Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

kudar, te majd egyben nézed meg az évadot szinkronosan?

Nem nem, nézem hétről hétre. Ma este nézem a 2. részt. Nem akartam róla írni, mivel már mindent leírt előttem mindenki, de lehet akkor majd én is írok pár sort. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT: fantasztikus rész volt

 

És az a befejezés! Méltó volna évadzárónak is, nem hogy egy "szimpla" résznek. A többi lentebb olvasható, annyit tennék még hozzá, hogy a Töviskirálynő ismét remekül hozta magát, igazán "üde" színfolt ebben az emlékezetes karakterektől zsúfolt sorozatban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom, hogy mindenki már a 4. fantasztikus részről ír én meg a 2.ról csak, ami szintén nagyon jó volt. :)

 

AZt hiszem kicsit rá kellett hangolódnom, mert valahogy az első rész nem tetszett annyira, inkább csak a Danys részek. Meg hát teljesen ketté lett szedve, mert akik az elsőben nem voltak, azok most voltak. Egyben tökéletes lett volna a két rész. Viszont ebben a másodikban zseniális párbeszédek lettek írva, jó kis humor és a végén a kis csata is tetszett a királyölővel. :) Meg ebben azért több volt az új szereplő is akiket bírok. szóval remek kezdés, és várós a folytatás is. :) Igazából nem is tudnék kielemi legjobb részt mert az egész nagyon egyben volt. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na melyik híres NFL játékos imádja a Trónok Harcát :D kudar, Wilde vágjátok ki ő? :):D

 

Még egy kicsit a 4-es epizódhoz.

 

Elég kreatívan dolgozzák fel Bran történetszálát. Igazság szerint itt még most nem történik vele semmi izgalmas, menetel észak felé a kompániájával. De ezek az álmok feldobják a jeleneteit.

 

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek sorozat a Vikings, úgy rémlik, közületek is nézi valaki. Szépen tükrözi az akkori viszonyokat, életfelfogást, mitológiájukat. Kellően lényegre törő, mégse érzem azt, amit helyenként a Spartacusnál, hogy öncélú szexjelenetekbe és brutális vérengzésbe torkollik. Ebből is látszik, hogy a kevesebb néha több. Eddig szerintem nagyon jó, érdemes nézni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na melyik híres NFL játékos imádja a Trónok Harcát :D kudar, Wilde vágjátok ki ő? :):D

 

Bevallom őszintén ezt nem tudtam, de tavaly egyszer a Grantland podcast-jében beszéltek a sorozatról Bill Simmonsék és ők is nagyon dicsérték.

 

Egyébként, ha már Trónok Harca:

 

 

Az eddigi legjobb rész volt ebben az évadban szerintem ez a legutóbbi epizód, mind látványra, mind a tartalmat tekintve.

Az a fordulat Theon szökésénél eléggé meglepett, bár mikor bementek a terembe és mondta neki, hogy várjon még, akkor már tudtam, hogy itt valami nem kóser. Azt, hogy miért mentette akkor meg az a másik férfi maximum csak sejtem, de egyre érdekesebb ez a történet is. Szegény Jaime elég sokat szenvedett már, ez meg is látszik rajta, meg is lepődtem mikor megpróbált meglépni. Azt meg nem igazán értettem miért kellett azt a kezet magával vinnie, látványra mondjuk érdekes volt. Egyébként az apja ugye nagy erőkkel keresteti, mégis eddig nem jutottak semmire. Akkor vagy ők csinálnak valamit nagyon rosszul, vagy nem is keresik annyira. Az északi szálban az a mészárlás nagyon kemény volt, tetszett ahogy hirtelen elszabadul a pokol. A fővárosban játszódó szálak is nagyon biztatóak. Itt elsősorban a színészi játék tetszik, de a szervezkedések és intrikák adják az igazi esszenciáját az itt történt eseményeknek (ez a varázsló nagyon érdekel). Arya történetét se akarom kihagyni, bár eddig engem ez a szál annyira nem kötött le. Most viszont itt is végre beindulnak az események. Bran története számomra még elég homályos, nem tudom mi a célja ezeknek az álmoknak.

A rész legjobb és leghangsúlyosabb jelenete egyértelműen a vége volt. Tudtam, hogy a "Mestert" úgy is meg fogják ölni (mondjuk én azt hittem, hogy majd a katonákkal öleti meg, bár az igaz, hogy így a sárkánnyal látványosabb volt). Az egész monumentalitása és hangulata nagyon művészi volt, ahogy végeznek volt fogva tartóikkal a katonák és aztán ahogy vonulnak kifelé (átlépve a földön lévő korbácson). Most már megvan a sereg, egész nagyok a sárkányok... ha fogadni kellené a Trónért vívott a harcban én a Targaryenekre tennék. ;)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, ha már Trónok Harca:

 

 

ha fogadni kellené a Trónért vívott a harcban én a Targaryenekre tennék. ;)

 

 

 

 

Bran és Arya később indul be igazán, ha minden igaz Theon most kap majd egy kis szünetet, a varázslótól én nem várnék sokat, mert a könyvben nem szerepelt (csak a története Varys-szal), az északi szál csak most indul majd be igazán, ami a Lannister keresést illeti, azért a a folyóvidék egy Nagy alföldnyi terület, nem olyan könnyű átkutatni, a "nyaklánchoz" meg csak annyit hogy te se hagynád ott valahol a saját kezed

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT 3x04

 

 

- Valahogy sejtettem, hogy Theon pórul fog járni. Komolyan, már kezdem sajnálni a csávót, mégha valamelyest meg is érdemli a sorsát. Azt azért a javára írom, hogy belátta tévedését és már Nedet nevezte meg valódi apjának.

- Én is nagyon erősnek érzem a Jaime-Brienne szálat. Az első évadban még a Királyölőt utáltam a legjobban (na jó, a nővére után), most már az egyik kedvencemmé lépett elő. Világéletében kardforgató volt, így amikor levágták a kezét, gyakorlatilag az életétől fosztották meg. Innen nehéz lesz talpraállni. Örülök, hogy Jaime és Brienne között javult a viszony. Ezek a fejezetek már a könyvben is a kedvenceim voltak.

- A királyvári jelenetek továbbra is nagyon ütnek, az egymás hátai mögötti szervezkedések, machinációk továbbra is a sorozat legerősebb pontjai. Margaery kiválóan űzi a hatalmasok játszmáját és feltétlenül meg kell dicsérni Natalie Dormer játékát. Ügyesen a hálójába vonta Joffrey-t, és itt megmutatkozik, hogy mennyivel okosabb és reálisabb politikus, mint Cersei. Örülök, hogy az utóbbit Lord Tywin is megjegyezte, Cersei azt hiszi magáról, hogy ő is micsoda egy nagy konspirátor, pedig nem. Ez a könyvben is nagyon érződött. :) Nagyon jól vezették fel Varys bosszúját, az ő háttértörténete is érdekes, amelyre már nem is emlékeztem.

- Pod előző részi kalandjára visszatérni szerintem felesleges volt, de Ros-t gondolom szerepeltetni kellett.

- Ezt a részt Dany mellett abszolút Varys vitte el a hátán, a Töviskirálynővel történő jelenete nagyon jó volt, köszönhetően a színészeknek. Az öregasszony az egyik legjobb mellékszereplő lett véleményem szerint. "Pók a kertben". :D

- Az astapori jelenetek fantasztikusak voltak. Anno elég sokan szidták Emilia Clarke játékát (szerintem indokolatlanul), de most ismét megmutatta, hogy mit tud. Hátborzongató volt látni, hogy a Makulátlanok minden tétovázás nélkül korábbi gazdáik ellen fordulnak. Az pedig, hogy Daenerys tudott az ősi valyriai nyelven, Kraznys mestert döbbentette meg leginkább.... mondjuk nem csoda, amiket korábban mondott neki. :D A halála látványos volt, bár talán stílszerűbb lett volna, ha a Makulátlanok ölik meg, ha már korábban annyit dicsérte őket.

- Kaptunk egy új szereplőt Dondarrion képében, igaz ő már az 1. évadban is szerepelt egy rövid ideig, de még egy másik színésszel. Egyelőre az Arya-szál hidegen hagy, bár itt is lesznek érdekes dolgok.

 

Ha most nekem is tippelnem kéne, hogy ki áll a trónért folyó küzdelemben a legjobb pozícióban, akkor Daenerys-re tennék. :)

 

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kicsit a 4-es epizódhoz.

 

Elég kreatívan dolgozzák fel Bran történetszálát. Igazság szerint itt még most nem történik vele semmi izgalmas, menetel észak felé a kompániájával. De ezek az álmok feldobják a jeleneteit.

 

 

Ennek kapcsán egy KÖNYVES spoiler (hármas könyvből)

 

Nagyon úgy tűnik, hogy ennél a jelenetnél Bran anélkül, hogy tudna róla már belelát picit a jövőbe. Az anyja az egyik pillanatban még úgy néz ki ahogy ismerjük, aztán hirtelen kifehéredik az arca, mintha halott lenne. Erről két screenshot.

Catelyn először

got304a.png

És utána kifehéredve (nyilván nem akarták túl egyértelműre csinálni, hisz a halála továbbra is meglepetés kell legyen, ezért inkább csak amolyan épp hogy észrevehető előrejelzés ez)

got304b.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este én is megnéztem a DW 7x9 -et. Szerintem a sorozat egyik legjobbja ez a rész.

 

 

Hihetetlen ötletes volt, minden fordulatával. Matt Smith -et most kezdem megkedvelni. Azon a pofán amit vágott a geronimós ugrás előtt, behaltam. :lol: A hangulat is kitűnő volt és a karakterek is. Csak így tovább.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este én is megnéztem a DW 7x9 -et. Szerintem a sorozat egyik legjobbja ez a rész.

 

 

Hihetetlen ötletes volt, minden fordulatával. Matt Smith -et most kezdem megkedvelni. Azon a pofán amit vágott a geronimós ugrás előtt, behaltam. :lol: A hangulat is kitűnő volt és a karakterek is. Csak így tovább.

 

 

:clap:;)

 

Bizony!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7. évad finálé, úgy tűnik nem viccelnek :para: + Clara titkáról néhány morzsa

 

 

 

 

Moffat: “We wanted a brand new monster to create chills in the finale. And the thought of stylish whispering almost faceless creatures was an idea that firstly scared me and that I thought would work well in an episode that looks forward and back.”

 

“It’s full of surprises and questions that have never been answered in the history of Who, including the Doctors greatest secret. We’re not pretending, we’re not kidding, it’s actually going to happen. The episode is called The Name of the Doctor and involves our hero in a conflict that is very, very personal to him. Usually he’s saving other people, but this time he might be the one who needs to be saved.

 

“We’ll also find out what makes his new companion so impossible and there’s a surprise that no one has got right so far, and one that will change the course of Who forever!”

 

“With the 50th, this is going to be by far the biggest year in the history of the show. And the finale is just the start. It focuses on a pivotal moment in the Doctor’s life and the life of his companion. It’s a complete game changer and it all starts now."

 

Nagyon nem tetszik ez nekem. Ha tényleg elmondják, hogy mi a Doktor neve, akkor lőttek a sorozatnak.

 

Coleman: “The finale story is such a fantastic idea; it’s epic and huge and filled with drama.”

“It was really exciting to sit down and read the script,”

“There are little bits and pieces, which Steven planted a couple of years ago. It’s just really clever and a crucial moment in the Doctor’s life that you get to explore with the best baddies! I really think they are going to become another Moffat classic.” “All I can say is that Clara hasn’t just met the Doctor three times before…”

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.