Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lucifer S5/b: Sikerült gyorsan végeznem a második felével - sajnos ez a hátránya annak, hogy egyben adnak ki dolgokat a Netflixnél, ha nem rögtön nézi meg az ember, már az első nap belefuthat akaratlanul spoilerekbe, szerencsére ezt itt most elkerültem - és tetszett. Szépen folytatta, amit az évad első fele lezárt és örülök neki, hogy nem ez az utolsó évad, mert így, hogy igazából csak az utolsó részen alakítottak valamennyit, vannak kérdések, amik még mindig megválaszolatlanok. Az évad második felében mindenki megkapja a neki járó szerepet és a végén olyan csattanóval ér véget az évad - igazából két csattanóval - ami még inkább érdekesebbé teszi a következő és egyben utolsó évadot is. Ha kedvencet kellene mondanom, akkor a 12. rész volt, az valami agyat eldobó epizód lett, ennyit röhögni például nem tudom, hogy nevettem ezen a sorozaton, mint ezen az egy epizódon. :lol: Az évad vége pedig eléggé kemény.

 

Lucifer-5B-poster-1200.jpg

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer 5. évad: a legjobb szezon mind közül. A 4. évad nálam nagyon magasra tette a lécet, és egy ideig azt hittem, hogy ezt 5. nem fogja tudni megugrani. Hát nem csak megugrotta, de új szintet állított fel. Az utolsó félidőben volt minden: sírás, kacagás, akció, misztikum és isteni színjáték. Az évadnak több kiemelkedő pontja is volt, és hiszitek vagy sem, de nem egy Dan "Detective Douche" Esoinozához kötődött.

NE NYISD LE, HA MÉG NEM LÁTTAD AZ 5. ÉVADOT!!!!!

Spoiler

A harmadik évad vége/negyedik évad eleje óta úgy gondoltam, hogy Dan számára talán a legjobb vég az lenne, ha a sorozat vége felé meghalna és újra együtt lehetne Charlotte-tal a Mennyországban. Már akkor eltört a mécses, amikor Trixie bement a kórházba - sajnos egy hónappal ezelőtt meghalt a nagymamám, szóval ezt most nagyon át tudtam érezni -, de, amikor Amanediel közölte, hogy a pokolra került, az nagyon megütött. Pedig megérdemelte volna, hogy Charlotte-tal legyen. Haragudtam is egy kicsit az írókra, ha bár beláttam, hogy ilyen is kell. Nem lehet mindig minden happy ending. És Dannek bőven volt miért bűntudatot éreznie. Igazából részben azért nem bírtam a karakterét, mert sok rossz dolgot tett és sosem nyerte el a bűntetését. Ugyanakkor ő legalább küzdött a megváltásért, próbált jobb lenni. Így elég vegyesek voltak az érzelmeim: egyrészt a pokolba küldés lehet az a bűntetés, aminek elkerülését mindig fájlaltam Másrészt, annyi mindent tett a megváltásért, hogy már nem akartam, hogy bűnhődjön.

De végül a készítők hoztak egy okos döntést: Mr. Said Out Bitch megjelent a Mennyországban, vagyis van kiút a pokolból. Remélem, ez lesz Dan sorsa is végül a 6. évadban. Amúgy nem semmi, hogy a 2. évad óta mindig találnak valami jó okot, hogy Mr Said Out Bitch meg-megjelenjen. Egészen eddig az évadig a nyitányokban, most pedig már az évad végén is. De ugyanígy imádom, hogy bár az Istennő és Charlotte is elhagyta az élők világát, a készítők egy-egy ügyes húzással egy-két alkalommal mindig visszahozzák Tricia Helfert.

Persze azért nem volt teljes az élmény, két epizód nem nyerte el a tetszésemet. Az egyik az évad első feléből a It Never Ends Well for the Chicken, a másik pedig a mostani új részek közül a Bloody Celestial Karaoke Jam volt.

 

Nincsenek spoilerek, csak az említett két rész műfaját ecsetelem, ami eltért a szokásostól. De hátha valaki ezen is meg akar lepődni.

Spoiler

Az előbbinél sajnos két dolog is volt, amit nem csípek, az egyik a noir, a másik meg az, ha a szereplőket más szerepekbe erőltetik be. Nem egy esetben nagyon nem működött a dolog. A Bloody Celestial Karaoke Jamtől meg részben idegbajt kaptam, részben imádtam. Szeretem, ha a Luciferben valai dalra fakad, még a negyedik évadban is bírtam, amikor lenyomtak a rendőrésgen egy musicel betétet totál értelmetlenül, de az, hogy egy egész rész musicellé vált annak ellenére nem tetszett, hogy ezt még meg is magyarázták, és amúgy tök jól énekelnek a színészek (kivéve Lauren German, akinek még nem volt szóló éneke a szériában, felteszem, nem véletlen rejtegetik a hangját :) ). Tudom, hogy a készítők nagyjából a 2. évad óta akartak egy ilyen musicel részt, de ez még mindig nem az a műfaj, ami nekem bejönne. Viszont minden nem kornyikálós rész, hogy úgy mondjam, isteni volt. :D

Ezt leszámítva viszont imádtam ezt az évadot. Komoly érzelmi hullámvasút volt, így én sem bánom, hogy végül nem daráltam, hanem szépen szétosztottam pár napra. Bár meg kell mondanom, nagyon nehéz volt tegnap hajnali kettőkor nem elindítani az utolsó három részből az elsőt, amilyen cliffhangerek itt voltak. De jól tettem, hogy nem tettem. Ezeket a részeket jobb volt nem félálomban megélni. Ezután várom a 6. évadot. Kíváncsi vagyok, milyen véget ér a Lucifer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 5/27/2021 at 1:22 AM , Dzséjt said:

Megjegyzem, azért a folytatása ezeknek a sorozatoknak már nem olyan egyszerű, mint ahogy azt a rajongók hiszik vagy szeretnék. Az SGU óta is 10 év telt el, ráadásul a széria úgy ért véget, hogy hőseink sztázisba kerültek. Elég hülyén venné ki magát, ha ebből a hibernációból 10+ év után 10+ évvel öregebben jönnének ki. Az egyetlen, akinek valósidőben szabadna öregednie, az Eli, de neki meg már halottnak kéne lennie. És ez csak a Destiny problematikája. Valahogy azt is meg kéne magyarázni, mi történt Atlantisszal abban a 12+ évben, amióta leszállt San Francisco öblébe. 12+ éve ott dekkol láthatatlanul, teljes titokban és senkinek fel sem tűnik, hogy egy város méretű rész az öbölben megközelíthetetlen?

Mi lenne amúgy, ha esetleg az új sorozat nem real time időugrással indulna, hanem egy 3-5 évessel? Így talán kicsit egyszerűbb lenne megoldani a nyitva maradt kérdéseket. Nyithatnának azzal, hogy egy második expedíció visszatér Atlantiszra a Végzetről, az Icarus bázis túlélőinek holttesteivel, és emiatt kell nyilvánosságra hozni az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Mi lenne amúgy, ha esetleg az új sorozat nem real time időugrással indulna, hanem egy 3-5 évessel?

És milyen csodaszerrel fiatalítják vissza a színészeket? Az SGU-nak is 10 éve vége. Az SGA-nak 11, az SG-1-nak 14 éve. És a legtöbb színészen ez eléggé látszódik is. Például vessünk egy gyors pillantást az SGU-ban Eli Wallace-t játszó színészre, David Blue-ra:

Er8rYb8W4AEvXSp.jpg

 

De Rodney McCay-ről sem hinnéd el könnyen, hogy 3-5 év telt csak el:

MV5BZTIzMmYzMjUtYzBmZi00ZDY4LWIyMDEtNGY2

 

És persze az utoljára még aktív állományban látott O'Nell tábornok:

Richard_Dean_Anderson_Photo_Op_GalaxyCon

 

Aki már úgy néz ki, mintha megette volna az egész CsK-1-et. :D Off-screen megölni szereplőket, pláne egy komplett széria összes szereplőjét, meg nyitásból indított öngyilkosság lenne. Képzeld el, hogyan reagálnának az SGU rajongói, ha az összes karakter hulla. Oknak a nyilvánosságra hozásra ez amúgy is kevés lenne, hiszen már hány száz ember meghalt a program létezése óta? Csak akkor, amikor felrobban a Korolev, több mint 200 ember meghalt. A Destiny-re körülbelül 70 ember evakuált az Icarus bázisról. Új okot amúgy sem kéne kitalálni, a három sorozat már bőségesen elég okot gyártott az egyre gyarapodó BC-304-es flottától kezdve (komolyan senkinek sem tűnik fel, hogy körpályán már öt 300 méteres űrhajó van?), a nemzetközi szinten, hatalmas embertömeget foglalkoztató Csillagkapu Programig (az öt BC-304-es, Atlantisz, a Csillagkapu Parancsnokság, a külső Alfa-bázisok, az F302-es pilóták, az ezt az egész ciriburit kiszolgáló személyzet, az infrastruktúrákat és alkatérszeket gyártó cégek, stb.). Itt már inkább azt kéne megamyarázni, miért nem hozták még nyilvánosságra.

Amúgy az SGU 3. évada is már azzal nyitott volna, hogy a program nyilvánosságra került, és míg a Destiny legénysége aludt, a Földön megtalálták a módját annak, hogy ki tudjanak tárcsázni oda (hála Atlantisznak). Szóval, ha elkészül a folytatás, az szerintem alapból ezen a vonalon fog haladni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a Négy Királyságban dúló konfliktus és a Birodalom elleni lázadás lesz látványosabban kibontva, ami ugye Terminust is veszélyeztette. Ha jól rémlik, volt is katonai megszállás a Terminuson az Anakreon részéről, bár a könyvben mindez csak emlegetett háttéresemény. Bár ez talán annyiból visszás, hogy Asimov könyvei békésebb hangvételűek, és Salvor Hardin is vérontás nélkül oldotta meg az első Seldon krízist.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kicsit olyan, ahogy A hobbitból, ami alapból egy kalandos mese, akciódús kalandfilm trilógiát készítettek. Egy új mű keletkezett, és ugyan nekem elsőre kicsit visszás volt ez a felturbózás, de a végeredmény tetszett, s ma már ugyanannyira szeretem, mint A Gyűrűk Urát.

 

Reméljük, az Alapítvánnyal is így járunk, hogy kicsit más lesz, mint az eredeti mű, de jó lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 07. - 1:11, Dzséjt írta:

Nem lenne rossz, de én szívesebben látnám Charles Dance-t az öreg Emhyr szerepében (mivel fiatalként már láttuk az első évadban), aki megszólaltatta a játékban is. Szerintem pazarul hozta a karaktert.

Spoiler

Várj...... Duny az a fiatal Emhyr? :o  Vagy kire gondolsz, mikor azt mondod, hogy láttuk fiatalként?

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Várj...... Duny az a fiatal Emhyr? :o  Vagy kire gondolsz, mikor azt mondod, hogy láttuk fiatalként?

Spoiler

Igen, Erlenwald Süne, azaz Dunny valójában a későbbi Emhyr var Emreis, Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd, azaz Ciri apja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:
  Spoiler elrejtése

Igen, Erlenwald Süne, azaz Dunny valójában a későbbi Emhyr var Emreis, Deithwen Addan yn Carn aep Morvudd, azaz Ciri apja.

 

Spoiler

Wow! A sorozatból ugye tudjuk, hogy Pavetta meg Duny összeházasodnak. A Witcher 3-ból meg az derül ki, hogy Ciri apja Emhyr. Viszont a sorozatban Duny annyira szimpi volt nekem, hogy fel sem merült bennem, hogy ez a fiatal harcos = azzal a vén rohadékkal a játékból. Azt hittem, hogy Emhyr elrabolta Pavettát és így született végül Ciri. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Pavetta tényleg meghalt egy tengeri úton (és sokan úgy hiszik, hogy Duny is életét vesztette), ahogy az a sorozatban is elhangzott. Bár valójában kicsit másképpen történtek az események, mint ahogy az köztudomású, de ez a szériából még nem derült ki. A Witcher 3-ban meg a pontos részleteket az egyik gyűjtögethető köny fedte fel, amit könnyen lehet, hogy az ember meg sem talál, hiszen vagy ezer könyv van a játékban ezer helyen szétszórva. :) 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezt a Vaják sorozatot is el kéne kezdeni nézni. Remélem, jó a magyar szinkron és a könyvek fordítását figyelembe vették. Ha nem Vajákot és Kökörcsint hallok a magyar szinkronban azonnal le is fogom kapcsolni.

A szinkron teljesen rendben van. A könyvek fordítását vették alapul, a dalokat is leszinkronizálták.
A sorozattal inkább az alacsony költségvetés és egyes szereplők kínézetének megváltoztatása a probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alacsony költségvetés minden fantasy sorozatnál gond lehet. Kíváncsi vagyok Az Idő Kerekére és a Középfölde sorozatra mennyit áldoztak. Az Idő Kerekénél a könyvekben jó pár hatalmas mágikus összecsapás is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.