Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyébként nekem a "hosszú és eredményes életet"-ről eszembe se jutott volna az ST-re asszociálni. Szerintem ezt is inkább az ST fanok értik...

SW poén se esik le mindenkinek elsőre, mert ha valaki sose látta a filmet, és alig hallott róla (teszem azt, annyit, amennyit a Trekről hall), akkor nem fog beugrani neki ilyesmi. Pl.: az egyik osztálytársam azt hitte, hogy Darth Vader neve Dark Vader. Neki aztán semilyen SW poén nem fog leesni.

 

Meg milyen vékony réteg? Olyan vékony az a réteg, hogy saját nevük van a szótárban (Trekkies, vagy miszösz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, és mennyire tiszta a mozibevétel? Úgy értem, ha a mozibevételt rajongói bázis szempontjából vizsgáljuk, akkor az azt jelenti, hogy csak rajongók mentek el rá.

Dehogyis! Óriási hiba lenne, ha a nézőket mind rajongóknak titulálnánk. Az a film, amit csak a rajongói néznek meg, azok a tipikus réteg-filmek. A lényeg ott van, hogy mekkora ember-tömeget mozgat meg. És az SW attól kulturális jelenség, hogy ahogy irod "Olyanok is, akik utálják az SW-t, mégis beültek, csak hogy legyen miről gügyögniük". Hát épp ezért. Nekem több haverom is mondta, hogy azért nézik csak meg, mert "ezt látni kell", de egyébként nem érdekli őket. Ez a biztos jele annak, hogy óriási kultusza van. Az ST ehhez képest nagyon langyi. Az utolsót bemutatták és alig mentek el rá... egyszerüen mert nem akkora kultúrális jelenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogyis! Óriási hiba lenne, ha a nézőket mind rajongóknak titulálnánk. Az a film, amit csak a rajongói néznek meg, azok a tipikus réteg-filmek. A lényeg ott van, hogy mekkora ember-tömeget mozgat meg. És az SW attól kulturális jelenség, hogy ahogy irod "Olyanok is, akik utálják az SW-t, mégis beültek, csak hogy legyen miről gügyögniük". Hát épp ezért. Nekem több haverom is mondta, hogy azért nézik csak meg, mert "ezt látni kell", de egyébként nem érdekli őket. Ez a biztos jele annak, hogy óriási kultusza van. Az ST ehhez képest nagyon langyi. Az utolsót bemutatták és alig mentek el rá... egyszerüen mert nem akkora kultúrális jelenség.

Ezt elfogadom. Itt meg is köthetjük a komprumisszumot, ha megegyezünk abban, hogy a Trek a tévére született és nem a mozivászonra. Mert a tévé képernyő előtt viszont a Trek kenterbe veri a Star Warst. Míg a moziban valóban a Wars a nyerő. Viszont a tévés megmozgatásról semmilyen adatom nincsen, dehát majdnem negyven évig kitartott, akkor az jelent valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt elfogadom. Itt meg is köthetjük a komprumisszumot, ha megegyezünk abban, hogy a Trek a tévére született és nem a mozivászonra. Mert a tévé képernyő előtt viszont a Trek kenterbe veri a Star Warst. Míg a moziban valóban a Wars a nyerő. Viszont a tévés megmozgatásról semmilyen adatom nincsen, dehát majdnem negyven évig kitartott, akkor az jelent valamit.

Természetesen eszembe se jutna kétségbe vonni, hogy a Star Treknek is van kultusza, mert persze, hogy van. Ami évtizedeken átivelően fentud maradni az ilyen szempontból egyébként is elismerésre méltó.

 

Szerintem tényleg megegyezhetünk abban, hogy az ST veri a TV-ben az SW-t... bár nincsenek adataim az Ewok és a Droids TV sorozatok nézettségéről, de gondolom nem véletlenül nem vetitik őket napjainkban :P... viszont hamarosan jönnek az SW TV sorozatok és szerintem könnyen itt is előnyre tehet szert az SW, de ez még a jövő zenéje :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Treket sem annyira nehéz legyőzni, mert arányaiban nem szerepel többet moziban, mint a Wars tévében.

 

Az országokra bontást meg ne kezdjük el, hacsak nem tudsz nekem ide perfő adatokat letenni mindkét szférából. Wars esetében meg se tudnám mondani, mekkora a bázisa németéknél, mert sose hallottam róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wars esetében meg se tudnám mondani, mekkora a bázisa németéknél, mert sose hallottam róla.

Hogy pontosan mekkora nagyságrend azt nemtom, de a $47,301,389-os ep.3 bevétel elég szépnek mondható.

Összehasonlitásképp: az ST Nemesis Amerikán kivüli bemutatókból tudott 24 milliót összehozni... és ki tudja mekkora ebből a német bevétel.

 

"A Treket sem annyira nehéz legyőzni, mert arányaiban nem szerepel többet moziban, mint a Wars tévében."

 

Mármint hogy? Tiz mozifilmmel a háta mögött az ST-nek jóval több lehetősége volt, mint az SW-nek hat filmmel és gyakorlatilag nulla sorozattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiz mozifilmmel a háta mögött az ST-nek jóval több lehetősége volt, mint az SW-nek hat filmmel és gyakorlatilag nulla sorozattal.

Így van. Néhány dupla ST epizód többet ér, mint egy mozifilm. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Treket sem annyira nehéz legyőzni, mert arányaiban nem szerepel többet moziban, mint a Wars tévében."

 

Mármint hogy? Tiz mozifilmmel a háta mögött az ST-nek jóval több lehetősége volt, mint az SW-nek hat filmmel és gyakorlatilag nulla sorozattal.

Úgy értettem, hogy a tévé-mozi arány, vagyos a tévében többet van Trek, mint moziban, míg az SW-nél fordított a helyzet. Mivel oda termedt.

És mi a helyzet a többi Trek filmmel, azokról is van adat?

 

De különben is, sorozatot filmmel összehasonlítani esztelenség, ezt már nemrégiben ecseteltem is.

 

Aztán meg, mit számít, hogy melyiknek nagyobb a kultusza? Mire jó ez? Jobb lesz attól valamelyik is? Nől az értéke, más lesz a jelentése, vagy mi a szösz? Fel nem foghatom. Ez baromság. Én mindkettőt szeretem, mindkettőnek rajongója vagyok, de még egyszer se gondolkodtam el azon, melyiknek nagyobb a kultusza. Ezzel csak a két felet állítjuk egymással szembe. Ökörség ezen agyalni, mindkettő jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Néhány dupla epizódos ST epizód többet ér, mint egy mozifilm. :P

Ezzel egyet értek, az első, az ötödik és a hetedik filmnél még a sima részek is többet érnek (különösen az ötödik résznél).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán meg, mit számít, hogy melyiknek nagyobb a kultusza? Mire jó ez? Jobb lesz attól valamelyik is? Nől az értéke, más lesz a jelentése, vagy mi a szösz? Fel nem foghatom. Ez baromság. Én mindkettőt szeretem, mindkettőnek rajongója vagyok, de még egyszer se gondolkodtam el azon, melyiknek nagyobb a kultusza. Ezzel csak a két felet állítjuk egymással szembe. Ökörség ezen agyalni, mindkettő jó.

Engem aztán abszolut hidegen hagy. Csakhát valaki emlitette azt az érdekes megjegyzést, hogy az ST-nek nagyobb a kultusza, mint az SW-nek, amire aztán mindenki megmondta a magáét, és ebből lett a vita. Egyébként senki nem hozta fel csak úgy, hogy az SW mennyivel tutibb :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, ez a mai BSG nem volt semmi rész. Egyrészt mert nagyon tetszett, másrészt, mert nagyon nem tetszett benne egy motívum.

 

Itt ez a tizenkét kolónia, elméletileg a Föld csak a legendákban van benne, erre mivel harcolnak? Földi fegyverekkel. A katonák kezében ott figyegett a kedvenc géppisztoly típusom, a P-90-es. A Stargate SG-1 és Stargate Atlantis alapfegyvere, de ott jó, hisz ebben a korban játszódik. És sajnos ez mostanra általános sci-fi hiba lett. Sz*rnak új puskákat kitalálni, egyszerűen fogják a mai "futurisztikusnak" tűnű fegyvereket, és beleteszik (BSG, Firefly, hogy a két új sci-fi sorozatot mondjam). A filmekkel is ugyan ez a helyzet, a Equilibrium, Doom (ebben legalább vették a fáradtságot a csőrész átalakítására), mindkettőben nyüzsögtek ezek a fegyverek. És két típusra szorítkoznak igazán, hogy a változatosság ne gyönyörködtessen, a P-90-esre és a G-36-osra (jó, a mai BSG-ben a raboknál volt más fegyver, de az is jelenkori). Nem mondom, modern korunk két legdizájnosabb és legjobb fegyverei, de rohadtmód idegesít, hogy se sorozatban, se filmben nem képesek új fegyvert alkotni. Olyan nehéz? Vagy ennyire nincs fantáziájuk? Vagy ennyire nincs pénzük (persze a csilli-villi grafikára van)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai rész valóban nagyon jó volt! Kíváncsi leszek ez a "terrorista" csávó milyen szerepet játszik majd a későbiekben.

Sajnos én már lelőttem magamnak ez (és minden egyéb nagyobb) poént is, szóval én tudom. Annyit mondhatok, hogy nem mondok semmit :)

Amúgy a rész végi Starbuck és Tigh ezredes közti beszélgetés lepett meg a legjobban. Az, hogy Starbuck ment oda hozzá. Ezek még a végén haverok lesznek ;)

Attól viszont már előre félek, hogy minek kell Number 6-nek az a nukleáris töltet, és hogy az az agyalágyúlt Baltar mire fogja felhasználni. Mert hogy nem lesz belőle cylon detektor, az fix.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, akivel most meg a tetőn bratyizott... felettébb érdekes. Vajon melyik oldalon áll? Mert Boomert meg nem buktatja le. Lehet nem tudja, hogy ott van? Bár azt kétlem, hiszen a másik Boomert meg szemmel tartja. Jól össze van ez kuszálva ;)

 

Ma még a Stargate SG-1 is frenetikusan jó volt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 14. részig semmi se fog történi LOST-ék háza(szigete) táján...De utána váá...

 

Sajnos a következő LOST rész csak 3 hét múlva fog megjelenni külföldön ;)

De NAGYON jó rész lesz sztem, mert a címe:The Whole True, avagy a Teljes Igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.