Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Moffat azt nyilatkozta, hogy a 7. évad legalább 14 részes lesz, és hogy az 50. évforduló miatt, sosem volt jobb időpont, mint most rajongónak lenni! :D

Komolyan el sem tudom képzelni mit fognak összehozni. 7. évad:

 

Azért remélem hogy nem ez lesz Matt utolsó évada, mert én nagyon bírom mint Dokit. Legalább annyit kapjon mint David. Viszont Trenselor mező és a 11. eleste eléggé erre hajaz, de remélem nem. :)

 

DW 5-7. évad

 

Pedig erre utal, viszont ahogy eddig alakultak a dolgok, vagy a Doktor húzza ki magát az elesése alól, vagy feláll, vagy valami tök másról van szó. Bár baromira ki akarja nyírni a Csend. Tényleg, mi van ha a Csend = a Doktor? :?

"On the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no creature can speak falsely or fail to answer, the question that must never be answered will be asked."

"The silence will/must fall when the question is asked."

Ugyanott, ugyanakkor, ugyanattól bukik el a tizenegyedik és a Csend is? Ráadásul, a Csend, ez vonatkozhat akár egy kérdés válasz nélkül hagyására is. Ráadásul a Doktor állítólag az egyetlen, aki képes lehet távvezérelni a TARDIS-t.

Na meg, a fall nem feltétlen jelent pusztulást. Akár a hősi nimbusz is bukhat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy hajcihőben nem is írtam be, hogy jó volt a legutóbbi Chuck is, főleg a vége :D Hogy fognak ebből kikavarodni, azt nem is sejtem :)

Múlt heti Castle is jó volt, bár az ügy nem volt nagy szám, a többi bájos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy hajcihőben nem is írtam be, hogy jó volt a legutóbbi Chuck is, főleg a vége :D Hogy fognak ebből kikavarodni, azt nem is sejtem :)

Múlt heti Castle is jó volt, bár az ügy nem volt nagy szám, a többi bájos volt.

Én mostanában annyira eléggé el vagyok maradva mind a kettővel. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy hajcihőben nem is írtam be, hogy jó volt a legutóbbi Chuck is, főleg a vége :D Hogy fognak ebből kikavarodni, azt nem is sejtem :)

 

Gondolom Sarah is magára kapja majd az elnyomó eszközt. Csak a kérdés, hogy most melyik Intersect van benne. Az a 2.0 ami kisüti az agyat, amihez ugye kell a Vezérlő (elvileg ennek kell lennie, ha csak Quinn nem azután lopta az Intersectet magának, hogy Decker megpiszkálta). Vagy az, amelyik elhülyíti az agyat? Bár ez utóbbi elméletileg csak egymagában létezett, és azt Morgan kapta meg. Viszont ha a hagyományos verzió, akkor Chucknak van még két Vezérlője, azt használhatná Sarah.

Akárhogy is, jajj Quinnek, mikor szembetalálkozik az Intersect-tel turbózott Sarah Walkerrel. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap megnézem a Chuck 3. évad 13. részét is, és lesz élménybeszámoló erről a már sokat emlegetett "legjobb történeti szál"-ról. :)

Remek :D Az utána következő 14. rész egy nagyon kellemes epizód, abban van az egyik kedvenc harcjelenet :)

 

 

Gondolom Sarah is magára kapja majd az elnyomó eszközt. Csak a kérdés, hogy most melyik Intersect van benne. Az a 2.0 ami kisüti az agyat, amihez ugye kell a Vezérlő (elvileg ennek kell lennie, ha csak Quinn nem azután lopta az Intersectet magának, hogy Decker megpiszkálta). Vagy az, amelyik elhülyíti az agyat? Bár ez utóbbi elméletileg csak egymagában létezett, és azt Morgan kapta meg. Viszont ha a hagyományos verzió, akkor Chucknak van még két Vezérlője, azt használhatná Sarah.

Akárhogy is, jajj Quinnek, mikor szembetalálkozik az Intersect-tel turbózott Sarah Walkerrel. :)

 

 

Jó kérdés. Elvileg Morgané nem lehet, de ennél a sorozatnál nem igazán merek ilyen kijelentéseket tenni :) Na most majdnem írtam valamit, ami spoileres lehet, de még időben észbe kaptam. De kár, hogy már csak két szombaton jön rész :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak most sikerült megnéznem a legutóbbi Fringe-t, de kár, mert szerintem baromi jó kis rész volt. Az eddigi évadból talán a legjobb. Volt benne minden, ami kell. ;)

 

Végre megláthattuk Walternat emberibb arcát is, aminek már ideje volt. Kíváncsi vagyok, miért akarja Jones összeugrasztani a 2 világot az alakváltókkal? Peter és Linc közös akciója is jó volt, a végén meglepődtem September dumáján, de nyilván kellett valami szokásosan "sokat mondó" cliffhanger. Talán mert rég láttam (és mert a szünet előtti rész nem volt túl nagy szám) kezdett kicsit leülni a sorozat, de ha így folytatják, akkor jó lesz. :yeah:

 

 

Chuck-al eléggé lemaradtam, az utóbbi 3 részt még nem is láttam. Hétvégére érik egy kiadós dara. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet kell értenem. Akinek ennyire bejön már az első évad, azoknál nincs megállás! :D

Első évad majdnem kész, 3 nap alatt. És nem hagyott alább a lelkesedésem. :rock:

 

Tetszik az a következetes következetlenség is, hogy létezik is benne időparadoxon, meg nem is. :lol: (Vagyishogy van mikor átírják a múltat, és az baj lsd. "Father's Day legtöbbször ők mentik meg a világot azzal, hogy átírják a múltat.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajrá Jinx.... majd írjad lelkesen és sűrűn a véleményedet és élménybeszámolódat tartalmazó hozzászólásaidat! Személy szerint nagyon várom!! :D

Na végeztem az első évaddal, de én nem vagyok egy túl nagy reviewer, úgyhogy max. egy pár mondatos rövid véleményt írok majd részeként. Meg majd az első évadról is egyben egy hosszabbat, csak most nincs időm...

 

 

 

... nincs időm, mert el kell kezdenem a 2. évadot :D Ha lenne egy jó kis Tardisom, gyorsan megnézném az összes DW-t (a régieket is) és visszamennék az időben, hogy olyan legyen, minthogyha nem is telt volna el közben idő. Vagy ezt nem lehet? Nem teljesen értem még, de az utolsó részben, mintha azt mondta volna a Doki, hogy ha egyszer belecsöppensz, akkor onnantól "bekerülsz a sodrásba", és nem lehet visszatekerni az időt, csak máshova átmenni. Vagy akkor ez hogy is van pontosan? Ezek olyan dolgok amikre MÉG nem volt magyarázat, vagy a későbbiekben sem lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végeztem az első évaddal, de én nem vagyok egy túl nagy reviewer, úgyhogy max. egy pár mondatos rövid véleményt írok majd részeként. Meg majd az első évadról is egyben egy hosszabbat, csak most nincs időm...

 

 

 

... nincs időm, mert el kell kezdenem a 2. évadot :D

Héhé, még nehogy elkezd a 2. évadot! Előtte van még egy 5 perces Children in Need-es mini rész, és a Christmas Invasion! Ki ne merd hagyni őket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jinx: az én értelmezésemben a következőképp néznek ki a Doktor Who sajátságos időutazási szabályai (bár ez nem annyira spoiler de azért mögé tettem):

 

 

 

-Ha megjelensz egy régi korban az önmagában majdhogynem semmi kihatással nincs a jövőre (ezzel később viccelni is fognak)

 

-Ha viszont beleavatkozol egy múltbéli/jelenbeli/jövőbeli eseménybe annak két féle kihatása lehet:

 

1, Ha egy ugynevezett fix pontról van szó, akkor óriási hibát követtél el, mert ebből, ahogy te is láttad már, nagy bajok lesznek. A fix pontokat úgy kell hagyni. A II. világháborúnak ki kell törnie, a Római Birodalomnak össze kell omlania stb.

 

2, Ha viszont nem fix pontról van szó, akkor az időutazó maga döntheti el, hogy beavatkozik vagy sem. A Doktor előnye, hogy ő Idő Lord: látja hogy milyen esemény melyik rublikába tartozik.

 

-Viszont -és itt jön az utolsó szabály- egyet ő se tehet meg: ha már belekeveredik egy eseménybe, akkor nem változtathatja meg annak a közvetlen előidézőit, vagyis nem piszkálhat bele a saját múltjába, mert az majdnem akkora gáz mintha fix pontot birizgálna.

 

Nyilván ezek csak mint egy film szabályai állnak meg a lábukon: ha komolyan vesszük az időutazást, akkor semmiképp sem szabadna használni, hisz valójában a legapróbb esemény is óriási változásokat hozhat. Ezt szokták a szórakoztatóiparban "suspension of disbelief"-nek hívni. Amikor egy alkotás élvezete megköveteli, hogy a logikus gondolkozást felfüggeszd egy bizonyos mértékig. Na ez klasszikusan ilyen. Olyan mint a Star Wars-ban a hangos űr: ott se foglalkozunk vele, inkább élvezzük milyen jól szól.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

-Ha megjelensz egy régi korban az önmagában majdhogynem semmi kihatással nincs a jövőre (ezzel később viccelni is fognak)

 

-Ha viszont beleavatkozol egy múltbéli/jelenbeli/jövőbeli eseménybe annak két féle kihatása lehet:

 

1, Ha egy ugynevezett fix pontról van szó, akkor óriási hibát követtél el, mert ebből, ahogy te is láttad már, nagy bajok lesznek. A fix pontokat úgy kell hagyni. A II. világháborúnak ki kell törnie, a Római Birodalomnak össze kell omlania stb.

 

2, Ha viszont nem fix pontról van szó, akkor az időutazó maga döntheti el, hogy beavatkozik vagy sem. A Doktor előnye, hogy ő Idő Lord: látja hogy milyen esemény melyik rublikába tartozik.

 

-Viszont -és itt jön az utolsó szabály- egyet ő se tehet meg: ha már belekeveredik egy eseménybe, akkor nem változtathatja meg annak a közvetlen előidézőit, vagyis nem piszkálhat bele a saját múltjába, mert az majdnem akkora gáz mintha fix pontot birizgálna.

 

Ez egy nagyon jó összefoglalója a Doctor Whos időutazás módszertanának. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz. Valahogy így értelmeztem én is a dolgokat, de ennyire nem láttam mélyen bele.

 

Lok, eszembe nem jutott kihagyni a karácsonyit, mert szerencsére az is benne volt az nmagos csomagkámban, amiben megrendeltem mind a 6 évadot.

 

Viszont a Children in Need, nincs, úgyhogy azt most nézem jútúbról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck 5x11

A végére nagyon belehúztak. Jól megkutyulták a dolgot, csak, hogy ne legyünk nyugodtak. Az utolsó rész szerintem ütni fog, de nagyon.

 

Nézzük a legfontosabbat: Sarah alapból gyilkológép, most pedig benne van az Intersect, vagyis nagyjából megállíthatatlan. Nem emlékszik semmire az elmúlt öt évből, és Quinn parancsba adta neki, hogy ölje meg Chuckot. Akiben nincs Intersect. Akinek valószínűleg még az Intersect nélküli Sarah-val szemben sem lenne sok esélye. Na most, Chuck remélem hamarjában feltölti magának az Intersectet (a kormánynak van - már megint - egy, remélem, olyan hagyományos csarnokos-sokmonitoros :)), egy utolsó körre. Ellie meg kitalálja, hogyan állítsák vissza Sarah memóriáját, bár érzésem szerint, a házikós-babás kép megpillantása talán magától is visszaállítja.

Aztán itt van Jeff és Lesster. Csak megtudták az igazat, bár ezután érdekes lesz velük dolgozni. Oké, a Charmichael Industries átáll a kiber-terrorelhárításra, szóval már nem kell titkolni a kilétüket, de akkor is, a két gyökérrel így találkozni azért vicces lehet. Amúgy Lesster Terminator üzemmódban durva volt. :lol:

Ben Browdernek reméltem, hogy nagyobb szerepe lesz, vagy legalább utalnak a Stargate SG-1-ra vagy a Farscape-re. Ha már geek sorozat és a legtöbb esetben utalgattak a sci-fis vendégek korábbi szerepeire.

Amire viszont most már nem számítok, az Orion feltámadása. :(

 

És jövő héten vége. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Délután én is megnézem, már a gépemen van :)

Én is nagyon sajnálom, hogy jövő héten vége :cry:

Pedig alig akartad elkezdeni nézni kedveském. :P

 

Nagyon köszi!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig alig akartad elkezdeni nézni kedveském. :P

 

Nagyon köszi!

Jó van már :P

Szívesen!

Castle

 

Végre valami érdemleges is történt.

 

Chuck

 

Szuper rész volt, sejtettem, hogy Sarah nem ússza meg nagyobb malőr nélkül. Vajon az Intersecttel a fejében hogy a fenébe fogják megállítani/leállítani/visszaállítani? Lesz itt olyan finálé jövő héten, hogy még!! Lester milyen volt már :lol: De legalább végre ők is tudják, mi a helyzet.

Orion feltámadása már szerintem se fog bekövetkezni, bár emlegettük párszor, milyen jó lenne.

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.