Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Person of Interest

 

A görög mandró szála lehetett volna kiszámíthatatlanabb is. Viszonylag korán rá lehetett jönni hogy az a manusz is sáros. Már akkor tudtam hogy ő a keresett személy amikor Hary ledöbbent.

 

Sajnos ebben a részben volt több teljesen kiszámítható "fordulat", pl. hogy a lány eltereli Shaw figyelmét és meglép. Nem tudom, ilyen unalmas és kiszámítható, béna cselekményeket időnként minek írnak. A görög pasas is ilyen volt. Amikor kiderült, hogy a mérnök lány főnöke a sáros, egyértelművé vált, hogy a görög is az, mert úgy mutatkozott be, mint annak a főnöknek a barátja. Egy ilyen típusú sorozatban amúgy is gyanúsak a segítőkész idegenek :hehe:

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura nálam ez forditva van. Nagyon szeretem a könyveket, de nálam a sorozat az első. A könyvekben messze több az infó, a világ elképesztő gazdagon van felépitve és egy rakás szereplő van akik be se fértek a sorozatba DE nálam nem annyira hatásos egy-egy jelenet könyvben mint a sorozatban

 

Tipikus példának az jut eszembe amikor Theon lefejezi Ser Rodrick-ot a második évadban. A könyvben is lefejez valakit (nem emlékszem kit), de igazából csak az jön át, hogy Theon elég nagy genya. A szinészi játék egy drámai pillanathoz szerintem rengeteget tud hozzátenni, ha jól csinálják. És itt nagyon jól csinálják: ahogy Rodrick mondja Theonnak, hogy most igazán elveszett, közben halljuk Bran kiabálását, Theon eltökélt arcát, közben szakad az eső... nálam ez igy sokkal jobban működik és egy csomó más jelenetnél is ez van. Tipikus példa a Vörös Nász, amivel mind a könyvben mind a sorozatban úgy találkoztam, hogy már tudtam előre hogy mi lesz (egy netes hozzászólás előre lelőtte). A könyvben igazából a felvezetés volt idegtépő, mert tudtam hogy mindjárt jön és mindig félve lapoztam. De aztán maga a Vörös Nász már nem rázott meg annyira. Maga a tény volt megrázó hogy hullanak a hősök, de nem volt olyan szinten megírva mint számítottam rá. Szerintem nem volt azon a szinten a próza, mint amit szinészetben Michelle Fairley tudott hozni, amikor a fia életéért könyörög, ami viszont sokadjára újranézve is megrázóan jó.

 

Az egyetlen ami zavar a sorozatban néha az a kötelező csöcs-faktor. Néha a meztelenkedés csak önmagáért van. Évadonként egy-egy jelenet van csak aminél ezt érzem de ezek rendre kibillentenek a szórakozásból.

 

Ezek nagyszerű jelenetek, szó se róla. De

a Vörös Nász nekem abszolút meglepetés volt a könyvben, és annyira megrázott, hogy alig akartam hinni a szememnek, amikor olvastam (még a metrón is továbbmentem pár megállóval reggel munkába menet a döbbenet miatt)

, ami egyszeri és megismételhetetlen élmény, legyen bármilyen jó utána a képernyőn, ezt nem tudja überelni.

 

Alapvetően nekem a könyv minden nem csekély számú fordulata meglepetés volt, és talán ez a döntő tényező, ami miatt az első helyről nem tudja letaszítani a sorozat. Ha fordított sorrendben találkozom a történettel, valószínűleg úgy érezném, ahogy Te.

 

A meztelenkedés pedig annyira nem zavaró számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este befejeztem a TéDé első szezonját. Nekem bejön a vége.

 

 

Egy szektás genya kipipálva és bár a többit hiányoltam egy kicsit mégse mondhatnám hogy csalódtam emiatt. Ha a sztori úgy alakul akkor úgyis sorra kerülnek valahogy. Vagy Rustyék kapcsolják le őket vagy a hekusok. Mindkét esetet el tudnám fogadni.

A sebhelyes f*szfej nem lett egy nagy durranás de ez nem zavart különösebben. Olyasmi az a barom mint a 8mm-ben Masína. Legalábbis nekem ő ugrott be róla. Mindkettő kellően elborult alak és egyik se elég karizmatikus ahhoz hogy ki lehessen nézni belőlük azt amit műveltek.

A Rusty+Marty vs sebhelyes összecsapásába nem igazán tudok belekötni. Tetszett ahogy a két ex-hekus intézte az ügyet.

 

 

 

Person of Interest

 

 

Sajnos ebben a részben volt több teljesen kiszámítható "fordulat", pl. hogy a lány eltereli Shaw figyelmét és meglép. Nem tudom, ilyen unalmas és kiszámítható, béna cselekményeket időnként minek írnak. A görög pasas is ilyen volt. Amikor kiderült, hogy a mérnök lány főnöke a sáros, egyértelművé vált, hogy a görög is az, mert úgy mutatkozott be, mint annak a főnöknek a barátja. Egy ilyen típusú sorozatban amúgy is gyanúsak a segítőkész idegenek :hehe:

 

Én nem gyanakodtam arra hogy lelécel a csaj. A görög meg csak második felbukkanásakor lett gyanús.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt a TWD finálé, bár ahogy az valamennyire várható volt, a félévadzáró szintjét nem sikerült elérnie. Így sincs okom panaszkodni, bár nem tudom, mi volt az a nagy cliffhanger, amiről Kirkman beszélt...

 

...az elég egyértelmű volt, hogy a Terminus lakói nem olyan kedves, szívélyes emberek, mint ahogy reklámozták magukat. Továbbra is arra tippelek, hogy a kannibál elv alapján gyűjtik be a "húst", ezért csalogatnak magukhoz, akit tudnak, ezért nem akarták megölni a csapatot és ezért tartják vagonokban őket. Egyébként érdekes, hogy évad előtt egy főszereplő halálát ígérték, ami emlékeim szerint nem történt meg, miután sem a Kormányzó, sem Hershel nem voltak azok (lásd: az intróban lévő szereplőlistát).

A képregény alapján nincs kétségem afelől, hogy érdekes lesz a folytatás, kár, hogy fél évet kell várnunk rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt a TWD finálé, bár ahogy az valamennyire várható volt, a félévadzáró szintjét nem sikerült elérnie. Így sincs okom panaszkodni, bár nem tudom, mi volt az a nagy cliffhanger, amiről Kirkman beszélt...

 

...az elég egyértelmű volt, hogy a Terminus lakói nem olyan kedves, szívélyes emberek, mint ahogy reklámozták magukat. Továbbra is arra tippelek, hogy a kannibál elv alapján gyűjtik be a "húst", ezért csalogatnak magukhoz, akit tudnak, ezért nem akarták megölni a csapatot és ezért tartják vagonokban őket. Egyébként érdekes, hogy évad előtt egy főszereplő halálát ígérték, ami emlékeim szerint nem történt meg, miután sem a Kormányzó, sem Hershel nem voltak azok (lásd: az intróban lévő szereplőlistát).

A képregény alapján nincs kétségem afelől, hogy érdekes lesz a folytatás, kár, hogy fél évet kell várnunk rá.

 

Én se értem amúgy, kicsit többet vártam de

 

 

Ahogy Rick felszabdalta a palit az nekem bőven elég volt így évadzáróra. Egyébként intro vége megváltozott, most már csontfűrész van a nem tudom minek a helyén ami utal a kannibálokra. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead

Én sem értem, hogy mi volt ez a nagy felhajtás, annyira nem volt egetrengető a vége,

 

ettől függetlenül iszonyú jó résszel fejezték be az évadot. Sok minden jutott erre az epizódra, az utolsó mondat pedig mindent vitt. Csak Rick képes a legnagyobb slamasztikában is meggyőződéssel ilyet kijelenteni. Egyébként hajlok én is a kannibálos verzióra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan a jelenlegi number one sorozatfőcímem:

 

Ez nekem is nagyon tetszett, mint ahogy az egész sorozat is. Egyet is értek azzal, amit írtál. :)

 

Egyébként én úgy tudom, a következő évad egy teljesen más témával fog jelentkezni, mint a mostani...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is nagyon tetszett, mint ahogy az egész sorozat is. Egyet is értek azzal, amit írtál. :)

 

Egyébként én úgy tudom, a következő évad egy teljesen más témával fog jelentkezni, mint a mostani...

 

Ez az infó eddig kimaradt. Azt nemrég olvastam hogy két csaj került összefüggésbe az új szezon főszerepeivel. Az egyik pl. a harmadik és az új X-MEN eresztés Árnymacskusza míg a másik pl. a második Vaspasas-film egyik rendőrbíróját játszotta és az új fantasztikus négyeses múvi láthatatlan csajszija lesz.

Előbbit nem bírom utóbbi meg nem is rémlik. Mondjuk nem bánnám ha nem jönne össze a szereplésük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok... introja nekem is nagy kedvencem.

 

Vasárnap végre folytatódik a Trónok Harca :)

Egyébként mikor került át jövő hétre a kezdés? Sokáig úgy emlékeztem, hogy 03.31-én kezdik vetíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Sokáig nem jelentették be a premiert és addig a rajongók maguktól megpróbálták kitalálni a tavalyi időpont alapján, hogy mikor indulhat. Így elterjedt a 31-ei bemutató híre, annak ellenére, hogy egyébként április 6-án indul.

Egyébként kijött egy 25 perces videó "Politics of Power: A Look Back at Season 3" címmel. Összefoglalja az előző évad eseményeit (egyelőre csak angol felirat van hozzá)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead szezonzáró

 

 

Szépen beetettek minket, hogy lesz itt egy überbrutál cillfhanger, pedig az az igazság, hogy semmi ilyesmi nem volt. A rész egyébként élvezhető volt, de évadzáróhoz szerintem kissé gyengére sikeredett. A flashback jelenetek funkcióját nem teljesen értettem, szerintem felesleges volt, legalábbis sokkal előbb el lehetett volna ezeket lőni, hamár feltétlenül szükségét érezték erre a készítők.

 

Rick szépen leszámolt a rájuk támadó bandával, öröm volt nézni. :) A következő évad főhelyszíne biztos a Terminus lesz. Én is kannibálokra gyanakszom. No majd meglátjuk. :) Lehet nem fogom kibírni, és spoilerezek a képregényből. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead szezonzáró

 

 

Szépen beetettek minket, hogy lesz itt egy überbrutál cillfhanger, pedig az az igazság, hogy semmi ilyesmi nem volt. A rész egyébként élvezhető volt, de évadzáróhoz szerintem kissé gyengére sikeredett. A flashback jelenetek funkcióját nem teljesen értettem, szerintem felesleges volt, legalábbis sokkal előbb el lehetett volna ezeket lőni, hamár feltétlenül szükségét érezték erre a készítők.

 

Rick szépen leszámolt a rájuk támadó bandával, öröm volt nézni. :) A következő évad főhelyszíne biztos a Terminus lesz. Én is kannibálokra gyanakszom. No majd meglátjuk. :) Lehet nem fogom kibírni, és spoilerezek a képregényből. :D

 

 

Spoilerezhetsz de képregényben nem így történtek a dolgok, szóval sokra nem mennél vele :D Terminus is csak a sorozatban létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vox moziújság még sohasem tett ki címlapra tv sorozatot, ám most megtört a jég!

Valóban :) Reggel megyek és szerzek egyet (mint máskor is) :)

 

MissKarrde: Sokáig nem jelentették be a premiert és addig a rajongók maguktól megpróbálták kitalálni a tavalyi időpont alapján, hogy mikor indulhat. Így elterjedt a 31-ei bemutató híre, annak ellenére, hogy egyébként április 6-án indul.

Köszi szépen a pontosítást :) Legközelebb utána nézek rendesen és időben.

 

GoT Honest Trailer 1-3 évadnyi spoilerekkel

Az haláli jó volt :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead: Na kit jelenettek be a képregényben új szereplőként? :D

 

 

twd-129-color-large.jpg

 

 

Doctor Who rajongó csinált egy Angyalos rövid videót, érdemes megnézni:

 

http://www.youtube.com/watch?v=M6RAUxoufuE&feature

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucasfilm és a Big Bang Theory alkotói egy külön Star Wars-os részt készítenek majd!

Big Bang Theory,' Lucasfilm Team for 'Star Wars' Day Episode (Exclusive)

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/big-bang-theory-lucasfilm-set-693136

104534_d0284b.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.