Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na véget ért az Expanse 5. évadja, azért reménykedek benne fog még folytatódni a 6. után is.

 

Spoiler

Elértünk odáig, hogy Duarte-ék elérték Laconia-t. Gondolom 6. évadban majd fognak velük is foglalkozni, de örülnék azért neki ha az ő szálukat is végigvinnék. 

 

Ha csak nem csinálnak egy időugrást a 6. évad első pár része után, és már azután vesszük fel a fonalat, hogy megtörtént a Sol rendszer megszállása és max flashbackekben látjuk annak 1-1 mozzanatát. Ha nem 10 részes lesz az évad hanem kicsit több, akkor dióhéjban még bele is férhet a dolog.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most csak úgy mondom, hogy csak a könyveket olvastam, és a sorozat elejét láttam, 2.-3. évad. De a zárótrilógia eseményeit nem lehet belesűríteni egy évadba. 

Spoiler

Eleve a Sol megszállásának folyamata végig kíséri a komplett hetedik könyvet, a nyolcadikban pedig olyan hatalmas dologk történnek amik legalább egy évadot értemelnek. 

Azt pedig nem tudni, hogy a Leviathan Falls mennyire lesz kataklizmikus, szóval szerintem két hosszabb évad legalább kellene neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy a forgatás ideje alatt még nem tudták, hogy a 6. évaddal véget ér a sorozat? Mert akkor volt értelme felvezetni az említett eseményt. Csak közben változott a terv. Tegyük hozzá, hogy a tervek változására már volt példa Expanse háza táján.

Én azért néhány történetbeni módosításon meglepődtem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az is lehet, mert ennyi erővel kompletten ki is hagyhatták volna ha úgyis a Free Navy szállal vége a sorozatnak.

 

1-2 dolgon én is meglepődtem, de őszintén szólva nem bánnom, mert így nincs az, hogy mindent tudunk előre akik olvasták a könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom azzal, hogy előre tudok majdnem mindent, mert olvastam előtte a könyvet, attól még a mozgókép egy másik médium. Másképpen tudja bemutatni ugyanazt a történetet, más aspektust emel ki. Vagyis ami jól hangzik egy könyvben, nem biztos, hogy jól is mutat képernyőn és fordítva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első két részt láttam. Kicsit ST utóíze van de határozottan tetszik! Folytatom a hétvégén.

 

Spoiler

Igazából bejön, hogy nem árulnak  zsákbamacskát, egyből tudható mi a sztori alapja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Dark: Én nem ájultam el tőle. Az első két évad nagyon tetszett, konzisztens volt, aztán a 3. évad behozott a semmiből olyan

 

Spoiler

időutazós koncepciókat, amikre az első két évadban nem volt semmilyen utalás, hogy ez ebben a világban így működne. Viszont az első két évad sem igazán mutat újat időutazás terén, max annyit, itt a végletekig csúcsra járatták a bootstrap paradoxont meg a loop-okat, ilyen nagyszabásút még nem igen láttam. Időutazás terén továbbra is a Steins;Gate viszi a prímet. 7.5/10

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Dark: Én nem ájultam el tőle. Az első két évad nagyon tetszett, konzisztens volt, aztán a 3. évad behozott a semmiből olyan

 

  Spoiler elrejtése

időutazós koncepciókat, amikre az első két évadban nem volt semmilyen utalás, hogy ez ebben a világban így működne. Viszont az első két évad sem igazán mutat újat időutazás terén, max annyit, itt a végletekig csúcsra járatták a bootstrap paradoxont meg a loop-okat, ilyen nagyszabásút még nem igen láttam. Időutazás terén továbbra is a Steins;Gate viszi a prímet. 7.5/10

 

Szerintem a 3. évad azért váltás az előzőekhez képest, mert

Spoiler

elő kellett készíteni terepet a befejezéshez, és a valódi probléma és annak megoldásának megtalálásához meg kellett érteni, mi is történt, ami a gondot okozza: a kettéhasadt valóságokat. A sztori egyébként úgy halad előre, ahogy az egymásba folyton visszatérő végtelen történet egy adott változatában Jonas (és a 3. évadtól Martha is) megismeri és átéli (megint) a folyamatokat. A 3. évad immár nagyon bonyolult szálai azt a stádiumot jelképezik, ami után eddig mindig újra és újra elkezdődött a körforgás. Ezek után a vége a maga egyszerűségével sokkolóan gyors, és első érzésre elsietettnek is éreztem, de így utólag gondolkodva rajta pont hogy így volt a legjobb. A sztori azért volt közben egyre bonyolultabb, mert ahogy Adam és Eva kereste a megoldást, akaratlanul is egyre jobban összekuszálták a dolgokat, és egyre kisebb esély volt valaha kikerülni ebből az ördögi körforgásból, hiszen bármit tettek, ugyanaz történt, csak az összefonódások lettek egyre bonyolultabbak. Ezt csak egy egyszerű csavarral lehetett feloldani, meg kellett találni, mi volt az eredeti kritikus pillanat, ami miatt mindez létrejött. Szerintem a vége nagyon szép lett. :)

 

 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én most járok az s3e5-nél de még igazából mindig nem tudni mi a lényeg.

A végén kerülnek helyére majd a dolgok :)

 

Szerk: no most látom, hogy pont befejezted. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen, jobban belegondolva zseniális volt az egész. :D

Szerintem is. Egyszerűen annyira tökéletesen érnek össze a végén a szálak, pedig végig sötétben tapogatózik az ember, hogy mi a fene is történik valójában. :D 

Nem kell ide úúúúj dolgot behozni az időutazásban szvsz, mivel maga az írás mód annyira csavaros, hogy végig leköti a figyelmedet.

A karakterek mondjuk sosem voltak túl szimpik, olyan igazán szerethetőek számomra, de a végére azért szerencsére lett egy kettő. :D

Ich bin du! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 02. 22. - 6:52, kudar írta:

Szerintem is. Egyszerűen annyira tökéletesen érnek össze a végén a szálak, pedig végig sötétben tapogatózik az ember, hogy mi a fene is történik valójában. :D 

Nem kell ide úúúúj dolgot behozni az időutazásban szvsz, mivel maga az írás mód annyira csavaros, hogy végig leköti a figyelmedet.

A karakterek mondjuk sosem voltak túl szimpik, olyan igazán szerethetőek számomra, de a végére azért szerencsére lett egy kettő. :D

Ich bin du! :D

A kerekterek nekem se voltak szimpik, de hogy írjak pozitívat is: az atmoszférát nagyon eltalálták :D az meg külön tetszett, hogy az amerikai sorozatokkal ellentétben ez a világ sokkal közelebb érezhető a mi kultúránkhoz is. Windenről simán elképzelhető akár az is, hogy ez egy magyar kisváros :D

Spoiler

Mondjuk Paks :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 02. 23. - 10:19, Yoda József írta:

A kerekterek nekem se voltak szimpik, de hogy írjak pozitívat is: az atmoszférát nagyon eltalálták :D az meg külön tetszett, hogy az amerikai sorozatokkal ellentétben ez a világ sokkal közelebb érezhető a mi kultúránkhoz is. Windenről simán elképzelhető akár az is, hogy ez egy magyar kisváros :D

Szerintem is az atmoszféra az egyik nagy erőssége a sorozatnak. Emiatt is ajánlottam, hogy németül érdemes nézni, mert az még hozzátesz az európai miliőhöz. :)

 

2021. 02. 22. - 6:52, kudar írta:

A karakterek mondjuk sosem voltak túl szimpik, olyan igazán szerethetőek számomra, de a végére azért szerencsére lett egy kettő. :D

Ezzel eleinte nekem gondom is volt, mert nem szívesen nézek olyan sorozatot, ahol végig azt kell látnom, hogy mindenki mennyire elcseszett életet él. De ez kivétel volt, annyira izgalmas és érdekes volt a sztori, olyan szépen építkezett a sorozat, hogy egyáltalán már fel sem merült, hogy ne nézzem végig. :D  És közben a főszereplőket is megkedveltem.  :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pótoltam egy sorit, amit annó megjelenésekor nagyon felkaptak, de nekem valahogy kimaradt.

A Nagy Pénzrablást. Nem véletlenül írtam nagy betűkkel, mert szerintem zseniális lett. Még csak az első két évadot láttam, de az számít egy etapnak szóval arról írok.

Megnéztem kb egy éve eredeti nyelven az első részt és azonnal kaszáltam, mert baromira nem jött be. De most szinkronosan adtam neki még egy esélyt, és bár az első rész még mindig gyengus volt, a második már berántott és meg is tartott :D Az első évad baromi jó, csavaros, izgi, remek karakterekkel, de aztán a második új szintre emelte ezt, rátett még egy lapáttal szóval az nekem 10/10.

Mindenképpen ajánlom. :) Ez pedig egy jó kis muzika! :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Annak idején, még a 2000-es években láttam ezt az összevágott előzetest Az Idő Kerekéhez. Ahhoz képest, hogy különböző filmekből van összevágva egész jól sikerült és a Nightwish zene is nagyon jó hozzá. Remélem az eredeti előzetes is nagyszerű lesz.
https://www.youtube.com/watch…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Peacock tegnap berendelt egy 10 részes sorozatot, aminek neve Poker Face lesz.

 

Rian Johnson felel majd a rendezésért, írásért és producerkedésért. Egyelőre annyit tudni róla, hogy egy mystery-of-the-week jellegű történet lesz és Natasha Lyonne fogja alakítani a főszerepet, aki egyébként executive producerként is dolgozni fog.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahol lehet, beállítom az oldalt/alkalmazást angol vagy német nyelvűre, hogy rögzüljenek bennem az olyan kifejezések, mint a "save", "send", "copy" stb. Szóval, nyelvgyakorlás céljából. :) A fórum, a Gmail stb. is angolra van állítva nekem emiatt. Tegnap ugyanebből az okból beállítottam a Netflixet németre, majd angolra, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy sokkal több tartalom érhető el... És ha visszaállítom magyarra, az a sok tartalom már nem található.

Ez miért jó így? Mi ennek az értelme? Persze, nagyon boldog vagyok a több tartalom miatt, de ugyanakkor dühös is vagyok, mert ha ezt tudom, akkor nem használtam volna eddig a

torrentet a Flash, a Zöld Íjász meg a The Defenders nézésére, amelyek nem érhetőek el a Netflixen, ha a magyar nyelv van beállítva, de ha az angol vagy a német, akkor igen... :angry::facepalm: Szerencsére előbbi két sorozatot még nem néztem végig, úgyhogy mostantól folytatom őket a Netflixen. 

Azt megfigyeltem, hogy ezek a sorozatok csak angolul érhetőek el és kizárólag angol felirattal. Ez még egy logikus magyarázat is lenne, hogy emiatt nem érhetőek el ezek a magyar nyelvet beállítva, de akkor nem világos, hogy az összes Power Rangers-sorozat meg egy Tini Nindzsa-sorozat a '90-es évekből miért található meg a magyar nyelvet is beállítva, amikor ezek a sorozatok is kizárólag angol nyelven meg felirattal vannak feltöltve. :hmm:

Akárhogy is, nem tartom ezt a fairnek a Netflix részéről, hogy át kell állítsam a nyelvet, hogy sokkal több sorozathoz meg filmhez férjek hozzá. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Ez miért jó így? Mi ennek az értelme?

Ha magyarra állítod a nyelvet akkor csak azokat a tartalmakat látod amelyek magyaritva vannak, vagyis vagy magyar felirat vagy magyar szinkron van alattuk. Azért csinálják igy hogy aki csak magyarul ért annak ne kelljen külön keresgélni hogy mi van meg magyarul és mi nincs, hanem minden megjelenő tartalmat megtudjanak nézni a kiválasztott nyelven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 minutes ago, Bomarr said:

Ha magyarra állítod a nyelvet akkor csak azokat a tartalmakat látod amelyek magyaritva vannak, vagyis vagy magyar felirat vagy magyar szinkron van alattuk. Azért csinálják igy hogy aki csak magyarul ért annak ne kelljen külön keresgélni hogy mi van meg magyarul és mi nincs, hanem minden megjelenő tartalmat megtudjanak nézni a kiválasztott nyelven.

Erre gondoltam én is, mint ahogy írtam is. De ezek után is felmerül bennem a kérdés, hogy az összes Power Rangers-sorozat (amely kb. 15, tán még annál is több) meg a The Next Mutation című Tini Nindzsa Teknőc-sorozat miért elérhető a magyar nyelvű Netflixen is? :? És hangsúlyozom, ezek a sorozatok is csak angol nyelven és angol felirattal vannak feltöltve, mégis meg lehet találni őket a magyar felületen. De az említett Zöld Íjászt már nem. 

Bár ami a PR-t meg a TMNT-t illeti, mindezt értsd múlt időben, mert január 28. óta nem érhetőek el semelyik Netflixen sem, ugyanis lejárt a szerződés. De a tárgyalt téma szempontjából ez most nem lényeges. 

 

Quote

Azért csinálják igy hogy aki csak magyarul ért annak ne kelljen külön keresgélni hogy mi van meg magyarul és mi nincs

Mondjuk erre szerintem jobb megoldás lenne, ha a magyar nyelvű változatban is megjelennének ezek a sorozatok, filmek, csak mondjuk meg lennének jelölve valamilyen módon, hogy nincs hozzájuk se magyar szinkron, se magyar felirat. Vagy lenne nekik egy külön kategória pl. "Idegen nyelven elérhető filmek/sorozatok" címmel. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.