Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
1 órával ezelőtt, Donát írta:

Szomorú mert az x aktákat tényleg nagyon feelinges szinkronnal nézni. Rékasi Károly, Nárai Erika, Cs Németh Lajos... Inkább passzolom az eredeti hangokat. 

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Angolul még nem láttam, de természetesen a magyar szinkron nélkül nem az igazi. :( 

Én, amikor utolsó előtti alkalommal megnéztem, megfogadtam, hogy soha többé nem nézem meg magyarul. Hozzáteszem, ez pár éve volt, és akkor már gyerekkorom óta nem láttam, szóval nagyon megkoptak az emlékeim. Talán éppen ezért is másztam a falra attól, hogy félúton Scully hangja megváltozott, ahogy Skinner is három hangon beszél a magyar változatban. Szóval tavaly már angolul néztem, és szerintem így is szuper volt (és még a félrefordítások miatt sem kellett aggódni, az igazság végre odakintre került :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

Én, amikor utolsó előtti alkalommal megnéztem, megfogadtam, hogy soha többé nem nézem meg magyarul. Hozzáteszem, ez pár éve volt, és akkor már gyerekkorom óta nem láttam, szóval nagyon megkoptak az emlékeim. Talán éppen ezért is másztam a falra attól, hogy félúton Scully hangja megváltozott, ahogy Skinner is három hangon beszél a magyar változatban. Szóval tavaly már angolul néztem, és szerintem így is szuper volt (és még a félrefordítások miatt sem kellett aggódni, az igazság végre odakintre került :)).

Úgy látszik addig nem jutottam el. Nem hittem volna, hogy Scully hangját megváltoztatják, Nárai Erika ikonikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki sem mondta, hogy rossz szinkronszínész lenne, csak szimplán sz*r, hogy a sorozat közepén egy teljesen más ember szólaltatja meg Scully-t, és mivel a színésznő máshogy játszik, más a hangtónusa, olyan, mintha Scully is megváltozott volna kicsit. Ráadásul két évad alatt simán meg lehet szokni Györgyi Annát, de erre puff, újra visszakapja Nárai Erikát. Ez agyon gáz. És egy szinkroncsere nagyjából felér egy színészcserével, főleg, ha a hangok markánsan eltérnek. De a legszörnyűbb az, amikor testvérsorozatok között van crossover, és az egyik széria szereplője átugrik a másikba, ám a magyar hangja nem tart vele, és kap valami harmadkategóriás szinkronhangot. Én személy szerint ezért sem szeretem a szinkront. A hangcsereberék sajnos még egy jó szinkront is tönkre tudnak tenni, legalábbis számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Anncsit hamar megszoktam és amellett persze erősen hiányolgattam a nagy elődöt. Ercsi hangja sose tudott igazán bejönni de Scully-hoz már a kezdetektől 100%-osan passzosnak érzem. Anncsi hangját meg úgy 60%-osan.

 

 

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

De a legszörnyűbb az, amikor testvérsorozatok között van crossover, és az egyik széria szereplője átugrik a másikba, ám a magyar hangja nem tart vele, és kap valami harmadkategóriás szinkronhangot.

 

Nekem eddigi legrosszabb ilyen élményem az amikor a Las Vegas-os Helyszínelők és a Nyomtalanul keveredett néhány részig. Abban az esetben a Nyomtalanul oda tartozó részéhez Forgács Peti helyett Laklóth szinkronizálta Grissom-ot. Na is is hű de jó lett.

 

Meg ha már a Helyszínelők előkerült az se úszta meg a főszereplőket érintő szinkronizáló cseréket. Ebből kettő a szinkronizálók halála míg kettő más okból történt. A halál miatti mondjuk a legérthetőbb míg a másik kettő meg lett amiért lett. A helyzet azért idétlenre jött ki mert a nem halál miatti egyik csere úgy lett megoldva hogy adott volt egy alig passzos pali aki eleinte egy ideig Hodges-t szinkronizálta és ő lett a nagyon passzos Imre Pistivel leváltva. Epizódszerepekhez hívták előtte ahhoz a sorihoz szinkronizálni de az már nem jutott volna észbe hogy Hodges-hoz ő eleve jobb választás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Szisz

 

Mostanában sok szó esik Oppenheimerről, így ajánlanék egy régi sorozatot ami emlékeim szerint remek volt. A címe: Oppenheimer. :P Anno az MTV is adta, kiskoromban láttam.

 

https://www.mafab.hu/movies/oppenheimer-138948.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

November tizenhetedikén indul a Godzilla II - A szörnyek királya és a Godzilla Kong ellen muvik eseményei között is játszódó tíz részes Monsterverse-es sori.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Biztos sokan belefutottatok már a Poker Face című sorozat reklám kampányába. Csak két dolgot nem hirdetnek rajta: 1) Rian Johnson készítette és 2) krimi sorozat!!!

Hétről hétre jön egy egy új rész. Eddig 4 van kint a SkyShowtime-on. Asszem megvan a mai programom.  :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már szemeztemn vele, ráadásul én egy olyan reklámba futottam bele, amin hírdették, hogy Rian Johnson az alkotó - vagyis hát az szerepelt a reklámban, hogy a Knives Out rendezőjétől, de htá az ugyanaz. Szóval emiatt fordult felé a tekintetem. Az Ahsoka lezárulta után valószínűleg én is nekiülök.

 

Nem tudom, hogy itt érdekel-e mást is rajtam kívül, de 2024 nyarán/őszén Chaos Theory címen közvetlen folytatást kap a Jurassic World: Camp Cretaceous című animációs sorozat. Ez az animációs sorozat is a Netflixen fog debütálni, és ugyanaz a csapat csinálja, ami Camp Cretaceoust is. Idősebben, de visszatér Darius, a "fő ellenfél" az Allosaurus lesz (egyes spekulációk szerint az, amelyik a Battle at Big Rock-ban szerepelt). És - ez már nem megerősített, csak pletyka - a Fallen Kingdom és a Dominion között fog játszódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én már szemeztemn vele, ráadásul én egy olyan reklámba futottam bele, amin hírdették, hogy Rian Johnson az alkotó - vagyis hát az szerepelt a reklámban, hogy a Knives Out rendezőjétől, de htá az ugyanaz. Szóval emiatt fordult felé a tekintetem. Az Ahsoka lezárulta után valószínűleg én is nekiülök.

Az első két részt letudtam. K/rva jó! :yeah: Az amerikai Hegyi Barbara rejtélyeket old meg, egy kis csavarral. Csak ajánlani tudom! Szokásos Rian minőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már előfizettem a Sky Showtime-ra, úgy döntöttem, belehallgatok a House 1. évadjának új szinkronjába. Bár sok embert itt nem biztos hogy érdekel - ahogy Ody mondaná, lehet a lőtéri kutyát se :D - azért írnék pár sort az új szinkronról, mert jól esik kiírni magamból.

 

A történethez hozzátartozik, hogy szerintem az eredeti szinkron nagyon magas minőségű volt Szakácsival, Selmeczivel, Holl Nándorral, Fekete Zoltánnal, Györgyi Annával és Zsigmond Tamarával. Ez a felállás ugye csak másfél évadig állt fenn, utána sajnos Szakácsi Sándor meghalt, később pedig Selmeczi Roland szintén. :( Amikor bejelentették, hogy a Sky új szinkront csinál, mert olcsóbb (!!!), mint megvenni az eredetinek a jogait, nos, kivártam, mert úgy voltam vele, hogy ez elsülhet jól és rosszul is. Az mindenképpen pozitív volt, hogy az eredeti hangok közül, akit lehetett megtartottak. Holl Nándor, Fekete Zoltán, Györgyi Anna és Zsigmond Tamara is megkapta az eredeti szerepét, Wilsonnak pedig visszahozták azt a Varga Gábort aki 1) már az eredeti verzióban is szinkronizálta Wilsont Szabó Sípos Barnabás után 2) esküszöm nektek, hogy szerintem nála közelebb senki sem jár Selmeczi Roland hangjához. Nem 100%-ban ugyanaz, de nagyon könnyen összekeverhető vele, már-már felér egy illúzióval.

 

Szóval a felállás bejelentése és a tény, hogy nem hagyták szinkron nélkül a sorozatot - ami szerintem fontos ezesetben, tudván, hogy mennyi orvosi szakkifejezéssel és komplex párbeszédekkel operál - mindenképpen bizakodásra adott okot. A hétvégén pedig bele is hallgattam. Az első évad szövegeinek 60-70%-át kb fejből tudom, így egyből feltűnik, ha valami nem stimmel. Először is azt állapítottam meg, hogy Fekete Ernő baromi jó választás volt (ő pl. Vasember hangja a Marvelben), nagyon hasonlít Szakácsihoz, bár kevésbé cinikus helyenként, viszont hiányzik belőle az a lágy kedvesség is, amit Szakácsi kölcsönzött House-nak az első évadban néhány jelenetben. Megjegyzem, ez a lágy kedvesség Laurie hangjában sem feltétlenül volt meg ott, ahol Szakácsi hozta, így ilyen értelemben Fekete Ernő talán közelebb is áll az eredeti verzióhoz, mint Szakácsi, de mégis, azért az eredetit jobban kedvelem. Így is, ahogy azt titkon reméltem, nagyon nagyon jó választás volt.

 

Ami a többieket illeti, Varga Gábor tökéletes Wilson, a többi fő karakter pedig maradt, és hasonló színvonalon hozzák a karaktereket eddig, mint korábban. Azért vicces megtapasztalni, hogy a 99%-ban megmaradt szövegkönyvet néhol máshogy hangsúlyozzák mint az eredeti verzióban. Úgy érzem, 2005-ben azért több idejük volt a részekre, mint most, mert helyenként azért vannak bakik, akár hangsúlyozásban, akár szövegfelolvasásban... kedvenceim etekintetben:

1) az első évad első részében Wilson az eredeti verzióban kijelenti, hogy a beteg "már nem CSAK egy kórlap House számára, már tiszteli". Nos, a mostani verzióban a szövegkönyvből valahogy kimaradt a "NEM" szócska, (vagy a színész rosszul olvasta fel), így egy katyvasz lett: "Most már csak egy kórlap House számára, már tiszteli". :D

 

2) A másik kedvencem pedig az volt, amikor Holl Nándor (Forman hangja) egy sort kétszer olvas fel véletlenül.  :D Az első évad 4. részében az eredeti jelenetben számonkéri House-t, hogy "Azt ne mondja hogy mindkét gyógyszer okozhatja a vesék leállását?!", ehelyett a szinkronban most az lett, hogy "Mégis mi a fenét képzel?!" Majd Holl Nándor pár mondattal később ismét megjegyzi, hogy "Mi a fenét képzel?!" amikor House felveti, hogy egy pénzérmével kéne eldönteni, hogy melyik baba melyik gyógyszert kapja. Valószínűleg ugrott Holl Nándor szeme vagy két sort. :lol:

 

Összességében látszik, hogy minőségi szinkronra törekedtek, úgyhogy respect. :clap: És amiért ebben pláne biztos vagyok, az a magyar verzió legvégén elhangzó mondat:

 

"A szinkron az Aktív stúdió Szakácsi Sándor műtermében készült." :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.