Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mivel a hatodik évad flvezetése miatt nekem a hetedik évad valamennyire csalódás volt, a nyolcadik évadnál a lécet inkább lejjebb teszem. Meglátjuk, mit hoz Capaldi (akinek Matt Smith-t után kell helyt állnia, szóval sok szerencsét ehhez a majdnem lehetetlen feladathoz! :)), milyen irányba mennek el. A trailer amúgy jó felvezető.

 

Azt hallottátok, hogy a 8x01 kiszivárgott ugyanattól a szinkronstúdiótól, akik a szkripteket is kiadták? Csak workprint, nem befejezett epizód, úgyhogy én kihagyom, ha valahol összefutok vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megnéztem a kiszivárgott 8x01-et (Doctor Who). Fekete-fehérben, tele vízjellel, semmi CGI és utó-munka. A zene sem a sajátja volt (nyilván). Ismertem fel zenéket a Prometheusból és A Sötét Lovagból egyaránt. Érdekes élmény volt így nézni.

 

Ami a részt illeti spoiler mentesen. Hát ööö, huhh! Capaldi jó. Sokkal jobb, mint képzeltem, de persze Smith után erősen szokni kell. Felvezetésnek marha jó volt az epizód. Már alig várom, hogy normálisan is megnézhessem.

 

Ja igen, még csak annyit, hogy ez a Moffat csóka zseniális a részleteket tekintve! Egyszerűen zseniális! Nem értem ezt a globális gyűlöletet körülötte.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a globális gyülölet picit túlzás: eleve a Doctor Who alatta vált igazán népszerűvé világszerte másrészt az Egyesült Királyságban folyamatosan mérik a TV műsorok népszerüségét és a kimutatások szerint a DW-k rendre kimagaslóan jól teljesitenek. Ja van pár fan aki ki nem állhatja de ők csak egy hangos kisebbség és az ilyesmi kikerülhetetlen egy olyan franchise-nál ami ilyen baromi hosszú és ennyi eltérő szakasza van. Nyilván például egy hardcore Tennant fan sosem fog megbékélni a Tennant nélküli DW-vel, de ettől ez még nem a többség véleménye.

 

Egyébként bevallom én is leszedtem és ha az egészet nem is néztem meg, a végébe belenéztem mert nagyon kiváncsi voltam hogyan keltik életre a forgatókönyvet... amit láttam az baromira bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen tudom, hogy a Moffat utálók csak egy hangos kisebbség, csak valahogy mindig véletlenül beléjük futok.

Tagja vagyok a Facebookon a Ki vagy, Doki - Doctor Who csoportnak. (Hogy mi a nyavalyának, az jó kérdés) ami akkora szennytelep, hogy hihetetlen és ott igen sűrűn jön elő a téma. Nagy ritkán érdekes infókkal is szolgálnak, de alapvetően csak a hülyeség megy, az értelmetlen posztok, még értelmetlenebb kommentek, a Tennant imádat és a Moffat gyűlölet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen tudom, hogy a Moffat utálók csak egy hangos kisebbség, csak valahogy mindig véletlenül beléjük futok.

Tagja vagyok a Facebookon a Ki vagy, Doki - Doctor Who csoportnak. (Hogy mi a nyavalyának, az jó kérdés) ami akkora szennytelep, hogy hihetetlen és ott igen sűrűn jön elő a téma. Nagy ritkán érdekes infókkal is szolgálnak, de alapvetően csak a hülyeség megy, az értelmetlen posztok, még értelmetlenebb kommentek, a Tennant imádat és a Moffat gyűlölet.

Őőőő... mér' nem teszed, amit én? Dislike (vagy hát mivel a leiratkozást még nem sikerült kitalálnom, egyszerűen letiltottam az értesítéseket), és máris nem kell azokat a marhákat olvasnod. Inkább csatlakozz (ha még nem tetted) az angol DW csoporthoz. Ott értelmes emberek vannak, nem tizenéves majmok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószinüleg tényleg meritettek belőle ihletet, ugyanakkor a hasonlóság egyik oka, hogy a DW-s karakter tök sötétben áll és semmit nem látni az arcából, igy bármit oda lehet képzelni. Gondolom ha jobban látnánk már nem tűnne annyira hasonlónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 finálé:

 

 

Nem volt rossz az utolsó rész, de az időugrás annyira felesleges volt, hogy az már fáj. Amúgy most először izgultam (rész közben), hogy Jack tényleg meghal. Kiefer Sutherland nem akar több évadot, sőt, nem akar többé Jack Bauer lenni. :( Akkor legalább zárták volna le az évadot és a sorozatot, nem beraknak egy cliffhangert a végére. Ezek még Kate Morgannel akarnak spin-offot, amikor itt van egy Belcheck? :P Egy bakit észrevettem az epizód végéről: a kamerás bármennyire próbál nem benne lenni, tükröződik a helikopter ajtajáról.

Sutherlandnak volt egy jelenete, amiért már megérte elkészíteni ezt az évadot. Költői túlzás, de volt egy nagyon erős pillanata. Szép számokkal zárt a sorozat - 24 9x12: 6.5M (18-49: 1.7). Valószínűleg jövőre folytatni fogják, de remélem Jack nélkül és akkor lesz egy jó indokom, hogy kaszáljam a szériát. Tudni kellene befejezni, de ez nem ment már 2010-ben sem, most sem sikerült. Nyilván ők addig tolják, amíg van benne pénz, de most már tudni kellene tényleg lezárni... ez nem a Barátok Közt!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérte leforgatni ezt az évadot is, szerintem szórakoztató volt. A színeszeket jó volt újra viszontlátni a régi szerepeikben, az újakkal nem volt olyan komoly gondom, de igazán egyik sem nyűgözött le (ja és volt egy nagy visszatérő szereplő is). A szokásos 24-es elemek persze nem hiányozhattak: a tégla, a 2. számú fenyegetés, product placement. Apropó, ez utóbbiról jut eszembe egy jelenet a fináléból - ez nem lesz spoiler - volt ugyanis itt a végén, hogy egy Mercedesszel mennek Jackék. A kocsi elején lévő hűtőrácsról kérem szépen le volt kaparva, vagy feszítve a Mercedes logó... de a hátulján azért rajta hagyták. :facepalm: Az iPhone 5 hátulja is szemérmesen ki volt takarva, a Sprint mobiljainál persze a képedbe nyomták, hogy mi is az (nem mintha a másikat nem lehetne felismerni).

A helyszín üdítő volt, nekem tetszett London. A forgatókönyv nem egy nagy truváj, de volt egy pont a szezon második felében, ahol igazán meg tudtak lepni. Ha rendesen 24 rész lenne, akkor akár a legjobb évad címére is pályázhatna, így nem. Az elején volt egy epizód, aminek a jelentős %-át én ki is vágtam volna, az időkorlát miatt. A befejezés bizonyos szempontból nem tetszett, de ez már spoiler kategória!

Szerintem, aki szerette a 24-et annak biztos tetszeni fog, úgyhogy ajánlani tudom összességében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a hatodik évad flvezetése miatt nekem a hetedik évad valamennyire csalódás volt, a nyolcadik évadnál a lécet inkább lejjebb teszem. Meglátjuk, mit hoz Capaldi (akinek Matt Smith-t után kell helyt állnia, szóval sok szerencsét ehhez a majdnem lehetetlen feladathoz! :)), milyen irányba mennek el. A trailer amúgy jó felvezető.

Én is kb. így vagyok ezzel. Remélem, hogy jó lesz, de nálam mind Tennant, mind Smith nagy kedvenc volt (ez utóbbi azért még közelebb állt a szívemhez :)), viszont eddig Clara a legkevésbé szimpatikus utitárs és ő marad, így nem vagyok túl bizakodó. Persze a jó sztorik sok mindent tudnak pótolni, így továbbra is remélem, hogy pozitívan fogok csalódni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Matt Smith az abszolúte kedvenc Doktor, ő miatta (+Moffat) lettem rajongó és az összes kedvenc DW sztorimnak ő a főhőse, de én örülök, hogy távozott. Miután Karen Gillan lelécelt és Clara lett az útitársa valahogy azaz érzésem hogy elvesztette a lelkesedését (később ezt az interjúk alá is támasztották, sőt mint útólag kiderült ő már a hatos évadnál kezdte elvesziteni azt).

Sokszor az utolsó részekben már nem a 11-es Doktort látom hanem Matt Smith-t a szinészt aki próbál úgy csinálni mintha ő lenne a 11-es Doktor (ez nem jelenti hogy a 7-es évad második felében ettől függetlenül ne lennének kedvenc részeim, mert a Bells of Saint John, a Snowmen és a Hide továbbra is nagy kedvenc, de jól elvagyok a Journey-vel meg a Crimson Horrorral is a maga módján).

De félek ha tovább marad akkor eljutunk abba a fázisba is ahol már kifejezetten fáradt és gyenge lett volna. Igy legalább időben ment el anélkül hogy különösebb rossz emlékek maradtak volna utána.

 

Viszont üditő volt még igy fekete-fehérben agyonvizjelezve is látni Capaldi Doktorát. Úgy hozta a saját figuráját ahogy Matt Smith a sajátját a kezdetekkor. Teljes elánnal mindent beleadva. Totál más Doktor de nálam rögtön eladta a figurát és Clarával olyan a kémiája amilyen a 11-esnek sose volt. Nem tudom hogy Jenna lett jobb szinésznő vagy egyszerüen csak segit hogy esetleg jobban kijönnek a forgatáson (Matt és Jenna közös werkfilmes videói baromi furák voltak... nekem nagyon úgy tűnt, hogy a való életben nehezen találják a közös hangot)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Bomarr-ral szinte mindenben. :)

 

Amúgy pedig egy türelmetlen rajongó, aki segíti akart...akar a szinkronra váróknak, elkészített egy saját, amatőr szinkront a 7x1-2höz. :D

Annyira rossz hogy már jó kategória. Vagy annyira rossz hogy már rossz. :D

Itt

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matt Smith távozását én sem sajnálom, annak ellenére, hogy én is úgy vagyok vele, mint Bomarr. Ő és Moffat kettőse nélkül megmaradt volna egy sorozatnak, amit szeretek, így viszont rajongok érte. Smith volt a Doktor, bár a "lelassulását" én is felfedeztem, de nekem pont a gyengébb részekben volt ez feltűnő, a jó részekben megtartotta lendületességét. Érezhető, mikor élvezi vagy nem élvezi a forgatást, de ezt szerintem korábban is ki lehetett szúrni, bár tény, kevésbé volt szembeötlő.

 

Egyik kedvenc momentumom tőle viszont a Day of the Doctorban van, amikor réjönnek, hogyan menthetnék meg Gallifrey-t. A 10. és a Háborús Doktor teljesen belelkesül, mint egy gyerek, hadarva magyaráznak Clarának, a 11. Doktor meg csak áll és mint egy öreg bölcs, úgy nézi a lelkes ifjakat. Ez olyan szép kontrasztban van regenerálódás utáni önmagával, amikor még ő is fiatal volt, hogy az gyönyörű. Szóval szerintem Smith nem feltétlen csak megfáradt, hanem emellett alaposan átformálta saját Doktorát.

 

 

Clara karaktere sajnos jelenleg abszolút nem működik. Eleve kicsit erőltetett a létezésének oka.

 

Ez a végig ott volt a Doktor mellett dolog jól hangzik, csak soha nem láttuk, amire különösebb magyarázatot nem is kaptunk. Moffatban sok dolog az volt a jó, hogy mindent előre lefektetett. A Doktor nevét, River eljöveteleit, ezek a dolgok már a 10. Doktorral elindultak, jóval a 11. Doktor érkezte előtt. És látszik, hogy Moffat csak ennyit akart megvalósítani, Clarával és történetével már nem is tudott olyan jól foglalkozni. Nem is volt elég, csak egy fél évadra ez a sztori. És ebbe már csak bekavart az ötvenedik évforduló.

 

Emellett hiányzik a dinamika is Smith és Colman között, tényleg érezhető, hogy a való életben nem sikerült összekovácsolódniuk. Amúgy hasonló érzéseim voltak Tennant és Agyeman duójáról is, ezért sem kedvelem Martha karakterét. Martha és Clara egyszerűen egy útitárs, aki a Doktor mellett, nem pedig vele van. Nincs meg az a "társak a bűnben" érzés. Talán Capaldi mellett megtalálja a helyét.

 

Capaldi Doktora meg majd meglátjuk, milyen lesz. Tennant és Smith első megjelenésre nem volt szimpatikus, Capaldi viszont igen, ez már jó kiindulópont is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen Wilde, amint vége szinkronosan már kezdem is!! :)

Karrde, szted?

Szerintem is remek évad volt, valahol a tetszési sorrend első felében van, érdemes volt elkészíteni és megnézni :) Ami nagyon tetszett és a végén egy picit nem, azok nagyon spoileresek, és leginkább az ízlések és pofonok kategóriájába tartozik, ezért majd ha láttad, visszatérhetünk rá. Nagyon apróság, de számomra pozitívum volt.

 

Doctor-témában.

Nekem is Smith a kedvencem, és hasonlóan gondolom, mint Dzséjt, a vége felé is voltak remek pillanatai. Tudott még működni a karakterben, de már nem mindig. És emiatt jobb, hogy abbahagyta, mielőtt kötelező munkává vált volna a forgatás.

Végül csak nem tudtam ellenállni az epizódnak, és én is megnéztem. Mivel eddig minden váltásnál időbe telt, hogy megszokjam az új Doctort, ez most sem lesz másképpen. Ettől függetlenül úgy látom, hogy Capaldi is jó Doctor lesz. Más és lehetséges, hogy sose lesz a kedvencem, de jó lesz, és ez biztató rögtön az elején :)

 

Az milyen már, hogy több mint 1000 évig élt a 11. inkarnációjában. Tudtam, hogy sok idő telt el (a karácsonyiban főleg), de nem gondoltam volna, hogy ennyi.

Na és amikor meghallottam az étteremben azt a nyikorgó hangot, rögtön tudtam, hogy ezek is olyan robotok lesznek, mint a MP-ban :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Flash - 1x01 - Unaired pilot. - Na végre, mégsem kellett annyira várnom rá, mint gondoltam. Nem tudom mióta van fent a neten, de örülök neki. Igazából ez a bevezető rész is olyan volt mint maga a Villám. Nagyon gyors. Rengeteg minden történik benne, és nagyon gyorsan. Kevés idő van a kifejtésre, drámázásra, stb, szóval aki látta az 5 perces bemutatót, az igazából látta a részt is. Ennek ellenére nekem tetszett, és nagyon várom az egész sorit, ami vicces így a Villámmal kapcsolatban kimondani, de remélem belassul egy picit. Jók a cameok, a színészek, picit még klisé szaga van, erősen hajaz az Zöld íjászra, de talán kinövi magát. Legalábbis remélem. :) A CGI is rendben volt, még csak a sztoriknak kell a helyén lenniük. Kíváncsi vagyok ezta Reverse Flash dolgot, hogy oldják majd meg. :)

6,5/10

bnog75yciaaf9f9.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Matt Smith az abszolúte kedvenc Doktor, ő miatta (+Moffat) lettem rajongó és az összes kedvenc DW sztorimnak ő a főhőse, de én örülök, hogy távozott. Miután Karen Gillan lelécelt és Clara lett az útitársa valahogy azaz érzésem hogy elvesztette a lelkesedését (később ezt az interjúk alá is támasztották, sőt mint útólag kiderült ő már a hatos évadnál kezdte elvesziteni azt).

Sokszor az utolsó részekben már nem a 11-es Doktort látom hanem Matt Smith-t a szinészt aki próbál úgy csinálni mintha ő lenne a 11-es Doktor (ez nem jelenti hogy a 7-es évad második felében ettől függetlenül ne lennének kedvenc részeim, mert a Bells of Saint John, a Snowmen és a Hide továbbra is nagy kedvenc, de jól elvagyok a Journey-vel meg a Crimson Horrorral is a maga módján).

De félek ha tovább marad akkor eljutunk abba a fázisba is ahol már kifejezetten fáradt és gyenge lett volna. Igy legalább időben ment el anélkül hogy különösebb rossz emlékek maradtak volna utána.

 

Viszont üditő volt még igy fekete-fehérben agyonvizjelezve is látni Capaldi Doktorát. Úgy hozta a saját figuráját ahogy Matt Smith a sajátját a kezdetekkor. Teljes elánnal mindent beleadva. Totál más Doktor de nálam rögtön eladta a figurát és Clarával olyan a kémiája amilyen a 11-esnek sose volt. Nem tudom hogy Jenna lett jobb szinésznő vagy egyszerüen csak segit hogy esetleg jobban kijönnek a forgatáson (Matt és Jenna közös werkfilmes videói baromi furák voltak... nekem nagyon úgy tűnt, hogy a való életben nehezen találják a közös hangot)

Igazad van, nekem is feltűnt, hogy a 7. évadban Smith már nem lubickolt úgy a szerepben, amit én egyértelműen Amy hiányának tudtam be (azt nem tudtam, hogy a színésznő lépett ki, és nem kiírták a karaktert).

 

A kémia pedig nagyon jó szó a mindenkori Doktor és bármely útitársa összhangjára: ha van, akkor működik jól a kettős, ha nincs, akkor döcögősebb minden. Pl. Tennant esetében Donnával működött a legjobban a kémia szerintem. Ők nagyon jók voltak együtt. :)

 

 

Clara karaktere sajnos jelenleg abszolút nem működik. Eleve kicsit erőltetett a létezésének oka.

 

Ez a végig ott volt a Doktor mellett dolog jól hangzik, csak soha nem láttuk, amire különösebb magyarázatot nem is kaptunk. Moffatban sok dolog az volt a jó, hogy mindent előre lefektetett. A Doktor nevét, River eljöveteleit, ezek a dolgok már a 10. Doktorral elindultak, jóval a 11. Doktor érkezte előtt. És látszik, hogy Moffat csak ennyit akart megvalósítani, Clarával és történetével már nem is tudott olyan jól foglalkozni. Nem is volt elég, csak egy fél évadra ez a sztori. És ebbe már csak bekavart az ötvenedik évforduló.

 

Emellett hiányzik a dinamika is Smith és Colman között, tényleg érezhető, hogy a való életben nem sikerült összekovácsolódniuk. Amúgy hasonló érzéseim voltak Tennant és Agyeman duójáról is, ezért sem kedvelem Martha karakterét. Martha és Clara egyszerűen egy útitárs, aki a Doktor mellett, nem pedig vele van. Nincs meg az a "társak a bűnben" érzés. Talán Capaldi mellett megtalálja a helyét.

 

Capaldi Doktora meg majd meglátjuk, milyen lesz. Tennant és Smith első megjelenésre nem volt szimpatikus, Capaldi viszont igen, ez már jó kiindulópont is lehet.

Fentiekkel teljesen egyetértek. Clara-t mindeddig nem sikerült jól beilleszteni (ahogy Martha is, bár helyes volt, de semmi több igazából, lásd a kémia hiányát), de hátha most jön el az ő Doktora. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.