Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

21 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Csernobil

Azt viszont sajnálom, hogy a sorozat ismét előbújtatotta okoskodókat a bokorból, akik az atomenergiát a sátán eszközének próbálják beállítani, és azonnal be kellene záratni őket.

Viszont szerencsére a sorozat egyáltalán nem sugall ilyet.

Amikor olvastam, hogy ilyen sorozat fog készülni, két félelmem volt.

Az egyik ez, hogy az atomenergia fölött fognak pálcát törni, de szerintem erről egyáltalán szó sincs a sorozatban. 

A másik félelmem meg az volt, hogy az lesz a témája, hogy "a köcsög oroszok...". De szerencsére ilyen elfogultság sincs a sorozatban. Vannak benne bőven köcsögök, akik kivétel nélkül oroszok, (viszont van ám rengeteg hős is!), de természetesen nem az orosz nemzet tehetett róla, hanem egy mocskos rendszer aljas irányítói(+kiszolgálói), akiket ők szintén ugyanúgy nem kértek a nyakukba. 

És balgaság is lenne azt hinni, hogy ez a módszer, hogy a Szent Ideológia tökéletessége érdekében hazudjunk a népnek, akár az életük árán is, ez azóta eltűnt volna a kontinensről, vagy akár, hogy csak a keleti oldalán pusztítana.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh annyira látszik a magyar mentalitás. A külföldi cikkeknél a kommentek 95%a imádja a képeket és alig várja a sorozatot. A magyar cikkek alatt a kommentelők 95% már most húzza a száját. Leírják azonnal a sorit, mert hülyék, és nem értik hol van Geralt 2. kardja - amit a könyvekben nem hord magánál, csak a játékokban, - vagy hogy hogy néz ki a medál - ami szintén csak a játékban nézett ki olyan farkasfejnek, - és hogy alapban a könyvek alapján készül, és nem a játékok alapján...atyám.

Fogalmuk sincs mikor játszódik, de Ciri lehetne sokkal izmosabb és harcos kinézetű. Stb stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert, ha a játék nincs akkor a Witchert/ Vajákot is csak pár elvetemült "kocka" ismeri az egész világon, legnagyobb baromság volt amit csak kitalálhattak, hogy a könyvek alapján alakítják a látványt, tetszik nem tetszik, a Witcher a játékok miatt az AMI és sokaknak a Witcher egyenlő a játékokkal és ez érthető is, nagyon sokan vannak akik nem fogják, nem akarják elolvasni a könyveket (én sem  haladok velük a folyamatos SW megjelenések miatt) esetleg azt sem tudják, hogy vannak.

Személy szerint engem már a castinggal elvesztettek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Személy szerint engem már a castinggal elvesztettek.

Nekem ez totál szűk látókörűség.

És lehet hogy a játékok tették fel a Witchert a térképre, én is azt ismertem és szerettem meg először, de a könyveket is nagyon szeretem, viszont én most arról a tudatlanságról beszéltem, amit tanúsítanak a kommentelők, akiknek halvány fogalma sincs, hogy a könyv alapján készül, -vagyis nem fognak a karakterek totálisan úgy kinézni, mint a játékban, duh - és hogy abban lehetnek eltérések és már ezért leírják a sorozatot. Persze ugyanúgy meg fogják nézni, ahogy Te is meg fogod nézni, aztán majd jönnek a "húúú ez tök jó lett" kommentek. Én ebben biztos vagyok.

Persze a játék olyan magasra tette a lécet, hogy hasonlóak az elvárások a sorozattal szemben is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mert, ha a játék nincs akkor a Witchert/ Vajákot is csak pár elvetemült "kocka" ismeri az egész világon, legnagyobb baromság volt amit csak kitalálhattak, hogy a könyvek alapján alakítják a látványt, tetszik nem tetszik, a Witcher a játékok miatt az AMI és sokaknak a Witcher egyenlő a játékokkal és ez érthető is, nagyon sokan vannak akik nem fogják, nem akarják elolvasni a könyveket (én sem  haladok velük a folyamatos SW megjelenések miatt) esetleg azt sem tudják, hogy vannak.

Személy szerint engem már a castinggal elvesztettek.

De attól még a játék is csak egy könyv alapján készült továbbgondolás (mondhatjuk akár nagyköltségvetésű fan-ficnek is) és egyáltalán nem hiba, és pláne nem baromság (ezt állítani nagyfokú tiszteletlenség az íróval és magával a Witcher-franchise-zal szemben), ha a könyvek történetét feldolgozó mű a könyveket veszi alapul. Mert tetszik vagy sem, lehet, hogy a Witcher-játékok nélkül csak kevesen ismernék a könyveket világszerte (azért Lengyelországban meglehetősen népszerű volt már régen is), de a könyvek nélkül meg Witcher-játékok nem lennének. ;)

Amúgy eleve nehéz lenne a játékokhoz alkalmazkodni, hiszen részről részre változott a látvány, egyáltalán nem jellemző rá az egységes látványterv. Ennek ellenére azért láthatóan merítettek a videojátékból is, hiszen Geralt ruhája nagyon hajaz a W3-ban látott Kaer Morhen armorra.

latest?cb=20150322174651

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem a Stranger Things 3.évadának a végére és kérlek mondjátok, hogy...

Spoiler

Hopper megmenekült valahogy! Akár az upside downba a lyukon keresztül, vagy hogy ő volt az amerikai a legvégén a orosz börtönben, de ő nem halhatott meg!!!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én meg elolvastam. :facepalm:

Jájj more... :D

 

Amúgy számomra eszméletlenül tetszett az évad. Nem is bírtam abbahagyni. Na jó, 2x4 részt néztem meg egy-egy nap, de nehéz volt megálljt parancsolni, annyira bejött. Az első két rész inkább csak laza vicces felvezetés, de a 3.tól már beindul rendesen. Aztán kb végig történnek az események a vége meg...huhh nagyon komoly lett. Én tudom, hogy 4, max 5 évadosra tervezik a sorit, amúgy, mivel a gyerekek nagyon gyorsan nőnek. Már most is baromira látszik rajtuk. Lehet majd írok hosszabban is az évadról, de nekem egy 9,5/10 lett. Azért a kis minusz, mert néha túl sok poén volt benne, olyan szitukban is, amikor jobban örültem volna ha megtartják a komoly, darkos hangvételt. Ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 07. 05. - 22:21, kudar írta:

Most értem a Stranger Things 3.évadának a végére és kérlek mondjátok, hogy...

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Végül is 8 epizód nem sok egy szombat délutánra és estére:

 

Spoiler

Biztos, hogy Hopper lesz az az orosz börtönben. A hogyan persze kérdéses, mert úgy tűnt, hogy a gép az oroszokat hamuvá porlasztotta pillanatok alatt, szóval elképzelésem sincs, hogyan oldották meg, de más nem lehet. Olyan nincs! 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este csak eljutottam odáig hogy Stranger-ék harmadik
szezonjának első részét letudjam. Többre nem futotta mert kicsit
fáradt voltam meg kedvem se volt hozzá. Valahogy nem vonzott a második rész. Bejött az első csak éppen nem úgy ért véget hogy folytatásra késztessen.

 

 

Nem igazán izgat Izom Tibor sorsa. Az klassz hogy a rém elvonszolta és szurkolok is hogy kinyírja azt a barmot.

Ennek ellenére mégis mára hagytam a folytatást.

 Már jóval Dusty rádiózásának "sikere" előtt gondoltam hogy
táváris elvtársékat fogja majd be a szerkentyűjével. 
Amúgy nagyon érdekfeszítő oroszék ügyködése.

 

Hopper-ék szála is érdekes lett.

 

A szétplaccsanó patkányokat nagyon sajnáltam.

 

 

Közben néhány poént is el tudtam sütni.


Dusty-nak Arany Vezér helyett inkább Porkins-nak kellett volna neveznie magát. Az jobban passzolt volna hozzá. :D

 

Mikor a skacok a medencében üvöltözték hogy "Marco...Polo!"
kapásból beugrott hogy "Marko Tropojából". Az aki az Elrabolva szériában tűnik fel. :D 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 07. 09. - 0:12, Ody Mandrell írta:

Stranger Things.

 

Egyetértek az előttem szólókkal, kiváló volt a harmadik évad. 

 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Hopper hátranéz a résre, mielőtt a gép felrobbanna. Joyce pedig becsukja a szemét mielőtt felrobbantaná azt, szóval volt elég ideje beugrania. Plusz ha megnézed a jelenetet, Hopper már nincs ott abban a pillanatban amikor a robbanás történik. Vajon sok lesz ha még egyszer leírom hogy robbanás? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   2 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.