Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

13 perccel korábban, Pildi írta:

Szerintem minimum Pedro Pascal miatt is érdemes végignézni. Értem, hogy nem teljesen a játékbeli karaktert hozza, de nagyon szerethető és Ellie-vel jó csapatot alkotnak, én tudok velük, a döntéseikkel és akár a hibáikkal is azonosulni.

Remek alakítást nyújtanak. A dráma, az emberség és az embertelenség is jól van ábrázolva. A világ amiben vannak igényesen van megalkotva látványban. Feszültség, izgalom és a katarzis maradt el eddig nekem. A játékot ismerők meg mikor elmondják, hogy ziccereket is kihagynak, nüanszokat meg felnagyítanak, így nem tudok elégedett lenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us: Left Behind

Spoiler

Az a körhintás rész még nekem is tetszett, de szerintem ez csak és kizárólag Bella Ramsey-n múlott. Ő játszik, ott teljes átéléssel. Bár néha nála is az volt az érzésem, hogy mintha azon gondolkodna felvétel közben, valójában mi oka is van Ellie-nek szeretni ezt a Riley-t. Szóval néha úgy éreztem, kiesik a szerepéből a rossz partner miatt. Ennek hála az egész részben mesterkéltnek tűnt ez a kapcsolat, amit csak tetézett, hogy mintha a készítők is érezték volna, hogy hiányzik a kémia a két karakter közül, szóval agyonmagyarázták a dolgot azzal, hogy öt percenként mondogatják, hogy "te vagy a legjobb barátom". 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Résháború tv-sorozat egyelőre csak az első két könyvciklust venné alapul és mixelné. Tehát Pug és Mara lenne a széria két főszereplője.

https://www.looper.com/970429/where-youve-seen-the-cast-of-the-lord-of-the-rings-the-rings-of-power-before/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Dzséjt írta:

The Last of Us: Left Behind

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ez az utolsó rész megnézése után lenyitható?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát igen, bocsi, nem tettem egyértelművé, hogy a részről, nem a DLC-ről írok.

 

Szerk.:  A jövőbeli félreértések elkerülése végett, ha nem írom oda, hogy Part 1 vagy Part 2, akkor mindig a sorozatról írok.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

The Last of Us: Left Behind

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Most néztem YT-n egy kibeszélőt, 1 aspektus kissé árnyalja a két karakter közti kapcsolatot:

Spoiler

Felhozzák, hogy ebben a világban ők ártatlanabbak, mint bárki más, és az hogy szintet lép a barátságuk, abszolut csak megtörténik velük, nem is tudhatják érzelmeik közepette, hogy mi történt, miért lett ez szerelem, esetleg. Szóval ez tisztább, szebb a célja mint a 3.részbeli verzió, bőven elég lett volna csak ez, mert ez beleillik ebbe a lepusztult világba, ennek több az üzenete. Riley-t persze valóban nem lehetett megkedvelni nekem sem, lehet, hogy más kellett volna játssza. Ó és ha már itt tartunk, ha az alapanyag az egyik főszerplő nemi identitásával kapcsolatban ilyen történettel szolgál, akkor ó miért kellett így elnagyolni egy hasonló témát. Kevés erre 9 rész, hogy 2-ben ez legyen a reflektorfénybe rakva. 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ó és ha már itt tartunk, ha az alapanyag az egyik főszerplő nemi identitásával kapcsolatban ilyen történettel szolgál, akkor ó miért kellett így elnagyolni egy hasonló témát.

Ezért is írtam, hogy a haramdik rész teljesen felesleges, egyebek mellett ebből az aspektusból is. A már leadott epizódokról írok a spoiler mögött.

Spoiler

Minek pazaroltak el másfél órát egy jelentéktelen meleg párosra, amikor a főhősök egyike szintén meleg, ráadásul nekik már volt írva egy sztori. Az egészben a legbosszantóbb, hogy...

 

Part 2 spoiler következik

Spoiler

Ellie-nek a folytatásban lesz barátnője, a kapcsolata Dinával, akit talán a múlt heti részben már láttunk is, fontos része a folytatás történetének. Egy egész évadot rá lehet szánni, és az nem torkollik tragédiába, mint Ellie és Riley története, és nagyon szép pillanatai vannak, mint Bill és Frank esetében.

A 3. rész egy dühítően felesleges, inkább csak öncélú kvóta epizód, amit aztán lehet mutogatni, hogy ők aztán kiállnak az LMBTQ közösség mellett (ugyanígy csak a kvóta kedvéért lett Maria fekete, amiről amúgy olvastam egy nagyon jó cikket, hogy miért gáz ez, amit Mariával csináltak - ha érdekel valakit, akkor zanzásítva megírom). Csak kár, hogy ez merőben elhibázott lépés egy olyan sztoriban, ami már eleve nagymértékben támogatja ezt a közösséget.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ezért is írtam, hogy a haramdik rész teljesen felesleges, egyebek mellett ebből az aspektusból is. A már leadott epizódokról írok a spoiler mögött.

  Spoiler elrejtése

Minek pazaroltak el másfél órát egy jelentéktelen meleg párosra, amikor a főhősök egyike szintén meleg, ráadásul nekik már volt írva egy sztori. Az egészben a legbosszantóbb, hogy...

 

Part 2 spoiler következik

  Spoileres tartalom megtekintése

A 3. rész egy dühítően felesleges, inkább csak öncélú kvóta epizód, amit aztán lehet mutogatni, hogy ők aztán kiállnak az LMBTQ közösség mellett (ugyanígy csak a kvóta kedvéért lett Maria fekete, amiről amúgy olvastam egy nagyon jó cikket, hogy miért gáz ez, amit Mariával csináltak - ha érdekel valakit, akkor zanzásítva megírom). Csak kár, hogy ez merőben elhibázott lépés egy olyan sztoriban, ami már eleve nagymértékben támogatja ezt a közösséget.

 

Engem érdekel zanzásítva, igen. 

Ha bőrszínt "kreatív és modern" okokból Joel lánya és Maria esetében is rebootolták, akkor Riley-t pont valami más rasszra kellett volna változtatni szintén nagyon finoman, érzékenyen, a közönség kedvéért... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően tetszik a Last of Us, de inkább Last of Us Light-nak kellett volna elnevezni. Valahogy nincs meg az a feeling, hogy mekkora dolgok múlnak azon, hogy Joel eljuttatja-e a Firefly-okhoz Ellie-t és megmentheti az emberiséget (játékban gondolom jobban átjött, hogy tétje van, de majd @Dzséjt megszakérti). Keveslem az ellenfeleket is, lazán elbandukoltak hónapokat mint a Gyűrűk Urában, anélkül hogy bármivel is találkoztak volna. Alapból tökjó ellenséget kreáltak a játékhoz, erre a sorozat készítői kitalálják, hogy inkább a föld alatt szeretnek lenni és elsuvasztják őket. Így semmi izgalom nincs az egészben, hogy na vajon mikor futnak bele pl. egy hordába. Nem kellenek teleportáló zombik mint a Walking Dead-ben, de azt vártam, hogy ennél azért jobban megerőltetik magukat. Másik félelmem, hogy az utolsó 2 részre összecsapják az egészet, hacsak nem 1,5-2 órásak lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Alapvetően tetszik a Last of Us, de inkább Last of Us Light-nak kellett volna elnevezni. Valahogy nincs meg az a feeling, hogy mekkora dolgok múlnak azon, hogy Joel eljuttatja-e a Firefly-okhoz Ellie-t és megmentheti az emberiséget (játékban gondolom jobban átjött, hogy tétje van, de majd @Dzséjt megszakérti).

A játékban átjön, pont azért, mert ott folyamatosan jelen van a fenyegetés úgy a fertőzöttek, mint az emberek részéről. Ott nem lehet hónapokig sétafikálni úgy, hogy semmibe nem futsz bele, hiszen eleve több milliárd fertőzött kószál a fleszínen. És folyamatosan mozognak, vándorolnak, és a hordától mindig leszakad valamennyi, így szinte mindenhol ott vannak. Ott a spóra is, ami ugye innen teljesen kimaradt. Mivel már több év telt el, a kattogó és a püffedt sem olyan ritka madár, mint a sorozatban. Ritkább, mint a rohanó, azokból van a legtöbb, de egy-egy hordára jó pár tucat kattogó jut és legalább egy püffedt is.És az emberi frakciók is azért ennél, amit eddig a sorozat prezentált, hitványabbak. Itt vannak a vadászok, akiket lecseréltek a forradalmárokra. A vadászok eleve nem csak tíz napja hagyták el a KZ-t, hanem már évek teltek el. Ha valaha volt is okuk fellázadni a FEDRA ellen, az az indok már réges-rég a feledés homályába veszett. Amikor Joelékkel összefutottak, már csak más embereket a cuccaikért megölő hitvány gazemberek. Nem vezeti őket az elnyomás leverése, se halott rokonok elleni bosszú, semmi, csak önös érdekek, a túlélés mások élete árán.

Az eddigi epizódokról írok a játékban idáig történt eseményekkel összevetve, szóval, ha már láttad az összes részt, nyugodtan olvass tovább.

Spoiler

Ami részben megmaradt a sorozatban, csak éppen nem igazán egyeztethető össze a többi aspektussal. Hogyan lehet, hogy a KZ forradalmárai, amikor tíz nappal azelőtt még ki sem mehettek a KZ-ból, már attól távol bejáratott rendszerben csalják csapdába az arra tévedőket? Egyáltalán mi szükség van erre, amikor a KZ még nincs is kifosztva, hiszen most szabadították fel a FEDRA alól, vagyis épp most kezdhették kifosztani a felhalmozott készleteket.

A másik, hogy nehéz elhinni a láthatóan jól ápolt és nem alultáplált Riley-nak, hogy a FEDRA éhezteti a KZ-ban lakókat, amikor az utolsó KZ elleni lázadó vezér így nézett ki:

collage-maker-02-feb-2023-02-58-am.jpg

Nem kifejezetten az az első gondolatom erről a nőről, hogy évek óta éhezik a FEDRA elnyomása alatt.

És pont azért érzed fontosnak ott célba juttatni Elli-et, mert érzed, hogy az emberiség durván lezüllött, és akkor még ott az a több milliárd fertőzött is, amik napról-napra sokasodnak az összeomló KZ-kból menekülők, az odakint élő bandák és a többi miatt. Folyamatos és konstans a veszély, minden fa és leomlott fal mögött ott les rád. Belépsz egy parkba és váratlan nyilat kapsz a mellkasodba. Kilépsz egy ajtón és főbe lőnek. Bemész egy sikátorba és botlóaknára lépsz. Vagy csak az erdőbe sétálva hirtelen elsodor egy horda fertőzött.

És a Tűzbogarak megrendíthetetlen hite az (amiben Ellie a kezdetektől hisz, idővel pedig Joel is hinni kezd), hogy ha meglesz a gyógymód, akkor mindez megszűnik. Akkor visszaállítható a régi civilizáció, és ez úgy van tálalva a játékban, hogy még el is hiszed. El akarod hinni, hogy mindaz a sok rossz, amit Ellie, ez a szeretetreméltó lány megtapasztal, az okkal történik és meg fog szűnni, ha meglesz az ellenszer. És ezekben nem csak Riley, Tess, Henry és Sam halála van benne, de annak a két szerencsétlennek is, akiket a pittsburgh-i vadászok a szeme láttára lőttek agyon, majd felmérték a hullákat, és úgy találták, hogy nincs semmi értékes náluk, így tovább mentek. Benne van az, hogy megtudták, mi lett a föld alatt lakó kis közösséggel. Hogy találkozott a magányba beleőrült Bill-lel. És az is, hogy a játékban Joel és Ellie nem ment le Jacksonba, így a játékos nem kapott vizuális megerősítést arról, hogy a fertőzöttek ellenére lehet normális az élet, ha az emberek úgy döntenek és tenni is akarnak ezért. Ezért érzi azt az ember, hogy Ellie-t el kell juttatni a Tűzbogárhoz, mert akkor minden rendbe jön.

És ez nincs benne ebben a sorozatban, pont azért, mert nincs oly mértékű fenyegetettség. Hőseink a szabadban kempingeznek, a semmi közepén békésen éldegélő, víg kedélyű öregekkel találkoznak, szerelmespár élheti le az egész életét egy kisváros minimálisan bevédett szegletében, és hát láttuk, hogy Jackson meg simán üzemel. Miközben a fertőzöttek a föld alá kerültek és úgy lettek beállítva, hogy ha nem robbantasz a fejükre egy kocsit vagy lépsz rá az elfelejtett gombariasztó rendszerre, akkor békén hagynak. A FEDRA elnyomását is csak mondogatják (oké, ez azért nem volt rosszúl ábrázolva az első részben, a dolog inkább később, Kathleenél és Riley-nál bicsaklik meg). És még a forradalmároknak is morálisan elfogadható indokot adtak. Oké, nem kell az, hogy Joel és Ellie hadseregeket és több ezer fertőzöttet tegyen hidegre per epizód, de azért ennél lehetne jóval több fertőzött egy részben, kevesebb a békés életet élő, jóltáplált emberke (a két öreg sem úgy nézett ki, mint akik állandó veszélyben élnek az apokalipszis közepén), a gonosz frakciók meg legyenek gonoszok. A Part 2 feladata, hogy árnyalja a dolgokat.

 

6 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Engem érdekel zanzásítva, igen. 

Nagyon-nagyon leegyszerűsítve az a lényeg, hogy a játékban az összes fekete szereplő alá van rendelve a fehér szereplőknek, és míg a fehérek, bár hullanak, mint a legyek, mégis akad köztük túlélő. Ellenben a feketék közül mind lesérülnek vagy adott esetben meghalnak, és mind azért jár pórul, hogy az valamilyen módon tovább formálja a fehér főhősöket. és most a sorozat készítői ezt úgy próbálták kivédeni, hogy egy fehér nőből feketét csináltak és terhessé tették, ráadásul a játékkal ellentétben teljes biztonságban van. Szóval kockázat (nem teszik ki veszélynek) nélkül csináltak egy olyan karaktert, akinek megölése amúgy is aggályos lett volna (mivel terhes).

Azzal egyetértek, hogy a Part 1 ilyen téren durván alárendeli a feketéket (más etnikai kisebbség pedig nincs a játékban). A Part 2 ezen a téren már változott, bár a fekete karaktereket ott is rendre pórul járnak. Abban már kevésbé értek egyet, hogy bőrszín szerint kéne szűrni, ki éli túl és ki nem, de ezen a téren sajnos a játékok alkotói is hibásak. Niel Druckmann-nek ugyanis még 2013 környékén, a játék eredeti változatának megjelenésekor volt egy olyan megkérdőjelezhető elszólása, hogy azért nem maradnak életben a feketék, mert szerinte ilyen helyzetben ez a reális.

Part 2 spoiler

Spoiler

Ráadásul még ehhez hozzá kell tennem, hogy a Part 2-ben megölnek egy fehér, terhes nőt, aki kiemelt szereplő, így pont ebben a franchise-ban pusztán a terhesség nem helyez biztonságba egy nőt.

Az viszont tény, hogy Mariah-t látványosan kivonták az életveszélyből, vagyis nem hagyták igazán érvényesülni. A fekete közösségi vezető meg sajnos fájdalmasan klisés.

(A cikket csak azért nem linkelem, mert baromi spoileres és erre még csak fel sem hívja az ember figyelmét.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The last of Us 8. rész:

Nos ez a rész tetszett! Kőkemény volt.

Spoiler

Nem éreztem hiteltelennek amit Ellie előadott. Izgalmas volt és jólesett. Imaádom, ha valakik azt kapják amit megérdemelnek. Joel is nagyon odatette magát. A "mindegy", mert hittem neki, na ez egy mikulásos "ho-ho-ho!"-t előhozott belőlem!

Egy ponton egy pillanatra még el is érzékenyültem.

Spoiler

Mikor találoztak és kicsimnek szólította Ellie-t! Az volt az.

Lehet, hogy erősen vágva össze tudnék hozni belőle nettó 4 órát, amiért oda-vissza lennék?

Spoiler

Ja Gombapörit megint nem lett volna kiből főzni, de már megszoktuk...

 

Várom a szakértői beszámolót @Dzséjt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Várom a szakértői beszámolót @Dzséjt!

5*

Miért nem lehetett az egészet így adaptálni? Innét lényegében csak a gameplay maradt ki, a cutscene-t, még ha nem is egy az egyben, majdnem mind átkerültek, és még olyan új jeleneteket is be tudtak illeszteni, ami elmélyítette az eseményeket. Igazán csak két dologba tudnék belekötni.

Spoiler

Az első, hogy a fentieknek hála Davidék úgy beszélnek Ellie-ről és Joelről, mintha nagyjából annyi embert mészároltak volna le, mint a játékban. Ott ugye Joel az egyetemen, Ellie pedig plázában ritkította meg őket szép számmal, sőt még a faluban is kinyírt közüllük párat, mikor megpróbálták elfogni. A haragjuk, és az, hogy Joelt őrültnek nyilvánítják, sokkal érthetőbb mint itt, amikor megölt egy szem embert, azt is önvédelemből, ráadásul a másik három csak pár másodpercre látta őt, amikor sérülten ellovagolt. Aztán meg, amikor találkoztak Davidékkel, semmi olyat nem mutatott Ellie, ami miatt félni kéne tőle. Nem ölt meg tuctanyi ember közüllük, nem segített Davidnek elbánni egy fertőzött hordával. Nem érte, miért tartja David "veszélyesnek" Ellie-t, és miért tartják Joelt "őrült embernek". Egy szem fickó kinyírása miatt? Hát kérem, a hálom fellógatott hulla alapján ők tevékenyebb gyilkosok voltak, mint Joel kis híján az egész eddigi sorozat alatt. Ellie-nél meg pláne, hiszen ő még csak most érte el a kill countban a 3-at.

A másik, hogy bár itt volt eredetileg egy szép kis fertőzött roham, ami alatt Ellie és David kénytelen volt egymásra hagyatkozni (amíg vártak James visszatérésére), ennek hála jutott David arra, hogy Ellie hasznos lehet a csoportjuk számára. Ez amúgy alapvetően nem volt szükséges, David karaktere így is szépen átjött - a játékban ennyi minden nem derült ki róla, de, hogy egy aberrált állat, az ugyanígy átjött. Sőt itt végül azt is egyértelművé tették, hogy meg akarta erőszakolni Ellie-t, a játékban ezt inkább csak félreérthetetlenül sugallták. Ami miatt bánom, hogy kimaradtak a fertőzöttek, az az, hogy... Nos, már megint kimaradtak a fertőzöttek. Ez már nem low budget, ez már non budget szint. (Külön vicces, hogy Joel és Ellie inkább nyilat használ vadászathoz a játékban, mert a hangok, például a puskadördülés vonzzák a fertőzötteket. Itt meg simán lődöz Ellie puskával.) Nem elég, hogy megcsonkították őket a spórák kitakarításával, még a szerepüket is oly mértékben minimalizálták, hogy mostanra apró kellemetlenségnek tűnnek. Van bárkinek is olyan érzése, hogy ezek a lények tényleg el tudták hozni az apokalipszist? Mert én már nem tudom elhinni. Itt már már kolosszális véletlennek és balszerencsének kell lenni, ha egybe belebotlasz, az meg az abszolút pech, ha egy hordát szökőévente egyszer látsz. Mindezek után minek törik magukat Joelék? Mi szükség van Ellie inmunitására? És a legnagyobb baj, hogy ha csak nem írják át a hátralévő szakasz eseményeit, akkor már csak egy helyen találkozhatnak fertőzöttekkel, ami viszont színtiszta gameplay, szóval totál kihagyható.

Emellett kicsit olyan "beszólogatós" poénnak éreztem Pittsburgh megemlítését. Lehet, hogy csak én látom bele, de úgy éreztem, ezt csak azért tették bele, mert tudták, hogy a rajongók nyafogni fognak a város kihagyása miatt. Ilyen "nesztek, létezik a város a sorozatban is, csak mi nem akartuk használni, mert csak".

Ezek ellenére az epizód jó volt, ilyennek kellett volna lennie az összes epizódnak. Ez átadta azt, amit a játékban is átélhettünk ezen a szakaszon. Kifejezetten jó ötlet volt a Silver Lake életét is bemutatni, ebből a játékban semmit sem kaptunk, mert már csak akkor pillanthattunk rá, amikor Ellie szökése után riadót fújtak. (Ekkor hallani egy nőt, aki említ gyerekeket, akiket elvisz az óvóhelyre, innen tudható, hogy ez egy nagyobb közösség.) Az, hogy David megetette a kislánnyal a saját apját és a nővel a férjét, gusztustalanul durva volt, de ez bizony a játék része. Ott Ellie abból jött rá, hogy kannibálokkal van dolga, hogy az egyik általa megölt embert a szeme láttára kezdte Buddy-boy, azaz James felszecskázni. Vagyis ott is elfogyasztották a sajátjaikat. Illetve remek húzás volt Davidről is többet elárulni.

Na meg ezekről az emberekről jobban elhittem, hogy éheznek. Most komolyan, a sápadt, beesett arcú David és a zilált James, meg úgy alapvetően mindenki ebben a csoportban mennyivel hihetbb volt, mint a duci Kathleen?

Mindent összevetve nagyon tetszett az epizód, és eddig ez volt a játékhoz a leghűbb. Pedig nagyon rákészültem, hogy nem fogják ezt rendesen megcsinálni, de képesek voltak rá. Most már csak azt nem értem, ha itt ment, a Long, long time-nál, a Kinnél és a Left Behindnál miért nem? Ott miért kellett a markáns eltérés? Miért kellett új sztorit költeni, kihagyni egy nagyon fontos szakaszt és végül kihagyni egy komplett sztoriszálat? Oké, a Kin esetében az átlag nézőnek nem volt baja a hiánnyal, de a Long, long time és a Left Behind már az átlag nézőknél is érezhetően rosszúl szerepelt. Talán Mazinnak és Druckmann-nek nem kellett volna PR/PC kérdést csinálni ebből és mindkét részt hűen kellett volna adaptálni.

Mindegy, a lényeg, hogy ez tetszett. Kíváncsi vagyok, az utolsó részre, az hogyan fog sikerülni. Vannak félelmeim, főleg a fertőzöttek most már irritáló hiánya miatt, ami értelmetlenné teszi Ellie és Joel erőfeszítéseit. Plusz, mivel az a játék vége, eléggé akcióorientált, ami viszont erre a sorozatra nem jellemző. De majd meglátjuk.

 

Fun fact a végére: Jamest az a Troy Baker alakította, aki a játékokban Joelt játszotta.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

5*

Pont azért nem lehet 5*, amit leírtál.

 

Spoiler

Komolyan, totál nevetségessé teszi a sorozatot, hogy szinte sehol semmi fertőzött meg úgy általában, emberek. Most komolyan, az egy reális forgatókönyv, hogy a falu közepén leég az étkezde és a resort EGYETLEN tagját sem látjuk, hogy kijönne szétnézni, hogy mi a frászkarika történik? Ezen kívül valóban kissé szegényes volt a falusiak motivációja is, mivel Joel csak védte magát...

 

Sajnos ahogy haladunk előre, egyre kevésbé vehető komolyan a sorozat. Azzal együtt, hogy az alapkoncepció jó (pl. ebben a részben is baromi ütős volt), de hát az a játékból jön, már amikor ki nem nyírják. A sorozat nem azért jó, mert a készítői jók, hanem mert az alapanyagot nem sikerült annyira elszúrni, hogy rosszá tegye az egyébként brilliáns matériát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény és való, ezek hibák (vagyis, a fertőzöttek hiánya egy rossz, de legalább végig következetes koncepció), ráadásul olyanok, amik a játék figyelembe vételével elkerülhetőek lettek volna. Például a játékban a tüzet elrejti az a tény, hogy hóvihar tombol, Ellie és Joel alaposan megritkították a lakók számát, és a javuk elbújt, amikor Ellie kiszabadult. De ezektől függetlenül és megadom a 5*-ot neki, pláne az elmúlt epizódok tükrében. És de, számomra lehet ennyi. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ezt a szintet vártam volna a sorozattól végig. Az első 2 rész nagyon jól berántott, onnantól viszont nekem leült az egész. Nagyon remélem az utolsó rész is ilyen lesz, és akkor valamennyire elnézem ezt, mert az epizód végét megkönnyeztem, tehát tudnának a készítők ha akarnának. A 2. évadra jó lenne ha összekapnák magukat, mert nagyrészt eddig ez egy Tesco Gazdaságos Last of Us.

 

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

  Spoiler elrejtése

Ami miatt bánom, hogy kimaradtak a fertőzöttek, az az, hogy... Nos, már megint kimaradtak a fertőzöttek.

 

 

Spoiler

Mikor Ellie vadászott és jöttek a fura hangok az erdőböl, kezdtem megörülni, hogy végre fertőzöttek. Erre csak egy szarvas... :roll:

 

Ha ennyire csak a nagyvárosokban gyűlnek a fertőzöttek, akkor mindenki költözzön le vidékre, és megvan mentve az emberiség. Ellie meg Joel mehetne nyugodtan farmerkedni, nem kell itt sietni sehova vakcinát gyártatni meg világot megmenteni. A semmi közepén is milyen nyugiban eléldegélt a házaspár. Olyan jól lakottak voltak szinte gurultak, hol itt a világvége, nem is értem :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem egy 5*-ba nem férnek bele hibák. Legalábbis a suliban így volt. :) 

Nem a suliban vagyunk. Hibát meg mindig lehet találni. Eleve a cordyceps egy baromság. Még a valódi cordyceps sem csinál mutáns zombit a bogarakból, biológiai képtelenség. Szóval 5-öst sem adhatnál rá soha ilyen téren. :) 

De mint a The Last of Us Part 1 Lakeside Resort című fejezetének adaptációja, hibátlan. Mert nem hagytak ki semmi fontosat, amit mégis, az igazából csak gameplay, amit interaktivitás hiányában amúgy sem lehet átemelni. Nem írtak egy teljesen új történetet, nem jelentek meg a szituációba nem beleillő karakterek, nem kaptunk pocsék színészt sem, sőt a karaktereket sem írták át radikálisan. Nem hagytak ki az események láncolatában fontos szerepet betöltő jelenetek vagy komplett történetszálakat. Igen, sajnos vannak az előző részek hiányosságaiból megörökölt problémák, de azt majd kivesézem, ha lesz kedvem az egész évadot értékelni, de csak ezt az epizódot nézve nem számítanak annyira.

Spoiler

A fertőzöttek hiánya egy rossz, de következetesen betartott koncepció. Ha most hirtelen feltűnt volna egy horda a semmiből, miközben annyiszor láttuk hőseinket a szabadban aludni, gond nélkül haladni, sőt öreg pár éldegélhetett nyugiban, az lenne a hiba. Mert totál érthetetlen lenne, hogy ha eddig sehol sem futottak beléjük a szabadban, sőt nagy tömegben csak a városokban láttuk őket, akkor most hirtelen miért vannak jelen az erdőben?

Az meg, hogy így is bekattantak Ellie-re és Joelre, nos, egy elmebeteg, éhező, fagyoskodó, kannibál szektától, amit egy erőszakos, hebefíl állat vezet, azért nem hihetetlen a túlreagálás.

Az meg, hogy a tüzet (még) nem vették észre, igazából az epizód alapján is magyarázható: kívülről még nem látszódtak a lángok. Ellie találkozik Joellel, látható, hogy kívülről még nem sok minden látszik, egyedül az Ellie által kinyitott ajtón át jön ki füst. A lakók meg valószínűleg a házaikban vannak, hiszen mi a bánatot csináljanak az utcákon a hidegben? Ennek tükrében azért már nem is akkora hiba az, hogy nem szaladt senki oltani. A lángok még bent tomboltak, kívülről kevés jele volt a tűznek, a lakók meg nem az utcán lődörögtek, hogy az ablakon benézve észrevegyék a bajt. (Sőt, mivel az epizódban titok volt, hogy a közösség emberhúson él, lehet David még utasításba is adta, hogy egy ideig ne menjen senki az étteremhez, mivel nyilván titokban akarták felaprítani Ellie-t.) Ami teljesen reális, ezt tapasztalatból tudom. 1 vagy 2 hete a házban kigyulladt a harmadik emeleten egy konyha. Mi és a többi lakó semmit sem vettünk észre. Két emelettel laktunk feljebb, de mire megéreztük egyáltalán a füstöt, már itt voltak a tűzoltók. És ez egy emeletes ház lakásában volt, ahol alakók egymás hegyin-hátán élnek, nem egy a szabadban különálló épületében. Valószínűleg az a legreálisabb, hogy mire Silver Lake jámbor lakói észreveszik a tüzet, az épület már menthetetlen.

 Mint adaptáció, ilyen téren hibátlan volt. Átadta, amiről a Lakeside Resort szólt.

 

28 perccel korábban, Donát írta:

Úristen, leszinkronizálták az egész sorozatot újra? :facepalm:

Yep, és ezúttal House hangja Fekete Ernő lett (mivel Kulka János már nem szinkronizál). A többieknél megtartották a hangokat. Wilsonnál is az "eredeti" harmadik hangját, Varga Jánost kapta. Csak belehallgattam, annyira nem rossz néhány perc alapján. Bár én ugye Szakácsi halála után nem sokkal áttértem az angolra (Kulkával talán egy évadot néztem meg, aztán, mivel akkor még a magyar adás le volt maradva néhány hónappal az amerikaitól, angolul folytattam). De pár perc alapján nem tűnt tragikusnak a helyzet. Oké, az hallható, hogy az eredeti szinkronhoz képest eltelt 17 év, így a huszas éveik végén, harmincas éveik elején járó karakterek eseében kissé fura, hogy az ötvenes éveik felé hasító hangjuk van. A szöveget viszont nem tudtam felmérni, mert arra már se magyarul, se angolul nem emlékszem, baromi régen láttam az első részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem a suliban vagyunk. Hibát meg mindig lehet találni. Eleve a cordyceps egy baromság. Még a valódi cordyceps sem csinál mutáns zombit a bogarakból, biológiai képtelenség. Szóval 5-öst sem adhatnál rá soha ilyen téren. :) 

De mint a The Last of Us Part 1 Lakeside Resort című fejezetének adaptációja, hibátlan. Mert nem hagytak ki semmi fontosat, amit mégis, az igazából csak gameplay, amit interaktivitás hiányában amúgy sem lehet átemelni. Nem írtak egy teljesen új történetet, nem jelentek meg a szituációba nem beleillő karakterek, nem kaptunk pocsék színészt sem, sőt a karaktereket sem írták át radikálisan. Nem hagytak ki az események láncolatában fontos szerepet betöltő jelenetek vagy komplett történetszálakat. Igen, sajnos vannak az előző részek hiányosságaiból megörökölt problémák, de azt majd kivesézem, ha lesz kedvem az egész évadot értékelni, de csak ezt az epizódot nézve nem számítanak annyira.

  Spoileres tartalom megtekintése

 Mint adaptáció, ilyen téren hibátlan volt. Átadta, amiről a Lakeside Resort szólt.

 

Yep, és ezúttal House hangja Fekete Ernő lett (mivel Kulka János már nem szinkronizál). A többieknél megtartották a hangokat. Wilsonnál is az "eredeti" harmadik hangját, Varga Jánost kapta. Csak belehallgattam, annyira nem rossz néhány perc alapján. Bár én ugye Szakácsi halála után nem sokkal áttértem az angolra (Kulkával talán egy évadot néztem meg, aztán, mivel akkor még a magyar adás le volt maradva néhány hónappal az amerikaitól, angolul folytattam). De pár perc alapján nem tűnt tragikusnak a helyzet. Oké, az hallható, hogy az eredeti szinkronhoz képest eltelt 17 év, így a huszas éveik végén, harmincas éveik elején járó karakterek eseében kissé fura, hogy az ötvenes éveik felé hasító hangjuk van. A szöveget viszont nem tudtam felmérni, mert arra már se magyarul, se angolul nem emlékszem, baromi régen láttam az első részt.

Na majd belehallgatok. Az dicséretes, hogy ahol lehetett, ott megtartották az eredeti hangokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében szerintem is a jobbak közül való a The Last of Us 8. része. A játék hangulatát ismét sikerült jól átemelni, és kezdeti ellenérzéseim ellenére Bella Ellie-je is egyre meggyőzőbb, de... nálam a sorozat nem tud kilépni a játék árnyékából. Ami tetszik, az túlnyomórészt a játékot megidéző atmoszféra, és az átemelt jelenetek számlájára írható. Az indokolatlan változtatások mellett, tényleg baromi zavaró a fertőzöttek ritkasága, vagy olykor teljes hiánya. Egyszerűen hiteltelenné teszi azt a fenyegetettség érzést, ami a TLoU világának egyik alappillére. Engem a gameplay csaknem teljes kiollózása is zavar, hiszen a történet nem csak a cutscene-ekből áll. Sok esetben játékmenet közben is legalább olyan fontos dolgok történnek.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legjobb rész volt szerintem ez az eheti. Néhány kisebb dolog nem tetszett, de az inkább általánosságban jellemző a sorozatra, de itt volt olyan elem is, ami meg még jobban bejött, mint a játékban.

 

Spoiler

Ami nagyon jó volt, hogy kicsit beleláthattunk ennek a közösségnek az életében, még ha csak néhány jelenet erejéig is. Úgy emlékszem a játékban nem kaptunk ilyen perspektívát erről a csoportról, mint amit itt az ebédlőben, vagy előtte a szertartáson láthattunk. Megmondom őszintén nekem ez a David jobban tetszett, mint a játébeli változat, az talán egy fokkal veszélyesebbnek, fenyegetőbbnek tűnt, de ebben a figurában ott volt valami nagyon emberi, hogy egy ilyen csávót el tudok képzelni, hogy ott utazik veled a metrón, vagy áll előtted a pénztárnál és nem mondanád meg róla, hogy egy vadállat, de egy ilyen katasztrófa ki tudja hozni belőle ezt. 

 

Ehhez kapcsolódva az mondjuk (továbbra sem) valami jó, hogy ezek az ellenfelek olyan light verziónak tűnnek, vagy legalábbis azt az érzést keltik számomra a játékkal összehasonlítva. Nekem legelőször az egyetemi résznél volt ez a benyomásom, de most is ahogy ránézek ezekre a pasasokra, akik még annyira őrültek sem voltak mind, mint a vezetőjük, nem voltak olyan fenyegetőek és sajnos az is, hogy itt öten voltak összesen, úgy, hogy utána Joelnek tiszta útja van a továbbiakban ez sokat elvett abból a feszültségből, ami a játék során jellemezte ezt a szekvenciát, ahol Joelnek lassan, szisztematikusan haladva kellett elküzdenie magát Elliehez. Az sem volt feltétlenül jó döntés szerintem, hogy nem úgy talál rá Elliere Joel, mint a játékban, hogy éppen péppé zúzza Davidet, hanem csak utána kint futnak össze a szabadban. A játékban ez is drámaibb volt.

 

Az viszont nagyon jó volt, ahogy ennek a szakasznak a lényegét átültették a sorozatba, tetszett a kannibálok bemutatása, az, hogy közelebb hozták őket valamivel a nézőkhöz erre is volt lehetőség a sorozatban, az is jó volt, ahogy Ellie kiszolgáltatottságát ábrázolták és megkaptuk Joelnek azt az igazán badass vallatós jelenetét is, ami a játékban nagyon emlékezetes volt. Úgy en bloc nekem nagyon tetszett a rész és továbbra is élvezem a sorozatot, de a játék ismeretében az fogalmazódott meg bennem, hogy talán azért sem üt akkorát nekem ez az egész, mert az interaktivitás hiányával valami elveszik ebből az élményből. A játékban az immerziós faktor rengeteget ad hozzá egy egy jelenethez, pl. Ellie és David összecsapása a végén itt is feszültséggel teli volt, de teljesen más érzés volt, mikor nekem kellett Ellievel ott bújkálni, megtámadni Davidet... ez persze nem a sorozat hibája, csak így nem ugyanaz az élvezeti érték.

 

A rész elején mikor megláttuk azt a nyulat, rögtön ez a TLoU meme ugrott be (nem spoileres):

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Yep, és ezúttal House hangja Fekete Ernő lett (mivel Kulka János már nem szinkronizál). A többieknél megtartották a hangokat. Wilsonnál is az "eredeti" harmadik hangját, Varga Jánost kapta. Csak belehallgattam, annyira nem rossz néhány perc alapján. Bár én ugye Szakácsi halála után nem sokkal áttértem az angolra (Kulkával talán egy évadot néztem meg, aztán, mivel akkor még a magyar adás le volt maradva néhány hónappal az amerikaitól, angolul folytattam). De pár perc alapján nem tűnt tragikusnak a helyzet. Oké, az hallható, hogy az eredeti szinkronhoz képest eltelt 17 év, így a huszas éveik végén, harmincas éveik elején járó karakterek eseében kissé fura, hogy az ötvenes éveik felé hasító hangjuk van. A szöveget viszont nem tudtam felmérni, mert arra már se magyarul, se angolul nem emlékszem, baromi régen láttam az első részt.

Gondolkodtam még ezen, és szerintem amúgy Fekete Ernő hangja tökre illik House karakteréhez. Lehet emiatt kipróbálok egy próbahetet a szolgáltatónál.

Amúgy a rész eleji főcím még mindig eltér az amerikai verziótól? Ha jól emlékszem, nálunk volt valami mizéria a Massive Attack zenéjével, ezért azt nem használhatták a magyar verzióban.

 

Illetve kíváncsi lennék, hogy vajon megtartották-e Faragó András mély, öblös hangját Ed Vogler (Chi McBride) hangjaként. Az is telitalálat volt anno az első évad végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last Of Us

Nekem eddig nem hiányzott igazán annak a brutalitásnak a kendőzetlen bemutatása, ami ezt a világot a játékban minden bizonnyal jellemzi, és nem is bánom, hogy csak most kaptunk egy olyan epizódot, amiben ebbe is bele lehetett kóstolni nézőként. Egyébként a fertőzött hordák sem hiányoznak igazán, számomra megvan így is a feszültség, hogy bármikor jöhetnének, de eddig úgy tűnik, hogy a sorozat inkább a dolog emberi vonatkozására koncentrál, hogy mivé váltak ebben az ellenséges, kiszámíthatatlan és kemény közegben azok az emberek is, akik nem fertőződtek meg, mégis kivetkőztek emberi mivoltukból a túlélésért vívott harcban, ami kihozta belőlük az állatot. A sorozatban sokkal inkább kell félni ezektől, mint a fertőzöttektől, és még a főhősökről is kiderül, hogy bármire képesek. Nekem ez nagyon durva dolog így is, és ha ez a koncepció, hogy lássuk, milyen keskeny a választóvonal az önvédelem, a bosszú és a "győzzön az erősebb" elv követése között, meg hogy senki sem maradhat makulátlan és néha piszok nehéz döntéseket kell hozni, ami idővel oda vezet, hogy ezeket a nehéz döntéseket egyre könnyebben hozzák meg - na, mindezt jól bemutatja a sorozat.

Értem, hogy nem olyan, mint a játék, máshol van a fókusz, de szerintem így is hatásos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Donát írta:

Amúgy a rész eleji főcím még mindig eltér az amerikai verziótól?

Ezt így most nem tudom, a zenék már kicsit összemosódtak bennem. A SkyShowtime-on az első évad 14. epizódja elején ez szól:

 

21 órával ezelőtt, Donát írta:

Illetve kíváncsi lennék, hogy vajon megtartották-e Faragó András mély, öblös hangját Ed Vogler (Chi McBride) hangjaként

Sajnos nem, Voglert az új szinkronban új színész szólaltatja meg. Az új hang sem rossz, de nem olyan jó, mint Faragó András. Amúgy imserősen cseng, de nem tudok nevet közni most hozzá, az epizódok végén meg csak az állandó szereplők hangját mondják be.

 

19 órával ezelőtt, Pildi írta:

Értem, hogy nem olyan, mint a játék, máshol van a fókusz, de szerintem így is hatásos.

De ez, amit leírtál, így van a játékban is. Ebben az epizódban 90 százalékban minden a játékból volt. Még a fejezet fókusza is ugyanaz. Mindegyik The Last of Us játékban az embereken van a fókusz, hogy ők mennyire tudnak állattá válni, vagy éppen hogy képesek még ezen körülmények között is megőrizni emberségüket. A Part 2-ben pedig még e kettő között is bőven látunk példát, mert az a rész árnyalja a Part 1 kissé fekete-fehér felépítését. A fertőzöttek a játékban csak a katalizátora annak, hogy mivé vált az emberiség, nem a történet középpontja. Úgy vannak jelen, mint bármilyen természeti csapás. Bármikor, bárhol lecsaphatnak, de lehet mellettük élni. A kérdés végig az, hogyan élnek mellette az emberek. És éppen ezért a játékokban is az emberektől kell inkább félni, ők az igazi szörnyetegek, hiszen még akkor is, amikor a sorozatnál sokkal veszedelmesebb világban élnek, egymást öldösik haszonlesésből, ideológiai okból, vallási fanatizmusból, stb. Tehát sok még csak nem is a túlélés miatt, főleg azért, mert 20 évvel az outbrake day után a civilizáció már túljutott a mindennapi túlélés problematikáján ilyen-olyan megoldásokkal, és sok közösség képes a helyzethez képest kényelmes és biztonságos életet biztosítani. És emiatt ezeknél visszatértek a "civilizációs konfliktusok".

A fertőzöttek hiánya tehát nem azért baj, mert a játékban rajtuk lett volna a fókusz. Azért baj, amit @NorbiLordi is írt. Könnyen kivédhetőek, ha csak a nagyvárosokban élnek, márpedig a sorozat szerint csak és kizárólag ott élnek 2023-ra. Abszolút semmilyen veszélyt nem jelentenek a városokon kívül. Akkor meg milyen alapon züllött le bárki is a fertőzöttek miatt, amikor annyi az egész trükk ellenük, hogy elkerülik a már amúgy is lakhatatlan nagyvárosokat? Miért tartják fenn a KZ-kat olyan területeken, ahol hemzsegnek a fertőzöttek? Miért akarnak az emberek bejutni ezekbe a KZ-kba, ha odakint sokkal biztonságosabb? Miért nem alakult még több Jacksonhoz hasonló település, ha egyszer odakünn nagyobb veszélyt jelent egy medve, mint a fertőzöttek hordája? És, ha a fertőzöttek a nagyvárosokban csoportosulnak, miért nem bombázták ripityára az összeset?

A sorozat alapján a Föld nagyon nagy része teljesen biztosnágos a fertőzöttektől. Akkor mi alapon züllött le az emberiség? Lusták voltak vadászni, földet művelni, halászni? Mert 20 évvel a járvány kitörése után nem sok mindent tudok elképzelni azon kívül, hogy az itt szereplő ganéknak ez így jobban tetszik. A játékban ezzel szemben, ha elsütsz egy puskát a szabadban, jobb, ha rákészülsz, hogy öt perc múlva száz fertőzött próbál széttépni. Éppen ezért inkább nyíllal vadásznak. Nem a szabadban egy hálózsákban, hanem jól védhető helyeken alszanak. A sorozatban Ellie most elsütött egy puskát, és örülhetünk, ha a következő részben látunk majd fertőzöttet, több száz kilométerrel és hónappal arrébb. És szerintem objektíven érezhető, melyik alkotásban vannak nagyobb veszélyben az emberek.

És a poén, hogy igazából nem is kellett volna szerepeltetni sokszor a fertőzötteket, hogy ezt a szintet tartsák Elég lett volna annyi, hogy egyrészt, nem mutatnak öreg víg párocskát, másrészt, Joel és Ellie zárt helyen alszik mindig, és közben teszem azt, hallgatják az erdők sötétjéből kihallattszó kattogásokat és emberi nyögéseket. Puff, egy szem fertőzött megjelenítése nélkül mutathatták volna meg, hogy az erdő nem olyan hely, ahol elalszol a szabadban egy hálózsákban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezt így most nem tudom, a zenék már kicsit összemosódtak bennem. A SkyShowtime-on az első évad 14. epizódja elején ez szól:

 

Igen, ez, amit az adott pillanattól linkeltél, ez volt korábban is a magyar téma. A videó első zenéje pedig az amcsi.

Amúgy annyit beszélgettünk tegnap a House-ról, hogy azt álmodtam, hogy Robert Sean Leonarddal jön egy új film a mozikba. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Igen, ez, amit az adott pillanattól linkeltél, ez volt korábban is a magyar téma. A videó első zenéje pedig az amcsi.

Az az érdekes, ha átváltom az angol hangsávra, a zene akkor is marad. Meg kéne nézni, a DVD-re melyik került fel, mert lehet, hogy a DVD/BD kiadásra már amerikában is más zene került fel, mint amit a TV-ben adtak a jogi okok miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az az érdekes, ha átváltom az angol hangsávra, a zene akkor is marad. Meg kéne nézni, a DVD-re melyik került fel, mert lehet, hogy a DVD/BD kiadásra már amerikában is más zene került fel, mint amit a TV-ben adtak a jogi okok miatt.

Valószínűleg az lehet a dolog mögött, hogy a streamingre más szabályok vonatkoznak. Legalábbis ezt találtam redditen:

 

I'm not sure why it has three, but the original theme song (Teardrop by Massive Attack, I'm pretty sure) could not be used on Netflix due to copyright or some shit, which sucks because it's perfect for the title sequence. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.