Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

24: az első évad második végignézésre letudva. A nehezén túl vagyok, bár azért adott néhány plusz érdekességet ez a második megtekintés.

 

Az első és legfontosabb: még mindig csalódást okoz az évad annak tekintetében, hogy Mrs. Palmer élve maradt, se keze, se lába, de leginkább, álla nem tört, vagy mindegyik. Hosszú és fájdalmas halált érdemelne. Az elnöki kocsi után vontatva, vagy orvosi precizitással karóba húzni, hogy túlélje, aztán dísznek kitenni az Air Force One végére, mint egy eregetnivaló sárkányt. Ilyen szemét, hidegvérű, számító p*csát nem hordozott még a hátán a filmtörténelem.

Aztán, Nina is nagyjából hasonló elbánásban részesülhetne, de mivel ő a munkáját végezte, megelégednék a nyilvános felnégyeléssel, esetleg, ha jószívű pillanatomban érne, a máglyán elégetés sem lenne egy rossz alternatíva. Amúgy érdekes volt úgy figyelni a karaktert, hogy már tudtam, kém. A reakciói új értelmet nyertek.

Meg néha kiszúrtam egy-egy bakit is, például egy epizódzáró vágóképbe bekerült Mason a CTU irodába, miközben egy perccel azelőtt (ami ugye itt tényleg egy percet jelent) még valahol Los Angeles másik felén volt. Vagy éppen a nagy leszámolás közben Jack mellett belógott a képbe egy operatőr és egy kamera, de nagyon durván. Ilyen, amikor a sztori már nem vonja el a figyelmem. :)

 

 

Én is ezt a két karaktert utáltam a legjobban bár utóbbit csak a végén.

 

"ÁÁÁÁÁÁ!!!!!" :D

 

Az a baj ezzel hogy ordít róla hogy coolnak szánták és csak előzetes. Ez így ebben a formában nem hiszem hogy benne lesz a sorozatban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nemrég újranézni meló közben a Lostot és most járok az 5x1nél. Egyszerűen zseniális ez a sorozat, és ez a rész...hát pfff, csak kapkodtam a fejem annyira jó volt. Zseniálisan lett megírva és adagolva az egész. Kár hogy mostanában nincs több ilyen kaliberű sorozat. (A doki persze még ide tartozik :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 8x1 Spoiler: Tök jó, én marhára örülök neki. :)

 

Matt Smith returns as The Doctor in the opening episode of Doctor Who Series 8. It's thought its literally a 'cameo' appearance, where he talks to Clara and Peter Capaldi's Doctor on the Phone, during his final moments on Trenzalore.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel vasárnap jön az új Walking Dead rész eszembe jutott valami. Mi a véleményetek?

 

 

Mi van ha a Kormányzó életben maradt? Nem mutatták hogy meghalt. Ez a nyomorult még képes életben maradni, ráadásul elég ikonikus karakter akit nem hinném hogy csak úgy kiírnának.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már nekem is megfordult a fejemben, miután konkrétan nem mutatták a holttestét...

 

Viszont több dolog is amellett szól, hogy meghalt. Egyrészt, a Michonne által okozott sérülés már önmagában nehezen túlélhető. De ha szerencséje is lett volna a belső sérüléseket illetően (amit Michonne precizitása miatt kétlek), ott van az a tény, hogy a járkálók alaposan elözönlötték a helyszínt. Láthatóan senki nem rohant a fickóhoz segíteni, egyedül Lilly, de ő is csak olyan formában, hogy megszabadította szenvedéseitől. Ellenkező esetben mi értelme lett volna a lövésnek? Direkt mellé lő, mert... mert csak? :) Tudom, a konkrétum mellőzése elbizonytalaníthatta a nézőket, de talán épp ez volt a cél. A jelenetet (fejbe lőtt Kormányzó holtteste) egyébként le is forgatták, itt egy kép róla:

 

normal_035.jpg

 

 

Azt a nem irreleváns infót még hozzátenném, hogy a képregénysorozat (ami nagy mértékben alapot szolgáltat a tv-show-nak) szerint, csakugyan a második börtöntámadás során halt meg a Kormányzó, melyet követően a csapat elhagyni kényszerült a börtönt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel vasárnap jön az új Walking Dead rész eszembe jutott valami. Mi a véleményetek?

 

 

Mi van ha a Kormányzó életben maradt? Nem mutatták hogy meghalt. Ez a nyomorult még képes életben maradni, ráadásul elég ikonikus karakter akit nem hinném hogy csak úgy kiírnának.

 

Jut eszembe, mennyi idő alatt szokott elkészülni a felirat hozzá?

 

Szerintem meghalt. Fölöslegesnek tartom tovább húzni ezt a szálat, a tipikus nem tudjuk, mi történjen a cselekményben, ezért hozzunk vissza egy karaktert fogás lenne, ami nem tenne jót a sorozatnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, mennyi idő alatt szokott elkészülni a felirat hozzá?

 

Szerintem meghalt. Fölöslegesnek tartom tovább húzni ezt a szálat, a tipikus nem tudjuk, mi történjen a cselekményben, ezért hozzunk vissza egy karaktert fogás lenne, ami nem tenne jót a sorozatnak.

 

 

Ha jól emlékszem hétfőnként délre meg szokott lenni. Én mindig hétfőn este néztem és addigra már volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Blue Bloods 3. évad: Amerika legpéldamutatóbb családja ismét visszatért. Én szeretem őket, mindenki úgy cselekszik ahogy kell, persze vannak hullámvölgyek, de a rész végére megint mindenki tudja mi a helyes, még ha az áldozatokkal is jár. Nem sok változás volt a sorozatban, vagyis semmi igazából. A három zsarugenerációs családért még most sem kell egy részben sem izgulni mert lehet bármekkora a baj, a végén mindenki jól jön ki. Talán egyedül a dupla évadzáró volt kétséges - már megérdemelt ez a sorozat egy tisztességes évadzárárást - de persze a poént nem lövöm le. Az eleje az évadnak kicsit lassan indult be, langyik voltak az ügyek, de a közepe felé már nagyon feljött és jöttek az egyre jobb részek. Aki szereti a Jesse Stone-t, a Wallandert vagy hasonló könyveket, sorozatokat annak szerintem ez is bejönne. 6/10, de még mindig bírom őket nézni. :)

Blue-Bloods.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm...nálam a Wallander (ha a svéd Mankell által írt könyvekre gondolsz) nagy kedvenc, lehet, majd bepróbálom akkor ezt a sorozatot is.

Na jó azért leírom, hogy szerintem a Wallander (Miért van más Wallander is? :D) eléggé hasonlít a Jesse Stonehoz, az pedig ehhez a sorihoz. :D Lassú, hangulatos és karakterközpontú. Nem egy erős sorozat pont emiatt, de szórakoztató szerintem. Majd szólj ha esetleg belenéztél. :)

 

Ja és Lost. Hát ez az 5. évad, pfff. Minden egyes rész színarany csoda. :D Már nem is emlékeztem mennyire jó, de még így is hogy tudom mi fog történni csak tátom a számat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és Lost. Hát ez az 5. évad, pfff. Minden egyes rész színarany csoda. :D Már nem is emlékeztem mennyire jó, de még így is hogy tudom mi fog történni csak tátom a számat. :D

 

Ez szó szerint így igaz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ja és Lost. Hát ez az 5. évad, pfff. Minden egyes rész színarany csoda. :D Már nem is emlékeztem mennyire jó, de még így is hogy tudom mi fog történni csak tátom a számat. :D

 

 

Ezzel maxi egyetértek. Ha egyszer rangsorolnom kellene az összes sorozat összes évadát, ez tuti, dobogós lenne. :)

 

Kár, hogy a 6-at úgy elszabták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy a 6-at úgy elszabták.

 

Én ezzel egyetértek. Nekem az anno olyan csalódás volt, hogy összességében megbántam azt az időt, amit rászántam a sorozatra. Ma már lehet újranézném, de így is mindig ott lebegne a szemem előtt a tudat, hogy mennyire nem tetszett a befejezés és hova futott ki a cselekmény...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen emlékszem az elképesztő méreteket öltött prüszkölésre, ami a 6. évad vége után alakult ki. A finálé sokaknál kiverte a biztosítékot. De kb semennyire sem érdekel (már) ez... csak az számít, hogy nekem mit jelentett, ennek fényében akárki akármit mond teljesen lényegtelen számomra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 6. évad szerintem is rossz volt, anno hatalmasat csalódtam. Azért az előző évek izgalmait, várakozásait nem tudja elfeledtetni, de véleményem szerint a készítők 5 évig megvezettek minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezzel egyetértek. Nekem az anno olyan csalódás volt, hogy összességében megbántam azt az időt, amit rászántam a sorozatra. Ma már lehet újranézném, de így is mindig ott lebegne a szemem előtt a tudat, hogy mennyire nem tetszett a befejezés és hova futott ki a cselekmény...

 

Nekem ekkora csalódás ugyan nem volt, de a finálé 10 perce az egyik leggiccsesebb, legértelmezhetetlenebb sorozat befejezése.

 

Te legalább végignézted, engem már a második évaddal sikerült kiábrándítaniuk.

 

 

Akkor csak nézd meg az ötödik évadot! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.