Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ody a második harmadik rész magasságában leírta az Invasion-t. Akkor én is hasonlóképpen gondolkodtam, de anyámnak tetszett, így jobb hiján néztem.

Az is a folytatás mellett szólt, hogy a Lost-ot is kb ebben a szakaszában hagytam a második szezont, pedig imádom.

 

Szóval kitartottam és érdemes volt.

Tegnapi rész fergeteges volt, már a múlt heti is azt sugallta, hogy kezd kibújni a szög a zsákból.

Nem tudom ki követi itt még. De már körvonalazódik, kik a megszállók. Láttunk egy ilyen rájaszerüséget, hogy harapta meg áldozatát. Szóval nem tudom hányadik rész, de most indul be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody a második harmadik rész magasságában leírta az Invasion-t. Akkor én is hasonlóképpen gondolkodtam, de anyámnak tetszett, így jobb hiján néztem.

Az is a folytatás mellett szólt, hogy a Lost-ot is kb ebben a szakaszában hagytam a második szezont, pedig imádom.

 

Szóval kitartottam és érdemes volt.

Tegnapi rész fergeteges volt, már a múlt heti is azt sugallta, hogy kezd kibújni a szög a zsákból.

Nem tudom ki követi itt még. De már körvonalazódik, kik a megszállók. Láttunk egy ilyen rájaszerüséget, hogy harapta meg áldozatát. Szóval nem tudom hányadik rész, de most indul be.

És én pont a tegnapi részt nem láttam.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig az első 17 részét láttam az Invasionnak.... de szerintem abban a 17 részben sokkal több dolog történt mint a lost 1 szériájának 1-17. részeiben.

 

Bár akkor is azt mondom: LOST LOST LOST

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már én sem nézem az Invasiont. Gyakorlatilag arra mennek, hogy addig húzzák a story-t amíg lehet, és ez kissé unalmas már. Egy részben 10-15 perc érdekesség van, a többi töltelék.

Igaz, de a teganpi rész végig izgi volt érdekes és jó. Rengeteg kérdést válaszoltak meg, és persze néhány új kérdés is felvetődött.

De kb annyi új infó volt ebben a részben, mint az eddigiekben összesen. Nagyon feltűnő volt, hogy annyire felpörögtek az események, és az előzetesből úgy tűnik nem lassul a tempó.

 

Mindenesetre ajánlom Ody- hogy legalább öt percre nézz bele jövő héten. Az tuti, hogy hamar belerázódnál, mert a tegnapi részen kívül ami elhagyagolható ami történt. Szerintem most fog beindulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai Galactikában mi volt?

Sokminden. Nehéz lenne pár szóban összefoglalni. :) Kb. Baltar az Isten (segített egy cylon bázist elpusztítani, merő véletlenből), aztán az is lehet, hog Halo cylon barátnője meg terhes....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt hogyan?

Kellet valamilyen ásványi anyag az ugrásokhoz, mert már fogyóban volt a flottának. Találtak is egy ilyen ércet az egyik aszteroidán, de ott meg Cylon bázis volt. Készítettek egy akció-tervet, hogy fogják lerohanni a bázist. Baltarnak kellett megmondania egy térkép alapján, hol vannak a finomítók, mert azokat elpusztítva a telep is megsemmisül. Baltar a szöszit hívta segítségül, de az hablagyolt megint valamit az Istenről, de többet nem segített. Erre Baltar heveny izzadás közepette blöffölt...de bejött a végén, mert valóban az volt a finomító. Abban maradtak a szöszivel, hogy Isten keze volt a dologban...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajaj, majdnem elolvastam ezt a BSG spoilert, aztán hogyan jártam volna :D

No, most először megtnézem a Stargate Atlantist, aztán meg a tegnapi BSG-t, aztán olvasok.

 

Szek.: na megnéztem. Végre újra volt egy nagyon jó űrcsata. Starbuck terve baromi jó volt. A csalihajók voltak a támadó hajók, és a támadó hajó a cali hajó. A cylonok jól bevették. Mondjuk azt sajnáltam, hogy Starbuck nem repült, de Apollo úgy tűnik, fel fog érni hozzá, nem szarozik, rohamozik :) Adama parancsnok meg továbbra is a legjobb fej a sorozatban. És miket hallok, az elnökasszony Baltarral együtt próféciákban szerepel? Baltar meg egy kis szerencse után meg már isten kezének tartja magát... örömtáncot fogok járni, mikor végre bekrepál.

Ami viszont meglepett, az a capricai Boomer esetleges terhessége. Miféle robotok ezek, ha teherbe esnek az emberektől? Robotok egyáltalán? Halo meg szvsz kezdi már pedzegetni a körülötte folyó eseményeket.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Ez tök jó! Valaki írta lentebb, hogy szívesen látná a Power kapitány és a jövő katonái című Sci-fit. Na én ezt úgy 7 éve láttam utoljára, 10 évesen, és nagyon tetszett, bár be kell valljam, baromira féltem tőle. Akkor az ATV-n, meg a SzívTV-n ment, ma már sehol. De jó lenne, leadná ez az új csatorna. Mi most úgy is áttállunk digiTV-re, és azon lenne ez a Sci-fi adó.

 

És ha már Sci-fi! Bomarr, hogy tetszett a lost vége? :peace:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már Sci-fi! Bomarr, hogy tetszett a lost vége? :D

Állat jó volt! :D

Viszont rendesen huzzák az ember idegeit: végre kinyitják a lejáró fedelét... megy le a kamera és ott a vége! Alig birtam kivárni, hogy jöjjenek a második évad részei. Most a 10. résznél tartok.

Összességében a második évad eleje szerintem jobb az elözőnél... pörgős, sok új és érdekes dolgot dobtak be, de most megint egy kicsit leülni látszik az egész, bár Mr. Eko karaktere és előtörténete nagyon ott van! :peace:

 

Harmadik évadot viszont már szerintem ne erőltessék... tessék szépen mindent lezárni még most :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki írta lentebb, hogy szívesen látná a Power kapitány és a jövő katonái című Sci-fit. Na én ezt úgy 7 éve láttam utoljára, 10 évesen, és nagyon tetszett, bár be kell valljam, baromira féltem tőle. Akkor az ATV-n, meg a SzívTV-n ment, ma már sehol. De jó lenne, leadná ez az új csatorna.

Az a valaki én voltam :oops: Arrafelé T. J. Willként irogatok. Én is szívesen látnám újra a Power kapitányt, bár megvan a teljes sorozat aviban, csak sajnos se magyar hang, se magyar felirat (az első néhány rész leszámítva, azok feliratosak), és akkor legalább a magyar szinkront is be lehetne hozzá szerezni. Nagyon szeretem, kis általános elsős koromban Power kapitánynak öltöztem be farsangon és megnyertem a jelmez versenyt. "Power on!" azaz "Páncélt fel!" na meg "Di-gi-ta-li-zá-lást meg-kez-dem."

 

Sajnos nekünk kábeles UPC-nk van, és ebben a szutyokban minden van a hírőzönös tévétől, a romántyúk tévén át az egész nap főzzünk tévéig, de AXN az nincsen :peace:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel az a szép, hogy nálunk olyan az AXN, mint az ötöslottó főnyereménye: mindenki hallott róla, de még senki sem látta.

A mi kábelszolgáltatónk (drága jó kollégám ráadásnak :peace: ) 30 csatornát rak be a kínálatba (nála ennyi fér), de az AXN köztük van :oops: Ezek szerinte ez fehér holló esete. Nálunk is sokan sok hülyeséget szeretnének nézni, de a szolgáltató azt mondja, hogy két emberért nem fog váltani, mert ahhoz, hogy legyen egy másik csatorna, egyet ki kellene dobnia. Az AXN-t pedig azért nézik sokan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon úgy tűnik sikerül szert tennem a Babylon 5 című sci-fi sorozat teljes 5 évadjára... valamint az 5 + 1 másfél órás Babylon 5 filmre.

 

Régen szerettem ezt a sorozatot... de sajnos sohasem tudtam normálisan nyomon követni az epizódokat... így ezt bepótolhatom. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok a gonosz robotok, meg a jók! Pilóta, Tank, Power kapitány, a többire most nem emlékszem :D Nagyon feelinges volt. Főleg a bevezetője, ahogy ott röpködtek a táblák között, vagy mik között. Nekem nagyon bejött :peace:

 

 

Donát.

A gonosz robotok a fémlények (hogy engem mennyire idegesített a villogásuk, de sokáig azt hittem, ott kell őket eltalálni a kinyúvasztásukhoz, ráadásul csak úgy, mint a rohamosztagosokról, róluk sem tudtam eldönteni hogy emberek vagy robotok), valamint Szoron és Behemót (Bastar) is, na meg Maki, az a kis vacak. Őket vezérli az Agyközpont és Lord Dread, aki korábban Lyman Tagart volt, csak súlyosan megsérült egy robbanásban és félig géppé kellett alakítani (nem is hajaz Lord Vaderre :D). Azóta a tökéletesség megszállotja, álma az Új Világrend kiterjesztése, ahol mindent gépek uralnak.

A jófiúk csapata, akik felveszik a harcot a fémpofákkal birtokolják az energiapáncélt, melyet Stuart Gordon Power és Taggart készített. Stuart Powert megölte Taggart, de Mentor képében "tovább él" (nem is hajaz Ben Kenobira :oops:).

A jófiúk csapatát Stuart fia, Jonathan Power kapitány vezeti. A páncélja a legcoolabb, bár egy hátirakétán kívül semmilyen speckó tulajdonsága nincsen. A helyettese, a család régi barátja és egyben a légi akciók felelőse Matthew Masterson őrnagy, azaz Sólyom. Az ő páncélja repülésre képes és pisztoly mellett rakétákkal is fel van szerelve. A nehéztüzésrésget a klónozott Michael Ellis hadnagy képviseli, becenevén Tank. Ő rendelkezik a legmasszívabb és legerősebb páncéllal. Robert Baker százados a hírszerzési műveletek ellátója, Scoutnak (Cserkész, bár magyarban is Scout volt) nevezik. A páncélja képes bármilyen kétlábú lényt lemásolni Powertől kezdve Lord Dreadon át a fémlényekig. Jennifer Chase tizedes, azaz Pilóta a fegyverrendszerek kezelője, az ezermester szerelő és a mesterpilóta. Páncélja azon túl, hogy dögös nem hordoz különösebb speciális tulajdonságokat. Sajnos a sorozat folyamán az életét áldozza, mikor Dread felfedi a titkos bázisukat.

 

A sorozat maga sajna nem élt meg hosszú időt, pedig hangulatilag nagyon jó volt, mégha a történet javát nem titkoltan a Star Wars ep4-ből rakták össze. Az ismerős elemek ellenére nagyon egyedi hangulatú sorozat (mekkora feelingje van már, mikor felveszik a páncélokat), mely végig egy lerombolt háborús környezetben játszódik (a díszletek is egész jók voltak). Nem utolsó sorban az csinálta, aki később a Babylon 5-tel lett híres/hírhedt.

Amúgy a második szezonban, Pilóta helyére került volna Christine O'Connor, azaz Ranger (Őrszem - hehe, ilyen volt a B5-ben is :P), illetve szó volt egy FirstOne (Első - megint B5) nevű fickóról.

 

Ja, és néhány angol nyelvű honlapon pletyka szinten terjeng az esetleges Power kapitány remake... bár ez tényleg csak pletyka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú, köszi Dzséjt! Ha tudnád milyen rég hallottam erről a sorozatról! Tök jó! Én úgy féltem mindig, mikor feltűntek a fémlények... a hangjuk is tiszta félelmetes volt, ráadásul este 10-től adták, brrr... :peace: De jó lenne újra látni!

 

Egyébként maga a film elejei is nagyon hajaz az EpIV Halálcsillagos árkára, ha belegondolsz, bár megjegyzem, amikor én ezt a sorozatot néztem, fogalmam sem volt, hogy van olyan a világon, hogy Star Wars :oops:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, az a részek végén van :peace:

Az elején azt szokták elmondani, hogy mi a szitu a világban, és hogy kik Powerék, felsorolják a csapatot.

De igazad van, az is nagyon hajaz az ep4-re, még a Kocka (vagy a Szöcske, a két hajó közül valamelyik) is négy hajtóműves. Csak a Halálcsillag árkában nem voltak zöld képernyővel vibráló TV-k :oops:

 

Mint írtam, nekem megvan az egész sorozat angolul (az első két részhez még felirat is van), ha gondolod, megbeszélhetjük, hogy az egyik klubnapra, amin mindketten ott leszünk, kiírom neked. Egyetlen DVD az egész, príma avi.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is régen hallottam erről a sorozatról, és már az emlékeim is elég homályosak voltak, de a leírásod felfrissítette őket. :peace:

A Föld kétezeregyszázvalahányban... Az ember megvívta harcát a gépekkel, és a gépek győzedelmeskedtek. Vagy valami ilyesmi. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, az a részek végén van :peace:

Az elején azt szokták elmondani, hogy mi a szitu a világban, és hogy kik Powerék, felsorolják a csapatot.

De igazad van, az is nagyon hajaz az ep4-re, még a Kocka (vagy a Szöcske, a két hajó közül valamelyik) is négy hajtóműves. Csak a Halálcsillag árkában nem voltak zöld képernyővel vibráló TV-k :oops:

 

Mint írtam, nekem megvan az egész sorozat angolul (az első két részhez még felirat is van), ha gondolod, megbeszélhetjük, hogy az egyik klubnapra, amin mindketten ott leszünk, kiírom neked. Egyetlen DVD az egész, príma avi.

Hú, az nagyon jó lenne!!! És igazad van, valóban a végén volt az az árkos rész, csak mondom, kissé homályosak az emlékeim már. (Eddig pl. a két kemény fémgép neve sem ugrott be, de most hogy írtad, hogy Kocka meg Szöcske, már rémlik). Szóval ha majd valamelyik klubnapra mindketten megyünk (mondjuk a május után következőre) akkor megbeszéljük a részleteket. Előre is köszönöm :D

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kocka meg Szöcske Power két hajójának a neve :) A Szöcske a nagy, amelyikkel mindenhová mennek, a Kocka meg a kisebbik, amelyik leválik a Szöcsi tetejéről. Azzal szoktak Szoron ellen menni (általában Power vezetei), amikor Sólyom nincs kéznél.

 

A két kemény fémlény neve Szoron és Behemót (Bastar), meg van a kis szutyok, aminek olyannak kellett volna lennie, mint Behemót, csak Powerék bekutyultak, így egy kis semmire sem jó, ügyefotyott makogóg vacak lett belőle, aki csak Dread idegesítésére jó, na ő Maki :)

 

Akkor a május utáni klubnapon megdumcsizzuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy tetszett a LOST, Ody? Én már tegnap megnéztem, de nem akartam még írni velekapcsolatban. Szerintem istencsászár volt. Persze lehet, hogy te majd másképp gondolod :)

 

Donát.

Érdekes volt. Igyekeznek megkavarni a karakterek jellemét. Nem hittem volna, hogy pl. Charlie képes ilyen gaztettre... És amikor már kezdtem megszeretni Sawyer-t, erre előáll ilyen partizán akcióval. A hülye...nem is értem mi értelme ennek. Nekem nem igazán tetszett ez a rész. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.