Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A heti Fringe is jó volt, nincs itt semmi baj a tempóval. Eddig sem volt más. ;)

Jó lenne, ha az utolsó mondatod bejönne :)

 

Remek volt a heti Chuck is :D

 

Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar észhez térítik Morgant. Casey és Verbanski haláliak voltak, főleg az irodában és a végén (akkor legalább a saját "működési területükön" voltak, így könnyebb volt minden :D Jó volt látni végre a tábornokot is, Csodálatosék meg hiánytalanul képviseltették magukat. Jeff pedig :lol:

 

Castle sem volt rossz, de valóban semmi extra ezen a héten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

 

 

Szerintem nem létezik az a világ, ahová Peter visszavágyni szeretne. Ez volt az, csak kitörölték. Hiába fog próbálkozni. Az egyetlen esély, az, hogy Petert visszaillesszék valahogy az idővonalba. A megfigyelő szerintem semelyik másik univerzumban nem húzta őt ki (most már) a tóból, úgyhogy Peternek nincs otthona. Ha lenne, nem ebben az univerzumban jelent volna meg a Raiden tóban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt a Supnat inkább poénosabb rész volt, de imádom, és a Fringe is hozta a szintet. Ez a kettő sorozat most nagyon ott van a szeren.

A köv rész bemutatók is jónak tűnnek! :)

Mi az hogy. :D Azt hittem, már nem is nézed a Supnatot a nagy DW rajongásod közepette. :P:D

 

Fringe

 

 

 

Szerintem nem létezik az a világ, ahová Peter visszavágyni szeretne. Ez volt az, csak kitörölték. Hiába fog próbálkozni. Az egyetlen esély, az, hogy Petert visszaillesszék valahogy az idővonalba. A megfigyelő szerintem semelyik másik univerzumban nem húzta őt ki (most már) a tóból, úgyhogy Peternek nincs otthona. Ha lenne, nem ebben az univerzumban jelent volna meg a Raiden tóban.

 

 

Van értelem, abban, amit írsz, hiszen nyilván nem véletlenül építették fel ilyen részletesen a "narancssárga" idővonalat. Többről kell, hogy szó legyen, mint annyi, hogy ez meg az megváltozott érdekességképp.

Viszont én jobban örülnék, ha ez is csak egy "párhuzamos" létforma lenne, csak itt nem a dimenzió, hanem az idő párhuzamos, ha érted, hogy értem. :) Másrészt ha nem tér vissza Peter, akkor az 1-3. évadban látottak "elvesznek", mivel helyette van az új idősík. Az, hogy Peter ezen az idősíkon tért vissza a Raiden tóba, szerintem még nem sokat jelent. Említette is, hogy nem emlékszik arra, hogy Olivia vagy Walter álmaiban szerepelt volna. Talán nem is ő volt. Pár rész múlva többet fogunk tudni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

fringe

 

 

Ne haragudj Sky, de ezt meg tudom cáfolni. Ennek a narancssárga síknak és az eredeti kék síknak a különbségéhez semmi köze az időnek.

 

Alapvetően mi választ el egymástól párhuzamos univerzumokat? A döntések. Miért más a piros világ, mint a kék? Mert xy itt bronzból csinálta meg a szabadságszobrot, nem pedig kőből (vagy mi az eredeti anyaga :D), nem foganatosították a repülőket, mert a léghajó terjedt el, egyes választás előtt más szlogent használt a jelölt, ezért nem ő nyerte, stb. A döntések miatt lett két különböző világ (sőt, szerintem több is).

 

És ha belegondolsz, a narancssárga új univerzum is egyetlen döntés miatt jött létre: a megfigyelő nem húzta ki Petert a tóból. Minden további változás ennek a folyománya, következménye. Semmi gebasz nincs itt az idővel - leszámítva, amit most, az utolsó részben láttunk, de az csak ideiglenes - csupán a Megfigyelők másképp döntöttek.

 

Az viszont világos számomra, hogy a Megfigyelők valahogy fölötte állnak az egész tér-idő kontinuumnak. Bármely időben, bárhol megjelenhetnek, bármelyik univerzumban. Ha ők töröltek egy cselekedetet valamelyik világból, akkor csak úgy logikus, hogy a többi univerzumból is törölték, ahol erre szükség volt (v.ö.: a piros világban erre nem volt szükség, mert az ottani Peter alapból meghalt, tehát a Megfigyelő nem húzta ki a tóból, stb.).

 

Amit az idei évad első részében láttunk, az lesz a kulcs az egészhez. A Peterre utaló nyomokat nem törölték el teljesen. Valamit még tenniük kellett volna ahhoz, hogy Peter ne kerüljön vissza az eredeti világába - ami egyúttal már egy megváltozott világ. Peternek ez az univerzum az otthona, és a lenyomatainak egy része, tehát mindazok a cselekedetek, tárgyak, stb-k amiket az élete során, a tóból való menekülés után tett, birtokolt, stb., függőben maradtak a kitörlése után. A legtöbb természetesen megszűnt, és elfelejtődött, de nem mind. Ezért lehetséges, hogy Olivia álmaiban feltűnt és Waltert rémisztgette. A Megfigyelők nem végeztek tökéletes munkát, így azok a tárgyak, amiknek a lenyomata nem úszott végleg tova a világból, valahogy visszarántották Petert az otthonába, még akkor is, ha ez a világ most már nem kék, hanem narancssárga.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő részben (ami idén az utolsó) nem tétlenkednek ennek kapcsán...

Ez is egy remek résznek néz ki, bár nem is tudom, mikor volt egyáltalán olyan rész, ami nem volt nagyon jó.

 

Fringe

 

 

 

Szerintem nem létezik az a világ, ahová Peter visszavágyni szeretne. Ez volt az, csak kitörölték. Hiába fog próbálkozni. Az egyetlen esély, az, hogy Petert visszaillesszék valahogy az idővonalba. A megfigyelő szerintem semelyik másik univerzumban nem húzta őt ki (most már) a tóból, úgyhogy Peternek nincs otthona. Ha lenne, nem ebben az univerzumban jelent volna meg a Raiden tóban.

 

 

Nagyon jók ezek a fejtegetések, egy baj van velük: személy szerint baromira nem tetszik, ha a történet valóban így alakulna, szeretném, ha Peter visszakapná az eredeti világát, és mi nézők is :para: De ez az ízlések és pofonok.... körébe tartozik már.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani Frindzs sokkal jobban bejött mint az előző. Csak ne bonyolították volna már annyira túl.

 

 

 

Mert xy itt bronzból csinálta meg a szabadságszobrot, nem pedig kőből (vagy mi az eredeti anyaga :D)

 

 

Réz.

 

 

 

szeretném, ha Peter visszakapná az eredeti világát, és mi nézők is :para:

 

Szerintem is jobb lenne ha így alakulna. Hadd legyen már Peti végre boldog az ő Livijével. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

fringe

 

 

Ne haragudj Sky, de ezt meg tudom cáfolni. Ennek a narancssárga síknak és az eredeti kék síknak a különbségéhez semmi köze az időnek.

 

Alapvetően mi választ el egymástól párhuzamos univerzumokat? A döntések. Miért más a piros világ, mint a kék? Mert xy itt bronzból csinálta meg a szabadságszobrot, nem pedig kőből (vagy mi az eredeti anyaga :D), nem foganatosították a repülőket, mert a léghajó terjedt el, egyes választás előtt más szlogent használt a jelölt, ezért nem ő nyerte, stb. A döntések miatt lett két különböző világ (sőt, szerintem több is).

 

És ha belegondolsz, a narancssárga új univerzum is egyetlen döntés miatt jött létre: a megfigyelő nem húzta ki Petert a tóból. Minden további változás ennek a folyománya, következménye. Semmi gebasz nincs itt az idővel - leszámítva, amit most, az utolsó részben láttunk, de az csak ideiglenes - csupán a Megfigyelők másképp döntöttek.

 

Az viszont világos számomra, hogy a Megfigyelők valahogy fölötte állnak az egész tér-idő kontinuumnak. Bármely időben, bárhol megjelenhetnek, bármelyik univerzumban. Ha ők töröltek egy cselekedetet valamelyik világból, akkor csak úgy logikus, hogy a többi univerzumból is törölték, ahol erre szükség volt (v.ö.: a piros világban erre nem volt szükség, mert az ottani Peter alapból meghalt, tehát a Megfigyelő nem húzta ki a tóból, stb.).

 

Amit az idei évad első részében láttunk, az lesz a kulcs az egészhez. A Peterre utaló nyomokat nem törölték el teljesen. Valamit még tenniük kellett volna ahhoz, hogy Peter ne kerüljön vissza az eredeti világába - ami egyúttal már egy megváltozott világ. Peternek ez az univerzum az otthona, és a lenyomatainak egy része, tehát mindazok a cselekedetek, tárgyak, stb-k amiket az élete során, a tóból való menekülés után tett, birtokolt, stb., függőben maradtak a kitörlése után. A legtöbb természetesen megszűnt, és elfelejtődött, de nem mind. Ezért lehetséges, hogy Olivia álmaiban feltűnt és Waltert rémisztgette. A Megfigyelők nem végeztek tökéletes munkát, így azok a tárgyak, amiknek a lenyomata nem úszott végleg tova a világból, valahogy visszarántották Petert az otthonába, még akkor is, ha ez a világ most már nem kék, hanem narancssárga.

 

 

 

Szerintem nem teljesen ugyanaz a kettő, mert amíg egy új idősík időutazás eredményeképp jön létre, addig egy párhuzamos világ bizonyos pontig eleve adott, eltérő döntések generálják. Én azt értem új idősík alatt, ha például, innen visszautazok 30 évet a múltba, és ott valami apró változtatást hajtok végre, ami kihatással lesz a jelenemre. Így új idővonal keletkezik, de megmarad az eredeti is, mivel ami megtörtént, azt nem lehet meg nem történtté tenni. Tehát jelen esetben lesz egy idősík, ahol nem vagyok ott 30 évvel korábban a múltban (mivel még meg sem születtem, hogy is lehetnék), és lesz másik, amiben viszont igen (mivel később visszajöttem ide). Így többé-kevésbé elkerülhetőek a paradoxonok. Párhuzamos univerzumokból viszont végtelenül sok van (nem csak a "kék" és a "piros"), ahogy Walter is mondta, mivel minden, a legapróbb különbségek is új világot alkotnak, ami valamiben, ha csak nagyon apró módon is, de eltér a többitől. Remélem érted, mire akarok kilyukadni a kettő közötti különbséggel, persze lehet, hogy igazad lesz. Peter okfejtése gondolkodtatott el, amikor mondta, hogy Olivia, Walter, stb., vagyis az e világi emberek nem azok, akiket ő ismert.

 

 

Ez is egy remek résznek néz ki, bár nem is tudom, mikor volt egyáltalán olyan rész, ami nem volt nagyon jó.

Nekem eddig egyedül az "üvegszíves" rész nem jött be, az valami borzasztó volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Marha jó ez a Surviving cut. Most néztem meg a Rangerek kiképzését. Hát kőkemény. Te ez a Surviving Cut nem azt jelenti hogy: "A kiképzés túlélése"? Mert eddig a cut szót vágni értelemmel ruháztam fel, de úgy nem értelmes. Még egy kérdés. Miért nem hagyják aludni őket rendesen? Az utolsó próbatételen 48 órája nem aludtak. Azért az nagy marhaság lenne ha a valóságban éles bevetésre 2 napja nem aludt katonákat küldenének. Szerintem, ez felesleges szívatás.

Ugye, hogy ugye? :) A kérdésre pedig született egy remek válasz már. Nem a bevetésre induló helyzetekre készít ez fel, hanem a már bevetés alatt történő hasonló szituációkra. A mogadishui események remek példa volt erre, de nem csak kényszerből kerülhetnek ilyen helyzetbe, de olykor maga a küldetés kívánhatja meg.

A címe szerintem igazán nem magyarítható, de én úgy gondolom, hogy inkább arra utal, hogy a kiképzésről való kivágást kell túlélni. Ugye "könnyen" kiesnek a játékosok, és baromi nehéz túlélni. Szóval, nagyjából azt jelenti, amit te írtál: túlélni a kiképzést.

 

Magyar felirat a legújabb Castle -hez.

Ezt sem sikerült még megnéznem. Se a TCW-t, ráadásul jól otthon is hagytam. :(

 

Az kemény! A Waters of Mars is nagyon jó, szépen felvezeti az utolsó két részt, de szerintem le fog esni az állad az End of Time-on. Én legalábbis besírtam rajta. :D Várjuk az értékelést.

Két napig otthon voltam, és az End of Time-ot leszámítva bedaráltam a negyedik évadot. Remek volt! Majd holnap, ha megnéztem az EoT-t, írok róla megint bővebben.

 

Remek volt a heti Chuck is :D

 

Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar észhez térítik Morgant. Casey és Verbanski haláliak voltak, főleg az irodában és a végén (akkor legalább a saját "működési területükön" voltak, így könnyebb volt minden :D Jó volt látni végre a tábornokot is, Csodálatosék meg hiánytalanul képviseltették magukat. Jeff pedig :lol:

 

Castle sem volt rossz, de valóban semmi extra ezen a héten.

Tegnap ezt azért még megnéztem, miután hazajöttem Pestről. Zseniális volt! Bár ez ugye nem meglepő, hiszen ez mégis csak Chuck. :D

 

Szerintem Morgan még nincs letudva, hiszen az Intersect még a fejében van, és hibásan működik. Ami jelenleg azt jelenti, hogy Chuckéknak nincs használható Intersectje. Ami elég kellemetlen, ha azt vesszük, hogy Morganra likvidálási parancsot adtak ki. Bár gondolom, nem fog a levegőbe repülni, de azért ki gondolta volna az első részben, hogy majd egyszer egy nem túl szép napon Morgan Grimes-ra a CIA vezetősége likvidálási parancsot ad ki? :lol:

Jeff is hatalmas volt. Hihetetlen, hogy életképessé tették. Bár Jeffsterben tényleg ő volt az életképesebb sejthalmaz, bármily furcsa is. Kíváncsi vagyok, milyen lesz Jeff emberként. Már vizionáltam magam előtt, hogy ő lesz az új menedzsere a Buy More-nak. :)

Érdekes volt a Casey-Verbanski szál is, főleg, hogy Casey-t és Sarah-t új oldaláról ismerhettük meg. A marcosa ex-ezredes félénk, csetlő, botló hódítóként, az ex-szuperkémet meg szerelem-útegyengetőként. Szintén olyan dolgok, amiket az első évadban tuti nem gondolt volna az ember. Egyszer Sarah fog Casey-nek abban segíteni, hogy összejöjjön valakivel, és Casey többször is megfutamodik. Gondolnánk, hogy négy plusz egy kevés évvel ezelőtt Casey simán elgázolta volna Sarah-t, Sarah meg gondolkodás nélkül agyonlőtte volna Johnt. Zseniális!

Ami még nagyon tetszett az Morgan és Alex helyzete. Remélem azért nem szakítanak (bár Alexnek minden oka meglenne rá), de ebben megint Casey vitte a pálmát. "Mondd, mit csináljak vele. Megöljem? Megölöm! Ne, nem ölöm meg, hagyom élni, hogy kiélvezd a helyzetet." Hát igen, Morgannak van félnivalója, végül is, Casey megmondta neki anno: ha összetöri Alex szívét, ő összetöri Morgan csontjait. Ez mondjuk elmaradt, a kirakással olcsón megúszta.

Ami pedig igencsak tetszetős - bár nekem mindig is tetszett a harmadik és negyedik évad irányvonala - azok a régi motívumok. Például, Casey újra egyedül lakik, Morgan visszaköltözött Chuckhoz.

És persze, először dühítette valaki igazán fel Chuckot. Vicces, hogy ez pont Morgan volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két napig otthon voltam, és az End of Time-ot leszámítva bedaráltam a negyedik évadot. Remek volt! Majd holnap, ha megnéztem az EoT-t, írok róla megint bővebben.

 

Gyáááááá! :) ne csigázz Dzséjt! Alig várom az értékelésedet. De nálam a legnagyobb kérdés még mindig az, hogy végülis mennyire lett szimpatikus a 10. Doktor? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead

 

Leült rendesen most a sori. Az utolsó pár másodperc azonban döfi volt. :)

 

Na majd én holnap nézem meg az új részt, de remélem elindulnak már valamerre mert tényleg nagyon ellaposodott az egész, és kezdem már unni. Oké hogy elsősorban dráma de ez már túl sok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jobb lenne ha így alakulna. Hadd legyen már Peti végre boldog az ő Livijével.

Kb. így volna jó.

 

Nekem eddig egyedül az "üvegszíves" rész nem jött be, az valami borzasztó volt. :D

Igaz, az valóban nem volt jó rész, de szerencsére már régen volt.

 

Tegnap ezt azért még megnéztem, miután hazajöttem Pestről. Zseniális volt! Bár ez ugye nem meglepő, hiszen ez mégis csak Chuck. :D

Chuck is mindig remek, az a Casey-dolog nekem is nagyon bejött :D

 

Nagyon jó volt a mai Dexter is, kb. ilyesmire számítottam.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyáááááá! :) ne csigázz Dzséjt! Alig várom az értékelésedet. De nálam a legnagyobb kérdés még mindig az, hogy végülis mennyire lett szimpatikus a 10. Doktor? :)

Engem inkább hogy mennyire tetszett meg neki a sori, úgy ámblokk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd már meg a TCW -t. :D

Nézném én nagyon szívesen, de otthon maradt. Cakkumpakk otthon felejtettem minden sorozatepizódot (TCW, Castle, Doctor Who évadvég, Terra Nova), amit meg akartam nézni az éjszaka. Túlságosan lekötött, hogy életet leheljük az autóba és tudjunk jönni dolgozni. Szóval majd holnap. Addig meg megőrülök. Tévére vagyok kényszerülve. Most is egy noname B-film megy, valami Rambo 2 vagy mi az isten. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézném én nagyon szívesen, de otthon maradt. Cakkumpakk otthon felejtettem minden sorozatepizódot (TCW, Castle, Doctor Who évadvég, Terra Nova), amit meg akartam nézni az éjszaka. Túlságosan lekötött, hogy életet leheljük az autóba és tudjunk jönni dolgozni. Szóval majd holnap. Addig meg megőrülök. Tévére vagyok kényszerülve. Most is egy noname B-film megy, valami Rambo 2 vagy mi az isten. :D

Jól nyakon kellene vágni téged hallod. :D Krell minden klónt megmentett az eheti részben, Te meg meg se nézted???? Ejjjj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

 

Sky, szerintem nem volt időutazás. A megfigyelők időn felül állnak, és a fő kopasz csak annyit tett, hogy törölte egy cselekedetét az idővonalból. Ez ugyanaz a világ, csak a Megfigyelő nem húzta ki Petert a tóból. Ezt korábban is megtehette volna, csak meg kellett várni, amíg Peter eléri, hogy összeköti a két világot, így kitörölhették utána az egész síkból, gond nélkül. Csak az utána maradt rezdüléseket nem tökéletesen törölték ki az univerzumból.

 

 

Miss: Nekem se tetszene, de hát erre felé tartunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

5. évad

 

A sok dicsérő szó (többek között itt, a fórumon) kíváncsivá tett, ezért elkezdtem utánaolvasgatni, mi is ez. Először a Wikipédián. Kiderült, hogy ez egy olyan sorozat, amiben minden dramaturgiai időzített bomba benne van, amitől nagyot lehet bukni: halhatatlan főhős (nehéz érte izgulni), időutazás és párhuzamos valóságok (a logikai bakik kimagyarázhatók, súlytalanná válhat a történet), rendszeresen cserélődő utastársak (hogy jól megmagyarázzák nekik és nekünk, mi történik), találkozás történelmi hírességekkel (kliséveszély), szolid B kategóriás fíling Kaméleon-áramkörrel, ami telefonfülke-állapotban fagyott le, meg szonikus csavarhúzóval. Mégis évtizedek óta nézik az angolok, meg pár millió külföldi velük együtt. Ezért kezdett érdekelni, hogy ha ennyi potenciális nehézség van benne, mégis, mitől lesz ennyire jó?

 

 

Az ötödik évaddal kezdtem a sorozatot, de közben meg-megnéztem néhány korábbi epizódot, hogy helyére kerüljenek a részletek.

Már az első epizódnál éreztem, hogy ez valami nagyon jó lesz... Egy sorozatot nálam az szokott minősíteni, hogy a 45-60 perces epizódot hány perc alatt nézem meg, mert a nagyon tetsző jeleneteket gyakran azonnal visszatekerem. Így a végső játékidő valamivel hosszabb, mint a hivatalos. Hát elég sokáig tartott már az első rész is. Kiváló kezdés, azokat is bevonzza a sorozat világába, akiknek eddig semmi közük sem volt hozzá, miközben a régi motorosoknak is ad valamit. A doktor elsőre szimpatikus volt, és Amy is nagyon rendben van, főleg a jelmezében. :) A második rész kicsit lentebb volt, a díszletek az előzőhöz képest B-kategóriásak voltak, és hiába kerültek elő jó ötletek az epizódban, mégsem éreztem annyira egyben, mint az évadnyitót. A dalekos rész kedves volt, jópofa B érzéssel (a kinézetük is ezt adja, meg hogy persze mindent megmagyaráznak a Doktornak), de ezzel együtt jól működött. Winston jóságos nagypapa és öreg haver lett, érezhetően nem volt cél, hogy a figurának történelmi hitelességet adjanak - ami nem is hiányzott. (Azt későbbre tartogatják.) Az angyalos duplarész nagyon tetszett, bár témájában és ötleteiben olykor emlékeztetett egy korábbi duplára, a Silence in the Library/Forest of the Deadre. Amy a végén rendkívülit alakít, és River Song is nagyon jó. Az angyalok lénye, „működése” zseniális ötlet, és a sorozat tele van ilyen finomságokkal - ekkor kezdtem megérteni, miért lehet nagyon szeretni a Doctor Who-t. Velence az előzetes alapján kellemes, könnyed epizódnak ígérkezett, és az is lett. Ezzel együtt jó volt, és a fő sztorivonalat is kellően megtámogatta. Amy választása az egyik legkülönösebb epizód: meglepő bepillantást enged az olykor gyermeteg, olykor vén doktor fejébe, és abba, hogy mit gondol magáról rosszabb pillanataiban, és mennyi gyűlöletet halmozott fel 900 év alatt. Az Éhes föld/Hidegvér dupla nagyon jól indult, izgalmas volt a rejtély, de aztán a megoldása olyan magas B-faktort mutatott, ami nálam már csapkodta kicsit a biztosítékot. A Cold Blood számomra az évad leggyengébb része, olyan klisékkel, mint a két faj a tárgyalóasztalnál... Az egyetlen epizód volt, amit kicsit untam. Roryt az előző részekben is csak egyfajta függeléknek éreztem, különösebb mélység nélkül, úgyhogy nem nagyon rázott meg a halála. Az, hogy szétrobban a TARDIS, már sokkal inkább meglepett.

 

Vincent és a Doktor. Ezt muszáj új bekezdésbe írnom, mert csodálatos epizód volt. Van Gogh figuráját tökéletesen ragadták meg kívül-belül - A katedrális István királya még jobbat alakít, mint a másik sorozatban. Az epizód attól függetlenül is lenyűgöző, hogy a történelmi adatokra keveset ad, a festmények, pl. a napraforgós képek nem akkor készültek, amikor az epizód sugallja, hanem évekkel korábban. De ez nem számít. Amikor a szemük előtt alakul át az ég a Csillagos éjjé, azt látni kell… Van Gogh pedig megnézheti magát a múzeumban. A legnagyobb klisé lehetett volna, ehelyett az egyik legcsodálatosabb jelenet jött, amit valaha sorozatban láttam. Amikor beléptek a terembe, és megszólalt a zene, bizony kicsordult a könnyem. Le voltam nyűgözve. És a végén, a müncheni Napraforgóknál is. Az epizód minden másodpercéből sugárzik, hogy a forgatókönyvíró mennyire tiszteli van Gogh-ot. És tiszteli a londoni Nemzeti Galériában látható Napraforgókat is, mert nem azt módosították. (Ennek a kópiája itt lóg a falamon.)

 

Az albérlő annyira más irányba ment, mint az előző rész, hogy számomra egymást erősítik. A mellékfigurák nagyon jók, és a Doktor is elemében van - jó látni, hogy a sorozat meri nem komolyan venni magát, és hogy ilyen jól áll neki. Végül a Pandorica/Nagy Bumm dupla... bár hétvégén láttam, még mindig nem nagyon tudok rá mit mondani. Óriási ötletek tömege. A Pandorica üres, és a Doktorra vár, Amy gondolatait használták a csapdához, a Doktor belehajtja a kockát a robbanó TARDIS-ba... És hozzá a színészek: Amy, River, és főleg a Doktor. Az évad legjobbját nyújtja, főleg a visszatekerés alatt (én is sokszor visszatekertem azokat a jeleneteket). Helyére kerül a Flash and Stone egyik legjobb jelenete - milyen okosan vették fel, csupa közelivel, nehogy észrevegyük, hogy megvan a zakója -, aztán a monológ a 12 éves Amy hálószobájában, a kék fal előtt. Lenyűgöző, még akkor is, ha sejtjük, hogy épp ezek az emlékek fogják majd visszahozni a Doktort. Érezhető, mit élhet át egy nagyjából halhatatlan lény, amikor azzal szembesül, hogy fel kell áldoznia magát a mindenségért. Ahogy kilép a résen, és a kék fények játéka megnyugszik a falon, aztán csillagos éjszaka lesz, aztán reggel… Gyönyörű pillanatok. Az angol mondókának, ami arról szól, hogy mit vegyen fel a menyasszony az esküvőn, persze utána kellett néznem: Something old, something new, something borrowed, something blue. A lezárás is szép lett - óriási évad volt.

Kíváncsi vagyok a folytatásra, River történetére, a csendre, és remélem, hogy Rory karaktere mélyülni fog a hatodik évadban. És kíváncsi vagyok az előzményekre is, elvégre így szép nézni, összevissza ugrálva az időben. :)

 

Ami a zenét illeti, ezt az összefoglalót úgy írom, hogy a This is Gallifrey, a Vale Decem, az I Am The Doctor és az Amy’s Theme szólnak.

 

 

Szóval végeredményben a Doctor Who erejét az adja, hogy a készítőknek elképesztő fantáziájuk van, és hogy halhatatlan a főhős, tud utazni az időben, jó utastársai vannak, találkozik történelmi személyiségekkel, és nem riad vissza sem a B-érzéstől, sem a gyerekfilmek olyan eszközeitől, mint amilyen a menő csokornyakkendő és a szonikus csavarhúzó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead

 

Leült rendesen most a sori. Az utolsó pár másodperc azonban döfi volt. :)

Mikor volt másabb? Volt egy nagyon erős pilot epizód, azóta kicsit lejjebb vitték a tempót, de kb. az eleje óta ugyanilyen részek vannak.

 

Méghozzá most 13 részes lesz az évad, tavaly könnyebb volt 6 részbe belesűríteni a történéseket. És ugye a büdzsét is csökkentették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ: Örülök, hogy tetszik a Doctor, én csak ajánlani tudom, hogy nézd meg az első 4 évadot is, mert bár az első vad felvezetés szerint, már az is annyira jó, és magával ragadó, mint amit már te is megéreztél. Elolvastam szinte az egész értékelésed, kivéve a végét, mert az évadzárót csak holnap nézzük meg Riddickkel. Egyedül a Cold B/ Hungry E-el nem értettem egyet, mert nekem inkább az első rész volt ami nem tetszett, kicsit langyi volt, és a vége ütött nagyon.

 

Jól van örülök, hogy lassan itt már mindenki megnézte, belenézett a Doktorba, de nem is csoda, hogy tetszik nekünk, mert szerintem hasonlít kicsit a SW univerzum nagyságához. Kreativitásban, történetekben, zenében, ahogy azt Zoli is írta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juhééé! :) újabb Doctor Who néző! Örülök SimonZ, hogy csatlakoztál azokhoz, akik követik a Doktor kalandjait! Tetszett az élménybeszámoló. De nem értem, hogy miért kezdtél azonnal az 5. évaddal, még akkor sem, ha megnéztél néhány korábbi epizódot. Érdemes lenne bepótolnod a korábbi 4 évadot is véleményem szerint. Igaz, hogy az első évad csak egy könnyed "felvezetés" de annak elsőrangú, és hát csak ebben az egy évadban láthatjuk a Fantasztikus 9. Doktort. A 10. Doktor kalandjainak kihagyása szerintem nagy hiba :P Allons-Y! Kétségtelen, hogy Doktor Geronimo se semmi, sőt... :) de ha van rá mód, akkor szerintem pótold be a korábbi évadokat!

 

Mindenesetre nagyon örülök, hogy egyre többen nézzük és én személy szerint várom az élménybeszámolóidat a jövőben is! :)

 

-----

 

Na, holnap évadzáró, hú már nagyon várom, majd kiugrom a bőrömből :P :P

Már sikerült beszerezni a karácsonyi különkiadást és a teljes 6. évadot is, valamint a Sarah Jane kalandjainak első két évadát... a Torchwood beszerzése folyamatban van... legalább lesz mit nézni az idei karácsonyi különkiadásig :D

 

-----

 

Dzséjt beszámolóját már toporzékolva várom a 4. évadról. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juhééé! :) újabb Doctor Who néző! Örülök SimonZ, hogy csatlakoztál azokhoz, akik követik a Doktor kalandjait!

Jaja holnap már rágni fogom a körmöm erősen!

AZt hallottad hogy DW filmet akarnak csinálin? Szerintem full rossz ötlet, mert teljesen új koncepciót akarnak majd neki, és szerintem nem is állna jól egy amerikai blockbuster feeling egy ennyire angol sorozatnak.

 

Ja és majd írok FBon mert megdumálhatnánk, hogy együtt nézzük e a 6. évadot is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja holnap már rágni fogom a körmöm erősen!

AZt hallottad hogy DW filmet akarnak csinálin? Szerintem full rossz ötlet, mert teljesen új koncepciót akarnak majd neki, és szerintem nem is állna jól egy amerikai blockbuster feeling egy ennyire angol sorozatnak.

 

Ja és majd írok FBon mert megdumálhatnánk, hogy együtt nézzük e a 6. évadot is. :D

 

Hát igen, a mozifilmet akkor tudnám elképzelni, még ha amerikaiak is csinálnák, ha összedolgoznak az eredeti stábbal és teljesen beilleszthető a sorozatba. Akkor még talán lenne is értelme, de egyébként nem tudtam róla. Mellesleg nem meglepő, hogy az amerikaiak meg akarják lovagolni a DW sikerét.

 

oké, majd Pofakönyvön megdumáljuk a 6. évad nézését! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor valószínű, hogy a Walking Deadet, leveszem a listáról, amire felírtam a Doctor Who és a Dexter mellé. Anno láttam a Pilotot, ami nem fogott meg túlságosan, de gondoltam adok neki még egy esélyt (mivel annak idején a Lostal és a Fringe-el is így indultam). Ha az volt a legjobb rész, milyen lehet a többi?... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja holnap már rágni fogom a körmöm erősen!

AZt hallottad hogy DW filmet akarnak csinálin? Szerintem full rossz ötlet, mert teljesen új koncepciót akarnak majd neki, és szerintem nem is állna jól egy amerikai blockbuster feeling egy ennyire angol sorozatnak.

 

Ja és majd írok FBon mert megdumálhatnánk, hogy együtt nézzük e a 6. évadot is. :D

Nekem tetszik az ötlet. Ha elkészül, nem ez lesz az első "hivatalos kánonon kívűli" Doctor Who mozifilm. Két ilyen alkotás is volt már. Az 1965-ös "Dr. Who and the Daleks" és egy évvel utána a "Daleks – Invasion Earth: 2150 A.D". Mindkettőben kedvenc Tarkin kormányzónk alias Peter Cushing játsza a Doktort (és mindkettőben a dalekoktól kell megvédeni a Földet). Utóbbinak érdemes megnézni a trailerét :D

 

Visszatérve a mostani ötlethez: ami nagyon megnehezíteni az alkotók dolgát, ha igazodni akarnának a sorozathoz: az első 10-20 percben fel kéne vázolniuk a Doktor világát ugy hogy azt a sorozatott nem látott néző is értse. Ezt pár éve még könnyen meg lehetett volna oldani, de a hatodik évaddal egy masszív fővonal került be, ami óriási kihatással van a szereplőkre. Ezt 13-szor 45-50 percben lehet követni, de 20-30 percben összefoglalni óriási kunszt lenne és nagyon bekorlátozná az írókat. Mire elmondják ki az a Dr. Song egészen pontosan, meg hogy mi is a Csend, meg mi van a Doktorral, lefagyna a nézők agya.

 

Ha ez a projekt elkészül aligha hátráltatja a most készülő hetedik vagy az azután jövő nyolcadik évad munkálatait, ugyhogy miért ne? Kiváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.