Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Kiderült a Netflixre érkező Three-Body Problem c. sorozat színészgárdája. A sorozatot David Benioff és D.B. Weiss dirigálja majd, executive producer szerepben pedig felfog tűnni többek között Rian Johnson, Rosamund Pike és Brad Pitt. Egyelőre nem tisztázódott, hogy Rian rendezni is fog-e.

 

A sorozat színészgárdája:

- Benedict Wong (Doctor Strange)

- Tsai Chin (Shang-Chi)

- John Bradley (GoT)

- Liam Cunningham (GoT)

- Jovan Adepo (When They See Us)

- Eiza Gonzalez (Godzila vs. Kong)

- Jess Hong (Inked: The Brokenwood Mysteries)

- Marlo Kelly (Dare Me)

- Alex Sharp (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time)

- Sea Shimooka (Arrow)

- Saamer Ushani (The Mauritanian)

- Zine Tseng

 

A Deadline értesülései szerint a sorozat forgatása hamarosan elkezdődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

arcane-final-poster-16x9-no-text-no-bord

 

Ez az animációs sorozat a League of Legends nevű videójátékon alapszik a címe pedig Arcane. Sosem érdekelt a LoL ezután sem fog, nem is tudok róla sok mindent. Csak azért kezdtem el nézni ezt a sorit, hogy valami menjen amíg eszem, azonban sikerült megfognia. Egy nem "klasszikus" fantasy világban játszódik, komolyabb hangvételű és az animációs sorikra általában nem jellemző 40 körüli játékidővel operálnak a részek amelyek folyamatos történetet mesélnek el, nem epizódikusak. Aki szereti a fantasyt és az animációs cuccokat az szerintem mindenképp tegyen vele 1 próbát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És végre elindult Az Idő Kereke sorozat. Még csak az első részt tudtam megnézni. Egyébként az első három már fent van, elérhető.

Teljesen lenyűgözött az elejétől a végéig.Valami elementális erejű, különleges érzés árad belőle. Esszenciális és magával ragadó. Remélem lesz hozzá szinkron minél hamarabb. Az látszódik, hogy nagyon sokat dolgoztak a látványvilágon. Érdekesek a változtatások. Viszont nagyon tetszenek. Sok szereplőt sikerült árnyalni és drámaibbá tenni a sorsát. A kiegészítések eddig pozitív hatásúak voltak. Ami kevésbé tetszett a könyvben azt a sorozat javítja. A drámai faktor az nagyon szépen fel van tornázva. Az érzelmek ábrázolása kitűnő. A misztikum és a hangulat zseniális. A történet kicsiből építkezik. Apránként kapjuk az infókat. Nagyon apránként és pici adagokban.  Nagyon remélem, hogy megtalálja a célközönségét a sorozat. Rég élveztem ennyire tv-sorozat epizódot. És ez még csak a sorozat eleje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tettem egy próbát az Idő kerekével. Megnéztem az első részt. Szerintem elég gyenge lett. A világ és a karakterek is érdektelenek lettek, legalábbis nekem. Az akció nem volt rossz a végén, de sokszor az volt az érzésem hogy egy leárazott Gyűrűk Urát nézek. De drukkolok, hogy sikeres legyen a sorozat, igy akiknek tetszik azok tudják élvezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Bomarr írta:

Tettem egy próbát az Idő kerekével. Megnéztem az első részt. Szerintem elég gyenge lett. A világ és a karakterek is érdektelenek lettek, legalábbis nekem. Az akció nem volt rossz a végén, de sokszor az volt az érzésem hogy egy leárazott Gyűrűk Urát nézek. De drukkolok, hogy sikeres legyen a sorozat, igy akiknek tetszik azok tudják élvezni.

A Witcherről te mit gondolsz? Az tetszett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én maximálisan elégedett vagyok eddig Az Idő Kerekével. Számomra sokkal inkább ez az igazi nagy betűs FANTASY és nem a Trónok Harca. Persze érthető, hogy nem mindenkinek fog tetszeni. A Trónok Harcától én például már évek óta elpártoltam, és nem csak az alapsorozatot nem fogom folytatni, de az előzménysorozatra sem vagyok kíváncsi, sőt akkor sem nézném, ha fizetnének érte. Az Idő Kereke, A Gyűrűk Urához, A hobbithoz, vagy a Warcraft filmekhez hasonlóan jelenti számomra az igazi fantasy élményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a mesés fantasy ugyanúgy jöhet mint a komor, földhözragadtabb fantasy. Bár utóbbit egy picit jobban csipem. De ugyanúgy szeretem a Gyűrűk Urát mint a Trónok harcát. Mindaddig oké, amig minőségi a tálalás. Az Idő kerekével se az volt a bajom, hogy a jók harcolnak a gonosszal, hanem hogy a szinészektől, az egész kinézetéig elég gagyi az egész. De az ilyesmi nyilván szubjektív. Senki örömét nem akarom elrontani. De én a magam részéről az Idő kerekét kihagyom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke 2. rész

Újabb fantasztikus epizód volt. Színre léptek a Fény Gyermekei és bepillantást nyerhettünk eme fanatikus harcos csoport életébe.

Spoiler

[spoiler] Az aes sedai égető vallató nagyon kemény és kellően fenyegető hatást kelt. Látszódik rajta, hogy élvezi, amit csinál. [/spoiler]

Hőseink megkezdték vándorútjukat, mely nem kevés veszélyt rejt magában.

Spoiler

[spoiler] A manathereni dal nagyszerű volt és ahogy Moiraine mesélt róla. Rand nem bízik Moiraine-ben és fél, hogy elveszti Egwene-t, akit egyre inkább meggyőz az aes sedai. Perrin és a farkasok különleges kapcsolata megkezdődik. Nagyon örültem, hogy így felpörögtek az események. Eljutottunk Shadar Logoth-ig, az elátkozott városig. Itt se időztünk sokat, csak annyit, hogy a kellő sötét misztikus hangulat meglegyen. Ennél jobban úgyse sikerült volna megcsinálni. Mordeth kihagyását nem bántam. Az árnyék támadását iszonyat jól megcsinálták. [/spoiler]

Szép, nagyon szépen fejlődik a sorozat. Egyre egyedibb a hangulatvilága. Igyekeznek tompítani a Gyűrűk Urás áthallásokon, ahogy csak lehet. Remélem, továbbra is ilyen nagyszerű marad ez a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Idő Kereke 3. rész

Ez is nagyon jó rész lett, de az első fele most kevésbé tetszett, mint az előző kettő. Nyilván az első könyvből az utazgatásos, menekülős részek mindegyike se lett olyan jó. De az epizód második felére szépen beindultak az események. A misztikus szálat még jobban megnyomták.

Spoiler

[spoiler] Dana kezdetben nagyon szimpatikusnak tűnt. Eleinte azt hittem ő is plusz szereplő, aztán kiderült, hogy ő az árnybarát lány, aki megpróbált végezni Randékkel az istállóban. De ez az átírt szerep így sokkal jobb. A Sötét Úr szolgái tudják, hogy kiket kell követni. És elég sokat tudnak róluk. Ezzel még veszélyesebbé tették a környező világot a hőseink számára. A kolompárok ábrázolása elég jó, bár az a vándorlás a pusztában egy kissé egyhangú volt. Thom Merrilint nem igazán így képzeltem el és nem értettem, miért nem rakták be egyből a sorozat elejébe. De így is nagyszerű szerepet osztottak rá és érdekes, ahogy betették Rand és Mat mellé. Végre szerepelt egy aiel, igaz csak holtan. Mat és Rand karakterei továbbra is szépen árnyaltak. Nagyon tetszett az a jelenet, hogy Rand kitört és áttört egy olyan ajtót, amit lehetetlen lett volna. Moiraine, Nynaeve és Lan szála most nem volt annyira mozgalmas, csak a végén, mikor Liandrinnal összefutottak. És így láthattuk Logaint is. [/spoiler]

Egy kissé visszafogott volt az epizód, de szépen tovább vitte a dolgokat, és többet mutatott ezen világ rejtett dolgairól.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Ezt a sorozatot értheti az, aki még nem olvasta a könyveket? A Witcherrel pont az volt a bajom, hogy a regényeket nem ismerőknek élvezhetetlen volt.

Miért lett volna az? Én soha egy Witcher regényt sem olvastam és teljesen magával ragadott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ezt a sorozatot értheti az, aki még nem olvasta a könyveket? A Witcherrel pont az volt a bajom, hogy a regényeket nem ismerőknek élvezhetetlen volt.

Mármint Az Idő Kerekét? Ott eddig az a tapasztalat állítólag, hogy akik nem olvasták a könyveket az esetek többségében jobban élvezik a sorozatot.

Egyébként szerintem érthető. Viszont az infókat a világról nagyon apró adagokban nyomják. Legalábbis eddig. Nagyon piciből indul az egész. Még sehol sem vagyunk a nagyobb dolgoktól. Az első három részből e világ történelméből, hátteréből talán csak olyan 3-5% derült ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy időugrások voltak a Vajákban? Ezt nem tudtam.

Az Idő Kerekében eddig nincs nagy időugrás. Az első könyv egyébként teljesen máshogy indul, ott a Világtörésnél indítunk, aztán ugrunk a jelenbe. A széria eddig ezt kihagyta. Talán azért, hogy jobban megteremtse a Sárkány körüli misztikumot, meg azt, hogy később derüljenek ki dolgok Lews Therinről.

Egyébként ha hasonlítani kéne valamihez az első három epizódot, akkor olyan mint mondjuk az Egy új remény, vagy a Baljós árnyak azok számára, akiknek dunsztjuk sincs mi is a Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hát nekem nagy katyvasz volt az egész. 

Ez nem azért van, mert nem olvastad a könyveket, hidd el. Eleve, az epizódok a novellákat dolgozzák fel és mindent elmondanak, amik azokban vannak. Sőt még hozzá is adnak bőséggel olyan információkat, amik az írott művekben csak említés szintjén vagy úgy sem léteztek. Yennefer háttérsztorija teljesen a sorozaté, arról soha egy büdös szó sem esett a könyvekben. Szóval csak két dologgal találkozhattál a sorozatban: vagy olyannal, ami benne van egy novellában (a regényekhez még hozzá sem nyúltak), vagy olyannal, amit a sorozat készítői találtak ki. Így baromira lényegtelen, hogy olvastad-e a könyveket, vagy sem. Semmivel sem lennél előrébb, ha olvastad volna.

Az időugrálást én is kihagytam volna, az bolondította meg az egészet. Nehéz volt miatta követni az eseményeket. Szerencsére, a készítők is okultak belőle, így a második évad már lineáris lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez nem azért van, mert nem olvastad a könyveket, hidd el. Eleve, az epizódok a novellákat dolgozzák fel és mindent elmondanak, amik azokban vannak. Sőt még hozzá is adnak bőséggel olyan információkat, amik az írott művekben csak említés szintjén vagy úgy sem léteztek. Yennefer háttérsztorija teljesen a sorozaté, arról soha egy büdös szó sem esett a könyvekben. Szóval csak két dologgal találkozhattál a sorozatban: vagy olyannal, ami benne van egy novellában (a regényekhez még hozzá sem nyúltak), vagy olyannal, amit a sorozat készítői találtak ki. Így baromira lényegtelen, hogy olvastad-e a könyveket, vagy sem. Semmivel sem lennél előrébb, ha olvastad volna.

Az időugrálást én is kihagytam volna, az bolondította meg az egészet. Nehéz volt miatta követni az eseményeket. Szerencsére, a készítők is okultak belőle, így a második évad már lineáris lesz.

Igen az időugrálás tényleg fura lehetett annak, akinek nem szóltak előre. Szerencsére nekem előre jelezte barátnőm, hogy készüljek fel, hogy nem lineárisan haladnak az események. Második nézésre viszont minden könnyedén a helyére kerül, más kérdés, hogy ha valaki elsőre nem értett sok mindent, az nem biztos, hogy nagy kedvvel nézi újra. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Igen az időugrálás tényleg fura lehetett annak, akinek nem szóltak előre. Szerencsére nekem előre jelezte barátnőm, hogy készüljek fel, hogy nem lineárisan haladnak az események. Második nézésre viszont minen könnyedén a helyére kerül, más kérdés, hogy ha valaki elsőre nem értett sok mindent, az nem biztos, hogy nagy kedvvel nézi újra. :) 

Ezt csak megerősíteni tudom. Hiába olvastam a könyveket és játszottam ki többször is a játékokat, az időugrabugráról fogalmam sem volt, és minden ismeretem ellenére pont emiatt nehezen követjető volt a széria az elején. És részint emiatt sem néztem újra meg. Bár a második évad elkezdése előtt azért még belevágok egy ismétlésbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.