Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az Úr sötét anyagai / His Dark Materials

 

Nem tudom, hányan olvastátok Philip Pullman trilógiáját (Északi fény, A titokzatos kés, A borostyán látcső), de az első részből készített Arany iránytű c. filmmel talán többen találkoztatok. Nos, a könyv trilógia nagyszerű olvasmány, viszont a filmfeldolgozás elég gyengén sikerült, a látványon túl elég felszínes maradt a történet lényegét tekintve - nem is csodálkozom rajta, hogy nem lett siker.

Az HBO sorozata viszont nagyon tetszett. :) Az első könyvet vitték képernyőre az első évadban 8 rész keretében, és nagyon szépen sikerült megőrizni a könyv szellemiségét, arra helyezni hangsúlyt, ami fontos. Szerintem a casting is remek. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a fantasy-t és kíváncsi erre az érdekes, párhuzamos világokat és az azokat összekötő kapcsolatokat bemutató, a felnőtté válásról is szóló sorozatra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

Az Úr sötét anyagai / His Dark Materials

 

Nem tudom, hányan olvastátok Philip Pullman trilógiáját (Északi fény, A titokzatos kés, A borostyán látcső), de az első részből készített Arany iránytű c. filmmel talán többen találkoztatok. Nos, a könyv trilógia nagyszerű olvasmány, viszont a filmfeldolgozás elég gyengén sikerült, a látványon túl elég felszínes maradt a történet lényegét tekintve - nem is csodálkozom rajta, hogy nem lett siker.

Az HBO sorozata viszont nagyon tetszett. :) Az első könyvet vitték képernyőre az első évadban 8 rész keretében, és nagyon szépen sikerült megőrizni a könyv szellemiségét, arra helyezni hangsúlyt, ami fontos. Szerintem a casting is remek. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a fantasy-t és kíváncsi erre az érdekes, párhuzamos világokat és az azokat összekötő kapcsolatokat bemutató, a felnőtté válásról is szóló sorozatra. :)

Nekem a filmmel sem volt különösebb problémám, mondjuk tény, hogy a könyvet nem olvastam, de akkor lényegében a sorozat is azt dolgozza fel amit a film csak jobban? Akkor erre rá kell néznem, csak előtte még ki kell végeznem a Titánok második évadát. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nekem a filmmel sem volt különösebb problémám, mondjuk tény, hogy a könyvet nem olvastam, de akkor lényegében a sorozat is azt dolgozza fel amit a film csak jobban? Akkor erre rá kell néznem, csak előtte még ki kell végeznem a Titánok második évadát. :) 

Lehet, hogy ha nem ismerem a könyvet, akkor jobban tetszett volna a film - de ez már csak így szokott lenni a könyves adaptációkkal, kevés kivétellel. :)

 

Igen, lényegében ugyanaz a történet, csak sokkal részletgazdagabb, köszönhetően a 8x55 perces műsoridőnek, szemben a film 2+ órájával, és szerintem itt a részletek adják meg a történet sava-borsát, az érzelmi hátteret, pont azt, ami melyek miatt a könyv annyira tetszett. Ja, azt nem is mondtam, hogy ahhoz képest, hogy sorozat (nem egy film), a látványra sem volt panaszom. :)

Alig várom, hogy jöjjön majd a következő évad! A sztori legjobb részei még csak most kezdődnek. :)

Nem olvastam hírt a folytatásról, talán még korai is, szóval remélem, hogy lesz folytatás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer rajongók figyelem: a két részre szedett 5. évad lehet nem az utolsó évad lesz! A Netflix elvileg tárgyal egy esetleges 6. évad elkészítése végett - amely igazából 7. évad lenne, ha az 5. évad kettészedett struktúráját két évadnak veszik majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem tudjátok hol lehet nézni online magyar felirattal az Expanse-t up to date? Mert indán egyenlőre csak az első 3 évad van fent.

online-filmek.me

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

online-filmek.me

 

11 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem tudjátok hol lehet nézni online magyar felirattal az Expanse-t up to date? Mert indán egyenlőre csak az első 3 évad van fent.

A warez témát kéretik privátban tárgyalni. :nana:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

@Frenkie, hogy tetszik a Banshee? :) Annak idején nekem nagyon tetszett (kivéve talán az utolsó, 4. évadot).

 

Én most az Ozark-ot kezdtem el nézni, ez egy Netflix-es sorozat, egy a mexikói kartellnek dolgozó pénzmosó fickóról és családjáról szól. Nagyon jó a hangulata. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Nute Gunray írta:

@Frenkie, hogy tetszik a Banshee? :) Annak idején nekem nagyon tetszett (kivéve talán az utolsó, 4. évadot).

 

Én most az Ozark-ot kezdtem el nézni, ez egy Netflix-es sorozat, egy a mexikói kartellnek dolgozó pénzmosó fickóról és családjáról szól. Nagyon jó a hangulata. 

Tegnap a 2. évadot fejeztem be. Nem rossz. Pont azért kezdtem bele mert ti is meg pár kollégám mondtátok hogy nagyon jó. Kiemelkedőnek nem tartom olyan erős közepes, de szórakoztat.

Persze nem tudom mi lesz még az utolsó 2 évadban, lehet ott lesz nagyon jó.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idén 30 éves a Twin Peaks, így hát elkezdtem darálni az HBO GO-n..

És arra jutottam, hogy ez nekem hogy maradhatott ki eddig?

Szenzációs karakterek ( Cooper ügynök rulez!), érdekes és misztikus háttértörténet, remek 80-as évekbeli hangulat.

És ahogy látom a pár évvel ezelőtti folytatás is ott lesz minőségben!

Szuper.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Idén 30 éves a Twin Peaks, így hát elkezdtem darálni az HBO GO-n..

És arra jutottam, hogy ez nekem hogy maradhatott ki eddig?

Szenzációs karakterek ( Cooper ügynök rulez!), érdekes és misztikus háttértörténet, remek 80-as évekbeli hangulat.

És ahogy látom a pár évvel ezelőtti folytatás is ott lesz minőségben!

Szuper.

A folytatást nem láttam még, de az eredeti sorozatot imádtam. :) Az volt az első sorozat, amit videómagnóra felvéve ledaráltam. :D

 

Annak idején engem is a misztikus hangulat fogott meg, de ma már tudom, hogy a karakterek még annál is jobbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 14. - 16:42, Pildi írta:

A folytatást nem láttam még, de az eredeti sorozatot imádtam. :) Az volt az első sorozat, amit videómagnóra felvéve ledaráltam. :D

 

Annak idején engem is a misztikus hangulat fogott meg, de ma már tudom, hogy a karakterek még annál is jobbak.

Sikerült a 2. évad végére érnem. és öööö David Lynch mit szívhatott, mikor az utolsó epizódott rendezte? :D

Nagyon elborult a vége.. És egy csomó száll el se lett varva. Ezzel kapcsolatban vannak esetleg könyvek, vagy egyéb irodalom?

Pl

Spoiler

Mi lett Audrey Horne-al, aki odaláncolta magát a páncélszekrény ajtajához? :D Most ő is meghalt a robbanásban?

Mi lett Ben Horne sorsa? Túlélte a csapást, amit kapott a fejére, mikor neki esett a kandallónak? :P

Aztán ott van a kamionos Leo sztorija, szegényt ott hagyták a faházban egy doboznyi mérgespókkal, amit egy madzagon éppen egyyensúlyoz :D

Cooper ügynök szintén pszichopata lett? Vagy sikerült kiűzni belőle a gonoszt?

Most akkor ezek a gonosz entitások kik voltak? A világűrből jött fajzatok? :P

 

De még pár karakter soráról szívesen olvasnék :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.