Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Magát a színt nem említik, de egyszer teljesen elsápad az arca. Ez kizárja, hogy fekete legyen, de az ázsiait még nem zárja ki. Én is sajnálnám, ha egy kelet európai legendákon alapuló történet egyik főszereplője színes bőrű lenne :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 08. - 9:33, luke19 írta:

Felpörögtek az események a Witcher sorozatnál. Ciri szerepére az alábbiakban megfelelő színésznőt keresnek: optimális esetben 15-16 éves, képes 13-14 évest játszani, és BAME, azaz fekete, ázsiai, vagy más etnikai kisebbséghez tartozó. Oké, hogy a könyveket veszik alapul, és abban nincs benne említve a bőrszíne,  na de akkor is.

Ha fekete lenne, én sem csípném, de szerintem ez itt megint egy túlreagálás, mert a BAME nem csak azokra vonatkozik, akik más színűek, szó szerint bármilyen kisebbség lehet. Bármilyen kisebbségre vonatkozhat az UK-ban, merthogy ez még csak nem is amerikai terminus, az Egyesült Királyságban használják. Szóval ugyanúgy ide tartoznak a walesiek, az észak-írek és a skótok is (kritizálják is rendesen).

A másik, Ciri apja a nilfgardi Emhyr var Emreis, akiket Sarpowski a dél-európai birodalmakról, főleg a római birodalomról mintázta, vagyis egyáltalán nem indokolt a hófehér bőr. A poén az, hogy valószínűleg a játékok "svéd" Cirije kevésbé passzol a könyvekbelihez, mint mondjuk egy olaszos beütésű Ciri, ami szintén beleillene a BAME-be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

BAME nem csak azokra vonatkozik, akik más színűek, szó szerint bármilyen kisebbség lehet

Definíció szerint ez így van (akár egy az Egyesült királyságban élő lengyel lány is lehet BAME, és ezen senki sem akadna fenn), de a gyakorlatban ezt legtöbbször a nem európai származásúakra értik, akik látványosan kissebségiek (pl. feketék, ázsiaiak, indiaiak stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre értik az átlag emberek, de ez nem azt jelenti, hogy csak is és kizárólag erre használják hivatalos ügyekben. ;) Mi meghalljuk, hogy BAME és máris feketékre és ázsiaiakra gondolunk, de hivatalos dokumentumon, mint mondjuk egy szereplőválogatás papírján a definíció számít, nem az, hogy a közember mit ért alatta. Ha kifejezetten lengyel nőt keresnek rá, azt is BAME-ként tüntetnék fel egy ilyen papíron, mert az UK-ban kisebbségi a lengyel is. Ez a probléma, hogy ez nincs különválasztva, a sajtó egyből feketéket és ázsiaiakat dobnak be, mert az a szenzáció, arra kattint a nép, aztán lehet, hogy csak svéd vagy lengyel vagy olasz nőt keresnek.

Persze a showrunner szavai alapján itt tényleg bőrszínváltás lesz, már ha nem riasztják el őket a negatív vélemények, vagy nem találnak egy arany középutat. Ciri származására való tekintettel egy halványabb barna bőrű nő jöhet, én például simán el tudnék képzelni egy olasz színésznőt. Akárhogy is, engem még mindig jobban érdekel, hogy egy tehetséges színésznő legyen egy jó sztorival megáldott sorozatban, minthogy milyen a színe. Ha fekete lesz, hát az lesz, nem fog izgatni, amíg jól működik a karakter.

Sokkal jobban tartok attól, hogy a Vaják szellemiségét nem veszik át, a görbe tükör mutatása a mi világunkra, a modern élet áthelyezése középkori fantasy környezetbe, és persze a kikacsintások az egyéb fantasy-kra. Kimaradnak a politikai játszmák, a fajgyűlölet, a terrorizmus, helyett lesz belőle egy szimpla "kardozós-b*szós" fantasy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mi meghalljuk, hogy BAME és máris feketékre és ázsiaiakra gondolunk, de hivatalos dokumentumon, mint mondjuk egy szereplőválogatás papírján a definíció számít, nem az, hogy a közember mit ért alatta.

Viszont a hivatalos népszámlálási dokumentumokban is hajlamosak a különböző eredetű fehéreket egy kalap alá venni a brit fehérekkel, amíg a feketéket és az ázsiaiak már külön-külön emlegetik. 

 

Ahogy ebben a hivatalos népszámlálási táblázatban is látszik az 5 nagy csoport amikre szétválogatják az embereket a fehér, az ázsiai, a fekete, az egyéb és a kevert. Az hogy a fehéren belül hova tartozik (pl. ír, ír cigány, vagy egyéb) csak másodlagos az etnikumot illetően. 

 

Eleve magát a kifejezést először csak a feketékre alkalmazták (akkor még BME néven) az 50-es 60-as évek nagy egyenjogúsági harcaiban. Ehhez később hozzácsapták az ázsiaiakat is, de mivel a fehér kisebbségek sosem voltak akkora elnyomás alatt, mint a fent említett két másik kisebbség, így ezeket nem is nagyon szokás BAME alá sorolni, mert maga az etnikai kérdés soha sem rájuk vonatkozott

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Eleve magát a kifejezést először csak a feketékre alkalmazták (akkor még BME néven) az 50-es 60-as évek nagy egyenjogúsági harcaiban. Ehhez később hozzácsapták az ázsiaiakat is, de mivel a fehér kisebbségek sosem voltak akkora elnyomás alatt, mint a fent említett két másik kisebbség, így ezeket nem is nagyon szokás BAME alá sorolni, mert maga az etnikai kérdés soha sem rájuk vonatkozott

Ma is tanultam valami újat. Köszi! :) Ezzel a plusz információval már számomra is aggasztóbb a leányzó fekvése. :para:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgytűnik, hogy a NYCC -on kaphatunk Gotham S5 előzetest, pontosabban október 7. én! :yeah:

 

Hírek a sorozatról:

- 100% (Camren, Sean és egy 3. tag is megerősítette) hogy 10 részes lesz a záró évad.

- a 6. részt (The Air is Getting Slippery) Ben McKenzie rendezi, (úgytűnik imádja a 6 -os számot, a 3. évad 16. a 4. évad 16. részét és most az új évad 6. részét is rendezi :D)

- Cameron haja bezöldült... :hmm: (még mindig tilos Joker nevét használni és még mindig tagadják, hogy Cameron Jokert játssza)

- Shane West egy Eduardo Dorrance nevű karaktert fog alakítani. Sokan Bane -ként hivatkoznak rá, igazából ő lesz majd Bane apja. Jim régi harcos társa, aki azért jön Gotham -be, hogy segítsen, de eközben sötét motivációi vannak.

- Az egyik író (Tze Chun? :?) azt írta 1 hete, hogy az utolsó előtti (azaz 9.) epizódot írja.

- Peyton (Ivy alakítója) elejtett egy olyan mondatot az egyik interjúja közben, hogy Cameron éppen forgat. Most a 4-5. részt készítik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Úgytűnik, hogy a NYCC -on kaphatunk Gotham S5 előzetest, pontosabban október 7. én! :yeah:

 

Hírek a sorozatról:

- 100% (Camren, Sean és egy 3. tag is megerősítette) hogy 10 részes lesz a záró évad.

- a 6. részt (The Air is Getting Slippery) Ben McKenzie rendezi, (úgytűnik imádja a 6 -os számot, a 3. évad 16. a 4. évad 16. részét és most az új évad 6. részét is rendezi :D)

- Cameron haja bezöldült... :hmm: (még mindig tilos Joker nevét használni és még mindig tagadják, hogy Cameron Jokert játssza)

- Shane West egy Eduardo Dorrance nevű karaktert fog alakítani. Sokan Bane -ként hivatkoznak rá, igazából ő lesz majd Bane apja. Jim régi harcos társa, aki azért jön Gotham -be, hogy segítsen, de eközben sötét motivációi vannak.

- Az egyik író (Tze Chun? :?) azt írta 1 hete, hogy az utolsó előtti (azaz 9.) epizódot írja.

- Peyton (Ivy alakítója) elejtett egy olyan mondatot az egyik interjúja közben, hogy Cameron éppen forgat. Most a 4-5. részt készítik.

Ezek jó hírek. Pedig jó lenne, ha visszavennének ebből a tilos Joker nevét használni dologból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Netflixre élőszereplős sorozat készül az Avatar: The Last Airbender c. rajzfilmből!!! :o

https://www.movienewsnet.com/2018/09/18/netflix-making-avatar-the-last-airbender-live-action-series/

avatar-the-last-airbender-concept-art.jp

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem sok értelmét látom... egy sorozatot sorozat formájában feldolgozni?! :para: Most ugyanazokat a jeleneteket fogom látni színészekkel... hurrá:roll: ha meg teljesen eltérnek tőlük... hát az sem az igazi.

Ilyen alapon melyik feldolgozásnak van értelme? :D Mondjuk szerintem egyiknek sincs. Új, eredeti ötletek kellenének, de hát Moneywood... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Ilyen alapon melyik feldolgozásnak van értelme? :D Mondjuk szerintem egyiknek sincs. Új, eredeti ötletek kellenének, de hát Moneywood... :)

Azért, ha egy könyvet vagy képregényt dolgoznak át filmmé/sorozattá az teljesen más. Könyvnél bárkinek lehet akármilyen jó a képzelő ereje teljesen más élmény ténylegesen látni a történéseket, nem csak fejben. Képregények meg mégis csak kevesebb képkockával dolgoznak mintha vászonra/képernyőre visznek valamint, illetve szó szerint megelevenednek a karakterek. Filmből sorozat: nem is kell magyarázni, jobban ki lehet bontani a dolgokat. Sorozatból film... hát igen ott sok mindent fel kell áldozni a játékidő miatt, ugyanakkor emiatt egy más perspektívát mutatnak be és ezt is jól meg lehet csinálni szerintem, igaz aktuális alanyunknak nem jött össze eme bravúr. :D De ez a sorozatból sorozat nekem nagyon copy-paste csakúgy, mint a Disney élőszereplős mozik. Feleslegesnek érzem.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Azért, ha egy könyvet vagy képregényt dolgoznak át filmmé/sorozattá az teljesen más. Könyvnél bárkinek lehet akármilyen jó a képzelő ereje teljesen más élmény ténylegesen látni a történéseket, nem csak fejben. Képregények meg mégis csak kevesebb képkockával dolgoznak mintha vászonra/képernyőre visznek valamint, illetve szó szerint megelevenednek a karakterek. Filmből sorozat: nem is kell magyarázni, jobban ki lehet bontani a dolgokat. Sorozatból film... hát igen ott sok mindent fel kell áldozni a játékidő miatt, ugyanakkor emiatt egy más perspektívát mutatnak be és ezt is jól meg lehet csinálni szerintem, igaz aktuális alanyunknak nem jött össze eme bravúr. :D De ez a sorozatból sorozat nekem nagyon copy-paste csakúgy, mint a Disney élőszereplős mozik. Feleslegesnek érzem.

Számomra mindegyik értelmetlen, és csak az újabb pénz és bőrlehúzás van mögötte, plusz persze az ötlettelenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Számomra mindegyik értelmetlen, és csak az újabb pénz és bőrlehúzás van mögötte, plusz persze az ötlettelenség.

Én azért örülök nekik (illetve bizonyosaknak) pl.: képregények nem tudnám tartani a lépést az összessel, de sorozatban még beleférnek valamint vannak olyan könyvek, könyvsorozatok amiket tudom, hogy az életben nem akarok elolvasni vagy nincs rá időm, de a mozgóképes feldolgozásoknak hála mégis csak kapok belőlük egy kisebb-nagyobb szeletet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
24 perccel korábban, JakeSully írta:

Az Idő kereke fantasy könyvekből az Amazon sorozatot készít!

Ez jó hír nem Darth Revan?

 

 

Már tudok róla, valamikor tavasszal olvastam róla. Jó hír lesz, ha jól csinálják meg. Elég giga projekt lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Damon Wayans is otthagyja a Halálos fegyver sorozatot. Decemberig forgat a stábbal, aztán pedig továbbáll. A színész azt állítja, hogy szeretne többet lenni a családjával.

 

Ez a sorozat WTF nálam. :facepalm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sorozat cancel nálam. A második évad végét az első színész távozása miatt már meg sem néztem, így meg valószínűleg, hogy már nem is fogom. Pedig tök jó sorozatnak indult, feel good buddy akciósorozat. Hogy csúszhatott így félre? :roll: Szerintem itt valami a főnökökkel sem volt rendben, mert azért na, ha ilyen rövid időn belül egy sorozat mindkét főszereplőjét elveszti, ott akkor magasabb szinteken is gáz van. És ezután még folytatják? Mert szerintem már Riggs nélkül sem kellett volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Na Damon Wayans is otthagyja a Halálos fegyver sorozatot. Decemberig forgat a stábbal, aztán pedig továbbáll. A színész azt állítja, hogy szeretne többet lenni a családjával.

 

Ez a sorozat WTF nálam. :facepalm:

Nem értem én ezt a DWt. Először kirúgatja a színésztársát, majd otthagyja a sorozatot. Ez nálam nagyon gennyes pedig Crawford vitte a hátán az egészet. A 2. évad végén eléggé kiakadtam, onnantól nem is néztem a 3. évadot, de akkor úgy nézem ezek után nem is fogom...totál ciki. Pedig full jó buddy cop sori volt. :( Kellett ez a kis kellemes akció volna...

 

UI: én csak holnap nézem meg, de aki már látta az új Dokit írja már meg hogy milyen lett. Belepörgettem és egész jónak néz ki.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who: Majd én is csak holnap tudom megnézni. Most csak az elejére volt időm. Az inditás kifejezetten ígéretes. Látszik hogy ennek a sorozatnak már nagyon kellett egy showrunner váltás. Imádtam Moffatot de már nem tudott megújulni. Viszont az új Doktor kapcsán vegyesek az érzéseim. Az alapján amit láttam belőle túlságosan hasonló a Matt Smith-féle Doktorhoz. Ugyanaz a humor, ugyanaz a túlzott gesztikuláció. Mintha a 11-es Doktor felvizezett verziója lenne. De ez csak az első benyomás. A szinésznő egyébként jó. Ha irnak neki személyiséget jó lesz ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt a Doctor Who. Érdekes nyitány volt, nekem tetszett, amit eddig láttam. Szerencsére (most) nem mentek rá túlságosan arra, hogy a Doktor nővé lett, tulajdonképpen kétszer került csupán szóba. Az epizód eleje kellemesen hátborzongató volt, a sztori tetszett, bár kicsit kiszámítható volt a végére. De a legvége az ült, kíváncsian várom a folytatást. Az új Doktor elsőre tetszett, bár érezhetően még nincs kiforrva, nekem összességében nem volt 11-es után érzetem, kicsit sem. Távolról sem annyira őrült, és a gesztikulálásai is visszafogottabbak, humor tekintetében meg még csak erősnek sem érzem. Engem inkább a 10-esre emlékeztetett.

Spoiler

A home made svájci szónikus csavarhúzó is bejött, pedig az első képeken nem tetszett. Még mindig nem olyan dögös, mint a 11-esé, de a 12-es napszemcsijénél és kék játékmütyürjénél sokkal jobb. Ezután kíváncsi leszek a TARDIS-ra.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 11x1 - Hát azt kell mondanom, hogy tényleg jó volt. A dokiváltós évadnyitók számomra sosem annyira ütősek, inkább csak jók, ahogy ez is. Kíváncsi vagyok milyen lesz Jodie doktora, mert most még - talán mert Bomarr felhívta rá a figyelmem - de tényleg kicsit 11es volt. Az új companionok szintén bejönnek, nagyon jó a kémia közöttük, és a heti gonosz is érdekes volt. :) Ennél rosszabb ne legyen. :D

Nagyon húztam a számat, és a doki nővé varázslásával még mindig nem értek egyet, de úgy érzem ez egy jó évad lesz és már alig várom a kövi részt. Remélem lesz már főcím is mert az a zene nagyon hiányzott viszont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na Jake, most egy újabb megerősítést hallottam az Idő Kereke sorozatról. Úgy néz ki mégis csak elkészül. Nagyon remélem, hogy ezek után nem kaszálják el. Nagyon nagyszabású projekt lesz. A jövőben majd újra is olvasom a régi részeket, és befejezem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.