Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezt a "minőségi" szintet már csak a Zone-stúdióféle Star Trek: Voyager tudta alulmúlni...

Mi a baj a VOY szinkronjával? Régen néztem, nem is láttam minden részt, csak ezért kérdezem. :) Nekem nem tűnt fel, hogy gáz lenne, sokkal inkább az ENT-tel voltak problémák. Az az egyetlen Star Trek sorozat, amit eredeti nyelven néztem. A többi szinkronja szerintem nagyon jó, minden szereplőnek megfelelő hangot találtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baj a VOY szinkronjával? Régen néztem, nem is láttam minden részt, csak ezért kérdezem. :) Nekem nem tűnt fel, hogy gáz lenne, sokkal inkább az ENT-tel voltak problémák. Az az egyetlen Star Trek sorozat, amit eredeti nyelven néztem. A többi szinkronja szerintem nagyon jó, minden szereplőnek megfelelő hangot találtak.

Valószínűleg te lemaradtál a VOY hetedik évadának első szinkronjáról - megjegyzem, K*RVA NAGY SZERENCSÉDRE! :D

Történt ugyanis akkoriban, hogy a Viasat 3 felvásárolta a 2000-es évek elején a Star Trek sorozatokat szőröstül, bőröstül, és az egységesség jegyében szinkronizálta a Mafilmmel. Valójában a TNG első két vagy három évadának létezik/létezett egy TV3-as szinkronja is (a Videovox csinálta és nagyjából ugyanazokkal a szinkronhangokkal, akik a First Contactban szólaltatják meg magyarul a szereplőket - ami szintén Videovox), de egy városi legenda szerint az RTL Klub az első rész kivételével az összes kópiát elvesztette valahogy ebből a szinkronból.

És persze a Viasat "égisze alatt" kapott szinkront az Insurrection és a Nemesis is. (Zárójeles megjegyzés: az Insurrectionnak a Mafilmes szinkron mellett van egy Balog Mixes szinkronja is, én személy szerint azzal hallottam - az a mozis, első szinkron -, nem tudom, milyen lett a Mafilmes szinkron, gondolom az közelebb áll a sorozatokhoz.)

Na most, volt azonban egy apró kis bökkenő. Valamiért a VOY hetedik évadját a Mafilm már nem készítette el, és az ENT esetében is csak az első két évadig jutott, bár azt hiszem, annál azért, mert akkor még amerokkában is csak a harmadik évadnál jártak - azt már "élőben" láthatták a magyarok, legalábbis, amíg a Viasat 3 adta, mert aztán várakozhattunk rá, amíg az AXN meg nem vette. A Viasat 3 valószínűleg felbontotta a szerződését a Mafilmmel, ezért volt ez a katyvasz. A lényeg a lényeg, a vége az lett, hogy a VOY 7. évadának szinkronmunkálatait a Romániában székelő Zone Stúdió kapta meg, mer' fillérekért dolgoztak, és az eredmény rettentő finoman és maximálisan nőiesen megfogalmazva egy kib*szott nagy fos lett! Akkora, hogy Magyarországon először és utoljára minden Star Trek rajongó bathletet, distruptort és fézert fogott, odavonult a Viasat 3 székházához és az illetékesek fejére döntötték az épületet. Na jó, nem, de tényleg baromi nagy felzúdulás lett. Néhány a fejembe örökre megmaradt rémség: sztárflotta (csillagflotta), agylágyítás (agyegyesítés), köpeny (pajzs), várp mag (hajtóműmag), Csekoti, keptön, csillagdátum (csillagidő), stb. És mindezt a lehető legrosszabb színészi beleéléssel, az alámondásos időket teljes hitelességgel megidéző ajakszinkronnal. A Zone Stúdió volt az általános szinkronizáló banda a Romantika TV-n, így talán be tudod lőni a minőséget.

Persze akkor ősszel a Viasat 3 minden sorozatának aktuális évadát ezzel a sz*rf*szú bandával szinkronizálta le, szóval igen hamar teli lett a postaládájuk és az e-mail fiókjuk felháborodott levelekkel (a legtöbb persze a Trek-rajongóktól jött), és a telefonjuk is állandóan csöngött. Úgyhogy megszületett a döntés: minden Zone munka megy a kukába, és egy új stúdióval, a Balog Mixxel megcsinálják ezeket újra. A legelső a Voyager volt. Bár a Balog Mix munkája milliárdszor, ha nem csilliárdszor jobb volt, mint a Zone-é, azért tetten érhető a silányabb kivitelezés. Egyrészt, lőttek az egységesítésnek, így a térhajtóműből görbületi hajtómű lett, a közlegényből matróz, a térváltásból görbületre kapcsolás (vagy mi?), és még néhány ilyen finom "tévedés" megtapasztalható. Ezek megmaradtak az Enterprise 3-4 évadában is, amit szintén a Balog Mix készített - és ott már voltak olyan durva pillanatok is, amikor a szereplő tátog, csak éppen tök némán, és persze az ENT-nél már a hangok is cserélődtek a Mafilm és a Balog Mix stúdió változásának hála.

A poén, hogy a 2009-es Star Trek és az Into Darkness újra visszakerült a Mafilmhez, de már távolról sem úgy készítették el a szinkront, mint anno, hiszen sok kifejezést egyáltalán nem hallani vissza, például az új filmekben a vörös riadó vörös kód lett (ami már csak azért is csúcs, mert nem tudom, hogy lehet a red alertet vörös kódnak ferdíteni, pláne, hogy ezt szerintem többségében még az is levágja, hogy a Star Trek egyik legelemibb kifejezése, aki sosem látott Trekket).

 

Megjegyzem, én is csak szinkronnal nézem a sorozatokat, azaz nézném, mert őszintén szólva egyedül a DS9 az, amit eddig többször megnéztem. A többire valahogy még nem vitt rá a lélek, hogy újra végignézzem őket (a TNG-nek az elejét, a VOY-nak a végét nem is szeretem), 2009 óta pedig egyáltalán nem néztem meg még a régi Trek filmeket sem. Néha a tévében bele-belenézek, ha éppen apám nézi (nagy trekker az öreg :D), meg néha belenézek nosztalgiából egy-egy TOS vagy DS9 részbe, de nagyjából az ENT vége óta ennyi az aktivitásom a primér univerzum körül. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baj a VOY szinkronjával? Régen néztem, nem is láttam minden részt, csak ezért kérdezem. :) Nekem nem tűnt fel, hogy gáz lenne, sokkal inkább az ENT-tel voltak problémák. Az az egyetlen Star Trek sorozat, amit eredeti nyelven néztem. A többi szinkronja szerintem nagyon jó, minden szereplőnek megfelelő hangot találtak.

Az elején nem is volt gáz, de asszem az 4 vagy az 5 évadtól kiadták valami román stúdiónak ócsóér'. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, én ezzel a Zone-féle szinkronnal még soha nem találkoztam. :) A "Sztárflotta" azért feltűnt volna, te atyaég . :D Az ENT kapcsán előre figyelmeztettek, hogy miután a sori átkerült az AXN-hez, nem lett jó a szinkron, így azzal nem is próbálkoztam magyar nyelven. :)

 

Megmondom őszintén, nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy melyik sorozathoz hány szinkron készült. A filmes hangok eltérése a sorozathoz képest mindig is zavartak (de akkor ezek szerint ezek igazodtak a TNG első és eredeti szinkronjához, na ezt nem tudtam), így ott is igyekeztem eredeti nyelven megnézni a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a filmek szinkronja elég össze-vissza, az első hét tulajdonképpen semmihez sem nagyon igazodott, mivel amikor azokat bemutatták a mozikban, nálunk még sehol sem adtak Star Trek sorozatot. A kevés szerencse, hogy a TOS és a Star Trek - The Motion Picture (azaz az első mozi, idehaza azt hiszem, Csillagösvény a címe) a Videovoxnál készült a TV3 jóvoltából. Bár az első mozifilmnek is van egy korábbi szinkronja, amiben majdnem ugyanazok a hangok, mint a 2-3-4. filmben. Ezért olyan össze-vissza az egész. Egyedül a 8-9-10. igazodott valamelyest a sorozat szinkronokhoz, de mint látható, a 8. film esetében a TNG lett szinkroncserés, a 9-nél a moziban lecsokizták a TNG-t, csak a Viasat 3 készített neki egy új, immár a sorozattal egyező szinkront. Szóval bonyolult na, itt is érvényes az örök érvényű igazság: nézd eredeti nyelven, ott garantáltan mindenki ugyanazon a hangon szólal meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, itt többen nézitek a Homeland sorozatot, én most kezdtem darálni. Egy dolog nem hagy nyugodni, mert szerintem ekkora forgatókönyvírói baki nem létezik: Brody-t miért szólítja mindenki, még a felesége is (!) a vezetéknevén?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, itt többen nézitek a Homeland sorozatot, én most kezdtem darálni. Egy dolog nem hagy nyugodni, mert szerintem ekkora forgatókönyvírói baki nem létezik: Brody-t miért szólítja mindenki, még a felesége is (!) a vezetéknevén?

Hű. Csak ez a baki?

Nézd tovább... :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelentem alásan, az elmúlt hónapban végig néztem a Breaking Bad-et (nem értem egy ilyen zseniális sorozat hogy maradhatott ki eddig az életemből :D)

 

Emmy-re készült reklám :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ovqM72em1dA

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre!!! Ma este indul a DW 8. szezonja :rock: Azt hiszem, este tartok egy kis DW-mozizást előtte :)

The new Doctor lands today!! :D

Én is ezt fogom tenni. Szerintem az utolsó két részt tuti megnézem. AZ 50.et és a Karácsonyit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre!!! Ma este indul a DW 8. szezonja :rock: Azt hiszem, este tartok egy kis DW-mozizást előtte :)

De azért remélem, hogy ez az évad nem fog két éven át tartani, mint az előző. Évadpremier The Doctor, the Widow and the Wardrobe bemutatója 2011. december 25., évadzáró The Time of the Doctor bemutatója 2013. december 25. Érdekes elosztása volt ez a 7. szezonnak. Meg azt is remélem, hogy nem lesz olyan érzésem közben, mintha két egymástól független félévadot néznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezt fogom tenni. Szerintem az utolsó két részt tuti megnézem. AZ 50.et és a Karácsonyit. :)

Nekem a The name... a kedvencem az utolsó hármasból, ezért valószínűleg azt nézem meg :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért remélem, hogy ez az évad nem fog két éven át tartani, mint az előző. Évadpremier The Doctor, the Widow and the Wardrobe bemutatója 2011. december 25., évadzáró The Time of the Doctor bemutatója 2013. december 25. Érdekes elosztása volt ez a 7. szezonnak. Meg azt is remélem, hogy nem lesz olyan érzésem közben, mintha két egymástól független félévadot néznék.

 

A szóban forgó évad nem azért alakult így, mert mostantól ez lesz a módi DW háza táján, hanem mert (a készítők elmondása szerint) az 50. évforduló miatt nem tudták máshogy megoldani.

Egyébként úgy lesz a 8. évaddal, ahogy Bomarr is írta!

 

Egyébként hány órától lesz? Szándékomban áll stream-ről nézni, ahogy az 50.-et és a karácsonyi specialt is néztem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nem lesz valamikor újra így, azt azért nem állítanám, mert azért a szigetországban elég furán kezelik az évadok kérdését. Eleve, már a DW-ben sem ez az első eset, hogy egy évad rendhagyóan volt elosztva, emlékezzünk csak a 4. évadra, ami szintén vagy két éven át futott, és a vége már másból sem állt, csak speciálokból. Viszont az egésszel csak arra akartam célozni, hogy remélem összeszedettebb lesz az új évad, mint az előző, szedett-vedett évad volt. Nem áldoznak feleslegesen fél évadot egy, azaz, két útitárs kiírására, nem mesélnek be egy olyan második sztorit, aminek végül köze nincs az ötvenedik évfordulóhoz és láthatóan mindössze egyetlen epizódra volt elég, stb. A hetedik évadból nagyon hiányzott az egységesség, az pedig, hogy máshogy nem tudták megoldani, nem veszem be. Két év két évad, mi lett volna ezen olyan marha nehéz, ezernyi showrunner simán megoldotta és a DW-ben is volt azért példa, hogy évenként egy évad volt. Szépen elosztva akár még az is összejöhetett volna, hogy a 11. Doktor nem egy remek, bár érezhetően agyonzsúfolt sztorival írják ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nem lesz valamikor újra így, azt azért nem állítanám, mert azért a szigetországban elég furán kezelik az évadok kérdését.

 

Ezt én sem állítottam, de nyilvánvaló, hogy innentől kezdve nem a Season 7 esete lesz a módi nonstop.

 

Eleve, már a DW-ben sem ez az első eset, hogy egy évad rendhagyóan volt elosztva, emlékezzünk csak a 4. évadra, ami szintén vagy két éven át futott, és a vége már másból sem állt, csak speciálokból.

 

Jaja, tudom, akkor meg a "stafétabot átadás" miatt volt csúszás.

 

Viszont az egésszel csak arra akartam célozni, hogy remélem összeszedettebb lesz az új évad, mint az előző, szedett-vedett évad volt. Nem áldoznak feleslegesen fél évadot egy, azaz, két útitárs kiírására, nem mesélnek be egy olyan második sztorit, aminek végül köze nincs az ötvenedik évfordulóhoz és láthatóan mindössze egyetlen epizódra volt elég, stb. A hetedik évadból nagyon hiányzott az egységesség, az pedig, hogy máshogy nem tudták megoldani, nem veszem be. Két év két évad, mi lett volna ezen olyan marha nehéz, ezernyi showrunner simán megoldotta és a DW-ben is volt azért példa, hogy évenként egy évad volt. Szépen elosztva akár még az is összejöhetett volna, hogy a 11. Doktor nem egy remek, bár érezhetően agyonzsúfolt sztorival írják ki.

 

Ezeket alapvetően én is hasonlóan látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy a szétszedett évad mögött a BBC költség-megtakarítása áll. Lehetett volna persze úgyis spórolni, hogy marad a szokásos menetrend csak csökken a részenkénti büdzsé, de szerintem igy jártunk jobban. Nekem egyébként semmi bajom a hetes évad felépitésével. Azzal már inkább hogy a második felében volt pár rész ami annyira azért nem vett le a lábamról (nyilván az se volt szerencsés, hogy Matt Smith az utolsó utáni pillanatban találta ki hogy mégse tér vissza a nyolcas évadra).

Inkább legyenek jó részek. Hogy aztán azok milyen turnusban vagy időszakonként jönnek az szerintem már sokadlagos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.