Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hivatalos, hogy sorozatzáró évad jön? Ha igen, akkor "yippie kay yay motherf*cker"! Zabos lettem volna, ha elkezdik a "húzzuk, mint a rétest" effektust a Dexter esetében is. Legyen eleje, közepe és vége! Úgy a jó!

 

Egyébként Yvonne Strahovski-t én nagyon bírom. A Dexterben alakított karakterét kevésbé, de a színésznőt igen. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez lesz az utolsó, ezt korábban közölték már. :) Ami azt illeti, én is örülök neki, a Dexter így is az egyik legstabilabb színvonalú sorozat volt, az elnyújtása csak a minőséget rontaná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap hallottam, hogy Yvonne Strahovski visszatér a Dexter 8. évadában. Nem bírtam a karakterét, ennek nem is annyira örülök, annak viszont igen, hogy június 30-án jön a záróévad...

Nem szokatlan, hogy nyáron kezdik?

És nem csoda, hogy nem bírtad a nőt, elvégre kőkemény gyilkos. :) Dexternek elnézzük, mert ő már a szívünkhöz nőtt, és a motivációi is sokkal tisztábbak, nagyságrendekkel jobban fel van építve a karaktere. És elég is egy szimpatikus sorozatgyilkos egy sorozatba, de talán úgy általában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van idén befejezik, nekem a kedvenc sorozatom volt, de azt amit lehetett már rég kihozták belőle, újat már nem igazán tud mutatni... Amúgy nekem sem a színésznővel volt bajom, hanem a karakterrel, meg az egész koncepcióval amire őt felépítették. Úgy általánosságban a karakterek közül már egyikért sem rajongok (magáért Dexterért már régóta nem, de feliratkozott mellé most már Debra is), annyi töréspont volt ebben az előző évadban is, pedig az első fele a szezonnak olyan volt, hogy azt gondoltam visszatértünk a régi színvonalhoz... jó lesz ezt most már befejezni szerintem is. Az utolsó évadra azért nagyon kíváncsi vagyok, a lehetséges végkifejletek közül remélem a legtökösebbet vállalják majd be és ez az előző kaotikus szezon egy zseniális utolsó szériát volt hivatott felvezetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez lesz az utolsó, ezt korábban közölték már.

 

Jaja... az 5. évad után mondták, hogy további 3 évadra írtak alá, de mindenki arra várt, hogy hivatalosan is kimondják, hogy a 8. utolsó, ugyanis a 7. évad elején még egyáltalán nem volt biztos!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szokatlan, hogy nyáron kezdik?

És nem csoda, hogy nem bírtad a nőt, elvégre kőkemény gyilkos. :) Dexternek elnézzük, mert ő már a szívünkhöz nőtt, és a motivációi is sokkal tisztábbak, nagyságrendekkel jobban fel van építve a karaktere. És elég is egy szimpatikus sorozatgyilkos egy sorozatba, de talán úgy általában is.

 

Elég unortodox, hogy divatos kifejezéssel éljek, de én örülök neki, hogy nem kell őszig várni.

Egyébként nem is kifejezetten Hannah-val volt a bajom, az hogy gyilkos annyira nem hatott meg egy ilyen tematikájú sorozatnál. Nekem ez az egész Dexter és a l'amour már annyira nem hiányzott, ezt már bőven átrágták régebben, nem éreztem szükségét. Emellett pedig nagyon sok ziccert elmónikáztak a dark passenger és code eltűnése kapcsán, amire pont a Hannah-val való viszonya világított rá, mégsem kapott elég nagy hangsúlyt. A Dexter - Hannah - Debra háromszögbe, meg úgy sikerült árnyalni Dextert (Hannah által), hogy egyrészt számomra néhol már kifejezetten ellenszenves volt, másrészt Debra szerelmi szála egyértelműen elsikkadt. Nekem a régi Dexter jobban tetszett, de az ő karakterfejlődése sehol sincs ahhoz képest, amit Debrától láthattunk az előző évadban. Annyit változott, hogy már nem igazán tudtam hova tenni a végén és a vége dráma sem ütött így akkorát (a logikát(lanságot) már nem is említem, mert az már kb. 7. rész környékén elveszett valahol)... Alapból szerintem több mindent akartak belezsúfolni ebbe az évadba, mint amit ezzel az ütemtervvel teljesíteni lehetett volna, így közbe vagdosták bőszen a szálakat... azért ezektől az íróktól komolyabb színvonalat vártam volna el, mert képesek rá!

Ettől függetlenül vannak jó pillanatok még mindig. Annak, hogy Dexter egyre jobban felfedezi magát örültem és a motivációi újragondolását egy kifejezetten jó ötletnek tartottam. A LaGueartás nyomozgatásban is volt potenciál jó volt, hogy Doakes-ról nem feledkeztek meg, de mivel a végén egy mára már elég súlytalan, legtöbbször csak vegetáló karaktert nyírtak ki, ezért ez nem ütött akkorát, de nem volt rossz és végül is jól felvezették vele a 8. évadot. Megint megpróbáltak valamit kezdeni Quinn-el (bár nem sok sikerrel) ez dicséretes. Michael C. Hall továbbra is tökéletesen hozza a karaktert, Jennifer Carpenternek pedig zseniális, ebben az évadban is voltak kifejezetten emlékezetes pillanatai, nem hiába ő a kedvenc sorozatszínésznőm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sajnálom, hogy vége lesz a Dexinek. Olyat pedig senki ne mondjon, hogy ebből már többet nem lehet kihozni, vagy csak annyit hogy Te már többet nem tudnál. Ez csak fantázia kérdése. Ahogy a SupNat-nál is már azt mondtam egy két évada, hogy simán abba kellett volna hagyni, mert ebben már nincs több, erre most előálltak valami teljesen új vonallal, ami iszonyú jó. Főleg visszatérve a Dexi-re egy ilyen évad után, ami a legjobbak között van, amit itt is többen elismertek. Én arra számítok, hogy végül összejönnek Yvonne-nal és elhúznak kettesben. Megérdemelne egy kis boldogságot Dexi így a végén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem minden sorozat alapkoncepciója olyan, mint a Doctor Who-é, hogy akár ítéletnapig lehet folytatni. A Dexterben már eleve volt pár merész húzás, amikor nagyon rezgett a léc alatta de mégsem kapták el. Ezt nem lehet a végtelenségig csinálni, mi több, én magam nem is akarom, hogy a végtelenségig csinálják, mert marhára elcsépeltté válik. Nyilván nem az én akaratom számít. Ha a csatorna meggondolja magát és mégis kér további évadokat természetesen azokat is nézni fogom, de nem kitörő örömmel és lelkesedéssel!

 

Én nem annak örülök, hogy véget ér az egyik legkedveltebb sorozatom, juhé végre nem kell több részt nézni, szó sincs róla. Minden vég keserű, mert az ember sajnálja... ez természetes, hogy nem lesz több innentől kezdve, kész vége. De én maradok a már korábban is többször hangoztatott felállásnál: legyen eleje, közepe és VÉGE! Így lesz egy történet kerek egész és nem szeretném a szívem mélyen Dexter végtelen történetét nézni. Ennyi a titok részemről ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örültem volna, ha ezt a Dexter esetében korábban meglépik, így is tovább volt húzva, mint kellett volna, de természetesen ők azt nézik, hogy minél több pénzt ki lehessen venni belőle. Az meg, hogy mit lehet még kihozni belőle szerintem nem fantázia kérdése, hanem vannak bizonyos behatároltságok. Dexternek volt már mestere, volt már tanítványa, volt a testvére ellen, nyomoztak már ellene a kollégái és a nem közvetlen munkatársai is, volt már szerelmes szál (eddig azt hiszem háromszor), kapott már igazán karizmatikus ellenfeleket (legutóbb szerintem a 4. évadban láthattunk ilyet). A Debrás vonallal lehetett volna valami újat behozni, de ezt teljesen elértéktelenedett és végül el is sikkadt Hannah jóvoltából. Volt az a feka rendőr (a neve most pont nem ugrik be) az egész rendőrségen ő volt az, akire azt mondtam, hogy nah ezzel hátha kezdenek valamit, az ő karaktere új volt és még tartogatott magában potenciált erre rögtön a 7. évad első részében ki is nyírják :facepalm: ettől függetlenül az új évadnak a legnagyobb pozitívumai azért a töltelék karakterek voltak. LaGuertát jó hogy végre kivették az egyenletből, Batista és Quinn 6. évados jelenetei után pedig én kifejezetten örültem az utóbbi évadban látott folytatásnak. Jó volt, hogy Quinn-el próbálta kezdeni valamit, Batista meg úgy néz ki kiszáll, de kizárt dolognak tartom, hogy vele ne találkoznánk még valamilyen formában a következő szezonban. Az ukrán maffiás szál szerintem sokkal többet tartogatott volna magában és azt reméltem, hogy Isaak személyében végre egy nagy riválist kap Dexter, nem pedig egy barátot, de nem is ez volt a bajom ezzel, hanem ahogy ezt lezárták ezt a szálat (hogy helyet adjanak a főszálnak) az valami fájdalom volt... Hannah visszatérése nem tudom egyébként miért hiányzik még ide, mondjuk számítani lehetett rá az utolsó részből...

A sorozat végén a happy-end-nek nagyon nem örülnék, remélem valami igazán drámai végkifejletet kapunk. Mondjuk elkapják Debrát és megölik (bár nem vagyok tisztában a floridai jogszolgáltatással, hogy halálbüntetés miért jár), ezek után pedig Dexter öngyilkos lesz, vagy hogy megmentse Debrát feladja magát és így a tesója meg mondjuk túléli, felneveli Harrisont és belőle lesz majd a következő Dexter :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: Spoiler mögé.

 

Amúgy én sem azt mondom, hogy muszáj lenne folytatni, de én szívesen nézném tovább ha legalább ilyen szinten tudnák tartani. A Doki ebből tényleg egyedi eset, de pl ott van a Lost, (Igen Dexiről kiderül hogy időutazó füstszörny. :D) ahol minden évad más, vagy a Weeds is ilyen. Néha teljesen új koncepciót kap egy évad, és persze ettől lehet jobb is rosszabb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lett az első rész, Mads Mikkelsen valóban kitűnő választás volt Lecter szerepére, már így az elején is volt pár nagyon elcsípett pillanata. Ha így folytatják, akkor egy igazán méltó sorozatot kaphatunk.

Majd néha írjatok róla, hogy milyen, mert érdekel(ne).

 

Én arra számítok, hogy végül összejönnek Yvonne-nal és elhúznak kettesben. Megérdemelne egy kis boldogságot Dexi így a végén. :)

Én meg inkább arra, hogy Debrával jönnek össze :D Viszont a többivel egyetértek.

Sajnálom, hogy véget ér, de ha nem tudnak újítani, akkor abba kell hagyni. Nyári kikapcsolásként pedig végig lehet nézni az összes eddigi évadot :) Szerintem megér egy második megnézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mads Mikkelsen nálam mostanában egyébként is elég nagy kedvenc lett (legutóbb amiben baromira tetszett az a "A Royal Affair" ami egy szenzációs történelmi film), úgyhogy miatta én is neki fogok futni ennek a Hannibalnak.

 

Én egyébként nagyon reménykedek, hogy az egyik negyedik-ötödik évados Trónok karaktert kiosztják Mikkelsen-nek.

Könyvspoiler

 

Zseniális Euron Greyjoy lenne. Mióta láttam az alábbi fan posztert szinte csak őt tudom elképzelni erre a szerepre.

tumblr_mc9gk98Jth1qksuq5o1_500.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyári kikapcsolásként pedig végig lehet nézni az összes eddigi évadot :) Szerintem megér egy második megnézést.

 

Az első kettő mindenképpen + a 4. is, mert az volt szerintem az aranykor, bár én valószínűleg most júniusba mind a hetet lepörgetem majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Két rész eltelte után erős hiányérzet maradt bennem, s tegnap rájöttem, miért:

 

 

Eddig nem szerepelt az egyik legjobb karakter Varys. :) Továbbá Pycelle mester sem. Sajnáltam, hogy Umber a 2. évadban nem bukkant fel, a 3. évadban vajon szerepelni fog?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor 7x8

Kicsit késett a felirat de azért megnéztem. :D

 

Vártam ezt a részt, mert nagyon bírtam régen az Ice Warriorokat, bár sosem volt valami nagy szerepük, most legalább főszerepet kapott és többet tudunk meg róluk mint eddig valaha. Nekem bejött ez a páncél, kicsit modernebb lett, de nem túlságosan, így akik szerették régen, szerintem most sem csalódtak, és hát kibújt a szög a zsákból, vagyis az alien a páncélból. Teljesen átment alien-be a rész, aminek a hangulata és kékes látványa nagyon bejött. A predatoros sercegés is hozzátett a hangulathoz. Annyira a karakterek nem tudtak kifejlődni nekem, de nem is volt rá szükség. Volt egy két Doki Clara pillanat is, ami tetszett, de ez a rész leginkább a Harcosról szólt azt hiszem. A vége nagyon tetszett. Újra a páncélban meg ahogy megjöttek érte...végülis sosem voltak annyira gonoszok régen sem. :D :D Most nem tudok többet írni, mert fáradt vagyok, de összességében tetszett, amit lehetett szerintem kihozták a sztoriból és bár nem a legerősebb rész, tetszik. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd beleőszültem, mire megérkezett a felirat, de azért megnéztem még este. Ebben az évadban több jobbat is láttunk már. Persze ez nem probléma, attól még ez egy jó kis rész volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7-08

 

Nagyon tetszett a rész!

Az Ice Warrior egyáltalán nem tűnt szerintem nevetségesnek, és érdekes volt látni, mi van a páncél alatt. A remek színészi gárda nagyon sokat adott az élményhez. A kapitány, de főleg a professzor szerethetők voltak, Tobias Menziesnek meg egyszerűen jól áll a genyaság (ezért is vagyok kíváncsi, vajon milyen lesz a GoT-ban pozitív karakterként). Clara továbbra is a legjob kompánion és Matt Smith továbbra is zseniális Doktor (zseniális volt a belépőjük "Viva Las Vegas! :D ).

Ami a legjobban tetszett a részben, az a vége volt. Végre egy ellenfél, aki nem akarja mindenáron elpusztítani az emberiséget, hanem képes jellemfejlődést mutatni. Ez már hiányzott egy ideje. És ezáltal annak is örültem, hogy nem csináltak az Ice Warriorokból egy Dalek-Cybermen-Sontaran szerű agyatlan gyilkológép fajt.

Ja és az Ice Warrior-ök hajója cool volt :D .

A következő rész az előzetese alapján nem nagyon fogott meg, de persze előfordult már, hogy tévedtem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7x7

 

Azt hittem már sose hagyják abba az éneklést. :D Elég töltelék rész volt, az egyetlen ami megfogott benne az az idegen világ és a rengeteg féle-fajta idegen lény. Azok nagyon jó kis hangulatelemek voltak. Ráadásul meg volt a kontraszt a végével, amikor visszacseppent a földi valóságba a csaj.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus - A finálé után

Sajnálom, hogy vége lett, mert egészen megszerettem ezt a helyenként elég "érdekes" sorozatot. Még két fél évad szerintem belefért volna (egyik fél a harmadik évad elé, mert ott kaptunk egy montázst - ráadásul itt a készítőknek is szabadabb kezük lett volna, hisz a feljegyzések akkorról eléggé zavarosak, a másik a 3. évad második felét bővíthette volna ki mert az elég kapkodós lett). Annyiban elégedett vagyok, hogy csak 1 szereplő kapott szerintem méltatlan befejezést. A stáblista meg egy olyan hangulatbomba, mintha valaki a régi évkönyvet nézné - térnek vissza az emlékek a szereplőkről - és a végén még Andy-t is megtisztelték, aki sajnos nem tudta befejezni a sorozatot mint Spartacus.

Hát, igen mint már említettem, sajnálom hogy vége, mert szerintem egy szerethető sorozat volt, és bár olykor voltak hullámvölgyek évek múlva majd örömmel nézem vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon sajnálom, hogy vége lett, az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam. Az utolsó rész nagyon szomorúra sikeredett, s bár tudtam, hogyan alakult a történelem, mégis az utolsó pillanatig reménykedtem. :( Bár egy teljesen idealisztikus Spartacus-t kaptunk (biztos hogy a valóságban a filozófiája nem haladott meg mintegy 1800 évet), de ezzel nekem semmi bajom sem volt, és végső búcsúja szépre sikeredett, már-már megkönnyeztem. Én is örültem a stáblista végén felbukkanó első színésznek.

 

Bár a mostani sorozatnak vége, azért én reménykedem egy Caesar-Crassus-Pompeius spin-off-ban, ahol a polgárháború eseményei kerülnek terítékre. :) Na majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár egy teljesen idealisztikus Spartacus-t kaptunk (biztos hogy a valóságban a filozófiája nem haladott meg mintegy 1800 évet)

Mondjuk sohasem a valósághűsége miatt szerettük

Bár a mostani sorozatnak vége, azért én reménykedem egy Caesar-Crassus-Pompeius spin-off-ban, ahol a polgárháború eseményei kerülnek terítékre.

Ez engem annyira nem érdekelne, annak ellenére, hogy a sorozat legjobbja a Batiatus féle politikai sz*rkeverés volt - szóval értenének hozzá.

Erre ott a Róma, ami más módokon, de szintén egy jó sorozat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 7x8

 

Igen a legnagyobb erősse a résznek a IW volt, meg a szereplő gárda, de jellemfejlődést is csak az IW mutatott a többiek, valahogy nem igazán, és még a Doki Clara páros is kicsit szürkébb vollt, bár azt hiszem az előző részek túl magasra tették a lécet. :) Ma újra megnézem, de már alig várom. :) Ja és még valami kis érdekesség. :)tumblr_ml7zyp3T9y1qerwgxo2_250.gif

tumblr_ml7zyp3T9y1qerwgxo5_250.gif

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lőtték le semminek a végét, hiszen a sorozatnak már azelőtt tudni lehetett, mi lesz a vége, hogy elkezdődött. Hogy ki miben reménykedett egy alapjaiban történelmi sorozattal kapcsolatban (amiben azért magától a történelemtől nem rugaszkodtak nagyon el, nem maradt életben senki, akinek halnia kellett, és nem kerültek el olyan eseményeket, amik megtörténtek), az enyhén szólva irreleváns. Mintha egy Krisztusról készülő sorozatnál abban reménykednél, hogy a végén azért mégse feszítik keresztre...

Majd ha elmesélik, hogyan és mily módon ért az élete vége, akkor lőtték le a végét, mert itt ez az érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.