Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha megkapja a rendes lezárást, akkor az öt évad szerintem bőven jó (hétfőn kezdtem el elölről, mert a harmadik évadnál félben hagytam, az első kettőről meg már eléggé megkoptak az emlékeim, szóval frissítek a negyedik évad előtt). Általában úgy gondolom, öt évad a legideálisabb egy sorozatnak, maximum 7. De ha ötig eljut, én már örülni szoktam. A Lucifernél pedig ez különösen szép teljesítmény annak tükrében, hogy egyszer már kaszálták. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok vele hogy klassz is meg nem is hogy Luciék megkapták az ötödik szezont. Ha az ötös nem a zárószezon lenne akkor simán klassz lenne a dolog. De azért nagyon jól tette a Netflix hogy két szezon miatt felkarolta a sorit. Már csak egy kielégítő lezárást kéne produkálniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 22. - 20:59, JakeSully írta:

Leborulok a Csernobil sorozat előtt... Ilyen igényességgel összerakott valós történeti tragédiát bemutató alkotást ritkán látni.

Csontig hatoló horrorisztikus dráma, kíváló színészekkel.

Ezt tényleg látni kell. 

3 rész után csillagos 5-os.

 

Nekem Csernobil illetve az atomfizika/magfizika egyik nagy mániám, így kíváncsian ültem a tv elé. Hát, azt kell mondanom, hogy majdnem dokumentumfilm részletességgel mesélték el a történetet. Tényleg le a kalappal a készítők előtt, bele adtak apait-anyait. Ezt tényleg látnia kellene mindenkinek. Szépen rávilágít a kommunista államapparátus működésére, az RBMK reaktorok biztonsági kockázatára, illetve a korabeli kelet-európai viszonyokra. 

Nálam ez a sorozat 10/10.

 

Azért azt nem tudom röhögés nélkül megállni, hogy lerassisztázzák a készítőket, mert nem volt színesbőrű szereplő a pc jegyében. Atya világ... :facepalm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is a Csernobilt. Csatlakozom az ellőtem szólókhoz, döbbenetes az egész. A megvalósítási mód elképesztő. Mintha valaki vissza ment volna az időben és felvette volna az egészet. Minden egyes tárgy passzol a korhoz, a ruhák, az autók stb. Nincs kilógó lóláb.

Tulajdonképpen a sokkoló nem is igazán a baleset(balesetek sajnos mindig lesznek) maga hanem amiért bekövetkezett, és ahogy reagáltak rá. Az a mérhetetlen emberi ostobaság az a pitiáner hatalomvágy, félelem és hit a Pártban a teltaglózó. Néha meg is kellett állítanom, mert annyira elviselhetetlen volt normális józan paraszti ésszel amit a szovjet elvtársak műveltek.

Tudtam én persze, éltem is a beleset idején. 14 éves voltam és emlékszem annyit mondta be a tv-ben hogy alaposan mossuk meg a salátát. Ennyi. Mert amúgy nincs gáz.

De azt én sem gondoltam volna hogy min múlott Európa sorsa, mik lehettek volna még a következmények ha bátor emberek nem teszik meg amit kell.

Tulajdonképpen maga  a főmérnök volt a legaljasabb , legostobbább marha(el is itélték késöbb). Nem bírtam felfogni hogy egy ilyen ember hogy lehetett egy atomerőmű fömérnöke, mikor tisztán látszik hogy nem ért hozzá és nem is alkalmas rá. Ilyen alapon én is lehettem volna.

De az egész állomány elképesztő volt. 25 éves volt az egyik mérnök, 4 hónapja dolgozott. Benne volt a tesztben.

Aztán megjelentek a pártitkárok. A kváros kiürítésést egy olyan párttikárnak kellett volna elrendelni, aki azelött cipőboltban dolgozott. Mikor az atomfizikus mondja neki hogy nagy gáz van és üríteni kéne ,akkor nem hiszi el.

Tulajdonképpen még nem is igazán ezek a dilletáns ostobák a legangyobb felelősek ezekért(hisz ők a szellemi kapacitásuk teljes birtokában ilyen döntéseket hoztak. Istenem, erre tellett tőlük), hanem azok akik ezeket a szemel láthatóan telejsen alkalmatlan embereket ebbe a poziciókba juttaták, akik ezt a rothadt rendszert vezették. Ezt nagyon jól bemutatja a sorozat.

 

Ami még drámai a sorozatban az a hősies magatartás és a tragédia következményei rájuk nézve. Az első tüzoltók akik mentek oltani a nyitott reaktormaghoz. Bemutatják mit tett velük a közvetlen sugárzás. Azt mondom nagyon durva. A ruhájuk még a mai napig ott vannak a kórház alagsorában és még mindig sugároznak.

Vagy aza 400 bányász akik a reaktormag alatt ástak. Vagy a katonák akik lelapátolták a tetőröl a törmeléket, ami tele volt grafittal ami beborította a magot. Olyan sugárzás volt a tetőn hogy másfél percig lehetett fent egy ember tökig ólomban, mert 3 perc-nél már meghal hónapopkon belül iszonyú kínok közt.

 

Ajánlom mindenkinek. Én is azt mondom ezt mindenkinek látnia kell ,hogy hova vezet az mikor a vezetők elképesztően ostoba barmok és erre egy állam épül.

Ami még eszembe jutott hogy még 10 RBMK-tipusú erőmü van Oroszországban napjainkban és valahogy abban is biztos vagyok hogy Putyin Oroszországa nem sokban különbözik a Szovjetúniótól.

Nem vagyok meggyőződve hogy tényleg a tudás és a tehetség érvényesül a mai Oroszországban, inkább a párthűség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Frenkie írta:

abban is biztos vagyok hogy Putyin Oroszországa nem sokban különbözik a Szovjetúniótól.

Nem vagyok meggyőződve hogy tényleg a tudás és a tehetség érvényesül a mai Oroszországban, inkább a párthűség.

A ruszkiknál mai is ugyanúgy van mint korábban, kicsit nagyobb szabadsággal már ami a pór népet illeti. Plusz most kapitalizmus van. Putyin ugyanolyan reakciós f*szkalap mint Brezsnyev és az elvtársai voltak. Nem hiába volt a KGB vezetője. Meg is látszik.

 

Ehhez elég ha csak annyit mondok, hogy kormány szinten ki voltak akadva a sorozat miatt, mert szerintük rengeteg tévedést tartalmaz. Javában készül a ruszkik Csernobil sorozata, amiben a CIA lesz az oka mindennek. És ez nem vicc. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ehhez elég ha csak annyit mondok, hogy kormány szinten ki voltak akadva a sorozat miatt, mert szerintük rengeteg tévedést tartalmaz. Javában készül a ruszkik Csernobil sorozata, amiben a CIA lesz az oka mindennek. És ez nem vicc. :D 

Ezt olvastam én is, nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is végignéztem a Csernobilt, és hasonlóan az előttem szólókhoz, sokkoló, döbbenetes, nagyon igényesen elkészített sorozatnak tartom. Nagy élmény volt végignézni, pont azért, mert ez már a mi történelmünk is, és jó páran éltünk ebben a korszakban. Ahogy Frenkie is írta, ez egy diktatúra keresztmetszete, és kellenek az ilyen művek, amelyek megvilágítják, miért nem volt jó anno a Kádár-rendszer, a sok nosztalgiázó kedvéért, aki most is ezért, a "rendért" kedveli a mai rezsimet. Kérem, ilyen egy rendszer, amelyet a párthűség és nem a hozzáértés mozgat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég értem a végére Luci Ferkóék negyedik szezonjának.
Nagyon faja. Jókat lehet rajta mulatni és izgulni.

Legjobban azon mulattam hogy

Luci lyukas popós naciban ment ki a tetthelyre és később meg leszigszalagozta a lyukakat.

:lol:

 

A többi gyakori szereplő is sziporkázott Nem tudok rájuk panaszkodni.

 

A kilences és a tízes rész nagyon adja. Főleg a tízes.

 

Luci jól elzavarta az alattvalóit. Az átváltozgatásának az elején azon filóztam hogy lesz-e majd "devil voice" és klassz hogy az is lett.


A pokol amúgy nem jött be. Rögtön el is kezdtem poénkodni hogy Luci Mordorba ment és átalakította Sauron tornyát majd aztán annak a tetejére ült fel. :D

 

Nemrég olyasmit olvastam hogy a Lucifan-ek egy csoportja peticiózni kezdett hogy legyen hatodik szezon is. Hát überklassz lenne ha lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pár napja fejeztem be a harmadik évaddal együtt, úgyhogy meg is adtad a lőkést, hogy írjak róla pár sort én is.

Nos, ha a harmadik szezonnal ért volna végett, akkor azért picit morci lettem volna. Akkor persze csak azért, ahogy annak vége lett.

Spoiler

Chloe meglátta Lucifer igazi arcát. (Nem a "negyedik évadra szánt, de random bárhová bepakolható, csak a negyedik évadba nem" utolsó két részre gondolok. :) ).

Mindezt úgy mondom, hogy szerintem a harmadik évad kicsit túl volt nyújtva, főleg a végén bosszantott pöppet ez a "nekem így jó, de a következő részre meggondolom magamat" felállás. Persze még így is baromira élveztem, de szerintem a Lucifer jobban működik 20 rész alatti évadokkal, még inkább, 10 rész közeli felbontásban. Erre az első és a negyedik évad is jó példa.

A Netflixes feltámadás határozottan jól jött a sorozatnak, és kicsit az az érzésem, hogy az alkotók szabadon is kezelhették a karaktereket és a témákat. Például elengedhették Chloe és Luci az ilyen sorozatokra jellemző klisés kapcsolatát, amit évadokon át lehet húzni, és helyette adtak egy sokkal érdekesebb kapcsolatot. Bár tény, ehhez kellett a harmadik évad, de nem vagyok biztos, hogy ugyanilyen jól sikerült volna az ábrázolás, ha a sorozat maradt volna a Foxon. És ezt azért merem kijelenteni, mert most az elsőtől az utolsó részig néztem végig a szériát, szóval egyben volt rálátásom az egészre, töményen.

Spoiler

És meg kell valjam, bár korábban is voltak drámai momentumok, de azok nagyon lagymatagok voltak például ahhoz képest, amikor Chloe rákérdez, hogy ugyan Luci miért sebezhető egyszer, és miért nem máskor. Vagy - és ez az egyik kedvencem lett - amikor Chloe kénytelen bevallani Lucifernek, hogy összeállt az atyával és vissza akarta küldeni hős ördögünket a pokolba. És persze a búcsúzásuk jelenete is nagyon erős volt. És ez egy tízrészes évadban három csúcsjelenet, és ehhez hasonló sem volt az első három évad 57 epizódjában.

Az is tetszett, hogy Chloe nem fogadta el Lucifert varázsütésre, de szépen levezették, hogy végül eljutott végül oda. Külön tetszett, hogy egy ideig Luciferben a gonoszt látta, és az is, hogy később reflektáltak arra, hogy Linda is ismeri Luci arcát, így lett volna olyan ember a baráti társaságában, aki át tudta volna ezen vezetni. Ez is jól mutatja, milyen hatással lehet egy emberre, ha elszeparálódik a támogatóktól (lásd: Daenerys a Game of Thronesban vagy Anakin az SW-ben), és csak saját sötét gondolataival, meg egy mérgező személlyel osztja meg a kínjait. Valószínűleg Chloe is könnyebben fel tudta volna dolgozni a dolgot, ha nem távolodik el Lucitól, és meg tudja ezt beszélni Lindával - hiszen, amint visszatért és kikerült a sötét gondolatok és az atya befolyása alól, máris elkezdte feldolgozni a dolgokat, pláne, hogy valódi válaszokat adott a kérdésekre, nem csak tévedésből fakadó féligazságokat és nyílt hazugságokat.

A szabadabb kezelés amúgy máson is meglátszódott, például a tivornyázások meglepően látványosan lettek bemutatva. Igaz, nincs GoT-s dugás sehol, se komolyabb meztelenkedés (bár Lucifer csupasz valagát meglepően sűrűn mutogatták), de azért az orgia másnapján látottak nem olyanok, amiket mondjuk a FOX megengedett volna. És persze ott van még valami...

Spoiler

Lucifer ördög alakja, ami azért elég horrorisztikusra sikerült. Szabályos noszferátó lett. Itt is tetszett, hogy nem akarták eljátszani azt a klisét, hogy miközben átalakul, elveszti az identitását és tényleg gonosz lesz - de külön dícséret, hogy Chloe ettől félt. Ahogy az is, hogy ez az alak nem tűnt el varázsütésre, Lucifer ugyanúgy felveheti, mint az arcát. Próbál megbocsátani magának, de azért van még ott bőven sötétség. Mégis csak ő az ördög, na. :) 

Szerencsére a kevesebb epizódszám nem szorította háttérbe a többieket sem, Linda, Amenadiel, Maze, Ella és Dush is kapott elég szerepet, ráadásul őket is szépen vezették tovább.

Szóval, a Lucifer negyedik évada nagyon jól sikerült, szerintem magasan veri a korábbi évadokat. Az utolsó hat perc pedig az egész sorozat megkoronázása.

 

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Nemrég olyasmit olvastam hogy a Lucifan-ek egy csoportja peticiózni kezdett hogy legyen hatodik szezon is. Hát überklassz lenne ha lenne.

Egyrészről persze örülnék, de azért én kivárnám az ötödik évad végét. Ha tudják ezt a szintet tartani, amit a negyedik hozott, és kap egy rendes lezárást, akkor szerintem nem kell erőltetni. Inkább legyen egy kerek, kielégítő egész történet, mint egy befejezett, majd erőlködve újra megnyitott. Tényleg, így is örülhetünk, hogy nem a harmadik évaddal ért véget.

 

Csernobil

Lucifer befejezése után másnap ennek is nekültem. Nagyszerű sorozat lett ez is. Ugyan érthető okokból vannak benne egyszerűsítések, de szerintem remekül átadja, hogy milyen okok vezettek ehhez a világot alapjaiban meghatározó katasztrófához, mind technikai, mind emberi, mind állami szinten. Igen, a sorozat jelleg miatt nem szerepelhetett a komplett tudóscsapat Legaszov mellett, mint ahogy a teljes Szovjet államaparátust is elégséges volt Scserbinán, Gyatlovon, Brjuhanov és Fomin, a vén f*sz Zarkov, Gorbacsov, valamint a KGB-s főmufti, Csarkov alakján át (megjegyzem, a valóságban a KGB akkori vezetőjének Csebrikov volt a neve, de a két karakter ugyanaz) bemutatni. Ahogy a hétköznapi áldozatok mindegyikét is felesleges volt részletesen átvenni, nagyon jól átjött mindaz a szenvedés, ami a balesettel járt azon a kevés megnevezett és névtelen emberen.

És ez a lényeg: átjön az, ami ezt az egészet megteremtette. A sok emberi ostobaság, ami tetszik vagy sem, a szovjet felfogásból ered. Én ugyan nem éltem ebben, vagyis, de, hiszen  nyolc hónapos voltam Csernobil felrobbanásakor, de érthető okokból a Szovjetunió szépségeiből ennyi idősen, sőt még évekkel később sem fogtam fel semmit. Ugyanakkor máig vannak hatások, amik abból erednek, elég csak hazánkban körülnézni. És ez a sorozat rávilágít a rendszer eredendő hibáira. A titkolózásra, a félelemre, a látszat fenntartására (még akkor is, ha már csak az van), az alkalmatlan emberek rossz pozícióban tartásával, a butaságra, stb. 

Mindezt nagyszerű rendezéssel, képi világgal, hangokkal (zenéről igazából nem lehet beszélni) és hangulattal teszi. Kifejezetten tetszett, hogy milyen nyers őszinteséggel mutatta meg, mit művel az emberrel a sugárzás. Olvastam is, hogy jópáran kibuktak ezen, hogy túlzó volt, de a jó ég áldja meg őket, valódi emberek haltak bele ebbe. Velük szembe lett volna tiszteletlenség, ha nem mutatják meg, minek estek áldozatul. Eleve utálom, amikor egy filmben vagy sorozatban, ami felnőtteknek készült, próbálnak visszavenni az ilyesmiből. Nem jó az öncélúság sem, de azért vannak olyan dolgok, amiket meg kell mutatni.

A színészek is remekek voltak, főleg Stellan Skarsgård, akit a marveles bohóckodások után jó volt igazán komoly szerepben újra látni. És nagyszerű volt Jared Harris is, akit fel sem ismertem, pedig a The Expanse-ban is imádtam, mint Anderson Dawes, de a szemüveg és a teljesen más hanglejtés és színészi játék miatt rá nem jöttem volna, hogy a két karaktert ugyanaz a színész játssza. Viszont, akit azonnal felismertem, az a jó Pikalov tábornok volt. Vidámsága és tettrekészsége egyből eszembe juttatta az Első Rend legoptimistább és legcsendesebb kapitányát, Canady-t. Egen Mark Lewis Jones ezúttal is egy katonát játszott, és bár nem szerepelt sokat, kapott egy remek kis jelenetet.

Röviden, a Csernobil egy nagyon jó sorozat lett, ami ugyan lehet, hogy nem adja vissza a teljes, objektív és részletes valóságot, de aki ezt várja, az inkább dokumentumfilmet nézzem. Szórakoztató produktomhoz képest viszont ez a sorozat meglepően őszinte, részletes, korhű és objektív, és igen közel állhat a valósághoz és igazságokhoz - amiket amúgy valószínűleg soha, senki sem fog megsimerni.

Viszont azt a helikopter balesetet nem kellett volna odatenni, ahová tették, mert arról videó is van, hogy nem akkor történt, amikor a sorozatban... Ez az egy, amit kifogásolok a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 06. 21. - 17:15, Dzséjt írta:

Inkább legyen egy kerek, kielégítő egész történet, mint egy befejezett, majd erőlködve újra megnyitott. Tényleg, így is örülhetünk, hogy nem a harmadik évaddal ért véget.

 

Végül is ja. :)

 

giphy.gif

 

:D

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És ez a lényeg: átjön az, ami ezt az egészet megteremtette. A sok emberi ostobaság, ami tetszik vagy sem, a szovjet felfogásból ered.

Ez akasztott ki a legjobban. A mérhetetlen emberi ostobaság egy olyan helyzetben ahol létszükséglet lett volna a józan észbeli gondolkodás. Gyatlovot addig vertem volna komolyan amig ki nem derül miért ilyen hülye. Pl mikor mondják neki hogy felrobbant a mag akkor azt mondja sokkot kapott az ember. Vagy mikor mondja hogy hűtsék a magot, mire mondják neki hogy nincs mag akkor sem vizsgálja meg a dolgot. Aztán meg a biztos halálba küldi az embert hogy nézze meg a tetőről mi történt?

Mondjuk Gyatlov már a kisérletben is ember alatti hülye volt. Miatta történt a robbanás is.

Meg a párttitkárok. Cipőboltban dolgozó ember mond ellent egy atomtudósnak. Zseniális.

Én úgy gondolom az akkori döntéshozók szó szerint tömeggyilkosságot követtek el. Ha felkészültebbek, ha hozzáértőbbek, jóval kevesebb ember vesz oda. Pripjaty egész lakosságát kitették halálos sugárzásnak napokig, mikor azonnal evakuálni kellett volna.

Gondold el hogy mi ebből itthon csak annyit hallottunk hogy volt egy robbanás egy atomerőműben de nem vészes csak pár hétig mossuk meg a salátát. Vagy az sem tudatosult benem hogy pár órán és 3 emberen múlt hogy Európa nem lett nukleáris sivatag. Emiatt a sorozat miatt most fogtam fel hogy '86-ban milyen iszonyú szerencsénk volt. Meg hogy milyen veszélyben volt az életünk. Anyukám azóta meghalt rákban, bár nem hinném hogy a robbanásnak köze lett volna hozzá, de lehet.

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont azt a helikopter balesetet nem kellett volna odatenni, ahová tették, mert arról videó is van, hogy nem akkor történt, amikor a sorozatban... Ez az egy, amit kifogásolok a sorozatban.

Ez igaz viszont itt egy videó ami összehasonlítja a valóságot a sorozattal és sok egyezés van.  Amúgy szerintem a sorozat objektív. Nem igazán húz egyik oldalra sem csak megmutatja azt hogy mi történt akkor. Mintha egy doksifilmet néznél. Az ostoba górék, a hős civilek, tüzoltók, katonák, és az értelmes értelmiségiek.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És nagyszerű volt Jared Harris is, akit fel sem ismertem, pedig a The Expanse-ban is imádtam, mint Anderson Dawes, de a szemüveg és a teljesen más hanglejtés és színészi játék miatt rá nem jöttem volna, hogy a két karaktert ugyanaz a színész játssza. Viszont, akit azonnal felismertem, az a jó Pikalov tábornok volt. Vidámsága és tettrekészsége egyből eszembe juttatta az Első Rend legoptimistább és legcsendesebb kapitányát, Canady-t. Egen Mark Lewis Jones ezúttal is egy katonát játszott, és bár nem szerepelt sokat, kapott egy remek kis jelenetet.

Kellemes meglepetés volt Jared Harrist látni ebben a főszerepben. Már a nyitójelenetben felismertem, először a hangja miatt. Remek színész, remélhetőleg fogjuk még őt látni néhány jó szerepben. Pikalovot viszont nem elsőre ismertem fel, de egy idő után leesett, hogy ki játssza. 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Gondold el hogy mi ebből itthon csak annyit hallottunk hogy volt egy robbanás egy atomerőműben de nem vészes csak pár hétig mossuk meg a salátát. Vagy az sem tudatosult benem hogy pár órán és 3 emberen múlt hogy Európa nem lett nukleáris sivatag. Emiatt a sorozat miatt most fogtam fel hogy '86-ban milyen iszonyú szerencsénk volt. Meg hogy milyen veszélyben volt az életünk. Anyukám azóta meghalt rákban, bár nem hinném hogy a robbanásnak köze lett volna hozzá, de lehet.

Ez a salátamosás annyira téma volt, hogy még én is emlékszem rá! Itt egy régebbi, 2011-es cikk az indexről, érdemes lehet elolvasni:

https://index.hu/tudomany/2011/04/26/csernobil_25/?fbclid=IwAR2_JCk2l-ePYaLVOKTJB8fpt3ou9T0fxwC48PQMPTll9RU49oDzx93hGxI

Pl. az időjárás miatt több "sugárzás" jutott Ausztriába, mint hozzánk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csernobil

 

Számomra az utóbbi 8 év legnagyobb TV-sorozatos teljesítménye volt ez a röpke 5 óra. Tökéletes példája annak, hogy nem mindig szükséges 7-8 évad és többszáz epizód ahhoz, hogy sikeres legyen valami. Nagyon sokat már nem tudok hozzátenni ahhoz, amit előttem leírtak. Minden jelenet a helyén van, nincs oda nem illő elem, a megvalósítás, a hanghatások megadják a hangulatot. Általában nem bírom az ennyire nyomasztó dolgokat, de ez olyan zseniálisan meg van csinálva, hogy biztosan újra fogom még nézni. Kendőzetlenül mutatja be a katasztrófa körülményeit és hatásait, nincs felesleges hatásvadászkodás, pont annyit mutat meg, amennyit kell. A készítők alaposan utánanéztek mindennek, hogy megidézzék azt a korszakot. Minden egyes jeleneten érződik, hogy mekkora tisztelettel és alázattal nyúltak a témához. Az összes változtatásnak a valósághoz képest volt célja és értelme. Így kell ezt csinálni!

 

A 10/10 nem is lehet kérdés ezek után, egyúttal a harmadik TV-sorozat a Steins;Gate és az FMA:B után, amelyre 10 pontot adtam.

 

Azt viszont sajnálom, hogy a sorozat ismét előbújtatotta okoskodókat a bokorból, akik az atomenergiát a sátán eszközének próbálják beállítani, és azonnal be kellene záratni őket.

 

Ami pedig a KGB-t illeti:

2019. 06. 21. - 17:15, Dzséjt írta:

a KGB-s főmufti, Csarkov

A sorozatban Csarkov karaktere nem a főmufti, őt  "First Deputy Chairman"-ként emlegették, ha jól rémlik. Szóval így Csarkov nem Csebrikov mintájára lett alkotva, két külön karakter a kettő. Viszont arról, hogy Csarkov létező személy volt-e, nem találtam semmit.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Yoda József írta:

A sorozatban Csarkov karaktere nem a főmufti, őt  "First Deputy Chairman"-ként emlegették, ha jól rémlik. Szóval így Csarkov nem Csebrikov mintájára lett alkotva, két külön karakter a kettő. Viszont arról, hogy Csarkov létező személy volt-e, nem találtam semmit.

Hm, ez elkerülte akkor a figyelmemet. Automatikusan főmuftinak vettem, hiszen mégis csak Gorbacsov főtitkár elvtárssal ült egy asztalnál. :) De igazad van, tényleg "csak" helyettes volt. Köszi a kiigazítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Csernobil

 

Számomra az utóbbi 8 év legnagyobb TV-sorozatos teljesítménye volt ez a röpke 5 óra. Tökéletes példája annak, hogy nem mindig szükséges 7-8 évad és többszáz epizód ahhoz, hogy sikeres legyen valami. Nagyon sokat már nem tudok hozzátenni ahhoz, amit előttem leírtak. Minden jelenet a helyén van, nincs oda nem illő elem, a megvalósítás, a hanghatások megadják a hangulatot. Általában nem bírom az ennyire nyomasztó dolgokat, de ez olyan zseniálisan meg van csinálva, hogy biztosan újra fogom még nézni. Kendőzetlenül mutatja be a katasztrófa körülményeit és hatásait, nincs felesleges hatásvadászkodás, pont annyit mutat meg, amennyit kell. A készítők alaposan utánanéztek mindennek, hogy megidézzék azt a korszakot. Minden egyes jeleneten érződik, hogy mekkora tisztelettel és alázattal nyúltak a témához. Az összes változtatásnak a valósághoz képest volt célja és értelme. Így kell ezt csinálni!

 

A 10/10 nem is lehet kérdés ezek után, egyúttal a harmadik TV-sorozat, amelyre 10 pontot adtam.

Á ez csak amcsi propaganda, a CIA állt minden mögött. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.