire dicsérték a sorozatot, ahogy a témához nyúl és magát a fiatalságot illetve a többi réteget hogyan is szólítja meg. Addig halogattam a dolgot, míg rászántam magam a megtekintésére. A hónap elején már le is tudtam az első évadot, amely mindössze 8 részből áll. Utána láttam, hogy a 2. évad már itt van a kanyarban, így kivártam a kritikával. Nos, 2 évad után ki merem jelenteni: ezt a sorozatot látni kell! Szinte hihetetlen, hogy milyen könnyedén beszél a széria a sokszor tabuként felhozott témákra, mint például a fiatalok éhsége a "gyermekcsinálásra" vagy a túlzott "nemi érintkezések" bizony súlyos problémákhoz vezethetnek, és ezt díjazom is a sorozatban. Remek, hogy ennyire nyíltan akar megoldást kínálni a fiataloknak. Azt rögtön elmondom, hogy ez az a sorozat, amelyet szinte mindegyik korosztály nézhet - najó, azért a fiatal, 10-12 év és alatti korosztály azért maradjon ki :P - hiszen akár egy tini, akár egy felnőtt ül le megnézni ezt a sorozatot, annak tanulság lesz szolgáltatva.

A sorozat alapfelállása pofon egyszerű, mégis roppant érdekes és ötletes is együttvéve: egy kb. 15-16 éves fiú, Otis szexterapeuta anyjával él egy házban, így nap, mint nap kell hallgatnia az anyja tanácsait más embereknek/pároknak. Egy nap az iskolában beüt a baj: segítenie kell egy fiún, akinek "nemi panasza" van. Miután Otis - anyja tanácsait segítségül hívva - segít a fiúnak túltennie a panaszán, az iskola "r*banca", Maeve beszervezi a főhőst egy szexklinikára, ahol a lány kapja a pénzt, míg Otis segíthet a diáktársainak nemi életük kiengesztelésében. No persze a helyzet korántsem ilyen egyszerű, ugyanis Otis még szűz, szóval eléggé érdekes helyzetekbe kerülnek majd szereplőink. :D

A sorozat humora ott van a szeren. Az első és a második évadban vannak nagyon jól eltalált jelenetek, ugyanakkor a drámai oldala a szériának ugyancsak betalálhat sokaknak. Persze e sorozat se mentes az olyan amerikai stílusoktól, mint pl. a fekete legjobb barát - aki nem mellesleg a saját nemét szereti :glasses:- vagy a szétvált szülők esete, esetleg a drog/alkohol együttes problémája. Az első évad szinte remek - egy két apróságot kivéve. Én nem bírom azt, amikor egy ember a saját neméhez vonzódik, ezért nekem a 2. évad ebből a szempontból csalódás volt, mert kicsit azt éreztem, hogy eme oldalára a sorozatnak jobban ráfeküdtek, amikor szvsz. az első évad mennyiségét nyugodtan áttolhatták volna a következő évadra is. Hát ez van...

A főszereplők nagyszerűek, elsőre azt hittem, hogy a Maevet alakító színésznő Margot Robbie. :D

Csak ajánlani tudom, aki egy jót akar szórakozni. Az biztos, hogy a sorozat után kicsit máshogy viszonyulok ehhez a témához. Szerintem egy hiánypótló sorozat lett a Sex Education. Már magyar szinkronnal is nézhető, igaz, én eredeti nyelven, felirattal néztem meg. :)

 

Képtalálat a következőre: „sex education season 1 poster”

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Adrián írta:

Nálam nagy kedvenc, nálatok, illetve ki a jobb anya Joyce vagy Steve?

Nekem is nagy kedvenc Steve, és ez már az első évad végére is így volt. :) De azért nem nevezném anyatípusnak, abban Joyce verhetetlen, viszont felelősségviselésben a nála kisebbek felett Steve is jelesre vizsgázott. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 18. - 10:00, Rog írta:

Isten megunja a banánt és ő is leugrik a Földre.

 

Várós! :clap: 

2020. 01. 19. - 16:16, Bence1997 írta:

Azt rögtön elmondom, hogy ez az a sorozat, amelyet szinte mindegyik korosztály nézhet

Korosztály igen, de akik nem nyitottak a meleg kérdésre, azok le fognak morzsolódni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bence1997 Megtekintetettem, a Sex Education-t, no de nem az ajánlásod végett, :P hanem ugyanazért ami a te esetedben volt, annyi helyen láttam, hogy dicsérik, hogy megnéztem én is. 10/10. (magyar szinkronnal néztem) Csak, az S01-et láttam.

 

Csernobil

Ez a sorozat kiváló, nem is írok róla, egyező a véleményem a fórummal, le is imádoztam, vagy is most már nagyon tetszik. 10/10. Ja én magyar szinkronnal, és gondolom a sorozat eredeti nyelven angol, ezért néztem meg magyarul.

 

Nem nézek sok sorozatot, milyet ajánlanátok?

Fargo, The Mandalorian, Stranger Things, Sex Education, Csernobil, ezeket a sorozatokat láttam, pont ebben a sorrendben. Én, mint Witcher szűz, érdemes megnéznem a sorozatot?

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 23. - 7:48, Donát írta:

Korosztály igen, de akik nem nyitottak a meleg kérdésre, azok le fognak morzsolódni. :) 

Igen, azok bizony le is fognak. Én alapból nem bírom, amikor ezt a vonulatot előveszik egy filmben/sorozatban. Értem, hogy esélyegyenlőség, meg tudom is én mi a mai világban a divat, de sokszor mellélőnek ezzel. A Sex Education annyiból talán jobb helyzetben van - a számomra mindenképp - hogy a sorozat szórakoztató, és ezt a más kérdést a helyén tudták kezelni valamennyire - az első évadban. A másodikban már sajna minden 3. karakter biszexé vagy saját nemét szerető emberré tett a sorozat, amiért kicsit el is szomorított az az évad, hovatovább, a fő erőssége az első évadból meg kicsit elveszett. Remélem a 3. évadban helyreteszik ezt a dolgot. :)

 

@Adrián A Witcherrel én is szemezgetek. Annyira szűz vagyok én abból, hogy a Witcher 3 -at láttam csak élőben, az egyik unokatesóm játszott vele pár éve. És ennyi is az ismertségem.

A Trónok harcát ajánlom neked, hasonló témában szerepel, mint a Witcher. Nem tudom, hogy korábban próbáltad már, ha nem, akkor ajánlom figyelmedbe. Bár az utolsó két évad nagyon el lett siettetve, úgy gondolom, hogy a fantasyk között kiemelkedő helyen szerepel.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Adrián írta:

Nem nézek sok sorozatot, milyet ajánlanátok?

Szuperhősös sorozatok játszanak? Mert akkor Netflixes Marvel sorozatok mind, Gotham, Titans, Preacher. Ezek képregényes mivoltuk mellett is érdekes sorozatok.

Ez egy régebbi sorozat, de jó: Gengszterkorzó, Fülledt utcák, Amerikai Istenek, Fekete Vitorlák ez is régebbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt sokakat ugyan nem fog érdekelni, de úgy tűnik, Hollywood nem nyugszik, és rátette a kezét a kedvenc animémre: https://www.kirikiribasara.com/2020/01/26/steinsgate-hollywood-drama-series-and-anonymouscode-delay-potentially-leaked/

 

Bár sejtettem, hogy előbb utóbb lesz élőszereplős változat, de csak egy kérdésem van: Miért Hollywood? Nem volt elég az ámokfutásuk a Death Note-tal??? Az eddigiekből kiindulva nagyon meglepődnék, ha ebből bármi jó kisülne... Majd jól amerikaiasítanak meg PC-kompatibilissé tesznek egy olyan sorozatot (és játékot) amelynek óriási japán kulturális értéke van. Már most megmondom előre: Okabe majd nő lesz, nehogy fehér férfi legyen a főszereplő, Mayuri néger kislány lesz, Daru benne se lesz, mert túl perverz, Kurisu meg kínai lesz, hogy a kínai piacnak is megfeleljenek. Bár lehet, hogy Kurisu lesz a néger csaj, mert hát ő a legokosabb, és akkor annak négernek kell lennie :D

 

Az biztos, hogy meg fogom nézni, de ekkora szkepticizmussal én még nem vártam soha semmit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.