Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Indul ősszel akár Magyarországon is az Apple Tv+ streaming szolgáltatás, ami a Netflix konkurenciája lesz.

Nézzük mi várható:

 

Az ősszel induló szolgáltatásról azt lehet tudni, hogy lesz, meg azt, hogy pénzért adják majd, de ennél többet nem nagyon. A készülő sorozatok közül párról az alkotók beszéltek a Steve Jobsról elnevezett színházteremben, ott volt Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carrell, Jason Momoa, Alfre Woodard, Kumail Nanjiani, J.J. Abrams és Sara Bareilles, videón pedig Steven Spielberg, Ron Howard, M. Night Shyamalan, Sofia Coppola, Damien Chazelle, Octavia Spencer és Hailee Steinfeld mesélt az alkotás folyamatáról. Az Apple konkrét előzeteseket még nem mutatott, de egy teaserben ezekből a sorozatokból mutattak képsorokat:

  • Amazing Stories reboot (Steven Spielberg). Alapja az 1985-ös NBC-antológiasorozat.
  • Little America (Kumail Nanjiani és Emily V. Gordon). Az amerikai bevándorlókról szóló antológiasorozat, valós történetek alapján.
  • Little Voice (J.J. Abrams és Sara Bareilles). New Yorkban játszódó dramedy arról, milyen nehéz a zenén keresztül megtalálni az ember egyéni hangját.
  • The Morning Show (Reese Witherspoon, Jennifer Aniston, Steve Carell). Egy reggeli infotaiment műsor (pl. Mokka) kulisszái mögött játszódó dráma, alapja a zseniális Top of the Morning: Inside the Cutthroat World of Morning TV című könyv, amit a CNN egyik riportere, Brian Stelter írt.
  • See (Steven Knight írta, Jason Momoa a főszereplő). Sci-fi, ami egy olyan, nagyon távol jövőben játszódik, amiben az apokalipszist csak pár millió ember élte túl, és ők is megvakultak. A történetben generációkkal később csatlakozunk be, amikor már senki nem hiszi, hogy a látás mint olyan, valaha is létezett.
  • For All Mankind (Ron D. Moore). Alternatív történelmi sci-fi az űrutazásról, amiben az oroszok érnek el elsőként a Holdra.
 
  • Alapítvány (David S. Goyer és Josh Friedman írja). A klasszikus Asimov-regények adaptációja.
  • Cím nélküli pszichothriller M. Night Shyamalantől.
  • Cím nélküli misztikus krimisorozat Damien Chazelle-től.
  • Are You Sleepig (Octavia Spencer). Drámasorozat.
  • Cím nélküli sitcom Kristin Wiigtől.
  • Dickinson (Hailee Stenfield). Sitcom Emily Dickinson írónőről.
  • Defending Jacob (Chirs Evans). Thriller egy apáról akinek a 14 éves fiát gyilkossággal vádolják.

forrás: index

 

 

Nos akkor ősztől lehet nézni a HBO GO-t, Netflixet, Disney + ot, Apple TV +, Amazon Prime -t is. HULU-t sajnos itthon még egyelőre nem, de szerintem ez is változni fog.

Nem semmi csomag lenne így előfizetni rájuk.

Ugyanakkor azt jósolják, hogy ha gomba mód szaporodnak a streaming szolgáltatók, a torrentezés ismét erőre fog tőrni. Már így is előtérbe kezdett kerülni... 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A torrent növekvő népszerűsége nem feltétlenül ellensége a streamingnek. A Trónok harca részei anno rendre torrent rekordokat döntöttek, de az HBO-nál okosan álltak a dologhoz: még abban az időben is amikor a GoT még nem volt világszenzáció, hagyták had töltögessék az emberek. Szinte még támogatták is a dolgot. Tudták hogyha valami kellően népszerű akkor abból biztos lehet pénzt csinálni. Ha csak minden századik letöltő vesz egy GoT-os poháralátétet, uram bocsá megveszi a sorozatot DVD-n már jól állnak. És látszik is hogy az évadok között nőtt igazán a népszerűsége a sorozatnak. Pont a torrent miatt.

 

Igazából ami itt komoly veszély, hogy a rengeteg streaming sorozat miatt egy idő után a méregdrága darabok se tudják majd elérni az emberek ingerküszöbét. Se streamingen se torrenten se máshol. Most például átnézve az Apple felhozatalt egyetlen igazán erős cimet se látok. Vannak igéretes darabok de egy se ami miatt előfizetnék (talán ha az Alapitványt nem David S. Goyer adaptálná akkor az lehetne kivétel). Az külön érdekes hogy a nagy streaming menyország közepette még mindig egyetlen valóban magyar és jó streaming szolgáltatás működik és ez az HBO GO. A nemzetközi csúcs meg a Netflix (amin ugyan itt-ott vannak magyarítások de nagyon ad-hoc az egész). Mindenesetre a Netflix közelébe egyelőre bármennyire jó is még az HBO GO se tud menni. Igazából az összes többi egyelőre nagyon messze van attól a szinttől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A lényeg röviden annyi hogy a Stana által alakított FBI ügynöknőcit elrabolták és a hat éves (ezt nagy marhaságnak tartom mert rendesen kínozgatták és nem hiszem hogy azt bárki is túlélte volna. Okés nem a valóság de akkor is.) fogsága alatt a hatóságok halottá nyilvánítják. Megkerülésekor a csajszi részleges amnéziában szenved ami miatt alig emlékszik valamire az elmúlt évekből. Pluszba a férje elvett egy másik nőcit a fia meg azt se tudja hogy kicsoda. Úgy dönt hogy felgöngyölíti az ügyet amit nehezít hogy néhány gyilkossággal gyanúsítják majd. Így menekülnie kell az őt üldöző zsaruk és FBI-osok elől és aközben kell nyomoznia és magát tisztáznia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszas halogatás után kábé tíz napja sikerált rávennem magam a Castle nem állandó intrójának hatására betervezett Kati Beckett bemutatkozásaiból összeállított vidikém legyártására. Ma délután végre összeállt a kép. Vagyis a klip.

 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Nagyon klasszul indul a NETFLIX-es Lucifer. Luci az elején és a vége felé nagyot alakít.

Detective-vel való kapcsolata nem valami sima ügy. Nehézkesen tudják feldolgozni a múltkori részben felmerült problémát.

Maze és Dús nyomozó szála is frankóra sikerált.

Az aktuális bűneset tűrhető.

Detective valami ütősnek ígérkező meglepivel fog később előrukkolni.
Ja és Luci újra nótázott egy kicsit. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Április óta Stana Katic-ot is követgetem Twitter-en és néha a tweet-jeire írt kommentjeimbe rá vonatkozó cuccokat is mellékelgetek. Instán már előző év vége felé elkezdtem követni de egy ottani kommentből kiderült hogy a csajnak Twitter-e is van. Annak hatására oda is beugrottam mert ott jobban ki lehet használni a kommunikációt.
Kár hogy korábban nem jutott eszembe utánanézni hogy Twitterezik-e
Bánom is hogy nem sokkal a Castle indulása után kezdtem el követgetni. Ahhoz persze tudnom kellet volna a soriról és érdekelnie plusz tetszenie is kellett volna ahhoz hogy Kati Beckett-et és utána a csajt is megszeressem.
Az egyik tweet-jére adott reakcióm jó viccesre sikerált. Talán még be is jött neki. :D

 

 

Amúgy a "Jim-O-Anderson" nevemet a Mass Effect vidijátékszéria néhány szereplője ihlette. A Jimmy-t James Vega, az Owen-t Armando Owen Bailey, az Anderson-t David Anderson admirális miatt választottam ki. Shepard parancsnok nem jöhetett nálam számításra mert nem vagyok méltó a nevének használatára. A galaxis ultraszuper megmentőjéhez képest én egy senki vagyok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz a Lucifernek még csak az első 3 részét láttam a 4. évadból, de számomra baromi nagyot ugrott a minősége. Sokkal szórakoztatóbb az egész, és töményebb, vagyis jobban halad a főszál, úgyhogy ez a 10 részes "bezsúfolás" lehet hogy jót tett neki. Ahogy sok másik huszonrészes sorozatnak is jót tenne. Ilyenkor, hogy átmentek egy másik csatornára, kapnak új írókat is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megvolt 2 rész a Luciferből. Nagyon baba lett mind a 2 rész, érezhetően kicsit másfajta dinamika ment, mondjuk a finálét követően erre számítani is lehetett. Érdekes a főszál, várom hogy mi sül ki belőle.

 

Más:

A Fox elkaszálta a Lethal Weapont!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Lucifer is klasszra sikerált. Lucinak vannak elég jó pillanatai de azokat Detective-vel való kapcsolata sajna beárnyékolja.
A Detective-Amen-Doctor tró körül eléggé bonyolódnak a dolgok. Mindhármuk Lucihoz hasonlóan nehéz időszaknak néz elébe.
A parfümös poénon nagyot derültem. :D
A bűnügy megint érdekes lett.

 

A robbanásos jelenet hatalmas lett. A pádre meg csak átment ördögűzőbe. Vagy hasonlóba. A korábbi jelenetek alatt cikiztem is hogy fosik Lucitól. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.