Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Cobra Kai 2. évad: Már az első évad is nagyszerű volt, ez viszont méginkább emelte a tétet. Az első évad következményei után a két érme megpróbál felülkerekedni egymáson, azonban a nyár méginkább felizzítja a két oldal tanulóit. Az utolsó rész olyan akciót tartogat, aminél tátva maradt a szám. Angolosan kifejezve magam, olyan "hallway" harcot láttunk - és olyan one-shot kameramozgást, amelyet én régebben a Daredevilnél tapasztaltam - amitől letettem a hajam. Pedig az évad közben is voltak nagyon izgalmas történések. Daniel és Johnny rivalizálása még mindig remekül van megírva. A fiatalok pedig hozzák a kötelezőt, és ami még fontosabb: mindegyikük rendelkezik pozitív és negatív tulajdonsággal is. Egyik se a "csak jó" és a "csak rossz" kategóriába tartozik, igaz ebben az évadban eléggé bedurvult 1-2 tini, de eközben mindenki megpróbál küzdeni a démonaival, több-kevesebb sikerrel. A második epizód az egyik kedvencem lett, nagyon tetszett az az epizód, de az utolsó két rész - különösen a finálé - se szégyenkezhet. Középiskolás fiatalokról beszélhetünk, mégis a tetteiknek megvan a következménye. Ezt ebben az évadban remekül érzékeltették.

Közben már belekezdtem a harmadik évadba is. Ott féltávnál vagyok. Egyelőre szépen alakul az évad, nem olyan erős, mint a 2. vagy olyan szórakoztató, mint az első évad, de még így is remek sorozat. :)

szerk.: Ja és Vader, Maul és Luke után van egy új pályázó a "hallway" jelenetre. Hát azon én szakadtam a nevetéstől. :lol:

Cobra-Kai-Fight-Scenes.jpg

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cobra Kai 3. évad: A remek 2. évad után egy picit lassan beinduló, sokkal inkább a karakterek érzelmeire épülő évadot kaptunk, de a végén itt is elszabadul a pokol. Az utolsó rész valami fergeteges lett, olyan érzelmi töltetet éltem át, amelyet már egy ideje nem tapasztaltam. Az évad remekül bemutatható úgy is, ha azt mondanám: gondoljatok a Star Wars prequeljére és rakjátok át a Cobra Kai világába. Ahogy láttam, még a "Duel of the Snakes" c. muzsika is tisztelgés a Duel of the Fatesre. Oh és milyen harc folyik alatta. :D

A veteránok hozzák megint a kötelezőt, Daniel és Johnny újra átmegy egy karakterfejlődésen, öröm volt nézni kettejük történetének további alakulását. És Zabka szájába milyen szövegeket adtak. "Tastiest Babes in 1988." "Quiet! Never! Can't! Those Are Just Words, They're Meaningless, It's Time To Get Out of Bed and Do Something." "Tell Your Brain To Tell Your Legs To Get Their Asses Moving." :lol:

A fiatalok pedig... nagyon durva, amit leraknak az asztalra. Miguel karaktere eddig is tetszett, itt méginkább a szívemhez nőtt. Vannak régi visszatérők is, akik megint kimutatták foguk fehérjét. Az akció megint remek, szép kapcsolódási pontok vannak a Karake Kölyök 2. és 3. részére is.

Összegezve: bár az utolsó rész nagyon erős lett, még mindig a második évadot érzem a legerősebbnek, de ez se szégyenkezhet. Nagyszerű évad volt. :)

cobra-kai-season-4-release-date-scaled1.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Witcher 2. évad.

Na, ennek a szezonnak konkrétan semmi köze a könyvek sztorijához. Az első rész még úgy-ahogy kapcsolódik az egyik novellához, de a többi az már nagyon messzire vitt minket Sapkowski művétől. Bár azért ez nem meglepő, sok adaptáció van, ami eléggé elment más irányba, mint az alapmű (ExpanseJurassic Park, stb). De még mielőtt belevágtam a második évadba, az elsőt is újra megnéztem, mert hiába ismerem a világot és a regények történéseit, már az első évad is durván eltért a könyvektől, szóval kellett a frissítés.

Megjegyzem, második nézésre sokkal követhetőbb volt az első szerzon. De az időugrás még mindig elcseszett amiatt, mert semmi sem jelzi, hogy van. Úgy értem, semmi sem jelzi, hogy akövetkező jelenet talán már a múltban játszódik. Emiatt nagyon ott kell lenned fejben, hogy az epizódok nézése közben kronológiai sorrendbe rakd az eseményeket - amihez viszont nem kapsz túl sok fogódzót. De mindezek ellenére másodszori megnézésre jobban tetszett a sorozat, mint elsőre.

A 2, évad meg szépen emelte a tétet. Mivel nem követi a könyveket, így szerencsére én is meglepetésként értem meg mindent, amit annak szántak. Na jó, a legutolsó részben a Trónbitroló letaszítójának kiléte nem okozott meglepetést, abban követték a könyvet.

Spoiler

Az viszont meglepett, hogy Emhyr rendelte el a tündebaba megölését és ezzel Fringilla és Cahir számára visszanyalt a fagyi. Nagyon ütött az a pillanat. Imádtam.

Szerencsére a készítők ezúttal is gyorsan tisztázták, hogy a könyvszereplők sincsenek biztonságban. Ezt már mondjuk az első évadban is lehetett sejteni, hiszen meghalt olyan, aki a könyvekben nem, sőt még a könyvek után játszódó Witcher-játékokban is él.

Spoiler

Konkrétan Erszényes az, akivel össze lehet futni a W3-ban, miközben a sorozatban már az első évadban kinyírták. Most meg ugye Eskel halála volt ilyen, aki szintén benne van a W3-ban is. Mondjuk kicsit fura volt, hogy őt ölték meg a sok noname Witcher helyett, illetve ugye az egyik könyvből átemelt szörnyvadász itt vígan él, míg a könyvekben meghalt. Mondjuk eléggé unszimpatikussá tették Eskelt ahhoz, hogy baromira ne zavarjon a halála.

Szóval nekem bejött, hogy nem tudom, merre haladnak a dolgok, hová lyukadnak ki a szereplők, így friss élményként élhettem meg. Valószínűleg felennyire sem tetszett volna, ha mindent tudok előre, már csak azért sem, mert ahogy a könyvekben haladunk előre, az ármánykodás sokkal inkább előtérbe kerül, ami meg csak akkor izgalmas, ha nem tudod, ki kicsoda a sakktáblán, mi a céljuk és mi lesz a végeredmény. Kivéve, ha ezt ellensúlyozni tudják látványos akciókkal, de a könyvekben abból is egyre kevesebb lesz.

Itt viszont akad bőven, sőt imádtam, hogy szinte minden részre jutott egy új szörny. Az egyik, amit nem csípek a könyvekben, hogy Geralt szörnyvadász mivolta a regényekben már baromira háttérbe szorul. Ezért is szeretem jobban a játékokat, ahol lépten-nyomon szörnyekbe és szörnyek levadászására hívó hirdetésekbe lehet botlani. Szerencsére a második évad is ezen az úton haladt tovább. Hát mégis csak egy szörnyvadász a főszereplő, vagy miafene.

Ezúttal a szereplők is sokkal jobban működtek. Az első évadban Triss-szel és Cirivel kapcsolatban azért voltak fenntartásaim, nem igazán győztek meg. Cirit a végére már egész jó volt, de itt, az új évadban éreztem először, hogy na, ez tényleg az Oroszlánfiók. És ezúttal Triss is már Triss volt. Henry Cavil meg még mindig született Geralt, Anya Chalotra pedig már az első évadban is egy nagyon másfajta Yennefert hozott, de nem mondom, hogy ez rossz. Yent én se a könyvekben, se a játékban nem csípem.

Spoiler

Nálam Geralt szakít is vele, amint lehet, Triss javára. De eleve utálom a koncepcióját annak, hogy egy kívánság köti össze őket.

A sorozatbeli Yennát sem kedveltem különösebben, de a második évad végére egész szimpatikussá vált. És ehhez nagyon kellett, hogy a szupernőt emberi lénnyé változtassák.

Mindezeken túl a látvány is sokat javult, látszik, hogy több pénzt kaptak. Főleg az újranézéskor figyeltem fel rá, hogy azért az első évadban akadt nem kevés "olcsó fantasy" jellegű pillanat. Főleg a soddeni csatában, ahol néha kábé egy tucat emberrel próbálták elhitetni, hogy ott amúgy a több száz fős nilfgardi sereget látjuk (ez konkrétan Soddennél többszőr is tetten érhető). És a szörnyek is nagyon szépen néztek ki. Emellett külön tetszett, hogy néhány easter eggnek hála a játékokat is megidézték.

Spoiler

Látható a játékbeli ezüst- és acélkard, meg a witchermedál.

Összességében tetszett a The Witcher második évad, jobban sikerült, mint az eredeti. Azt megértem, ha valakinek nem jön be, hogy ennyire eltértek a könyvektől, de mivel alapvetően nem vagyok annyira oda a könyvek sztorijáért, főleg a későbbiekért, így engem ez nem zavart. Sőt külön tetszik, hogy így nekem is sok az újdonság a sorozatban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez a Netflixen fut és egyben elérhető az egész évad, ha bármilyen hatása is volt, azt legfeljebb a harmadik évadon lehet majd tetten érni. Gondolom nagy baj nem lehet, ha a Netflix berendelte a 3. évadot is. Ráadásul, a könyvek azért nem olyan állati népszerűek. A világ nagy része a videojátékokig azt sem tudta, hogy léteznek, pedig akkor már egy több mint 20 éves könyvsorozatról volt szó. Utána is valószínűleg csak a játékosok egy szűk csoportja és a fantasy rajongók olvasták el. A sorozat meg ennél azért jóval populárisabb, valószínűleg a nézők java nem is olvasta a könyveket, de esélyes, hogy még a játékokkal sem játszott - bár mindkét évadnál megugrott a Witcher 3 eladása, ami szintén nem egy rossz jel. Ezek mellett a második évad kritikái is igen pozitívak voltak. Mindent összevetve szerintem a hard core fanatikusokat leszámítva a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy ennyire eltértek a könyvektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mivel ez a Netflixen fut és egyben elérhető az egész évad, ha bármilyen hatása is volt, azt legfeljebb a harmadik évadon lehet majd tetten érni. Gondolom nagy baj nem lehet, ha a Netflix berendelte a 3. évadot is. Ráadásul, a könyvek azért nem olyan állati népszerűek. A világ nagy része a videojátékokig azt sem tudta, hogy léteznek, pedig akkor már egy több mint 20 éves könyvsorozatról volt szó. Utána is valószínűleg csak a játékosok egy szűk csoportja és a fantasy rajongók olvasták el. A sorozat meg ennél azért jóval populárisabb, valószínűleg a nézők java nem is olvasta a könyveket, de esélyes, hogy még a játékokkal sem játszott - bár mindkét évadnál megugrott a Witcher 3 eladása, ami szintén nem egy rossz jel. Ezek mellett a második évad kritikái is igen pozitívak voltak. Mindent összevetve szerintem a hard core fanatikusokat leszámítva a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy ennyire eltértek a könyvektől.

Értem. És az első évad fogadtatása a másodikhoz képest milyen volt? Negatívabbak vagy pozitívabbak voltak a kritikák? Vagy kb. ugyanilyenek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Értem. És az első évad fogadtatása a másodikhoz képest milyen volt? Negatívabbak vagy pozitívabbak voltak a kritikák? Vagy kb. ugyanilyenek?

Én úgy vettem észre, hogy sokkal pozitívabbak. A többségben bejött, hogy a sztori összefüggő és lienáris, nincsenek időugrások, illetve a látvány és a megvalósítás is szignifikánsan javult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én úgy vettem észre, hogy sokkal pozitívabbak. A többségben bejött, hogy a sztori összefüggő és lienáris, nincsenek időugrások, illetve a látvány és a megvalósítás is szignifikánsan javult.

Ez biztató. Akkor talán Az Idő Kerekének is lehet esélye a második évaddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Nem túloztak az illetékesek mikor a bemutató előtt nagyon dicsérték. Nekem ez a szezon sokkal jobban bejött bármelyik előzőnél.

 

 

Spoiler

Nekem már jóval eme rész előtt el kezdtem filózni azon hogy Dexinek talán kampeca lesz a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 09. - 20:56, MissKarrde írta:

Dexter New Blood: így kell folytatni egy sztorit sok év után, csak gratulálni lehet hozzá. 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Mindenképpen szeretném megnézni. Csak az az apró bökkenő, hogy a lányom miatt előtte meg kellene nézni az összes többi évadot újra, így egyelőre még talonban van. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 08. - 16:17, Darth Revan9 írta:

Értem. És az első évad fogadtatása a másodikhoz képest milyen volt? Negatívabbak vagy pozitívabbak voltak a kritikák? Vagy kb. ugyanilyenek?

No, most már konkrétabb válasz is van erre a kérdésre:

A Netflix egyik legnézettebb sorozata lett a Vaják 2. évadja

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Rog írta:

Jaja. Nem túloztak az illetékesek mikor a bemutató előtt nagyon dicsérték. Nekem ez a szezon sokkal jobban bejött bármelyik előzőnél.

 

 

  Spoiler elrejtése

Nekem már jóval eme rész előtt el kezdtem filózni azon hogy Dexinek talán kampeca lesz a végén.

 

Spoiler

Benne volt a levegőben ez a lehetőség is már korábban. Igazából az a szép, hogy több verzió is bekövetkezhetett volna, nem mentek egyértelműen egyféle végkifejlet felé az események. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézi valaki a Netflix Lost in space sorozatát? Mi már a 2. évadot kezdtük el.

Nekem nagyon kellemes meglepetés! Örülök, hogy van eleje, lesz vége, merthogy a 3. évaddal véget is ért.

Szóval jó kis sci-finek tartom, bár nincs benne semmi korhatáros, de nagyon jól eltalálták, hogy néha tudományos, néha fantasztikus.

És nagyon jól van megcsinálva. Minden részben van valami nagyon klassz látványosság.

Családdal nagyon ajánlom, de ezt egyedül is nézném. Negatív reklám, hogy a nejem már kihátrált belőle, mert "elvesztette a fonalat", értsd.: bealudt, de tagadja..:D, de a gyerekek velem tartanak!

A zene is nagyon jó, kellően hajaz a régiekre!

És ha nézi valaki jöhet vélemény!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, csoli1138 írta:

Nézi valaki a Netflix Lost in space sorozatát?

Én néztem, imádom azt a sorozatot. Kellemes családi sci-fi, jó látvánnyal, szerethető karakterekkel. Anno a második évad után írtam is róla itt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 17. - 22:23, Dzséjt írta:

...

Lost in Space

Én meg ennek a szériának jutottam a "végére" (idézőjelbe, mert 2021-ben még lesz egy harmadik, befejező évad).

....

Viszont annál élénkebben él bennem a '98-as mozifilm, amit nagyjából az egész világ utál és sz*rnak tart, én viszont gyerekként imádtam

...

Na örülök, hogy olvashattam ezt!

1: És befejezted immár a 3. évadot is?

 

2: én is nagyon szeretem 98-ast! 2x láttam moziban anno, megvan dvd-n is!

Az egész írással egyetértek, nem akartam idézni a hossza miatt az egészet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, csoli1138 írta:

És befejezted immár a 3. évadot is?

Igen, láttam, és szerintem baromi jó lett. Hangulatos, érdekes és ami számomra fontos volt, nem érfelvágós. A készítők nem akartak valami döbbenetes fordulatot (azért van), új irányt, nem találtak ki valami olyat, ami aztán az egész sorozatot zárójelbe teszi. Egyszerű, mégis jó, hű a sorozat szelleméhez. Nagyon jó érzéssel álltam fel előle és szívesen újranézem bármikor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cobra Kai 4. évad: Nagyon jó évad lett, szerintem a legjobb eddig, amit összehoztak. Az utolsó három rész valami lehengerlő volt, a 8. rész különösképp érzelmes volt, volt egy jelenet, ami nagyon nagyon erős lett, az utolsó két rész pedig valami egészen elképesztő. Az új karakterek és a régi visszatérők is remekül beleillettek a történetbe. A vége pedig szépen megágyazott a következő évadnak, amelyet már nagyon várok. Majd hamarosan jövök egy Top10-es listával, viszont bajban vagyok, mert elég sok epizód megérdemli a tízbe kerülést ennél a sorozatnál. :D

 

AAAABdTPNtOKlWbjwJl_-7Te7-XzCLpNj9vaRl82

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Bárcsak az első két Halo-val játszottam nálam ez az előzetes mérföldekkel jobb mint az Uncharted-é. Bár itt is a játék ikonikus tárgyai, szereplői vannak a fősodorban, de itt átjön a játék

hangulata. Meg is fogom nézni ezt a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg jól néz ki, bár az az AK-47-es a trailer elején nekem kicsit belerondított a képbe. Mikor szoknak már le a készítők arról az olcsó húzásról, hogy átalakítatlanul tesznek be mai fegyvereket 200-300 évvel a jövőben játszósó produkciókba? Mintha ma még bárki is muskétát használna... Ez nálam annyira el tudja b*szni egy világ képét. Pedig nem lenne nagy kaland pár bizbaszt rátenni, hogy futurisztikusabban nézzen ki. Hisz hány ikonikus fegyver született így? M41A (valójában egy Thompson M1A1 és egy the Remington 870 keveréke), az E-11 (átalakított birtt Sterling géppisztoly), DL-44 (egy Mauser és egy MG-82 géppisztoly keveréke). Itt meg aztán pláne nem értem, minek dobtak be egy AK-47-est, amikor már a trailer is teli van a Halo-franchise-ra jellemző futurisztikus fegyverekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Clickbait

 

Ez a Netflixen talált 8 részes bűnügyi dráma minisorozat jó szórakozás volt. Remek a dramaturgia, jók a színészek, izgalmas és fordulatos a történet. :)  Érdemes megnézni.

A felütés nagyon röviden: megjelenik a közösségi médiában egy videó egy férfiről, aki egy táblát tart összevert arccal, hogy ha a videó eléri az 5 millió megtekintést, akkor ő meg fog halni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki követi esetleg a steaming szolgáltatók magyar lokalizációját? Az Amazon Prime érdekelne Az Idő Kereke, A Hatalom Gyűrűi és a Picard sorozatok miatt. Neten csak annyi infót találtam - tavaly cikkeztek róla - hogy valamikor a jövőben megtörténik az Amazon Prime steaming szolgáltató magyar lokalizációja és azt jelenti, hogy az Amazon sorozatai szinkront fognak kapnak. Egy tavalyi tavasszal publikált cikkben több sorozat közül a Picard-t is említették azok között, melyek kapnak magyar szinkront. Az Idő Kerekéről sajnos sehol se találtam infót, A Hatalom Gyűrűinél pedig csak feltételezhető, hogy lesz magyar szinkron - az előzetes alapján. Valaki tud esetleg erről valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Amazon Prime már réges régóta ad magyar lokalizációt a tartalmainak. Az szinte alapnak számít, hogy magyar feliratot minden új tartalmuknak adnak, a szinkron pedig változó. Vannak sorozataik amik kapnak magyar szinkront vannak amik nem. A 2019-es Carnival Row-t például leszinkronizálták. A hosszútávú terveiket nem ismerem sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Picard sorozatok miatt

Erről pont tudom, hogy csak magyar feliratot kapott. Viszont ezzel kapcsolatban érdemes lehet felkészülni arra, hogy előbb-utóbb leveszik, ahogy a Discovery-t is eltűntették a Netflixről pár nappal az új évad előtt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Az Amazon Prime már réges régóta ad magyar lokalizációt a tartalmainak. Az szinte alapnak számít, hogy magyar feliratot minden új tartalmuknak adnak, a szinkron pedig változó. Vannak sorozataik amik kapnak magyar szinkront vannak amik nem. A 2019-es Carnival Row-t például leszinkronizálták. A hosszútávú terveiket nem ismerem sajnos.

 

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erről pont tudom, hogy csak magyar feliratot kapott. Viszont ezzel kapcsolatban érdemes lehet felkészülni arra, hogy előbb-utóbb leveszik, ahogy a Discovery-t is eltűntették a Netflixről pár nappal az új évad előtt. 

Akkor ezek szerint bizonytalan, hogy kapni fog-e magyar szinkront a Picard, Az Idő Kereke, illetve A Hatalom Gyűrűi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.