Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

https://telex.hu/szorakozas/2023/01/11/the-last-of-us-kritika-hbo-zombi-videojatek

 

Hú ez határozottan jól hangzik! Bár ritkán szoktam egyetérteni a telexes kritikákkal. De ha tényleg előny lesz, ha még nem játszott valaki a játékkal, akkor ez a sorozat nekem készült! :D Már várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Dzséjt észrevételeiből arra következtetek, hogy a játék rajongói utálni fogják a sok változtatás miatt. :D 

Érdekes, mert a cikk - aminek a szerzője szintén végigjátszotta a játékot - épp az ellenkezőjét állítja. Kíváncsi leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyban függ attól, hogy ki mennyit játszott vele és mennyire ismeri a játék világát. Ha Stöki 2013 óta nem játszott vele, és a második részt is csak egyszer (vagy egyszer sem) pörgette ki, és nem merült el a világ részleteiben azóta újra vagy akkor sem, akkor kevésbé jöhet rá a változtatások okozta problémákra. Bár szerintem sehol sem állít olyat, hogy a rajongók szeretni fogják, sőt egy ponton ezt jelenti ki: "egy olyan epizód is akad, ami azért több rajongót próbára fog tenni". Inkább azt sugallja, hogy a sorozat remek lett, még a rajongók is találhatnak benne új infókat és pozitív dolgokat (kíváncsi vagyok, hogy az a bizonyos gyomros, amit be akartak tenni a játékba, az-e, amire gondolok), de azért vannak benne olyan dolgok, amik nem fogják elnyerni a rajongók osztatlan tetszését.

 

Engem is amúgy csak a nem igazolható változtatások idegesítenek, mint az említett spórás, amit egy idióta magyarázattal iktattak ki. Ez nem igazolható, és lám, Stöki is kitért rá. Sőt a cikkben említettek alapján igazából a világ alapjait döntötték ki. (Enyhe spoiler azzal kapcsolatban, hogy terjedt el a Cordyceps agyi fertőzés a világon - a játékban is csak újságcikkek és felszedhető papírfecnik segítenek ennek összerakásában, szóval a sztorihoz nem kapcsolódik, a világ megértéséhez köthető.)

Spoiler

Ugyanis a spórák azok, amiknek hála elterjedt a fertőzés a világon. A spórák bekerültek az élelmiszerbe, és így jelentek meg az első fertőzöttek Észak-Amerikában. Szóval, ha az nincs, akkor hogy a pékben jött el az apokalipszis? Megharapta az első embert egy gyilkos galóca? Szóval erre azért elég kíváncsi vagyok, mert spórák nélkül a világ állapota igazolhatatlan. Ez nem csak egy feszültségforrás, hanem a The Last of Us univerzum egy alappillére. A Cordyceps egy létező gombafajta, és annak természetes mutációja okozta a járványt, szóval a 0. beteg(ek)hez szükség van a spórákra. Kíváncsi vagyok, ezt hogyan oldották meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár szerintem sehol sem állít olyat, hogy a rajongók szeretni fogják, sőt egy ponton ezt jelenti ki: "egy olyan epizód is akad, ami azért több rajongót próbára fog tenni"

Egy ponton meg ezt (a végén). Ez nem épp azt sugallja, hogy utálni fogják...

 

Idézet

 

De a rajongók ennél sokkal többet kaptak, még úgy is, hogy nem ők voltak a célcsoport. A legtöbb videójátékos film- vagy tévéadaptáció állandó negatív hivatkozási pont volt eddig, elrettentő példák lelketlen fércművekre. Január 15-től (magyar idő szerint 16-án reggeltől) ez máshogy lesz. Joel és Ellie posztapokaliptikus road movie-jával a gémerek is kaptak egy hivatkozási pontot. Egy olyan adaptációt, amire büszkék lehetnek, ami csak az eredeti játék sztorijával és más erényeivel – például Joel elgyötört tekintetével – válhatott máris 2023 egyik legerősebb sorozatává.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem is azt sugallja a cikk egésze, hogy egyöntetűen imádni fogják, ebben egyezzünk ki. ;) Amúgy olyan alacsonyan van a léc, hogy egy átlagosan jól sikerült Kacsamesék epizód szintjén megvalósított játékadaptációra is büszkék lehetünk, szóval ez önmagában nem nagy dolog. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Érdekes, mert a cikk - aminek a szerzője szintén végigjátszotta a játékot - épp az ellenkezőjét állítja. Kíváncsi leszek.

Mint a játék egyik nagy kedvelőjét engem meggyőzőtt. A nyilatkozatok furák voltak, az első másfél órás epizód viszont baromi jó volt. És mint adaptáció szerintem kifejezetten hű. Vannak apró változások, de követi a játék narratíváját - egyáltalán láttunk már ilyet? Hogy nem csak az alapötletet veszik át hanem konkrétan ugyanaz a sztori ugy hogy néhol egy az egyben köszönnek vissza jelenetek, sőt párbeszédek?

Nyílván erősen szubjektiv kit mennyire zavarnak az apró változások, de szerintem nagyon odatették magukat, bármit is nyilatkozgattak korábban.

De a hűség az egy dolog: úgy egyébként is baromi erős az egész. Az újságirók a teremben ahol ültem tapsoltak a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Érdekes, mert a cikk - aminek a szerzője szintén végigjátszotta a játékot - épp az ellenkezőjét állítja. Kíváncsi leszek.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Dzséjt észrevételeiből arra következtetek, hogy a játék rajongói utálni fogják a sok változtatás miatt. :D 

 

4 órával ezelőtt, Donát írta:

https://telex.hu/szorakozas/2023/01/11/the-last-of-us-kritika-hbo-zombi-videojatek

 

Hú ez határozottan jól hangzik! Bár ritkán szoktam egyetérteni a telexes kritikákkal. De ha tényleg előny lesz, ha még nem játszott valaki a játékkal, akkor ez a sorozat nekem készült! :D Már várom.

 

Én emiatt a játék miatt vettem ps-t(illetve még az Uncharted-sorozat miatt is). Ha ez nincs a mai napig nincs PS-em. A játék maga számomra azért kiváló mert olyan döntéseket hozol benne ami nagyon felnöttes. Ez nem a Marine megy a Mars-on és írtja a szörnyeket tipusú játék. A karakterek nem feketék vagy fehérek, nagyon emberiek, hibáikkal együtt. A játszhatósága elképesztően jó. kevés a lőszer, de olyan ügyesen van megoldva az egész hogy nem gond tovább jutni. Élvezet kitalálni a taktikát hogyan menjünk át egy termen pl.

Ami biztos hogy a trailer alapján a sorozat azt a hangulatot fogja kibocsátani amit a játék. Ez nagyon jó. A hangulat nehezen megfogható azt érezni kell. Igen nem lesz minden tűpontos, de szerintem nem is ez a cél.

A sorozatot nagyrészt nem a játék rajongóinak készítették . Nekünk nagyon újjat nem fog mutatni hisz ismerjük a világot. Inkább azoknak akik nem játszottak vele és ezzel bevonzák őket

a játék világába akik ennek hatására vesznek majd PS-t vagy magát a játékot veszik meg.

Én arra leszek majd kiváncsi hogy nektek hogy tetszik majd. Már pár Xbox-os kollégának mondtam ezt a sorozatot, és már évek óta sokat meséltem a játékról mennyire jó. 

Várják ők is a sorozatot. Én azért várom nagyon mert annyira tetszik a világ, meg a karakterek hogy kiváncsi vagyok hogy fog kinézni sorozatban. Az sem zavar ha ugyanaz lesz a story mint a játékban.

 

A második része meg még jobb. Ott annyira brutális döntéseket kell hozni, annyira kemény dráma az egész játék hogy én még filmen sem láttam ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekünk nagyon újjat nem fog mutatni hisz ismerjük a világot. Inkább azoknak akik nem játszottak vele és ezzel bevonzák őket

a játék világába akik ennek hatására vesznek majd PS-t vagy magát a játékot veszik meg.

Nekünk megvan a játék, s bár messziről láttam a lányomat játszani, én biztos sosem fogok. 

Viszont a sorozat érdekel, már annyi jót hallottam a játékról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mint a játék egyik nagy kedvelőjét engem meggyőzőtt. A nyilatkozatok furák voltak, az első másfél órás epizód viszont baromi jó volt. És mint adaptáció szerintem kifejezetten hű. Vannak apró változások, de követi a játék narratíváját - egyáltalán láttunk már ilyet? Hogy nem csak az alapötletet veszik át hanem konkrétan ugyanaz a sztori ugy hogy néhol egy az egyben köszönnek vissza jelenetek, sőt párbeszédek?

Nyílván erősen szubjektiv kit mennyire zavarnak az apró változások, de szerintem nagyon odatették magukat, bármit is nyilatkozgattak korábban.

De a hűség az egy dolog: úgy egyébként is baromi erős az egész. Az újságirók a teremben ahol ültem tapsoltak a végén.

Nekem ennyi elég! Jó lesz! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 03. - 16:35, csoli1138 írta:

Megvolt a Wednesday! 

Tettszett, de mégjobban a gyerekeknek. 

Annyi negatívum, hogy némileg aggasztó, hogy itt a negatívitás volt a pozitívan megélt érzelem Wednesdaynek jó ideig. 

Persze van jellemfejlődése mert ebből csak azt lehet, de a fiatalabb korosztályra ráragadhat egy kissé, a semmibevevő negatív döjfös viselkedés, ami azért nem jó példa.

Érthető.

Pont nem követendő példaként van beállítva a viselkedése, jól be is olvasnak neki többen is emiatt. Őt ez nem nagyon rázza meg, azért kifelé ez egyértelmű jelzés, ha nem akarsz magányos bolygóként cirkálni a világban, akkor ezt neeee. 

A magyarázat és a jelenlét jó ha megvan. Mi is együtt néztük.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 10. - 18:29, Ody Mandrell írta:

Látta már innen valaki a fantasztikus Aranybulát? :D 

Az én gyomrom bevette két l-el, az első sokk után megemésztettem, hogy ez dokumentumfilm hibrid, az elvárásaim ahhoz igazodtak. Érdeklődve néztem, hogy tartalmilag mit is vakar mondani a népnek.

Meg hát hivatalból is néztem, bent a melóhelyen, hátha a kémszoftvertől piros pontokat kapok rá. :lol:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 09. - 18:02, csoli1138 írta:

Még egy rinya a Willow soriról!

Jáááááj, az egyik főszereplő a legutóbbi részben immáron zipzáras mellzsebű farmerdzsekiben volt. :cry:

Átkozottul hihetetlen, mert amúgy tök igényes látvány és jelmezek jellemzik a sorozatot..

 

Katasztrófa az egész, egy újhullámos tinisorozat lett, epic fantasy sorozat helyett...

A második évadot csak azért fogom látni, mert van D+, aztán ha más nem lesz alapon, letölteni nem tölteném le az tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 13. - 12:18, Darth Cupsy írta:

 

Katasztrófa az egész, egy újhullámos tinisorozat lett, epic fantasy sorozat helyett...

A második évadot csak azért fogom látni, mert van D+, aztán ha más nem lesz alapon, letölteni nem tölteném le az tuti.

És az a szóhasználat, hogy "smárolni", meg hasonlók, hát hagyott kívánni valót maga után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us - 1x01: When You're Lost in the Darkness

Nem rejtettem véka alá előzetes aggályaimat és kétségeimet az HBO legújabb sorozatáról, ami nem kisebb feladatot vállalt, minthogy a tévé képernyőjére adoptálja egyik kedvenc játéksorozatomat. A Tha Last of Us volt az a program, ami miatt elárultam a PC Master Race-t, vagyis félredobtam meggyőződésemet, hogy az egyetlen valamire való játékplatform a PC lehet, és ez nem akármi, hiszen 1997-től 2018-ig kitartottam eme érvem mellett - sőt igazából jóval tovább, hiszen már azelőtt is PC párti voltam, hogy nekem személy szerint lett PC-m. Így természetesen a The Last of Us-szal szemben extrém kritikus vagyok, pláne így, hogy alig két napja fejeztem be a játék két részének újboli végigjátszását. Szóval, az emlékek nagyon frissek, bár olyan sokszor játszottam velük, hogy nagyjából minden pixelnek tudom, hol a helye. Csak a Horizon: Zero Dawn előzi be - na majd azt várjátok ki, amikor annak jön a sorozat változata. :chainsaw:

És eljött ez a nap, leültem a tévé elé, hogy minden félelmem és szkepticizmusomat félre téve megpróbáljam élvezni az HBO szériáját. Sajnos kétszer is megzavartak. Egyszer apám véletlen hangosabban kezdte el játszani a Youtube-videókat, mint kellett volna, ami azért a legrosszabb pillanatban, az első fertőzöttek feltűnésekor zökkentett ki. Pedig kalapált a szívem. Aztán meg a két kajla macska egymással harcolva felborították a boroma, ami engem és a távirányítómat is elárasztotta. Kellemetlen nyitás, bár az időzítés nem volt ez esetben rossz, pont az időugrást találták el. Ügyes cicák, de ma már ne kerüljenek a szemem elé.

Mindeme két kis intermezzót leszámítva egész élvezetes lett a nyitány, és a végén már úgy éreztem, hogy kár, hogy várnom kell a kövi részre egy hetet. Annak ellenére, hogy jórészt tudom, mi következik. Ugyanis a széria írói tényleg nem változtattak sokat és nagyot, bár amin mégis, ott azért elkezdett rángatózni a szemem sarkában az izom. Igazából három nagy változás nem tetszett.

 

1. Ez nem nagy spoiler, csak a készítők kavartak az évszámokkal a játékhoz képest.

Spoiler

- Tíz évvel korábbra helyezték a cselekményt, aminek semmi értelme. Semmi pluszt nem ad a történethez az, hogy 2023-ban játszódik, hiszen a világ így is megrekedt egy tíz éves szinten. Tehát hiába játszódik a sorozat 2023-ban, a világ maga 2003 szintjén áll. Ugyanígy volt a játékban is, hiába játszódott a sztori 2033-ban, a világ 2013 szintjén rekedt meg. Ha azt a hatást akarták volna kelteni, mintha napjainkba játszódna a sztori, akkor logikusabb lett volna tíz évvel későbbre tolni a járvány kitörését, hogy 2023-ban jelenjen meg, és akkor a világ a mai szinten reked meg. Jó, mondjuk a sztoriba ez nem nagyon kavar bele, de akkor is, ezt a változtatást szerintem nem kellett volna meglépni. A mai nézőnek a The Last of Us világa így is évekkel a múltban rekedt, csak így nem tíz, hanem húsz évvel. És ez amúgy simán magával vonzhat olyat, hogy megjelennek a sorozatban olyan dolgok, amik 2003-ban még nem léteztek.

 

2-3. Ez már komoly spoiler, aki a sorozatból akar értesülni a változásokról vagy nem játszott a játékkal, az ne nyissa ki.

Spoiler

- A játékban Joel, Tommy és Sarah azért kényszerültek kiszállni a kocsiból, mert beléjük ment egy autó. Ez egy abban a szituációban teljesen reális esemény, és a poén, majdnem benne is volt a sorozatban. Ám úgy döntöttek, hogy sokkal hatásosabb egy teljesen irreális, igazolhatatlan és ostoba repülőgépbalesethez kötni eme eseményt. Most komolyan, ez a röpcsis dolog volt az epizód egyetlen, de legalább legnagyobb f*szsága. Eleve herótom van attól, hogy minden katasztrófafilmben pont a hősök elé, mögé, mellé, fölés vagy alá kell lepottyannia egy utasszállító gépnek. Mert az olyan k*rva reális és látványos (és sehol a játék látványos benzinkút robbanása...). Nem az. Elsőre, igen, látványos, az, hogy már ezerszer láttam, így már annyira nem. Aztán persze a kocsit eltalálja egy roncsdarab. Ezt a pechet. De kérdem én, miért zuhant le az a gép? Fertőzöttek egy egész serege felszállt a gépre? Mert azt is baromira nehéz elhinni, hogy egyetlen fertőzött ember pont ott alakult át, amikor repülőkre nem szállhat fel beteg ember, márpedig a cordyceps-nek vannak látványos tünetei. Ahogy azt a sorozat gyönyörűen a szánkba is rágta (jobban, mint a játék). Szóval ezt nem kellett volna. Az autós megoldás gyönyörűen működött és a sorozatban is jó lett volna. És tényleg, beáldozni azt a gyönyörű benzinkút robbanást...

- Robert szálát teljesen elb*szták. A játékban Roberten keresztül mutatják meg, hogy Joel és Tess kíméletlenek és nem kispályások, hiszen nagy tételben csempésznek fegyvereket(!!!!), és az utca népébe a sz*r is megfagy, amikor áthaladnak. Ez mutatja, hogy ők sem jó emberek. Ganék. Joelnek innen kell felemelkednie abban a sztoriban, ami az ő megváltásáról szól. Na most, eléggé lebutították Tess és Joel karakterét ilyen téren. A fegyvercsempészet ment a levesbe, holmi akku miatt volt balhé, az is saját használatra. Joel és Tess pedig nem kapta meg azt a bad ass hírnevet, ami a játékban van. Sőt Tess-szel egyáltalán nem vagyok kibékülve, őt nem sikerült jól adoptálni. Sehol sincs ebben a nőben az a kemény csaj, aki a játékban szerepel. Az meg már csak hab a tortán, hogy a Firefly-t is úgy lebutították, hogy holmi huszadrangú seftelők lemészárolják őket. LOL!!!! A játékban a bostoni Firefly-jal a FEDRA hadserege bánt el, Marlane miattuk sérült meg. Itt meg az a csávó gyűrte le, aki a játékban egy fél hadsereget bérelt fel izomagyakból, hogy biztonságba érezze magát Tess-től és Joeltől, aztán, amikor ez nem jött be, magát összesz*rva menekült a páros elől. De a sorozatban sem volt keménylegény, hiszen 19 éves arcokkal vette körbe magát az elhangzottak alapján. Gratulálok, így nehéz lesz a Firefly-t eladni, mint az évad legerősebb ellenfele. Hiszen a végén Joelnek be kell őket gyalulnia.

 

Na, ez a három elem, amivel nem tudtam megbékélni. A 2-3-at szerintem konkrétan elb*szták. Az első az "ez minek kellett, jobb ötletetek nem volt?" kategória. Emellett még sajnos nem tudtam Sarah-t látni Sarah-ban. A színésznő nagyon jó volt, és abban a bizonyos kulcspillanatban megint ugyanazt éreztem, amit a játékban. Szóval, aki nem játszott a játékokkal vagy nem kötődik úgy érzelmileg a karakterhez, mint én... (ne nyisd le, ha nem játszottál a játékkal és nem nézted meg a werkfilmeket sem, amikben ezt tetű módon lelőtték).

Spoiler

Konkrétan Sarah halálának pillanata volt, amikor elhatároztam, hogy veszek egy PS4-est és ezzel a játékkal játszak. Az első alkalom volt, hogy eleredt a könnyem egy játék miatt.

Szóval, azokra nagy hatással lehet Sarah sorozatbeli változata. Megvannak azok a jellemvonásai, amik szerethetővé teszik, egyszerűen csak számomra Sarah ő és mindig is ő lesz:

actor-sarah-miller-356914_large.jpg?1643

De, nem tudom hangsúlyozni, a sorozatbeli Sarah is remek, és tényleg, még a ragaszkodásom ellenére is abban a bizonyos jelenetben elérte a hatást. És itt akkor rá is kanyarodhatunk arra, ami tetszett.

 

(Innentől a spoiler mögé rejtett dolgokat már tényleg csak az nyissa le, aki a sorozatból akar értesülni a változásokról vagy nem játszott a játékkal.)

 

+ Joel Miller. Írtam, hogy komoly fenntartásom van Pedro Pascallal kapcsolatban. Kiváló színész, aki remekül játszik hőst, antihőst és antagonistát is. A The Mandaloriant el sem tudnám képzelni nélküle, de imádtam sok más filmjében is, például a Kingman: Golden Circle-ben ő volt a kedvencem, és a Wonder Women 1984-et is csak miatta tudtam végignézni. A The Mentalist című sorozatban meg egyszerre tudtam sajnálni és utálni. :) Viszont van egyfajta szimpatikus arcberendezése, és a hangja csak rásegít erre, ami miatt nem tudtam összeegyeztetni Joellel, akinek baltával faragták az arcát, és a hangja olyan kemény, hogy azt a baltát össze lehetne törni vele. De, hát itt jön képbe az, hogy Pedro Pascal remek színész, és igen, ő lett Joel, mármint élőben. A részé végére már kétségem sem volt, hogy remek választás volt. Főleg mert az, amit hiányoltam Robertnél, végül megjelent.

Spoiler

Amikor puszta kézzel szétverte a FEDRA katona fejét, na, ez az, amit a játékban Robert likvidálása képviselt. De már előtte meggyőzött, de itt vált számomra bizonyossá, hogy nem csak Pedro Pascal játssza Joelt a legjobb tudása szerint, de az írók is azt akarják, hogy Joel Miller legyen itt.

+ Ellie Williams. Bella Ramsey-vel kapcsolatban sokkal kisebb volt a szkepticizmusom, mint Pascallal kapcsollal kapcsolatban. Tudom, sokan még mindig Ellen Elliot Page-et akarják, mert a játékbeli Ellie rá hasonlít (érdekesség: Ellie legelső változatán pont emiatt változtatniuk kellett, mert akkor a hasonlóság tagadhatatlan volt, ami már csak azért is jött ki rosszúl, mert akkoriban debütált a BEYOND: Two Souls című játék, amiben Page játszott a főszerepet, és nem csak a hangját, de az arcát is adta a karakternek). De basszus, ha valaki ebben a sorozatban le fogja játszani a képernyőről Pascalt, akkor az Ramsey lesz. Állítólag nem játszott a játékkal. Ha ez igaz, akkor le a kalappal előtte. Ha nem igaz, akkor le a kalappal előtte. Hihetetlen, hogy milyen f*szán hozza játékbeli Ellie gesztusait és hanghordozását. Hát komolyan, néha azt hittem, hogy Ashley Johnsont hallom (ő alakította Ellie-t a játékban) és az ő játékát figyelem. Bámulatos! Joellel ellentétben őt már az első megjelenése után elfogadtam Ellie-nek.

+ Mindkétszer előbb kezd, mint a játék, ennek hála sokkal többet megtudhatunk szereplőink játék előtti életéről.

Spoiler

Az, hogy az első rész egy nagyobb hányada Sarah-t követi végig, jól megidézi azt, hogy a játék elején Sarah volt az irányítható karakter. De még jobb, hogy a széria nem a születésnap estélyén, hanem annak reggelén kezd, és már vannak jelei a cordyceps feltűnésének. Kifejezetten tetszett a suliban a gyerek kézrángása. Tudni kell, hogy a játékban a kezdeti tünetek nincsenek a szánkba rágva, azt a sztori során vizuálisan ismerjük meg. Jó, hogy ezt, bár jóval előbb, mint a játék cselekményében, de ugyanígy itt is átvették. Aki ismeri a játékot, az a kézrángásból már leveszi, hogy Sarah osztálytársa fertőzött. Ugyanígy nagyon tetszett, hogy a szomszéd (akik a játékban teljesen mások, igazából ezen a szakaszon nagyon sok változtatás történt, de a fenti repülős dolgot leszámítva mindegyik jó). Na, de elkanyarodtam. Szóval, tetszett, hogy a szomszéd nagyit etetik, ami jelzése volt annak, hogy a cordyceps kezdetben az étellel terjedt. Bár ezt itt nem mondják ki, és sajnos a spórák fájdalmasan hiányoztak az epizódból (amikor Tess és Joel meglátja a falra tapadt stalkert, ott kellett volna spórának is lennie - és továbbra is baromság ennek hiánya), azért jó tudni, hogy bújtatva mégis jelen van az eredeti fertőzés módja és így a spórák is megvannak, bár sajnos nem olyan fenyegető mód, mint a játékban.

A "második kezdés" pedig ugye a 20 év múlva szakasz, ahol jobban belepillanthatunk Joel csempész életébe és a karanténzóna életébe. A gyerekkel kezdés itt is remek, ahogy bemutatják, mit tesznek a fertőzöttekkel, nagyon jól működik. Bár kicsit idegenkedtem attól, hogy kinyitották a QZ-t, hogy behozzanak egy csellengőt, a végeredményt tekintve ezt a játékban sosem történhet meg eseményt jól váltották ki. Maximum nem olyan erőszakos, mint a játékban - bár ott is injekcióval intézik a dolgot, a jelenetben egy menekülőt szimplán agyonlőttek, ráadásul a gyanúsítottakat kirángatták az utcára és nyilvánosan intézték - szóval itt valamivel lágyabb volt a dolog, de mivel egy gyereket használtak, szerintem a hatás ugyanúgy erős. Talán csak az veszett így ki, hogy nem informálódtunk arról, hogy bizony a karanténzónán belül is vannak fertőzöttek. De mivel Bostont elhagyjuk, a játékbeli események pedig nem játszódtak le (Joel és Tess nem kelt át a rejtett úton, ahol fertőzöttekbe botlottak) így ennek nincs jelentőssége.

+ A hangulat. Pont. Ezen nincs mit ragozni, ez a The Last of Us hangulat. Főleg a vége, ahol majdnem egy az egyben ott a játékból az egyik kedvenc jelenetem.

Spoiler

Imádom azt a két tornyot, amiből az egyik neki van dőlve a másiknak. Az nekem valahogy a poszt-apokalipszis szinonímája. És ugye azon hőseink átmennek.

És ezzel el kell ismernem, hogy ez tényleg az eddigi legjobb játékadaptáció. Szigorúan az első rész alapján, mert azért van még pár epizód hátra. De úgy érzem, biztos kezekben van kedvenc világom. A három legfontosabb dolog működik: Joel, Ellie és a hangulat. Még van néhány kulcs pillanat, ami fontos lehet, de most már azoktól sem tartok annyira. Eddig azt mondtam, hogy a legjobb játékadaptáció az Uncharted volt, amit személy szerint egy egyszer nézős, közepes darabnak értékelek. Szóval a léc nem volt hűde magasan. Ugyanakkor most azt mondom (újfent, szigorúan az első rész alapján), a The Last of Us tévésorozat lehet az a videójáték-adaptációk számára, ami a Batman Begins volt a képregényfilmeknek: egy új, magas szint.

+ Kicsi és nagy utalások a játékokra. Nem kezdek sorolásba, sok olyan dolog van, ami mosolyra fakasztja az embert, ha meglátja és ismeri a játékokat. Joel órája, a játékokból szó szerint átvett párbeszédek, a FEDRA táblák Boston utcáin, Joel kedvenc filmsorozata, stb. És bár a fertőzöttekből még csak a runnert láttuk akcióban, a trailerből már tudjuk, hogy a clickerek és a bloaterek is f*szán fognak kinézni

Spoiler

Stalkert meg már az első részben láthatunk, bár kicsit hulla, de az is jól festett.

+ Marlene. Bár szegény Firefly-t lebutították és szegény Marlene is veszített dicsfényéből, de le kell írnom, hogy annyira imádom, hogy Marlene-t ugyanúgy Merle Dandridge alakítja, mint a játékban. És már alig várom, hogy Troy Baker (a játékbeli Joel) és a már említett Ashley Johnson is feltűnjön.

Spoiler

Előbbi a kannibál David haverját, Jamest fogja játszani (Buddy-boy), utóbbi pedig Ellie anyját, Anna Williamst, akit a játékban sosem láthattunk.

+ Zene. De ez nem meglepő. Sőt ebben már előre, anélkül, hogy egy hangot is hallottam volna, abszolút biztos voltam. Merthogy ugyanaz a Gustavo Santaolalla komponálta a sorozat zenéjét, aki a játékok zenéjét is szerezte. Ha nem tudnád, hogy egy The Last of Us alkotást nézel, de ismered a játékokat, az intrónál azonnal rájössz és be is fog szippantani.

+ Díszletek, ruhák, csodásak. Látszik, hogy John Hammondhoz hasonlóan nem spóroltak semmin. A ruhák a játékokat idézik (Ellie hátizsákja jelvényekre azonos!!! és van piros a ruhájában!!!!), a díszletek, főleg a poszt-apokaliptikusak pedig mintha a játékból lettek volna áthozva. Persze mind a zene, mint a látvány hozzájárul a már fent említett hangulathoz, de mindenképpen meg kellett említenem külön.

+ Infók, amik a játék világában léteznek, de nem hangzottak el.

Spoiler

Például ilyen, hogy Joel volt katona. Neil Druckmann még az első rész idején nyilatkozta, hogy Joel nem született terminator, hanem volt katona. Ezt bele akarták tenni, de akkoriban nem találtak olyan narratív pontot, ahol egyértelműen kijelenthették volna, hiszen az elején a nagy szaladgálásban senki sem kérdez erre rá, később meg lényegtelenné válik. Kit érdekel 2033-ban, hogy mivel foglalkozott valaki a 2000-es évek elején, egy teljesen más világban. Így olyan dolgokkal próbálták érzékeltetni, hogy szabályosan, katona módjára fogja a fegyvert (ezt amúgy a sorozatban is láthatjuk), néha katonai zsargont használ, meg még néhány apróság. A sorozatban egyértelmű utalást tettek arra, hogy Joel volt katona, hála annak, hogy az epizód előbb nyit, mint a játék. (Így lesz mufurc a helyzet, hiszen a sorozatban így kánon, hogy Joel volt katona, ellenben a játék világában a mai napig nem az, mivel a játékban konkrét utalás nincsen erre.)

A másik ilyen, ami nagyon tetszett, hogy Joel felkapta az M4-est a kinyírt FEDRA katonától az epizód végén. Ez egy aranyos easter egg. Ugyanis a játékban csak a sztori legutolsó szakaszában vihetjük magunkkal az M4-est. Viszont, a játék fejlesztése során már azon a pályán is nálunk lehetett volna, amire a sorozatban "most lépetk be". Vagyis Boston belvárosában, azután, hogy kinyírták (a játékban két) FEDRA katonát. Ám mivel az M4 az egyik legeőrsebb fegyver a játékban, így úgy döntöttek, hogy csak a végén használhatjuk. Így kicsit furcsán jön ki az is, hogy bár a játék elején több FEDRA-t is kinyírhatunk, az M4-esüket nem vehetjük fel.

Na, azt hiszem, ennyi. Jól nyitott a sorozat. Tudom ajánlani azoknak, akik ismerik a játékokat és azoknak is, akik nem. Ha sikerül a szériába átülteni Joel és Ellie kapcsolatát és a világ morálisan baromi szürke mivoltát, akkor elérheti azt a hatást a tévében, mint a játékokban. Mert ez nem egy "sokadik zombiapokalipszis" sztori. Nem egy újabb The Walking Dead vagy World War Z, nem szimpla ilyesztgetős horror "zombikkal" (szigorúan véve ezek nem zombik, mert nem haltak meg). Csak nézzétek meg, mennyit tudunk fecserészni róla a videójáték topikban. Persze én minden részt a játékkal összevetve fogok nézni, és minden változtatás alulmarad a játékkal szemben, de ha ezen az elfogultsági szűrőn át is azt merem mondani, hogy ez egy tök jó sorozat (így, a kezdetén, majd meglátjuk, mi lesz a végén), az azért szerintem jó ajánlólevél. Pedig eddig azt hittem, hogy ha kapunk egy közepesen rossz sorozatot, már jól jártunk De most azt mondom, alsó hangon is egy jó sorozatnak nézünk elébe.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem, és az eddigiek alapján ígéretes. Tényleg talán az eddigi legjobb játékadaptáció. A hangulat teliltalálat lett, sok esetben egy az egyben visszaadja a játék atmosztféráját. :clap: A történetbeli apróbb eltérések nálam nem váltak különösebben zavaróvá. Plusz valahol érthető, hogy nem a játék tökéletes mását kapjuk meg élőszereplős formában. Ha képesek ugyanazt a történetet kicsit másként, de hasonlóan remek végeredményt nyújtva elmesélni (az eddigiek alapján ez könnyen megtörténhet) akkor én már elégedett leszek a sorozattal. Ebből a "kicsit másként"-ből az kellene következzen, hogy a karakterek eltérő külseje sem zavar, de valamiért csak birizgálja a csőrőm. Talán azért, mert szerintem egy karakter külseje ugyanolyan meghatározó vonás, mint a személyisége. Ha én pl. Sarah-t egy szőke, kék szemű, fehér kislányként ismertem meg, akkor ne legyen belőle afro-amerikai. Mert hiába passzol tökéletesen a jelleme, ha ránézésre nem azt látom, akit megismertem. E miatt a másik sarkallatos pont nálam Ellie. Hiába hozza jól a karakter stílusát Bella Ramsey, Ashley Johnson Ellie-je nálam egybeforrt a karakterrel. Ramsey Ellie-jét nekem még nagyon szoknom kell, külsőre nem látom benne azt a karaktert, akit ismerek. Érdekes, hogy Troy Baker esetében nem érzem ezt, sőt, Pedro Pascal meglepően jól illik Joel szerepébe. 

 

Spoiler

Eltérő külső ide vagy oda: Sarah halálának jelenete most sem volt kevésbé szívszorító, mint a játékban. Ha képesek ugyanolyan érzelmeket kiváltani belőlem, akkor nem járnak rossz úton. Ezért bízom benne, hogy idővel ezzel az új Ellie-vel is megbarátkozom. Előre félek Abby castingjától a 2. évadban. :D 

 

A kedvemet minden esetre olyan szinten meghozta a sorozat, hogy épp az imént töltöttem le a PS-emre a The Last of Us Remasteredet. Kíváncsi vagyok, hány új játékost sikerül ugyanígy bevonzani a sorozattal. Amúgy is nagyon érett már egy újrajátszás (ahogy a Part II-höz is), mert a részletekre kezdek homályosan emlékezni. Valószínűleg a sorozat eseményeivel párhuzamosan fogok haladni a játék eseményeivel. :)         

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett az első rész. Főleg az elején a tv műsor, ami lefektette a sorozat alapjait, hogy miért látjuk később azt amit. Mondjuk én se értem miért volt lényeges 2003-ra tenni a kezdetet, de ők tudják. A spórás magyarázatukkal továbbra sem vagyok kibékülve, így kb. semmi tétje nincs az alagútban mászkálós részeknek pl. Mikor kitör a káosz és ülünk a kocsiban, na az viszont nagyon-nagyon tetszett.

 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

  Spoiler elrejtése

Eleve herótom van attól, hogy minden katasztrófafilmben pont a hősök elé, mögé, mellé, fölés vagy alá kell lepottyannia egy utasszállító gépnek. Mert az olyan k*rva reális és látványos (és sehol a játék látványos benzinkút robbanása...).

 

 

Spoiler

Előtte láttuk ahogy vadászgépek kísérnek egy utasszállítót. Akarjuk bele lehet magyarázni, hogy ők lötték le, de akárhogy pausolom a lezuhanós jelenetet nem látok semmi sérülést a gépen. Te jobban ismered az ellenfelek áttudnak e menni egy kabin ajtón, de itt már ugye 2 évvel vagyunk 9/11 után, és minden körülmények között zárva kell lennie a pilótafülkének. Hacsak nem kopácsoltak az ajtón az utasok és kiment valaki megnézni hogy mizu van, és lerohanták a fülkét. Tudom nem ez volt a mondandód lényege, csak ezen már a rész közben is elgondolkoztam :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

És az a szóhasználat, hogy "smárolni", meg hasonlók, hát hagyott kívánni valót maga után. 

 

Meg az ilyen gyermeteg hülyeségek, mint az utolsó részben:

Spoiler

Amikor Elora és Kit (na de hol van Májkül? :hehe::lol:)  hátukat egymásnak vetve állnak, egyik oldalon Airk a másikon a szörnyek, felváltva beszélnek Airkhez közben meg pörögnek, mint a ringlispíl, hogy mindig az nézzen Airk felé aki szövegel. 

Ugyanezen kettős a boszorkánytól időt kérve, majd annak hátat fordítva sutyorogják meg mit is csináljanak :facepalm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

 

Meg az ilyen gyermeteg hülyeségek, mint az utolsó részben:

  Spoiler elrejtése

Amikor Elora és Kit (na de hol van Májkül? :hehe::lol:)  hátukat egymásnak vetve állnak, egyik oldalon Airk a másikon a szörnyek, felváltva beszélnek Airkhez közben meg pörögnek, mint a ringlispíl, hogy mindig az nézzen Airk felé aki szövegel. 

Ugyanezen kettős a boszorkánytól időt kérve, majd annak hátat fordítva sutyorogják meg mit is csináljanak :facepalm:

 

Ez fel sem tűnt! :D Lehet újranézem miatta! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Donát írta:

Ahh a Last of us hetente jön? Basszus, valamiért azt hittem egyben teszik fel az egészet.

Yep, heti rendszerességgel jön. Az HBO Max-ra nem kerülnek fel a sorozatévadok egyszerre. Kivéve, ha kritikus vagy, mert nekik volt lehetőségük az egészet egyszerre megnézni, azért is van most tele a net évadkritikákkal.

 

@NorbiLordi

Spoiler

Egy bloater/shambler vagy a Rat King át tudna menni, de ezek egyike sem lehetett jelen azon a gépen. A bloater/shambler a fertőzés negyedik fázisa, több év kell ahhoz, hogy egy fertőzött elérje ezt a szintet, ráadásul elég helyspecifikusak - a bloaterek a száraz, a shamblerek a vizes (tengerpartok, sok esőzéssel járó területek) területeken alakulnak ki. Szóval, Austin környékén shambler feltűnése évek múlva is esélytelen. A Rat King pedig több mint húsz év alatt alakult ki nagyon-nagyon-nagyon specifikus környezetben, nagyon valószínű, hogy egynél több nem is nagyon létezik belőle a világon és az az egy Seattle-ben van. Ám egy sima runnernek (első fázis), stalkernek (második fázis), de még egy clickernek (harmadik fázis, ennek már valamivel nagyobb ereje van, mint egy olyan embernek, mint Joel) is ellent tud állni egy sima lakásajtó is. Persze a stalker és a clicker is esélytelen, hiszen ezek egyike sem létezett még az Outbrake Day során, mert a második fázis eléréséhez is minimum két hét kell, a harmadikhoz meg több mint egy év.

A runnerek csak nagy tömegben tudják áttörni az ajtókat, de kétlem, hogy a repülőgépre felosont egy egész horda valakinek a kofferében. :) Szóval legfeljebb az jöhet szóba, hogy a pilóta alakult át, de azt is kétlem, hogy felengednének egy pilótát rángatózó végtagokkal, amik ugye az első tünetek. Arról nem is beszélve, hogy a látási és a gondokodási képesség is egyre romlik, ahogy a cordyceps elhatalmasodik az emberen (első sorban az agyat és a szemet támadja, a harmadik fázisban már teljesen vakok a fertőzöttek), így ha valaki akkor ül fel gépre, amikor már csak órákra van attól, hogy runneré váljon, képtelen lenne repülőt vezetni. Autót se, de talán már biciklit sem.

 

Mondjuk az is igaz, hogy ez a játék alapján van, de ahogy elnézem, a sorozatban a fertőzés lefolyásának idejét drasztikusan átgyúrták. Amikor beviszik a kölyköt a karanténzónába, ott van egy tábla, ami azt sugallja, hogy a játékbeli 12-24 óra csak akkor él, ha az ember lábát harapják meg (bár a játékban inkább 12-48 óra lehet, áldozattól és sérülés mértékétől - nem a helyétől! - függően). Míg a sorozatban, ha nyakon, arcon vagy fejen harapnak, 5-15 perc alatt átalakulsz. Ez megint csak elég nagy értelmetlenség, minek kell ilyen szupervírussá tenni a cordycepset? Bár van egy sanda gyanúm.

 

Játék (és lehetséges sorozat) spoiler.

Spoiler

Tesst a játékban nyakon harapják, ezért végül feláldozza magát. Szóval adott, hogy a sorozatban inkább át akarják majd alakítani. Más értelmét nem látom annak, hogy ennyire lerövidítették a fertőzést. Vagy esetleg Sam halálát fogják gyorsabb lefolyással megjászani?

 

Mondjuk jópofa (értsd: a k. anyjukat!), hogy pont a világ egyik lényegi részét, a fertőzés szigorú szabályait rúgják fel ok nélkül vagy mondvacsinált okokra hivatkozva. Jóval gyorsabb fertőzés, nuku spórák, teljesen új fertőzöttek? Így lehet egy érdekes hátterű szörnyhordából tucatzombit csinálni... Ráadásul, mintha a sorozatban "vámpírok" lennének, legalábbis mindegyik gyanúsan olyan pózt vett fel, mintha az áldozat nyakát szívta volna.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.