Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Valaki nézi a Future Men című sorozatot? Szerintem elég vicces, ha bejön kicsit a betegebb humor. A sorozatot a Virsliparti alkotói készítik. Az első évadot most nyomják szinkronosan, a 3. és egyben utolsó még nem jelent meg.

Az első évad zseniális. A második jó volt, de a 3.nál én abbahagytam annyira nem jött be. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem most volt szerencsém a Lucifer 4. évadához. :) Fantasztikus volt! Szerintem jobb, mint az első évad, pedig anno az is nagyon tetszett. A Netflix ismét bebizonyította, hogy nagyon tud sorozatot készíteni. Ahogy a karakterek sorsát továbbvitték, az ennél jobban nem is sikerülhetett volna. :)És a folytatás is igen ígéretes:

Spoiler

mi lesz ezután a pokolban? És hogy lépünk innen tovább?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
3 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Azonnal a Fullmetal Alchemist anime jutott eszembe (amit most nézek és kegyetlen jó!)

A lassan 4 éves animés pályafutásom alatt annál csak egyetlen jobb animét láttam, a Steins;Gate-et :) bár az idei Vinland Saga is kegyetlenül erős...

 

Mindenesetre az FMA:B egy örök élmény marad számomra, annyi bizonyos

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

A lassan 4 éves animés pályafutásom alatt annál csak egyetlen jobb animét láttam, a Steins;Gate-et :) bár az idei Vinland Saga is kegyetlenül erős...

 

Mindenesetre az FMA:B egy örök élmény marad számomra, annyi bizonyos

Én évtizedekig kizárólag a Dragon Ball sorozatokat voltam hajlandó megnézni, ami anime (azokat viszont mindig is nagyon szerettem, és ez most is így van) ... ám pár hónapja fordult a kocka. Netflixen letoltam a Death Note-ot, amitől hetekig arcon pörögtem! :D:D:D Majd egy kedves barátom ajánlotta a Fullmetal-t, amitől meg szintén arcon pörgök :D

Jelenleg nézem a Brotherhood-ot, előtte az első sorozatot néztem meg, aminek csak az első fele mangahű... hát az is nagyon nagyon tetszett... de mindenki azt mondja, hogy a Brotherhood még jobb... aminek csak örülök! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Jelenleg nézem a Brotherhood-ot, előtte az első sorozatot néztem meg, aminek csak az első fele mangahű... hát az is nagyon nagyon tetszett... de mindenki azt mondja, hogy a Brotherhood még jobb... aminek csak örülök!

Én sajnos a régit még nem láttam, de arra is sor fog kerülni :) erről az esetről nekem mindig a Trónok harca jut eszembe, hogy talán majd egyszer készül egy könyvhű Game of Thrones: Brotherhood ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem most be van tárazva pár:

FMA:B után meg meg akarom nézni rendesen az InuYasha-t, valamint a One Punch Man-t és az Attack on Titan-t. Valamint lesz egy Death Note újrázás, mert az valami észvesztő volt!

Aztán jöhet majd a többi. Yoda, amiket te említettél azoknak is utána nézek... pláne, hogy azt mondod, hogy jobbak, mint a FMA! :)

 

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Én sajnos a régit még nem láttam, de arra is sor fog kerülni :) erről az esetről nekem mindig a Trónok harca jut eszembe, hogy talán majd egyszer készül egy könyvhű Game of Thrones: Brotherhood ;)

:D

Hát figyu... a sima is rohadt jó... fantasztikus élmény volt. Én egyelőre nem ismerem még a Brotherhoodban látható mangahű befejezést, de amit a sima sorozatban a néző elé raktak, az parádés volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azokat még évekkel ezelőtt láttam, de mindkét változat tetszett, így ha választanom kéne, nem tudnék, mert mindkettőben voltak olyan megoldások, amiket egy "VÁÓ!"-nál jobban nem tudok kifejezni.

 

Én mostanában főleg 12-13 részes animékre, azon belül is a "slice of life" típusúakra (A Place Further Than The Universe, K-ON! Yuru Camp stb.) kattantam rá, meg az önállóan nézhető filmekre (A Silent Voice, Mi A Neved? stb.).

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy írjátok a címeket, rá fogok nézni ezekre is! :)

Amúgy ezek a japán zenék ledaráltak teljesen a húsdarálón! Jobbnál jobbak. FMA tekintetében is nehéz választani, mert nagyon jó szinte mindegyik egytől egyig, de talán ez a kedvencem:

 

 

FMA-ban az tetszik nagyon egyébként, hogy akkora mély dráma az egész, mint HÁZ! A maga módján van benne humor, sőt, jó humor! De mégis az egész sztori, a tesók története, akkora tragédia, hogy elképesztő! 

Death Note-nál is hasonlót éreztem, ezért is tetszett nagyon.

Igen, komolyan veszik magukat, és itt ezt bátran meg is tehetik, mert mindkét anime esetében az alapanyag egyszerűen leírhatatlanul jó, mély és roppant drámai. A kivitelezés pedig Death Note-nál és FMA-nál is példaértékű! Japánban valamit nagyon tudnak!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

meg meg akarom nézni rendesen az InuYasha-t, 

Hát az nálam rendre kifullad, már vagy harmadszor kezdtem el idén, de megint nincs hozzá kedvem, bár most tovább jutottam, mint eddig, túl epizódikus.

2 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Jó, hogy írjátok a címeket, rá fogok nézni ezekre is! :)

Ha Dragon Ball-t szereted akkor szerintem csípnéd a One Piecet is, azzal egy darabig el lennél, most tart a 908-ik résznél és még nincs vége :D és nagyon kevés filler rész van benne más ilyen típusú animékhez képest. Bár magam is szentségtörésnek érzem, de amikor néztem a Bleach-t az még jobban is tetszett olykor, mint a DB. 

Ajánlanám még a Trigun-t az csak 10-en pár részes, meg az Afro Samurai-t amiből van egy sorozat - az is csak 10 rész körüli - meg egy anime teljes film, ami a sorozat folytatása.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hát az nálam rendre kifullad, már vagy harmadszor kezdtem el idén, de megint nincs hozzá kedvem, bár most tovább jutottam, mint eddig, túl epizódikus.

Az FMA:B epizodikus? Hát az eleje lehet annak tűnik, de valójában egy elég nagyszabású háttérsztori és összeesküvés-elmélet szövődik ki a történetből :)

 

Na, de ha már feljött ez az animés téma, itt van a MAL-os (myanimelist.net) top 10-em:

 

1. Steins;Gate

2. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

3. Code Geass

4. Mahou Shoujo Madoka Magica

5. Youjo Senki mozifilm

6. Hotarubi no Mori e

7. Kimi no Na wa

8. Psycho-Pass

9. JoJo's Bizarre Adventure Part 2 (ez lényegében nem külön anime, hanem a JoJo első évadának második fele, de a JoJo esetében az egyes Part-ok valamelyest különálló sztorik)

10. Death Note

 

Év végére valószínűleg a Vinland Saga be fog kerülni a 10-be :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát az nálam rendre kifullad, már vagy harmadszor kezdtem el idén, de megint nincs hozzá kedvem, bár most tovább jutottam, mint eddig, túl epizódikus.

Ha Dragon Ball-t szereted akkor szerintem csípnéd a One Piecet is, azzal egy darabig el lennél, most tart a 908-ik résznél és még nincs vége :D és nagyon kevés filler rész van benne más ilyen típusú animékhez képest. Bár magam is szentségtörésnek érzem, de amikor néztem a Bleach-t az még jobban is tetszett olykor, mint a DB. 

Ajánlanám még a Trigun-t az csak 10-en pár részes, meg az Afro Samurai-t amiből van egy sorozat - az is csak 10 rész körüli - meg egy anime teljes film, ami a sorozat folytatása.

A Trigun 26 részes ;), plusz készült hozzá egy film "Badlands Rumble" címmel.

 

 

@Yoda József:

A listádon szereplők közül van egy pár, amit nem ismerek, de majd meglesem őket.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Akkor rosszul emlékeztem :D Erről a filmről meg még nem is hallottam :o Mikor játszódik a sorozathoz képest?

A sorozathoz képest (1998) elég későn jelent meg (2010), de be lehet illeszteni a sorozat idővonalába.

 

A film története valamikor a 9. és a 11. rész között játszódik.

Az indavideón meg tudod nézni.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 29. - 23:01, Rog írta:

Luci Tomi elárulta hogy az új Lucifer szezont két részletben fogják leadni. Nyolc rész után szünet következik és a másik nyolcat csak azután veszik elő.

Ha jól tudom, talán még idén láthatjuk az évad első felét. De tippelnem kb. 3 hónapos szünetet a két részlet között. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég találkoztam a  Love, Death and Robots című sorozattal és határozottan tetszik, egy animációs, sci-fi, antológia sorozat, de nagyon érdekes kis alaptörténete van 1-1 résznek (bár még csak az első 6-t láttam :D Utoljára a Metal Hurlant Chronicles című szintén antológia sorozatban találkoztam ilyen érdekes kis storykkal. Amúgy az animációs sori részei változó hosszúságúak a leghosszabb amit eddig láttam 17 perces volt. A részek között az animáció stílusa is változik, a sima rajztól az egész életszerűig. 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most, egész pontosan szombaton ismertem meg a Love, Death and Robotsot. Mivel részint magyar produkció, ugyanis a magyar Digic Pictures is dolgozott rajta, így az egyik legjobb barátom is dolgozott rajta, ő mutatta meg. Néhányan ismeritek is innen Ricset, Az egyik rész (a hűtőszekrényes epizód) animációját teljes egészében ő csinálta, de a ruszkis/szörnyes részen is dolgozott, sőt, ott ő volt az egyik hulla :) - őt szkennelték be.

Meg megmutatta a The Dark Crystalt is, hát ez egy érdekes, de mindenképpen hangulatos sorozat. Nagyon nagy mértékben bábok vannak benne (az eredeti filmet - aminek az előzményét ez a sorozat meséli el - a '80-as években Frank Oz rendezte).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Dark Crystal is nagyon jó lett! Netflixen fent is van magyar felirattal az egész. Az elején kicsit szoknom kellett, de aztán elvarázsolt. Azon ritka esetek egyike, amikor egy létező klasszikusból indultak ki és sikerült felülmúlniuk az eredetit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.