Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Merlin 3. évad: Egyre jobb ez a sorozat azt kell mondanom. Valami olyasmi fejlődést látok benne, hogy évadról évadra jobb. Akár a CGI, a történetvezetés, színészi játék. Végre elkezdett történni valami, amit már ismerünk a legendából, bár ez a sorozat is abba a hibába esik mint a legtöbb, hogy a gonosz karakterét hosszasan építik fel, és a csatát is, majd egyetlen csapással végeznek vele, sajna ez már a Smallvillere és még elég sokra jellemző volt. Ezt ki kéne küszöbölni. Több főszál rész volt mint számítottam, vagyis mint az előző évadokban volt, ennek külön örültem. Főszálnak számít itt ahol Morgana ügyködik Morgossal, az összes többi filler, de még azok is viccesek és üdítőek voltak. A többi rész pedig egyre darkosabb szóval nekem nagyon bejött.

 

Az évadnyitó duplarész iszonyú keményre sikerült. Láthattunk szép kis CGI seregeket, csontvázharcosokat, és Morgana végre kimutatta a foga fehérjét. És a végén a dupla évadzáró szintén epic volt számomra. Megalakult a kerek asztal, voltak itt lovagok, tündér a vízben, excalibur, hallhatatlan sereg, varázslás, bár abból mindig lehetne több, főleg ha már a főszereplő az egyik legerősebb mágus, de úgy érzem ez a sorzat már nem erről fog szólni. KÍváncsi leszek milyen koncepciót fog felvenni most a történet, de Morganat lecsaphatnák már. Amire tudom elég kicsi az esély. :D

 

Ha az előző évad 7/10es volt, ekkor ez már 8/10es.

618_cult_merlin_season_3_iconic.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Végülis a sorozat koncepciója szerint valamennyire természetellenes is kell legyen, mert a Targaryen-család egy letűnt Birodalomból származik, akik ráadásul tisztán tartották a vérvonalukat (ahogy az a sorozatban is elhangzik, ebben a családban a testvérek egymással házasodtak) így maradhatott meg ennyi generáción keresztül a teljesen sajátos hajszinük. De azért szerintem még igy se ronda.

daenerystargaryenseason.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem rikít róla, hogy nem szőke. Ez már eddig is zavart. És ebbe bele lehet magyarázni ezt meg azt, de ez olyan dolog amit a természet elhatározott. azt meg ugye nem lehet kijátszani. Én mást választottam volna a készítők helyében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem kezdtem el a sorit (anno láttam az 1. részét), de erre a kiscsajra már felfigyeltem, szerintem egyáltalán nem rossz... legfeljebb a szemöldök színe miatt tűnhet természetellenesnek, a hajszíne pont hogy különlegessé teszi, ami nyilván cél volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a karakter nem szőke. Főleg az SFX-es képen látszik: a haja fehér, illetve egész pontosan ezüstös (mint a könyvekben) és ez valszeg mindenkinek idegenül állna, mert ilyen hajszin csak Westeroson van :)

Szerintem még azt is meg tudnánk magyarázni, hogy vörös. :D Ok, legyen fehér....vagy hupilila. Nekem ez olyan mint Gombóc Artúrnak a csokoládé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: Így viszont tuti, hogy a négyes évadot is imádni fogod. Az évadnyitó mondjuk tényleg nagyon jó lesz majd, ahogy a hármasban is ha más nem a kezdő és záró részek tényleg erősek lettek. Kár, hogy én a többit már nagyon untam :(

Föleg hogy sokszor ugyanazokat a köröket futjuk: valakit elvarázsolnak és akarata ellenére tesz dolgokat: ez hányszor is lett eljátszva eddig?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar: Így viszont tuti, hogy a négyes évadot is imádni fogod.

A spoileres dologban igazad van. Jópárszor. A filleres részekben tényleg ez zavar, sőt mintha ugyanolyan részek is lennének, mint az előző évadban, de valahogy a humorral mindig feldobják. Meg alapban ilyen chill sorozatnak nézem, és azt a szintet simán hozza, és ha ezmellé még kapok olyan részeket mint az évadnyitó meg záró (és azért közte is volt pár ilyen kaliber) akkor annak örülök. De eddig számomra úgy néz ki, hogy jó felé halad a sorozat, de lassan a vége felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az HBO már korábban is bevallotta, hogy agyalnak a "Dunk and Egg" novellák adaptációján (ezek is Westeroson játszódnak csak 90 évvel a sorozat eseményei előtt, még a jó fej Targaryen királyok ideje alatt). Valószinüleg az új szerződés ennek a projektnek a révbe érését jelenti. Az HBO-nak muszáj számolnia azzal, hogy három év múlva beérik Martin könyveit és komoly sansz van rá, hogy addigra nem lesz kész az új regény. A teljes leállásnál pedig még mindig jobb egy prequel sorozat, ami legalább fenn tartja az érdeklődést (ahogy azt végülis a Spartacus - God of the Arena is megtette).

Örülök, hogy vannak ilyen tervek, én biztos nézni fogom, ha lesz belőle valami. :)

 

 

Még nem kezdtem el a sorit (anno láttam az 1. részét), de erre a kiscsajra már felfigyeltem, szerintem egyáltalán nem rossz... legfeljebb a szemöldök színe miatt tűnhet természetellenesnek, a hajszíne pont hogy különlegessé teszi, ami nyilván cél volt.

Szerintem is a szemöldök, ami nem az igazi, túl sötét az ezüst hajhoz. Ettől olyan kicsit szegény, mintha be lenne festve a haja (nem csak a valóságban, hanem a történetben is).

5. kötetes spoiler:

Kiváncsi leszek, hogy néz majd ki az előkerült ifjú unokaöcs. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emilia Clarke szerintem egy kifejezetten szép nő, bár az eredeti hajszine jobban áll neki

Egyetértek.

A sorozatban viszont ezzel a szőkés-ezüstös hajszínnel nagyon is különleges és odavaló :)

 

Örülök, hogy vannak ilyen tervek, én biztos nézni fogom, ha lesz belőle valami. :)

5. kötetes spoiler:

Kiváncsi leszek, hogy néz majd ki az előkerült ifjú unokaöcs. :)

 

Én is pártolom az ötletet, a spoilerhez pedig annyit, hogy hasonló kíváncsiság motoszkál bennem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr - Merlin 4x1-2

 

Hát ez tényleg epic volt. Nagyon reméltem hogy kemény lesz az évadnyitó. Talán az egyik legjobb rész volt, bár azért mostanra már lehet miből válogatni. Morgana tetszik, hogy végre átment igazi gonosztevőbe, de nyilván kellett hogy legyen egy besúgója a falakon belül is. Nem értem Lancelot hogy halhatott meg, remélem még visszahozzák, bár kétlem. Túl jó karakter volt és nem emlékszem hogy így halt volna meg a "történelemben." :D De nagyon tetszik ez a felállás a lovagokkal meg minden. Kezd már egy jó kis csapat összeállni így a sorozat vége felé. Bírom azt is hogy többször előhozzák az öreg Merlint. ahogy néztem a köv részben is visszatér. :D :D De inkább azt hoznák be hogy szabadon varázsolhasson...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moffat a 7. évadzáróról, spoilermentesen de azért... :rock:

 

Steven Moffat on the Series 7 Part 2 Finale in May:

"the finale, which has got some serious fanboy-pleasing going on in it. My aim for it – which I’m about to humiliate myself at the tone meeting by saying – is to have slightly more than you think could possibly happen in one episode. Slightly more treats than you think you could be allowed…"

 

The finale will be a buildup and lead into the 50th, expect something BIG!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moffat a 7. évadzáróról, spoilermentesen de azért... :rock:

 

Steven Moffat on the Series 7 Part 2 Finale in May:

"the finale, which has got some serious fanboy-pleasing going on in it. My aim for it – which I’m about to humiliate myself at the tone meeting by saying – is to have slightly more than you think could possibly happen in one episode. Slightly more treats than you think you could be allowed…"

 

The finale will be a buildup and lead into the 50th, expect something BIG!

 

 

Ez biztatóan hangzik. I like Moffat. Moffat is cool. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az HBO már korábban is bevallotta, hogy agyalnak a "Dunk and Egg" novellák adaptációján (ezek is Westeroson játszódnak csak 90 évvel a sorozat eseményei előtt, még a jó fej Targaryen királyok ideje alatt). Valószinüleg az új szerződés ennek a projektnek a révbe érését jelenti. Az HBO-nak muszáj számolnia azzal, hogy három év múlva beérik Martin könyveit és komoly sansz van rá, hogy addigra nem lesz kész az új regény. A teljes leállásnál pedig még mindig jobb egy prequel sorozat, ami legalább fenn tartja az érdeklődést (ahogy azt végülis a Spartacus - God of the Arena is megtette).

Hehe, Bomarr a próféta

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 5x13, végre újra egy remek rész, és ezúttal nagyon szépen megcsavarták a dolgot, taps az íróknak.

 

Erre szerintem senki sem számított volna, pláne nem a sablonoktól hemzsegő Castle sorozatban. Hogy Kate-nek meg kell védenie az anyja gyilkosát, ez egy baromi jó ötlet volt, és szépen ki is aknázták. A vége pedig, hogy az a szemét tartozik Beckett-nek, nem semmi. Kíváncsi leszek, hová vezet ez majd. Mi lesz az a helyzet, amikor Kate-nek szüksége lesz egy ilyen "barátra."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Remélem a Kormányzót végre már ki fogják nyírni.

 

The Walking Dead - S3

 

Gondolom egy ideig még marad a sorozatban, különben Michonne már kinyírta volna. Talán ő lesz az évad Shane-je... ami jó sorsot ígér, csak idő kérdése. :cool:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr - Merlin 4x1-2

 

Hát ez tényleg epic volt. Nagyon reméltem hogy kemény lesz az évadnyitó. Talán az egyik legjobb rész volt, bár azért mostanra már lehet miből válogatni. Morgana tetszik, hogy végre átment igazi gonosztevőbe, de nyilván kellett hogy legyen egy besúgója a falakon belül is. Nem értem Lancelot hogy halhatott meg, remélem még visszahozzák, bár kétlem. Túl jó karakter volt és nem emlékszem hogy így halt volna meg a "történelemben." :D De nagyon tetszik ez a felállás a lovagokkal meg minden. Kezd már egy jó kis csapat összeállni így a sorozat vége felé. Bírom azt is hogy többször előhozzák az öreg Merlint. ahogy néztem a köv részben is visszatér. :D :D De inkább azt hoznák be hogy szabadon varázsolhasson...

 

Ez a két rész nálam óriási kedvenc lett. Ráadásul mintha a rendezés is feljavult volna. Már kezdtem reménykedni benne, hogy az egész évad ilyen lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a két rész nálam óriási kedvenc lett. Ráadásul mintha a rendezés is feljavult volna. Már kezdtem reménykedni benne, hogy az egész évad ilyen lesz...

Kíváncsi vagyok mire gondolsz, mert a 3-4-5 megint nagyon jó volt.

 

Uther halála, totál váratlan volt a számomra. Végre mertek lépni. Aztán az utolsó sárkány nagyon jó, és most arthur királyi karakterének építése, hogy magára hallgasson ne másokra. Eddig bejövős.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.