Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Még mielőtt nekem estek, nem, nem láttam a sorozatot, de ezen jót nevettem.  :D  

Humorosan adta elő, ennyi :P  

 

 

 

Ponty most akartam linkelni. Beteg, jó értelemben. Ja. :D

 

Hasonlít még egy sorozatra. HP, Scooby, és dobpergés....annyira izé...kézenfekvő :lol:

Az SW is hasonlóképp épül fel, sokmindenre emlékeztet és mégis egyedi. Jó recept.

 

Azzal lehet vitatkozni, hogy hányan szerelmesek belé, mert az a kettő valójában egy és valójában az Alkonyatnak inkább antitézise, egyfajta kifigurázása lehetne, mint az indigója.

 

Elsütötte a poént, ami nekem is felmerült:

„Cickom, cickom, vagyon-e szép lányod?
Vagyon, vagyon, de mi haszna vagyon?
Add nekem azt, elkapom azt,
Szita-szita péntek...”

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt a Wednesday! 

Tettszett, de mégjobban a gyerekeknek. 

Annyi negatívum, hogy némileg aggasztó, hogy itt a negatívitás volt a pozitívan megélt érzelem Wednesdaynek jó ideig. 

Persze van jellemfejlődése mert ebből csak azt lehet, de a fiatalabb korosztályra ráragadhat egy kissé, a semmibevevő negatív döjfös viselkedés, ami azért nem jó példa. Na mindegy kis magyarázattal alkalmas volt a család számára, még jó, hogy ott voltam velük.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, csoli1138 írta:

Annyi negatívum, hogy némileg aggasztó, hogy itt a negatívitás volt a pozitívan megélt érzelem Wednesdaynek jó ideig. 

Ez a karakter alapja, az esszenciája, ez teszi azzá, aki, mindig is ilyen volt és mindig is ilyennek kell lennie, mert enélkül Wednesday nem is lenne Wednesday, csak egy random tinicsaj. Ez nem negatívum, ez a karakter, és így a róla szóló széria alfája és omegája, ugyanolyan alapvetés, mint az, hogy Darth Sidious gonosz vagy Harry Potter hős. Ezt el sem szabad vesztenie, akármennyit is fejlődik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nagy kár, hogy nem folytatják, komolyan érdekelt volna, mi lesz a folytatás, pont azért, mert a legvégén leesett az állam, miről is van szó.

Úgy érzem, a készítők itt most kicsit túltolták a misztikumot, lehet kevesebb részt kellett volna a bevezetésnek szánni és már rátérni az igazi sztorira az évad közben.

 

Ha nem akarod ezt az egy évadot megnézni (bár a vége miatt még mindig érdemes lehet, ahogy NorbiLordi is javasolta), akkor nézd meg helyette a Darkot (Sötétség), szintén a Netflixen. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nagy kár, hogy nem folytatják, komolyan érdekelt volna, mi lesz a folytatás, pont azért, mert a legvégén leesett az állam, miről is van szó.

Úgy érzem, a készítők itt most kicsit túltolták a misztikumot, lehet kevesebb részt kellett volna a bevezetésnek szánni és már rátérni az igazi sztorira az évad közben.

 

Ha nem akarod ezt az egy évadot megnézni (bár a vége miatt még mindig érdemes lehet, ahogy NorbiLordi is javasolta), akkor nézd meg helyette a Darkot (Sötétség), szintén a Netflixen. :)

 

 

A Dark-ot már láttam  már vagy másfél éve . Azt hiszem írtam is róla vagy beszéltünk is erről.  Pont azért akartam megnézni az 1899-et, mert a Dark készítői csinálták.

A Dark elképesztően jó volt.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Frenkie írta:

 

A Dark-ot már láttam  már vagy máásfél éve . Azt hiszem írtam is róla vagy beszéltünk is erről.  Pont azért akartam megnézni az 1899-et, mert a Dark készítői csinálták.

A Dark elképesztően jó volt.

Bocsánat, erre már nem emlékeztem.:oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb, számomra aggasztó hír a The Last of Us sorozatról:

"Nyilván vannak olyan kardinális dolgok, amikről tudjuk, hogy meg kell tartanunk, néhány tényezőt viszont figyelmbe kell vennünk a sorozat készítése során." – mondta Craig Mazin (a sorozat showrunnere - by Dzséjt). "Ott vannak például a spórák. A játékban, ha spórával találkozol, fel kell venned egy gázmaszkot annak érdekében, hogy ne fertőződj meg. Abban a világban viszont, amit mi létrehozunk, ha spórákat tennénk a levegőbe, elég egyértelmű lenne, hogy ezek mindenhol elterjednének. Ennélfogva mindenkinek állandóan maszkot kellene viselnie, és az emberek nagy része megfertőződne egy idő után."

Már a múltkori "legyen a sorozatban egy új fertőzött típus is" hírnél is kattogni kezdtem (értitek, kattogó :D ... nem értitek? na majd megértitek :hehe: ), mert a The Last of Us világában elég komolyan és szigorúan meg vannak határozva a fertőzöttek. Ez nem egy ad-hoc Resident Evil vagy Evil Dead, ahol bármikor lehet egy új fajta zombi vagy mutáns vagy démon, mert vírusok és szektás könyvek alkotják meg őket. Még a Naughty Dognak is komoly fejfájást okozott, hogy legyen akárcsak egy új fertőzött típus is a The Last of Us Part 2-ben a Part 1-ben lefektetett szabályok felrúgása nélkül. Erre, a játék atyjának, Neil Druckmann nemtetszése ellenére a sorozat alkotói betettek egy új típust, mondván, abban jó lesz az. Hát vannak kétségeim.

Na de ez, a fenti szöveg, ez bizonyítja, hogy a showrunnernek lövése sincs a The Last of Us világ szabályairól. Valóban, ha spóra van a levegőben, fel kell tenni a gázmaszkot. Csakhogy a játékban benne van, hogy spóra nem lehet akárhol. Csak a sötét, nyirkos, zárt helyeken tudnak megjelnni. A játékokban máshol nem is jelentek meg. Szóval nem, kedves Mazin, k*rvára nem kell a játékok által lefektetett alapok értelmében sem mindig mindenhol maszkot viselni. Ez a magyarázat baromság. Szóval, ha csak nem döntöttek úgy, hogy az egész bolygó egy zárt, nyirkos, sötét világ lett, akkor ezen baromira nem kellett volna változtatni. Remélem, ehelyett valami eredeti ötlettel állnak elő, teszem azt egy vírussal.

Ja, ugyanígy kattogni kezdtem akkor is, amikor Mazin azt állította, hogy a játékban a halál semmit sem jelent, mert a játékban checkpont van, plusz névtelen pixelhalmazokat öldösünk... Mintha egy akciósorozatban többet számítana, amikor halomra lövik a noname gonoszokat. Hiszen milyen drámai és komoly minden egyes terrorista halála, akit John McClane leöl... Arról nem beszélve, hogy elég sok olyan halál van a The Last of Us-ban, amit szerintem ez a sorozat nem fog tudni megismételni. Már csak azért sem, mert az egyiket, szerintem az egyik legontosabbat, hiszen például engem az a halál győzött meg arról, hogy ezzel a játékkal és világgal meg kell ismerkednem, épp a minap lőtték el egy behind the scene videóban.

Spoiler

Sarah halála. Mind, akik nem egy ilyen videóból értesültünk erről, tudjuk, milyen hatása volt.

De azért ott van még néhány ismert és fontos, komoly halál (akik nem játszottak a játékkal, ne nyissák le!):

Spoiler

Tess... Marlane... Sam... Henry... Jesse... Jerry... és, hogy rövidre fogjam, Joel. Valahogy egyiknél sem éreztem azt, hogy meh...

Baromira nem szimpatikus nekem az, ahogy ez a Mazin beszél a játékokról, amiket elvileg adaptál. Úgy érzem, ő is olyan, aki lenézi a videójátékokat. És ez adaptálja a The Last of Us-t... Komolyan meglepne, ha a játék tükrében nekem ez a sorozat tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nagyon felszínesen ismerem a játékot, értsd az alapokkal tisztában vagyok, de ez elég egy hülye indok még nekem is. Ehhez nem kell doktornak lenni növénytanból, hogy tudjuk a gombák milyen környezetben élnek. Amúgy meg ott van a Kiéhezettek (The Girl With All the Gifts) könyv és film, ahol szintén gomba felelős az apoklipszisért, ott se maszkban rohangálnak az emberek csak ha szükséges. Amúgy meg ilyen logika mentén mi itt a való világban is 0-24ben maszkot hordanánk mert Jaj spórák. Ez nem így működik a jó ég áldja meg. 

 

Azért kíváncsiságból adok egy esélyt a sorozatnak, de olyan jó lenne, ha az ilyeneket hozzáértő embereknek adnák. Aztán jön mindig a surprise Pikachu, hogy bukta a projekt, pedig hát mindent beletettek. Igen, csak közben meg alapvető dolgok rúgnak fel. Ezért adok hálát, hogy Deadpool-t legalább Reynolds játsza és menedzseli, mert Ő legalább érti a karaktert. Ilyen hozzáállással kellene ezeket kezelni, nem elég a látvány stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 03. - 17:22, Dzséjt írta:

Ez a karakter alapja, az esszenciája, ez teszi azzá, aki, mindig is ilyen volt és mindig is ilyennek kell lennie, mert enélkül Wednesday nem is lenne Wednesday, csak egy random tinicsaj. Ez nem negatívum, ez a karakter, és így a róla szóló széria alfája és omegája, ugyanolyan alapvetés, mint az, hogy Darth Sidious gonosz vagy Harry Potter hős. Ezt el sem szabad vesztenie, akármennyit is fejlődik.

Most láttuk az Addams Family-t a hétvégén magam sem láttam régebben sem.

Valóban a karakterek sőt a család alapvető stílusa is ez a negatív/pozitív kifordult viszonyrendszer.

Világos, hogy így kell lennie, az én aggályom csupán annyi, mint a Stranger thingsnél, hogy fiatalabb korosztály nézi, mint amilyennek szánták a célközönséget és ez némi korrigálandó viselkedésjegyeket okozhat náluk, szóval, ha már vagyunk olyan engedékeny szülők, hogy nézhetnek ilyet a 10-12 éves gyerekeink, akkkor nem kizárt, hogy feladatunk is lesz.

Persze aki meg nem nézi velük azok meg megnézhetik gyerekeik vadhajtásaikat, adott esetben, lelkük rajta.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy rinya a Willow soriról!

Jáááááj, az egyik főszereplő a legutóbbi részben immáron zipzáras mellzsebű farmerdzsekiben volt. :cry:

Átkozottul hihetetlen, mert amúgy tök igényes látvány és jelmezek jellemzik a sorozatot..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Most láttuk az Addams Family-t a hétvégén magam sem láttam régebben sem.

Valóban a karakterek sőt a család alapvető stílusa is ez a negatív/pozitív kifordult viszonyrendszer.

Világos, hogy így kell lennie, az én aggályom csupán annyi, mint a Stranger thingsnél, hogy fiatalabb korosztály nézi, mint amilyennek szánták a célközönséget és ez némi korrigálandó viselkedésjegyeket okozhat náluk, szóval, ha már vagyunk olyan engedékeny szülők, hogy nézhetnek ilyet a 10-12 éves gyerekeink, akkkor nem kizárt, hogy feladatunk is lesz.

Persze aki meg nem nézi velük azok meg megnézhetik gyerekeik vadhajtásaikat, adott esetben, lelkük rajta.

 

Én gyerekként imádtam a filmeket, szerintem fiatalabb lehettem 10-nél mikor ment a tv-ben, de fel tudtam akkor is fogni, hogy a tesónkat nem ültetjük villamosszékbe és nem próbáljuk az újszülöttet lenyakazni Mondjuk kedvenc a színem a fekete és éveken át csak feketét voltam hajlandó viselni, lehet mégis van mit korrigálni? :D Plusz a kis morbiditását is szerettem mindig

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a vak, bölcs indián is mondta: majd meglátjuk. Mondjuk tegnap eszéméltem rá erre is, a hasonlóság hihetetlen:

Rutina-Wesley-010923.jpg

 

Szóval még egy negatívum így, a sorozat indulása előtt. Félreértés ne essék, engem annyira nem zavar a diverzitás erőltetése, mint sokakat, ha fantasy vagy sci-fi műről van szó, esetleg olyan, a jelen időket valamilyen módon megidéző műről, amiből hiány van a diverzitásból... Csakhogy a The Last of Us pont nem ilyen mű.

Spoiler

Hiszen a főhősnő, Ellie leszbikus, és az első "barátnője" egy fekete leszbikus csaj, a második (bár technikailag a harmadik) nője pedig egy mexióki zsidó biszexuális nő, aki egy ázsiai fickótól terhes.

És hát már az első epizódban sincs hiány fekete szereplőkből, hiszen Marlane, Henry és Sam is azok, és egyik sem jelentéktelen mellékszereplő, különösen Marlane.

Spoiler

Aki csak Ellie gyámja és a Firefly nevű terroristacsoport vezetője.

Szóval mi a f*szért kell egy olyan műben, aminek az alapját képező videójátékokat már nem egyszer érte az a vád, hogy túltolták benne a diverzitást, egy fehér karaktert befeketíteni

Még azt benyelem, hogy Joelt és Tommy-t is "mexikóivá" tették - azért az idézőjel, mert igazából egyik sem mexikói; Pedro Pascal chilei, Gabriela Luna meg egész hiteles, hiszen ő valóban a texasi Austinban született, ahol az általa megformált Tommy Miller is -, mert Texasban legalább ez nem ritka jelenség, ahogy az Luna példája mutatja is. Bár a játékban a Miller-fivérekben, ha csörgedezik is mexikói vagy chilei vér, akkor azt jól elrejtik, mert egyértelműen egyik sem közép- vagy dél-amerikai származású.

De, azért egy jó pontot felírnék már most: Marlane-t ugyanaz a színésznő játssza a sorozatban, mint a játékokban. 

 

Na mindegy, még pár nap, azt meglátjuk. Addig legalább befejezem a The Last of Us Part 2-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, még egy "jó" hír. Sam süket lesz. "Mindez igazán érdekes történetmesélési döntésekhez vezetett, amelyek bizonyos szempontból hatásosabbá teszik a közös jeleneteiket, mint ahogyan a játékban szerepelnek" - mondta nem más, mint Neil Druckmann. Már alig várom, hogy halljam a játékban az egyik kedvenc párbeszédemet Sam és Ellie között, ami nyilván drámaibb lesz így, hogy Sam süket... :facepalm:

Amúgy mi ez a süketségfétis? Mert Joel is az lesz az egyik fülére, szintén azért, hogy hatásosabb legyen a karakter helyzete. A sorozat készítői az apokalipszis hitelességét a halláskárosultak számában mérik? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

 

Én gyerekként imádtam a filmeket, szerintem fiatalabb lehettem 10-nél mikor ment a tv-ben, de fel tudtam akkor is fogni, hogy a tesónkat nem ültetjük villamosszékbe és nem próbáljuk az újszülöttet lenyakazni Mondjuk kedvenc a színem a fekete és éveken át csak feketét voltam hajlandó viselni, lehet mégis van mit korrigálni? :D Plusz a kis morbiditását is szerettem mindig

Én csak arra céloztam, hogy ragadósak lehetnek stílusjegyek a fiatal korosztályra. Kisarkítottad a villamosszékkel. Saját tapasztalat; The Middle(A semmi közepén/Anyám borogass) :

A tesók mintájára full elkezdték a gyerekek egymás vérét szívni, és flegmábbak lettek velünk is. Érződött a sorozat hatása. Nem mesélték. Ez volt itthon. Ennyi és nem több amiről beszéltem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg azért a The Addams Family két része sokkal komikusabban, és ennél fogva sokkal mesébe illően, mondhatni, Tom és Jerry szerűen érzékelteti ezeket a dolgokat, ellenben a Wednesday komolyabban veszi az erőszakot. Példának okáért, az első filmben Wednesday ténylegesen átküld pár száz voltot az öcsikéjén (a srác kérésére) az említett villamos székes jelenetben, és Pugsley-nak semmi baja sem lett. A Wednesday-ben még a kisebb teljesítményű sokkoló is kínzó hatást vált ki abban, akin használják. Máshogy csapódik le egy gyereken egy mesés vagy egy valóságosabban ábrázolt viselkedési minta. És az tagadhatatlan, hogy a sorozatbeli Wednesday valóságosabb alapokon nyugszik, mint filmbeli változata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno a Honfoglalás elég komoly traumatikus élményt okozott ahhoz, hogy magyar történelmi produkcióra rá se akarjak nézni. Szóval, hogy egy bölcset idézzek: "nem tudom mi ez és nem is érdekel". :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.