Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Dalek: spoilereket írtál vagy csak találgatást? vagy esetleg már a rész kritikáját? csak mert lehet hogy tényleg kiküldték már pár embernek, és akkor lehet valahol már fent van a rész. :D

 

Hát csak egy halvány utalás van a finálé végkifejletére. A többi kép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supnat 8x23 - vége a 8. évadnak.

Szerintem is ütős volt, bár közel sem ilyen fináléra számítottam...

 

Egész évad alatt azért szívnak, hogy örökre bezárják az összes démont, erre Dean a saját önzése miatt, egy ember élete kedvéért lemond minderről? Tudom, hogy Sam mindennél fontosabb számára (és meg is értem Deant), de ez akkor is kissé csalódás volt nekem... így minden halál, amit a démonok okoznak a jövőben, gyakorlatilag Dean lelkén fog száradni. Persze, a sorozat ikonikus "lényei" a démonok, de bőven el tudok képzelni nélkülük is kemény főszálat, főleg az angyalok révén. Arról nem is beszélve, hogy Dean nem egyszer hozta vissza Samet a halálból, ezúttal is találhatott volna valamilyen kiskaput. A 9. évad kapcsán remélem, nem esnek az önismétlés csapdájába és játsszák el ugyanazt Metatronnal és az angyaltáblával, mint Crowley-val és a démontáblával idén. A cliffhanger érdekes volt, bebiztosította, hogy várós legyen a folytatás. Számos potenciál rejlik az új évadban, annyi biztos.

 

Októberben érkezik a 9. évad (melyet elvileg egy 10. is követni fog), szerda helyett immár keddenként. Egyébként Arrow-val hogy állsz? Mintha írtad volna korábban, hogy nekivágsz. SN-hez hasonlóan szintén a minap értek az évad végére. Az első pár rész után szimplán "jó"-nak indult, de nem semmi, ahova kinőtte magát a végére... ha tippelnem kéne, neked biztos tetszeni fog. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Októberben érkezik a 9. évad (melyet elvileg egy 10. is követni fog), szerda helyett immár keddenként. Egyébként Arrow-val hogy állsz? Mintha írtad volna korábban, hogy nekivágsz. SN-hez hasonlóan szintén a minap értek az évad végére. Az első pár rész után szimplán "jó"-nak indult, de nem semmi, ahova kinőtte magát a végére... ha tippelnem kéne, neked biztos tetszeni fog. ;)

rajta van a listán, már nagyon rég óta és tervezem is. Barrowman miatt is, meg alapban imádom a GA figuráját, kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle. remélem kicsit komolyabb lesz mint a SV-ben, és sok ismerőst is látunk majd a DC világából, de ahogy néztem a trailereket, lesz benne bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Finder - Csont nélkül - Vége az első évadnak és a sorozatnak is.

A Bones Spin off sorozatáról van szó, mondjuk. Walter és Leo a 6. évad 15.részében tűnik fel ha jól emlékszem. OTt még kicsit más volt a felállása a csapatnak mint a rendes sorozatban, de nem is baj. A kis cigánylány sokkal jobb mint a másik a Bones-ban.

Nagyon vicces és teljesen komolytalan nyomozós sorozat, persze vannak azért drámai részek is benne, de lényegében nagyon kellemes néznivaló. Egész más mint a legtöbb nyomozós sorozat, mert leginkább feelgood az egész, nem gyilkosokat keresnek, és itt nincs a megszokott kerülgetjük a szép nyomozónő társunkat felállás. Itt egyből belecsapnak a lecsóba. :D

Walter a főszereplő, leszerelt katona akit baleset ért a fronton, - nem teljesen komplett, mondhatni eléggé eszement, - és azóta kényszeres keresésben szenved, bármit amivel megbízzák meg kell találnia, legyen az festmény, étel, személy vagy gyilkos. A nagy maci társa pedig Leo, aki ügyvéd volt, most pedig Walt-tal dolgozik.

A sorozatban párszor feltűnnek a Bones szereplői is, de igazából nem lett volna az sem baj, ha nincsenek, mert magában is simán megállja a sorozat a helyét. Na jó azért vicces cameok születtek ezekből. Utána fogok olvasni, hogy miért is kaszálták, pedig az évadzáró is elég jól végződött. Összességében egy 6,5/10 nálam, de sajnálom, hogy nem folytatódik. Ja és külön még meg akarom említeni Michael Clark Duncant, aki hatalmas arc, és kb nála is azt érzem mint annó Andynél hogy van egy olyan kisugárzása amiből tudom, hogy biztos jó ember volt, és mennyire sajnálom, hogy meghalt, de jó volt ebben még utoljára látni.

thefinder-carousel.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7. évad finálé

 

 

 

Továbbá Matt Smith megerősítette, hogy marad a 8. évadra!

 

“I’m on a break for a couple of months while I’m in Detroit making How To Catch A Monster. We come back and shoot the Christmas special over the summer, then we go on to the next series, which will either start filming at the end of this year or at the start of 2014.”

 

Úgy tűnik nem szabadulunk még tőle egyenlőre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki: Hát ez nagyon jó hír. Még kell egy évad Matt-tal, nekem személy szerint nagyon hiányozna a Doktora, de utána már én is azt mondom, hogy akár jöhet egy váltás, bár nehéz lesz szerintem igazán jót, jobbat találni helyette.

 

Dexi: ez az évad elég durván drámainak tűnik. El fognak szabadulni az indulatok. Félek kicsit a végétől, hogy mit terveznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki: Hát ez nagyon jó hír. Még kell egy évad Matt-tal, nekem személy szerint nagyon hiányozna a Doktora, de utána már én is azt mondom, hogy akár jöhet egy váltás, bár nehéz lesz szerintem igazán jót, jobbat találni helyette.

 

Ugyanezt gondolta mindenki, mikor Tennant regenerálódott, sőt még amikor Eccleston is. Minden esetben tévedtek. :) A Doktor szerepére véleményem szerint még olyan igazán rossz színészt sosem sikerült választaniuk, gondolok itt a 6. Doktorrra, aki sokak szerint visszataszító volt az elején, de végül egy igazán kick-ass Doktor lett belőle, borzasztó öltözködési szokása ellenére. ;)

 

A kérdés csak az, hogy ha a Doktort egyre fiatalabb színészek játszák, akkor talán eljön majd az idő, mikor már egy tinédzser fog szonikus csavarhúzóval a kezében fel-alá rohangálni? Remélem nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7. évad finálé spekuláció

 

 

A prequel és a képek alapján a Doktor nevét Clara mindenképp meg fogja tudni(ha mi nem is) és talán innen tudja meg River Song is(nem biztos, hogy ez a Librarys River). Mi viszont valószínűleg a nevét nem fogjuk hallani, de azt meg fogjuk tudni honnan jött és hova tart egy Gallifrey flashbackben. Úgy tűnik, hogy Clarát valaki(talán River) hozta létre azért, hogy ő legyen a Doktor tökéletes útitársa, talán azza a céllal, hogy megakadályozza a Doktor Trenzalorera kerülését.

 

 

 

Ha minden igaz, ma este a finálé után kiadnak egy jelenetet az 50. évfordulóból, ha azok az amerikai rajongók továbbra is tartják a szájukat, akik már előre megvették a 7. évadot BlueRayen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7x13

 

 

Hát ehhez... ehhez a mai részhez egyszerűen nem-találok-szavakat! Baromi jó volt! :rock: Végig csak lestem. Ekkora nosztalgia faktort! Azt a mindenit!

Az egész sztori nagyon szépen volt vezetve. Nagyon izgalmas volt, ahogy szépen lassan összeállt a kép. Már az elején leesett az állam, mikor Clara összefutott a Gallifreyn az 1. Doktorral, na meg utána az összes többivel. :yes: A Doktor barátainak találkozása eléggé meglepőre sikeredett. Nem gondoltam volna, hogy álomban találkoznak, de River újbóli szerepeltetése miatt logikus volt. Apropó River! Most valahogy az egész rész alatt olyan másnak tűnt nekem, mint eddig és nem véletlenül. Ez valóban a könyvtáras River volt és komolyan egy az egybe ugyanazt a kiegyensúlyozottabb, tapasztaltabb Rivert láthattuk újra, akit annak idején a 4. évadban.

Az egész rész hangulata nagyon nyomasztó és sötét volt, egy pár jelenetet kivéve, mint például Strax verekedése az erőemberrel. Az nagyon viccesre sikeredett. :lol: Trenzalore egy igazi temető volt. Eléggé ledöbbentem, mikor megláttam a haldokló TARDIS-t a közepén. :o

Amikor elérkeztünk a nagy Kérdéshez, már-már tényleg azt hittem, hogy a Doktor el fogja mondani, de szerencsére ott volt River. ;) Nagyon szomorú volt látni, ahogy River végig próbált a Doktorhoz beszélni, de az látszólag meg se hallotta. Tetszett továbbá az utalás a Valeyardra is.

A vége meg fenomenális volt! Egyszerre hirtelen összeállt a kép. A Nagy Intelligencia szépen belevetette magát a Doktor életének idősíkjába, így Clarának utána kellett mennie s így lett ő a Lehetetlen Lány. Tiszta sor. Moffat barátom, zseniális vagy! :clap: Utána meg a Doktornak is utána kellett mennie, így már ki lehetett következtetni, hogy ennek a hatására fog majd összefutni később a 10. Doktorral az 50. évfordulós részekben. River végső búcsúja a Doktortól és az utolsó csókjuk engem nagyon megfogott! Méltó véget ért River története s ezzel végleg elnyerte méltó helyét a DW legikonikusabb kompániái között.

A cliffhanger meglepő volt, de már pontosan egy előre felvázolt rajongói spekulációt igazolt. A Doktor legnagyobb titka John Hurt, a Doktor! :rock: Így meglehet, hogy valóban beigazolódik, hogy ő lesz az igazi 9. Doktor, másként a mostani Doktor nem ismerte volna fel.

 

Szóval, ez a rész számomra megmentette az egész 7. évadot. Úgy látszik ez egy ilyen évad volt. Játszadozott egész végig a fantáziánkkal, de a végéig nem igazán tudtunk meg semmit. Azt hiszem hozzá kell szoknom az efféle évadokhoz a jövőben. Szóval ez a rész nekem 10/10. És egyúttal útólag az egész évad is 10/10, a kezdeti szkeptizmusom ellenére. Végre összeállt a kép. Alig várom az 50. évfordulót, sok minden nyalánkságba lesz majd részünk, de most elvileg kapunk majd egy jelenetet az 50. évfordulóból, remélem minnél hamarabb.

 

In the name of the Doctor!

 

 

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 7x13 - hát mit is mondhatnék spoilerezés nélkül. Moffatt egy zseni. Egy kib-szott zseni író. Egyszerűen elképesztő, logikus, megható, és csavaros amit írt, és annyira nem az amire bárki is számított. :D

Dalek szinte minden szavával egyet értek.

nem semmi kérdésáradat maradt ez után a rész után. szóval akkor Hurt is egy doki volt, de valahol a 8-9 között.de mégis ki volt, vagy csak lesz? ami persze nem lehet mert a doki nem ismerhette volna fel. Akkor az igazi Riverrel már nem találkozunk többet? mert ez csak az echo river volt aki ottmaradt a könyvtárban.

De clara szála elképesztően átgondolt, és előre tervezett volt. ahogy láttuk a régi dokikat, nagyon meghatódtam, de River búcsúja akkor is a rész legmeghatóbb jelenete volt. De akkor gonodlom Hurt egy olyan doki nem szép dolgokat tett, és ezért nem számozzák. de a kérdés, hogy hogy jön majd a képbe, mert gondolom valaminek történnie kellett vele. talán a 11es doki állította meg az lehetséges lenne? de a cliffhanger nagyon nem hagy nyugodni.

 

Az a baj most nem tudok újat hozzá tenni, mert még sokkolva vagyok, újra kell néznem és értelmeznem mindent. :D

De ez a rész 10/10es volt számomra, és nagyon helyretette az évadot.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 7x13 - Zseniális volt!

 

 

Szerintem Trenzalore-t nem most láttuk utoljára. Továbbra is úgy gondolom, hogy ez lesz a Moffat éra záró részének a helyszine is majd...

 

De tetszett, hogy bár megnyilt egy csomó kérdés amit majd az 50-dik évfordulós rész fog megválaszolni, sok választ is kaptunk: ki Clara (frappáns), hogy búcsúzik el végleg River és a Doktor (gyönyörű volt), mi Trenzalore valójában (wow! mikor kimondja a Doktor hogy ott a sirhelye, beleborzongtam), hogy néz ki egy TARDIS üzemkész állapotban (baromi jól megcsinálták az Első Doktor felbukkanását). Csak kapkodtam a fejem végig.

Az Elfeledett/Eltitkolt Doktor aki olyan rosszat tett hogy nem is számít Doktornak: szerintem ő írtotta ki az Idő Lordokat. És ha igy van akkor talán végre megtudjuk majd az évfordulós részben hogy pontosan mi történt az Idő Háború végén!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7/13 én is csak azt mondhatom, hogy zseniális volt!!

 

Nem tudok mit hozzátenni a lentiekhez egyelőre, de azt muszáj megemlítenem, hogy River hiányozni fog, de piszkosul :( Annyira szerettem a karakterét, és ez a búcsú aztán... :cry:

 

Úgy tűnik nem szabadulunk még tőle egyenlőre. :D

Nem is szeretnék tőle szabadulni még egy darabig :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW finálé: Tudom kicsit rá vagyok kattanva, de elég sokat gondolkoztam este még ezen :D

 

Szóval ha Hurt tényleg az a doki aki véget tetett a TWnak, akkor gondolom tényleg a 50.ben találkozunk majd vele újra, legalábbis remélem. Viszont nem lehetséges, hogy ezzel, hogy a 11es keresztezte az idővonalait, ezért találkozhat majd Daviddel? És ha esetleg meg tudják akadályozni együtt másképp, akkor lehet visszatérnek az időlordok? mennyi kérdés merült most így fel. :D De jó lesz ezen agyalni, bár moffattot ismerve, soha az életben nem találja ki senki. :D de az biztos hogy a hideg fut végig a hátamon, amikor kiírják a rész végn, hogy introducing John Hurt...as the doctor. :D Viszont a Riveres dologra nem tudja valaki a választ? iszonyú megható, de egyben fura is volt abból a aszempontból ez a búcsú, hogy ez a könyvtári River volt de a valódit még nem küldte oda vissza. ez már nem is fog megtörténni vajon?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7/13, nekem is folyton a fejemben jár

 

Könnyen lehet, hogy Rivert többé nem látjuk. Tudjuk, hogy a Könyvtár előtt közvetlenül mit történt, de muszáj látni is? Részemről szeretném látni, de a film szempontjából nem biztos, hogy kell, anélkül sem lóg a levegőben a sztorija. Szerintetek? Az jutott eszembe, hogy ez a 7. évad közepén történik meg a Doctor idővonalán, vagyis Amyék után őt is elvesztette, csak éppen azt nem láthattuk. Ez már akkor is eszembe jutott. A 7/5-ös River már prof volt, az idővonalán az angyalos epizód eseményei történtek legközelebb a Könyvtárhoz, ezért lehetséges ez a verzió. Arra tippelek, hogy ezt nem fogjuk látni, hiszen annyira lezártnak tűnt a története a búcsúval (és egyben gyönyörű is volt), hogy Moffat nem fogja a karakterét még egyszer elővenni. A Doctor halad előre a saját idővonalán, ő már elengedte Rivert, nem fog visszatérni az életébe többé időutazás ide vagy oda. Aztán majd csak nézek, ha mégis (de biztosan nem fogok ellene tiltakozni) :hehe:

Úgy gondolom, hogy a Silence-szálnak még nincs vége. Még mindig nem tudjuk a Tardis felrobbanásának körülményeit az 5. évadból. Nem mindenre kell magyarázat, de ez nekem még lóg a levegőben. A Tardist nem tudja csak úgy akárki irányítani, ezért gondolom azt, hogy koránt sincs befejezve, egy kéz sok hozzá, hogy számba vegyük őket. Mondjuk John Hurt nemdoctora éppen képes rá :D

És a Doctor neve. Szerintem sose tudjuk meg, mi volt a valódi neve. Ugyanis a látottaktól eltekintve nagy valószínűséggel nincs egyéb jelentősége. Annak viszont annál inkább, amit választott.

Logikusnak tűnhet, hogy John Hurt a 8-9 között élő nemdoctor lehet. De biztos ez? Ne feledjük, ez Moffat sztorija, jöhetnek még nagy meglepetések :D Tudjuk, hogy megölte az Időlordokat, de gondoljátok, hogy most meg kell tudnunk ennek a részleteit? Vagy Moffat előállt megint valami egyedivel, ami senkinek sem jutna eszébe.

Még egy. A Tardisnak nagyon nem tetszett, hogy a Doctor Trenzalore-ra megy, vagyis hogy keresztezi az idővonalát. Vajon látta előre, hogy ez fog történni, és azért pikkelt annyira Clarára? Hogy ne jussanak el oda? Persze ha látta, tudhatta azt is, hogy úgyis megtörténik. Kivéve, ha nem fix pont. Na most kell abbahagynom, mert jönnek az őrült teóriák :hehe:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általad említett sorozatokba szívesen belenéznék valamikor. Milyen sorrendben érdemes belenyitni a Star Trekbe? A sorozatok olyan Babylon V feelingűek? Csak mert azt néztem, és tetszett (bár még sokkal fiatalabb voltam).

Általában azt szoktam mondani, hogy készítési sorrendben ajánlott, már ha végig akarja nézni az ember. Egyrészt, mert a folyamatos idő-átírások így teszik lehetővé (technikailag az utolsó sorozat, az Enterprise ugyanúgy egy alternatív idősík, mint az Abrams-féle filmek világa, csak kevésbé eltérő -> sőt, az Enterprise és az Abramsverse ugyanaz a világ, hiszen Nero az Enterprise érát érintetlenül hagyta, van is két gyönyörű utalás rá az Into Darkness-ben). Plusz a TOS epizódok még felújított változatban (szép hang és kép, CGI) is azért na... Szóval, '60-as évek sorozata, úgy kell hozzáállni.

Az új szériánál TNG-DS9-VOY - ezek egy időszakban játszódik ebben a sorrendben, sőt, néhány évad egymással párhuzamosan fut, így megesik, hogy a Deep Space Nine űrállomásnál kiköt az Enterprise D, vagy éppen ott dekkol kicsit a Voyager. Az Enterprise sorozat pedig mindegyik Star Trek előtt játszódik, ez az éra mindkét univerzumnak az előzménye (bár a TOS-hoz és a TNG-hez képest van némi ellentmondás, de ezeket szépen kimagyarázzák a végén). Viszont mivel az Enterprise alapját a First Contact című film (amiben szintén időutazás van, és bár csak finoman, de belenyúlnak az idővonalba -> ezzel, akkor persze még tudatlanul megteremtve az Abramsverse előzményét) eseményei alkotják, így azt mindenképpen a TNG-DS9-VOY trió után érdemes megnézni (illetve a First Contact után).

Ami a hangulatukat illeti, egyáltalán nem Babylon 5-ös, bár a Deep Space Nine-t sokszor kritizálják azzal, hogy a Babylon 5 másolata (egész pontosan azzal szokás vádolni, hogy amikor Strazinsky a Paramointnál járt, hogy eladja nekik a B5-öt, ott felejtette a szkriptet és azt használt a stúdió a DS9-hoz... kicsit nonszensz a dolog, de mindegy). A TNG a TOS mintájára készült, egy űrhajó járja az űrt (az Enterprise, mi más :)), felfedez új világokat, új civilizációkat, és eljut oda, ahová ember még nem merészkedett. A TOS kalandosabb, a TNG moralizálós, kicsit túlságosan is, az első három évadot úgy szoktam jellemezni, hogy túlságosan bubirózsaszín. Miután Roddenberry kiszállt az egészsége miatt, onnantól már az is kalandosabb.

A DS9 tényleg B5 hangulatú kicsit, annyiból, hogy itt is egy űrállomás áll a cselekmény központjában, és ebben is van vallás és háború. Aztán ezzel minden hasonlóság kifújt. Szerintem ez a legjobb Trek sorozat, igaz az első évad még kicsit lassú, igyekeznek átállítani az epizódikus történetmesélést a folyamatos cselekményű sztorira, meg bevezetni egy vadi új népet, rengeteg szereplőt (az általános hetes felállással ellentétben is több, mint egy tucat állandó szereplő van), bevezetni egy új kvadránsát a galaxisnak, szóval az első évad nagyon bevezető. De éppen ezért talán ezzel érdemes ismerkedni, mert ez igyekszik átvenni a Star Trek alapjait is.

A Voyager megint visszatért az epizódikus felálláshoz, ez egy ilyen kalandos családi sorozat. A USS Voyager 75 millió évre sodródik a Föderációtól, és próbál hazajutni. Sokat szerepel benne a közönség kedvenc borg.

Az Enterprise pedig egy merőben más széria, itt még nem létezik a Föderáció, az NX-01 Enterprise egy kísérleti hajó, a legénysége messzebb megy, mint eddig bárki - tényleg oda mennek, ahová ember még nem merészkedett. Igen akciódús, látványos, és minden évad más és más. Az első kettő inkább a Voyager-TNG keveréke, a harmadik évad egyetlen nagy történetszál, a negyedik meg elkezdi bevezetni az univerzum későbbi eseményeit, lerakja a Föderáció alapjait, megmagyarázza a klingonokat, megalapozza az ember-romulan háborút, stb. Három-négy részes kis sztorikból áll (és az egyik ilyen sztori kapcsolódik kicsit az Into Darkness-hez).

 

Szóval más és más egy-egy Star Trek sorozat, érdemes minddel bepróbálkozni. Aki fogékony a régi, kalandos sci-fikre: TOS. Akinek a morális, elgondolkodtató, de laza vagy zéró kapcsolatban álló történetek jönnek be, annak TNG. Aki az összetett, társadalmi, faji és vallási kérdésekben bővelkedő, háborús, karakterközpontú történet jön be, annak DS9. Aki a kalandos matiné sci-fit szereit, annak Voyager. Aki mindegyikbe belekóstolna: Enterprise.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki:

 

Amgy annyira imádom ezt Moffatban, hogy kb a címnek megint szinte semmi köze nem volt a részhez, legalábbis minimálisan, és már az elején mindenki arról hápog, hogy jajj ha kiderül a neve és jajj ha ez meg az, aztán a végén valami egészen mást kapunk, mint pl a Bells of St Johnnál. :D Ez most csak úgy eszembe jutott. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól érted. Bocs a sok rövidítésért, de megszoktam már, hogy mindig így vannak említve. :)

Semmi gond. Szívesen belekezdenék a TOSba csak félek, hogy mai szemmel élvezhető lesz-e első Star Trek sorozatélményként. Szinkronosan vagy feliratosan érdemes amúgy a sorozatokat nézni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.