Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én a Lost-ot háromszor néztem végig letöltve, és klassz, hogy ezentúl nézhetem majd legálisan is, ha úgy lesz kedvem. :D 

Persze a TCW mellett. :P 

Én épp tavaly ilyenkor fejeztem be kb. az újranézést. A 24 viszont eddig csak 1x volt meg, ha benne lenne a kínálatba, biztos újra elővenném. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Én épp tavaly ilyenkor fejeztem be kb. az újranézést. 

No és milyennek találod így sok év ülepedés után? Azt tudom, hogy régen nagyon szeretted. :)

Nekem harmadszorra is nagy élmény volt, még úgy is hogy már tudom a titkokat, sőt! Annyira jók a karakterek, hogy bármikor jól esik ismét belekukkantani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

No és milyennek találod így sok év ülepedés után? Azt tudom, hogy régen nagyon szeretted. :)

Nekem harmadszorra is nagy élmény volt, még úgy is hogy már tudom a titkokat, sőt! Annyira jók a karakterek, hogy bármikor jól esik ismét belekukkantani. :)

Nagy élmény volt. Barátnőm is kedvet kapott hozzá, úgyhogy együttnéztük. Tetszett neki is. Továbbra is az egyik kedvenc sorozatom. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 25. - 14:20, NorbiLordi írta:

No megérkezett a Halo sorozat első része. Elég minimális a tudásom a világgal kapcsolatban, nagyjából az alapok vannak csak meg. Aki jobban benne van lehet másképpen látja, de nekem bejött a nyitás. Nem tudom mit akarnak a sztoriból kihozni, de kicsit olyan érzésem volt néhol, mintha rohannának valamerre az alkotók.

 

Ma én is letudtam. Nekem szintén bejött. A játékokkal ezelőtt egyáltalán nem foglalkoztam de a rész miatt már érik bennem az elhatározás hogy elkezdem az elsőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a A besúgó c. sorozatot az HBOMaxon. Három részt láttam eddig, ajánlom mindenkinek, akinek van valamilyen élménye ebből a korszakból (nyolcvanas évek közepe Magyarországon), mert bitang nosztalgikus jó pár dolog, főleg a zenék, no meg a stílus :D, és annak is, aki jóval fiatalabb, mert kaphat egy kis betekintést, milyen lehetett ebben a korszakban egyetemistának lenni. Mondhatom, remekül eltalálták a hangulatot, a miliőt.  :) A hang alámondásos videózások, Lux szappan és egyéb csencselések olyami, ami ma már baromi távoli dolognak tűnik, de akkor elég mindennapos volt. 

 

A sztori se rossz, a fiatal színészek meg szerintem baromi jók, s bár van egy pár dramaturgiai probléma, de ezen én simán túlléptem, annyira érdekes az egész. Én ugyan pár ével később kezdtem az egyetemet, mint 1985, de még a rendszerváltás előtt, és nagyon jól emlékszem az egyetemi klubok akkori világára, viszont a pár év ellenére óriási különbség van abban, mennyire lehetett nyíltan szidni a Kádár-rendszert. A sorozatban ez még abszolút illegális, és komoly büntetés járt érte, mint lázításért, ezért is működtették a besúgó rendszert, hogy elkaphassák a hangadókat. Amikor viszont én kezdtem, 1987-88-ban, az illegalitás tovatűnőben volt, már az egyetem szakkolégiumai szerveztek előadásokat a rendszerváltás szükségességéről főleg gazdasági szempontból, de ebből nehéz volt kihagyni a politikát.  A filmbéli korszak még a kőkemény szocializmus, és annyira fura belegondolni, hogy 5 évvel később meg már jött a rendszerváltás, vasfüggöny lebontás, s ez akkor még nagyon távolinak tűnt, pedig mire azok a srácok végeztek, akik életét látjuk, már szinte bekövetkezett. Ebből is látszik, hogy semmi sem tart örökké.

 

No és ami még érdekes, az a néhány üzenet, ami konkrétan elhangzik: pl. a tehetséges fiatal forradalmárokból lesznek az öreg diktátorok, meg pl. hogy egy elvileg demokratikus szavazásnál a főnök nem fogadja el, ha nem az ő álláspontja nyer, és rábeszéléssel meg manipulálással veszi rá az ellene szavazókat, hogy változtassák meg a véleményüket. Érdekes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszik A besúgó, ráadásul minden rész nagyon gonosz helyen is ér véget, és nagyon várom mindig a pénteket, hogy már nézhessem a következőt :D A készítők nem voltak restek belecsempészni áthallásokat sem a mai magyar politikai élettel, ami szintén plusz pont. Lenne arra is tippem, hogy ki ihlette Száva Zsolt karakterét.

 

Több ilyen történelmi témájú minőségi magyar sorozat kellene, lenne mit feldolgozni a közeli és távoli múlt eseményeiből is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a Besúgóval én is szemezgetek egy ideje. Már vagy egy éve olvastam hogy készül ez a sorozat az HBO-ra. Két dolog miatt érdekel.

Az egyik Thuróczy Szabolcs. Szerintem az utóbbi idők egyik legjobb magyar színésze, a másik hogy azok készítik akik anno az Aranyélet-et.

Így van már egy harmadik ok amit @Pildi írt hogy nagyon eltalálták a 80-as éveket ami a kedvenc retró időszakom, fiatalságom élettere.

 

Apropó , Aranyélet. Nem tudom anno nézte-e valaki, de valami brutál jó sorozat. Három évados, az első kettő nagyon jó, a harmadik is jó, de nem nagyon.

Tulajdonképpen napjaink magyar felsőtízezréről szól, akik között van maffiózó, politikus és közöttük az összefonódások. A szereplők a legaljasabb húzástól sem riadnak vissza.

Ráadásul az is kiderül hogy hogyan gazdagodtak meg a rendszerváltás éveiben(pl kárpótlási jegyek felvásárlása).

Nagyon jól megvan csinálva ,pontosan tudod miről van szó, hiszen ebben élünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Frenkie írta:

propó , Aranyélet. Nem tudom anno nézte-e valaki, de valami brutál jó sorozat. Három évados, az első kettő nagyon jó, a harmadik is jó, de nem nagyon.

Tulajdonképpen napjaink magyar felsőtízezréről szól, akik között van maffiózó, politikus és közöttük az összefonódások. A szereplők a legaljasabb húzástól sem riadnak vissza.

Ráadásul az is kiderül hogy hogyan gazdagodtak meg a rendszerváltás éveiben(pl kárpótlási jegyek felvásárlása).

Nagyon jól megvan csinálva ,pontosan tudod miről van szó, hiszen ebben élünk.

Én elkezdtem nézni. Igazad van, nagyon jól mutatja meg a magyar "elit" egy részét (azért nagyon remélem, hogy nem mindenki ilyen, mint a sorozatbeli figurák), és a színészek mind kiválóak, értsd: bicskanyitogatóan viselkednek, egészen rendkívüli módon jelenítik meg a karaktereket. Viszont pont emiatt engem már az első évad végére annyira taszított ez a világ (csak a pénz számít, a szülők lesz*rják a gyerekeket, csak azzal vannak elfoglalva, hogy lehetne feljebb jutni, az fiuk maffiózó lesz, a lányuk meg sodródik), hogy nem volt kedvem tovább nézni, idegesített. Az egyik legszomorúbb rész,

Spoiler

amikor a lányt elhívja randizni az egyik osztálytársa, boldogan készül, mert tetszik neki a srác, és aztán amikor a srác elmegy a lányért, kiderül, hogy csak a kutyájuk miatt csinálta az egészet, aki a srácéké volt, csak a lány apja valamikor ellopta (?), a lányának meg azt hazudta, hogy menhelyről hozta (amúgy nyugodtan hozhatta volna onnan is). Egy ártatlan kutyafotóról a srác megismerte, és randi ürügyén odament és hazavitte magával. A másik, meg hogy bánt el az anyuka a szomszéd fájával, bosszúból...

És az egész sorozat erről szól: minek az egyenes út, ha lehet lopni, csalni, hazudni, apró sérelmekért is bosszút állni - még akkor is, ha egyszerűbb lenne tisztességesen intézni a dolgokat. Sajnos engem ez irritál, a sorozatokban a kikapcsolódást keresem, és ez a sorozat csak felcseszte az agyamat minden egyes résznél. Pedig még díjat is nyert asszem, Thuróczy Szabolcs is kiváló benne, de legfőképp Ónodi Eszter, aki valami olyan szinten borzasztó, hogy ez tényleg művészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márciusban letudtam a harmadik szezont. Igaz csakis Staub Viki miatt. Szereplő váltás okán ő játszotta Gáll Biuskát. Amúgy ő szinkronizálta magyarra Omegát. Valamennyire bejött a szezon. Tervezem hogy majd az előző kettőt is letudom.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 23. - 18:28, Pildi írta:

Én elkezdtem nézni. Igazad van, nagyon jól mutatja meg a magyar "elit" egy részét (azért nagyon remélem, hogy nem mindenki ilyen, mint a sorozatbeli figurák), és a színészek mind kiválóak, értsd: bicskanyitogatóan viselkednek, egészen rendkívüli módon jelenítik meg a karaktereket. Viszont pont emiatt engem már az első évad végére annyira taszított ez a világ (csak a pénz számít, a szülők lesz*rják a gyerekeket, csak azzal vannak elfoglalva, hogy lehetne feljebb jutni, az fiuk maffiózó lesz, a lányuk meg sodródik), hogy nem volt kedvem tovább nézni, idegesített. Az egyik legszomorúbb rész,

  Spoileres tartalom megtekintése

És az egész sorozat erről szól: minek az egyenes út, ha lehet lopni, csalni, hazudni, apró sérelmekért is bosszút állni - még akkor is, ha egyszerűbb lenne tisztességesen intézni a dolgokat. Sajnos engem ez irritál, a sorozatokban a kikapcsolódást keresem, és ez a sorozat csak felcseszte az agyamat minden egyes résznél. Pedig még díjat is nyert asszem, Thuróczy Szabolcs is kiváló benne, de legfőképp Ónodi Eszter, aki valami olyan szinten borzasztó, hogy ez tényleg művészet.

 

Igen nálam is ugyanez volt. Na mondom ez már a végső aljasság, de aztán jött egy rosszabb. Viszont nagyon ajánlom hogy nézd végig a sorozatot, bármilyen nehéz, mert meg fogja érni.

Abban is egyértek hogy Ónodi Eszter karaktere a legaljasabb. Döbbenetes mennyire jól játssza a másokat eltaposó, a pénzért és a hatalomért mindent megtevő személyt. A Valami Amerikában pedig milyen kedves volt.:D

Nem tudom hogy hol tartassz, de lesz magyarázat(na jó egy kicsi), hogy miért ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl. a Mi kis falunk lemaradásaimat hozom befele, ha már magyar sorozatokról is irtok néha. 

Az első 4 évad szinte kifogástalan, vicces, szórakoztató, szóval jóféle. 

Viszont az 5. évad az annyira gyenge lett, hogy csak néztem. Alig van igazán jó rész az egész évadban... :(  

Erőltetik az új karaktereket, több kevesebb sikerrel, Kormos Anett sem irja már a poénokat, szóval lejtmenetben van az 5. évad.

A 6. évadot még csak most kezdtem, szóval arról egyenlőre nem irok semmit se. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mi kis falunk az átlagemberek okosban megoldani mindent mentalitására épül. Ilyenek vagyunk nagyrészt mi magyarok illetve maga a rendszer amiben élünk. Az Aranyélet meg a felső tízezer

ugyanezen okosban megoldom az ügyet mutatja be. Csak ebben milliárdokról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A Mi kis falunk az átlagemberek okosban megoldani mindent mentalitására épül. Ilyenek vagyunk nagyrészt mi magyarok illetve maga a rendszer amiben élünk. Az Aranyélet meg a felső tízezer

ugyanezen okosban megoldom az ügyet mutatja be. Csak ebben milliárdokról van szó.

 

Szóval akkor a magyar átlagemberek hülyék szerinted? :) 

Már ne haragudj, de ebben a sorozatban nem egy karakter olyan szinten sötét, hogy leirni nem lehet. Igy vannak megirva gondolom szándékosan, a forgatókönyvben. 

Úgy állitják be a közmunkásokat is, mintha teljesen lusta semmirekellők lennének. A valóságban meg azért nem ennyire egyértelmű a helyzet......

 

Az Aranyéletet még nem láttam, arról nem tudok nyilatkozni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem A mi kis falunkat nem kell komolyan venni, paródia és annak nagyon jó. :) Zsánerben az Üvegtigrishez hasonlítanám, bár nem annyira vicces, de engem nagyon tud szórakoztatni, főleg mert a színészek nagyon komolyan veszik a feladatukat, és olyan szinten lényegülnek át a karakterükbe, hogy azt élmény nézni. :D A mai magyar színházi élet elit színészei szerepelnek benne, remekül. Lovas Rozit pl. még sosem láttam színházban, pedig ő is egy kiemelt fiatal drámai színésznő, amit ezen szerepe alapján elképzelni igen nehéz, és épp ez benne a csodálatos, hogy akkor ezek szerint ő is mindent el tud játszani. Mivel mi mindig jelentős késéssel, felvételről nézzük, ezért fogalmam sincs, hanyadik évadnál járunk, de eddig olyan nagy esést nem észleltem a színvonalban. :) 

 

Az Aranyélet viszont nem ilyesmi paródia jellegű, maximum kínomban tudnék rajta nevetni, egész más hangulat nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Szerintem A mi kis falunkat nem kell komolyan venni, paródia és annak nagyon jó. :) Zsánerben az Üvegtigrishez hasonlítanám, bár nem annyira vicces, de engem nagyon tud szórakoztatni, főleg mert a színészek nagyon komolyan veszik a feladatukat, és olyan szinten lényegülnek át a karakterükbe, hogy azt élmény nézni. :D A mai magyar színházi élet elit színészei szerepelnek benne, remekül. Lovas Rozit pl. még sosem láttam színházban, pedig ő is egy kiemelt fiatal drámai színésznő, amit ezen szerepe alapján elképzelni igen nehéz, és épp ez benne a csodálatos, hogy akkor ezek szerint ő is mindent el tud játszani. Mivel mi mindig jelentős késéssel, felvételről nézzük, ezért fogalmam sincs, hanyadik évadnál járunk, de eddig olyan nagy esést nem észleltem a színvonalban. :) 

 

Az Aranyélet viszont nem ilyesmi paródia jellegű, maximum kínomban tudnék rajta nevetni, egész más hangulat nézni.

 

Persze, a Mi kis falunk szórakoztató, de ezek a figurák léteznek a hétköznapokban. Rengeteg példát lehet rájuk találni. A 2 sorozatot a mutyizás szintjén hasonlítottam össze. Ugye a MKF-ban a polgármester csinál mindent okosban, hazudik, csal csakhogy a falu megkapja a támogatást, illetve ebből a támogatásból magának is juttat azért. Sajnos ezt a fajta "munkát" mindannyian értjük hisz ebben élünk,

ezt olvassuk a hírekben, ezt tapasztaljuk a mindennapokban. Persze nem mindenhol van ez, de tipikusak a figurák.

Én különben csak akkor kukkantok bele ha megy amikor vacsorázok. Nem szoktam leülni és végignézni. Amúgy tényleg szórakoztató.

Nekem a közmunkás alkoholista Szifon egy nagyon jó karakter.:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azt nem gondoltam volna hogy ma olyan lórúgászserü sokk ér, hogy csak ülök itt és olyan érzelmi hullámvasúton ülök,

hogy nehéz leszállni róla.

 

2010 óta a kezdetek óta nézem a Walking Dead-et. Emlékszem sokan kezdtük akkor itt nézni, de mára már kevesen maradtunk. Ma már én is csak azért nézem 

mert kiváncsi vagyok mi lesz a vége. Jelenleg a 11. évadnál tartunk, lement 16 résszel, idén ősszel jön az utolsó 8 rész és vége a sorozatnak . Ez az évad több részből áll mint a többi(16-ból szokott)

gondolom hogy legyen idő rendesen lezárni.

Mellette nézem a testvérsorozatát a Fear The Walking Dead-et ami eleinte arról szólt hogy hogyan bukott el a civilizációnk(az első évad szólt csak erről) és lett posztapokaliptikus

a világunk. Ez jelenleg a 7. évadánál tart ,ami a második évadától ugyanaz mint az eredeti sorozat csak a nyugati parton játszódik, egy kis Mexicóval, Texassal fűszerezve.

 

Aztán egy-két éve indult egy spin-off ami World Beyond néven futott és 2 évadosra tervezték és annyi is lett. Ez olyan tinikről szólt akik már a posztapokaliptikus világban nőttek fel,

a járvány kitörésénél max 5 évesek lehettek.

Persze ennél azért többröl szült, de nem az a lényeg.

Ennek a sorozatnak a 2. évadának(ami ugye az utolsó évad is egyben) az utolsó részét néztem meg ma este. Eljött a vége, jött a stáblista ami gyorsabban ment mint szokott és jött még egy jelenet.

Na ez volt olyan sokkhatással rám hogy azóta is a hatása alatt vagyok. Olyan információk derültek ki amik teljesen más megvilágításba helyezik az EGÉSZ szériát. Mindhárom sorozatot.

Csak az olvassa el aki látta az utolsó részt. Ha látta megirhatja, helyesen látom-e a jelenetet.

Ilyen összefűzést én még csak a mostani SW-sorozatokban láttam. Le a kalappal.

 

Spoiler

Úgy néz ki hogy emberi kisrlet miatt van a vírus és Franciaországban tenyésztették ki. Volt egy csapat ami Franciaországban maradt a másik Toledóban volt az USA-ban mikor kitört a balhé. Ebben a jjelenetben egy laborba bemegy egy nő aki ott orvos volt valamikor, lemásol pár adatot a laptopjára majd megnyit egy videót melyben az a Dr Jenner beszél aki Rickéket beengedi az első évad végében a CDC épületébe és elmagyarázza mi a helyzet  a halottakkal. Akinek a felesége önként megharaptatta magát. Bejön egy fickó ebbe a laborba, beszélget a nővel és itt derül ki hogy egy kisérlet eredménye a vírus és a doktornő elmenekült. Számomra sokkoló volt. Eddig az volt bennem hogy nem lehet tudni honnan van a vírus, és hogy került mindenkibe. De az hogy az egész szenvedés, halál, a civilizáció pusztulása kisérletek miatt van hát az lesokkolt.  Ráadásul Franciaországban keletkezett. Valószinü el akarták adni az amerikaiaknak úgy jutott be. Nameg a francia orvosok közül több börtönben van. Na lesznek itt még érdekes dolgok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Hát azt nem gondoltam volna hogy ma olyan lórúgászserü sokk ér, hogy csak ülök itt és olyan érzelmi hullámvasúton ülök,

hogy nehéz leszállni róla.

 

2010 óta a kezdetek óta nézem a Walking Dead-et. Emlékszem sokan kezdtük akkor itt nézni, de mára már kevesen maradtunk. Ma már én is csak azért nézem 

mert kiváncsi vagyok mi lesz a vége. Jelenleg a 11. évadnál tartunk, lement 16 résszel, idén ősszel jön az utolsó 8 rész és vége a sorozatnak . Ez az évad több részből áll mint a többi(16-ból szokott)

gondolom hogy legyen idő rendesen lezárni.

Mellette nézem a testvérsorozatát a Fear The Walking Dead-et ami eleinte arról szólt hogy hogyan bukott el a civilizációnk(az első évad szólt csak erről) és lett posztapokaliptikus

a világunk. Ez jelenleg a 7. évadánál tart ,ami a második évadától ugyanaz mint az eredeti sorozat csak a nyugati parton játszódik, egy kis Mexicóval, Texassal fűszerezve.

 

Aztán egy-két éve indult egy spin-off ami World Beyond néven futott és 2 évadosra tervezték és annyi is lett. Ez olyan tinikről szólt akik már a posztapokaliptikus világban nőttek fel,

a járvány kitörésénél max 5 évesek lehettek.

Persze ennél azért többröl szült, de nem az a lényeg.

Ennek a sorozatnak a 2. évadának(ami ugye az utolsó évad is egyben) az utolsó részét néztem meg ma este. Eljött a vége, jött a stáblista ami gyorsabban ment mint szokott és jött még egy jelenet.

Na ez volt olyan sokkhatással rám hogy azóta is a hatása alatt vagyok. Olyan információk derültek ki amik teljesen más megvilágításba helyezik az EGÉSZ szériát. Mindhárom sorozatot.

Csak az olvassa el aki látta az utolsó részt. Ha látta megirhatja, helyesen látom-e a jelenetet.

Ilyen összefűzést én még csak a mostani SW-sorozatokban láttam. Le a kalappal.

 

  Spoiler elrejtése

Úgy néz ki hogy emberi kisrlet miatt van a vírus és Franciaországban tenyésztették ki. Volt egy csapat ami Franciaországban maradt a másik Toledóban volt az USA-ban mikor kitört a balhé. Ebben a jjelenetben egy laborba bemegy egy nő aki ott orvos volt valamikor, lemásol pár adatot a laptopjára majd megnyit egy videót melyben az a Dr Jenner beszél aki Rickéket beengedi az első évad végében a CDC épületébe és elmagyarázza mi a helyzet  a halottakkal. Akinek a felesége önként megharaptatta magát. Bejön egy fickó ebbe a laborba, beszélget a nővel és itt derül ki hogy egy kisérlet eredménye a vírus és a doktornő elmenekült. Számomra sokkoló volt. Eddig az volt bennem hogy nem lehet tudni honnan van a vírus, és hogy került mindenkibe. De az hogy az egész szenvedés, halál, a civilizáció pusztulása kisérletek miatt van hát az lesokkolt.  Ráadásul Franciaországban keletkezett. Valószinü el akarták adni az amerikaiaknak úgy jutott be. Nameg a francia orvosok közül több börtönben van. Na lesznek itt még érdekes dolgok.

 

 

Szerintem jól látod.

 

Spoiler

Csak képregényben mondjuk sose derült ki a járvány eredete, nincs is benne a CDC-s rész egyáltalán, és ez így is van jól, mert a fókusz sose ezen volt.

 

Mondjuk bennem így is vannak kérdések, pl. hogy ennek a vírusnak akkor levegőben terjedőnek kellett lennie, mert teljesen mindegy ki hogyan hal meg, akkor is átváltozik. Meg ha ezt Franciában kísérletezték ki, de átkerült az orvosok által az USA-ba, attól még az egész világon nem kellett volna elterjedjen én szerintem. Ha csak ennek az egésznek nem volt valami lappangási ideje, mert akkor reális, hogy valahogy belekerül a levegőbe az emberek meg széthordják mint a Covidot, azt kb. egyszerre üt be a vég az egész világon.

 

Amúgy nekem valahogy kimaradt ez az egész, mondjuk a World Beyondot is úgy néztem már a végén, hogy sokszor léptettem előre mert untam az egészet :D Stáblista utánra tekerni meg azt pláne nem jutott eszembe. Fear-t is a megszokás miatt nézem, pontosabban home officeban megy miközben dolgozok, nekem már az is érdektelenségbe fulladt, meg szerintem a sztori se valami érdekfeszítő. Alapsorozatot is csak azért nézem, mert kíváncsi vagyok milyen zárást szánnak neki, pedig többször abba akartam hagyni. A Daryl-es meg Maggies sorozatot nem is tervezem elkezdeni, én szerintem nincs már ebben annyi mint amennyit szánnak neki. Vagy csak én untam bele 10 év után, nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 10. - 8:40, NorbiLordi írta:

 

Szerintem jól látod.

 

  Spoiler elrejtése

Csak képregényben mondjuk sose derült ki a járvány eredete, nincs is benne a CDC-s rész egyáltalán, és ez így is van jól, mert a fókusz sose ezen volt.

 

Mondjuk bennem így is vannak kérdések, pl. hogy ennek a vírusnak akkor levegőben terjedőnek kellett lennie, mert teljesen mindegy ki hogyan hal meg, akkor is átváltozik. Meg ha ezt Franciában kísérletezték ki, de átkerült az orvosok által az USA-ba, attól még az egész világon nem kellett volna elterjedjen én szerintem. Ha csak ennek az egésznek nem volt valami lappangási ideje, mert akkor reális, hogy valahogy belekerül a levegőbe az emberek meg széthordják mint a Covidot, azt kb. egyszerre üt be a vég az egész világon.

 

Amúgy nekem valahogy kimaradt ez az egész, mondjuk a World Beyondot is úgy néztem már a végén, hogy sokszor léptettem előre mert untam az egészet :D Stáblista utánra tekerni meg azt pláne nem jutott eszembe. Fear-t is a megszokás miatt nézem, pontosabban home officeban megy miközben dolgozok, nekem már az is érdektelenségbe fulladt, meg szerintem a sztori se valami érdekfeszítő. Alapsorozatot is csak azért nézem, mert kíváncsi vagyok milyen zárást szánnak neki, pedig többször abba akartam hagyni. A Daryl-es meg Maggies sorozatot nem is tervezem elkezdeni, én szerintem nincs már ebben annyi mint amennyit szánnak neki. Vagy csak én untam bele 10 év után, nem tudom.

 

A 3 Rick-film meg a késöbbi sorozatok fognak erre választ adni szerintem. Itt csak a bevezetés volt.  Azon még mindig meg vagyok döbbenve, hogy egy ilyen fontos info, egy harmadlagos spin-off második évadának az utolsó részének a stáblista utáni jelenetével derül ki. Szerintem ezt a World Beyond-ot sokan nem nézték. Pedig nagy hatással van az anyasorozatra és ha valaki ezt a jelenetet nem látta a további részeknél nem lesz nála megértés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.