Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha már Stranger Things, kaszát kapott a sorozat, az ötödik évad lesz az utolsó.

 

Hát ez szippantyú. Gondolom jó és ezért is, de én arra számítottam hogy a 4. az utolsó évad és darálhatom, de akkor még egy másfél év várakozás legalább, ismerve hogy a 3. és 4. évad között mennyi idő telik el készítésben.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Akkor ezek szerint bizonytalan, hogy kapni fog-e magyar szinkront a Picard, Az Idő Kereke, illetve A Hatalom Gyűrűi.

Az Idő Kerekénél maximum a második évad kap szinkront. Az első évad már lement és csak feliratot kapott. A streamingnél utólag nem igen szoktak szinkronizálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bomarr írta:

Az Idő Kerekénél maximum a második évad kap szinkront. Az első évad már lement és csak feliratot kapott. A streamingnél utólag nem igen szoktak szinkronizálni.

Pedig az utóbbi időben több Amazon sorozat kapott szinkront. The Expanse, The Boys, Az ember a fellegvárban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Bomarr írta:

Az Idő Kerekénél maximum a második évad kap szinkront. Az első évad már lement és csak feliratot kapott. A streamingnél utólag nem igen szoktak szinkronizálni.

Ez nem túl jó hír. De milyen hülyén nézne ki az, hogy egy sorozat első évadának nincs szinkronja, míg a másodiknak van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bomarr írta:

A bemutató után hónapokkal?

 

A The Expanse 6. évadát tavaly december elején mutatták be. Én január közepén szinkronosan láttam. Persze lehet hogy már a bemutató napján szinkronos volt, de ezt nem tudom biztosra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre, ha így működik a steaming, akkor az jó sz*r rendszer. Legalábbis a szinkron tekintetében. Egy újabb fekete pontot kapott nálam ez az internetes tv-zés.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ha már Stranger Things, kaszát kapott a sorozat, az ötödik évad lesz az utolsó.

 

Plusz a negyedik szezont két részletben teszik elérhetővé. Az első május huszonhetedikén míg a második július elsején jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Rog írta:

 

Plusz a negyedik szezont két részletben teszik elérhetővé. Az első május huszonhetedikén míg a második július elsején jön.

Pont azokon a heteken, amikor a Kenobi első és utolsó epizódját kapjuk meg. Lol. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap kezdtem el nézni. Megérte! 

Ez nem egy megszokott hagyományos western. 

Olyan mély monológok vannak benne, hogy nem találok szavakat. 

 

Amikor kell akkor humoros, amikor meg nem akkor kőkemény western dráma.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 02. 17. - 18:48, Frenkie írta:

 

A The Expanse 6. évadát tavaly december elején mutatták be. Én január közepén szinkronosan láttam. Persze lehet hogy már a bemutató napján szinkronos volt, de ezt nem tudom biztosra.

 

Akkor is szinkronos volt. Nem hallgattam bele, hogy milyen, de a felirat néha elég szörnyű volt. Jobb, ha az "amatőrök" feliratával nézzük, azok legalább tudják pl. azt, hogy a könyvekben hogyan szerepel magyarul a "Peach". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 02. 17. - 17:31, Dzséjt írta:

Ha már Stranger Things, kaszát kapott a sorozat, az ötödik évad lesz az utolsó.

Lehet, hogy én már a negyedikkel is befejeztem volna. Nyilván kiderül majd, hogy az milyen lesz, de az első évadok pont azért is tudtak nagyon jók lenni, főleg a legelső, mert remekeltek benne a színészek, még a gyerekszereplők is, és mert nagyon sikerült eltalálni a hangulatot és újszerű volt a sztori tele jó ötlettel (Frenkie kedvéért, aki még nem látta, nem is írok többet). De közben a gyerekek közben felnőttek, a történet misztikussága törvényszerűen csökkenő. Lehet újabb fordulatokat behozni, de egy ilyen típusú sorozatban egyre nehezebb maradandót alkotni. Nekem eddig mindegyik évad tetszett, a 3. még kicsit jobban is, mint a 2., a humor és a hangulat még mindig remek, de az izgalmak azért mérséklődnek szerintem. Egy ilyen sorozatot a csúcson kell abbahagyni, és remélem, hogy ha már úgy döntöttek, hogy lesz 5. évad, akkor az méltó befejezést prezentál majd a nézőknek, és nem azt az érzést, hogy ezért kár volt még folytatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Pildi írta:

Lehet, hogy én már a negyedikkel is befejeztem volna. Nyilván kiderül majd, hogy az milyen lesz, de az első évadok pont azért is tudtak nagyon jók lenni, főleg a legelső, mert remekeltek benne a színészek, még a gyerekszereplők is, és mert nagyon sikerült eltalálni a hangulatot és újszerű volt a sztori tele jó ötlettel (Frenkie kedvéért, aki még nem látta, nem is írok többet). De közben a gyerekek közben felnőttek, a történet misztikussága törvényszerűen csökkenő. Lehet újabb fordulatokat behozni, de egy ilyen típusú sorozatban egyre nehezebb maradandót alkotni. Nekem eddig mindegyik évad tetszett, a 3. még kicsit jobban is, mint a 2., a humor és a hangulat még mindig remek, de az izgalmak azért mérséklődnek szerintem. Egy ilyen sorozatot a csúcson kell abbahagyni, és remélem, hogy ha már úgy döntöttek, hogy lesz 5. évad, akkor az méltó befejezést prezentál majd a nézőknek, és nem azt az érzést, hogy ezért kár volt még folytatni.

Ami azt illeti, a Duffer-tesók már az első két évad közötti időszakban is azt mondták, hogy 4-5 évaddal terveznek, mert nem akarják addig húzni, amíg csak úgy elkaszálják őket és nyitva marad a sztori. Sőt éppen ezért nem is igazán kaszát kaptak, mert a harmadik évad után is mondták, hogy az ötödik évad lesz az utolsó. Szóval úgy tűnik, meg tudják valósítani azt, amit eleve akartak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Lehet, hogy én már a negyedikkel is befejeztem volna. Nyilván kiderül majd, hogy az milyen lesz, de az első évadok pont azért is tudtak nagyon jók lenni, főleg a legelső, mert remekeltek benne a színészek, még a gyerekszereplők is, és mert nagyon sikerült eltalálni a hangulatot és újszerű volt a sztori tele jó ötlettel (Frenkie kedvéért, aki még nem látta, nem is írok többet). De közben a gyerekek közben felnőttek, a történet misztikussága törvényszerűen csökkenő. Lehet újabb fordulatokat behozni, de egy ilyen típusú sorozatban egyre nehezebb maradandót alkotni. Nekem eddig mindegyik évad tetszett, a 3. még kicsit jobban is, mint a 2., a humor és a hangulat még mindig remek, de az izgalmak azért mérséklődnek szerintem. Egy ilyen sorozatot a csúcson kell abbahagyni, és remélem, hogy ha már úgy döntöttek, hogy lesz 5. évad, akkor az méltó befejezést prezentál majd a nézőknek, és nem azt az érzést, hogy ezért kár volt még folytatni.

 

Én a 3. évaddal lezártnak tekintem a sorozatot. 

Az első évad volt a legjobb, de a 2. és a 3. is jó volt. 

Nem olvastam ebből az univerzumból könyveket, szóval csak annyi tudásom van, amit az első 3 évadból láttam/tapasztaltam. 

A 4. évadról hallottam hogy érkezik, de hogy 5. évad is lesz....Minek?   :clap: 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mert van, aki szereti nézni és kíváncsi rá. Mint például én!

Valamilyen szintem lezárták a 3. évaddal. Nekem már pénz lehúzás szaga van innentől.  Kisajtolják még amit lehet, ebből is. :(  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Valamilyen szintem lezárták a 3. évaddal.

Lehet, hogy nem ugyanazt a 3. évadot láttuk, de eddig egyik évad sem zárta le teljesen a sztorit, mindig maradtak kérdések. A harmadik évad végén ráadásul a legtöbb kérdét tehettük fel, szóval az a "valamilyen szint" leginkább az "semmilyen szinten".

Spoiler

Elvégre csak azzal zárul, hogy kiderül, a ruszkiknak van legalább egy felnőtt Demogorgonja, ami alapból egy k*rva nagy kérdőjel. Aztán még ott van a "hová lett Hopper?" kérdés, ami azóta átváltozott "hogyan került Hopper a ruszkikhoz?" kérdéssé. Ja és mindezeken túl még Eleven is elvesztette az erejét, szóval ez is egy nyitott kérdés: visszakapja és, ha igen, hogyan? Végül Eleven és a Bayers család elköltözésével a csipetcsapat és a párkapcsolatok is nyitva maradtak. Ja, és a Mind Flayer még mindig megvan. Lényegében a szériának nincs olyan aspektusa, amely el lett volna varrva a 3. évadban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy nagyon futnak a Dél-Koreai sorozatok a Netflix-en, ledaráltam az All of Us Are Dead címűt:

 

 

Az alapsztori ahogy a trailerből is kiderül, hogy egy fertőzés tör ki egy iskolában, amitől az emberek zombivá válnak. Amiért viszont ajánlani tudom, hogy nem a hentelésen van a hangsúly, hanem a korosztályra jellemző problémák (szerelem, rivalizálás, bullying, stb.), és a túlélés között egyensúlyoz a sorozat, és ezt végig nagyon jól meg is tartja.

 

A szereplők elsősorban az iskola diákjai, azon belül is egy kisebb csoport, de többek között ott van pl. magának a vírusnak a megalkotója (vele együtt a motivációját is megkapjuk, ami amúgy teljesen érthető), egy tűzoltót aki a lányárt szeretné megmenteni az iskolából, valamint a hadsereget is, akik próbálják kordában tartani a fertőzést. Ami egyébként csak egy városra koncentrálódik (igaz, az első szezon csak pár nap eseményeit mutatja be), de nincs az hogy akkor fél nap alatt a fél világ már zombi.

 

Elöljáróban érdemes elmondani, hogy a sorozat nem fél kinyírni a szereplőit, itt senkit nem véd a plot-armor, úgyhogy nem érdemes ragaszkodni senkihez, cserébe van miért izgulni. És az sem hátránya a sorozatnak, hogy több szálon futnak a cselekmények, mindenre annyi időt szánnak amennyit kell. A szereplők tisztában vannak vele, hogy zombikkal állnak szemben (el is hangzik a trailerben, hogy egy Vonat Busanba szituációval állnak szemben, amin jót mosolyogtam :D ). Ezek mellett kellően humoros is a sorozat, ott és annyira amennyire kell.

 

Hivatalosan még nincs bejelentve 2. évad, de szerintem nem sokat kell rá várni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

No megérkezett a Halo sorozat első része. Elég minimális a tudásom a világgal kapcsolatban, nagyjából az alapok vannak csak meg. Aki jobban benne van lehet másképpen látja, de nekem bejött a nyitás. Nem tudom mit akarnak a sztoriból kihozni, de kicsit olyan érzésem volt néhol, mintha rohannának valamerre az alkotók.

 

Spoiler

Hogy Master Chief már az első epizódban szembe szegül az UNSC-vel az kicsit meglepő volt. Értem, hogy a Covenant cucc előhozta a múlt emlékeit, de valahogy gyors volt a váltás. Azt vártam volna, hogy 2-3 epizódot még küzd az emlékeivel, nem azt hogy a csajjal együtt meglép valamerre. 

 

Az akciók tetszetősek voltak, hát még amikor a Spartanok megjelentek :D Aki jártasabban ebben majd biztos elmondja miért van így, de nem nagyon értem, hogy 2552-ben miért rohangálnak még emberek AK-val és RPG-vel. Vagy legalább valami futurisztikusabb kinézetet adhattak volna nekik. Az FPS-s nézet is tök jó volt, érdemes megfigyelni, hogy a kijelzőn levő adatok nem csak dísznek vannak, hanem rendesen jelzi hogy fogy a muníció pl.

 

Valamint van benne Mass Effect easter-egg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos választ nem tudok, de a Disney+-on azt írják, hogy nálunk is jön a Disney+-on belül a Star részleg, amelybe kifejezetten az alábbi stúdiók tartalmai kerülnek:

-FX

-Freeform

-Hulu

-ABC Signature

-20th Television

-20th Television Animation

- 20th Century Studios

-Searchlight Pictures

-Touchstone Pictures

-Hollywood Pictures

 

Ez nem jelenti feltétlenül azt hogy MINDEN produkció amely valaha készült ezeknél a stúdióknál az fent lesz a Disney+-on, de külföldön a 24 és a Lost fent van, tehát fura lenne ha nálunk nem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.