Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ody, a segítségedet kérném!

 

SPOILER

 

http://img122.imageshack.us/my.php?image=l...oquinn027dx.jpg

 

 

Nézd meg ezt a képet! Lock és Ethan egymásnak feszülnek a késeikkel. De ilyen a filmben nem volt! Az első évadban legalábbis nem. Ethan csak Jackkel került a latyakba, vele kétszer is, aztán meg megölték. Ez most hiba, vagy van itt valami, amiről nem tudok? :o:):)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ethan :) Aki elrabolta Claire-t és Charlie-t... de megölték. Ezért nem értem mit keres Locke-kal egy képen, amikor nem is harcolt vele...

 

 

Donát.

Pffff....na ennyit arról mennyire vagyok benne a LOST-ba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy kivágott jelenet!

A második évadban nincs Ethan, ő már elpatkolt :)

 

Donát:

Az előző LOST rész ami ment az a teljes duplarész első darabja, a következővel már végelesz az első évadnak.

 

Elvileg ma mutatják be a LOST s2e14. epizódját, holnapra már remélhetőleg meglesz(felirat hiányában 1-2 napig).Nagyon várom már :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SPOILER:

Befejeztem a lost első évadot... teljesen fel vagyok zaklatva. Komolyan mondom... nem elég, hogy a szigeten ott vannak az abnormális többiek, most már a tengeren is kezdődik. Mi a fenének kellett a csáveszeknek Walt?! Csak arra tudok gondolni, hogy rabszolgakereskedők. És Sawyer?! Ugye nem halt meg?! Ha nem, akkor hogy fog kiúszni a partra... ? És Jin? És Michael? Mi lesz velük...

 

A fülke pedig... hát az kész. Holnap feltétlen megnézem, mi a titka. Éljen a második évad! ;)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SPOILER(S1)

 

Waltot az othersek vitték el(Nézzétek meg, ugyan olyan ruhát viselnek mint Ethan).Régebben Claire fiára Aaronra pályáztak, valószínüleg azért külték oda Ethant, hogy ha majd megszületik a fiú akkor elviszi, de amikor Hurley előjött az utaslistával rájött hogy le fog bukni.Ezért inkább elvitte Claire-t, hogy majd akkor megvárják a szülést vagy valami.A csaj vagy elszökött, vagy ők engedték el.

Na szóval Rousseau is mondta hogy a hangok azt mondták neki hogy jönnek a fiúért.De valószínűleg nem Aaronra gondoltak hanem Waltra.Hisz megfelelhet ő is a célnek a szuperképességeivel.

 

(S2)

Megnéztem a 15. részt is a második évadból.Elég felemásra sikeredett...De a következő részből kiderül hogy mi történik akkor ha lejár az idő! ;)

Sayid a változatosság kedvéjért megkínzott valakit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Battlestar Galactica: csak én hallottam egy felettébb ismerős mondatot a mai részben?

Majd megmondom holnap, vagy hétfőn, mert ma nem láttam.

 

Szerk. hétfőn: I have a bad feeling about this :lol: És ezek még pofásan is fordították: Nagyon rossz érzésem van ezzel kapcsolatban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap a végére értem a Firefly sorozatnak. És kicsit változott a rangsorom az SF sorozatokat illetően. A Stargate SG-1-től átvette a vezetést a Firefly. Mert ez hosszú idő óta a legjobb SF sorozat véleményem szerint, mellyel mostohábban el se lehetett volna bánni.

Mi a jó benne? Pont az, ami anno az SW-ben igazán megfogott engem. Itt egy vicces űrcsavargó, aki nem teljesen becsületes úton keresi a betevőjét, van egy romos, de gyönyörű hajója, amit imád és ami ezerszer megmentette már az életét, és mint valami westernhős, úgy tengeti kalandokkal teli mindennapjait. Mintha Han Solo kapott volna egy sorozatot. Voltaképpen ez a Firefly lényege és ezt zseniálisan tálalják a nézők elé (szerintem ezért is titulálták tévesen SW utódnak, csak az SW egy rész egy részletének erejéig jeleskedett ebben a műfajban). A látvány lepukkant, a Peremvidéki bolygók fejletségben a közelébe sem érnek Tatooine-nak, ahol legalább voltak lézerfegyverek, meg párologtatók. Itt nincsenek, a peremvidéken nincs pénz energiaforrsára, az emberek a 2500. évben is kénytelenek a XX. és XXI. századi alapok alapján fegyvert készíteni, mert az jóval olcsóbb, ilyesformán ezen világokon a lézerstukker már státuszszimbólum. A sorozat borzalmasan alacson költségvetése (ami miatt végül is mellőzve lettek a modern csúzlik, és mai fegyvereket alakítottak át több-kevesebb sikerrel a forgatásra) ebben az esetben még jót is tett.

De ami az igazán lényeges és megkapó ebben a sorozatban az a szereplők. Ezek az emberek nem egy jobb világért járják az űrt magasztos elveket hírdetve (Star Trek), nem egy háború miatt menekülnek (Battlestar Galactica), nem új technikák és a felfedezés hajtja őket (Stargate), hanem egyvalami: a következő napi betevő megszerzése. Ezek valóban átlagemberek, átlagos gondokkal, átlagos cselekedetekkel. A sorozatban sehol egy közhely, minden megoldás vagy vicces, vagy komoly, de mindenképpen váratlan. Pl: a zsoldos itt valóban elárulja a legénységet, de ahelyett, hogy tette rejtve maradna, hogy a következő részeke gyikében jelentsen gondot, már abban a részben a kapitány tudtára jut, aki rendesen meg is bünteti őt (majdnem megöli). Szóval szórakoztató, és bár nem éppen szájbarágósan, de sokszor azért van benne elgondolkodni való is, de ezek nem globális, egész emberiségre kiterjedően jönnek, hanem egyetlen emberre, pl: mit tennék mi ilyen és ilyen helyzetben. A legénység ennek megfelelően változatos, és sokkal több kiderül (vagy éppen annyi se derül ki) róluk, mint a Serenityben. Két katona, egy egyszeri pilóta, egy zsoldos, egy csitri gépészlány, egy elmebeteg, egy észkombány doktor, egy pap, akiről sok furcsa dolog derül ki és egy prosti. Válogatot banda.

No, még a látványról. Hát igen, a pénz hiánya az rajta van, és bár ez jót tett szerintem a Peremvidéki bolygók szegénységének ábrázolásában, azért a Magvilági bolygók néhány díszlete szegényes, pl a mentősikló egy átalakított MI-24-es, hogy a Starship Troopersből kölcsönvett Szövetségi egyenruhákról ne is beszéljek (igen, ennyire nem volt pénzük, ha nem ezt áldozzák be, az már komolyan a látvány rovására ment volna). És bár nem Enterprise minőség, azért szerintem jobb példáúl a Voyagernél. Ami azért nagy szó, ilyen alacsony költségvetés mellett.

Szóval szerintem nagyon jó sorozat a Firefly, érdemes belepillantani. Nekem nagyon-nagyon-nagyon tetszett. Humoros, mégis komoly, fordulatos, meglepő, látványos, hangulatos, eredetiek a szereplők. Csak azt sajnálom, hogy összesen 14 részes, plusz a Serenity film... egyik felem reménykedik a folytatásban (legyen az sorozat vagy film), másik részem viszont örül, ha így marad, mert így ezt már nem ronthatják el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem abszolút nem jött be, nem is érdekel.

 

Ellenben sokkal jobban érdeklődök a Battlestar Galactica után. Elküldöd majd az első részt Dzséjt? Szombaton felvettem a másodikat, de még nem néztem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben sokkal jobban érdeklődök a Battlestar Galactica után. Elküldöd majd az első részt Dzséjt? Szombaton felvettem a másodikat, de még nem néztem meg.

Persze, persze, holnap megírom aztán gurulhat.

 

Amúgy a BSG is nagyon tetszik eddig, csak az még nem forrt ki annyire, hiszen csak a mini és az első rész lett letudva eddig a sorozatból. De kíváncsian várom minden részét.

 

Szerk: annyit még a Firefly-hoz, hogy szerintem másabb a Serenitynél (a film hátrányára). Ott már van magasztos cél, kevésbé foglalkoznak a szereplőkkel (az összessel, inkább Malon és Riveren van a hangsúly) és sokkal sötétebb is a hangulat, ráadásul a látványra jobban rágyúrtak. A sorozat után megnézve a Serenity már nem tetszett annyira.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm Dzséjt bátyó! Nagyon várom. ;)

 

Volt egy sci-fi sorozat régebben. Asszem a TV3 adta még anno. Idegen támadták meg az embreket, és egy kis kommandóról szólt, akik egy hadi hajón szolgáltak. Volt közöttük egy klón is. :D Számomra az a csúcs sci-fi sorozat! Iszonyat jó feelingje volt!! Emlékszik valaki erre a filmre? Asszem 2086-ban játszódott...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm Dzséjt bátyó! Nagyon várom. ;)

 

Volt egy sci-fi sorozat régebben. Asszem a TV3 adta még anno. Idegen támadták meg az embreket, és egy kis kommandóról szólt, akik egy hadi hajón szolgáltak. Volt közöttük egy klón is. :D Számomra az a csúcs sci-fi sorozat! Iszonyat jó feelingje volt!! Emlékszik valaki erre a filmre? Asszem 2086-ban játszódott...

Űrháború 2063? Vadászpilótákról szólt nem, vagyis többnyire vadászpilóták voltak, mert volt egy-két szárazföldi bevetésük is, így is szólt a bevezető: "Bevethetőek földön, vízen, levegőben és a világűrben."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: én is néztem, bár egy-két részét unalmasnak találtam, de ennek ellenére valóban jó sorozat volt. Amúgy két tank (így hívták a klónokat) volt, mert a parancsnokuk is az volt, én őket bírtam a legjobban. Neaton Westtől, a főhőstől viszont ki tudtam bukni ;) Csak kár, hogy olyan felemásan lett vége. Az ellent hogyan hívták? Tetük azt hiszem, volt egy rész, abban volt a Tetü von Richtofen :D

 

Bomarr: ha megnézed, szerintem mindenképpen a Firefly-jal kezd, mert a sorozat erős "poénokat" lő le a sorozat elől. Tapasztalatból mondom, sajna én a Serenityt láttam előbb :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: ha megnézed, szerintem mindenképpen a Firefly-jal kezd, mert a sorozat erős "poénokat" lő le a sorozat elől. Tapasztalatból mondom, sajna én a Serenityt láttam előbb ;)

Jaja, mindenképpen igy lesz. Remélem még a héten meg tudom nézni őket. Mindenesetre nagyon meghoztad a kedvem hozzá :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: én is néztem, bár egy-két részét unalmasnak találtam, de ennek ellenére valóban jó sorozat volt.

Én nagyon vártam a folytatást, de sajnos nem volt több rész. ;) Pedig folytathatóan lett vége. :D Nem tudod mi volt az eredeti címe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.