Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Toldi-téma tényleg érdekes. Tényleg akartak belőle filmet, de a költségek miatt kaszát kapott.

Hunyadi sorozat viszont lesz, Bán Mór regényei alapján, ha jól tudom, nemzetközi koprodukcióban, valamelyik steaming szolgáltató bevonsával. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem a Netflix-szel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Hunyadi sorozat viszont lesz, Bán Mór regényei alapján, ha jól tudom, nemzetközi koprodukcióban, valamelyik steaming szolgáltató bevonsával. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem a Netflix-szel.

Én úgy tudom, egyelőre nincs streaming szolgáltató, de jelenleg mennek a tárgyalások a nemzetközi terjesztésben. A TV2 -ről olvastam, ők is besegítenek. Hogy ezt most azt is jelenti, hogy náluk is fog menni (Isten ments!!!) az egyelőre jó kérdés. 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Toldi film és a Hunyadi sorozat kapcsán a következő a helyzet.

 

Toldi film: eredetileg úgy volt, hogy Pálfi György fogja rendezni, aki korábban egy látványos, de merész és néhol kissé botrányos rétegfilmmel futott be  igazán (Taxidermia). A Filmalap akkori kulcsfigurájának Vajnának viszont több baja is volt a projekttel. Egyrészt Vajna nem annyira volt oda a középkori tematikáért. Ebben a korszakban játszódó produkciók nem is nagyon készültek a vezetése alatt. Másrészt úgy érezte, hogy Pálfinak nincs meg a tapasztalata, hogy a Toldi akciójeleneteit kellő igényességgel megcsinálja, ezért kifejezetten azt akarta, hogy ha már egyszer lesz Toldi film, akkor az akciójeleneteket nemzetközi tehetséges csinálják. 

Pálfit viszont kifejezetten az akciójelenetek érdekelték az egészben. Ő úgy volt vele, hogy bármit szívesen felad, csak az akciójelenetek rendezését adják neki.

Ezek mellett a feltételek mellett Vajna túl rizikósnak érezte az egészet, pláne hogy rengeteget kellett volna rá költeni. Arról szólt a fáma, hogy 2,5 milliárdot kapna, ha elkészülne. Végül úgy döntöttek, hogy inkább lefújják az egészet.

 

Azután, hogy Vajna meghalt komoly változások álltak be a Filmalapnál. Ebből az egyik az lett, hogy az új vezetés már kifejezetten akart olyan produkciókat, amelyek a középkori Magyarországon játszódnak.

 

Így indulhatott be a Hunyadi-sorozat. Amely eddig úgy 11 milliárd forint támogatást kapott. Ebből 3,6 milliárd a Nemzeti Filmalaptól jön, ami mellé még társul 6,9 milliárd forint állami támogatás. Német-magyar koprodukció lesz. A német fél az a Beta Films lesz, akikhez Oscar-díjas dráma (Mások élete) és látványos történelmi sorozat is tartozik már (utóbbira jó példa a Babylon Berlin).

A sorozatot itthon a TV2 adja majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

A Toldi film és a Hunyadi sorozat kapcsán a következő a helyzet.

 

Toldi film: eredetileg úgy volt, hogy Pálfi György fogja rendezni, aki korábban egy látványos, de merész és néhol kissé botrányos rétegfilmmel futott be  igazán (Taxidermia). A Filmalap akkori kulcsfigurájának Vajnának viszont több baja is volt a projekttel. Egyrészt Vajna nem annyira volt oda a középkori tematikáért. Ebben a korszakban játszódó produkciók nem is nagyon készültek a vezetése alatt. Másrészt úgy érezte, hogy Pálfinak nincs meg a tapasztalata, hogy a Toldi akciójeleneteit kellő igényességgel megcsinálja, ezért kifejezetten azt akarta, hogy ha már egyszer lesz Toldi film, akkor az akciójeleneteket nemzetközi tehetséges csinálják. 

Pálfit viszont kifejezetten az akciójelenetek érdekelték az egészben. Ő úgy volt vele, hogy bármit szívesen felad, csak az akciójelenetek rendezését adják neki.

Ezek mellett a feltételek mellett Vajna túl rizikósnak érezte az egészet, pláne hogy rengeteget kellett volna rá költeni. Arról szólt a fáma, hogy 2,5 milliárdot kapna, ha elkészülne. Végül úgy döntöttek, hogy inkább lefújják az egészet.

 

Azután, hogy Vajna meghalt komoly változások álltak be a Filmalapnál. Ebből az egyik az lett, hogy az új vezetés már kifejezetten akart olyan produkciókat, amelyek a középkori Magyarországon játszódnak.

 

Így indulhatott be a Hunyadi-sorozat. Amely eddig úgy 11 milliárd forint támogatást kapott. Ebből 3,6 milliárd a Nemzeti Filmalaptól jön, ami mellé még társul 6,9 milliárd forint állami támogatás. Német-magyar koprodukció lesz. A német fél az a Beta Films lesz, akikhez Oscar-díjas dráma (Mások élete) és látványos történelmi sorozat is tartozik már (utóbbira jó példa a Babylon Berlin).

A sorozatot itthon a TV2 adja majd.

Kíváncsi vagyok, hogyan fogják adaptálni Bán Mór regénysorozatát - ugyanis ezt akarják megfilmesíteni. Az első négy könyvet olvastam. Van benne durvulás és szexjelenet rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 09. 02. - 19:54, Bomarr írta:

Az megvan magyarázva hogy mitől ennyire multikulturális ez a világ és miért él ennyiféle rasszú ember együtt? Mert nekem ettől a multikultitól valahogy túl mesterkéltnek tűnik igy elsőre.

Most kezdtem el újraolvasni az első könyvet. Már itt kitérnek a Világtörésre, melyet a férfi aes sedai-ok (varázslók) okoztak, miután a Sötét Úr beszennyezte a saidint (a mágia férfiak által használt része) Földrészek süllyedtek el, új hegyláncok keletkeztek. A világ nagy része elnéptelenedett, a túlélők pedig szétszóródtak a szélrózsa minden irányába. Háromezer év kellett ahhoz, hogy minden helyrerázódjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A halozsak.hu-n fent van Az Idő Kereke előzményregényének, az Új tavasznak a képregényn adaptációja. Nem tudom, hogyan fogják ezeket az eseményeket a sorozatba beépíteni, mivel a Világ Szemével incítunk, de talán érdemes lehet belenézni, egy kis kóstoló gyanánt. Bár az Új tavasz elég rövid kis előzmény sztori, és vannak jobb részek is a könyvek között, de ad egy kisebb szeletet a világból.

http://halozsak.hu/287-kepregenyeink/fantasy/az-ido-kereke/1157-az-ido-kereke

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer

Itt a vége, Ördög véle. Tömören, baromi jó volt az évadzáró. Kész érzelmi hullámvasút. Főleg az utolsó két rész. És részben úgy ért véget, ahogy mindig is szerettem volna, részben azért hozott egy-két meglepetést. És szép kerek lett így a sztori, mármint az elejétől a végéig. A Netflixnek örök hála, hogy anno felkarolta a sorozatot és hagyták, hogy még három évadra visszatérjen. Megérte. De itt a vége, el kell búcsúznunk Lucifer Morningstartól és Chloe Deckertől? Vagy mégsem? Hm... Hát,. inkább választom az ördögi kört, és néha azért újranézem az elejétől a végéig, újra és újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még csak 4 részig jutottam. Tegnap megnéztem a nyitórészt, az valamennyire elment, viszont az azt követő részek, amiket ma néztem meg sokkal jobban bejöttek. Minden rész végénél vakartam a kobakomat, hogy miiiiiivaaaaaaaaaaan? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én még csak 4 részig jutottam. Tegnap megnéztem a nyitórészt, az valamennyire elment, viszont az azt követő részek, amiket ma néztem meg sokkal jobban bejöttek. Minden rész végénél vakartam a kobakomat, hogy miiiiiivaaaaaaaaaaan? :D

Az első rész tényleg langyos, de ez csak a szokásos építkezés. Elkezdik valami lagymataggal, aztán a végén eltörik a mécses. :) Én azt mondom, a készítők nagyon kitettek magukért az utolsó évadra. Sokat vesztettünk volna, ha anno a FOX húzásának hála a harmadik évadnál véget ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az első rész tényleg langyos, de ez csak a szokásos építkezés. Elkezdik valami lagymataggal, aztán a végén eltörik a mécses. :) Én azt mondom, a készítők nagyon kitettek magukért az utolsó évadra. Sokat vesztettünk volna, ha anno a FOX húzásának hála a harmadik évadnál véget ért.

Az biztos. Én roppant mód örülök neki. Sőt, olyan jól szórakozok ezeken a részeken. A 3. rész egyes jeleneteinél sírtam a röhögéstől. A 4. részben meg volt egy pillanat, ahol hangosan felnevettem. Amikor meghallottam a zenét a mondat után, hát ott kész voltam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer 6. és egyben befejező évad: Befejeződött az ördög útja, végetért a sorozat 6 évad után. Mindenképpen szükséges volt ez az évad, hogy a maradék történeteket - és egy tényleges lezárást - elmeséljenek. Az utolsó évad valóban egy érzelmi hullámvasút. Az egész szezon során úgy éreztem, hogy mindenki eljutott oda, ahova kellett. Ezen felül az évad mutatott újdonságot is, amit őszintén nem vártam volna ettől a sorozattól, de utólag belegondoltam és rájöttem, hogy már eddig is voltak megmagyarázhatatlan dolgok a sorozatban - hiszen angyalokról, démonokról van szó - szóval ez a plusz elem csak hozzáadódott a felsoroltakhoz. :D

Az előző évadban történtek után elég ötletesen oldották meg az idei eseményeket.

Mint minden nemrég kiadott rendőri sorozatban, úgy itt is belevittek egy kicsit a tavaly történtekből, amit értek és itt még úgy-ahogy jól is oldották meg a dolgot, de őszintén, én meg lettem volna nélküle. Ezenkívül volt 1-2 karakter, akinél mindenképpen hiányoltam egy kis pluszt, itt főleg

Spoiler

Trixie -re célzok. Az látszott, hogy a gyermekszínész beosztása eléggé limitált volt, de azért 1-2 jelenetbe belerakhatták volna, főleg a végén, azért ő is Chloe gyereke. No mind1.

Volt egy karakter, aki sziporkázott. Már korábban is bírtam őt, de amióta a Netflix felkarolta a sorozatot, egyszerűen az egyik legjobb karakterré vált számomra,

Spoiler

Dan idei történetét megkönnyeztem. A beszélgetése Trixie-vel komolyan szíven ütött. És amiket leművelt az évad közepén. :lol:

Lucifer végül elért útja végéhez, amely talán mégsem igaz? Ezt mindenki döntse el maga. Összességében remekül szórakoztam a sorozaton, volt részem nevetésben, kacagásban, szomorkodásban, hamar megkedveltem a karaktereket.

 

Az biztos, hogy néha-néha - inkább sokszor - újranézegetek majd jeleneteket, illetve valamikor jövök majd egy toplistával is, nem fogom az összes epizódot rangsorolni - bár megtehetném, nincs 100 rész :evil: - lehet egy top20 legjobb epizóddal jövök majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer 6. évadt

Spoiler
1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Trixie -re célzok. Az látszott, hogy a gyermekszínész beosztása eléggé limitált volt, de azért 1-2 jelenetbe belerakhatták volna, főleg a végén, azért ő is Chloe gyereke. No mind1.

A gyerekszínészek foglalkoztatását ma már nagyon-nagyon komolyan szabályozzák, ráadásul a koronavírus is bekavart ebbe. Én is nagyon hiányoltam, de sajnos ez az elkerülhetetlen rossz lett. Mindazonáltal szerintem szép, hogy a végére még így is be tudták csempészni, hogy Trixie-ből űrhajós lett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Toldi az első két rész alapján egészen remek. Egyelőre ez a két rész is összesen kevesebb mint 20 perc. Az látható hogy ezt majd egyben lesz jó nézni, de az animáció minőségével, meg úgy egyébként az összhatással is nagyon elégedett vagyok. Most már csak azt remélem, hogyha lement ez a 12 rész és fel lesz dolgozva az első Toldi, akkor jön a trilógia másik két része is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

 Most már csak azt remélem, hogyha lement ez a 12 rész és fel lesz dolgozva az első Toldi, akkor jön a trilógia másik két része is.

Kár, hogy Jankovics Marcell már halott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam, hogy a Mat Cauthont játszó színészt lecserélték Az Idő Kereke második évadjára. Remélem, nincsenek bajok. Mat eléggé főszereplő kategória, kb. a Vasember melletti James Rhodes-hoz hasonló. Érdekes, hogy a Marvelben is már az első film után színészcsere volt egy ilyen szerepben, de ott nem rengette meg a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.