Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

The CW csatorna CBS Corporation és a Warner Bros. közös gyereke. Mindkettő stúdió egy fajta platformként használja a csatornát ahol a saját gyártású sorozatait mutatja be hogy később jól eltudja adni a világ számos pontjára. Hazai nézettség alapján lehet hogy veszteségesnek tűnik de a csatornai sorozatai elégé pop-kulturálisak így könnyen eladhatóak a világ számos országában és el is adják. Így hiába a csatorna veszteséges de a mögötte álló két stúdiónak bőven nyereséges fent tartani az eladások miatt, csak máshol jön be a bevétel de a végcél ugyanaz.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Doctor Who - 11. évad. - Nos ennek az évadnak is a végére értünk. Amikor kiderült, hogy nő lesz a doktor, először nem is akartam tovább nézni, de persze hiba lett volna, mert a imádom a karaktert, és az egész világot. Ezt részben megkaptam idén is, részben nem. Rengeteg mindenben fejlődött az egész új írógárda és showrunner miatt. A részek valahogy sokkal összeszedettebbek voltak, remek castinggal, és olyan rendezéssel és fényképezéssel, hogy néha csak tátottam a számat. Az új útitársak jók voltak, de Graham vitte a showt. Egyik legjobb companion, de őt próbálták mélyíteni is, a többieket sajna nem igazán. Néha picit úgy éreztem, hogy sokan vannak így négyen, ami a bonding és a karakterépítés rovására megy. És akkor jön ami nem tetszett. A részek jók voltak, tényleg. Érdekesek és jól felépítettek. Az új ellenfelek is bejöttek, de végig az évad során hiányzott nekem valami belőle. Nehéz lenne megfogalmazni, hogy mi. De a zene biztos. A régi ellenfelek. (akár csak egy.) És természetesen a karakteres Doktor. Az új dokiknál mindig úgy éreztem, hogy az első évad a bemelegítés és utána találnak csak magukra és ez kb az összesre igaz volt, legalábbis ahogy én láttam, szóval még reménykedem benne, mert bár Jodie jó volt, nem volt rossz, nagyon kevés jelenet volt, amikor azt mondtam volna, hogy "Igen, na ő a Doktor." Amikor jön a libabőr és alig várom, hogy megmentsen mindenkit. Az évad utolsó két része, ami úgy igazán ütött, főleg az utolsó előtti. A többi is adta, és lehet ez csak az én hülyeségem, de sokszor úgy éreztem, hogy túltolják már a PCskedést. Remélem a kövi évadra azért változtatnak dolgokon, és meglesz majd a Doktor érzés számomra is. 6,5/10

blog-banner-2018-200918.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már vége is? :o Mindig elfelejtem, hogy a DW-nek nincsenek hosszú évadai. Az ötödik résznél elakadtam (nem a sorozat hibája, minden sorozattal elakadtam akkor, mert rákattantam másra), be kéne fejezni. Bár a fentiekkel az első négy rész alapján egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Cobra Kai - Annó mikor hallottam róla, hogy lesz KarateKid folytatás, és hogy youtube-ra készül, elég jót derültem rajta, főleg mikor meghallottam, hogy az annó rosszfiúként ismert csávó lesz a főszereplő. De talán még az előzetes láttán se tudott felizgatni a dolog. Aztán egyre több helyen hallottam, olvastam, hogy mennyire jó lett. És tényleg. Ez a 10 részes kis szösszenet, ami csak fél órás részekből áll, szóval gyorsan le lehet darálni, eszméletlenül jól van megírva. A karakterek nagyon színesek, szépen építkeznek az eredeti történetre, és remek karakterfejlődések vannak. Ezeket csak megspékeli a 80as évek feeling, ami leginkább a baromi jó soundtracknek köszönhető. Mindenkinek ajánlom, persze főleg azoknak akik látták az eredeti filmet. Nem azt mondom, hogy anélkül ne lehetne élvezni ezt a websorit, de nem árt hozzá. :) Ha egyetlen negatívumot kéne mondanom, mert többet tényleg nem tudnék, akkor az az évadzáró epizód lenne, ahol kicsit nekem furán alakultak a szálak. Totál kusza lett és felrúgták sok dologban az egész évad alatt felépített szálakat, karaktereket és nem igazán értettem, hogy ezt miért is kellett. Mindenesetre várós a 2. évad, mivel már nagyban forog. :D9/10.

Cobra-Kai-promo-600x335.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Luther 5. évad. - Nos ezt az évadot annyira nem vártam, mert a 4. annyira felejtős volt, hogy konkrétan nem emlékszem belőle semmire, viszont Alice visszajött, így rögtön muszáj lett belőle, és szerencsére nem volt hiba, mert ez az évad lerobbantotta a fejem. Darkos, beteg állatság, amiben mernek olyan dolgokat meghúzni, amiket  az amcsi írók szinte soha. Mindkét szál amin futott az évad baromi érdekes és izgalmas volt, szóval nem igazán volt holtmenet. Szépen építkezett az egész évad, mind a 4 részével :( aztán a végén akkorát szólt számomra az évadzáró, hogy tátva maradt a szám. Nagyon várós a kövi évad, bár

 

Spoiler

Alice és Benny nélkül nem lesz már az igazi. Viszont Luther komoly vádak elé fog nézni. Sajna minden évadban, Alice és Luther párosa adta számmora a sori sava borsát, és így attól félek, hogy meg ilyen egy gyengébb évad fog következni.

Nos mindig kiderül, hogy mennyivel jobban szeretem az angol sorozatokat, mint az amerikaiakat. Teljesen más az írás és gondolkodásmódjuk. 8/10et adok erre az évad, még úgy is, hogy azért voltak benne logikátlan fordulatok.

pNq6-QCYPIBwABwYeAZycICiMUkBCg4IdaD-OL1B

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki nézi/nézte a Dragon Ball Supert? Én jól lemaradva most kezdtem el nézni. 
Mivel legutóbbi újranézésem az előző sorozatok terén kb 10 éve volt, jól le vagyok maradva. Szóval lenne egy kérdésem:
 

Spoiler

Pilaf és csapata miért gyerekkorú? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 01. 07. - 7:42, RacerX írta:

Valaki nézi/nézte a Dragon Ball Supert? Én jól lemaradva most kezdtem el nézni. 
Mivel legutóbbi újranézésem az előző sorozatok terén kb 10 éve volt, jól le vagyok maradva. Szóval lenne egy kérdésem:
 

  Spoiler elrejtése

Pilaf és csapata miért gyerekkorú? :D

 

Spoiler

Buu legyőzése után, de még a Super kezdése előtt összegyűjtötték a gömböket, és fiatalságot kívántak maguknak. A sárkány egy kicsit túlzásba esett a fiatalítással. :D 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Stanger Things

Kezdek rájönni, hogy velem a legkönnyebb úgy elkezdetni egy sorozatot, ha megnézettnek velem egy-két részt. Ha a húgom nem nézte volna a tévén a Chuckot, a Modern Family-t vagy a The Big Bang Theory-t, ma egyiket sem nézném, de valószínűleg még a Game of Thronest sem kezdtem volna el, ha Bomarr nem mutat meg belőle egy látványos részletet.

 

A Stranger Thingsszel is ez a helyzet, most Rics haverom (néhányan innen ismerik őt is) döntött úgy, hogy elég abból, hogy mondogatják nekem, mennyire jó ez a sorozat, én meg csak nem nézem, miközben a környezetemben mindenki szentül meg van győződve, hogy imádnám. Elvégre kocka vagyok, szeretem a sci-fit, a horrort, a szörnyeket, és nagyjából mindent, amiből a Stranger Things alkotói merítettek. Elvégre én is a ’80-as években születtem, vagy mi. :D

 

Így, amikor a hétvégén beugrottam hozzá, és megkérdezte, befejeztem-e már a sorozatot, én meg rávágtam, hogy még el sem kezdtem, a következőket mondta: „innen addig el nem mész, amíg meg nem néztél legalább egy részt.”

 

Ja, megnéztem egyet. Meg még másik hármat, de indult a vonatom, szóval az ötödik epizódot és a hatodik felét már hazafelé zötyögve néztem, a második felét és a többi részt meg még az este. Aztán úgy hétfő hajnali háromig eljutottam a második évad hatodik részéig (az ötödiknél abba akartam hagyni, de hát na… ti is láttátok a 2x05-öt), és aztán némi alvás és munka beiktatása után gyorsan a hátralévő epizódokat is letudtam hétfő délután.

Spoiler

 

Ezek után azt hiszem, nem meglepő, ha azt írom, tetszett a Stranger Things. Nagyon. Szinte minden téren. Persze a legjobb húzóerő a közeg volt, hiszen a kölykök olyan dolgokért rajonganak, amikért én is, és a sorozat tényleg olyan filmekből, játékokból, sorozatokból és könyvekből nyúl, amiket imádok. Emellett szerethető (vagy éppen jólesően utálható) karakterekkel van feltöltve, akik még úgy is hétköznapiak tudnak lenni, hogy közben mindenféle szörny szaladgál a nyomukban, meg kis híján szó szerint a poklot járják meg.

 

A sorozat hangulata kellemesen egyedire sikerült, hála annak, hogy remekül van mixelve benne a ’80-as évek, a horror és a misztikus thriller. Mindez a szűkre vett epizódszámoknak köszönhetően egy feszültséggel teli, végig izgalmas és feszes tempóban vezetett sorozatot eredményez, aminél külön tetszik, hogy a két évad egy kerek egészet alkot.

 

Volt pár pillanat, amire rendesen ráparáztam, de úgy jólesően. Nagy bajom a mai horrorokkal, vagy inkább horrornak csúfolt alkotásokkal (tisztelet a kivételnek), hogy képtelenek felépíteni egy olyan atmoszférát, ami végig fent tartja az emberben a feszültséget. Helyette inkább az undorító csonkolásra, a vérre és az olcsó ijesztgetésre megy rá. Én jobb szeretem az olyan filmeket (vagy épp játékokat), ahol nem egy váratlanul (és érthetetlenül) leszakadó cső vagy letépett fej jelenti a parát, hanem egy szépen, lassan felépülő jelenet emeli meg úgy a vérnyomásom, hogy az ott is marad a film végéig.

 

A Stranger Things erre képes volt nagyon sokáig, tulajdonképpen az első évad a végéig. Ilyen téren az jobban is tetszett. Az egy szem szörnyeteg elpusztíthatatlansága és Eleven még korlátozott ereje sokkal jobban adták ezt a hangulatot, mint a folytatás, ami le sem tagadhatná, hogy az alkotótesók egyebek mellett az Aliens és a Terminator 2: The Judgement Day nyomán haladtak. Több lett a szörny, a fegyverropogás, kaptunk „alien királynőt” és „alien fészket” is, már Hawkinst is elhagytuk, Eleven is fejlődött – apropó, Eleven amúgy is egy mini Ripley. Az első részben kopasz, mint Ripley az Alien3-ban. A második évadban rövid göndör haja van, mint Ripley-nek az Aliensben, és a harmadik évad poszterét elnézve, ott már hosszú haja lesz, mint Ripley-nek az Alienben. :)

 

Visszakanyarodva, a fentiek ellenére a második évad sem tetszett kevésbé, mert ott meg jobban ráfeküdtek a karakterekre, és kicsit a világot is megpróbálták tágítani. Szóval a készítők a legjobbaktól lesték el, hogyan kell folytatást készíteni. Ráadásul sötétebb a hangulat, és jobban merítkezik olyan kultikus játékokból, mint a Silent Hill és a The Last of Us.

 

Apropó, szerintem a Stranger Things jobb Silent Hill adaptáció lett, mint a két Silent Hill film. Hawkins valós és alternatív változata, valamint Eleve elég jól párhuzamba állítható Silent Hill valós és alternatív változatával, valamint Alessával. Annyi különbség, hogy Alessa kicsit veszélyesebb, mint Eleven.

 

És ha már karakterek, hát kérem, az valami fantörpikus, amit Millie Bobby Brown művel Eleven szerepében. Nagyszerű, ahogy pusztán a tekintetével képes megeleveníteni a természetfeletti erőkkel bíró lányt, amikor bekattan, az a nézés egyenesen hátborzongató. Néha félelmetesebb, mint a Demogorgon.

 

És a többiek is nagyszerűek, főleg a négyes fogat (még ha Will az első évadban nem is játszik sokat, de a másodikban Noah Schnapp megmutatja, mire képes). A kedvencem Dustin lett, mert ő a legeszesebb, a legtökösebb és neki vannak a legjobb szövegei.

 

Szerencsére a felnőttekre sem lehet panasz, külön öröm számomra Winona Rydert jó szerepben látni. Bár sok filmben láttam, bennem máig csak Callként élt az Alien Resurrectionból, és ezen még az sem változtatott, hogy közben bekerült egy másik kedvenc sorozatomba, a Star Trekbe, ahol Spock anyját alakította. Főleg, mert az a szerep annyira nem illett hozzá, hogy ihaj. De Joyce nagyon jól passzol a színésznőhöz, nagyszerűen is hozza a lerobbant, de a gyerekeiért a pokolba is alászálló anyát. Rendkívül szimpatikus volt végig, így nem csoda, hogy a felnőttek közül a kedvencem lett (a másik kedvencem meg a Paul Raiser alakította doki a második évadból – és nem, ennek semmi köze ahhoz, hogy mindketten játszottak Alien-filmben :D – amúgy ez is nagyon tetszett, hogy pont a Burke-öt alakító színésztől az ember a gonosz tudós figuráját várta volna, de szépen megcsavarták a dolgot).

 

Ami még nagyon tetszett, az Steve kezelése, egész pontosan az, ahogy a sztereotip, seggfej szépfiúból egy védelmező, megértő és értelmes csávót csináltak, akinek végül is már csak verekednie kéne megtanulnia, mert bárkivel ökölharcot vívott, az leverte, mint vak a poharat. :D Ennek ellenére bátran szál harcba bárkivel és bármivel, és különösen jópofa, ahogy összehaverkodott Dustinnal.

 

Szerencsére a sorozat az emberi gonoszokról sem feledkezett meg, ami szintén olyasmi, ami erőteljes eleme a régi horroroknak és thrillereknek. Gondoljunk csak vissza Ash-re, Burke-re, Amity polgármesterére, de ugyanígy fontosak az olyan arctalan árnyékszervezetek, mint a kormány vagy éppen a Weyland-Yutani Társaság. A Stranger Thingsben mindkettő megvan. Az árnyékszervezetet az Energiaügyi Hivatal, a képviselője meg Dr. Brenner, aki csendességével és kimértségével ugyan nem hátborzongató, de pont ezért illik bele a fenti figurák sorába. Ők is átlagembereknek tűntek, a maguk módján megnyerőek is, csak éppen a szándékaikkal volt gond. Nem is kicsi.

 

Ezzel szemben a második évad emberi gonosza, Billy egy szabályos pszichopata szörnyeteg, aki egy másfajta ellenséget képvisel. Az ő figuráját főleg Stephen King könyveiben találjuk meg. Az önimádó, hatalmaskodó, önkontrol nélküli és másokat semmibe vevő seggfej, akit csak egyféleképpen lehet kontrollálni: erőszakkal és félelemmel. Ő is ezzel tartja fenn a hatalmát, és az apja ezzel gyakorol hatalmat fölötte. Ez máris egy szép képet fest, hiszen Billy az apjával közös jelenetnek hála minden stiklije ellenére némi szimpátiát nyerhet. Na, nem sokat, de éppen eleget ahhoz, hogy ne egy szimpla 2D-s karakter legyen.

 

Még megemlíteném a szörnydizájnt, mert az is nagyon bejött. Főleg a Demogorgon, rég láttam ilyen szép szörnydizájnt, talán utoljára a Pitch Blackben lévő lények tetszettek ennyire. A rokonságát a xenomorph-fal mondjuk nem tagadhatja – közel elpusztíthatatlan, ügyes vadász, nincs látható érzékszerve, fontos látványeleme a különleges szája –, de nem is kell. Pont ezért jó. Megtestesíti mindazt, amitől retteghet valaki. Az ismeretlent, a lélektelenséget, a legyűrhetetlen erőt. A Lélekfaló meg cthulhu jó barátja lehetne.

 

 

Végül a zenére térnék ki, ami nagy kedvencem lett. Mindig is imádtam a szinti zenét, a Stranger Things pedig végig ezzel van feltöltve, ráadásul remek dallamokat írtak a sorozathoz, ami csak tovább erősíti a ’80-as évek feelingjét és a félelmetes hangulatot.

 

Na, azt hiszem, ennyi. Biztos nem írtam le mindent, amit akartam, de most más nem jut eszembe. Röviden és tömören: megszerettem a Stranger Thingset, jöhet a harmadik évad. És ilyenkor jó, hogy későn kezdtem el, mert nekem kevesebbet kell várnom rá. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Az Idő Kereke fantasy sorozatról. A készítők egy minőségi szériát ígérnek, nem lesz lebutítva, vagy leegyszerűsítve. Ez biztató, mert nem mertem elképzelni leegyszerűsítés nélkül. Lesznek benne csaták és varázspárbajok is, melyek elég epikusak a könyvekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Umbrella Academy 1. évad - Érdekes kis sorozat volt ez. Kicsit olyan Doom Patrol/Xmen, Preacher keveréknek éreztem, de bejött a maga beteg pillanataival együtt. Sajnos nem ismerem a DarkHorse-os eredeti képregényt, de ezek után már kíváncsi vagyok rá, mert remek karakterek voltak benne, akiknek szépen ki is fejtették a sanyarú gyerekkorukat, múltjukat. Egy összeválogatott szuperhős csapatról van szó, akiket már gyerek koruktól arra nevelnek, hogy megmentsék a világot, és ebben az évadban van is rá lehetőségük. A karakterek nagyon viszik az egész sorozatot, de ki kell emelnem a zenét is külön, -ami rettenetesen el lett találva-, a humort, illetve jópár akciójelenetet. Vszont nem értem hogy pár helyen mennyire szép volt a CGI, aztán a végére már elfogyhatott a pénz, mert a fináléban elég rosszul nézett ki, viszont remek cliffhangerrel zárult szóval várós a folytatás és amint lehet utána nézek a képregénynek is, ami ha jól tudom azóta természetesen már itthon is megjelent. Lol. Egy 7/10nél viszont többet nem tudok rá adni, mert azért voltak hibái és néha eléggé leült pár ponton, de összességében jól szórakoztam rajta.

netflix-the-umbrella-academy-.png?fit=69

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Az Idő Kereke TV sorozat bevezető epizódjáról olvastam egy érdekes hírt. A bevezető rész a regénysorozat előzmény regényével, az Új tavasz című könyvvel indít. Moiraine Damodred az ais'sedai-ok egyike (az ais'sedai-ok ebben a világban a női varázslók rendje) azt a fiatalt kutatja, akinél megjövendölték, hogy újjászületik benne minden idők leghatalmasabb varázshasználója, akit csak Újjászületett Sárkánynak hívnak. E fiú vállán fog nyugodni az egész világ sorsa.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pocsék filmadaptáció után King A Setét Torony-sorozatát az Amazon adaptálja tévés sorozattá. Szuper! Éppen most jelentettek be két színészt hozzá, tehát nem az idén lesz néznivaló belőle, de legalább valami történik. Annyit lehet még tudni, hogy megbontják a könyvek sorrendjét, előreveszik a 4. könyvet, ami a főhős fiatalkorát meséli el. Nem rossz döntés.

Most majnem minden sorozat, ami érdekel, az Amazonnál van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Amazon Idő Kereke sorozatáról. Lehet, hogy nem csak az első,, de a második epizód is még az Új tavasz című előzményregényt adaptálja. Ha ez igaz, akkor a legfőbb szereplő Rand csak a sorozat 3. részében bukkanhat fel először. A hír szerint a széria elején rágyúrnak Moiraine karakterére. Ő olyan mint A Gyűrűk Ura Gandalfja, csak éppen egy vonzó, fiatal nő. A szériában sok erős női karakter lesz jelen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.