Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó lesz, így már megoldom. Csak annyira csacska voltam, hogy a szokott módon kerestem csak. Az elmúlt 8 hétben reggel kb kilenc-tízkor fent volt már a 2-hangsávos HD.

Ma nem, és eddig eszembe se jutott más feltételekkel keresni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Jó lesz, így már megoldom. Csak annyira csacska voltam, hogy a szokott módon kerestem csak. Az elmúlt 8 hétben reggel kb kilenc-tízkor fent volt már a 2-hangsávos HD.

Ma nem, és eddig eszembe se jutott más feltételekkel keresni.

Valóban, a 9:30 lörüli SD vel szemben csak 17 óra után jöttek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us - 9. rész

 

Így kell ezt csinálni! Pedig féltem főle, de ez most maradéktalanul tetszett! :clap: Bár apróbb eltérések természetesen voltak, úgy éreztem, most nem csak, hogy hűebben követték a játék cselekményvonalát és párbeszédeit, de a kiegészítések tényleges pluszt is adtak az alapműhöz. A dráma és a feszültség egy az egyben átadta azt, amit a játékban éreztem.    

 

Kíváncsi vagyok, hogy aki eddig nem ismerte a sztorit, az miként vélekedik a befejezésről, és főként Joel tettéről... :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kötözködésből kérdezem, de mi értelme ennek a sorozatnak? Ha már a játék annyira jó volt és remek élményt adott, teljesen felesleges volt ebből sorozatot csinálni. Persze tudom miért csinálták ($), de akkor is.... Minden az összehasonlításról szól, hogy milyen volt a játékban és milyen itt. Ennek mi értelme? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem kötözködésből kérdezem, de mi értelme ennek a sorozatnak? Ha már a játék annyira jó volt és remek élményt adott, teljesen felesleges volt ebből sorozatot csinálni. Persze tudom miért csinálták ($), de akkor is.... Minden az összehasonlításról szól, hogy milyen volt a játékban és milyen itt. Ennek mi értelme? :) 

Mert így azok is megismerhetik a sztorit, akik nem játszanak a játékkal, például Ildi. És persze: $. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

The Last of Us - 9. rész

 

Így kell ezt csinálni! Pedig féltem főle, de ez most maradéktalanul tetszett! :clap: Bár apróbb eltérések természetesen voltak, úgy éreztem, most nem csak, hogy hűebben követték a játék cselekményvonalát és párbeszédeit, de a kiegészítések tényleges pluszt is adtak az alapműhöz. A dráma és a feszültség egy az egyben átadta azt, amit a játékban éreztem.    

 

Kíváncsi vagyok, hogy aki eddig nem ismerte a sztorit, az miként vélekedik a befejezésről, és főként Joel tettéről... :)  

 

Nekem egy ponton John Wick jutott eszembe, annyira badass volt.  Elég jó befejezést kapott, többnyire hozta a Part 1 végét. :)

Én várom a 2. évadot.

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem kötözködésből kérdezem, de mi értelme ennek a sorozatnak? Ha már a játék annyira jó volt és remek élményt adott, teljesen felesleges volt ebből sorozatot csinálni. Persze tudom miért csinálták ($), de akkor is.... Minden az összehasonlításról szól, hogy milyen volt a játékban és milyen itt. Ennek mi értelme? :) 

 

Nézd, ez a game egyenlőre csak konzolokon elérhető jelenleg. És akinek nincs konzolja, annak jutott a jutyu végigjátszás(mint nekem is), és/vagy a sorozat. 

DE elvileg hó végén landol a Part 1 Pc-re is, igy ki tudjuk próbálni mi is, PC-sek. :P

Hátha a jobbik fajta port-ot fogja kapni. :) 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Nem kötözködésből kérdezem, de mi értelme ennek a sorozatnak? Ha már a játék annyira jó volt és remek élményt adott, teljesen felesleges volt ebből sorozatot csinálni. Persze tudom miért csinálták ($), de akkor is.... Minden az összehasonlításról szól, hogy milyen volt a játékban és milyen itt. Ennek mi értelme? :) 

Én sem játszottam vele. Egy pixelnyit sem. De Naughty Dognak nagy rajongója vagyok, a poszt apokaliptikus történeteket szeretem, szóval azthiszem nekem készítették.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kíváncsi vagyok, hogy fognak minderről vélekedni, akik még csak most szembesültek a dolgokkal. A videójáték topikban már több környi vitát is folytattunk erről a befejezésről (bár azt inkább ne olvassátok el, ha a folytatást is így akarjátok élvezni).

Nekem is tetszett az epizód, s bár volt egy komoly hiány, itt először nem éreztem hiánynak. Talán csak azért, mert már hozzászoktam, vagy mert itt igazából annak a szakasznak a sztoriban viszonylag kis szerepe volt. Bár a játékban abban a formában talán érthetőbb a végkifejlett.

 

Spoiler

Pontosabban fogalmazva, Joel hazugsága nem olyan átlátszó. A játékban ugyanis Ellie kis híján vízbefullad, ott ugyanis le kellett menniük egy elárasztott alagútba (ahol fertőzöttekkel viaskodtak, szóval ők már megint kimaradtak). Az események rossz fordulatot vettek, Ellie vízbe esett és Joel épp csak ki tudta menteni. Emiatt a lány elvesztette az eszméletét és nem is tér magához, csak a kocsiban. Nem találkozott a Tűzbogarakkal, azok sem beszéltek vele, szóval Joel szó szerint bármilyen mesét beadhat, amíg az igazodik ahhoz, hogy miért kórházi ruhában van. Itt, mivel Ellie magánál volt, Joel hazugsága átlátszóbb, ugyanakkor, mivel mind a játékban, mind itt az az érzése az embernek, hogy Ellie nem hisz neki, bár szeretne, a lényegen ez nem változtat.

Ami kicsit visszásan jött le, főleg a korábbi események tükrében, az két dolog. Az egyik Marlene sötét jövő jóslata, hogy majd Ellie-t széttépik a fertőzöttek vagy a banditák ölik meg. Bár eme események a sorozat világában sem irreálisak, a ferőtözöttek és a banditák mérsékelt használata miatt kevésbé éreztem ezen szavakat olyan veszélynek, amiknek Ellie nap mint nap ki lehet téve. A másik Joel terminator üzemmódja. A játékban végig ilyen, a sorozatban viszont két alkalom is volt, amikor egyetlen jött-ment le tudta gyűrni. Itt meg harcképzett Tűzbogarak egész csapatán küzdötte át magát úgy, hogy a haja szála sem görbült meg. A játékban ez hihető, hiszen ott egy sereg kell ahhoz, hogy összekócolják a szakállát, itt viszont túlságosan hirtelen jött ez a plot armor. Bár maga a jelenet iszonyú jól volt megcsinálva.

És ez az egész részre jellemző volt. Igazából a fertőzötteket innen nem is hiányoltam, már csak azért sem, mert az elején - ami nincs benne a játékban (apropó, Annát az az Ashley Johnson játszotta, aki a játékokban Ellie-t alakította) - az az egy szem fertőzött is érezhető fenyegetést produkált. Ilyenből kellett volna több, akkor a hordák hiányát is el lehetett volna nézni.

Örültem a zsiráfjelenet átemelésének, és szépen kikerülték azt is, hogy Ellie nem adta át a képet Joelnek Sarah-ról. Az öngyilkosságról történő diskurzus ilyen formában sosem történt meg a játékban, bár ott is kapunk egy elég egyértelmű utalást, hogy Joel megpróbált véget vetni az életének.

Merle Dandridge érdekes lehetett újra eljtászania Marlene halálát - mert ugye a játékokban nem csak a hangjukat adják a karaktereknek, ott is el kellett játszaniuk mindent a mo-cap felvételekhez, szóval minden, amit látunk, az színészi játék. Szóval anno Dandridge ezt az egészet egyszer már eljátszotta, fura lehetett neki. Csak most Pedro Pascal volt a partnere, nem Troy Baker.

Egyvalamit viszont azért hiányoltam  (Part 2 spoiler következik - nem nagy, csak névszerint említem a következő eseményk másik főszereplőjét, de azt nem írom le, miért fontos és miért lesz főszereplő).

Spoiler

Abby igazán cameózhatott volna.


Szóval mindent összevetve az epizód remek zárás volt, a lényeget ezúttal is sikerült áthozni, bár az egész sorozatra jellemző betegségek sajnos itt is kiütköztek. De ezen a ponton ezen már túl tudok lépni.

 

Ami pedig az egész évadot illeti, azt már csak pontokban.

 

Pro

+ Joel és Ellie története itt is szépen átjön, a karakterek bár mások, ugyanúgy megszerethetőek, ugyanúgy megvannak a hibáik, ugyanúgy emberiek. Pedro Pascal és Bella Ramsey pedig kiváló választások voltak.

+ A játékok hangulatát az esetek többségében remekül áthozták.

+ A zenei anyag akár a játékból is szólhatna. Ami részben igaz is, több esetben is a játék zenéjét használták, de a játék zeneszerzője, Gustavo Santaolalla remek új zenéket is írt a sorozathoz.

+ A játékok minden fontos színésze feltűnt valamilyen szerepben a sorozatban is.

+ Elmeséltek olyan dolgokat, amiket a játékokban csak említettek vagy csupán utalta rájuk.

+ Maria terhessége, ez nagyon sok pluszt adhat a folytatáshoz, ha okosan használják.

+ A reálisabb megközelítés a sorozat nagy részében működött.

 

Kontra:

- A világ fenyegetettségének mértékét durván levitték. Főleg a fertőzöttek hiánya az, ami b*ssza a csőrömet.

- A harmadik rész Bill és Frank szála, szóval a harmadik rész nagy része. Erre az epizódra konkrétan haragszom. Célt tévesztett, felesleges és unalmas rész volt, aminek semmi hozadéka nincs azon kívül, hogy lehet mutogatni az LMBTQ közösség előtt, ami egy olyan franchise-ban, amiben amúgy is nagy hangsúly van ezen, totál fölösleges volt.

- A spórák kihagyásáért elmennek a...

- Ellie elszökésének kihagyása.

- A Left Behind felének kihagyása.

- Színesbőrű Sarah és Maria. Nekem ezek a karakterek fehérek és szőkék.

- Minden másodperc, amit Storm Reid (Riley) a képernyőn töltött.

- Néha a változtatásokat nem hozták szinkronba azokkal a beszélgetésekkel, amiket a játékból emeltek át.

 

Bár úgy tűnhet, a negatívumok túlsúlyban vannak, ezekre főleg, mint a játékot ismerő és azért rajongó ember harapok. Viszont még így is azt mondom, hogy a The Last of Us a valaha volt elgjobb videójáték adaptáció. Magasan veri a Naughty Dog másik nagyágyújának, az Unchartednek a feldolgozását, amit egészen eddig a legjobb videójáték adaptációnak tartottam úgy, hogy szerintem az is csak egy közepes alkotás. Ezt ez a sorozat minden téren kenterbe veri. És nem azért, mert egy sorozatban több idő van mindenre, egy Uncharted sztori tökéletesen elfér egy filmben. Egyszerűen ott a karakterek nem nagyon működtek úgy, mint a játékbeli karakterek valós megfelelői, a világ is elég bárgyún lett áthozva, stb. Itt ez nincsen. Az olyan "műalkotásokkal", mint a Resident Evil sorozat vagy filmek, vagy a Doom és a Mortal Kombat... Hát komolyan, össze sem szabad vetni. Az már nem ég és föld, hanem Föld Proxima Centauri távolság.

Szóval minden hibája ellenére ez jól sikerült, bár többször valószínűleg nem fogom megnézni (bár a áttérben elfuthat munka közben), de csak azért, mert, ha a The Last of Usra vagyok kíváncsi, akkor a játékot fogom továbbra is elővenni. Egyrészt jobb, másrészt, mert én azért rajongok.

 

Ami a folytatást illeti, hát nem tudom... Most jött a hír, hogy a Part 2-t több évadban akarják elmesélni, merthogy az nem fér bele 9 epizódba. Ez nem igaz, simán bele lehet tenni. Ott sokkal több sallang van, amit ki lehet vágni, és sokak szerint eleve a játék is túl lett nyújtva, mint a rétestészta - amivel amúgy egy picit én is egyetértek. A játék öt jól elkülöníthető részre lett szétosztva, ebből két szakasz piszok hosszú, és háromnak a lezárása olyan érzést kelt, mintha a játék vége lenne. Mondhatnám, hogy ez elfér 1-2 évadban, de nem, mivel főleg játékmenetről van szó, olyan szakaszokról, amik a sztorit nem feltétlen mesélik. Tehát nem olyan, mint Ellie szökésének esete, amikor az ellenség elpusztítása közben Joel bizonyítja önmagának, hogy igenis képes megvédeni Ellie-t és nem akar elválni a lánytól.

Szóval az az érzésem, hogy itt nem arról van szó, hogy a sztori nem fér bele egy évadba, hanem arról, hogy több évaddal több pénzt lehet keresni. De az amúgy is vegyes megítélésű Part 2-nél ez veszélyes játék. Nem tudom, hogy fog lecsapódni a nézőknél az, ami a játéknál sok-sok rajongónál leverte az ékszíjat. Könnyen lehet, hogy abban a minutumban nézők egész serege fog elpártolni a sorozattól.

Plusz érezhetően a készítők kezdenek úgy hajlani, ahogy a rajongók fütyülnek, mert már most belengették, hogy a spórák visszatérnek és több fertőzött lesz. Az előbbi egyértelmű megfutamodás, viszont nem tudom, hogyan akarják megmagyarázni. Az utóbbi annyiból jó, hogy a játék folytatásában is sokkal több fertőzött volt. Bár, az első évadban annyira kevés a fertőzött, hogy ezt a létszámot nem lesz nehéz növelni, viszont fura lehet, ha hirtelen túlságosan megszaporodnak. Akkor joggal kérdezhetjük, hogy hol kószáltak az első évadban.

De ez még a jövő zenéje. A Part 2 kényes terep, mert bár szerintem még jobb is, mint az első felvonás volt, a játékvilágban ez felel meg a The Last Jedi-nak. Nagyon megosztó lett, sokak gyerekkorát tönkretette, Neil Drukmann a sátán maga, stb. Ismerjük a dörgést. Ilyen matériából sorozatot csinálni, hát nem kis kihívás. Kockázatos lehet évadokra elnyújtani, és nagyon oda kell arra figyelni, hogy mit változtatnak meg milyen okból, és milyen rajongói nyomásnak engednek. Érdekes lesz, annyi szent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Last of Us. Fentebbi írás után nem is húznám a szót. A Pro-kontra rész minden szavával egyetértek. 

6 részben elfért volna ez a sztori, több veszéllyel és akcióval, de a drámája, üzenete szépen megjött. Szerethető lett a két karakter, jók a színészek, érdemes volt megnézni. Lehet, hogy darálni kellett volna, akkor nem lett volna pár rész után olyan cserbenhagyott érzésem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

  Spoiler elrejtése

Egyvalamit viszont azért hiányoltam  (Part 2 spoiler következik - nem nagy, csak névszerint említem a következő eseményk másik főszereplőjét, de azt nem írom le, miért fontos és miért lesz főszereplő).

  Spoileres tartalom megtekintése

 


 

Spoiler

Van olyan teória, ami szerint a képen látható alak Abby lehet.

KA2EhUh.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pocsék befejezés. 

Pedig mennyire vártam ezt a sorozatot. Ehhez képest végiguntam az utolsó részt, (most is a szokásos hatalmas hiány) a történet meg pfff ...

 

Ha belegondolok mennyire élveztem az elejét és a végét, ég és föld, és nem a jó értelemben...

 

Az év egyik legnagyobb csalódása még úgy is hogy sosem játszottam a játékkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát

Spoiler

Igen, Joelt kell irányítani a végén. A férfi szerintem önző módon és erkölcsileg helytelenül cselekedett. De valahol érthetően. A mérleg egyik serpenyőjében a lánygyerek/fogadott lánygyerek élete, míg a másikban kb. mindenki másé. Legyünk őszinték, egy emocionális alapon működő embert nézve nem meglepő, ha nem ez utóbbit választja.  

 

A világ megmentésén fáradozó emberek abból a szempontból nem teljesen ártatlanok, hogy a beleegyezése nélkül képesek lettek volna kioltani egy gyerek életét a nagyobb jó érdekében. Még nagyon érdekes kérdéseket lehetne itt feszegetni, de az már durván spoileres lenne a folytatásra nézve. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Sky írta:

@Donát

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Akkor valószínűleg ezen a ponton szépen letettem volna a kontrollert, uninstall, és keressünk valami mást.

 

Ha a játékos döntése lenne, hogy mit tesz, akkor ez lenne a legkiválóbb befejezés, amit megírhattak. Ha rád erőltetnek egy ilyen véget, az szerintem helytelen és minden érdeklődésemet elveszíteném a játék iránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem valószínű, mert a játék egy olyan úton visz végig ahol teljesen egyértelmű, hogy ez kell legyen a sztori vége. Teljesen karakter idegen lenne ha más lenne. A játék befejezése karcolja a mestermű fogalmát. Úgy jó ahogy van. Ami a sorozatot illeti: az első rész jó volt. Utána nálam hamar leeresztett. Szódával elment, de az érzelmi részét a sztorinak nálam semennyire nem sikerült átadni. Nagyon felejthető lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem valószínű, mert a játék egy olyan úton visz végig ahol teljesen egyértelmű, hogy ez kell legyen a sztori vége. Teljesen karakter idegen lenne ha más lenne. A játék befejezése karcolja a mestermű fogalmát. Úgy jó ahogy van. Ami a sorozatot illeti: az első rész jó volt. Utána nálam hamar leeresztett. Szódával elment, de az érzelmi részét a sztorinak nálam semennyire nem sikerült átadni. Nagyon felejthető lett.

Spoiler

De hogy lehet az a jó döntés hogy kinyírod azokat akik a világ megmentésén fáradoznak? Én ebben tuti nem vennék részt. Vagy a sorozatból nagyon fontos dolgok maradtak ki ... Ellie is kinyilvánította a véleményét a témában, tudom hogy ő jelentheti a megoldást, hogyan tehetnék olyasmit, amit itt látunk? Én biztos nem vennék ebben részt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Donát írta:

Akkor valószínűleg ezen a ponton szépen letettem volna a kontrollert, uninstall, és keressünk valami mást.

Igazán kétlem, hogy így tettél volna (bár tök mindegy, mert ezután max. 5 perc gameplay van, szóval technikailag így is, úgy is végigjátszottad), ha a játékkal játszottál volna, mert rengeteg dolog teljesen máshogy csapódik le. Eleve, ott 20+ órát töltesz el a karakterekkel folyamatosan, csak velük, nem heti egy lebontásban kevesebb, mint 8 órát, de talán a 7-et sem éri el, ha csak azt számoljuk, ami ténylegesen Ellie-ről és Joelről szól, nem másról. A világ sokkal veszélyesebb, és ide főleg az embereket gondolom.

Spoiler

A játék során csak nagyon kevés jó emberrel találkozol, mindenki más egy állat, akik nem érdemelnek megmentést, köztük azok az említett "ártatlan" terroristák.

Plusz a játékban nincsenek ennyire magabiztosan meggyőződve róla, hogy Ellie tényleg ellenszer lehet. Ami ráadásul nem varázslatos csodaszer, ami csettintésre immunissá teszi az összes túlélő embert, eltűnteti a több millió fertőzöttet a Föld színéréől, felépíti a városokat és visszaállítja a civilizációt. Épp ellenkezőleg, az ellenszer csak egy álom, amit néhány álmodozó terrorista kerget, akik visszavágynak a régi világba ahelyett, hogy a jelenlegit tennék élhetővé (mint Jackson népe).

Csak gondolj bele, a szervezet, ami az első részben egy utcai köcsögtől próbált akkumulátort szerezni egy autóhoz, itt meg bevallották, hogy a felük meghalt, mire eljutottak Bostonból Salt Lake City-be, hogyan terjesztette volna az ellenszert? Hogy juttatták volna el akárcsak a szomszéd államba, nemhogy Európába, Ázsiába vagy akárcsak Dél-Amerikába? És aztán, ha ezt a lehetetlen feladatot áthidalták, hogyan tovább? Még a mi világunkban sem hajlandó mindenki beoltatni magát, ott miért tennék meg? Banditák, akik most szabadon kiélhetik magukat bűntetlenül, miért akarnának visszatérni egy olyan társadalomba, ahol legjobb esetben is börtön várna rájuk? És azok, akik már a világvége után születtek, akiknek ez a normális élet mit kezdjenek egy letűnt civilizáció álmával, amiről semmit vagy csak nagyon keveset tudnak? A FEDRA miért akarná feladni a hatalmat, amit a KZ-kban gyakorolhat? És mi a helyzet a több millió fertőzöttel? Azok megmaradnak, tovább pusztítanak és fertőznek.

Nem az álombeli csodaszer jelentené a megoldást, Ellie áldozata nagyon nagy valószínűséggel teljesen hiábavaló lenne, mert képtelenség lenne mindenhová eljuttatni a szert, az is erősen kétséges, hogy a Tűzbogarak (mármint a játékbeliek, ami nagyobb, szervezettebb és képzettebb volt, mint ez a tucatnyi balf*szjankó, ami a sorozatban szerepelt) rendelkeznek akkora erőforrással, hogy gyorsan legyártsanak megfelelő mennyiségű szert. És nagyon sokan nem vennék be, sőt valószínűleg még azelőtt legyilkolnák a szert hozó futárokat, hogy azok elmagyarázhatnák, miért jöttek. A Part 2-ben szerepel nem egy szervezet, ami elég agresszív ilyen téren, plusz tuti, hogy nem akarnának visszatérni a 20 éve nem létező világba.

Persze Joel mindezt nem gondolja végig, ő csak apaként megöli azokat, akik meg akarják gyilkolni a lányát. Ebbe semmi racionalitás nincs. Ez csak emberi tett. De mint néző vagy játékos már élhetünk azzal a luxussal, hogy végiggondoljuk. És tényleg, a játékbeli Tűzbogarakról nem lehet elhinni, hogy képesek lennének tényleg rendberakni a világot - nem is tudnák, erre sajnos a sorozatból kimaradt Pittsburgh volt az egyik bizonyíték, amiből kiderült, hogy bár a Tűzbogarak lelkesen lázítják fel a FEDRA ellen a népet, ha kiűzik őket, nem kínálnak alternatívát, nincs jövőképük, tervük, semmi. Pittsburgh lakói végül annyira elégedetlenek lettek a Tűzbogarakkal, hogy ellenük is fellázadtak aztán. És ez a játékbeli változat, az igazi változat, nem az a kis gang, ami utcai bűnözőktől próbál akkumulátort szerezni, meg egymást lövik agyon.

 

Plusz, itt a sorozatban a Tűzbogarak nem csak bénábbak, de gyávábbak is. Hiszen a játékban Ellie végig eszméletlen volt, mert egy baleset miatt kis híján meghalt, mielőtt a Tűzbogarak megjelentek. Utána szándékosan leszedálva tartották. Itt magánál volt, beszélhettek volna vele, megkérdezhették volna, hogy mindaz után, amit látott, hajlandó-e az életét adni az állattá vált emberiség talán el sem hozható üdvösségéért. De nem. Marlene maga mondta, nem tudja, hogy meg fog halni. Úgy alatatták el, hogy nem közölték vele, sosem fog felébredni. Mindez után azok az "ártatlan" emberek, akik amúgy az első részben a nyílt utcán robbantgattak, és Tess, az ártatlan kívülálló ebbe kis híján belehalt (ennyire ártatlanok a Tűzbogarak, hitvány terroristák csupán), bizony halált érdemelnek. Ha annyira nemeslelkű jó emberek lennének, közölték volna Ellie-vel, hogy ki fogják nyírni. De ehhez gyáva férgek voltak, mert talán, ha ezt közlik vele, azt mondja, hogy menjenek a p*csába az ellenszerükkel. És ez már a játékban is benne van: Joel és Marlene is olyan nagyon tudja, mit akar Ellie, de egyiknek sincs bátorsága ahhoz, hogy tényleg meg is kérdezzék.

 

Amúgy, nagy poén, hogy Joel az epizódban azonnal főbe lövi a dokit. Én pont ugyanezt tettem először, másodszor, egészen a Part 2-ig, mert azután az egységesség okán már a kanonizált halált használom. Elveszem tőle az ollót és a nyakába állítom.

 

Ez a sorozat egy The Last of Us light, és sajnos túl sok dolgot puhítottak meg ahhoz, hogy ne az jöjjön le a végén, ami a játékban. Eleve nagy baj, hogy itt kívülálló a néző, míg a játékban úgyszólván benne van. Ott végig Joel és Ellie a főszereplő, nagyon sok beszélgetés van köztük, és sokkal jobban kötődik hozzájuk az ember. Mondanám, hogy inkább játssz a játékkal, de sajnos azt neked a sorozat már végleg tönkretette. Esetleg, ha nem akarod megvárni a folytatást, akkor tudnám azt mondani, hogy játszd ki a Part 1-et, aztán a Part 2-t. (A Part 2-be semmiképpen sem szabad úgy belefogni, hogy a sorozat adja az egyetlen alapot). Bár, mivel neked nincs PlayStationod, így ez halva született ötlet. :) 

De azért kíváncsi vagyok @Pildi véleményére is, hiszen szülőként ő talán másképpen látja a végkifejlet okait.

Spoiler

Bár nem vagyok szülő, én is golyót röpítettem a doki fejébe, szóval... Nincs itt ok a mérlegelésre. Két sz*r választás van, és a számomra jobbat választottam. Sosem éreztem, hogy Ellie megmenése rossz dolog lenne. Joeltől önző, ez tény, de én is így tettem volna. A Part 2 után is így gondolom, pedig az nagyon sok mindent árnyalt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igazán kétlem, hogy így tettél volna (bár tök mindegy, mert ezután max. 5 perc gameplay van, szóval technikailag így is, úgy is végigjátszottad), ha a játékkal játszottál volna, mert rengeteg dolog teljesen máshogy csapódik le. Eleve, ott 20+ órát töltesz el a karakterekkel folyamatosan, csak velük, nem heti egy lebontásban kevesebb, mint 8 órát, de talán a 7-et sem éri el, ha csak azt számoljuk, ami ténylegesen Ellie-ről és Joelről szól, nem másról. A világ sokkal veszélyesebb, és ide főleg az embereket gondolom.

  Spoiler elrejtése

A játék során csak nagyon kevés jó emberrel találkozol, mindenki más egy állat, akik nem érdemelnek megmentést, köztük azok az említett "ártatlan" terroristák.

Plusz a játékban nincsenek ennyire magabiztosan meggyőződve róla, hogy Ellie tényleg ellenszer lehet. Ami ráadásul nem varázslatos csodaszer, ami csettintésre immunissá teszi az összes túlélő embert, eltűnteti a több millió fertőzöttet a Föld színéréől, felépíti a városokat és visszaállítja a civilizációt. Épp ellenkezőleg, az ellenszer csak egy álom, amit néhány álmodozó terrorista kerget, akik visszavágynak a régi világba ahelyett, hogy a jelenlegit tennék élhetővé (mint Jackson népe).

Csak gondolj bele, a szervezet, ami az első részben egy utcai köcsögtől próbált akkumulátort szerezni egy autóhoz, itt meg bevallották, hogy a felük meghalt, mire eljutottak Bostonból Salt Lake City-be, hogyan terjesztette volna az ellenszert? Hogy juttatták volna el akárcsak a szomszéd államba, nemhogy Európába, Ázsiába vagy akárcsak Dél-Amerikába? És aztán, ha ezt a lehetetlen feladatot áthidalták, hogyan tovább? Még a mi világunkban sem hajlandó mindenki beoltatni magát, ott miért tennék meg? Banditák, akik most szabadon kiélhetik magukat bűntetlenül, miért akarnának visszatérni egy olyan társadalomba, ahol legjobb esetben is börtön várna rájuk? És azok, akik már a világvége után születtek, akiknek ez a normális élet mit kezdjenek egy letűnt civilizáció álmával, amiről semmit vagy csak nagyon keveset tudnak? A FEDRA miért akarná feladni a hatalmat, amit a KZ-kban gyakorolhat? És mi a helyzet a több millió fertőzöttel? Azok megmaradnak, tovább pusztítanak és fertőznek.

Nem az álombeli csodaszer jelentené a megoldást, Ellie áldozata nagyon nagy valószínűséggel teljesen hiábavaló lenne, mert képtelenség lenne mindenhová eljuttatni a szert, az is erősen kétséges, hogy a Tűzbogarak (mármint a játékbeliek, ami nagyobb, szervezettebb és képzettebb volt, mint ez a tucatnyi balf*szjankó, ami a sorozatban szerepelt) rendelkeznek akkora erőforrással, hogy gyorsan legyártsanak megfelelő mennyiségű szert. És nagyon sokan nem vennék be, sőt valószínűleg még azelőtt legyilkolnák a szert hozó futárokat, hogy azok elmagyarázhatnák, miért jöttek. A Part 2-ben szerepel nem egy szervezet, ami elég agresszív ilyen téren, plusz tuti, hogy nem akarnának visszatérni a 20 éve nem létező világba.

Persze Joel mindezt nem gondolja végig, ő csak apaként megöli azokat, akik meg akarják gyilkolni a lányát. Ebbe semmi racionalitás nincs. Ez csak emberi tett. De mint néző vagy játékos már élhetünk azzal a luxussal, hogy végiggondoljuk. És tényleg, a játékbeli Tűzbogarakról nem lehet elhinni, hogy képesek lennének tényleg rendberakni a világot - nem is tudnák, erre sajnos a sorozatból kimaradt Pittsburgh volt az egyik bizonyíték, amiből kiderült, hogy bár a Tűzbogarak lelkesen lázítják fel a FEDRA ellen a népet, ha kiűzik őket, nem kínálnak alternatívát, nincs jövőképük, tervük, semmi. Pittsburgh lakói végül annyira elégedetlenek lettek a Tűzbogarakkal, hogy ellenük is fellázadtak aztán. És ez a játékbeli változat, az igazi változat, nem az a kis gang, ami utcai bűnözőktől próbál akkumulátort szerezni, meg egymást lövik agyon.

 

Plusz, itt a sorozatban a Tűzbogarak nem csak bénábbak, de gyávábbak is. Hiszen a játékban Ellie végig eszméletlen volt, mert egy baleset miatt kis híján meghalt, mielőtt a Tűzbogarak megjelentek. Utána szándékosan leszedálva tartották. Itt magánál volt, beszélhettek volna vele, megkérdezhették volna, hogy mindaz után, amit látott, hajlandó-e az életét adni az állattá vált emberiség talán el sem hozható üdvösségéért. De nem. Marlene maga mondta, nem tudja, hogy meg fog halni. Úgy alatatták el, hogy nem közölték vele, sosem fog felébredni. Mindez után azok az "ártatlan" emberek, akik amúgy az első részben a nyílt utcán robbantgattak, és Tess, az ártatlan kívülálló ebbe kis híján belehalt (ennyire ártatlanok a Tűzbogarak, hitvány terroristák csupán), bizony halált érdemelnek. Ha annyira nemeslelkű jó emberek lennének, közölték volna Ellie-vel, hogy ki fogják nyírni. De ehhez gyáva férgek voltak, mert talán, ha ezt közlik vele, azt mondja, hogy menjenek a p*csába az ellenszerükkel. És ez már a játékban is benne van: Joel és Marlene is olyan nagyon tudja, mit akar Ellie, de egyiknek sincs bátorsága ahhoz, hogy tényleg meg is kérdezzék.

 

Amúgy, nagy poén, hogy Joel az epizódban azonnal főbe lövi a dokit. Én pont ugyanezt tettem először, másodszor, egészen a Part 2-ig, mert azután az egységesség okán már a kanonizált halált használom. Elveszem tőle az ollót és a nyakába állítom.

 

Ez a sorozat egy The Last of Us light, és sajnos túl sok dolgot puhítottak meg ahhoz, hogy ne az jöjjön le a végén, ami a játékban. Eleve nagy baj, hogy itt kívülálló a néző, míg a játékban úgyszólván benne van. Ott végig Joel és Ellie a főszereplő, nagyon sok beszélgetés van köztük, és sokkal jobban kötődik hozzájuk az ember. Mondanám, hogy inkább játssz a játékkal, de sajnos azt neked a sorozat már végleg tönkretette. Esetleg, ha nem akarod megvárni a folytatást, akkor tudnám azt mondani, hogy játszd ki a Part 1-et, aztán a Part 2-t. (A Part 2-be semmiképpen sem szabad úgy belefogni, hogy a sorozat adja az egyetlen alapot). Bár, mivel neked nincs PlayStationod, így ez halva született ötlet. :) 

De azért kíváncsi vagyok @Pildi véleményére is, hiszen szülőként ő talán másképpen látja a végkifejlet okait.

  Spoiler elrejtése

Bár nem vagyok szülő, én is golyót röpítettem a doki fejébe, szóval... Nincs itt ok a mérlegelésre. Két sz*r választás van, és a számomra jobbat választottam. Sosem éreztem, hogy Ellie megmenése rossz dolog lenne. Joeltől önző, ez tény, de én is így tettem volna. A Part 2 után is így gondolom, pedig az nagyon sok mindent árnyalt.

 

Spoiler

Mindent, amit itt leírtál, Joelék tudták, mielőtt elindultak. Felesleges volt az egész, ha amúgy nem hittek benne, meg a magasztos "ez a lány fontosabb mint bárki" maszlag is bullshit akkor. Nekem ez sehogy se áll így össze. Kár érte, pedig olyan izgalmasan indult. Jó lett volna látni menthető még a világból egy vakcinával.

 

A sorozatból az jön le, hogy ezek az emberek meg akarják menteni a világot és ehhez Ellie ad nekik reményt. Ez adja az egész fő motivációt, a lehetséges kiutat, a feloldozást a sok tett alól, amit út közben elkövetnek vagy amin keresztül mennek. Ugye ezért akarja Ellie is végigcsinálni. 

 

Ezek után Joel kinyírja az összeset, aki azon ügyködne, hogy megmentse a világot. Ok. Joel részéről érthető (bár megvetendő) a tett. De hogy én játékosként ILYEN SZTORI után nem asszisztálnék ehhez, az hót ziher. A játék máshogy építi fel, ezt értem. De nekem itt olyan szinten csorbulnak az indítékok, motivációk, karakter relációk, hogy nem működik az egész.

Nézőként legalább is az egész így nem áll össze, nem működik, nem jó.

 

Trónok harca lezárás 2.0. Azt se voltam képes soha többé újranézni, olyan szinten elcseszték a végét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The last of us 

Spoiler

Én is Ellie-t mentettem volna. Ahogy Marlene mondta Joelnek, hogy mi lesz Ellie-vel, rögtön az jutott eszembe, hogy vajon biztosan jó lesz-e a vakcina, működni fog-e, és egyébként is egy romhalmaz a világ...  a többit lásd Dzséjt írásában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát Joel sosem hitt ebben. Se akkor, amikor elindultak, se akkor, amikor odaértek, se akkor, amikor... ;) Legalábbis a játékban.

Spoiler

Ellie nem tudta. Fogalma sem volt a világról, ez a sorozatból is egyértelműen lejön. Ahogy az is, hogy ő álmodozó. Joelnek meg kezdetben csak egy munka volt ez, se több, se kevesebb. Aztán, amikor megszerette a lányt, ő lett élete alfája és omegája. Számára "ez a lány fontosabb, mint bárki". Ezért is hiányzott az a rész, amikor Ellie megszökött, mert az már előrevetítette ezen eseményeket. Ott bebizonyosodott, hogy Joel bármin és bárkin keresztülgázol, csak azért, hogy az a lány éljen. És hiányzott az a rész is, amiben közli Tommy-val, hogy őt nem érdekli az emberiség megváltása, az Tommy szent háborúja. Meg mondjuk több olyan esemény, ami mutatja, hogy Joel tojik az emberekre, az emberiségre, őt csak Ellie érdekli. És szerintem az, hogy véded a szerettedet bármi áron (igen, akár az egész emberiség árán), nem megvetendő. Nagyon is megértem, és biztos, hogy ugyanígy cselekednék Joel helyében. Aki sosem volt egy nemeslelkű hős, mert a sorozatban is megemlítették, hogy útonálló is volt és ártatlanokat gyilkolt azért, hogy Tommy-t életben tartsa (a játékban ez még kiélezettebb, hiszen ott Joel eme szándéka során olyan tetteket hajtott végre, ami miatt Tommy évekkel korábban elhagyta úgy búcsúzva: "soha többé nem akarlak látni", később meg úgy fogalmazott, hogy "rémálmokat köszönhetek neked", szóval nem éppen egy Luke Skywalker vagy Rey :)).

Pláne egy olyan világban, ahol van alternatíva, csak a Tűzbogarak túl szerencsétlenek ahhoz, hogy ezt az alternatívát válasszák (kivétel persze az olyanok, mint Tommy és még náhányan, mert azért többen akadtak, akik rájöttek a rideg valóságra: a Tűzbogarak csak álmokat kergetnek - ezek viszont csak a folytatásban kerülnek elő; Tommy távozásának indítékai meg itt nem lettek kibontva). És ez mutatja meg, hogy van, ami még menthető a világból. Nem mágikus csodavakcinával, hanem összetartással, munkával, kitartással, azzal, hogy nem a könnyebb utat választod. És ezt itt sokkal előbb megmutatták, mint a játékban. Ezért is ajánlja fel Joel a célegyenes előtt annak lehetőségét, hogy forduljanak vissza, és éljnek Jacksonban. Ő már meglátta az alternatívát. Ellie még nem, de nem csoda, ő még naív, álmodozó, plusz szó sem volt még akkor arról, hogy az életébe kerülhet mindez.

A Tűzbogarak, ahogy sok mindenki más, a könnyebb utat választották, az erőszakot. Inkább robbantgatnak, pusztítanak, lázítst szítanak és egy 20 éve nem is létező világba kapaszkodnak, egy olyan világba, amiben egyes tagok már nem is éltek, mert a pusztulása után születtek.

 

Az meg, hogy valaki meg akar tenni valamit, nem jelenti azt, hogy meg is tudja tenni. A Tűzbogarak nem tudják, ez egyértelmű, bár sajnos a sorozatból mind az egyetemen, mind itt kimaradtak azok a dolgok, amik jelzik, hogy a Tűzbogaraknak ezen a téren komoly hiányosságaik vannak. Álmokat kergetnek jövőkép nélkül, és csak pusztulást tudtak eredményezni húsz éven át. Az indítékuk persze érthető, 20 éve élnek a világvégén és mivel nem választottak más utat, számukra ez a remény maradt az egyetlen, még akkor is, ha esélyük sincs már elérni. Ha megölték volna Ellie-t és sikerült volna vakcinát létrehozni, durva ébresztő lett volna, hogy nem tudnak vele mit kezdeni és nem áll helyre a világ csak emiatt. Ami amúgy reális. Reálisabb, mint az, hogy egy ember visszafordítja a világvégét. Ez nem tündérmese, hanem a világ rideg ábrázolása. Persze a racionalitást már milliószor felülbírálták az érzelmek. Az érzelmek, amik miatt Joel mindenkit megöl, aki Ellie-t próbálja kinyírni, az érzelmek, amik miatt a kannibálok heteken át keresték Ellie-éket, miután azok végeztek az embereikkel. Az érzelmek, amik miatt Harry öngyilkos lett. Az érzelmek, amik miatt a Tűzbogarak vezetői még reménykedett a csodában. Ezek az érzelmek sok mindent ignorálnak, ahogy a valóságban is ignorálják. És ezek az érzelmek a folytatásban még sok-sok galibát követelnek, és még több emberéletet, amik akkor is elvesztek volna, ha Ellie itt és most meghal.

 

Megjegyzem, nem halt meg az összes Tűzbogár. Bár sajnos ez az epizódból nem jött át, de a játékban Joelt még üldözték, miután megtalálta Ellie-t. És mivel a Part 2-ben fontos szerep jut a megmaradt Tűzbogaraknak, így kétlem, hogy a szériában mindet kiirtotta volna Joel. Ha csak nem írják át drasztikusan a sztorit.

 

Nézőként lehet, hogy nem áll össze (mivel nekem a játék van a fejemben a folytatással együtt, én ezt nem fogom tudni átélni), de játékosként hótziher, hogy összeállt, nem véletlen lett ez a játék akkora nagy siker és máig hivatkozási pont a befejezése is. Szerintem neked is összeállt volna, ha azt és úgy ismered meg, ahogy ezt az egészet eredetileg kitalálták, nem a lebutított, megritkított, újragondolt változatát. De ezt meg te nem fogod tudni átérezni, mert még ha neki is állnál, akkor sem élhetnéd már át úgy a dolgot. Végig ott lenne a fejedben a sorozat, ami megmérgezi az egészet. Lényegében a két véglet vagyunk. Én nekem a sorozatot feljavítja a játék, neked a játékot lerontaná a sorozat. Ilyen téren sz*r, hogy ezt így csinálták meg.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Plusz érezhetően a készítők kezdenek úgy hajlani, ahogy a rajongók fütyülnek, mert már most belengették, hogy a spórák visszatérnek és több fertőzött lesz. Az előbbi egyértelmű megfutamodás, viszont nem tudom, hogyan akarják megmagyarázni.

 

Egy mutációt bele tudnak magyarázni ha akarnak, hogy mostmán spórázik is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Egy mutációt bele tudnak magyarázni ha akarnak, hogy mostmán spórázik is

És az ezt megelőző húsz évben hogyan szaporodott, szexuális úton? :lol: Persze, megmagyarázni bármit meg lehet, de, ha nem lettek volna már az elején hülyék, akkor most a rajongói nyomás hatására nem kell majd a korábbi kínos magyarázatukat egy ugyanolyan vagy még kínosabb magyarázattal elsimítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.